'f DASSEN EN LINNENGOED. w D. SAMSÖM. A I) V E ItTEN TI KW Heerenbiis met Tuin Telephoonnet-Crouda. Vernpreide Berichten Gemengde Berichten. Stadsnieuws. f f5i' 373 ste Staats-loterij A. VAN OS Az., BEURS VAK ROTTERDAM. Herfst 1903. Costumes tailleur, It RU ENMANTEL8(ecliI waterproof) tl.STIIt» en Najaarsmantels. Veemarkt te Rotterdam. TE IILIJ It. 30 nota's van Oostenrijk cn Rusland onderhan- delingen zyn aangeknoopt tnsschen Turkije en Bulgarije, op een oogenblik dat men vreesde voor het uitbroken van vijandelijk heden tnsschen die beide staten. Ter ver klaring hierover gelooft men, dat de beide tegenstanders tijd willen winnen, om na te gaan welke houding zjj zullen aannemen tegenover voorstellen der mogendheden. Zoo lang de opstand in Macedonië blijft voort duren, kan Turkije de belofte om de her vormingen in te voeren, niet nakomen. Oos tenrijk en Rusland zullen dus, om de her vormingen feitelijk tot uitvoering te kunnen brengen, allereerst maatregelen moeten bera men om de rust in Macedonië te herstellen. En daarover zullen de onderhandelingen tus- schen graaf Lamsdorf en graaf Goluchowski in de eerste plaats dus moeten loopen. Frankrijk. Er is nu reeds iets op gevonden om evon- tueele incidenten bij do aarfwezigheid van koning Victor Emmanuel te Parijs te vpor- komende pauselijke nuntius Lorënzelli, die reeds lang eens naar Rome had willen gaan, heeft tegen October een poosje vorlof ge kregen. De Tuilerioëntuin te Parijs wordt elec- trisch „verlicht, wat voor onguur gedoetje en voor verliefde paartjes onaangenaam, doch voor 't normale mcnschdom wel pret tig is. Te Rijssol wordt een sociaal-democra tische wevorij begonnen met een kapitaal yan 150.000 fr. door uitgifte van drie dui zend aandeelen van vijftig fr. elk, bijeen te brengen. Het plan van den gouverneur genoraal van Algerië, Jonnart, voor de onderdruk king van den opstand in Zuid-Oran, is goed- gokeurdtot aan het eindpunt yan den spoorweg zullen geregelde troepen zorgdra gen voor de veiligheid, dan, achter Boni* Onuis, komen de woostyutroepon aan hot woord, in samenwerking met do gewapende bovriende stammen. In Algerië treedt de typhus in ernstige mate op onder de troepen, die deelnomen aan do manoeuvres, zoodat de manoeuvres gestaakt zijn. Tnsschen 15 en *85 dezer zal behandeld worden voor de Kamer van Strafzaken van het Hooggerechtshof, do voorziening van Thérèse en Frédéric Humbert tegen het vonnis van het Hof van Assises der Seine. DuiTSCJILANI). De majoor op non-actief Ziermann te Kenlen, is dcor den krijgsraad veroordeeld tot eon maand vestingstraf, omdat zyn op passer met een hom door den majoor als ongeladen ter reiniging gegeven jachtge weer, een dienstbode van den majoor hoeft doodgeschoten, terwijl do oppasser van do aanklacht „veroorzaking van dood door na- latighoid" word vr(jgosprokon. Wegens rouitory en daadwerkelijk ver zet togen superieuren, zyn vier grenadiers van de zegde compagnio te Heidelberg ver oor doeld tot gevangenisstraf van drie jaar en negen maanden tot tien jaar met vorwy* doring uit het leger. De bisschopswijding van den hoor Gallier nieuwbenoemd R. K. bisschop to Haarlem, zal plaats hebben in Octobor a. s., door den aartsbisschop te Utrecht, terwijl alle andere bisschoppen hier to lande zullen uitgenoodigd worden om do plechtigheid bü to wonen. Do wyding hoeft plaats in de nieuwe kathedraal St. Bavo te Haarlem. Vroeger geschiedde do wijding steeds to Warmond, omdat het altaar in do oude kathedraal in de St. Jansstraat to Haarlem geen ruimte genoeg aanbood voor de te verrichten core- moniën. De juisto datum is nog niet officieel vast gesteld. Men moldt uit Zwolle Eene juffrouw, wonende ahn don Middel weg in Assendorp, vervoegde zich Zondag ton huize van zekeren T. aan den Molenweg alhier, teneinde betaling of althans eeuige aflossing te verzoeken van eene som geld, die T.'s ochtgenoote vin haar geleend had. Vrouw T. zclvo deed haar open en noodigdo haar uit binnen te komen Nauwelijks had mejuffrouw S. echter eenige passen in de gang gezot, of het bleek haar dat men iets kwaads met haar voor had. De voordeur zoo doelde zy mede werd onmiddellijk achter haar gegrendeld en onder verwen- schingen en bedreigingen werd zy door vrouw T. en een zoon van dezo aangegropen, die die haar wilde dwingen te verklaren dat de bewuste schuld reeds gehool voldaan was. Mej. S. trachtte door het inslaan van een buitenraampje de aandacht van de menschen buiten te wekken, doch dit gelukte haar niet, zoodat zy geheel in de macht van hare be lagers was. Ijlings werd een quitantie voót den dag gehaald en mejuffrouw S., die blijk baar zeer in het nauw gejaagd was, toekende die voor voldaan. Eerst toen werd ze met rust gelaten cn kon ze baar verblijf ontvlochten, om met verwarde haren, bloot hoofd en ontredderde kleeren de straat op te snellen. De inspecteur van politie was spoedig aanwezig en stelde een onderzoek in. Het gevolg is geweest dat vrouw T. in verzekerde bewaring is gebracht. De rechtbank te Utrecht deed gisteren morgen uitspraak in de zaak tegen M. J. de K., tuinbaas tq Zeist, beschuldigd van poging tot moord op G. W., tuinknecht al daar, op 3 Juli 1903, en veroordeelde den beklaagde tot acht jaar gevangenisstraf. De eisch was 12 jaar. Do K. was niet bijzonder onder den in druk van zyn vonnis. (U. D.) Het Hbl. deelt mede, dat door het minis- torio van binnenlatidscho zaken aan de Ijeeren rnr. E. J. Korthals Altes en J. D. Reiman, beiden lid le kl. van het Nederlatidsch In stituut van Accountants, een onderzoek is opgedragen van de boeken van een 14-tal stoonfabrikanten aan den IJ£bl, ten einde over den stand dier industrie en haar verloop over de laatste vijf jaren nauwkearig te worden ingelicht. Onder de werklieden, door de firma Reyn- vaan te Amsterdam belast met de opruiming van de puinhoopen van het verbrand ge deelte der fabriek „I)e Weichsel" aldaar, is een werkstaking uitgebroken. De werklieden maken een daggeld van f 2.70 voor een werk tijd van 6 tot G nur met twee uur schafttijd. Ze vonden dit loon onvoldoende en toen linn loonsverhooging werd geweigerd, hebben zy den arbeid neergelegd. Heden komt er nieuw werkvolk. De politie houdt toezicht. (N. v. N.) Wy vernemen uit den Haag, dat wegens verdenking van malversatie in botalingsstuk- ken een onderzoek is ingesteld, tongevolgo waarvan Zaterdag j). de chef van de comp tabiliteit aan het departement van oorlog naar het huis van bewaring is overgebracht. In verband daarmede is de hoofdintendant, do goneraal-majoor Thomése, voorloopig met beheer dor afdeeling comptabiliteit aan ge noemd departoraent bolast. Men meldt nit Utrecht: By do Ncderlandsche Centraal Spoorweg- Maatschappij heeft op Vrijdag 18 dezer voor het eerst eene zitting plaats gehad van een scheidsgerecht, bedoeld by art. 113bis van het Alg. reglement voor den dienst op de spoorwogon. Genoemd scheidsgerecht, dat to Putton bijeenkwam, was samengeroepen op vorzoek van den oud-wisselwachter G., die 7. i. onrechtvaardig uit den dienst der Maatschappij was ontslagen. Hetwassamon gosteld uit do hoeren J. van Vollenhoven, grossier in koloniale waren te Amersfoort, voorzitterC. Hubers, ingenieur van den weg, en J. W. Verloop, ingenieur-werktuig- kundige, beiden aangewezen door den direc teur dor Maatschappij, de heeren M. Mig- chelsen, wisselwachter, en W. Pol, telegrafist- wisselwachtor, beidon aangewezen door den instellor van 't beroep, leden, en mr. G. van Meerboke, adjunct-inspecteur, secretaris. Het scheidsgerecht ovorwoog, dat de straf rechtmatig en billyk was, en handhaafde de opgelegde straf „ontslag". Do correspondent te Borne van het Hblad meldt Een manifest, waarin de toestand uiteon- gezot wordt en hulp wordt gevraagd, is in 10,000 oxemplaren voorloopig in Twenthe verspreid. Eergisteren is hier een inteeken- lijst voor wokeljjkscbe onderstenning aango- bodon. Nagenoeg algemeen word geteekend.- Het comité van organisatie bestaat uit do samengesmolten besturen der beide vak- vereenigingen, de protestantscho en de roomsch-kath., de eene zoowel als do andere dool nitmakond van Unitas Ned. Chris. Textielarboidorsstand, voorzitter is Grimberg, vice-voorzitter Meulqnbelt, secretaris Slette- naar en penningmeoster Huls. De conferentie met de bazen kon Vrijdag avond niet gehouden worden, daar er slechts een aan hot verzoek om te komen confe- roeron, voldeed. De anderen bleven weg Hot buiten-personeel van do firma was, naar men my verder mededoelt, niet onder de nitgeslotenen begrepen. Daartoe behooren de pakhuisknechts, de sjouwers enz., ten getale van ongeveer 20. Van het binnen- personeel, de eigenlijke nitgeslotenen, konden er nooit moer dan een 30-tal, moest bazen, aan den arbeid, het verrichten van loopende zaken, zyn. Uit een sloot' langs den spoorweg naar Hoek van Holland,, is Zaterdag een lijk op gehaald, dat later bleek te zyn dat van den bakker J. K. uit die plaats. De man was Woensdag naar Rotterdam gegaan om be talingen te doen en niet teraggekeerd. Als bewys dat de duiven van de ver plaatsbare postduivenstations, goede diensten kunuen bewijzen, dient het volgende Hot station No. 2, bevolkt door duiven, geteeld in Januari en Februari van dit jaar op station No 1, toen beide geplaatst op het artilleriepark te Den Haag werd den 15cn September jl. te Amersfoort overgebracht en kwam toen van de legerplaats bij Olden- broek, waar het sedert half Juli geweest was ter oefening der duiven. Op 23 en 25 dezer werden de duiven hier bij de legeroefeningen gebrnikt en ten zuiden van Amersfoort in vrijheid gesteld. Vrijdag avond werden door den leider der oefeningen vijf duiven mee naar den Haag genomen, en daarop het Artilleriepark, dus hun oude woon plaats, die ze op half Juni verlaten hadden, den 26en dezer 's morgens om 9.40, in vrij heid gesteld, Z. O. wind en gedekte lucht. Zy verlieten aanstonds de plaats hunner oude woning, ondanks liet duivenstation No. 1 er stond, en keerden om 10.45 op hun hok te Amersfoort terug. Drie der gevleugelde boden brachten een bericht over. De duiven legden dus den af stand af, met een snelheid van meer dan 1000 meters per minuut, zonder dat zy in deze richting oen voofvlucht hadden gemaakt, en ondanks dat hunne woning nog slechts elf dagen le Amersfoort was geplaatst. Deze merkwaardige vlucht zal menigen postduiven-liefhebber te denken geven. Zy bewyst echter de mogelijkheid der ver plaatsbare hokken, waaraan in het begin niemand geloofde. Aan hot hoofd van het dagblad Het Volk deelt mr. P. J. Troelstra mede, dat hy tegen 1 November eervol ontslag heeft gevraagd als redacteur van dat partijorgaan. Hy herinnert aan zyn mededeeling op het jongste congres der S. D. A. P. dat hy wel voorloopig een herbenoeming als hoofdredac teur zou aanvaarden, maar zou aftreden, zoodra bleek dat zyn verhuizing naar Sche- veningen waardoor hy niet dagelijks op het bureau aanwezig kon zyn, een voldoende waarneming zijner functfe onmogelijk zou maken. Daar deze onmogelijkheid thans is gebleken, treedt hy af. De heer Troelstra voegt hierbij Hy kan dat met te meer gerustheid doen, daar hy weet, dat er onder de partygenoo- ten wel een opvolger gevonden zal worden, die meer tijd en minstens zooveel bekwaam heid bezit, een dagblad te reüigeeren, als hy. Het is een aangename en geruststellende gedachte, dat de Party in den korten tyd van haar bestaan zoodanig is gegroeid, dat niet meer één persoon verschillende funktiën, die elk een geheel mensch vragen, behoeft waar to nemen, daar voor elko plaats do rechte man gevonden kan worden. Te Parys zit sedert een maand een man gevangon, als landlooper opgenomen, maar tegen wien overigens geen enkele beschul diging wordt aangevoerdhy weigert te zeggen wie hij is en verhaalt alleen hoe hij een vagebond werd. Hy was te Ostende, waar hy een tamelijk groote som, die by bezat, aan do speelbank waagde; hy verloor tot zijn laatsten stuiver. Toen nam hg dienst by een wynkooper, maar bij do volkstelling weigerde hy zyn identiteitsstukkvn te ver- toonen. Hy plaatste een advertentie in een dagblad, waarbij hy identiteitspapieren te koop vroeg. Hy ontving er veol en koos die van een braaf man, zekeren Gaubert. Onder dien naam verleidde hy een jor.g meisje, wier ouders dreigden hom te dooden, indien hy haar niet trouwde. Hy deed dat op den naam Gaubert en leefde gelukkig en door iedereen geacht, behalve door zijn schoonmoeder, die weldra ontdekte, dat de echte Gaubert reeds getrouwd was. De valsche Gaubert werd vervolgd wegens veelwijverij en zoo kwam alles nit. De man werd veroordeeld tot 21 maanden ge vangenisstraf. Daarna zette men hem over de Fransche grens, waar hy word aange houden, zonder dat men eigenlijk weet wat met hem aan te vangen. Van een familietragedie, die zich heeft afgespeold te Spiers, in Duitscliland, ver tellen Duitsche bladen het volgende. Een gemeente-ambtenaar daar, een zekere Halin, had een bestraffing te verwachten wegens beschimping van een politie-agent, en om die te ontgaan kwam hy met zyn vrouw overeen, dat ze beiden zich zouden verdrinken. Zy lieten hun beide dochters van veertien en zestien jaren thuis en gin gen naar den Rijn en wierpen zich daar in het water. Halin scheen berouw te krijgen, b(j zwom naar den anderen oever en kwam aan wal, zijn vrouw verdronk. -- i i i j tl ilTj 'i 'i 1 GOUDA, 29 September 1903. Naar wy vernemen zal het departement Gouda der Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen in de Winteravonden hare leden weder eenige genocgclyke avonden verschaf fen, :n de vier Wintermaanden November, December, Januari en Februari. In November zullen optreden de bekende declamatoren, de hh. Wilson uit Hoorn, die op wedstrijden prijzen en onderscheidingen behaalden en met groot succes in vele plaat sen optraden. In dezelfde maand zal optre den Dr. Bollaan, arts te Rotterdam die een lezing zal honden over de geneeswijze van „lupus" opgehelderd door lichtbeelden. Lupus was tot op heden «iet te genezen, thans heeft men deze ziekte door bot licht kunnen bestndeeren cn Dr. Bollaan heeft reeds pa- tienten, maar kan wegens de hooge kosten van inrichting en instrumenten deze genees wijze nog niet op uitgebreiden schaal in richten. Deze lezing zal zeer interessant zijn. In December zullen optreden twoe leden van de Nieuwe Ned. Tooneelvereeniging, (heer en dame) die ons zullen vergasten op verschillende voordrachten, ook hun succes is verzekerd. Dr. Bleekrode uit den Haag zal in Januari een lezing houden over vuurbereiding en het electrisch licht en dit met proeven verdui delijken, zoodat het voor ieder leerrijk en van practisch nut zal zijn. Het beroemde spoorkwartet bestaande uit leden van het orkestgebouw concert te Am sterdam, zullen in Februari de leden van' het Nut op muziekaal gebied eenige nummers laten hooren, ook hun optreden wordt zeer geroemd. Waar zooveel te genieten valt, kan het niet anders of velen zullen zich aangespoord gevoelen zich voor lid van het departement op te geven, de geringe contributie slechts f 4.50 per jaar kan geen beletsel zijn, te verwonderen blijft het, dat nog zoo menigeen geen lid is van het Nat, dat in Gouda en elders zooveel goeds tot stand brengtver schillende instellingen zyn door het Nat op gericht, als de Spaar- en Hulpbank, de Volksbibliotheek en meer andere, die er door worden gesteund of beheerd, ook ont vangt men geschriften over woning, hygiène enz-, terwijl ook voor moedige plichtsbe- belrachting en menschlicvendheid belooningen worden uitgereikt. Gisterenmiddag zag een winkelier, dat een meisje van ongeveer 11 j., die door zyn vrouw word bedienddat dit kind tersluiks, een rol chocolade wegnam en in den zak liet glyden. Later bekende z(j dit meermalen te hebben gedaan ook in andere winkels en dat dit door meer kinderen gedaan werd. Winkeliers weest gewaarschuwd Te Utrecht is voor het 2e natuurk. examen geslaagd de heer J. L. C. Overbosch. Martron's specialiteiten-gezelschap, dat gisteravond in Concordia, R. K. Leesver- eeniging, zyn voorstellingen gaf, heeft ons zeer voldaan. Wat we te zien en te hooren kregen, kan gerust den toets der kritiek, uit welk oogpunt dan ook, doorstaan. Met genoegen hoorden wy do voordrachten van Mej. Sophia, die ons met haar schoonestem boeidoeen gallen lach ontlokte ons de ko miek met bewondering luisterden wo naar de werkelyk mooie muziek, op een eenvou dige mondharmonica voorgobracht. Jongejuffrouw Mimi belooft veel voor de toekomsthaar voordracht is uitstekend. Den Gebr. Martron wenschen we voor Woensdag een beetje meer helderheid van stem, dat de waarde van hunne voordrachten veel zal verhoogen. Hebben we niet alle namen genoemd, dan is het niet, omdat de overige personen min der waren zonder overdrijving mogen we getuigen, dat er uitstekend gewerkt is, en 't zou ons spijten, indien het gezelschap Woensdag nog niet voor een veel talrijker publiek mocht optreden. Een nog grooter •succes is ten volle verdiend. Over de uitvoering van „Reicha" zegt de Baarnsche Courant van 29 Januari 1903 het volgende Vergelijking met strijkmuziek wordt nog maar al te veel gemaakt. Men vergete niet, dat „Reicha" zich niet wil dringen op de plaats der strijkkwartetten, maar dat zy, naast dezen, wil groeien en bloeien. En ongetwijfeld, dit zal haar gelukken. Wie heeft niet genoten, innig genoten by de meesterlijke vertolking van Beethoven's quintet. Onder ademlooze stilte werd het aangehoord. Dat was meer, dan we hadden durven verwachten. Di&r werd een taal gesproken, die diep tot ons doordrong en die nog lang zal blijven naklinken. Bravo voor die jeugdige vereeniging en niet het minst voor haar vaste medewerker, de pianist Ruygrok. Voor zyn buitengewoon heerlijk pianospel een bizondere haldel Mijrt oordeel is, dat „Reicha" een betee- kenende plaats inneemt in het muzikale leven. By voortdurend samenwerken zal het 'peil van hare uitvoeringen steeds verhoogd worden. jRogen besturen van mnziekvereenigingen en* collega's in andere plaatsen, veel voelen vodr deze groep ernstige kunstenaarsHelpt hen een handje; zy verdienen het en gy bereidt uzelven en uwe plaatsgenooten een groot genot, door een weinig propaganda voor hen te maken. ^ahhet verslag van den toestand der gemeente Goada over 1902 ontleenen wy het volgende: Middelen tot leniging en vermindering der armoede, inzonderheid door onderwijs en werkverschaffing. Werkverschaffing tot leniging van armoede geschiedt door tusschenkomst van instellingen, dió yan bijzondere vereenigingen uitgaan. Hiertoe behoort De Werkinrichting tot wering van Bedelarij. Deze instelling wordt in stand gehonden door bijdragen van particulieren en verder uit de opbrengst van het gemaakte werk of van de door hare verpleegden verrichte diensten. De inrichting bevindt zich in een gebouw dat door- de Gemeente is beschikbaar gesteld en dat van harentwege wordt onderhouden. ZÜ die ondersteuning behoeven, kunnen daar met het verrichten van het hnn aan gewezen werk den kost en bovendien eene kleine geldelijke belooning bekomen. In het afgeloopen jaar namen, behalve de Vast? opgenomenen, wier aantal afwisselde van 37 tot 42 lieden, die tegen eene geringe bijdrage van armbesturen of particulieren daar huisvesting, voeding en kleeding ont vingen, 12 personen "hun toevlucht tot de inrichting. Het grootste getal zoogenaamde dagmenschen was 9, het kleinste 3. Het bestuur der Werkinrichting bostaat uit 9 leden met een College van 25 Commis sarissen, allen gekozen door hen, die tot de inrichting geldelijk bijdragen. Instellingen ter voorkoming van armoede door of vanwege de Gemeente beheerd. a. De Bank van Leening, waarvan be heer en administratie berusten bij een ver antwoordelijken Directeur, onder controle van eene Commissie van Toezicht bestaande uit drie leden. De samenstelling dezer Commissie onderging geene verandering. De heer G. Prince, die dit jaar aan de beurt van aftre ding was, werd herbenoemd. b. De Spaarkas, onder beheer van het Burgerlijk Armbestuur. Door 292 personen werd in 1902 ingebracht de som van f 3067,95. Het bedrag, waarmede de teruggaaf den inleg overtreft, werd bestreden uit de rente, die het kapitaal, dat op de Spaarbank is geplaatst, afwierp ten bedrage van f 26,56 en voor het overige uit do fondsen van het Burgerlijk Armbestuur. In het vorige jaar hadden 313 personen de som van f 3157,80 ingebracht. Behalve de beide voorgaande gemeente- instoliingen verdienen nog de volgende, die door of van wege corporatiën of particulie ren beheftrd worden, vermelding a.' De Spaar- en Hulpbank, opgericht door het Departement „Gouda" der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen. 1. De Spaarbank. Blijkens de laatste rekening waren er 2867 deelnemers of cre diteuren, tegen 2966 in 1901. De inbreng bedroeg in het jaar 1902 f 148508,84, terwijl terugbetaald werd, zoo voor opgevraagde inlagen als voor interessen 161157,794. het jaar te voren werd ingebracht 51410,97 en opgevraagd f 156635,86. De Spaarbank betaalt 3 pet. rente. 2. De Hulpbank. Deze gaf in het afge loopen jaar 63 voorschotten tot een geza menlijk bedrag van f 11795,—. In 1901 bedroeg het getal voorschotten 60 en beliep de voorgeschoten som f 11750, b. Een Algemeen Ziekenfonds, dat 217 deelnemers telde, door welke f 1122,27 aan contributie werd bijgedragen. Voor verschillende personen werden 1299 recepten gereed gemaakt; bovendien ont vingen 12 vrouwen geldelijke bijdragen voor verloskundige hulp. c. Eene Begrafenisbus. Zy telde 396 ledenvoor het begraven van 11 personen werd een bedrag van i 660.-- uitgekeerd. (Wordt vervolgd.) voor Beroepen bij de Ned. Herv. Kerk te Zie- rikzee de heer H. G. Oldeman, te Haas trecht. Bedankt bij de Ned. Herv. Kerk te Zeven- hoizen, door B. S. Dijkstra, te Warns. Bij het hevig onweder dat Zondagavond woedde, is te Zevenhuizen op verscheidene plaatsen de bliksem ingeslagen. Hier en daar werd min of meer ernstige schade aan gericht o. a. werden in het stationsgebouw tal van ruiten verbrijzeld. Bodegrave. Niettegenstaande de stijging der prijzen van granen en meel, betalen wy thans voor ons brood een lageren prjjs dan vóór de stijging en wel om deze redenToen het meel onlangs duurder werd, verhoogden alle bakkers van Bodegraven 'en Zwammer- dam den pry's van het brood met 1 ct. per pond. Enkele dagen hierna breekt een van de bakkers te Zwammerdam zyn gegeven woord tegenover zijn vakgenooten en gaat bet brood 2 ets. per pond goedkooper dan zy verkoopen. Het gevolg hiervan is, dat hy grooter afzet krijgt en vele klanten van de andere bakkers naar hem overloopen. „Dat zullen wy hem afieeren, om onze klanten ons af te nemen", hebben mi de bakkers in een bijeenkomst gezegd„nn zullen wy allen het broöd voor denzelfden lagen prys geven als deze concurrent." Zoo komt het nu dat meoige huismoeder uit den werkmansstand in haar vuistje laebt over de verbolgenheid van de Bodegraafsche en Zammerdamsche bakkers jegens een zyn woord brekend vakgenoot, want zy houdt nu per Week verscheidene centen in haar zak die anders in de geldiade van den bak ker terecht gekomen waren. 5e Klasse. Trekking van Dinsdag 29 Sept. No. 206 i 1500. 5570, 10056, 13055 en 14094 ieder f 1000. 9602, 9656, 15899 or, 19617 ieder f 400. 13073 en 14200 ieder I 200. 202, 265. 1248, 7506, 8281, 9644, 15908, 17154. 17586, 18871 en 20218 ieder I 100. Prijzen van f 70. 114 2874 6087 9400 12218 14841 17922 232 75 6112 80 22 15008 18062 445 3028 6301 9502 35 38 18162 49 3243 6523 49 r2301 15119 89 58 3318 27 78 82 34 18278 84 21 58 9763 12506 64 18395 568 3422 6745 9833 48 15351 18538 80 3503 7136 9923 85 58 18643 602 11 66 10039 12659 15561 18864 724 3643 7220 94 12880 15618 18961 63 3842 7465 10399 84 15745 19096 974 3999 7555 10497 12955 78 19266 88 4046 7694 10506 87 15900 19357 1180 4228 7723 21 88 21 19428 1231 32 7916 79 93 16191 81 43 4333 32 10012 13114 16323 19505 1317 34 8011 10711 13307 38 7 69 4419 8148 13 13558 16412 19 98 4583 8247 18 13889 16648 21 1507 4618 74 10981 13971 16738 19608 75 4891 91 11027 85 68 19907 1684 5138 8691 55 14149 16809 15 1731 5338 94 94 14211 16940 17 40 5400 8909 11130 49 17084 28 2086 35 28 11245 62 17103 20093 2213 5649 34 11353 14425 56 20233 87 56 9086 75 56 17325 20316 2362 99 9102 11610 73 17535 20646 2539 5734 9234 11703 14640 17647 20726 2619 39 55 39 78 17713 41 90 78 9333 11826 14729 17880 77 2736 5857 45 12035 56 17905 20893 51 6002 70 12101 14814 13 20901 2802 EEN NIEUWE SORTEERING Kleiweg E 73a, GOUDA Telen hoon Xo. 31. MAANDAG, 28 SEPT. L.K. StoaUleeningen. Polen. Obligation Schatkist 1884 4 Rusland. Obligatiön bjj Hope Co. (GR. 625) 1889— 1890 4 Obligation 5e Emissie (GR. 625) 1893 4 Gondleening 18S4 5 Turkije. Ceconverteerde Lee ning Serie C Geconverteerde Leening Serie D Venezuela Obligation L 100 1881 4 Obligation L 150-500 1881 4 H.K. 93 95V, - 95 96'/. 35'/. 32 32'/. 32'/. 96'/, Provinciale en Stedelijke Leeningen Rotterdam Obligatiön (f 1000) 1898-1903 3% Hypotheek-Banken Pandb. Bataafsche Hypb. 4 99% Pandbr. Friesch Groningsche Hypb. 4 100»/, - Pandb. Groningsche Hypb. 4 100 Pandb. Holl. Hypb. 4 100 Pandb Ned. Scheeps-Hypb. 41/# 101 Pandbrieven Rotterdamsche Hypotheekbank 4 101VM dito dito dito 8% 977 Pandb. Rynlandsche Hypb. 4 99% Pandb. Westlandsche Hypb. 4 100 Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 4 99% Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 31 94 Scheepvaart-Maatschappijen Obligatiën Verschure Co.'s Alg. Binl. Scheepv.-My. 5 99% 99' Petroleum-Ondernemingen. Aandeelen Moeara Enim Petro- leum-My. 9218 Diversen. Obligatiën My. tot Expl. Laan van Meerder voort 1902 4 98 Obligatiën Expl.-My. Scheve- ningen 419 97» Hongarije. Pandb. Boden-Cre- dit-Institut 4 99 Spoorioeg leeningen. Nederland. Oblig. My. totExpl, van Staatspoorw 1900/02 4 102%, - Portugal, le Gepriviligeerde Obligatiën P.8.M. (Beira Beixa) 3 Ti1/, 72% Nqprd-Amerika. Atchison To- peka en Santa Fé. Cert, van gewone Aandeelen 62 62% Brazilië. Oèste d. Minas Obl. 5 46% ONTVANGEN de NOUVEAUTÉS in 98 Induitrieele en Financieelt Ondernemingen Scheldbrieven Voorschotbank te Rott. 4 100 Dinsdag 29 Sept. 1903. Vette ossen en koeien goede aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 33, ade kwal. 30, 3de kw. 26 cent per half kilo. Magere ossen, melkvee en vaarkoeien goed aan gevoerd. Vétte kalveren redelijk aanvoer prijzen waren voor iste kwal. 27, 2de kwal. 24 3de kwal. 20 cents per half kilo. Stieren redelijk aanvoer iste kwal. 31,2de kwal. 28, 3de kwal. 22 cents per hall kilo. Graskalveren met groote aanvoer. Handel in vet slecht met lagere prijzen. Mager vee prijshoudend, vette'-kalveren traag, stieren en graskalveren met goeden omzet en redelijke prijzen. Burgerlijk© Stand. GEBOREN26 Sept. Teunis Cornelis, ouders S. Boot en J. H. de Weger. 27. Arie Cornelis, ouders J. Rietveld en W. Noorland. Wilhelmus Jacobus, ouders J. Nieuwenhuyzen en M. Zandyk. 28. Adrianus, ouders E, de Wit en D. J. Kar- reman. Aloise, ouders P. do Busschero en 8. Hey. OVERLEDEN25 Sept. J. A. Muis, 3 j. EEN Te bevragen Peperstraat K 77. Abonnement t 40.per jaar voor per- ceelen, binnen een'kring van K. M. 1, Aanleg1 en onderhoud gratis. Het net is aangesloten aan het Rjjks Inter com nnaalbnrean. Op 1 Juli 1908 142 verkregen aanslui tingen. Contracten en voorwaarden verkrijgbaar aan het Bnrean, ACHTER DE VISCH- MARKT. Hit bn makkelykate poet» middel root Hearts en vooral dame» en Kinderschoenwerk, Is de Appretuur van C. M. MHIUr k Cs •erlis, Besth-Str. 14. Men lette goed op naam en fabrieksmerk.-— Verkryitaar lyH»wm WJaksllw» la •ekSMwerk, lalaatarlaa, srsswyaa ia m «Merakl-Oef et Ir V. ••re»*»»», Arskna

Goudsche Courant | 1903 | | pagina 2