ÏÏ«M GEEN Zander-Instituut. vv\<a i\osE. x "HANDEL IJzersterke D. SAMSOM, EEN WOONHUIS Openbare Verkooping Zwarte Kousen Sokken. Haring Kruiden Petroleum Kachels, hoerenhuizen SCHOENWERK C. SMITS. ADVERTENTItiN Hoerenhuis met Tuin. TE UUUtt. Een netten INBOEDEL Telephoonnet- Gouda- Petroleum Gaskachel P.P.SOOS, Stadsnieuws. Heele en halve FOULARDS en Kraagbeschermers. A. van OS Az„ BEURS VAN ROTTERDAM Markt A 88. Gouda. MantelsCostumes ROBES, JAPONSTOFFE», PELTERIJEN, Notaris MÖNTÏJN Notaris MONTIJN Aanbesteden Bloemendaal bij Gouda, 18 Kiilldragciide en 3 Vaar koiden. I V ierjarig Merrlepaaril, 10 Varkens, waaronder 2 Zengen, Bouw- en Melkgereedschappen, Brandstoffen en Bouwmaterialen. TliRFBRiPTTEI Firma A, Jonker Zonen. Vermouth. Scotch Whisky. Chartreuse. Ilerlluer Hummel. Marasquin» IM Zara. Hirschwasscr. Elixer d ivers. Elixer de Spa. Firma HEKMAN ZOON. Prijzen ongekend laag. SCHEUK Z.i. bp -WOLFF Co. Attentie. „Ue Avondster". M. M. VAN LOON. Porl a Port JT. VAN OME, Ontvangen Hanglampen en slaande Lampen. ganglantaarns. TE HULK Slotenmaker Co. Xooril-llriilianlsch Sclioen- mi Laannninagazijn KLEIWEG E 30. GOl'IIA. Het best bekende middel tegen bloed armoede en zenuwzwakte. ANKFR-PA/N-EXPELLER exploitatie het gebruik van tele fonen en telegrafen. Het Algemeen debat werd geopend door Mr. Tydeman die, lettende op de voortdu rende ontwikkeling der clectrische bedrijven, deze laat ingekomen wet eigenlyk verouderd achtte. Toch, al had spreker de voorkeur gegeven aan een wet, omvattende alle electrischo ge leidingen, bestaat voor hem geen reden de voorgedragen partioele regeling, als een over gangsmaatregel beschouwende, af te wyzen. Voorts do uitvoering der wet besprekende, wees by op de noodzakelijkheid van het aan leggen eener officieele boekhouding, om te kunnen oordeelen over de wcrkelykc resul taten van telefoon- en telegraafbedryf. De heer Löben Seis drong oveneens na mens zyn politieke vrienden aan op een spoedige invoering van volledige commer- cieele boekhouding in verband inot de ta riefsherziening. De Minister van Waterstaat verzekerde, dat de Rogeering ernstig overweegt oen maatregel regelende de electrische geleidin gen in 't algemeenhet thans voorgedragen ontwerp is slechts oen noodmaatregel, in het belang van den publieken dienst. In beginsel is de Minister het eens omtrent de wcnsche- lykheid van een commercieele boekhouding. Met het oog op het onzekere wat het on derhoud in de toekomst zal kosten, hebben op het stuk der telephonic geen afschrij vingen plaats gehad. 't Is ministers streven de meost zuivere commercieele boekhouding toe te passen, waarvoor hy zich de hulp van boekhouders van professie wil verzekeren. Hot algemeen debut wordt gesloten. Mr. Tydeman lichtte vervolgens oen amendement toe om te be palen, dut de aanleg en exploitatie van te legrafen en telofonen geschiede van staats wege terwyl met afwyking van dezen regel concessie kan warden verleend. Spreker stelde voorop dat by z|jn voorstel geen party-politiek betrokken is. Ten bowyze hiervoor wees spreker er op, dat hy in 1895 by het indienen zyner motie stond togonover een bevriend Minister en politieke tegenstanders dio motie steunden. Zyn voorstel draagt een zuiver administra tief karakter. Het plaatselijk concessiestolsel voor Wlefonie moet als een verlaten stand punt worden beschouwd en de telefonie moot in haar geheel een rijksbelang worden. Met een boroep op het buitenland bestreed spre ker 's Ministers bedenkingen tegen Staats exploitatie. Hy ontkende dat thans naar een vast plan kan worden voortgebouwd, omdat alles af hangt van het initiatief van gemoonton of particulieren. De spreker schatte de kosten van naasting op 8»/4 millioen en berekende dat de overname uit een financieel oogpunt gerechtvaardigd is. De heer Bos sloot zich by den heer Tydeman aan, doch wonschte geleidelijke naasting ea adviseerde nieuwen aanbouw van Staatswoge te doen geschieden. De minister van waterstaat aahtto het uit een materieel en een principieel oogpunt on geraden te besluiten tot staatsexploitatie met naasting van de bestaande rfetten. De heer Pompe van Meerdorvoort achtto, met hot oog op de geldelijke gevolgen, het moment niet geschikt voor staatsexploitatie. Dinsdag voortzetting. Gemengde Berichten. Een brand, die Donderdagnacht om half een uitgebroken is in de Korte Roozendaal te Utrecht, by den water- en vaurhandelaar 1). de Roos, heeft aan vier menschen het leven gekost. fX Mot toomclooze snolheid ghepen de vlam men om zich heen. Een vree/#6lyko hitte be lette don brand woormannpn b|jna om de slangen te leggon enhet vuur aan te tasten. Naast de hitte was het de plaatselyko gesteldheid die belemmerd werkte en waar door het niet direct mogelijk was, hot vuur van verschillende zyden aan te tasten. De commandant en de commandeurs echter, die op het terrein aanwozig waren, traden met groot'beleid op, zoodat weldra de noodige waterstralen op do vlammenzee gericht waren. Dat do brand offers geëischt had, wist nog niemand. Toen evenwel de eerste ontstel tenis voorby was, vorsproiddo zich de droeve mare, dat zich hoogst waarschijnlijk eenigo kindoren nog in het huis bevonden. Het hootto, dat er tweo kinderen vermist worden. Een andere lozing toonde evenwel aan, dat er minstens drie moesten zyn. Dit klopte geheel met hot verhaal van een 16 jarigen zoon, die mot zyn drio broertjes op een kamer op do eerste verdieping boven don winkel had geslapen eu nog evon den tyd had gohad aan het vuur te ontsnappen, door uit het raam te springen. Door den rook heen meende hy de drio kinderen gezien te 'hebben, knaapjes van 10, 8 en 4 jaar, hand in hand trachtende eveneens te ontkomen. Hy had nog terug willen gaan, doch de walm en de hitte waren reeds zoozeer toe genomen, dat elke poging om hulp te ver- leenen, beslist zou moeten falen. Dezelfde knaap hielp later by een der eerste spuiten krachtig mede, misschien nog in de ydele hoop zyn broertjes te kunnen behouden.... Op de weinige toeschouwers werkte het gerucht verlammend. Met kracht werd voort- gearbeid en eindelijk vond men de over blijfselen van de drie kinderen, dicht naast elkaar, de ledematen verkoold, onherkenbaar de aangezichten verschroeid. Voorzichtig werden de misvormde lyken opgenomen, in dekens gewikkeld en later per brancard naar de schouwplaats aan het hoofdbureau van politie gebracht. De ellende was evenwel nog niet groot genoog. Een vierde kind, een meisje van 18 jaar, werd nog steeds vormist. Men had hoop dat deze den tyd had gehad te ontsnappon aan het gevaar, doch helaas, deze hoop mocht niet verwezenlijkt worden. Ook dit meisje was dus blykbaar aan het woedende element ten offer gevallen. Zwijgend zette de brandweerlieden han arbeid voort, toen opeens een trek van af schuw zicb vertoonde op de aangezichten van degenen, die in do nabijheid stonden. By het licht der flambouwen ontdekte men een ontvleesd been, zwart en verklood, dat door do zoldering van den winkol te voor schijn stak. Elen rilling voor allen door de leden. Het was een hartverscheurend tooneel waarvoor men stalen zenuwen diende te hobben om het te kunnen aanschouwen. Ook het viërde slachtoffer was dus gevonden. Klaarblijkelijk had het meisjo in den hoek by het raam geslapen, want de pooten van eon ijzeren ledikant staken door de planken heen. Het was niet mogelijk het lyk van het meisje weg te halen, zoolang het vuur nog niet geheel en al bedongen was. Om kwart voor drie was men hierin even wel geslaagd. Hierop werden planken naai; boven ge dragen on deze overdwars gelegd op de ge- doeltelijk verbrande balken. Eenige oogen- blikkeji later werd in een deken iets langs de ladder naar beneden godragen en in de brancard neergelegdenkele verkoolde beenderen. Do brandweer had haar droeven arbeid verricht en het laatste der slachtof fers welke zy niet had mogen redden, uit de puinhoopen te voorschijn gehaald. I)e ouders en hun eenig overgeblevene zoon vertoefden al dien tyd in oen woning aan de overzijde. De menschen waren stom van smart. Dr. Zadelhoff, die op het ter rein aanwezig was, troostte hot echtpaar met do verzekering dat hun kinderon hoogst waarschijnlijk een zachten dood hebben ge had, daar de verschijnselen er op wyzen hoe do rook hen moet hebben bedwelmd, alvorens de vlammen waren doorgebroken. Omtrent de oorzaak is niets met zeker- hoid to zeggen. Vermoodclyk is het- vuur echter ontstaan in den winkel, waarin veel brandbaar materiaal, als hout, turf, vuurma kers, alsook petroleum, aanwozig was. Aan de ongelukkige slachtoffers werd daardoor onmiddellijk do weg ter ontkoming afge sneden. De buren beweren dan ook, dat de kinderen reeds gestikt waren voordat iemand op hot terrein aanwezig was. De Ned. herv. diaconieschool op het Goer- tokerkhof, die aan het uitgebrande perceel grenst, heeft zeer veel gevaar geloopen evoneons aangetast te worden. Om 9 uur begon zelfs do dakgoot eenigszins te gloren, doch dit werd tydig opgemerkt. (U. D.) Uit don Haag meldt men By het departement van marine komen ieder oogenblik telegrafische verzoeken om inlichtingen in van ongerust geworden fa miliebetrekkingen van officieren en verdere bemanning van het poiitievaartuig „Argus". Naar men van bevoegde zydo duidelijk maakte, bestaat er echter voor ongerustheid heol weinig reden, waar het een bekend foit is, dat het opzoeken van een schip op zee gansch niet eon gemakkelijke taak is; en stellig bestaat voor ongerustheid thans te minder reden, nu het vaartuig in ieder geval gezien is, al is het dan ook niet binnengeloopen, waarvoor tal van redenen kunnen zyn, welke slechts een ruim veld voor gissingen ople veren. Om maar iets te noemen, kan het niet binnenloopen, ook ai had het schip de loodsvlag in top, ten toeken dat het binnon- komon wilde, hierdoor veroorzaakt zyn dat hot uitzenden van de loods een vry gerui- men tijd vordert en binnen dat tijdsverloop do barometer op liet schip teekenen begon to vertoonen wolke den commandant raad zaam dedon voorkomen zich van do kust te verwijderen. Dat er iets niet in den haak zou kunnen zyn met anker en ketting van liet vaaztaig berust alweder op oen gissing, voortsprui tende uit hot feit dat oenigen tyd geleden do „Argus" seinen wisselde met lichtschip „Haaks", (maar welke men op dat licht- vaartuig blykbaar niot al te goed begrepen had) en waarin iets moet voorgekomen zyn, dat op anker of ketting betrekking had. Te drie uur gisternamiddag wist mon nog niets naders, ook niet van de „Zeehond", die gisterochtend uit Nieuwediep ter opspo ring vertrok, op vermoeden dat de „Argus" daarheen zou opkrnisen. Men seinde gisteravond 5 uur uit Nieuwe diep De stoomschoener Zeehond is in zicht met den gaffelschoener Argas op sleeptouw. Men meldt uit Amsterdam Van het door dynamiet laten springen der onde beursbogen bemerkt mon, al staat men er met zyn neus by, weinig of niets. Een tiental geniesoldaten uit Utrecht, onder be vel van den kapitéin van den Wijnpersen, hield zich gisteren eenige oren bezig met het boren van kleine gaatjes voor klein kaliber dynamietpatronen. Of al proeven genomen zyn en of die proeven geslaagd zyn, werd niet medegedeeld. Men vermoedt dat deze zeer onschuldige operatie, zoo on schuldig. dat men er byna niets van hoort of ziet, wel eenige weken kan aanhouden Uit Amsterdam meldt men Gisteren-namiddag zyn de proefnemingen om de oude Beursgewelven door dynamiet te laten leringen meermalen herhaald en de uitwerking1»was niet zoo onschuldig als aan vankelijk verwacht werd. Meermalen dreunde het in de omgeving door de zware knallen met het gevolg, dat in onderscheidene per- ceelen aan het Damrak de ruiten sprongen. De commandant der brandweer woonde geruimen tyd de proefnemingen by. President Kruger heeft te Garavan-Monton dezelfde Villa Géna aan de Bonaparte-kade betrokken, waar hy verleden jaar woonde, In vertrouwelyken kring vierde de president daar Zondag zyn 78en verjaardag. Van vele zijden kreeg hy gelukwenschen. Het plan is tot 15 Mei ginds te blyven. President Steyn heeft te Cannes do kleine villa Sablons betrokken. Men meldt uit Ouddorp Zoolpng men hengenis heeft, is het hier de gewoonte dat dienstmeisjes, veldarbeid- sters enz. op Zaterdagavond en op de zoo genaamde „hoogo dagen" een paar herbergen bezoeken en pret maken. De gemeenteraad heeft thans gemeend daaraan een einde te moeten maken, door to bepalen: dat het ver boden is aan leden van het vrouwelijk ge slacht zich 's avonds na zes uur te bevinden op plaatsen, waar gelag wordt gezet, n.m. op Zaterdag, op 2dcn Paaschdag, 2den Pink steFdag, lootdag, St. Nicolaasdag, 2den Kerstdag 011 Nieuwjiarsdag, en dat des Zon dags allo herbergen gesloten moeten zyn, Groot was de ontevredenheid onder het jonge volk en de betrokken kasteleins. Spoe dig werd een der herbergiers bekeurd, maar de kantonrechter te Sommelsdyk sprak hem vry. Een poosje later word de andere kas telein bekeurd en eveneens vrijgesproken. Nu echtor heeft de ambtenaar van het O. M. te Sommelsdyk appèl aangeteekend. In af wachting eener beslissing in hoogste rossort blyven de kasteleins doortappen en is alles rustig. Eenige maanden geledon werd door de politie te Lunteren proces-verbaal opgemaakt ter zake van een aldaar plaats gehad hebbende mishandeling, die zich als volgt had toege dragen. Eenige boerenknechts van 16 tot 23 jarigen leeftijd waren om verschillende redenen hevig verbolgen op een meisje, en spraken af haar 's avonds een pak slaag toe te dienen, waartoe zy haar opwachtten. Zy vluchtte by een boer, doch toen de belhamels dreigden de boel kort en klein te slaan, word zy door den boer buiten de deur gezet, waar zij natuurlijk haar belagers in handen viel. Zy werd toen by de armen en beenen door de heide gesleept, totdat zy eindelijk zoodanig was verwond, dat zy voor dood bleef liggen en na eenige uren door toevallig voorbijgaande personen in dien toestand werd aangetroffen. Hoewel aanvankelijk de daders van deze schandelijke daad niet bekend waren, zyn thans op last der justitie een zestal boeren knechts uit Lunteren en Scherpenzeel gear resteerd, en ook is aangehouden eene meid, die de jongens tot deze daad schijnt te hebben aangezet. GOUDA, 17 October 1903. Zondag 'lp Oct. a.s. 's avonds ten 8 are, zal bet „Kruisverbond" alhier een openbare vergadering honden in de zaal .Concordia" v. d. E. K. Lêesvereeniging waarjn als spreker zal optreden de Eenv Zeergel, Heer Dr. T. J. Vnllings nit het Missiehuis te Tilburg. Nieuwerkerk A.P. Usee. Dinsdag-avond vergadering het bestuur der coöperatieve landbouwveroeniging „Nieuwerkerk a.d. IJsel in het café „I)e Zwaan" van den heer G. van Reeuwyk. Bjj de opening deelde de voorzitter mede, waarom hij deze vergade ring belegd hadeenige zaken dienden naar zjjn meening besproken te worden, o n. het aankoopen van vpederstoffen. Besloten werd het terrein onj het nieuwe pakhuis flink op te hoogen mpt kolenasch. Goedge keurd werd het voorstel om nog wat mud- zakken en lijnmeelbfaltjes aan te schaffen wijl het aantal door den grooten omzet te gering bleek. Nadat nog andere zaken van meer huishoudelijk aard waren besproken werd de vergadering gesloten, Kleiweg F. 73a, GOUDA l'rleiihoon Mo. 31, VRIJDAG, IC OCT. Staatsleeningen Nederland. Obligatiën Nederl. Werkelijke Schuld 3 95*- DüiTscuLAND.Ryksloeuing 1891- 1898 h 89V, - Noorwegen. Obligatiën Leerifbg 1888 3 94»/, Ri menie. Goudleening Amorti- sable 1896 4 83 -1 Rü8land. Obligatiën by Hope Co. (GR. 125) 1889-1890 4 96 Obligatiën 6e Emissie (GR. 625) 1894 4 95 Obligatieleening 1889 3 77 Azie. Japan Obligatiën 1899 4 81»/4 Provinciale en Stedelijke Leeningen Rotterdam Obligatiën (f 1000) 1898—1903 31/, 97V4 Industneele en Financieele Ondernemingen. Oblig. Ned. My. v. Zekerheidsst. van ambt. en beambten 4 100 Hypotheek-Banken- Pandb. Bataafsche Hypb. 4 100 Pandb. Dordrechtsche Hyp. 4 90* 4 Alg. Hypotheekbrieven Eerste Ned. Hypotheekbriefbank 4 998/4 Pandbr. Friescb Groningsche Hypb. 4 100 Pandb. Holl. Hypb. 4 998/4 Pandb. My. voor Hyp.-Cred. in Ned. 4 100 Pandb. Nationale Hypb. 3»988/4 dito dito dito 4 Pandb. Overyselpche Hypb. 4 99* 4 Pandb. Rotterd. Hypb- 4 101 »/4 Pandb. Stichtsche Hypb. 4»/4 100»/4 Pandb. Noderlandsche Hypb. te Veendam 4 100 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 100 Pandb. Zoider-Hypb Breda 4 100 Pandb. Zuid Holl. Hypb. 4 99*/4 Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 3' 94 Hyqothbr. Residentie Hypb. 4 Diversen. Oblig. My. tot Expl. Laan van Meerder voort 1902 4 971/, CertificatenVereenigde Amerik. Fondsen le serie 4 102»/, Spoorweg leeningen. Nederland. Gest. Obligatiën Noord-Brabant Boxtel-Wezel 1875-80 89 - Rusland. Zuid-Ooster Spw.-My. Prior Obligatiën 1901 4 97»/4 Noord-Amerika. Atchison To- peka en Santa Fé. Cert, van gewone Aandeelen 64l/« Brazilië. Oèste de Minas Obl. 5 46»'/i, Premieleeningen. Belqie. Loten Stad Antwerpen 1887 2»/, 101»/4 - Afrika. Congo Loten 1880 42»/4 Bekroond Zilveren Medaille Nat- Wedstrijd Leeuwarden, Internat. Kol. Tentoonstelling Amsterdam. Ontvangen de NOUVEAUTÊ'S in in grooto Keuze tot de meest conenrree» rende Prijzen- EEN Te bevragen Peperstraat K 77. «S J" De Slot-uitdeelingslyst in het faillissement van den boedel van wijlen H. H. THIJSSEN is ter Griffie van de Arrondissement-Recht bank te Rotterdam en van het Kantongerecht te Gouda gedeponeerd om aldaar gedurende tien dagen te liggen ter inzage van de crediteuren. De Curator, Mr. M. M. SCHIM van der LOEF"F. De Notaris H. GROENEN DAAL te Gouda is voornemens op MAANDAG 2 NOVEMBER 1903 des voormiddags 11 uur in het Hotel „de Zalm" aan de Markt te Goud,*, in het openbaar in ééne zitting te veilen en verkoopen No. 1. Een zeer ruim en goed onderhonden WINKELHUIS, Tuin, open Plaats, Berg plaatsen en Erf, aan den Lange Tiendeweg wyk D No. 29 te Gouda, kad. Sectie C No. 2475, voor het geheel groot 2 Aren, 75 Centiaren, gedeeltelijk, zooals op het terrein is aangeduid met een vryen uitgang in het Schimmelpenningsteegje. In eigen gebruik te aanvaarden 2 Januari 1904. No. 2. Een good onderhonden WINKELHUIS aan de Nieuwe Haven, wyk N No. 148 te Gouda, Tuin daarachter, Schunr en open Grond rutft een breedte van ongeveer 4 M., 25 cM., uitkomende aan het Regentesseplantsoen, kad. Sectie B No- 1572, groot 1 Are, 39 Centiaren. In eigen gebruik te aanvaarden 1 Maart 1904. No. 3. Een goed onderhouden WINKELHUIS met afzonderlijke opgang hebbend Bovenhuis en Erf aan de Korte Groenendaal wyk I Nos. 5 en 5a te Gouda, kad. 'Sectie B No. 818, groot 59 Centiaren. Boven gedeeltelijk verhaard aan J. Wild schut voor f 2.75 per week met inbegrip der waterleiding. No. 4. Een WINKELHUIS met open Plaats, Schuur en Erf aan den Groeneweg, wyk L No. 148 te Gouda, kad. Sectie No. 1725, groot 78 Centiaren. Verhuurd aan W. C. Verschut voor f 2.40 per week en de kosten der waterleiding. Nos. 3—14. TIEN PERCEELEN BOUWTERREIN langs de Prins Hendrikstraat, achter de Goudsche Machinale Garenspinnery te Gouda, elk perceel ter breedte van 4 M. en ter lengte van 20 M., zooals op het terrein is aangeduid, kad Sectie E Nos. 566 en 567 gedeeltelijk. De perceelen 3- - J4 te aanvaarden by de betaling der kooppenningen. Betaaldag der kooppenningen 3 December 1903. Breeder by Biljetten. Te bezichtigen het Bouwterrein dagelyks en de overige perceelen 3 werkdagen vóór den verkoop van 10—12 en van 2—4 unr en op den dag der verkooping van 9—11 uur. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van genoemden Notaris GROENENDAAL te Gouda. te GOUDA zal op MAANDAG 2 NOVEM BER 1903, v. m. 11 unr (onmiddellijk na afloop der verkooping ten overstaan van den Notaris Groenendaal) in het hötel „de ZALM" aan de Markt aldaar, publiek veilen en verkoopen met ERF, PLAATS en SCHUUR aan den Raam (Oostzijde) te Gouda, O No. 13, voor zien van waterleiding en vele gemakken. Te bezichtigen de 3 laatste werkdagen vóór de verkooping van 10—3 ore en op den dag der veiling van 9—11 nre. Breeder bjj biljetten en nadere inlichtingen verkrijgbaar ten kantore van voornoemden Notaris MONTIJN te Gouda. te GOUDA zal op DINSDAG 3 NOVEM BER 1903, v. m. 9 nnr in het VENDU' LOKAAL aan de NIEUWSTEEG aldaar in het openbaar verkoopen om contant geld w. o. mahoniehouten en andere Kasten, Tafels, Stoelen, Cylinder-burean, twee Orgels, Canapé's, Spiegels, Schilderijen, Gravures, Etsen, Gasornamenten, Lampen, Kachels, Ledikanten, Bodden en Beddegoed, Kleeden, Porselein-, Glas-, en Aardewerk en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden Te zien daags te voren van 9—12 en van 2—4 ure. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Goud* zullen den 27en OCTOBER 1903 des middags ten half twee ure by enkele inschrijving in het Raadhuis aldaar de volgende nit te voeren werken. BESTEK No. 488 Pt roeol X. De oeverbekleedlng van hot Hegentesseplantsoen. II. 78 Meter bazaltglooiing langs bet voorgedeelte (O.- zij do) van den Ridder van Catsweg (Draafpad) BESTEK Mo. 489. Do bestrating van een gedeelle der Prins Hendrikstraat met bij- behiorende werken Op het Stadserf zjjn do bestekken met de daarbjj behoorende ter inzage. Inlichtingen worden gegeven door den Gemeente-Bouwmeester. IX ten overstaan van den Notaris G. C. FORTUIN DROOGLEEVER, op WOENSDAG 4 NOVEMBER 1903, des morgens ten ure aan de Bouwmanswoning „ELISABETHSHOEVE", bewoond door J. v. d. HEE. van vorder Boerenwagen, Kaasbrik, Tilbury, Scbonwen enz., alsmede eenigen INBOEDEL. Des morgens vóór de verkooping te zien. Nadere inlichtingen geeft voornoemde Notaris. IN STEEDS VOORHANDEN a f per 100 K.G., 330 stuks. GEB. IJSSELSTIJN. Kantoor: Fetf, Gouda. Direct door ons geïmporteerd. Aanbevelend, Abonnement f 40.per jaar voor per ceelen, binnen een kring van K. M. 1, gelegen. Aanleg* en onderhoud g*ratis. Het net is aangesloten aan het Ryks Inter com unaalbureau. Dp 1 Juli 1903 142 verkregen aanslui tingen. Contracten en voorwaarden verkrijgbaar aan het Bureau, ACHTER DE VISCH MARKT. EN G eg-arantleertle Soliditeit.. Westhaven 198. Alvorens men zich een PETROLEUM KACHEL aanschaft bezichtig dan eerst de zoo pas ontvangen (Systeem WASHINGTON), wolke een aangename warmte geeft, geheel reukeloos, zindelijk en zonder gevaar brandt. (In Duitschland onder strenge controle goedgekeurd) [en brandend te zien in het VERLICHTINGS MAGAZIJN Aanbevelend, Aanlegger van Gas- en Waterleiding (prima qualitoit.) Zoolang de voorraad strekt Icvor ik van uit myn pakhuis deze znivore natuurwijn nit Spanje, in orgineelon verpakking by 12 flesscher. voor f 10. 0.- proef flesschen f LUB alles A contant. KLEIWEG No. 2, Gouda. TIENDEWEG, 59. eene prachtige Collectie (reukloos, gevaarloos), De KACHELS worden ook in HUUR g-eg-even. 1 DECEMBER of later mot TUIN, 6 Kamers, ruime Warande, Keuken en Kelder, voorzien van Gas- en Waterleiding. Te bevragen TURFMARKT H 258. Per Flesch f 1f 1.25, f 1 50, f 2.00. Por Liter f 1.20, f 1.50, f 1.80, f 2 50. AANBEVELEND, beter adres voor alle soorten dun het tegenover de Kleiwegsteeg. Aanbevelend Alle roparatiën en aangemoten werk. Flnweelen Sing-ol R 7^4, Genoesh. Dr. ,J. H. BAKKER NIEMEIJER, Directr. D. vak DUUREN. Behand. vmruggegr. verkrom inlagen. Ingevallen borat, x en o-beenen en andero IchnammUvorm.. algem.xwnkte conatiimtiespier- en gear, ziekten rhenmatinche {aandoeningen. ver stuikingen enz. enz. Bijna veertig- jaren. Mejnffrouw INTHORN te Noordwijk had bijna veertig jaren gesukkeld aan zware hoofdpijn, gevolgd door brakingon en was daardoor erg zwak in het hoofd. Gelezen hebbende van Ijjders, die door de Sanguinose genezen waren van dergelijke kwaal besloot z(j daar ook de proef van te nemen. Thans schrijft z|j ons „Ik kan u met blijdschap melden dat de Sangujnose mjj waarlijk helpt. Al hen ik nog niet geheel heter, ik gevoel mjj veel sterker, en dat wil wat zeggen voor iemand die bjjna veertig jaar gesukkeld heeft." Ons zijn verscheiden voorheelden bekend dat menschen jaren lang die hoofdpijnen hadden, die met braking gepaard gaan; -- en dat zij door de Sanguinose voor goed daarvan zijn bevrijd. Prijs p. fl. f 1.50, 6 fl. f 8.-, 12 fl. f 15.- Te Gouda bp WOLFF Co., Westhaven KLAPWIJK, Berkel Rooderjjs SPRUIJT Co., BoskoopBodegraven JONKERSchoonhoven y. ZESSENZoetermeer, VAN WEL. b«n,T.Tuyll, Dit goede oude Huis- tlek, Jicht, Yerkond enkel Huisgezinont- ■chen A 1.25, 75 KHLApotheki Te Amster- middel tegen Rkeunu- heid enz. msg in geen breken. In fiee- ct en 50 ct bij en Drogisten.— dam bij dé- Weiss ft Co. 0,4- 5 *2 H -3 -a O

Goudsche Courant | 1903 | | pagina 2