Afbraak! Spoed! Afbraak! Afbraak! Spoed! Afbraak! D. SAMSOM, advektkntikn GENEVEE Echte SINGER Naaimachines Openbare Aanbesteding. Heerenlmis met Tuin TE llUlllt. Petroleum Gaskachel Stadsnieuws. Rechtzaken. Heele en halve FOULARDS en Kraagbeschermers, A. van OS Ai., Kleiweg E 73a, GOUDA BEURS VAN ROTTERDAM. MantelsCostuifs.es ROBES, JAPONSTOFFEN, PELTERIJEN, Veemarkt te Rotterdam. TC KOOP Kinder-Berline Bestek Yo. 501. Attentie. „De Avondster". M. ill. VAM LOOM. BloeEaensexre, SINGER-MA ATSCH APPIJ GOUDA, Lange Tiende weg 27- onder leiding van geestelijke zusters, binnen twee weken gesloten moeten zijn. In verband met hem door zijn collega van marine overgemaakte bescheiden inzake de „Frasquita" aangelegenheid, hoeft de minister van jastitie een instructie geopend tegen Lebandy, zoodat deze gestraft kan worden met verbanning. In den Vrijdag gebonden minister raad is besloten bij de Kamer aan te drin gen op uitstel van alle vraagstukken, die niet in direct verband staan met de begroo ting, waarbij dan de Vrijdag gewyd zal zijn aan vreemde aangelegenheden en 't staat vast, dat de regeering onder de gegeven omstandigheden met haar sterke meerder heid, in alles haar zin zal krijgen voorloo- pig, zoodat de oppositie zich wel koest zal houden. Bij den brand te Kerguahat naby Lo- rient is omgekomen een vrouw van twee- en-dertig jaar met haar zes kinderen (twee meisjes en vier jongens van twee tot veer tien jaar oud), terwijl alleen de man behouden bleef. Duitschland. Uit Darmstadt wordt gemeld, dat de toestand van de czarina zoodanig is, dat men weer hoop kan hebben op de geboorte van een troonopvolger naast de vier meis jes, die elkaar met zoo korte tusschenpoozen zijn opgevolgd. Een fortuinlijk vader is een koopman te Dresden, die plotseling zijn gezin van twintig levende kinderen (vijf zijn er boven dien overleden) heeft vermeerderd gezien met twee welgeschapen jongens, het zes- en zeven-en-twintigste exemplaar, het totaal verdeeld over twee mama's. By den brand te Ehrenfeld zijn vijf menschen in de vlammen omgekomen. Te Metz heeft zich gevormd een com missie voor de oprichting van een stand beeld voor keizer Friedrich, waarbij de voor naamste burgerlijke en militaire autoriteiten betrokken zijn. Gemengde Berichten. Omtrent den heer P. Verhagen, den nieuw-benoemden burgemeester van Woudri- chera, schrijft men aan de „Midb. Ct." Die nieuwe titularis is in Zuid Bteïveland geen onbekende. Van 18771890 was hfj achtereenvolgens onderwijzer te Heinkenszand en te Goes. In beide plaatsen was hjj zeer populair om zijn opgewekt karakter. Boven dien stond hij bekend als een zeer goed schoolhouder. Van de toen bloeiende rede rijkerskamer „Aurora" te Goes was hij een werkzaam lid. Hij is een Langstratenaar van geboorte en opgevoed in een orthodox gezin. In zijn jeugd wenschte hij predikant bij de Ned. Herv. kerk te worden en is zoo nog kweo- keling aan de bekende inrichting van ds. Van Dyk te Doetinchem geweest. Het schijnt zijn lot te wezen nu en dan in alle couranten te rijden. Ten tijde van den moord op den jongen Marius Bogaard werd hij in Den Haag aangehouden als be antwoordende aan het signalement van den moordenaar. Hij kwam toen examens afleg gen. In kleuren en geuren werd dit onaan genaam avontuur destijds in alle couranten vermeld. Gelukkig kon hij onmiddellijk zjjn onschuld bewijzen. Jaren later reed hij weer in de pers rond wegens een brochure van socialistische strek king en twisten met autoriteiten. Nu over komt het hem weer, waar hij tot zijn eerste liefde schijnt teruggekeerd te zijn. Wie omgang met hem gehad hebben, zullen niet zoo grif gelooven dat hij een huichelaar is. Is hij oprecht, dan heeft niemand het recht hem aan te vallen wegens wijziging van gevoelen, want het bekende woord van Palmerston geldt nog „Van opinie te mogen veranderen is een der heiligste rechten van den mensch 1" Een party goederen, te Amsterdam ver kocht, bleek by de levering niet aan de bestelling te beantwoorden. De kooper gaf daarvan aan den verkooper by oxploot ken nis en behield zich zyn recht op schade vergoeding voor. Do verkooper erkende zyn verplichting tot schadevergoeding en bood een bedrag aan, dat evenwel door den kooper geweigerd werd, omdat hy meende, dat zyn schade daai mede niet gedekt was, en ter vermijding van een proces kwamen partyen overeen, de schade door twee desknndigen te doen vaststellen en zich aan hun uitspraak te onderwerpen. De deskundigen onderzochten do geleverde partyen en stelden de schade vast. Maar tot betaling van de aldus geconsta teerde schade aangesproken, weigerdo de verkooper, daaraan te voldoen, zich hu be roepende op onwettigheid der taxatie van de deskundigen. Immers gold het, volgens hem, een compromissoir beding, waarvan de wet voorschrijft dat het moet bevatten o. a. de namen van de scheidsmannen, welke steeds een oneven getal moeten zyn. De kooper bestreed dat, van een compro missoir beding of van een uitspraak van scheidslieden sprake was, doch partijen blijk baar beoogden, waar zjj over geen enkel recht8punt geschil hadden, slechts de waarde te doen bopalen, wat op de meest eenvou dige wyze zou geschieden door twee daartoe aan te wijzen deskundigen. De rechtbank vereenigde zich met dit laatste gevoelen en besliste, dat de tusschen partyen getroffen overeenkomst,'welke ook niet met de dpenbare orde of goede zeden in strijd is, volkomen rechtsgeldig is. Uit Noordwyk aan Zee meldt men Eergisterenavond is hier een treurig ge val voorgekomen. Drie jonge zeelieden, die op denzelfden logger gevaren hadden, waren zoo op elkander verbitterd, dat de een den ander gestoken heeft, zoodat spoedig de dood volgde. De vorslagene P. W. w/as eenige zoon. De aanleiding is, dat W. den vader van den dader, die schipper van den logger was, beleedigd zou hebben. Schipper ,v. d. B. en zyne beide zonen zyn dadelyk in verhoor genomen Op bevel van den Franschen minister-van justitie is een instructie geopend naar aan leiding met het gebeurde met het jacht „Fras- quita" toebehoorende aan Jacques Lebaudy, zich noemende Keizer der Sahara. De by de wet in deze zaak voorziene straf is ver banning. In Japan wint het socialisme langzamer hand veld, De regeering heeft thans het vexkoopen van socialistische liedjes verholen en op de exoraplaren, welke in boekwinkels aanwezig waren, beslag gelegd. De lieder boekjes worden in Osaka gedrukt en zouden zyn samengesteld door een der vier Japansche officieren, die in Europa zyn geweest om de sociale toestanden in de Oude Wereld te bestudeeren. Te Amsterdam doet zich 't volgende merk waardige geval voor. Er is een vacature voor hoofd aan een 4e klasse school, een betrekking, waaraan het zeker niet te min achten salaris van f 2900 verbonden is. Voor deze vacature komen by den districtschool opziener alleen hoofden van 3e" klas scholen met drie taaiakten in aanmerking, 't Ver gelijkend onderzoek, dat de schoolopzienor zich dacht, bestond uit een practisch en theoretisch gedeelte. Voor 'teerst moésten de sollicitanten in „hunne" school eenige uren proefles geven. Nadat de heeren alzoo in de practyk waren onderzocht, werd hun een onderwerp ter be handeling thuis gezonden. De verlangde dis sertatie moest tot een gelyk gedeelte in de drie moderne talen en in 't Hollandsch gesteld zyn. Veertien dagen was toegestaan. Daarna zou een onderzoek met den schoolopziener plaats hebben, dat een „eenigszins examina- torisch karakter" zou dragen. Eerst maakten de heeren hoofden de noo- dige plannen om aan 't werk te gaan. Op de Universiteitsbibliotheek liepen ze elkander met hooge stapels boeken tegen 't lyf. Of daar toen het komplot gesmeed is of ergens anders, we weten 't niet. Maar de hoofden weigerden. Ze doen het niet. Deze vfryze van examineeren achten zy vernoderend. Dat is toch sterk- Men geeft hun in vergelijking met ons ruimte van tijd, de gelegenheid om van allo moge lijke hulpbronnen gebruik te maken, men ontslaat hen van alle controle by 't maken van hun werk. Zy mogen de plaats en den tyd kiezen die hun 't best aanstaat, kunnen morgen voort zetten wat vandaag niet vlot, hebben volko men vrijheid om te raadplegen wie zy willen, worden vrywel gelyk gesteld met candidaten dlo aan eap academisch proefschrift arbeiden. En zy weigeren. Zes van de zeven „ver tikken" 't. Zy staken precies als bootwerkers en „revolutionnaire" ondermeesters. („Bode.") Men schrijft De Deen Hegelund heeft aan de proef- zuivelboerdery te Hoorn lessen gegeven in het melken naar een door hem zelf uitge dachte methode, die volgens zyn stellige verzekering zoowel do hoeveelheid als het gehalte van de melk van iedere koe moet doen stygen. Zy 'tniet direct, dan toch na verloop van tyd zal de werkzaamheid der melkklieren belangryk toenemen. De heer Hegelund beveelt by de methode aan, de koe liever om de 15 dan om de 12 maanden te laten kalven en haar in plaats van 10 weken G te laten droogstaan. Verder verzekert hy, dat zyn methode in Deneraar ken byna algemeen is overgenomen. Behalve dat de heer H. voor bet melken met een drogen, groven handdoek den uier schoon wryft, verschilt in hoofdzaak de me thode niet van de manier onzer beste mel kers. Alleen melkt de heer H. met droge handen en is hy zeer gekant tegen het be vochtigen daarvan met melk en wel le voor de zindelijkheid2e omdat zeere spenen er gedeeltelijk door te voorkómen zyn3e om het melken tusschen duim en vinger onmo gelijk te maken. Het verschil tusschen zyn methode en onze wyze van melken ligt verder in het namelken, waardoor de melkklieren in den uier volkomen geledigd worden. Een klerk der posteryen aan het kantoor Drachten is sedert eenige dagen niet op zyn Sost verschenen. Hy is vertrokken, men weet iet waarheen. Hy was pas van Amsterdam naar Drach ten overgeplaatst. In 1901 heeft er te* Gelsenkirchen een ernstige' tyfus-epidemie geheerscht. In ver band daarmee is thans tegen twee directeuren, een ingenieur en een machinist van de wa terleiding aldaar een vervolging ingesteld, onder beschuldiging dat zy water hebben bereid, dat gevaarlijk was voor de gezondheid; door die handeling ernstig lichamelijk letsel en den dood van verschillende menschen heb ben veroorzaakt en het water, met verhei- melyfeingj* van die feiten, geleverd hebben. Wie te Londen is geweest is één en al bewondering voor de onbepaalde gehoorzaam heid, daar door koetsiers enz. op straat aan den politieagent betoond. Maar de Engelsche rechter laat dan ook niet met zich of met de wet spotten. In strijd met 't verbod spuwde te Londen een man in een tram. De conducteur waar schuwde hem dat hy er mee moest ophouden maar de man verklaarde, dat hy zou doen wat hy wilde, en niettegenstaande een her haling van de waarschuwing bleef hy voort gaan en begon bovendien te schelden, waarna hij ook nog weigerde, den wagen te verlaten, toen hy den afstand had afgelegd, waarvoor hy had betaald. De rechter veroordeelde hem nu tot f 24 boete voor het spuwen, f 24 voor het schel den en f 25 20 kosten, totaal f 73.20, of een maand zitten. Een nieuwe gek is opgestaan in den heer Audibert, een Paryzenaar, die iets nieuws wil doen om de aandacht op zich te vestigen en het heeft durven bestaan looping the loop uit te voeren Qp rolschaatsen. En het ergste van het geval is, dat de „loop" waar langs hy rollen moot, aan den bovenkant open is, dus zonder grond, waardoor de schaatsenrijder een gedeelte door de lucht zweeft, en dan op de andere helft van de baan moot terechtkomen. De gohenle loop is maar 10 M. lang. Do vier proeven die Audibert evenwel met deze halsbrekerij ge nomen heeft, zijn alle mislukt, de laatste wel zoodanig dat hy zyn been op verschillende plaatsen brak en naar het Beaujon-Gasthuis gébracht moest worden, waar hy nu langen t|jd zal moeten verblijven. („Fiets.") Een soldaat, te Borlyn in garnizoen, had een brief geschreven aan de soc.-demo- kratische „Vorwftrts", waarin geklaagd werd over ernstigo misstanden. Daar de redactie de juistheid der klachten niet kon' controleeren, gaf zij den verslaggever Reh- bein opdracht deze zaak ter kennis te bren gen van de militaire autoriteiten, opdat deze zelf een onderzoek zouden kunnen instellen. Doch de militaire autoriteiten wilden voor alles eerst den naam weten van den klager. Rehbein weigerde dezen te noemen: hy wenschte het redactiegeheim niet te schen den. Daarop werd hy Zaterdagavond, toen hy reeds in bed lag, gevangengenomen, om dat hy geweigerd had getuigenis af te leggen. Het „Berl. Tagebl." schryft nu naar aan leiding van dit voorval„Een der eerste regeeringsdadeii van den tweeden Pruisischen Friedrich, later in de geschiedenis de Groote of de Eenige genaamd, was de afschaffing der pijniging. Voortaan zouden geen folte ringen meer mogen worden toegepast om lieden tot getuigen te bêwegen. Voor deze daad alléén verdiende Friedrich II een der groote vorsten genoemd te worden. Meer dan anderhalve eeuw zyn thans verloopen, groote omkeeringen in politieke en sociale toestanden hebben plaats gehad, doc)i de geestelijke pijniging is in Duitschland nog niet afgeschaft. Of is dwang tot getuigen en de daarmee gepaard gaande gevangenis straf iets andefs dan een geestelijke pijni ging Latere geslachten zullen met een treurig schouderophalen wijzen op een be schaving, welke het mogelijk maakte een mensch gevangen te nemen, om hem op deze wyze te dwingen voor het gerecht te getui gen, en nog wel in een geval, waarbij het afleggen van verklaringen een oneerlijke handeling zou zijn. De „Vorwarts" en de sociaal-demokrati- sche party kunnen niet klagen over te wei nig geluk. Wanneer zullen onze bostuurs- kringen begrijpen, dat zy door soortgelijke wetten als de getuigenis-dwangwet slechts de zaak der socialisten dieneu 1" Een dief in huis Terwijl op een hofstede onder Ter Neu zen de dochter des huizes een oogenblik alleen thuis was, kwam de knecht in huis, grendelde de deur en dwong de dochter^ onder bedreiging met een groot mes, hem de plaats te wijzer, waar het geld geborgen was. Door de' tegenwoordigheid van geest van het meisje, wist hy echter slechts een gering bedrag machtig te worden, waarna hy, onder vreeselyke bedreigingen, haar stilzwijgendheid oplegde en het huis verliet en in de richting van de Belgische grenzen vertrok. De dader, die ongunstig bekend staat, wordt opgespoord. Men meldt uit Groesbeek Donderdag jl. verliet M. C. kleermaker alhier, tegen den avond zyn woning en ging per rijwiel in de richting van Nijmegen. Kort na zyn vertrek ontdekten de buren in zyne woning een begin van brand, klom men, daar de deur gesloten was, door een raam binnen en hadden spoedig het vuur gebluscht- By onderzoek naar de oorzaak van den brand, bleek dat deze opzettelijk was veroorzaakt. Een massa houtwol, klee- ren en andere voorwerpen, waren, sterk met petroleum gedrenkt, zoodinig in de nabijheid van een lange brandende kaars geplaatst, dat na eenige uren, men berekent in den nacht, de vlam der kaars daarmede in aanraking moest komen. Door een ge lukkig toeval schijnt de kaars al spoedig na het vertrek van M. C. te zyn omgeval len, zoodat de brand ontstond voordat de buren zich te slapen hadden gelegd en nu weldra ontdekt was.. Ware de brand, wat blijkbaar de bodoe- ling is geweest, eerst in den nacht ontsUan dan was hoogst waarschijnlijk het groot ge zin dat het huis mede bewoonde en het bedryf van bakker en kruidenier uitoefent, daarvan het slachtoffer geworden. M. C., DuitsCher van geboorte, die nog niet ran zyn uitstapje terugkeerde, wordt ijverig door de marechausee gezocht, als verdacht van opzettelijke brandstichting. Men meldt uit Amsterdam Onder leiding van den voorzitter van het voorloopig comité, den heer Ant. L. Akker huis te Watergraafsmeer, werd Vrijdagavond alhier de consjitaecrende vergadering ge houden van de vereeniging„Trein 8 28". In zyn openingswoord herinnerde de heer Akkerhuis er aan hoe do heer J. L. Cohen, te Amsterdam, in een trein van 8.28 met de heeren Leon Ch. Toulet on S. H. Hedeman, mede te Amsterdam, deze vereeniging had opgericht, en dat van het oprichten der ver eeniging het eerst in de dagbladen melding werd gemaakt op 1 dezer, voorts dat de nog zoo jeugdige vereeniging thans reeds 176 leden en donateurs telt, die nu reeds f 246 bijeengebracht hebben. Spreker gaf nu in het kort het doel der vereeniging aan, als zijnde hierin gelegen dat kinderen vanjmingegoeden van elke godsdienstige gezindte, dio herstel of verbetering hunner gezondheid behoeven, eenigen tijd naar buiten zouden gezonden worden, onder toezicht der vereeniging. De contributie zal 10 ets. per week zyn. De vraag of enkel handelsreizigers van trein 8.28 der Hdll. Spoorwegmy. lid der vereeniging kunnen zyn, moest spr. beslist ontkennend beantwoorden. Ieder die met het doel der vereeniging sympathiseert, wordt gaarne als lid aangenomen. Hierna deelde de heer Akkerhoys nog mede, dat de H. IJ. S. M. had toegestaan dat aan alle stations harer lynen circulaires voor propaganda mochten verspreid worden, en dat de Amsterdamsche Kioskenonderne ming haro medewerking voor eene gemak kelijke verspreiding der circulaires had toe gezegd. Hierna werden de leden van het voorloopig comité tot definitief bestuur ge kozen, namelyk de heeren Ant. L. Akker- hjuys, Leon Oh. Toulet, J. Weers, J. L. Cohen en S. H. Hedeman. Voorts werd dit 5tal tot 9 leden opgevoerd door de benoe ming der heeren Benier, H- J. van Zanten, A. J. Hogenkamp en J. F. Peters Wytens. De behandeling der ontwerp-statuten werd tot een volgende vergadering aangehouden, aangezien de leden geen exemplaar ter ken nismaking hadden ontvangen. Tot juistero aanduiding werd voorts als naam der vereeniging vastgesteld: Trein 8.28 H. IJ. S. M. De raad van Bafloo boycot nu den bur gemeester. Hy heeft met algemeene steramen geweigerd, de begrooting in behandeling te nemen, en een voorstel van den burgemees ter om B. en W. te machtigen tot 'tinstel len van een rechtsvordering tegen den ont slagen gemeente-ontvanger eveneens met algemeene stemmen verworpenen voorts werd een vroeger raadsbesluit in dien zin gewijzigd dat de commissie, die een orider- zoek naar het goldelyk beheer zal instellen, dit geheel buiten B. en W. zal doen. Aan het slot der vergadering las de bur gemeester een stuk voor, waarin hy betoog de, misleid te zyn, en verder verklaarde op hooger last het heft in handen te willen houden en aan bovengenoemde commissie den bijstand van den secretaris alleen te zullen vergunnen als hij er óók bij mocht "■Sit een en ander schijnt te volgen dat Gedep. Staten den burgemeester voorloopig nog tegenover de gemeente willen hand haven. De vorige week viel een man, die te veel gedronken had, te Bern in den stads-beren- kuil, doordat hij ook daarin wat te diep keek. Gelukkig viel hij in de afdeeling voor de jonge beren, die, door den smak van den vallenden man uit hun slaap opgeschrikt, boven in den boom vluchtten. De man ging onder den boom zitten en.... viel in slaap. Den volgenden morgen, toen hy wakker werd en zag in welk gevaarlijk logement hij was beland, klom hy boven op een muur en riep daar om hulp. De oude beren, veel bloeddorstiger dan de jonge, brulden en trachtten hem met hun klauwen te bereiken. Maar de moderne Daniel werd gered. Men schryft: Omtrent den te Zweoloo gepleegden moord vernemen wij nader, dat do verslagene, de smidsknecht K. K. Donderdagochtend by de woning van zyn baas gevonden is. Op het lyk- bevond men een steek in do borst en een snede over het dijbeen, terwijl ook het gelaat verwond was- Er is een bebloed mes gevonden. Een zestal jongelieden, verdacht in deze zaak betrokken te zyn werden ge arresteerd. Het was den vorigen dag jaarmarkt ge weest, by welke gelegenheid er veel sterke drank wordt gedronken. Het onderzoek wordt geleid door luitenant Vermeulen, districts commandant der marechaussee te Assen. GOUDA, 26 October 1903. Gisterenavond werd in „Kunstmin" door het Brondgeost-ensemble opgevoerd „Toontje Solidair in het jaar 30U0." Deze toekorastrevne die in Botterdam voor het eerst met de kermis werd opgevoerd en waarvan 53 opvoeringen hebben plaats gehad, had veel bezoekers gelokt, do zaal was flink bezet en allen die aanwezig waren hebben hartelijk gelachen om de kwinkslagen die nn en dan gezegd werden. De beer Wngemans, als Toontje Solidair en Mej C. de Jaeger, de politieagente van het jaar 3000, traden met veel sncces op en zonder genoemde actenrs zon het opgevoerde stnk niet zoo'n groot succes hebben gehad, zij waren toch de spil waarom het geheel in elkander zat. Reeds in een paar vorige nummers hebben wij enkele recensies opgenomen van de eerste opvoering, daarom kunnen wij volstaan met het bovenstaande. Het Bi ondgeest - Emsemble heelt net Goudsche publiek op uitstekende wijze ver maakt en Wii gelooven, dat dit aanleiding zal geven, dat genoemd gezelschap nog meer hier ter stede zal optreden. Het Nederl. Onderwijzers Genootschap Afdeeling „Gouda", zal op Woensdag 23 October 1903, een vergadering houden in 't lokaal van den Heer Backers Café „Vre- debest" Markt, des avonds om half negen. Agenda 1. Mededeeiingen. 2 Gelegenheid tot liet stellen van vragen a/d. Afgev. naar de Algemeene Vergad. te Groningen. 3. De Chevê-Methode, in te leiden door den Heer G. D. HeR 4 Verkiezing van 2 leden in het Hoofdbe stuur (Zie Schoolblad van 8 September 1903 No. 36). 5. Sluiting na rondvraag. Tot Woensdag-avond 9 uur 27 October - 1903 kunnen de Stembiljetten op de bekende wjjte b/den secretaris ingezonden worden. Door de gemeente-politie te Oudewater, werd ten huize van C. de H. aldaar, een gouden horlogeketting, sedert eenige dagen ontvreemd, door liet wroeten met een mes onder de haardplaat, te voorschyn gehaald en in beslag genomen. Dit den Haag: Voor het hof alhier was dezer dagen ge dagvaard, doch niet verschenen, een arbei der uit Oosterland door de rechtbank te Zieriksee vrijgesproken van bedreiging inet doodschieten en het inderdaad ook lossen van een schot hagel op een jonkman, die op het punt stond in het huwelijk te treden met een boerendeerne, dienstbode bp be klaagde, te St.-Philipsland. —De bedoelde jonkman bad reden gehad óm aan te nemen, dat beklaagde min eer bare voorstellen aan zjjn aanstaande bad gedaan, en was toen op een avond in de nabpeid van bekl.'s woning komen dwa len, om een oogje in 't zeil te honden. Toen zpn meisje later buiten zijn stem boorde, was zij naar buiten komen loopen en had hem toegeroepen te vlncbten, want dat bekl. met een geweer op hem alkwam. In derdaad had bekl. toen geschoten, zonder hem echter te raken. Bij de behandeling dezer zaak voor de rechtbank beweerde bekl., slechts in de lucht geschoten te hebben en geenszins be zield te zijn geweest met de bedoeling om den jonkman te treffen. En aangezien de dienstbode toen getuigde, niet goed te heb ben waargenomen of bekl. gemikt had, werd bekl. toen vrijgesproken, wegens gebrek aan bewijs. In hooger beroep echter kwam de dienst bode geheel terug op haar vroegere weife lende houding, en verklaarde thans perti nent niet alleen dat zij gezien had dat bekl. liet geweer op haat vrijer (thans haar man) had aangelegd, maar ook dat bekl. tien mi nuten voor de komst van den jonkman zyn revolver en zijn geweer geladen had. Deze aanwijzing en eenige andere meer besliste gaven het O. M. aanleiding^ ver nietiging vnn liet vrijsprekend vonnis te vragen en de veroordeeling van bekl. tot 1 maand. Tj.K. H.K. TelenhooH Mo. 31. ZATERDAG, 24 OCT. Staaüleeningen Rusland. Obi. Binnenl. 1894 4 98s- I Obligatien 6e Emissie (GR. 125) 1894 4 94'/, I Obligatien Ge Emissie (GR. 625) 1894 4 - - Spanje. PerpetnSele Schuld (Ps. 1000-6000) 1881 4 85'/, - Mexico. Staat Vera Crnz geg. Obligatien 1902 5 38'/, Provinciale en Stedelijke Leeningen Rotterdam Obligatien (500 1000) 1894-1897 3 89 Industrieele en Financieels Ondernemingen. Schuldbrieven Ned. Voorschot bank te Amsterdam 41/, 101 Oblig.Ned. Mij. v. Zekerheidsst. v. ambt. en beambten 4 Hypotheek-Banken- Pandb. Algemeene Hyp.bank (zond. nitkeering) 1 Pandb- Bataafscbe Hypb. 4 1 Wr# - Alg. Hypotheekbrieven Eerste y Ned. Hypotheekbriefbank 4 99'/, Pandbr. Friesch Groningscbe Hypb. 4 M° Pandb. Mij. voor Hyp.-Cred, in Ned. 4ilü0 Pandb. Nationale Hypb. 3V/ 98'/, Pandb. Overijselsche Hypb. 4 99'/, Pandb. Provinciale Hypb. 4 100 Hypotheekbr. Residentie Hypo theekbank 4 100 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101 Pandb. Rotterd. Hypb. 3", 97'/, Pandb. Nederl. Hypb. te Veen- dam 1 100 Pandb. Vaderlandsche Hypb. 4 99'/, Pandb. Westlandsche Hypb. 4 100 Pandb. Znid-Holl. Hypb. 4 99"/,, Pandb. Znid-Holl. Hypb. 3', 94 Crediet-Inetell. Cultuur-Ondernemingen Obligatiën Hdv. „Amsterdam" 1891—98 4"i 102'/, dito dito dito 1894 4 101'/, Scheepvaart-Maatschappijen. Obligation Stv.-Mij. „Tromp" 1901 5 97 Diversen. Obligation Mij. t. Expl. Laan v. Meerdervoort 1902 4 98 Obligatien Nationaal Grond bezit 4 99 Aandeelen My. „Hoek van Holland" te Rotterdam 100 Honoaeije. Pandb. Ver.-Pester Vat. Erster Spare 4 J8 Spooiivegleeningen. Nederland. Obligatiën Mij. tot Expl. v. Staatsspoorwegen 1903 4 104 Gest. Obligatiën Noord-Brabant Boxtel-Wezel 1875-80 i 88' Noord-Brabant Boxtel-Mfeze).2e Hypotheek t 12 Nooed-Amerika. Ene Spit/M). Gewone Aand. W 26'/, - Miss. Kansas Texas. Certifica ten van Aandeelen 16" u New-York Ontario en Western. Aandeelen 20 Union Pacific Hoofdlijn. Certi ficaten van Aandeelen 701/, Premieleeningen. Hongarije. Theis Regulir Ge- sellschaft 4 156 Markt A 88. Qsouda. Bekroond Zilveren Medaille Nat- Wedstrijd Leenwarden, Internat. Kol. Tentoonstelling Amsterdam. Ontvangen de NOUVEAUTÉ'S in in groote Keuze tot de meest concnrroe- rende Prijzen Afloop der Openbare Verkooping van Onroerende Goederen, VEILING 26 OCT. 1903. Gehouden door Notaris G. C. Fortnyn Droogleever. Perc. 1. Woonhuis aan de Peperstraat K 226 k. R. U. Jongenbnrger voor f2900.— Perc. 2 tot 9. Acht huizen en erven aan het Jaagpad Q Nos. 38 -45 fcoopers C. Bal, L. Megens en J. H. v. d. Berg te Rotterdam voor f 4670. Perc. 10. Huis in de Boomgaardstraat, uit de hand verkocht. Perc. 11. Hnis en erf in oen joort aan de Nieuwe Haven N No. 216 k. A. H. Kulik voor f 150. Maandag 26 Oct. 1903. Vette ossen en koeien goede aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 32,2de kwal. 30,3de kw 26 cent per half kilo. Vette kalveren redelijke aanvoer prijzen waren voor iste kwal. 26, 2de kwal. 23 3de kwal 20 cents per half kilo. Vette varkens groote aanvoer prijzen waren voor ie kwal. 202de kwal. 19, 3de kwal 16. cent per half kilo. Vette Schapen en lammeren goede aanvoer Handel in vet vee slecht. Vette kalveren traag, lager in prijs. Vette varkens, schapen en lamme ren met slechte handel en lagere prijzen. een in goede staat zijnde of KOETS MET STATIEBOK en binnen- afscheiding. Br. fr. aNo. 403, by J. BRUNT ZOON, Boekh., den Haag. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOUDA znllen DINSDAG den 3NOVEM- BER 1903, des middags ton' half twee ure, bij enkele inschrijving in het Raadhnis aldaar aanbetteden Het veranderen dor bestaande onderbouwwerken van do vaste brug over de WeteriDg bij het IVloordrechtsche Verlaat te Gouda en het op de daarvoor gereed ge maakte werken leveren, stellen en in beweging brengen van een IJzeren Ophaalbrug, een en ander in verband met de Dij het bestek behoorende teekening. Het bestek met teekeningen liggen ter inzage op liet Stadserf. Inlichtingen worden gegeven door den Gemeente-Bouwmeester. SCHIEDAM, EEN Te bevragen Peperstraat K 77. Merk s NIGHTCAP V erkrijgbaar by 1 M. PEETERS Jz. N B- Als bewijs van echtheid is cachet en kurk steeds voor* zien van den naam der Firma P. HOPPE He| beate, onschadslykst» en f» J09K makkelykste poetsmiddel voor Heeren IfwB en vooral dames en Kinderschoenwerk ttjCJte de Appretuur van C. M MUIIer L Ca BerlinBeuth-Str 14. Men lette goe<J WlktV op naam en fabrieksmerk.— Varkryikaar ky Haaraa Wlitkalleri In aohoenwark, |tlantarlN, kraiaryan aai. aii. Baaaraal-Dapot ky W. tareamaaa, Araht* Alvorens men zich eon PETROLEUM KACHEL aanschoft bezichtig dan eerst de zoo pas ontvangen (Systeem WASHINGTON), welke een aangename warmte geeft, geheel rcukeloos, zindelijk en zonder gevaar brandt. (In Duitschland onder strenge controle goedgekeurd) en brandend te zien in liet VERLICHTINGS-MAGAZIJN Aanbevelend, Aanlegger van Gas- en Waterleiding. TE KOOP al do afkomende AFBIIAiK van het llótel Wetmar, aan de Spaanschekade, book Haringvliet te Rotterdam, bestaande in Waal- en [Jeeleteeu, zware grenen Binten enz. enz. Heden in slooping de zeldzaam mooie Buitenplaats, genaamd „HET HUIS I)E EENDRACHT" aan de Tuin laan te Schiedam, met Stallen en Koelnhule en een verplaatsbare, voor weinig jaren nieuw gebouwde tevens een IJtter Mek (kunstsmeedwerk) ongeveer 40 Meter lang en 2 Meter hoog enz. enz. De AFBRAAK is aan diep vaarwater gelegen. Alles te zien en te bevrag-en aan bovengenoemde werken, bij C. J. OOSTERWIJK c. s. voor eiken tak van nijverheid, alsook voor alle huiHhoiKlelIJk naaiwerk. Onderricht gralis - ook in liet moderne borduren en sio|i|ieo.

Goudsche Courant | 1903 | | pagina 2