rater. Vordering van Paarden. A/ewws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken, Ki Dl BRANDING. Zaterdag 31 October 1903. 43ste Jaargang. No. 9249. Buitenlandse! Overzicht. Eustace aan ’t werk. Senr., 2 Mark R ndorbabim reld bekend en Fon middel tegen iig-, Lever enz. Inwendig wendig in bijna met goed gevolg l’rüs per flacon 1.15. oashttalf neeskracht tal elke pijnlijke erbodig. Met »r ongeneeslijk gs een bijna 22 engt genezing en ontstekingen enz FEUILLETON. van Inzending van Advertentiën tot 1 uur de.* inidd. Het program eindigt aldus treffen uiteenvalt. XIX. laamheden met een naar JKMAN Zn eerste {Wordt vervolgd.) V t, is i en het HAMBURG, merriën in de eerste veertien dagen na geworpen te hebben. Gouda, den 30 October 1903. Do Burgemeester voornoemd, R. L. MARTENS. De Italiaansche ministercrisis is nog niet opgelost, maar uit de jongste berichten blijkt, dat, naar men verwacht, Giolitti deze week GflUDSCHE COURANT {Amerikaansche roman,} gewaarborgde n zeker rden. 5 voordeelige ijk et gelukkigste )e prijzen zijn loor den Staat gegarandeerd. \eming in de aanvraag ten voor de trekking zoo ijk tot Chamberlain heeft Woensdag in Liverpool gesproken. By het vertrek uit Birmingham Dinsdagmiddag, in gezelschap van zyn vrouw, was er een groote menigte aan het station aanwezig, die zorgde voor gejuich by het vertrek van den trein. Chamberlain zag er veel beter uit dan toen hij naar Newcastle ging, en kon zonder eenige hulp loopen. De aankomst in Liverpool had plaats onder een stortregen, maar dat belette niet dat velen het echtpaar met gezang inhaalden. Er was een geweldige vraag naar toegangs kaarten voor <5000 menschen ruimte, maar er werd om een plaats gevochten. Stormachtig begroet door de groote schare, had Chamberlain het in de meeting opnieuw over de eenheid op handelsgebied als eerste voorwaarde voor de eenheid van het ryk. Hy richtte zich eerst weer in het byzonder tot de arbeidende klasse, door deze zyn woord te geven dat zyn voorstellen, waarby ook de scheepvaart voordeel zou hebben, de pryzen van de levensmiddelen niet zouden opjagen. Overgaande tot het buitenland, meende Cham berlain, dat men den een of anderen weg moest vinden, om het met de vreemde landen eens te worden, opdat de handel minder be perking zou ondervinden. Balfour’s doel en het zyne was, zich de volmacht tot onder- handelingen met dat oogmerk te verzekeren, en zelfs tot invoering van vergeldingsmaat regelen Bleef Engeland echter by zjjn tegen woordige stelsel en liet het zyne kolonies over, elders tegemoetkoming te zoeken, dan zag hy aankomen dat het groote ryk vroe ger of later uiteen zou vallen en geen pen ning zou nalaten Na do speech, die anderhalf uur duurde, werd een motie aangenomen de bekende waarby de door Chamberlain bewezen diensten hoogelyk geprezen werden, instem ming betuigd met de fiscale politiek van de regeering en de wenschelykheid werd uitge sproken, om de deelen van het Ryk nauwer aaneen to sluiten door wederkeerige voor keurrechten. post f 1.60. irland kin 8 Amsterdam lie Schutzenapotheke ach, Oeaterreich mtraal-Depót Sander Het program eindigt aldus„De beslis sing in zake de commando-taal is aan den vorst. Daarom eischt de liberale party niet dat dit commando in Hongarije geschieden zal in de Hongaarsche taal.” Graaf Tisza verdedigde de door hem voor gestelde veranderingen in dit program in een zeer toegejuichte rede. Deze wijzigingen slaan voornamelijk op de wjjze van opleiding der Hongaarsche officieren. Na Tisza sprak Apponyi, die Tisza krach tig bestreed. Von Szell viel Tisza by. Het uittreden van Apponyi is onvermijde lijk, na deze vergadering. Met hem zullen zonder twyfel meegaan 46 afgevaardigden. Van 12 liberalen is dit nog onzeker. De op positie heeft het program van Tisza onaan nemelijk verklaard en zal scherpe obstructie voeren. Guld. 3.50. Guld. 1.75. Guld. 0.90. jende klassen •ijzen worden trekkingsplan :n Staat, welk zend. :erij ontvangt plaats gehad trekkingslijst. van prijzen ompt aan de heimhouding. en eenvoudig ook tegen Te Bilbao is de toestand uog altyd zeer ernstig. De stakers werpen een aantal bar ricades op in verschillende plaatsen der stad. De stad bied een ellendig schouwspel aan het brood ontbreekt. De brandweer slaagde er gisteren in een brand te blusschen in het klooster der Jezuïeten, waarvan do deuren met petroleum waren besmeerd door de stakers. De spoorweg van Noord-Spanje, die versperd was, is gisteronochtend weer \ry gemaakt. Gisteren vielen zes dooden en 100 gewon den talryko troepenversterkingen worden verwacht. Men vreest, dat de machinisten en andere spoorwegbeambten tot de staking zullen toetreden. De mijneigenaars zyn door den militairen gouverneur tot een bespreking bijeengeroepen men hoopt, dat deze bijeen komst een oplossing der crisis zal brengen. Toen dezer dagen uit Noorwegen het be richt kwam dat het nieuwe ministerie be staat uit vijf leden der linkerzijde en vijf der rechterzijde, zal menigeen wel gedacht hebbenwat een ideale toestand moet dat daar zyn De nadere berichten bevestigen werkelijk dat het nieuwe kabinet is samengesteld uit mannen, die vroeger tot tegenover elkaar staande partyen behoorden, maar die zich nu vereenigd hebben tot verdediging van hetzelf de programma. Het is dus wel de moeite waard de cu- rieuse toestanden daar nader te beschouwen. In de Temps vonden we daarover eenige bijzonderheden. Eerste minister is Hagerup, de leider van de rechterzijde. Maar onder dat woord mout men niet verstaan de conservatieven. De In de vergadering der liberale party te Budapest, eergisteren gehouden, is voorlezing gedaan van het militaire program van het Comité van Negen. Het program vraagt wijziging te brengen in de distinctieven voor het leger, in dien zin dat de onderscheidingsteekens verschillen voor Oostenrykers en Hongaren het gebruik van de Hongaarsche taal in militaire pro cessen, het geven van onderwijs in Hon- gaarseh aan de aanstaande Hongaarsche of ficieren alleen Hongaarsche officieren by de Hongaarsche regimenten, een tweejarigen dienstyd, vaststelling van het vredes-coutin- gent. Telefoon No. ft 2. De Uitgave dezer Courant geschiedt, dagelijk met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco per post /gl.70. Afzonderlijke Noinmers V IJ F CENTEN. Cathcarts briefje gelezen. Het luidde kort en «Zoo zeker was ik overtuigd, dat deze jonge man onder valsche vlag voer, dat ik atreng wei gerde, hem voortaan nog als vriend des huizes te ontvangen, ja, ik zag het reeds ongaarne, dat hij bij een party tegenwoordig was, welke mijn zoon gearrangeerd had. Toch liet ik het eindelijk toe, om niet de ware redenen van mijn atkeer te moe ten bekend maken,* //Apropos, gij hebt onaangent zekeren Langdon, niet waar z/Dat wil zeggen, hij drong zich aan ons op.* „Zoo is het, door indringendheid tegenover een uwer dochters //Werkelijk, mijnheer Cathcart, ik weet nauwe lijks, wat ik meer bewonderen zalDe vrijmoe digheid uwer vragen of uw alwetendheid. «Wees daarover niet verstoord, mynheer I Ik zeide het slechts tot uw bestwil Die kerel is een schurk. Hij heeft reeds een vrouw. Ik kan dit aan mejuffrouw uw dochter ten alle tijde be wijzen. Zij moet zich dien man uit het hoofd zetten.* Daarop nam Cathcart zijn hoed en liet mijn heer Eustace geheel verbluft achter, verbluft over de alwetendheid van ‘den detectieve, aan wien, hij meende, letterlijk alle familiegeheimen be kend waren, en toch dankbaar voor de hem door dezen man bewezen dienst. Aan de deur keerde Cathcart zich nog eenmaal om en zeide Gij begrijpt toch mijnheer Eustace dat alles, wat heden tusschen ons gesproken is, een diep geheim moet blijven Mijnheer Eustace antwoordde fier. «Ik hoop mijn toestand te begrijpen, doe gij het den uwe!* en de b. paarden beneden de hoogtemaat van 1.48 M. (stokmaat); i. paarden, geboren in het loopende of in een der drie daaraan voorafgaande jaren; k. paarden, op het oogenblik der vordering, door ziekte niet in staat ter vorderings- plaats te komen, paarden meer dan twee maanden drachtig en zoogende veulen- 54) Nu lijkt dit jonge mensch zeer veel op mijn gestorven vriend Dorison in diens jonge jaren, zoo opvallend veel, dat ik dit hem bij gelegenheid van het diner ook mededeelde en hem naar zijn familie vroeg. Toen ontweek hij echter het gesprek zoo angstvallig dat ik bemerkte, dat hij niets van zijn vroeger leven wilde bekend maken. Toen kwam plotseling het denkbeeld bij mij op, dat de jonkman ten slotte een van Dori- sons kinderen kon zijn. Hij zegt, dat hij Dudley heet «Zoo zeide Cathcart ernstig. Daar zal ik nota van nemen.* •Ge kunt hem gemakkelijk ontmoeten, want hij leidt het leven van een man van de wereld. Zijn woning is in de negen-en-twintigste straat.* Welk nummer* vroeg Cathcart. «Dat ben ik vergeten, maar ik zal het mijn zoon vragen en het u dan laten weten.» «Dat is niet noodig. Tusschen welke straten is zijn woning I «Tusschen den Rroddway Avenue.* «Dat is voldoende.* spreken, nam hij het boek we 'er ter hand, dat hij bij hel ontvangen van ’t raadselachtige epistel had ter zijde gelegd. - Drie uren later trad de jonge Eustace bij hem binnen, wierp zijn hoed op een stoel, trok zijn handschoenen uit en trad op Dorison toe. Dorison bemerkte terstond, dat zijn vriend zeer gejaagd en toornig was. Vragend zag hij naar hem op. %«Ik bid u, James,» riep Eustace uit, «onder zoek mija schedd eens, zie mij eens goed in de oogen en vertel mij dan, of gij bij mij iets kunt ontwaren, dat op moordlust doeltIs mijn kin hoekig en getuigt die dus van wreedheid l Zijn mijn lippen dun? Is er in mijn lach iets dierlijks iets waanzinnigs Antwoord mij, vriend, zoudt gij in mij, onder honderd andere menschen, op het eerste gezicht een moordenaar, een menschen- slachter zien." Al was er in Eustace’s drift wellicht iets ge maakts, het nam niet weg, dal hetgeen hij had gezegd, Dorison zeer deed ontstellen. «Maar, kerel, wat beduidt dat alles 1” vroeg hij >wat bedoelt ge er mede?’ »lk kom u alleen vertellen dat de zeer intel ligente politie onzer stad uw vriend van niets meer ot minder verdenkt dan van de beide moor den op mevrouw en mejuffrouw Farisch te heb ben gepleegd I” Dorison werd doodelijk bleek »Ga voortGa voort I” riep hij uit een andere zoon, vhanden! Kom mij vanavond bezoeken.» nu gek geworden ot heeft hij diep in ’tglas (gekeken?» dacht Dori- u.j met dien onzin bedoeld De BURGEMEESTER der Gemeente GOUDA brengt by deze, krachtens art. 16 van het Koninklijk besluit van 16 December 1902 (Staatsblad No. 222), ter kennis van belanghebbenden, dat ingevolge mededeeling vanwege Zyne Excellentie den Minister van Oorlog, de Gemeente Waddinxveen is aan gewezen als vorderingsplaats, wanneer er, krachtens art. 32 der Inkwartieringswet, eene vordering van paarden zal plaats hebben. De paarden, voor zoover zy niet van aan bieding ter vordering zyn vrijgesteld, moeten op den alsdan bekend te maken datum, door de zorg van de eigenaars of beheerders zich des voormiddags te 11 uur^ bevinden achter de Waag alhier, ten einde naar de vorde- ringsplaatfj en aldaar voor den Vorderings- commissaris te worden gebracht. VAN DE AANBIEDING TER VORDE RING ZIJN VRIJGESTELD a. paarden van Hare Majesteit de Koningin en van leden van het Koninklijk Huis b. paarden van diplomatieke agenten van vreemde mogendheden c. paarden van niet-Nederlanders, behoorende tot een vreemden Staat alwaar, ingevolge eene soortgelijke bepaling als deze, Neder landers niet tot levering by eventueele vordering ten behoeve van den krijgsdienst verplicht zyn d. paarden, eigendom van den provincie of de gemeente en bruikt voor eenig openbaar i vervoer e. dienstpaarden van officieren, van reserve- officieren en van vrijwilligers van het reservekader, zoomede de dienstpaarden van omlerofficieren en minderen van het wapen der Koninklijke Maiechaussee f. paarden van genees-, heel- en verloskun digen, veeartsen en geestelijken mits, ge bruikt voor hun dienst, doch niet meer dan „één” voor ieder hunner g. hengsten, klophengsten, geheel blinde paarden js v 4o.o°o M jz v. 30 ooo M 20.00» M 15.000 M 10.000 M fi.OOOM 3 000 M 2.000 M M 1.000 M 400 M 800 M oterij, die uit n met 53795 bijna op de fait. Bijzon- ïrkelijke ver- srij, waardoor eene premie, in de laatste se te winnen, to klasse be- f 0000 Mark M., in de 3e 00 M., in de ot 800 0 M., 100000 Mark. die officieel Toen de oude detectieve Eustace’s woning vei laten had, begaf hij zich ijlings naar Broadway, waar hij een huurrijtuig nam en zich naar de negen en twintigste straat, naar Dorison, liet brengen. Hij gaf aldaar een briefje af, dat on- middellijk den heer Dudley moest worden ter hand gesteld. Daarop reed hij door tot naar zijn eigen woning. Een paar minuten later verliet een man met zwart haar en zwarten baard dat huis en spoedde zich naar het poli tie-bureau en naar het zich daar bevindende vertrek van kapitein Lawton. Het duurde niet lang, of een agent der veilig heidspolitie verliet het bureau, om den weg naar Broadway in te slaan. Inmiddels had Dorison ontvangen en bondig «Ik ben erEr was nog daarvan heb ik.de bewijzen in «Is die oude soms te <’*.r son. «Wat kan h:j hebben Nadat hem, naar aanleiding van dit briefje allerlei verwarde gedachten door het hoofd waren gegaan en hij alleen dit goed had begrepen, dat Cathcart hem des avonds verlangde te zien en te Staat, de i „niet” ge- middel van Telefoon V» ft’? A IV E R T E N T I E N worden geplaatst 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 (Jenten. Groote letters worden berekend naai plaatsruimte. zyn opdracht tot kabinetsformatie zal ten einde brengen. Giolitti onderhandelt voortdurend met de radicale leiders, en met die der vooruitstre vende liberale groepen, om een kabinet der linkerzijde saam te stellen. En die ondor- handelingen loopen naar uit Rome wordt gemeld, voornamelijk over wijzigingen in het regeeringsprogram van Zanardelli, dat Gio litti eerst wilde overnemen, maar dat nu toch waarschijnlijk eenige veranderingen zal ondergaan. De groepen dor uiterste linker zijde willen de militaire uitgaven vermin deren, wat met het oog op de internationale verplichtingen van Italië, niet best mogelyk schijnt. Nu wil Giolitti de geheele militaire quaestie buiten het regeeringsprogram hou den en hij heeft daartoe te meer reden, daar de ministers van oorlog en marine, evenals die van bnitenlandsche zaken, in Italië niet door den minister-president wor den aangezocht, doch door den Koning, met goedvinden van den minister-president, wor den aangewezen. Een andere quaestie, wuarover de linker zijde onderhandelt, is de staatsexploitatie der spoorwegen. Zanardelli was daar uit beginsel tegenmaar de linkerzijde heeft op dit punt een sterk uitgesproken program, en Giolitti, die de wenschelykheid dier exploi tatie meermalen heeft uitgesproken, zal daar van een punt op het regeeringsprogram moe ten maken. De socialistische groep heeft, bjj monde van den afgevaardigde Turati, verklaard, dat zy het ministerie-Giolitti krachtig zal steu nen. Wanneer dus Giolitti omtrent zyn pro gram met de groepen der linkerzijde tot een stemmigheid kan komen, zal hy in de Kamer kunnen optreden met een krachtige meer derheid. Wanneer maar niet, zooals reeds zoo vaak gebeurd is, die meerderheid by het eerste s

Goudsche Courant | 1903 | | pagina 1