Zander-Instituut. „BON GARCIA MENS", CÖNCEKT itAIYBËSmii\G. D. SA Y1SOM, TE- KOOP: BINNENLAND. Stadsnieuws. Rechtzaken. GROOTE VERSCHEIDENHEID ST. NICOLAAS-CADEAUX BEURS VAN ROTTERDAM. Markt A 8é?. Oouda, MantelsCostumes ROBES, JAFONSTOFFEN, PELTERIJEN, AOVIIHTKNTIEIN R. K, Dilettanten-Club. VRIJDAG 20 NOVEMBER, in de za.il .,nO\TiORI)I V" tier R K Leesvereenitjing, Gevolgd door „Dc mislukte Erfenis", DONOKIIÜAG 10 XOVRMBKR, Attentie. Petroleum Gaskachel „De Avondster'". VI. VI. VA\ LOON. aan te besteden j JOH. DAMEN te Cothen. GOLHil. Telephoonnet-Gouda- den heer Lantier Jr. in een duel op degen gedood. Te Pontarlier viel Maandagmorgen over- vloediglijk sneeuw. Max Ré gis, de ex burgemeester van Al giers, Jodenvreter uit beginsel, is te Par#* niet heel fortuinlijk geweest en hjj gaat 't nu maar weer eens probeeren te Algiers, doch daar zal hy zijn vroegeren invloed wel niet terugvinden. Barones Reillo heeft te Tonlouso, voor een groo, gehoor van vrouwen, opgewekt tot dc vorming van een nieuw „bloc" tegen het regeeringsbloc, dat gebaseerd zou we zen op baat tegen de kerk en liaat tegen God en zy gaf aan welke rol de vrouwen moeten spelen by do verkiezingen, tot de redder uit den hangen nood komt. Duitschland. De redacteur van dc sociaal-democratische „Arboiterzeitung", to Dortmund, Lu well, is veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf, wegens bolccdiging van twee politioagentou. Ren drie en-veertigjarige jongedpehter, Gesina Meyer te Grambke by Bremen, is Zondag door 't kleppen van de alarmklok voor een brand, plotseling ontwaakt uit een zeventienjarigen slaap en nu is zy weer ge heel normaal en ziet er uitstekend uit, terwyl ze zich alles herinnert van vóór haar indom meling don zeventienden December 188G, toen ze reeds een tukje van een jaar achtereen geknapt had. De directie der gasfabriek te Berlijn hoeft eert honderdtal werklieden gedaan gegeven, die zonder vooraf gevraagd verlof, zyn gaan stemmen voor den Landdag en daarna niet meer op hun werk kwamen, terwyl anderen, die dadelyk terugkeerden, er z(jn afgekomen met een boete. De kosten voor den aanleg by do Bran denburger Poort te Bortyn, worden te za- men begroot op 470.000 mark, waarvan do keizer de 160.000 mark voor de standbeel den betaalt, terwyl do rost uit do schatkist moet komen, wat niemnnd feitelijk wist of dacht. PROVINCIALE STATEN. ZUIDHOLLAND. lil (lo tweede zitting der Provinciale Stilten van Znid-Holland werd medegedeeld dat de minister van waterstaat en van binnenland- scUo zaken op bet adres der Staten in zake de hoogo invoerrechten in Duitschland op boomen en planten te kennen hebben ge geven, dat de Nederlandsche regeering voort durend hare aandacht govestigd houdt op liet onderworp der tarieven en de belangen der tuinbouwers. Hjj de behandeling van de verhooging van liet snbsidio tot 1 1800 voor de öorinchemseho ambachtsschool ontstond een woordenwisseling tnsschen de heeren Visser en Van Andel, naar aanleiding van diens bewering, dat de heer Visser als wet houder te Gorinchem zou hebben voorgesteld den houw eener ambachtsschool van ge meentewege. De heer De Visser noemde dit beslist onwaar en evenzeer uit de lucht gegrepen de bewering van den heer Van Andel, dat B. en W. zoodanig voorstel zou den doen. De subsidie-verhooging werd zon der stemming toegestaan. De Provinciale Staten keurden nog goed de geldleening van I 150,000 voor hot krankzinnigengesticht te 's-Gratenhago, ech ter zonder bepaling van datum voor rente betaling. Toegestaan werden do subsidien vun 1 425 en 16,000 voor de restauratie der geschilderde kerkramen in do Ned. Herv. Kerk te Oudshoorn en de restauratie der Groote ot St. Cathorinn Kerk te Brlelle. Aan de orde kwam hier iP do wijziging der verordening op de stoomvaart ia de boezemwateren en do daartoe betrekkelijke udrossen (verbod van (jsbreken in wateren, waarin geen vaargeul is onderhouden, na beoordeeling door Godeputeerde Staten. Do voorzitter deelt mede, dat Ged. Staten do wijziging door de commissie voorgesteld betreffende het onderhouden van een vaar geul, overnemen. Door den heer Muller wordt oen amende ment voorgesteld om aan to duiden, dat Ged. Staten voor olk vaarwater afzonderlijk moe ten bopalon of hot verbod daarop toepasselijk lul zÜn' j Do heer Kcmiuk doet verschillende vragen, O. a. hoe 't zal gaan als, ten gevolge van inachtneming "an den Zondag als rustdag do geul zal zijn dichtgegaan en of maat regelen zullen genomen worden tegen kwaad willige beschadiging van hot ijs. Do hoer Voorhoeve ziet zijn bezwaren van vroeger groolendcols weggenomen door do wijziging. Kr kunnen gevallen zijn, dat het openhonden van het (js ook op Zondag noodzakelijk is en daarom zou lig liever willen spreken van het -geregeld" in plaats van het .dagelijks" openbreken van het ijs, hoewel UB m deze vertrouwt op het beleid van Ged. Staten. De liöer De Moncby, zich daarby aanslui tende, meent, dat belanghebbenden, die zich voor het openhouden der vaart zooveel gel delijke offers moeten getroosten, wel eenige aanspraak hebben op eenige tegemoetkoming, daar 't hier betreft een groot handels- en scheepvaartbelang. De Staten zullen echter verzoeken daartoe moeten afwachten. De heer Pera meent, dat aan de ysbrekers by deze verordening oen te onbeperkte macht wordt verleend, die gevaarlijk kan worden voor de oeververdediging, want er kan in een nacht veel gebeuren, o a. door het vast zetten van het dryfys by wederinvallcn van van den vorst. Spr. zou tegenover do vrijheid om ijs te breken aan God, Staten de macht willen geven tot ingrijpen. Do heer Maller erkent ook, dat dc grootste bezwaren tegen do regeling-door dc wijziging van de commissie worden weggenomen, en meent, op gezag van deskundigen, te kannen verzekeren, dat do vrees van den heer Pera voor gevaar voor de dijken eji oevers ten gevolge van het ijsbrekon herschenschimmig is. Hy is 't eens inet den heer Komink, dat het voorzichtiger is niet te spreken van het dageljjksch openhouden en verklaart, dat het door hem voorgestelde amendement beoogt te waken togen do mogelijkheid, dat Ged. .Staten by één besluit het ysbreken in alle vaarwaters zouden verbieden. De heer van Dissel, rapporteur, beantwoordt eenige sprekers. De commissie meende, dat do vaargeul dagelijks moet worden openge houden juist in het belang van de oevers, welker bescherming meer gebaat is door geregeld dagelyks breken vim bet ijs. De bijvoeging „dagelyks" is dus onmisbaar, omdat het met geweld doorbreken van een geul, nadat zy dicht gevroren is omdat er in een paar dagen niet is gebroken, groote schade kan ten govolge hebben. Dat Ged. Staten het doorvaren zouden verbieden, in dien er slechts een vliesje ijs op het water ligt, kan spr. niet aannemen, zonder daarby to vragen, of zy daarby in han geestver mogens gekrenkt waren. Hy vertrouwt in deze op het beleid van de heeren Do heer Goekoop stelt voorop, dat de voorstellen van Ged. Staten beoogen tegen te gaan do willekeur, die in zake het ys breken bestaat, on sterk te maken het ge zag tegenover feiten, die voorkomen uit de tegenstrijdigheid vun belungcn in deze. Van daar dat oene regeling zeer gewenscht is, ton einde eventueel gevaar te keeren yoor bruggen en oevers. Op de vraag wat gedaan zal worden tegen kwaadwillig optreden, antwoordt spr. met een verwijzing naar het Wetb. van 3|rai- recht, dat alle door liet gézag voorgeschre ven maatregelen beschermt. Wie schade toebrengt is volgens do beginselen van ons recht verantwoordelijk voor die schade. Spr. doelt uitvoerig mede, hoe hy zich voorstelt, dat Ged. Staten zullen handelen by du vraag voor welk vaarwater of deel daarvan het verbod van ysbreken moet worden voorge schreven, waarbij Ged. Staten zich zallen rekenschap geven van do belangen van handel en scheepvaart by een eventueel verbod be trokken. Tegon het amendement-Muller heb ben Ged. Staten goen bezwaar, omdat zy ook meenon, dat ieder geval voor elk boe zemwater op zich zelf moet worden beoor deeld. Het is niet de bedoeling een verbod van allo boezemwateren in eens uit te vaar digen. Een bevoegdheid om onoojdeelkundig het ijs te breken wordt by de regoling niet ge geven alleen wordt de macht verstrekt het openhouden van een vaargeul toe te laten, behoudens tusschenkomst van Ged. Staten, indien er gevaar voor de oevers of schepen dreigt. Stellig is do vorordening niet toe passelijk nis er een eenvoudig ysvliesje op het water ligt, dat zelfs een schuit niet hindert, veel minder de schoepvaart. 'Spr. gelooft dan ook, dat met deze regeling zeer doel treffende maatregelen voor de scheepvaart in het leven geroepen worden, mits oordeel kundig toegepast. Met de overgenomen wijziging van den heer Muller worden de wijzigingen der ver ordening zonder stemming goedgekeurd. De najaarszitting wordt hierop in naam dor Koningin gesloten. Tot lid van de Eerste Kamer der Staten- Generaal is gister door de Prov. Staten van Friesland herkozen Mr. J. SICKINGA met 30 van do 31 geldige stemmen. Door het Bestuur der Vereeniging de Nederlandsche Hantwerkschool werd voor- loopig benoemd als assistente onderwijzeres aan do te Apeldoorn gevestigde Hantwerk school mejufvrouw L. W. Nulle te 's Gra- vonhage. Gemengde Berichten. Men moldt uit Den Hang: Do werkstaking der arbeiders by den bouw der scholen in de Terwesten- en Pretorius- straten alhier, is met ingang van heden op- ft geheven. Dit besluit is by aanneming eener motie in een vergadering der stakers genomen. Aan het hoofdbureau van politie te Utrecht zitten sedert gisteren vier knechts van een wijnhandelaar daar ter stede opgesloten, die op heeterdaad betrapt zyn by het stelen van met flesschen gevulde manden. De patroon had reeds veel vroeger opgemerkt, dat ge durig zekere heeveelheden zijner flesschen op onverklaarbare wyze verdwenen. Men vermoedt daarom dat het viertal ook van de vroegere diefstallen wel moer zal weten. <U. D.) De botanische afdeeling van dc Zwitser- sche „Naturforschende Gesollschaft" heeft aan de regeering te Bern verzocht, elk jaar ten-minste 2500 frs. beschikbaar te stellen als bijdrage in de kosten van studiereizen van Zwitsers naar 's Lands Plantentuin te Buitenzorg. Het aantal deserteurs in het Amerikaansche leger neemt steeds toe. Dit heeft het depar tement van justitie genoopt, een onderzoek naar de oorzaken van dit plichtsvorzuim in te stellen. ÏJit dit onderzoek is gebleken, dat veelnl het deserteeren in de hand ge werkt wordt door het eenzame, eentonige loven in de stille garnizoensplaatsjes en dat de Amerikanen niet geneigd zjjn, zich aan strenge tocht te onderwerpon. De „Balti more Sun" vergelijkt het deserteeren in de Amerikaansche en Duitscho legers en besluit daaruit, dat tucht, zooals de militairen dien wenscben, in strijd is met den geest van onzen tyd. De hooggeplaatste militairen in het Ame rikaansche leger doen nu allerlei middeltjes aan de hand om aan dit wegloopen een einde te maken. Enkelen pleiten voor een betere behandeling, voor hooger loon, ande ren willen onvervalsehte kracht-maatregelen, zelfs stelt de generaal inspecteur Bolton voor in plaats van 1 tot l1jaar gevangenis straf, op deserteeren een straf van 5 jaar te zetten, door te brengen in bijzondere mili taire gevangenissen. Te Londen liep eergisteren het gerucht, dat Jacques Lebaudy zou zyn.gearresteerd. Dit gerucht bleek echter valsoh. De heer Lebaudy logeert nog steeds ongestoord in hot Savoy Hotel en hy schijnt" voornemens daar ook nog vooreerst niet vandaan te gaan, althans hy hoeft nieuwe en mooiere appar tementen uitgezocht. Een aantal burgemeesters uit den omtrok van Medomblik hebben tot den minister van Justitie het verzoek gericht, zooveel moge lijk verdere ontsnapping van krankzinnigen uit het ryksgesticht, die in de laatste jiren herhaaldelijk voorkwamen, te voorkomen. Zonderlinge toestand dat moet worden gevraagd, 't ontsnappen „zooveel mogelijk" te voorkomenMen zou zoo zeggen dat dit toch wel van-zelf-sprekend moet zyn. Vry'dag morgen werd omstreeks half 10, dus nog vóór de opening der Provinciale Staten te Middelburg, aan de geabonneerden van een R.-K. blad te Axel een bulletin bezorgd, waarin de benoeming van den heer Fruytier tot lid van Gedep. Staten werd bekend gemaakt, zoo deelt de „Midd. Ct." mee. Van de Newyorker beurs. Een trieste sluier van pessimisme lag over de Nowyorksche beurs. Den dag te voren hadden eenige banken in Pittsbarg de deuren gesloten en Londen had lagere koersen gozonden. Het was kwartier voor elf en geen papiertje bewoog zich. De „bro kers" stonden werkeloos in 't rond en in een hoek van de zaal deden een paar bode jongens heimelijk een spelletje. Daar ver scheen plotseling iu de „steel crowd" (de staal aandeelon groep) een „broker" met alle kenteekenen van groote opgewonden heid. „Geen bank westelijk van Pittsburg heeft haar deuren goopend 1" schreeuwde hy. In een oogenblik was het geheele too- neel veranderd. Een op den donder gelij kend gewirwar van stemmen verhief zich, waarboven men slechts de stem van mis ter Soundso, die zeer beroemd is wegens de kracht van zyn longen, uit hoorde. „Ik geef Stoel voor 14 137'8 18*/, 13% 1" brulde hy en andoren brulden met hem. Toen keek iemand plotseling op de groote klok in de zaal en brulde luider dan elk ander„Natuarlyk heeft nog goen bank in 't westen haar deuren geopend Het is daarginder immers nog geen tien uur (Newyork is Pittsburg een heel eind in tyd vooruit.) En goedig en zacht sprak nu die broker, die de geheele opgewondenheid had veroor zaakt „Kinderen, heb ik jullie niet al vaak gezegd, dat ge reeds papieren verkoophals men slechts den mond opendoet? De groot ste onzin vindt hier gewillige ooren, zoodra zich slechts een baisse daarop kan stennen 1 Ik heb jullie nu een les gegeven en in- tusschen mijn engagement met een profijt vat 1500 dollars gedekt. Die winst zult ge rnjj wel gunnen, want geen geld is beter belegd dan leergeld Aldus sprak hy en verdween met opge heven hoofde in de richting van het beurs- restaorant. Thans is in een vergadering Van aandeel houders in de coöperatieve wasschery te Wierden, die voor eenige jaren tydens een staking by den heer Van der Eist werd op gericht, besloten tot ontbinding der coöperatie, daar deze door te weinig werk en gemis aan samenwerking by de werklieden met verlies moest werken en evenmin door een huurder, die er sedert 1 Jan. II. in werkte, tot bloei kon worden gebracht. Uit Hoeven wordt aan bet D. v. N.br. gemeld Toen Zaterdagavond de laatste personen trein uit de richting Roosendaal naar Breda stoomde, en aan de halte Seppe gestopt had, bemerkte de stationarbeider Sch., dat iemand aan de verkeerde zyde den trein verlaten had. Die man spoedde zich in allerijl naar de langs den spoorweg staande heg, waarin hy zich verborg. De beambte, die naar den kerel liep, den kende met iemand te doen te hebben, die zonder plaatsbewijs in den trein had plaats genomen, zag hem op do vlucht slaan met achterlating van een drietal pakketten, die afkomstig waren uit den bagagewagen, van den trein. Wogens eert verzuim van Burg. en Woth, van Wildervank, moet die gemeente een Regeerings-bydrage missen in de kosten vun haar lager onderwijs, ten bedrage van f 1600, wyl aan een der scholen te Stads kanaal het maximum getal leerlingen voor het aangestelde onderwijzers-personeel was overschreden. B- en W. hadden dus aan die school een onderwijzer meer moeten aanstellen. Toen de staten bij do Regaoring werden ingeleverd, bleek het verzuim, hetgeen ten gevolge had, dat de subsidie voor de bo- dooldo school, de bovengenoemde f 1600, werd ingetrokken. Zondagmorgen, sprongen de gebroeders Do J. te Delft,, waarvan een student aan de Polytechnische School uit aardigheid in de gracht aan do Wijnhaven, zwommen naar de achterzijde van het bureau van politie en verschaften zich door het open staand venster toegang tot den kelder van het bureau. Kwade bedoelingen schijnen er bij dit kclderbezoek niet bestaan te hebben, al thans de politie heeft do geheele zaak als een grap opgevat. GOUDA, 18 November 1903. Gisterenavond had in de zaal „Concordia" eenc liefdadigheids-voorstelling plaats dooi de R K. Dilettanten-club. Opgovoerd werd het drama in drie bedreven Don Garcia Moreno. De verschillende rollen waren in goede handen, ieder deed zyn best liet ge heel te doen slagen en de dilettanten club is daarin zeer gelukkig geweest, met succes werd dit zeer lastige treurspel opgevoerd wy kunnen niet anders dan vol lof zyn voor de acteurs. Eenig meer geestdrift voor enkele personen en het geheel is uitstekend. Het nastukje „de mislukte Erfenis" werd mede zeer aardig afgewerkt en bracht de lachspieren der hoorders geducht in beweging. Tusschen de pauzen van het eerste stuk werden door de jongcheeren Dessing een paar liederen gezongen, die uitstekend wor den ten gehoore gebracht en de collecte na afloop van het tweede lied was niet onbe langrijk. De woorden van dank door den heer J. G. Kropman tot medespelers en anderen gericht, waren welverdiënd. Wy raden ieder aan de voorstelling die Vrijdagavond weder gegeven wordt by te wonen, men amuseert zich niet alleen, maar men verricht een goed werk, daar de opbrengst is ten voordeele der armen, en hoe beter de zaal bezet is, zooveel te grooter kan de opbrengst zyn. Remonstrantscbe Broederschap, viertal te Dockum: (alfabetisch) F, J van Harencarspel, proponent te Amsterdam Ds. C. E. Hooykaas, Rem. pred. te Boskoop; Dr. W. J. Lente, Rem. pred. te Oude-Wetering; Ds. G. J. W. Olderaan, waarn. pred. te Hoogeveen. Waddingsvbbn. Door de heeren Freericks en Hartog te 's Gravenhage is een adres aan den raad gericht, waarin zy mededeelen, dat by eventneele goedkeuring der in te zenden teekeningen voor een drinkwater leiding in onze gemeen'e, zy concessie hopen te verkrijgen voor de leiding in de gemeenten Waddingsveen en Boskoop, waar de buizen enz. op grondgebied van Waddingsveen zallen worden gepletst. Een en ander zal een pnnt ter bespreking zyn in een der volgende raadsvergaderingen. Gouderak. In de dezer dagen gebonden ledenvergadering van de afdeeling „Goude rak" van de vereeniging „Het Groene Kruis" werden tot leden van het Bestuur gekozen de heeren Dr. T. Beekenkamp, J. C. van Vliet Dzn., A. Berman, G. J. H. de Vries, G. Breedyk, H. Th. van Houweningen en G. Hoogonboom. De begrooting werd vastgesteld in ont vangst en uitgaaf op f 174. In de op deze vergadering gevolgde by- eenkomst van het Bestuur, werden defunc- tiën onderling verdeeld als volgtVoorzit ter, de heer Beekenkamp, Vice voorzitter, de heer Van Vliet, Secretaris, de heer Ber man en Penningmeester de heer De Vries. Door de arrondissementsrechtbank te Rot terdam is gisteren o. a. het volgende vonnis gewezen W. v. d. L., 27 jaar, bouwman te Krimpen a.d. IJsel, wegens mishandeling, tot 7 dagen gsvangenisstraf. Amsterdam 17 November 1903. Als nieuw ingekomen wijzigingen van vraag en aanbod in het weekblad van de Commissiebank te Amsterdnm, vermelden wy u de volgende fondsen GEVRAAGD. Oblig. Maaty. tot expl. van Bouw gronden Het Valkcnboscb 98 pCt. -Aand. Maaty. tot expl. van de Lim- burgsche Steenkolenmijnen 138 Lobsann Asphalt My. 26 Utrecbtsche Schouwburg My. 75 My. v. Zwavelzuurbereiding 61 Baurawollspinnery Gerniania 67 Baumwollspinnery Gronau 751/» ObJig- Stearine Kaarsen Fabriek Gouda 101 Aand. Handelsvereniging Java 671 My. v. Hypothecair Crediet 165 Oranje Nassau Hypotheekb. 155 Rotterdamsche Hypotheekb. 283 Stoomtram Maaty. Breskcns Maldegkem 140 Assur. My. tegen Brandsch. en o/h. Leven de N. v. 1145 f 350.-— Opr. aand. My. tot exploitatie van Staatsspoorwegen 150.— AANGEBODEN. Aand. Credietv. te Amsterdam 120.000.(waarop IQ1/» gestort) 90 pCt. Ned. My. v. Zekerheidsst. v. Ambt. en Beambten (volgest145 Obl g. Binnenlandsche Expl van Onroerende Goederen 95 Aand, My. tot expl van Bouwgr, a. d- Wilhelminakada 95 Ned. Bonw-Maatsbhappy f 260.— Pref. aand- Overysselsche Kanali satie Maatscbappy 25 Oblig. Studscbouwburg My. 62 Aand. Maatschappij tot exploitatie van de Brakke Grond 65 Zaid-Hollandsche Boek- en Handelsdrukkerij 43 Noord Nederlandsche Beet wortelsuikerfabriek 80 Oblig. IJ terg, en Emaill fabr. Val- caansoord v. h. van Paesfeld de Potb Co 95 Aand. Lettergieterij Amsterdam voorheen N- Tetterode 90 Handelsver. Onderling Bel. 89 Arnhemsche Hypotheekb. 150 H^rlemsche Hypotheekb 152 A Ntterlandsch Zuid Afrik Hypotheekbank 102 B Nederlandsch Zuid-Afrik Hypotheekbank 100 Hollandsche Hypotheekb. 160 Nederl. Hypotheekbank te Veendam 190 Binnenl. Scheepvaart My 90 Tramweg Maats, de Meyery 79 j Assur. My. tegen Brandsch. en o/b Leven de Nederlanden van 1845 f 355.— Mij. tot exploitatie van Wa terleidingen in Nederland 85 pCt. Opr. aand. Javascbe Cultnnr My. f 30 Amsterdamsche Likwi- datie Kas - 280.- My. tot exploitatie van Staatsspoorwegen 175.— De Eifectenveiling van de Commissiebank, zal worden gehouden op Dinsdag 15 Decern ber e.k. Bijvoeging van fondsen kan tot uiterlijk 30 November geschieden. Amsterdam, 17 November 1903. Volgens het Weekblad van de Commissie bank te Amsterdam, zjjn ln de week, ge ëindigd 17 November, door tnssckenkomst dier bank verhandeld de navolgende Min der Courante Fondsen Aand. Utrecbtsche Crediet (10 pCt. gestort) 135 pCt. 5 pCt. Oblig. Cnltnar My. Gending 110 Aand. Cultaur My. Kaliwoengoc Plantfffan 40 5 pCt. Oblig. Nederl. Ind. Hout- aankap My- 58 Gew". Aand. Overysselsche KanalL satie My. 10 Oblig. Uitgestelde Schold Paleis voor Volksvlijt 13 Aand. Noord Nederlandsche Beet- wortelsnikerlabriek 80 5 pCt. Oblig. Katoen Maatschappij voorh. Gebrs. Scholten Co. 95 Aand. Koninklijke Stoomweverij Nyverdal 1771 Nederlandsche fabriek van Werktuigen en Spoorw. Ma terieel Serie A 65 Batavia Arak Mij.- 60Vt N. V. Het Nederlandsch Veem 48 My. tot exploitatie van het American Hotel 106 Amsterdamsche Hypotheek bank (20 pCt. 'gestort) 170 Nederlandsch Amerikaensche Land My. (volgestort) 1001 Pref. aand. Costersche Hypotheek bank 73Vg en 74 Nieuwe aand. Pretoria Hy\ otheek Maatschappij 110 Aand. Java China Bapan Lyn 90'/, 5 pCt. Oblig. Stoombootreedery tot het slepen van het Nieuwe Diep en te Ymuiden van en naar Zee 100 Aand. Ginnekonsche Tramweg My, 110 Algemeenc Brandwaarborg My. 25 pCt. gestort). 25 Goudscho Waterleiding My. 125 Giottiinger Waterleiding My. 146 My. tot exploitatie van Waterleidingen in Nederl. 85 Johanues Stichting Christ. toevlachtsoord (Rente4pCt.) 70 Opr. nand. Singkep Tin My. F 65 Semarnng Cheribon Stoomtram My. 300 A. VAN OS Az., Kleiweg K 73a, GOUDA Tvlenhoon %o 31. DINSDAG, 17 NOV. L.K. H.K. SlaaUleeninqen. Italië. Inschrjiving 1862—91 5 98 Rusland. Obligatien (Orel Vite- bak) GR. 625 1894 4 95*/a -- Goudleening 1884 5 96% -- Akgentijnsche Republiek. Bui- tenl. Leening 1896—99 4 78% Brazilië. Obligatien 1903 5 89'/8 Industrieels en Financieels Ondernemingen. Oblig. Ned. My. v. Zekerheidsst. van ambt. en beambton 4 100 Hypotheek-Banken Pandb. Bataateche Hypb. 4 997* Pandb Dordrechtscbe Hypb. 4 998/4 Pandb. Friesch-Groningsche Hypb. 4 100 - Pandb. Nederl. Scheeps-Hypo- theekbank 41/» 10114 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101 Pandb. Rotterd. Hypb. 8197»/4 Pandb. Rynlandsche Hypb. 4 99' a Pandb. Standaard Hypb. 4 100 Pandb. Nederl. Hypbotheekb te Veendam 4 100 Pandb. Westiandsche Hypb. 4 100 Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 4 997/g Diveteen. Oblig. Nat. Grondbezit 4 99'/4 Noord-Amerika. Certificaten v. aand. United States Steel li8/* Spoortvegleeningen. Nederland. Olig. Z.-H. Elec- trische Spw.-My. 4Vg 103 Noord-Amirika. Atchison To- peka en Santa Fé. Cert. v. gewone aandeelen 658 4 Erie Spw.-My. Gewone Aand. 2614 Kansas City South Ryf. Comp. Aandeelen 16% Tramweg-Maatschappijen Rotterdamsche Tramweg-Mij. 1900 Obligatien 31/, 97*/,, 978 Premielêeningen. Belgie. Loten Stad Antwerpen 1887 2'/, lOlVg -- Loten Stad Brosse! 1886 27, 101\ Bekroond Zilveren McdnyUe Nat Wedstrijd Leeuwarden, Internat. Kol. Tentoonstelling Amsterdam. Ontvangen de NOUVEAUTK'S in in groote Keuze tot de meest concurree- rende Prijzen- Getrouwd: H. N. VALCKENIER de GREEVE en MARIE van BERGEN. Gouda, Waddingsveen, 18 November 1903. V Dc Heer en Mevrouw H. N. VALC KENIER- de GREEVE-van Bergen be- tuigen ook namens wederzydsrhe Familie, hun dank voor de blijken van belangstel ling bjj hqn huwelijk ondervonden. TWEEDE des avonds te acht uur. Offevoerd zul worden drama in drie bedryvon. Klucht in twee bedryvon. Entrée-kaarten f 0.50, (geen reductie) verkrijgbaar by den boekhandelaar B. A. VERZIJL, Korto Tiendeweg, en by den Pachter der R. K. Leesvereeniging en voor zoover de plaatsruimte het toelaat 's avonds aan de Zaal. Plaatsbespreking Donderdag on Vrijdag den gebeelen dag by den Pachter. Do netto opbrengst is voor dc armen. TE GEVEN OF Zaal „NUT UN VUI1MUK", Oosllavea, door de Heeren A. DE VOGEL Jr., Piano. W. F. BEUNDEKMAN, ViooJ. Leeraren aan de Muziekschool tot Bev. van Toonkunst, Botterdam. Toegangsbewijzen verkrijgbaar bjj Mevr. de Wed. M. BOUMAN h f OJ6 Leerlingen der Sted, Muziekschool, Gym nasium en fi. H. B. S. 1 0.50. Alvorens men zich een PETROLEUM KACHEL aanschrft bezichtig dan eerst de zoo pas ontvangen (Systeem WASHINGTON), welke een aangename warmte geeft, geheel reukeloos, zindelijk en zonder gevaar brandt. (In Duitschland onder strenge controle goedgekenrd) en brandend te zien in liet VERLICHTINGS-MAGAZIJN Aanbevelend, Aanlegger van Gas- en Waterleiding REGENTEN der BEIDE GASTHUIZEN alhier, zjjn voornemens op MAANDAG den 23-i«» NOVEMBER 1903 des avonds te 81/. uur, in bet St. CATHARINA GASTHUIS in bet openbaar voor het Jaar f004. De levering van RUst, Gort, Boek welt meel en Grutten Siroop, Zout, Groeno Zeep. RozUn Wyn- Azijn,Witte Broodsuiker, Basterd suiker. De voorwaarden van aanbesteding en levering liggen van 17 November al ter lezing in bet St. Catbarina Gasthuis. De inschrjjvingsbilletten met monsters worden aldaar ingewacht vó6r 23 Novem ber a.s. Regenten voornoemd, BROUWER, Voorzitter. D. HOOGENDIJK, Secretaris. 150 stuks zware EIKEN BERGROEDEN, in allo afmetingen en zwaarten. Een partij dito van 30 tot 40 voet engte, geschikt om op porren te zetten (allen thans gevelde boomen). Een pa rip LICHTE BERGROEDEN voor den prjjs van zeven tot tien gulden, Zwaar EIKENHOUT, zeer geschikt voor Molenassen, Vangstnkken, Staarten, enz. Gezaagde en beslugen GEBINDTEN, STIJLEN en BALKEN. 20 sinks EIKEN-, BEUKEN- en DEN NEN ROLBLOKKEN, tegen zeer higen prijs 500 stnks gezaagde 3-, 4- en 5 duimsche EIKEN DEELEN. Een groote partij EIKEN KISTHOUT, tot tachtig duim breedte. Geboorde KiKEN POMPEN en zwars EIKEN ZAAUSTUKKEN. 2000 stuks EIKEN PALEN in alle ntme- tingen, voor Schoeiing-, Brug- en Heining- palen. 5000 stuks EIKEN PAALTJES (voor bokken ter beschutting van jonge vrucht- boomen) tegen den prys van 12 ct. per sluit. STEEN- en PANOVENHOUT, 8POOR- LEGGERS, BALKEN, HEIPALEN, HEI- NINGREKKEN, enz. IEPEN- en BEUKENPLATEN in alle afmetingen. 2000 SPARREN- en DEKSPARREN. 10000 stuks BOONE8TAKEN. Groote hoeveclhoid ERWTEN- in BÜO- NENRIJ8. 50000 bossen KRIBHOUT. Alle. wordt naar verkiezing ter bestemder plaatse geleverd. Alles tegen scherf) conmrreerende prijzen en zes maanden credietbp den houthandeluur Fluweelen Sing-d U 724, Geneesh. Dr. J. H. BAKKER NIFMKIJKR, Directr. D. vak DU UREN. Behand. vanmggeyr. verkrommingen, ingevallen borstx en o-bcenen e andere l(chnammlsvorm.,al gom.«makte conatlvatlespier- en genr. ziekten rheumatlsche aandoeningenver stuikingen enz. enz. Abonnement 1 40,per jaar voor per- ceelen, binnen een kring van K. M. 1, gelegen. Aanleg' en onderhoud gratis. Het net is aangesloten aan liet Ryks Inter- commnnaalbarcan. Op 15 Nov. 1903 141 verkregen aanslui tingen. Contracten en voorwaarden verkrpgbaar aan het Bureau, ACHTER DE VISCH- MARKT.

Goudsche Courant | 1903 | | pagina 2