„DON GARCIA UNO", WOONHUIZEN GENEVEE Openbare Verkooping Petroleum Kachels, BINNENLAND. D. SAM SOM, Stadsnieuws. Rechtzaken. Kantongerecht te Gouda. GROOTë verscheidenheid S'. NICOLAAS-CADEAUX A. van OS Az„ BEURS VAN ROTTERDAM. Markt A 88. Oouda, AÜV lOllTlihXTIËlN R. K, Dilettanten-Club. VRIJDAG 20 NOVEMBER, in ile zaal „IKORDIV' der R. K. Leesvereeniging, „l)e mislukte Erfenis", MantelsCostumes, ROBES, JAPONSTOFFEN, PELTERIJEN, te GOUDA, J. met Erven en Tuinen, P.P.SOOS, Ontvangen Hanglampen en slaande Lampen. m h schiedammer TO Al van ingelyfden zooverre noodig te bepalen. Het wetsontwerp is ten slotte aangenomen. van het kathedraal kapittel en regent van het seminarie Hageveld. rnimer proefveld definitieve resultaten kan opleveren met betrekking tot «de waarde en beteekenis van z\jn methode, doch de voor- loopige resultaten zyn zeer aanmoedigend en daaraan zal binnenkort door klinici in den vreemde openbaarheid worden gegeven. Eergistermorgen om acht uur is de ex- kroonprinses van Saksen aangekomen uit het zuiden te Parijs, met haar dochtertje en een vriendin en drie-en-een half uur later is z(j doorgereisd naar Calais om zich van daar naar het eiland Wight te begeven. Tn verband met een pokkenepidemie zijn alle in de gevangenis te Rennes verbiyfhou- dende eergistoren gevaccineerd, ook Thé- rèse Humbert, die daarna een zenuwcrisis doormaakte. Door de handelsrechtbank te Parijs is eergisteren uitgesproken het faillissement van Frédério Humbert persoonlijk als handels- agent met een passief van 1.600.000 fr. De commandant der divisie te Ain-Sefra, generaal O'Connor, is eergisteren op straat te Parijft aangevallen door een gepensionneerd kapitein, Muller, die meent benadeeld te zjjn door rapporten van den generaal. I Bklgie. 't öaat met gravin Lonyay, de ex-kroon prinses van Oostenrijk, prinses Stefanie van België, veel beterhalf December gaat zij van Weenen naar de Riviera. Het heet nu, dat de koning in 't aan- staando voorjaar stellig en vast naar Ame rika gaat. De Belgische luciforsfabrikanten zullen, om de tegenwoordige crisis in het bedrijf te be zweren, den trust vormen. Zjj hebben met een machtige Engelsche maatschappij een overeenkomst gesloton voor den alleenver koop in Engeland, Schotland en Ierland. DüITSCHLANI). In verband met een besluit van den Dres- densc.hen gemeenteraad tot oprichting van oen lijkoven heeft de Saksische Synode ter konnis gebracht, dat de lijkverbranding in Saksen niet geoorloofd isdo burgerlijke en kerkelijke wetten kanten zich er tegen. De keizer heeft doen weten, dat hjj niet tegenwoordig zal zijn bij de marine-recru- ten-beëediging te Kiel't gebeurt nu in tweo partijen 21 en 25 dezer in allen eonvoud. STATEN-GEN EU A AL. T BB' BC BC BB BC H i IfB BC Bi. Zitting van Woensdng 18 November. Aan de orde is, do voortzetting van het dobat over de wijziging der Militiewet (artikel 109), waarbij verhoogd wordt het blijvend gedoclte van 7500 tot 8000 man, die togelyk in één ploeg gedurende 8 maanden moeten dienen, in plaats van de bestaande 2 ploegen manschappon, die bij afwisseling ieder voor 4 maanden tot blijvend gedoelto worden aan gewezen. De Minister van Oorlog zette uiteen, waar om do regeoring met dit voorstel is gekomen. De verhooging van het maximum van het blijvend gedeelte dient voor versterking van den garnizoensdienst. Gestreefd zal echter worden beneden het maximum te blijven, hetgeen reeds hieruit blijkt, dat voor de lich ting 1903 het blijvend gedeelte uit 7000 zal bestaan. De Minister verdedigdo voorts in het belnng dor kadervorming het éénploegenstelsel,waar door geenszins de plaatsvervanging of het oude systoem nummorverwiseeling in de wet wordt gebracht. De thans toegestano be perkte ruiling is gohoel iets anders. Vooral voor de vorming van militieofficieren is het éenploegenstelsol noodig, want thans hebben zich bij do infanterie slechts 16 per- sonon, 10 viormaanders en 6 gewoon die nenden voor de opleiding tot militieoffleior aangemeld. Aan nieuwe voorstellen tot ver hooging van het blijvend gedeelte woid. niet gedacht. Ton slotto betoogdo de Minister dat het voorgesteldo wol zeer wenschelgk, maar niet beslist noodig is. Onder deze omstandigheden is de Minister met zijn ambtgenooton to rade gegaan of hot voorstel moet worden gehandhaafd en waar de regoering zelfs den schijn niet wil dragen zondor noodzaak ook zelfs maar ver zwaring van lasten in schjjn op het volk te- leggen, is zij van meoning, dat het beter is' deze zaak thans niet vorder to behandelen, zoodat de Minister art. 109 uit do wet terug neemt. Artikel 109 is derhalvo ingetrokken. Bij het verder debat word mot 45 tegen 35 stemmen, verworpen eon amendement van den heer Van Raalte, om te bepalen.dat, wanneer in buitengewone omstandigheden ingelijfdcn onder de wapenen zjjn gehouden of geroepen, onvorwfild en niet zooals de regeering voorstelt binnen zes woken een wetsvoorstel aan de Kamer moet worden gedaan om het onder de wapenen blijven Bij Koninklijk besluit van 18 November is, met ingang van 1 Debember 1903, be noemd tot vice-president van den Raad van State, jhr. mr. P. J. van Swinderen, com missaris der Koningin in de provincie Drenthe, mot toekenning van eervol ontslag uit laatst- gemelde betiekking. Een wetsontwerp is ingediend tot wijziging der Provinciale Wet. In zijne toelichting omtrent dit wetsvoor stel, wijst de Minister van Binnenlandsche Zaken er in de eerste plaats op, dat het aantal belangrijke wijzigingen in de le en 2e afd. van het vierde hoofdstuk der Grondwet, in 1887 in menig opzicht herziening der Pro vinciale Wet van 1850 noodzakelijk maken. Inzonderheid wordt eene regeling gevor derd lo. van het provinciaal belastingstelsel; 2o. van de provinciale begrooting; 3o. v:in het vernietigingsrecht dor Kroon ten aanzien van provinciale verordeningen en reglementen, en 4o. van de rechtspraak der Ged. Staten in administratieve geschillen. Het thans ingediende wetsvoorstel beoogt voornamelijk eene regeling der onder lo. en 2o. genoemde onderwerpen. De beide andere onderwerpen kunnen, zegt de reg., eerst ter hand worden genomen, nadat een wet, invoerende de administratieve recht spraak, tot stand is gekomen. Ten aanzien van het provinciaal belasting stelsel stelt de Minister op den voorgrond, ^at bü het stellen van algemeene regelen voor het vervolg de wetgever, van den bestaanden toestand uitgaande, ten oinde het provinciaal huishouden voor te groote schokken te bewa ren, zal moeten letten, zoowel op het verband der provinciale belastingen met die van het rijk, als op den werkkring der proviocie zelve en haar eigenaardige plaats in den Staat. Het ligt in den aard der zaak, dat, evenals tot dusver de praktijk was, de belasting op den grond als provinciale heffing op den voorgrond moet treden, dat het ongebouwd in geen geval minder dan het gebouwd m&g worden belast, en dat daar nevens de belasting op de.vprte- ring (of het inkomen) in aanmerking komt. Te dien aanzien is het echter niet gewenscht haar, naast de onbeperkte bevoedheid der ge meentebesturen, insgelijks geheel dovrjje hand te laten, de belasting zou dan in sommige ge vallen inderdaad onduldbaar kunnen worden. Niet alleen een betrekkelijke, maar ook een volstrekte grens moet hier worden gesteld, zegt de Minister, en meent dat het cyfer 50 daarom aanbeveling schijnt te verdienen. Wat het inkomen betreft, dat, behalve ja de gemeentelijke directe belastingen, thans ook door het rijk rechtstreeks wordt getroffen, is or, zegt de Minister, voor eene afzonderlijke provinciale heffing nevens en tusschen beide genoemden geen plaats meer. Wel kan worden toegestaan op de belas tingen op vermogen en bedrijf opcenten te heffen. Het verbod van provinciale accijnzen wordt gehandhaafd. Voorshands kunnen retributiën voor het genot van provinciale werken eu in richtingen niet worden gemist. Ten aanzien van hunne aanspraken op pen sioen, brengt de nieuwo regeling voor de griffiers en de ambtenaren en bedienden ter prov. griffiën geen verandering teweeg. Voorgesteld wordt het aantal jaarlijks te houden Statenzittingen met één uit te brei den, te houden in Maart of April en dus jaarlijks 3 zittingen te houden. Ook wordt o. a. nog voorgesteld de provin ciale opcenten, voorzoover de bedrijfsbelasting aangaat, alleen te doen heffen van de aansla gen van natuurlijke personen, ingezetenen der provincie, die tevens ingezetenen zijn van het rijk. Omtrent de thans vorvulde vacature in de theologische faculteit te Utrecht, deelt men ons het volgende van zéér bevoegde zjjde mode. In de plaats van prof. Lamers waren doof do faculteit en het curatorium '„twee" hoogleeraren gevraagd voor de te doceeren vakken. Dit verzook werd voorshands ge- weigord, maar tevens werd verzocht een thooloog aan to wjjzon, dio althans voor één der vakkon genoemd kon worden de rechte man op de rechte plaats. Zoowel door de faculteit als door de curatoron word als zoo danig genoemd en aanbevolen de oud-hoog leeraar dr. P. J. Muller, die door zijn leer meester prof. Lamers, steeds als zijn opvol ger gewenscht was. Ook word nog gespro ken vun dr. Bierons de Haan. Het antwoord van den minister ,was de benoeming van dr. Visscher, zonder dat ook maar met een onkel woord hiervan vooraf kennis gegeven was aan do faculteit of aan het curatorium. Zooals algemeen bekend is, heeft de nieuwe titularis nooit iets gepresteerd op het gebied waarop hü als docent moet voorgaan. (N. C.) De bisschop van Haarlem hoeft mgr. B. Dankelmau eervol ontslag gegeven als vicaris- generaal ad interim en tot zijn vicaris-gene raal benoemd den heer A. J. Brouwer, proost Gemengde Berichten. Men schrijft aan de „N, R. Ct." Het dorp Zwaagwesteinde in de heide streek der gemeente Dantumadeel is bekend door zjjne armoede. Het meeste loon moet buiten het dorp verdiend wordenhet getal venters is er buitengewoon groot. Er wor den nu pogingen aangewend in het dorp zelf eene industrie in het leven te roepen, om aan dat pauperisme een einde te maken. Men wil er nl. de rieten meubelen-industrie invoeren, zooals die voor ongeveer 100 jaar gevestigd werd in het toen ook arme beide- dorp Noordwolde, dat thans een welvarend dorp is, enkel door dien tak van nijverheid. Te Zwaagwesteinde wenscht men echter deze industrie te schoeien op coöperatieven grondslag (wat te Noordwolde niet het geval is), zooals bijv. de mandenmakers coöperatie, te Schiedam. Er is eene bijeenkomst van ingezetenen gehouden op initiatief der ver- eeniging Dorpsbelang en daarin is allen waren van het groote belang overtuigd - eene commissie benoemd, die mot Dorps- belang's bestuur de zaak verder zal voor- bereidenjylen wil o. m. subsidie vragen aan de gemeente, van oordeel, dat vooral deze financieel en moreel belang heeft by de af neming van het pauperisme binnen hare grenzen. In het westelijk deel der Veluwe, de streek waarvan Putten het middelpunt vorint, vierde men gister het zoogenaamde Smidsvet. Het is de dag, waarop de boer by wagenmaker en smid, soms ook by den schoenmaker, zijn schulden komt betalen. Veertien dagen te voren zenden genoemde ambachtslieden een bode bij hun klanten rond, met de uitnoo- diging om „op 't vet" te komen. Wie niet genoodigd wordt verschijnt niet, al heeft hjj ook honderden schuld. 's Morgens, zeer vroeg reeds, trekt de boer er op uit. By den smid gekomen wordt hem allereerst een steenen pijp en tabak gepresenteerd. Voorts heeft hy maar te zeg gen, wat hü drinken wil, brandewyn, bitter, klare, 'tis er volop. Vroeger schonk men in een bierglas en ieder dronk daaruit, naar dat het hem smaaktethans schenkt men jiit een gewoon glaasje, dat is fatsoenlyker. Smid of wagenmaker zitten in een afzon- derlyke kamer, om de centen van de klan ten in ontvangst te nemen. Heeft hy betaald dan krygt hy een borrel voor quitantie en kan zich aan tafel zetten. Die tafel ziet er goed uit. Wittebrood, kaas, suiker, alles is er in overvloed. Vroeger kookte men groote ketels soep, doch die tyd is voorby. Van buitengewone eetpartyen, zooals men die vroeger kende, hoort men thans ook niet meer. Toon gebeurde het wel, dit er op het „smidsvet" afschuwelyke dingen gebeurden en sommigen zich minder menschwaardig aanstelden. Is mbn nu by den smid geweest, dan wordt by dëti wagenmaker hetzelfde programma afgespeeld. Men begint er van voron af aan te eten en te drinken. De onderwerpen van gesprek, aan tafel behandeld, zyn velerlei. De afloop der Hoornsche veemarkt komt er echter zeker onder voor en voorts de stand van knollen en spurrie. Intusschen schenkt de gastheer nog eens in en 't is niet te verwonderen als de boer 's avonds in vroolyke stemming huiswaarts keert. Als wagenmaker en smid elkaar don vol genden dag ontmoeten, dan is het niet zeld zaam, dat er geklaagd wordt over de vele wogblyvers. Hoe minder er geweest zyn, hoe lichter hun beurs. (Tel.) Zondagavond omstreeks acht uur kwamen onder Heinkenszand by een werkman, wiens vrouw alleen thuis was, twee personen bin nen, die, om onbekend te biyven, een zak over het hoofd hadden geworpen. De man nen vroegen de vrouw om geld, dat deze verklaarde niet te hebben, by welke ver klaring zy bleef toen de Indringers beweer den dat er wel geld moest zyn, wyl de aardappels verkocht waren. Daarop werd de vrouw geslagen en geschopt, waarna de mannen een kastje doorsnuffelden en een baaien rok medenamen. Een hoedendoos, waaronder juist het geld lag, lieten de die ven staan. De vrouw vluchtte naar buiten en riep om hulp, doch zonder gevolg. De dieven verwyderden zich toen. By eenige verdachte personen is, nadat de burgemeester van het feit was in kennis gesteld, huiszoeking gedaan, doch zonder resultaat. (M. C.) Uit Oldeboorn schreef men eergisteren Hedennamiddag brak-plotseling brand uit in de boerdery in de buurtschap Sorremorre, dorp Nes, naby Ooldeboorn, behodrende aan mr. J. G< Gratama, te Ambt-Almelo, bewoond door G. W. de Boer. In enkele minuten stond de geheele boerenplaatsin lichtelaaie en van de gebouwen was niets meer te redden. Een gedeelte van den inboedel heeft men kunnen behoudenvan het vee zyn 29 run deren in de vlammen omgekomen en 27 stuks vee, waaronder de 3 paarden, in het veld in veiligheid gebracht. Onder de geredde koeien zyn er echter 2 zoo gebrand, dat ze wel zullen moeten afgemaakt worden. Het gezin is by de buren opgenomen. - De oorzaak kan niet met zekerheid wor den opgegeven, doch zeer waarscliijnlyk is die hooibroei, waarvan men echter niets had bespeurd. Het huis en de schuur zyn verzekerd, evenzoo den inboedel, het vee en het hooi, dat nog brandt. Men verzoekt het volgende te melden Naar aanleiding van het zeer groot aan tal aanvragen om vergunning tot het mogen voeren van Harer Majesteits wapen, in den laatsten tyd ingekomen, van welke aanvra gen schrift of styl verraadt, dat die allen door eenzelfden persoon zyn gesteld, die er blykbaar zyn werk van maakt om onderne mers van zaken en neringdoenden ovor te halen tot het inzenden van zulke aanvragen, ten einde geldelyke belooning voor het ge» reedmaken daarvan te genieten, worden be langhebbenden gewaarschuwd, dat die ver gunningen slechts in zeer beperkte mate worden verleend, en dat by de beslissing daaromtrent de omstandigheid, dat van de hulp van dien persoon gebruik is gemaakt, een zeer ongunstigen invloed zal oefenen. Op 17 en 19 October seinde de gouverneur van Atjeh naar Batavia By het omsingelen en doorzoeken van een huis in het Meulubohsche door rentjongsteek niet levensgevaarlyk gewond fuselier Jansens. In Pidië kwam in onderwerping Kend- joeroean Arön. Van een patrouille onder luitenant Saro vielen by een ontmoeting met benden van pang Andah en nja Mouda Dawod in kampong Arèë (Pidië) 14 gesneuvelden in handen buit 3 achterlaad, 2 voorlaad, 12 donderbussen en blanke wapenen. Gesneuveld fuselier Munnik en twee inlandsche marechaussees niet levensgevaarlyk gewond korporaal Jans en een Amboineesch marechaussee. Aan een tweede patronille vielen in heu vels Lala 4 dooden in handen van bende tjot Tjoh Tjitien buit 3 voorladers en blanke wapenen. Een derde patrouille verraste in de Bloeè een schuilplaats, waarin vyand 3 dooden achterlietbuit 1 achterlaad, 2 voorlaad en blanke wapenen. Luitenant Brewer overviel schuilplaats radja Itam Beurengang in Boven-Tjoenda. Hierby snouvelden de broeder van den radja en by ongeluk ook zyn echtgcnoote; twee kindoren werden gevangen genomen. Radja Itam kwam daarna in onderwerping. In de XXII moekims meldden zich Cha- tib Abas, van Lam Leubo, en raden Tanah Abeë. Uit Kotaradja werd van 21 October ge seind, dat niet levensgevaarlijk in den rech terarm is gewond de sergeant Busscher. Op 21 Octobër is door de Regeering aan den kommandant der zeemacht opgedragon, twee oorlogsschepen te zonden naar Kedoen: goe, de haven van het zelfstandige rykje Tabanan aan de ZW. kust van Bali, tot machtsvertoon. In April 1902 zond de vorst van dat ryk, samen met dien van Kloengkoeng en Ba- doeng, een gezantschap om hulde te bren gen aan den Gouverneur-Generaal. Dat zulk betoon niet altyd oprecht gemeend is, bleek uit de noodzakelykheid om in September d. a. v. drie kruisers naar de reede van Kasoemba te zenden, om kracht by te zet ten aan onze eischen tegenover den dewa- agoeng van Kloengkoeng tot het uitleveren van misdadigers. De radja van Tabanan heeft door de be moeiingen van de Regeering vergunning ge geven tot het opdammen van beyloqiings- water ton behoeve van omstreeks 350 bouws sawah, gelegen binnen het, by Gianjar ge voegde noordelyke deel van de landstreek Abeaniemal, welke gronden jaren lang braak hadden gelegen. De grensgeschillen met Gianjar werden door den controleur voor de politieke aangelegenhe len onder zocht en tot aller genoegen opgelost. Ter voorkoming van verdere geschillen werd de geheele grens afgebakend en vastgelegd in een schriftelyke overeenkomst met Tabanan, die werd goedgekeurd en bekrachtigd by gouvernementsbesluit van 12 April jl Van den radja werd hierby „voldoende" mede werking ondervonden, zegt het Koloniaal Verslag. Den 6n Maart echter overleed deze potentaat en nu sehynt de meewerking van zyn zoon en opvolger, goesti Ngoerah Agoeng weer niet „voldoende". De ambtenaren en beambten der post, telegraaf en Rykstelefoon, die tot dusver den eed schriftelyk aflegden, zullen dit voortaan mondeling moeten doen in handen van den daartoe aangewezen ambtenaar, na dat door dezen voorlezing is gedaan van het formulier; maar dan ook slechts een maal, by de eerste indiensttreding voor hun geheelen verderen diensttyd. By den Saksischen Landdag is een wets ontwerp ingediend, strekkende om voortaan „het spelen in loteryen buiten Saksen" straf baar te stellen met een geldboete tot een bedrag van ten hoogste 600 mark. Ook zal aan ieder, die zulke loten verkoopt of weg geeft, een boete worden opgelegd van 50 tot 300 inark. Iemand die door middel van den handel beproeft dergelyke loten aan den man te brengen kan tot 1500 mark worden beboet. Ook de personen, die als bemidde laar optreedt is strafbaar gesteld. Men schryft aan 't „N. v. d. D." Een der redenen, waarom een gedeelte der Loosduinsche warmoeziers zich van de vereeniging „Groentenveiling" afscheidden en met hen, die geen lid waren geweest, een „Vrije Groentenveiling" oprichtten, was, dat de kleine bazen geen kapitaal hadden om in den winter en in het voorjaar den mest en het zaad te betalen. Wel was vroeger het voorstel gedaan, vanwege de veiling-ver eeniging voorschotten te geven, maar dit werd door de algemeene vergadering ver worpen. Vroeger toen men op contract aan de groote koopers te Amsterdam en Rotter dam verkocht, werden door dezen voor schotten verstrekt. Door de „Vrye Veiling" zyn nu gelden gegeven aan de leden, die dit noodig hadden, tegen 4 pCt. Dit heeft zeer goed voldaan. Ook de „Vrye Veiling" berekent 3 pCt. on kosten van den verkoop der producten, doch daarvan wordt deze week weer 1 pCt. te ruggegeven, terwyl de kus toch in goeden toestand blyft. Twee geheime Russische agenten zyn te Nishni-Novgorod en Pinsk vermoord. Zy hadden in opdracht de zich overal thans tot zelfverdediging vormende Joodsche vreem delingen te bewaken en waren zelf ook Joden De te Pinsk vermoorde agent werd buiten de stad met dertig dolksteken gevonden. Van de daders is nog geen spoor ontdekt. GOUDA, 19 November 1903.' Zondag a.s. zal het 40 jaar geleden zyn dat mej. C. Klerk als opzichteres werd ver bonden aan de Kon. Stearine-Kaarsenfabriek „Gouda" te Gouda. Al die jaren heeft zy den haar toever trouwden post met voorbceldeloozen yver waargenomen en hoewel thans reeds over de 70, verricht ze nog steeds dagelyks haar werk met jeugdige energie. Het zal der jubilaresse op dien dag stellig uiot ontbreken aan bewyzen van belang stelling. Het gerechtshof te Amsterdam, gisteren uitspraak doende in do zaak tegen A. J. v. I., die in het Grand Thèatre op mejuffrouw Anjelier geschoten had en haar had verwond, veroordeelde den beklaagde tot eeno gevan genisstraf van 5 jaar. Het hof nam aan, dat v. I. met voorbedachten rade heeft gehandeld. Het requisitoir van het O. M. by de be handeling dezer zaak voor de rechtbank was 8 jaarde rechtbank veroordeelde hem^tot 2 jaar. De advocaat-generaal h id 6 jaar gerequiseerd. Strafzitting van 18 November 1903. JachtwetM. S. Dzn., te Reeuwyk, f 1 subs. 2 d.C. v. d. P. en J. S., beiden te Stolwyk, ieder f 5 subs. 2 d. Spoorwegwetovertreding: D. A. J. G. N., te Amsterdam, vryspraak. Drankwetovertreding P. T., te Rotterdam, f 20 subs. 8 d., met verbeurdverklaring der in beslag genomen flesschen met sterken drank. LeerplichtwetH. V., alhier, ontslagen van alle rechtsvervolgingD. d. G., C. G. v. H.. W. v. H., echtgenoote van C W. K., allen te Gouderak, ieder f 1 subs 2d.; H. v. L. te Moordrecht, f 1 subs. 2 d.M. R. v. H., weduwe S. K-, 2 maal f 1 subs. 2 m. 2 d. C H-, te Moercapelle en E P-, echtgenoote van L B. B. te Moordrecht, ieder f 2 subs. 2 d-C. B- te Gouderak, f 3 subs 3 d. Reglement van politie op de Gouwe: A. G. V., te Bergen-Op Zoom, f 3 subs. 3 d. Reglement wegen en voetpaden in Zuid- Holland D. Ete Reeuwyk, L d- H-, alhier en H. v. D., te Bleiswyk, ieder f 1 subs. 1 dag. Id. en art. 427 aanhef en sub. 5 W. v. S. L. S-, te Nieuwerkerk a. d. IJsel, 2 m, f 0.5Ó subs. 2 m. 1 d. Algemeene politie-verordening voor Gouda A. fl. v- d. W-, alhier, f 0.60 subs. 1 d. H. F. d. R., alhier, f 1 subs. 1 d.G S., -alhier f 2 subs. 2 d J. P. v. S., te Reeuwyk, vryspraak. Id- van HekendorpJ. v d- W., te Heken- kendorp, f 0.50 subs. 1 d. StrooperyM- v- R Johzte Reeuwyk, f 2 subs- 2 d., met bevel tot teruggave van het in beslag genomen hout aan Arie de Koning, landbouwer en veehouder te Lange Ruigeweide. Art. 427 aanhef en sub. 5 W- v. S J. V., te Moordrecht, f 3 subs. 3 d. Art- 431 W. v S J. F, V-, alhier, f 1 sub. 2 d. Art- 460 W. v. S A- B., te Moordrecht, f 1 subs. 2 d. Dronkenschap J. V.. te Oudhwater, f 0.50 subs. 1 d.VV. A. V., M.J. v. D., S. B., allen alhier, J. B-, te Wafiainxveen, H. B., A. JJ. A. G., woonplaats onbekend, ieder f 1 subs. 2 d.M. A. H., L. 8., J. NG. M. S., allen alhier, J. v. d W, te Moordrecht, ieder f 2 subs 2 dB J B, alhier, f 3 sub 3 dJ T, alhier, f 3 subs 3 dJ T. alhier, f b subs 3 d. id- by 2e en 3e herhaling A de H, alhier, 2 maal 3 weken hechtenis. id by 7e herhalingJ L, alhier, 1 week hechtenis. ld. bü 11e herhaling 2 maal gepleegdP. H., alhier, 2 maal 2 weken hechtenis. MARKTBERICHTEN. Gouda, 19 Nov. 1903. GRANEN. Heden was de aanvoer wel wat grooter. De prijzen bleven onveranderd Tarwe jarige. Zeeuwsche 8.25 a 8.60 Nieuwe 740 a 7.60. Mindere dito -. A Afw. 6.50 kf 6.75. Polder 6 75 k 7'50. Rogge: Zeeuwsche 5 60 A 6 Polder 5 k 5.25 Buitenlandsche per 70 kilo 440 k f 475 Gerst: Winter 4.50 k 5Zomer 4.25 k f 4.75 Chevallier 5 25 k 5 75. Haver, per heet. 3.25 k f 3.60, per 100 Kilo 6.75 k f 7.25 Hennepzaad Inland sche 7 50 k 7.75 Huitenlansche 5.25 k 5.75 Kanariezaad j 12.- k f 15.— Kool zaad a -.— Erwten .Kookerwten 9.50 a 10.50. Niet kookende a Buitenlandsche voererwten per 80 Kilo 5 60 a 6Boonen bruine boonen 12.— k 15.50 Witte Boonen a Paardeboonen k f - Duiveboonen k f -. - Mais per 100 Kilo: Bonte Amerikaansche 5.70, k f 5.90 Odessa 5.60 h f (1,Cinquantine 7.25 k 7-5°. Veemarkt. Melkvee, goede aanvoer, handel gewoon prijzen hoog Vette varkens, groote aanvoer, handel, gew. 17 k 20 ct. per half K.G. Biggen voor Engeland, redelijk aanvoer, handel beter i5>/9 k t6'/»ct. per h.ilf K.G. Magere Biggen, goede aanvoer handel slecht 0.50.k 0,80 per week. Vette Schapen goede aanvoer, handel flauw 13 a 19 Lammeren geen aanvoel handel matig kf per half Kilo. Nuchtere Kalveren ejnige aanvoer handel vlug 10.k f 14 Graskalveren red. aanvoer, handel vlug/ 35. k f 75 Eokkalveren 9.k f 18. Kaas, aangevoerd 55 partijen, handel gew ie kwal. 26 k f 28.— 2de kwal. 23 k 25. Zwaardere 30. Bpter, weinig aanvoer, handel all. Goeboter. 1.30 a 1,40. Weiboter. 115 a 1.25. Kleiweg E 73a, GOUDA 't'eleiUioou to. .'tl. WOENSDAG, 18 NOV. L.K. H.K' Staataleeninqen. Düitschland. Staat Hamburg 1901 4 103 - Poles. Obligatien Schatkist 1844 4 93 Rusland. Certificaten Inschry- ving 5e Serie 1854 5 112*' Brazilië. Obligatien 1903 5 89'/, Dominicaner Republiek. Oblig. met ticket 1 Oct. 1901 2ll7 8 Venezuela Oblig. L 1505CK) 1881 4 28'/4 28i/t Industrieele en Financieele Ondernemingen. Schuldbrieven Voorschotbank 4 100 - Hypotheek- Ban ken Pandb. Bataafsche Hypb. 4 100 Alg. Hypotheekbr. Eerste Ned. Hypotheekbriefbank 4 99s/, -~ Pandb. Friesch-Groningsche Hypb. 4 100 Pandb. Haarlemsche Hypb. 4 99 dito dito dito 3V, 92 Pandb. Hollandsche Hypb. 4 998/, Pandb. My. voor Hyp-Cred. in Ned. 4 100 Pandb. Nationale Hypb. 31/, 98'/, 99 Pandb. Overüselsche Hypb. 4 99*,' Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101 Pandb. Rotterd. Hypb. 3% 97«/4 Pandb. Rynlandsche Hypb. 4 991/, Pandb. Standaard Hypb. 4 100 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 100 Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 41/, 10214 Pandb. Zuid Holl. Hypb. 4 99,,/ll - Scheepvaart-Maatschappijen Obligatien Verschure Co.'s Algem. Scheepv. Mü. 5 100 Petroleum- Ondernemingen. Cert, van gew. Aand. Schibaieff Petroleum Mü. 63'/, Diversen. Oblig. Nat. Grondbezit 4 991/* Spoorwegleeningen Italië. Obligatien Zuid-Ital. Spw.-My. A.H. 3 67 Rusland. Wladikawkas Spw.- Mü- (R. 125) Oblig. 1894 4 941/. Noord-Amerika. Atchison To- peka en Santa Fé. Cert. v. gewone aandeelen 65*'4 Denver Rio-Grande Spw. Certificaten van aand. 19V, Kansas City Southern, le Hy potheek Oblig. 3 67 Miss. Kansas Texas. Cert. v. Aandeelen 16" 14 Premieleeningen. Belgie. Loten Stad Antwerpen 1887 21/, 10P/4 Bekroond Zilveren Mednllle Nat. Wedstrüd Leeuwarden, Internat. Kol. Tentoonstelling Amsterdam. A. C. van der Kemp. L. Verkaik en D. de Vroom. J. Gravesteyn en N. C. de Leeuw. TWEEDE OP des avonds te acht unr. Ogevoerd zal worden drama in drie bedrüven. Gevolgd door Klacht in twee bedry'ven. Entrée-knarton A f 0.50, (geen reductie) verkrügbaar bü den boekhandelaar B. A. VERZIJL, Korte Tiendeweg, en bü den Pachter der R. K. Leesvereeniging en voor zoover de plaatsruimte het toelaat 's avonds aan de Zaal. Plaatsbespreking Donderdag en Vry'dag den geheelen dag bü den Pachter. Do netto-opbrengst is voor do armen. Ontvangen do NOUVEAUTÉ'S in in groote Keuzo tot de meest concurree- rende Prüzen- VERSCHEIDENHEID. Van het syndicaat, dat op de tentoonstel ling te St. Louis voorstellingen nit den oorlog wil geven, zyn behnlve gen. Ben Vil- joon, e.l. commissarissen I van Alphen, Melt Marais en J. C. Minnaar Directeur is, golük men weet, de bekende Fillis. Ook heet het, dat nog een andere Boerengeneraal naast Ben Viljoen zich voor de vertooningen zal leenen, en dat na St. Louis andere groote steden in de wereld van 't schouwspel zul len kunnen genieten- Laat ons hopen, dat Nederland overgeslagen wordt, zegt de „N. R. Ct." Naar aanleiding van den moord to Kisjineff zal den 2en December een reusachtig proces beginnen, dat, naar men denkt, ruim zes weken zal duren. Alles tezamen genomen zün er niet minder dan twee duizend getuigen gedagvaard. Het getal bekluagden bedraagt ongeveer 800. Van deze zy'u 100 van moord beschuldigd, 250 van medeplichtigheid aan dezen moord. De rest is beschuldigd van het plegen van gewelddadigheden en ver nieling, Deze cyfers kannen geen verwondering baren, als wü in herinnering brengen dat er 1350 huizen zün geplunderd, 38 Israëlieten en 2 Christenen werden vermoord, niet minder dan 500 personen zwaar gewond werden, van wie 67 Christenen, 2 officieren en-73 agenten en soldaten. Afloop der Openbare Verkooplng van Onroerende Goederen, VEILING 19 NOVENBER, Ten overstaan van Nolaris Mr. I. Molenaar te Woddinxveen. Bouwmanswoning A No. 195 met 11 Heet. 64 Aren, 17 Centiaren, Wei- en Hooilan den onder Waddinxvoen f 17400k- C. J- Moolenaar te Lisse- Bouuwmanswoning A. No> 196 met 42 Heet. 64 Are, 80 Centiaren Wei- en Hooilanden onder Waddinxveen f35500.k. A. Oudük te Moordrecht- Een paatü Dük-Weiland en Weiland groot 3 Heet 29 Are, 10 Cent onder Wadinx- veen, f 5130k. A, C. Groeneweg te Waddinxveen. Burgerlijke Stand. GEBOREN17 Nov. Willem Anthonius, ouders J. Simonis en T. J. van Blokland. OVERLEDEN15 Nov. W. Boot, 20 m. 17. C. Tuinenburg, 7 m. GEHUWD18 Nov. C. do Keizer en A. Heerkens. G- Belt en G- M. Schoonder- woerd- P. C. Verkleü en P. Smient W. de Bruin en N. Kismau. W, C. Broer en op MAANDAG 23 NOVEMBER 1903, des voormiddags elf aren, in de Socioteit .VREDE BEST" aan do Markt aldaar, ten overstaan van den te Haastrecht gevestigden Notaris VAN Twee goed ondorhouden van vele ge makken voorziene aan de Spioringstraat te Gouda, wy'k F. Nrs. 48 en 49, kadaster Sectie C Nrs. 1904 en 1905, elk perceel groot 80 Centiaren. Het Huis F. 48 is terstond te aanvaarden en F. 49 is bü de week vorhuurd voor f 3.25. Na afzondorlüke veiling en afslag worden de perceelen vercenigd geveild en afgeslagen. De perceelen zün te bezichtigen de drie laatste werkdagen vóór den dag dor veiling van 10 tot 3 uren, en op dien dag van 9 tot 11 nren. Nadere inlichtingen geeft Notaris KOEMAN voornoemd. TIENDEWEG, 59, eene prachtige Collectie GANGLANTAARNS. (reukloos, gevaarloos), De. KACHELS worden ook in HUUR g-eg-even. -COPjk bdicboude Srk s SCHIEDAM Vorkrijgbwr bij i M. FRETERs ,lz. N B. AL buwij» van orthtbeid ia naobot en kurk steoila voor lion van den naam dor Kirm» P. HOPPE

Goudsche Courant | 1903 | | pagina 2