Dankbetuiging. Zander-Instituut. BINNENLAND. D. SAMSOM, AI)V10ItTI^\TÏiïi\ 28 ccnl. Telephoonnet-Gouda. Voor de lange Winteravonden Stadsnieuws. 374.640 g taats-loterij GROOTE VERSCHEIDENHEID ST. NICOLAAS-CADEAUX BEURS VAN ROTTERDAM. MantelsCos tinnes, ROBES, JAPONSTOFFEN, PELTERIJEN, Veemarkt te Rotterdam. op VrUdHg 27 Nov. GOiin. beroemde Amcrlkaansclie Defective* 3DEI "WILSOITS. de 33 leden der commissie voor een onder zoek in de dossiers, der Humbertzaak, onder wie Sembat, Praclie, Georges Berry, Rouan- net, enz. Na heet 't weer, dat dr. Marmoreek zal terogkeeren in het Institaut Pasteur, waarait dan zoa volgen, dat zyn serum toch niet zoo bepaald mislukt is. De radicale Lanterne stelt 200 fr. beschik baar voor de afzaging van de beide armen van .het kruis op het Pantheon, zoodat geld gebrek nu geen beletsel ineer kan wezen. De premier Combes heeft alle angstige zielen, die duchtten, dat president Loubet zou aanhouden om een audiëntie by den paus, gerustgesteld de regeering zal alles regelen conform aan de beginselen en minister Del- cassé zal geen eigen inzichten doen gelden. Het luchtschip van Lebaudy heeft van do Macbine-galery op het Champ-de Mars uit, eergisteren een tochtje gemaakt naar het luchtschipperpark by Meudon (het vooraf vastgestelde punt) ondanks heftige tegen wind en wol in 27 minuten voor de acht kil. Te Brest werden de geestelijke zieken verpleegsters by haar vortrck uit het hos pitaal, uitgeleid door enkele duizenden men- scben, die „Leve de vrijheid!" riepen en te Lorient ging 't evenzoo. Duitbchland. Eergisteren zyn de recruten te Borlyn in de groote exorcitieloods beëedigd door gene raal Von Hubnke by ontstentenis van den keizer, in tegenwoordigheid der keizerin. De redacteur der clericale Volksbote te Straatsburg, K. Hausz, is veroordeeld tot 500 mark boete wegens beleediging van den burgemeester van Kolmar en het democra tische Ryksdaglid Blumenthal. Te Maagdenburg en omgeving heeft 't rcods aardig gesneeuwd en in 't Reuzengebergte in het Hirschbergerdal hoeft do snoeuwval reeds tot ernstige storing van het verkeer geleid. Den 1 dan. 1007 zal van kracht worden het verbod van het gebruiken van phospho rus in de lucifoysfabricage. Hvl in nuildniaiiiu niii n, n i» i «u techniek tyjzonder moeilyk is of waarbij zeer kostbare grondstoffen werden gebruikt, dat wy hier te zien krijgen, doch men heeft er naar gestreefd met weinig middelen, een voudige bewerking, en juiste keuze van grond stoffen. allerhaqde werken te vervaardigen, die nattig en praktisch in gebruik en tevens aangenaam vóór het oog zijn, terwijl hooge kosten vermeden werden. Voor dameR, die zich op bet kunstnaald- werk toeleggen, biedt deze tentoonstelling eene bijzondere gelegenheid, op dit gebied goede eenvoudige werken, die op gezonde beginselen berusten, te zien en er haar voor deel mede te doen. Gemengde Berichten. Geruimen tijd geleden werd het publick tegen zich in den handel bevindend scbade- Izk loodhoudend servies voor koffle-en thee bereiding gewaarschuwd, en men drong toen by die gelegenheid ook aan op wettelijke bopalingen, zooals die reeds langen tyd in Duitschland bestaan. Niet alleen werden sedert dien tyd gee nerlei offlcieele maatregelen te dier zake hier te lande genomen, doch de toestand is hoe langer hoe erger geworden, schrijft nu het „Maandblad tegen de vervalschingen". Er bevinden zich nu niet alleen groote hoe veelheden sterk loodhoudende koffie-en thee serviezen en waterketels in den handel, resp. in talrijke huishoudingen, doch ook zoogen. zuurstellen voor ingelegde augurken enz., benevens mosterdpotjes welke uit lood en antimonium vervaardigd zyn, en een zeer groot gevaar in de huishouding opleveren. Wy onderzochten o. a. een gebruikt zuu stel, welks deksel geheel met azynzuurlood bedekt was. Dit gemakkelijk oplosbaar zout was langzamerhand met den inhoud van het zuur- stel in aanraking gekomen en bad dien zoodanig verontreinigd, dat zonder eenigen twyfel het voortdurend gebruik zeer schade lijke gevolgen na zich gesleept zou hebbon. VVü wezen er reeds dikwijls op, dat opname van loodverbindingen door het organisme daarom zoo te vreezen is, wijl de vergiftiging zich langzaam openbaart en het lood niet gemakkelijk uitgescheiden wordt, doch zich in sommige organen (o. a. de lever) ophoopt. Wy raden het publiek ernstig aan» huis houdelijk gereedschap, hetwelk met spijzen of dranken in aanraking komt, uitsluitend dan te koopen, wanneer het van een fabrieks merk of naam voorzien is. Zoowel hier te lande vervaardigd loodhoudend gereedschap als dat wat in groote hoeveelheden uit het buitenland ingevoerd wordt, behoort, indien hot zonder naam of merk gekocht wordt, door het publiek geweigerd te worden. De fabrikanten die, na gewaarschuwd te zyn, toch voortgaan met den verkoop van do schadelijke artikelen, hebben zichzelven de gevolgen te wijten, indien zjj hun goeden naam prys geven, door, tegen beter weten in, goedkoope doch schadelijke waren in den handel te brengen. Mr. P. Brooshooft schrijft in de „Locom." Een eigenaardig bewijs, hoe moeilijk de inlander is te helpen, verneem ik uit Ban- joeinas. De Poerwokertosche halp-, spaar- en land* bouwkredietbnnk, door den ass.-resident de Wolff van Westerrode gesticht, zou iu het district Djamboe een proef nemen met de beleening van padi (ryst). De groote moeilijkheid toch voor den kleinen man is, dat by by den oogst drin gend contanten noodig heeft voor allerlei schulden en behoeften, die in den laatsten schaarschen tyd zich hebben opgehoopt en nu dringend roepen om vervulling Maar de padi is terstond na den nieuwen oogst het goedkoopst van het geheele jaar, stel gemiddeld f 1.50 per pikol, en wanneer de landbouwer dus in dien tyd verkoopt, maakt hy slechts een luttel bedrag, terwijl tevens terstond een groot deel vau het voed sel, waarop hy vele maanden moet teren, uit zyn schuur verdwijnt. Kan hy in dien goedkoopen tijd zyn padi beleenen vooreen bedrag, dat tot goedmaking van de ad ministratiekosten van de bank een wei nig blijft beneden don op dat oogenblik geldenden marktprijs, b.v. f 1-25, dan be komt hij tóch contanten, terwjjl zyn padi zorgvuldig voor hem wordt bewaard en la ter, als de prys is gestegen tot b.v. f 2.75, weer voor f 1.50 per pikol door hem kan worden gelost, zoodat hy tenslotte in totaal f 2 50 ontvangt, togen f 1.50 die hy zou hebbon gemaakt bij verkoop terstond na den oogst. Men zou meenen dat deze gelogenheid om zelf de winst te maken, die thans steeds komt ten voordoele van den woekeraar, door bemiddeling van een lichaam dat zich inder daad het vertrouwen heeft verworven van hoofden en kleinen man, gretig zou worden aangegrepen Welnu, de uitkomst is heel anders. Niet tegenstaande medewerking van bet districts- bestuur heeft bijna niemand er aan gewild. Waarom V Uitsluitend wyl men door ver koop f 1.50 contant kan krijgen, terwijl men by beleening slechts f 1.25 ontvangt. Te Utrecht is de hand gelegd op een postbeambte verdacht van het vervalschen van quitanties betreffende de betaling van vergoeding voor verhuiskosten van Zotphen naar Utrecht. De man is reeds uit 'sryks dienst ontslagen. Volgens de „Patrie'' zyn te Parijs twee jonge menschen opgebracht, die in de Riche lieustraat luntarens stuk sloegen. Zy ver klaarden dit gedaan te hebben om in de gevangenis te komen, daar zij anders moes ten verhongeren. Het bleken te zyn Joseph Lelong, mees ter in de rechten, en Léonce Benardin, can- didaat. In het Britscbe Ryk verleenen de univer siteiten den graad van eere doctor niet be paald als een belooning voor wetenschappe lijke verdienste, ofschoon ook dit voorkomt, maar in den regel als een onderscheiding gelijk een ridderorde. Zoo heeft nu de universiteit van Oxford den koning van Italië tot doctor in het ge- meene recht benoemd. Wat New-York voor de misdadigers uit geeft. Te New-York wonen 31/, millioen inwoners en ongeveer 35.000 misdadigers. Men heeft berekend dat ieder burger onge veer 10 dollar per jaar betaalt, zoowel voor het onderhoud als voor de bewaking van misdadigers. Inderdaad vorderen de straat- roovers, dieven, mqprdenaars enz., die in vrijheid rondloopen, een politiekorps van 7000 inan. Deze macht, die 11 millioen dol lars kost, bewerkstelligt jaarlijks 100.000 in hechtenisnemingen en de gevangenissen be vatten 10.000 veroordeelde kostgangers. Deze misdadigers kosten echter nog meer aan de nette burgers: Vyf millioen dollar gestolen geld en 2 millioen voor in brand gestoken eigendommen. 1 millioen slokken de vereenigingen op die de misdaden be kampen, 4 miilioen gaan aan proceskosten weg, 3 millioen aan honoraria van advoca ten. Dan moet men er nog by rekenen 2000 particuliere detectives, het onderhoud van gevangenisson enz. Alles en alles dus 'n aardige somHet onderwijs, het onderhoud van brandbluschmiddelen, bibliotheken, par ken en de gezondheidsdienst eischen samen niet zulk een groot kapitaal. Niettegenstaande deze bydrage van de burgerij 200 millioen voor de heele stad is het baantje van misdadiger niet aan lokkelijk. De meesten leven in krotten en ongezonde kelderwoningen, waar ze aan de grootste ellende zyn blootgesteld. Eergisternacht werd door een agent te Rotterdam onraad ontdekt in het magazijn van de „Eerste Rotterdamsche Kolenmaat- schappij", eigenaar de heer J. F. Scheers, aan de Rechter Rottekade. Fluks werden daarop door de ter hulp geroepen agenten de huizen daar omsingeld, en daarna ving er een jacht aan om de inbrekers in han den te krijgen. Deze hadden zich inmid dels aan de achterzijde van hel perceel uit de voeten gemaakt en waren vervolgens langs afdaken, dakgoten enz. op de daken geklommen. Ook daar ging men hen ach terna, waarop de dieven trachtten door de huizen heen de straat te bereiken om een goed heenkomen te zoeken. In een dezer panden liepen zy in de val, en vielen zy in handen van de agenten. By onderzoek bleek toen, dat zy op het kantoor van de „Eerste Rotterdamsche" alles overhoop gehaald en opengebroken hadden, ook het schrijfbureau van den patroon. Geld was daar evenwel niet te vinden geweest. Voorts hadden de ellendelingen een paard, dat in den stal achter het magazyn stond, een diepen steek in de borst gegeven, waar schijnlijk uit wraakzucht omdat zy niets van han gading vonden. Vrijdagnacht om half 2, toen het gezin van den landbouwer A. van der Jagt, be wonende de hofstede „de Heuvel" aan den Schulpweg onder Charlois, in diepe rust lag, ontstond in die woning brand. De vrouw ontwaakte door een geraas op het dak, alsof het zwaar hagelde; maar klaar wakker wordende, bespeurde zy een brandlucht. IJlings wekte zij haar man en acht kinderen nog juist iutjjds, want men had nog maar nauwelijks den tyd om in nachtgewaad een heenkomen te zoeken in het vrye veld. Het huis stond in lichte laaie Alleen mocht het gelukken, een kast, geldswaarde bevattende, uit het huis te brengen. Toen de vrouw den brand ontdekte, stond de groote schuur, gevuld met de producten van den oogst, tarwe, gerst enz in vlam. De schuur is tegen het woonhuis, uit vier vertrekken en een keuken bestaande en met een rieten dak gedekt, aangebouwd, zoodat ook dit al heel spoedig in brand stond. Toch mocht het nog aan den buurman gelukken, het vee het land op te dryven, uitgezonderd een varken met 8 biggen, die omkwamen. Alles ging zoo goed als geheel in de vlam men op. De brandweer bepaalde zich hoofd zakelijk tot de omstaande hooischelven en gebouwtjes. De stoomspuit geraakte door de duisternis of door den minst aan de Maas haven bij de Brielsche-laan van den ryweg en bleef daar ruim een uur in het zand steken. Hulp by het blusschen kon zy daar door niet verleenen. De hofstede was met den inboedel voor f 14.000 verzekerd. De vroegere slotenmakersknecht Johanu Schlachzinkowski promoveerde dezer dagen aan de universiteit te Breslau tot doctor in do rechten. In 1874 is hü geboren als de zoon van een spoorwegwerker. Tot zyn veertiende jaar bezocht hij de volksschool en kwam toen by een advocaat in zyn ge boorteplaats als klerk. Van 1890 tot 1892 leerde hy het slotenraakersvak en werd ge zel met een bijzonder eervolle vermelding. Spoedig ging hy toen op zyn ambachtsreis. Hy kwam in München, waar by werd aan genomen door den bekenden hofsmid Mora- lelli. Hy werd lid van de gezellenvereoni- ging, waar zyn bekwaamheden zulk een be langstelling wekten, dat men zyn opname by de Franciscaners in Landshut bewerkte. Hier bereidde hy zich tot het staatsexamen voor. Doch nadat hy de kleediug reeds had gedragen, trad hy uit de orde en verliet bet klooster. Nadat hy nog een half jaar de hoogste klas van het gymnasium te München bezocht had, behaalde bij in 1899 het diploma. Daarop studeerde hy te Breslau drie jaar in de rechten, werd referendaris en docter juris. Te Tokio heeft Zaterdag 11. het gerucht geloopen, dat een aanslag gepleegd was op het leven van den Mikado. Het heeft echter zoo'n vaart niet geloopen. Een jeugdig student trad op den vorst tot, op het oogenblik dat deze, van een inspectie teruggekeerd, het paleis wilde binnentreden, en overhandigde den verschrikten beer- scher een petitie. De jongeling werd op staan- den voet in hechtenis genomenhet bleek later, dat hy had willen protesteeren tegen de vredelievende houding van Japan inzake het conflict met Rusland over Mandsjoerjje en Korea. Prins Galitzin, de gouverneur-generaal van den Kauka8us, op wien door drie Armeniërs een moordaanslag is gepleegd, maar wiens wonden niet gevaarlijk heetten, zal toch misschien het slachtoffer van den aanslag worden. De eene hoofdwond is oorzaak van een beenvliesontsteking geworden, die het leven van den prins in gevaar brengt. De groothei tog van Oldenburg ligt ern stig ziek aan de griep. De ziekte neemt een goedaurdig belóóp, inaar men is by dezen patiënt meer dan by anderen bang voor complicaties, omdat hy een hartkwaal heeft. De klassieke nachtwaeht. Uit den raad van Hindeloopen meldt „de Leeuw. Ct." Op een Yraag van den burgemeester of men by de nachtwacht het gebruik van den ratel wil bestendigen, antwoordt de heer Van der Kooi dat hem de wacht zonder ratel niets waard is. Zyne medeleden zyn allen van hetzelfde gevoelen en zoo zal Hindeloopen das blyven behooren tot de ratelende gemeenten. De gouverneur van Suriname heeft aan de Koloniale Staten aangeboden een veror dening tot wijziging van de bepalingen op de rechtspleging in zake van belastingen in de kolonie De invordering van achterstallige belas tingen gaat met groote moeilijkheden ge paard, schrijft hy, hoofdzakelijk we gens het gemis van afzonderlijke deurwaar ders voor de belastingen, terwijl de kosten van vervolging zóó hoog zyn, dat het dik wijls niet raadzaam wordt geacht, die uit te geven, wanneer er groote twyfel bestaat of zy op den belastingschuldige kunnen wor den verhaald. Het komt daarom in de eerste plaats wenschelijk voor, afzonderlijke deur waarders voor de belastingen aan te stellen. Verder wordt voorgesteld, de kosten van waarschuwing en aanmaning tot de helft te verminderen, en voor de belooning van de deurwaarders zal een tarief door den gou verneur worden vastgesteld. De bedoeling is, te Paramaribo en in de districten Nickerie en Marowyne de werk zaamheden van deurwaarder op te dragen aan ambtenaren van de belastingen en in andere districten aan beambten van politie. Santos-Dumont heeft zijn mededinging toe gezegd in den wedstrijd (om 100,000 frans) van Luik naar Namen en terug, in den zomer van 1905, tijdens de Luiksche ten toonstelling Zeehonden in de Zuiderzee. De Urker visschers hebben grooten last van de vele zeehonden, die de sleepnetten volgen. Do minister van oorlog heelt bopaald dat de datnm, waarop de dienst voor het blijvend gedeelte dor lichting van 1903 een aanvang neemt, wordt vastgesteld op 1 December a. 8. En voorts le. De ter volledige oclening ingelijldc miliciens, die op 1 December a. s. hun eer sten ooloningstjjd hebben volbracht on niet voor het blijvend gedeelte zijn aangewezen, worden 28 November a. s. in het genot van groot veilol gesteld. 2e. De tot korte oefening ingelijfde mili ciens, die voor de eerste ploeg van het blij vend gedeelte zijn aangewezen, keeren tot het vervullen van hunnen dienst voor dit gedeelto op 1 December bij hunne korpsen terug. Aan de miliciens dezer categorie, behoorende tot de tweede ploeg van het blijvend gedeelte, moet nu reeds worden medegedeeld, dat zjj op 30 Maart 190-4 voor don tijd van 4 maanden voor dat gedeelte onder de wapenen zullen moeten komen. 3e. De tor volledige oefening ingelijfde miliciens, die op 1 December a. s. hunnon eersteu oefeningstijd hebben volbracht en tot de tweede ploeg behoorec, vertrekken op 28 November a. s. met tijdelijk verlof tot 30 Maart 1904. Op dien datnm keeren alle tot de tweede ploeg behoorendn miliciens bij Imnne korpsen terug, terwijl men op dien dag, of, waar zulks voor den geregelden gang van den dienst wordt voreischt, den daarop volgonden dag, de miliciens der eer ste ploeg mot groot verlof worden gezonden. 4e. De miliciens behoorende tot de tweede ploeg worden op 29 Juli 1904 in het genot van groot verlof gesteld. Op Woensdag 25, Donderdag 26 en Vrij dag 27 November n.s. zal wederom, evenals in vorige jaren, de Ruskollekte (met roode bossen) worden gebonden, ten behoeve van den arbeid van het Leger des Heiis, welke zooals men weet, Toovluchten voor dakloo- zoii, Roddingshuizen voor govnlleuen, Barm- hartigheidswerk in de achtorbnnrten, enz. omvat. W(j vestigen de aandacht onder lozers op deze koilekte, ovortuigd dat velen gaarne iets zullen afzonderen voor het goede doel, dat het Leger beoogt In de Rotonde van het Museum van Kunst nijverheid to Haarlem is thans de tentoon stelling van de Dames Recsomse A Nierstrasz geopend. De Tentoonstelling geeft ons oen overzicht op welke wijze het kunstnaaldwerk kan worden toegepast op allerlei bonoodigd- lieden, bestemd voor de meubileering. GOUDA, 23 November 1903. Door het hooge 'water by den storm van Zaterdagavond is het land, waar tot dusver de baan der IJsclub w^s, ondergeloopen en dientengevolge Zondag in den vroegen morgen de pas daarin aangelegde spoordijk van de Schoonhoofsche lyn doorgebroken en wegge spoeld, zoodat er een gioot gat is geslagen, waar de rails van de voorloopige Decauville- spoorweg met een bocht in de lucht boven het water hangen. Door het in het afgesloten stuk binnen gestroomde water is ook het gebouw der IJsclub gedeeltelijk vernield. De verwoesting trok gisteren tal van toeschouwen ondanks het minder gunstige weder. Het mag verwondering wekken dat de ontwerpers van die baan op dergelyke ge beurlijkheden niet gerekend hebben door een doorlaat in den djjk aan te brengen zooals elders op dergelyke terreinen. Op den duur is een spoordijk niet bestand tegen den druk van zulk een watermassa aan ééne zijde. In alle gevallen zal deze tegenspoed weer nienw oponthoud geven. Kort maar belangrijk was de Zaterdag avond gehouden vergadering van de Goud- sche coöp. bakkerij, afd. Kruidenierswaren. Na opening door den voorzitter en lezing der notulen van de vorige vergadering, bracht de penningmeester verslag uit over het afge- loopen boekjaar en werd den leden meege deeld, dat tegenover een uitgaaf van ruim f 76.436 stond een ontvangst van ruim f 89 286, zoodat 15 pCt. als dividend zal worden uitgekeerd. Met ingang van 1 December a. s is be noemd tot assistent aan het postkantoor alhier de heer L. Berlijn, thans kantoor knecht. De treinenloop op de lyn Amsterdam— Gouda—Rotterdam ondervond Zaterdagavond belangrijke vertraging, doordat tusschen Gouda en Nieuwerkerk eenige telegraafpalen waren omvergewaaid, die de spoorbaan ver sperden. De trein naar Brussel kwam 1 uur 20 minuten te Rotterdam te laat binnen en de trein 87,. van Amsterdam naar V lissin gen, kwam 1 uur over zijn tyd aldaar aan. Aangenomen bet beroep by de Remon- strantsche Broederschap te Arnhem door dr. K. F. Sparnaay te Meppel. De lieer D. A. Vorster slaagde aan de rijksuniversiteit te Leiden voor het voorbe reidend kerkelijk examen. Een 100-jarige! Woensdag a. s. zal de oudste ingezetene van Zwammerdam, de wed. L. Sprey, geb. Neeltje van den Bogaard, haar lOOsi en ver jaardag vieren. Hoewel eenigszins gebogen, loopt ze nog door het huis of wel eens buiten, om eens gezellig met baar buren te praten. Tot op den huidigen dag is ze krachtig van lichaam en helder van geest gebleven. Zelfs het kousen breien behoeft ze aan geen jonger krachten over te laten Haar oudste dochter heeft onlangs de gouden bruiloft gevierd. le Klasse. Trekking van Maandag 23 Nov. No. 1327 f 20,000. 16136 f 5000. 13007 f 2000. 11228 en 14641 ieder f 200. 2331, 2568, 3061, 4355, 8525, 11396, 12685 en 17411 ieder f 100. 29 3196 52 3293 83 3312 106 54 52 3402 74 45 368 3628 403 95 44 3766 81 4045 84 59 532 68 45 4156 50 4322 601 39 746 56 40 97 59 4478 89 83 805 4501 17 908 23 1011 2 23 78 84 21 4627 26 4753 46 70 Prjjzen van f 20. 6571 9913 12436 6600 14 12539 14 10078 55 15 82 68 34 10132 78 6781 42 12612 6811 48 90 6940 54 95 70 10204 12709 81 31 80 7039 40 81 86 61 12832 7132 67 58 7236 10359 12976 52 62 13033 7303 72 13102 15 10445 13213 74 47 34 7407 66 38 16 69 87 76 71 13342 7531 10504 89 7675 9 92 7703 12 13425 82 28 13588 7831 82 13637 43 10613 90 15600 5 30 44 15703 68 82 84 90 15806 94 15910 23 38 42 95 16034 43 73 77 16140 75 83 16311 16 22 16459 18088 18122 84 18211 26 18308 31 37 46 56 18438 51 77 83 18513 42 18643 58 18752 55 90 18815 40 79 89 18982 19002 56 4863 R5 4944 53 69 82 95 1147 73 1227 5042 72 5230 1413 15 23 73 5332 1556 78 67 93 94 5409 10 1601 46 40 65 43 91 58 1726 69 34 5523 58 52 66 5606 89 5719 1838 25 2086 5819 2185 53 86 5906 2205 25 2495 2644 2718 20 43 46 52 72 47 6029 99 0157 88 96 73 6210 2843 59 2929 6311 3039 88 3107 6470 69 71 90 84 7935 37 52 57 80 8132 62 70 8206 8328 91 8426 70 8519 70 90 8626 27 94 8733 59 65 80 8852 8913 25 39 41 9017 22 91 95 9172 9219 91 9399 9417 9515 9719 40 80 9842 9908 27 13762 45 13898 54 13916 55 83 92 85 10771 14019 10803 27 15 28 33 14119 98 14223 11017 36 42 83 66 14403 11106 69 31 14528 55 14653 11233 14720 91 25 11339 67 50 87 52 88 82 14800 89 64 11467 81 71 14917 76 28 78 73 85 15089 11520 15108 11706 22 44 40 48 89 56 15236 11852 15304 11911 37 80 42 12039 53 73 15100 12135 52 57 15522 12210 51 12350 82 12407 72 19123 16568 27 83 62 16608 19215 34 64 35 81 85 87 16745 19416 16814 38 21 71 47 19549 16938 19657 62 73 17008 19786 15 19887 23 19921 57 78 91 80 92 93 17178 96 17247 20035 48 20226 59 20301 76 6 84 10 87 25 96 65 17300 20400 1 35 36 20510 17515 83 46 90 47 95 63 20618 17609 20707 35 42 17733 58 17905 59 48 20802 60 20932 18045 41 66 98 A. VAX (IS Kleiweg E 73a, GOUDA Telelthoun 1.11. ZATERDAG, 21 NOV. L.K. H.K. Staatsleeninqcn. Hongarije. Obligation Tabaks- Leening 1902 Polen. Obligation Schatkist 1844 4 Portugal. Obligatien 2e Serio 3 dito 3e Serie 3 Rusland. Obligatien by Roth schild (GR. 625) 1889 4 Obligatien 6e Emissie (GR. 625) 1894 4 Egypte. Obligatien Leening 1876 4 Azie. Japan Obligatien 1899 4 Provinciale en Stedelijke Leeningen Rotterdam Obligatien (f 500— 1000) 1894-1897 3 887/, - Industrieele en Financieel* Ondernemingen, Aandeelen Disconto My te Rotterdam Hypotheek-Banken- Pandb. Batanfscbe Hypb. Pandb. Friesch-Groningsche Hypb. Pandb. Hollandscbe Hypb. Pandb. Maas Hypb. Pandb. My. voor Hyp.-Cred. in Nederland 4 Pandb. Nationale Hypb. 4 dito dito dito 3"i Pandb. Overyselscbe Hypb. 4 Pandb. Provinciale Hypb. 4 5 86'/, 93 587" 6U-, 96 95-/, 105/, 81'/, 85 4 100 100 100 99', 100 101'/, 98", 99'/, 100 101' 99 UyjioUicekbr.Residentie Hypb.4 100 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101 Pandb. Rotterd. Hypb. 3'97'/, Pandb. Rjjnlandsche Hypb 4 99'/, Pandb. Stedelijke Hypb. 4 99"/, Pandb. Nederl. Hypotheekbank te Veendant |4 100 99'/, 100 99'/, 99'/, Pandb. Vaderlandsclie Hypb. 4 Pandb. WesMandscho Hypb. 4 Pandb. Znid-Holl. Hypb. 4 Scheepvaart'Maatschappijen. Obligatien Hudig en Veder'» Stv.-My. 5 Diversen. Obligatien Nederl.-Ind. Gas- Mj. 163 Obligatien Nationaal Grondbe zit 4 99'/, - Spaorweglecningen. Brazilië Oèste de Minas Obli gatien 5 48 v Premielesningen Beloie. Loten Stad Antwerpen 1887 2'/, 101'/, Loten Stad Antwerpen 1902 2 101 Loten Stad Brosiel 1886 2>/, 102 Hosoarue Hongaarscbe Hypb. (11 100) 4 124V, - Theis Regulir Gesollsehaft 4 165' 166 Markt A 88. Gtouda. Bekroond Zilveren Medaille Nat Wedstrijd Leeuwarden, Internat. Kol. Tentoonstelling Amsterdam. Ontvangen de NOUVEAUTÉ'S in in groote Keuze tot do meest concurrco- rende Prijzen. Afloop der Openbare Verkooping van Onroerende Goederen, VEILING 23 NOVEMBER. Ten overstaan van Notaris J. Kooman. Huis en Erf aan de Spieringstraat, F 48, f 2140.-k. C. v. d. Neut. Idem, F 49, f2000 -, k. Mej A. M Sprayt. Maandag 23 Nov. 1903. Vettfe ossen en koeien goede aanvoer, prijzen waren voor iste kwal, 332de kwal. 30,3de kw. 26 cent per half kilo. Vette kalveren, goede aanvoer, pryzen waren voor iste kwal. 28, 2de kwal 25 3de kwal. 20 cents per half kilo. Vette varkens goede aanvoer prijzen waren voor iekwal. 19',2de kwal. 181/,. 3de kwal 16 cent per half kilo. Schapen en lanunefen redelijk aangevoerd. Handel in vet vee en vette kalveren inatig prijshoudend Vette varkens slecht met Houder handel schnjien en lammeren traag minder in prijs, in lie Zaal „CONCORDIA", door de Heeren Ai J. CLÉKENT, Viool,'s-Giavenhuije. II. A. WEIiEIIIF, Violoncel, Vliruveiilniijc. WILLEK KEK'EK, Piano, Gouda. Trio's van BEETHOVEN, SMÉTANA en RUBINSTEIN. Toegangsbewijzen 4 f O.Vft verkrijgbaar in den GOUDSCHEN MUZIEKHANDEL. Leerlingen H- Burg., Gymnasium on Stcd. Muziekschool f O 50. AANVANG 8 UUR. Oe Huismeester en Huismeeste res van het Oude-Mannenhuis betuigen bij deze hun oprechten dank aan Heeren Regenten en Dames Regentessen voor de harte lijke belangstelling hen betoond, by hun 12'/,-jarig Jubileum op 15 November j l. alsmede, ook namens den in wo nenden, voor het heerlijk Régal waardoor deze dag voor allen tot een genoeglijken Feestdag is gemaakt. 11. A. van DAM en Echtgenoote. Gouda, 23 November 1003. In de advertentie ÜI.UYNSKN ZONEN in een onzer vorige num mers stnat abusief Puike Fubrieks Guudsclic a 38 rent, dit moet. zijn Puike Fabrieks Goudscbe a Abonnement f 40.— per jaar voor per ceelen, binnen een kring van K. M. 1, gelegen. Aanleg- en onderhoud gratis. Het net is aangesloten aan het Ryks Inter- communaalburenu. Op 15 Nov. 1903 141 verkregen aanslui tingen. Contraeton en voorwaarden verkrygbaar aan bet Bureau, ACHTER DE VISCH- MARKT. Fluwoelen Singel II 724, Qeneosh. Dr. J. H. BAKKER NIEMEI.TER, Directr. I). van DU UREN. Behand. vanruggegr, verkrommingen, Ingevallen borstx en o-beenen en andere lle/iaammlsvorm., at gemzwakte const ivat iespier- en genr. ziekten rheumatlsche aandoeningen, ver stuikingen enz. enz. bestaat or geen aangenamer en goedknssper lectuur dan ffl de verhalen vnn de fp Ieder nummer met een fraaie in vier kleuren gedrukte plaat op hot omslag, bevat een compleet verhaal van 32 pagina's gedrukt ln 2 kolommen, fï dus 64 kolommen druks en koet Bleekte por complete Roman fO rente *9 LEEST hoe de beide Wilsons met ware doodsverachting de grootste T Boevenholen in Amerika binnendringen. LEEST hoe de beide Wilsons zich vermomd in het meest gevaarlijke ffl donkere New-York begeven en met ongeëvenaarde slimheid de misdadigers S, weten te snappen. /jits LEEST hoe de beide Wilsons alle geheimzinnige diefstallen en moorden Jf? aan het licht brengen en de daders aan het gerecht overleveren. Ikogmaale er bestaat geen boelender Lectuur voor slechts iO rente ff!1 een complete Roman. M Naar buiten, alleen tegen inzending van Postzegels of Postwissel. Hieronder volgen de Titels van de Romans, welke aan liet Bureau van T ons Blad veikrygbaar zyn. M No. 1. De Wilsons en het geheim van de bank. (Dc opsporing van liet £e- stolen millioen). No. 2. De onschuldig ter dood veroordeelde door do Wilsons U gered. (De ware moordenaar gevat). No. 3. De Wilsons en het gesluierde ineisje. (Het geheim van de Tombs.) No. 4. l)e Wilsons op liet spoor vun de grootste c*j) oplichtster van Londen. No. 5. De Wilsons en het geraamte in den Kelder. X No. 6. De Wilsons en de Boeven in het donkerste van New-York. No. 7. De T Lokvogel van de Wilsons. (De Boeven van liet East-End gevnt). No. 8. De Wilsons en de valsche spelers. No. 9. De Wilsons en de Opiumschuivers. (De gele duivels van China). No, 10. De Wilsons in de holen van New-York. (Het (6 geheim van John-Street). No. 11 De Wilsons en de Koningin der Anarchisten cl No. 12. De Red-Hoek Bende door de Wilsons gesnapt. No. 13. De Wilsons in doodsgevaar. (De Telegramdieven). No 14. De Wilsons en het Boertje te New-York. (Een lastig geval in Bowery-Laan.) No. 15. De Wilsons en de Mail- dieven. No. 16. De Wilsons en de Koning der Bandieten. No. 17. de Wilsons en de verdwijning van de Millionnnir Hare. (De Koning van Bonanza op de pynbankJ Jjtó. 18. De Wilsons in 't Zuiden van Dakota. (De afgesneden hand). No. 19. Da Wilsons en de Zwarte Kat. (De valsche Kaartspelers van Chicago.

Goudsche Courant | 1903 | | pagina 1