r-: NOORD- HEEEENHTIIS (1. SMITS. Eikel-Cacao BINNENLAND. D. SAMSOM, Verspreide Berichten. STATEN-GEN EU A AL. Gemengde Berichten. Stadsnieuws. 374ste Staats-loterij Dames en Heeren PARAPLUIES EN HANDSCHOENEN. BEURS VAN ROTTERDAM. Markt A 88. Grouda. MantelsCostumes ROBES, JAPONSTOFFEN, PELTERIJEN, Veemarkt te Rotterdam. .tnVEIlTËWTHCN [Manisch Sclioen- en Laurzenmaijozijii KL LI WEG E 30. Winter-Artikelen. Sterke Schoollaarzen, Wie deker zyn wü. d« Echte I Eikel-Cacao te ontvangen, teeameu- geeteld en aa vele proefnemingen ia den j handel gekomen oude; dei. naam des uitvinders Dr. Miohaelis, vervaardigd jp de beste machines U het wereldbe roemde étabhliasement van Gebr* SfcoHj werek te Keulen, elache; Dr TEicljtellV Slaagt bü daarin niet, dan is zijn lot spoedig beslist. Gcljjk de telegraaf nit Madrid meldde, heeft Maura de opdracht aanvaard tot het samen stellen van een nieuw ministerie.Tot op 't laat ste oogenblik heette het, dat Villaverde toch nog met de reconstructie van het kabinet zou worden belast, maar Vrijdagmiddag gaf by een weigerend antwoord ten paleize, den Koning aanradende, zich tot Maura te wenden. Aldus geschiedde, nadat generaal Azcarraga te verstaan gegeven had, in geen geval als kabinetsformeerder te willen optreden. Aan Villaverde's ontslag waren bijeen komsten van de partijbesturen der verschil lende parlementaire groepen voorafgegaan, naar aanleiding van het verzoek der regeoring om gemachtigd te worden tot inning der be lastingen op 1 Januari, indien de begrooting op dat tydstip niet goedgekeurd was. De republikeinen, radicalen en Carlisten verzet ten zich tegen de inwilliging van dat ver zoek, waarin zy een verkrachting zagen van de constitutie. Met de hulp van obstructie hadden deze grogpen dus veel kans, het voorstel te laten duikelen. Toen riep Villa verde een ministerraad bijeen, die byna twee uren duurde, en na afloop dezer bijeenkomst diende hy het ontslag in van het kabinet. Frankrijk. De Parysche diamantbewerkers, vergaderd in de Arbeidsbeurs, hebben ten getale van 1200 besloten de staking voort te zetten. De linnenwevers te Haïanet hebben de staking gedeclareerd. Groepen stakers be gaven zich naar de magazijnen om de werk sters nan te sporen ook den arbeid neer „te leggen. In een 7-tal magazijnen werd hieraan gevolg gegeven. Door de overheid werden uitgebreide maatregelen genomen. Botsingen kwamen nog niet voor. Duitsciiland. De viering van den verjaardag van den groothertog van Hessen, welke op den 25en November valt, werd met het oog op het afsterven van de jeugdige prinses Elizabeth uitgesteld tot den len Januari a.s. In Ba den worden nu pogingen in het werk ge steld om die viering buitengewoon schitte rend te doen zijn. f In een mijn in do nabijheid van Brakel zijn door een ontploffing 17 mijnwerkers ge wond, waarvan velen zeer ernstig. Bilqie. Over de catastrophe in do kolenmijn Gos- son Lagasse, waarbij 12 werklieden door een val van den bak van een hoogte van 845.meter, vermorzeld werden, hebben twee leden van de socialistische Kamerparty den minister v&n arbeid vergunniög verzocht te mogen interpelleeren. Rusland en Japan. De czaar en do czarin zijn oorgisteren van Skiernievice naar Potersburg terugge keerd. T ff IC fC ff IC M M M ÊC H. Zitting van Zaterdag 6 December. De Algemeene Beschouwing over de Staats- begrooting worden voortgezet. By de replieken betreurde Mr. Goeman Borgesius, dat Minister Kuyper zich by de behartiging der algemeene volksbelangen niet losmaakt van bet partijstandpunt, en dat hy op onverklaarbare wijze ten gevolge van een enkel woord van een afgevaardigde of een persbericht, eergisteren ten aapzien van belangrijke denkbeelden een anderen koers uitging, bijvoorbeeld betreffende het vroeger door hem voorgestane en thans gevreesde volksleger. Spreker vroeg inlichtingen om trent den stand der Armenwet en benoe mingen by de Rijksverzekeringsbank en hield zich overtuigd, dat het naar gezonde volks ontwikkeling strevende liberalisme, bij schou der aan schouder gaan, weder zal zege vieren. Mr. Drucfcer handhaafde de juistheid van zijn betoog over de rustelooshoid, onvastheid en nalatigheid van het beleid der regeering en de partijdigheid in zake benoemingen. Spreker verklaarde pertinent, dat voor hem nu, noch later, aannemelijk is een program, waarop niot voorkomt grondswetsherziening voor kiesrechtuitbreiding. Mr. Troelstra verdedigde de sociaal demo cratie als noch met geloof, noch met weten schappelijke boeken te vernietigen uiting van maatschappelijke noodzakelijkheid. Wat do staking betreft, erkent Spreker, dat er fouten zyn gemaakt. Hy laakte't, dat" de leiders der Christelijke arbeiders niets ge daan hebben om de staking te voorkomen, maar alleen er op uit zyn geweest ,de sta king te doen mislukken. Pe heer Talma ontkende dit, waarop Mr. Toelstra hem beschuldigde den arbeiders niet vierkant de waarheid gezegd, maar voor gelogen te hebben, dat zyn doen boosheid was en hy een duivel voor de arbeiders is geweest. Spreker werd een paar malen tot de orde geroepen. Spreker kwam heftig op tegen de aanvallen van de beeren Aalberse en Passtoors. De heer Troelstra vergeleek verder den heer Aalberse by een advocaat van kwade zaken, door opzettelijk de waarheid te ver krachten met de bewering dat de sociaal democraten niets ten opzichte der arbeiders hebben gedaan, en den heer Staalman by oen horzel, gonzende om het paard-Kuyper. Do onjuistheid betoogende van 's ministers opvatting, dat alleen zy die leven in Christus het gezag hoog houden, wees spreker op de paneelzagery en de uitlatingen der katholieke pers jegens Frankrijk. Spreker, afkeurende het geven van invloed by benoemingen aan niet verantwoordelijke personen, betoogde, naar aanleiding der bro chure van den burgemeester van Nuraansdorp, niet gerust te zyn of de heer De Wilde, particulier secretaris van den minister-pre sident, ook niet in landszaken als secretaris generaal in buitengewonen dienst optreedt. Spreker zou het dan echter op prys stellen indien de bedoelde persoon in 's lands dienst werd gesteld. Spreker noemde de rijksverzekeringsbank een Kuyperiaansche kazerne. Na replieken van verschillende sprekers en van den minister van binn. zaken zyu de algemeene beschouwingen afgeloopen. Hoofdstuk I der Staatsbegrooting is aan genomen. Naar wy vernemen is een wetsontwerp gereed, waarby de bankbiljetten tot wettig betaalmiddel worden verklaard. Ingediend is een wetsontwerp tot gedeel telijke herziening en aanvulling der wette lijke bepalingen omtrent de personeele be lasting. Het doel van dit ontwerp is vooreerst te doen vervallen den zoo impopulairen grond slag haardsteden. Daartegenover worden als nieuwe belastingobjecten voorgesteld de automobielen. Hiervoor is voorgesteld een normale belasting van f 40. Motorrijwielen blijven vallen onder den grondslag rijwielen. Voor het overige zyn de verdere bepalin gen van het ontwerp voor het meerendeel overgenomen uit het ingetrokken ontwerp van den vorigen Minister van Financiën. Dat dit ontwerp niet eerder weder werd ingediend, vond zyn reden in de noodzake lijkheid van een "voorbereidend statistisch onderzoek over het geheele rjjk, in verband met de hierboven vermelde wijziging in de grondslagen der belasting door den tegen- woordigen Minister van Financiën. De Nederl. Kamer van Koophandel, te Londen, verspreidt een circulaire, bestemd voor „alle belanghebbenden in Nederland by den kaashandel op Engeland", gratis verkrijgbaar by J. H. De Bussy, Rokin 60, Amsterdum. Hierin wordt er op aangedrongen, dat men zich aansluite b\j de reeds bestaande of nog op te richten botercontrölestations of afzonderlijke kaascontrólestations oprichte. De Kamer van Koophandel stelt voor, dat men aan magere kaas nooit den vorm en dus ook het voorkomen van Goudsche of Edammer geve. Volle vette kaas van ona/geroomde melk eischt de Kamer niet, maar wel kaas met minstens 15 pCt. vet. Hieraan voldoet kaas van de ontroomde avondraelk, vermengd met de volle ochtend- melk. De beste fabrieks-Edammer is zoo. Men tracht echter te Alkmaar een afzonder lijke markt van volle vette Edammer kaas te krijgen. Kaas die magerder is, komt in botsing met de wet, als ze In den vorm van Gond- sfehe of Edammer wordt aangeboden. Het verdient echter aanbeveling, zulke kaas den ouden, in Engeland bekenden en door de kruideniers zeer gewilden vorm en de grootte van de kamerkaas te geven, die men reeds zeer lang in Friesland maakt en die oor spronkelijk voor 2e soort Chester doorging. Dit is een groote kaas met rechten zijkant, hoog van vorm, geel gekleurd, 15 h 20 pond zwaar. Niemand zal deze voor vette houden en toch is 't een zeer conlant handelsartikel, als men ze maar niet maakt van centrifuge- melk en ze een aangenamen smaak geeft. 'tZon volgens onze meening aanbeveling verdienen, den Goudschen vorm voortaan alleen te geven aan kaas met minstens 26 pCt. vet en Edammer vorm aan kaas met minstens 15 pCt- Bij Koninklijk besluit zyn de navolgende bepalingen vastgesteld Artikel 1. Met afwijking van het bepaal de by artikel 3 van het besluit van den Souvereinen Vorst van 18 December 1818 no. 6, zullen de Bijvoegsel» van de Neder- landsche Staatscourant Worden gedrukt in octavo, met afzonderlijke volgorde der blad zijden van elke reeks, wanneer zy bevatten a. akten van oprichting van naamlooze vennootschappen b. statuten van coöperatieve vereenigingen; c. statuten van erkende vereenigingen; d. verslagen en rapporten, ten ware om bijzondere redenen het drukken in folio ge- wensebt is. Artikel 2 De prys van de Nederlandscbe Staatsconrant, van hare bijvoegsels en bij lage, van bet verslag van de Handelingen der Staten-Generaal met de Bijlagen, wordt vastgesteld als volgt A- bij abonnement voor lo. de Nederlandscbe Staatscourant met alle daarbij beboerende bijvoegsels en bij lage, en van de Handelingen van de Staten- Genefaal met de Bijlagen op f 30 in het jaar; 2o. de Nederlandscbe Staatscourant met alle daarbij behoorende bijvoegsels cn bylage op f 20 in het jaar 3o. de Nederlandscbe Staatscourant zon der de bijvoegsels, bijzondere onderwerpen betreffende, bedoeld in art. 1, doch met de Handelingen van de Staten-Generaal en de Bijlagen op f 20 in het jaar 4o. de Nederlandscbe Staatscourant zon der de bijvoegsels, bijzondere onderwerpen betreffende, bedoeld in art. 1, op f 10 in het j jaar; 5o. de Handelingen van de Staten-Gene raal met de Bijlagen op f 12 in het jaar; 6. de Handelingen van de Staten-Gene raal op f 3 in het jaar 7o. de bijvoegsels bevattende de akten van naamlooze vennootschappen op f 4 in het jaar; 8o. de bijvoegsels bevattende de statuten van coöperatieve vereenigingen op f 2 in het jaar; 9o. de bijvoegsels bevattende de statuten van erken le vereenigingen op f 2 in hot jaar lOo. de bijvoegsels bevattende verslagen en rapporten op f 2 in het jaar llo. de bylage betreffende de fabrieks- en handelsmerken, bedoeld bij de wet van 30 September 1893 (Staatsblad no. 146), op f 2 in het jaar. Abonnementen voor drie, twee of eene maand worden naar evenredigheid berekend. B voor afzonderlijke nummers van a. de Nederlandscbe Staatscourant zonder de bijvoegsels of bylage sub 7 tot en met 11 bedoeld, 10 cent per nummer b. de bijvoegsels sub 7 tot en met 10 be doeld en in octavo gedrukt, voor elke 8 bladzijden druks of minder, 5 cent c. de bijvoegsels sub 10 bedoeld in folio gedrukt, 10 cent per vel d. de bylage sub 11 bedoeld, 7'/, cent per vel. C. voor afzonderlijke bladen van de Han delingen en Bijlagen sub 5 bedoeld, 5 cent. Artikel 3. Dit besluit treedt in werking op 1 Januari 1904. Op dien datum vervallen art. 2 van het Koninklijk besluit van 21 December 1851 no. 7 en de Koninklijke besluiten van 11 Januari 1881 no. 2, 25 December 1881,-no. 6 en van 20 Maart 1883 no. 22. In de provincie Groningen is het ijsver maak alweer aangevangen. Woensdagavond was het weer anders nog zeer afwisselend: vorst, een weinig regen, vorst en heldere lucht daarna weer zeer betrokken lucht, dat alles werd in volgoi de opgemerkt. Toch werd Donderdag op vlakten, en zelfs op wijkon, al schaatsen gereden, of liever ge- loopen, zooals het in Groningen heet (echeu- velloop^i). Een telegram aan „De Telegraaf" meldt het volgendeDe opvoering van het stuk „Ces Messieurs" van George Anecey in het Thé&tre Molière, heeft Vrijdagavond tot he vige vijandelijke manifestaties van den kant der katholieke studenten van Brussel en Leuven aanleiding gegeven. Na de eerste acte werden de studenten uit de zaal ver weerd. Op straat werd tusschen de katho lieke eu liberale studenten gevochteu. Er hadden verscheidene inhechtenisnemingen plaats. Op de steenfabriek der firma'Wolff Co. te Wageuingen is by het losschieten van de trekgaten van den oven, door spatten van het geweer, een bus kruit ontploft, waardoor twee arbeiders ernstig werden gewond een banner had beide handen en bovenarm overdekt met brandwonden, den ander was het aangezicht op verschillende plaatsen verschroeid. In den Amerikaanschen staat Illinois heeft een „vereenvoudigde spelling" aanleiding gegeven tot zco groote verwaarlooziog van de taal, dat er uit de taalfouten allerlei bezwaren voortkomen. Het bestuur heeft nu maatregelen daartegen genomen, waarop ech ter verzet is gevolgd, waarby wordt aan gevoerd dat Washington en andere groóte mannen ook wel met taalfouten schreven. t Doet denken aan bet bekendeeen dief is een menscb, dus is eeu mensch een dief. Of, klassieker, aan Maltatuli's idee „Een ruiter viel van zyn paard sedert meent ieder, die van een paard valt, een ruiter te zyn". De afdeeling Eindhoven der vereeniging van handelsbedienden „MercuGus" heeft naar aanleiding van een advertentie met alge meene stemmen de volgende motie aange nomen. „De afdeeling Eindhoven, kennis genomen hebbende van een advertentie, waarby een klerk wordt gevraagd op een fjibriekskan- toor oin 's avonds van 5—7 uur de boeken te honden togen vergoeding van 52 gulden per jaar (dus nog geen 8'/, cent per nur voor iemand, die in staat is een fabrieksboekhon- ding te voeren) protesteert tegen deze uit- bniting van werkkrachten en betreurt, dat er in onze stad patroons gevonden worden, die een' dergelijk loon durven aanbieden." De arbeider T. uit Didam zat met een kameraad in voorarrest te Bocholt. om naar Munster te worden opgezonden, waar ze zes maanden gevangenis moesten ondergaan. Toen de veldwachter bon 's middags eten kwam brengen, maakten ze een praatje met den manmaar toen deze gemoedelijk by hen stond, grepen ze hem onverwachts den sleutel af, duwden hem in een hoek en wis ten de dear nit te komen, waarna ze den veldwachter achter slot en grendel zetten en er van door gingen. De groote behoefte aan 2,/l-centstukken is in de Tweede Kamer onder de aandacht van den Minister van Financiën gebracht. Deze had by een aanvraag tot wyziging van zyn begrooting de raededeeling gedaan, dat ter voorziening in de behoefte van het verkeer voor f 100.000 aan 2Vrcentstukken zyn aangemnnt, dus 4 millioen stuks. In de Kamer is nu opgemerkt dat, naar 'tschynt, daardoor in de behoefte nog niet naar eisch is voorzien en das tot verdere aanmunting van genoemde muntstukken behoort te wor den overgegaan. Menigeen zal wel benieuwd zyn hoe 't den katjes is vergaan, die voor een veertien dagen van de gestrande Oostenryksche b irk „Henriëtte" op een plank behouden aan land dreven. Het eene katje gal de eigenaar ten geschenke aan den heer P. T., den bestuur der van het vunrpylentoestel te Scheveningen die het op zyn beurt aan een ander cadean gaf. Het diertje heeft nu een goed thuis. Met de andere poes liep 't minder goed «jf. Het dier was en bleef na de schipbreuk schuw en hangerig, en op een nacht ont liep 't dier haar hotel (Altenburg). Sedert dien is niets meer van de kleine Oosten ryksche vernomen. In een ambtelyk verslag over den stand der openbare bouwwerken te Antwerpen wordt gezegd „Wat het Centraal-station betreft, dat zoo goed als gereed is, zoo doet zich nu liet nare geval voor, dat het te groot en te klein isd. w. z te groot voor zyn omgeving, omdat het alle omliggende ge bouwen als 't ware verplettert, en te klein voor den dienst, zoodat men er werkelijk al over gedacht heeft, nog een ander station te boawen op het einde der Tarnhoutsche baan." Bouwterrein tegenover het nieuwe Cen traalstation is een paar maanden geleden verkocht tegen ongeveer f365 de M3. Voor een stak grond van 266 Ms. werd byna f 100.000 betaald. Te St. Petersburg heeft een vreeselyk drama plaats gehad. Een jong en schoon meisje X. genaamd, maakte kennis met een jongen man, met het gevolg, dat zy spoedig in 't geheim verloofd waren. Dit hartsgeheim was natuurlijk geen geheim voor de hartsvriendin van de bruid, mej. Y. Op zekeren avond stelde mej. X. mej. Y. voor aan haar braidegom. De jongé- iing werd nu verliefd op mej. Y. en zy op hem. Beide meisjes leden onuitsprekelijk. Vua den eenen kant waren zy beiden ver liefd op dezelfden man, van den anderen kant was de eene wanhopig over het ver lies van haar geliefde en had de andere gewetenswroeging, omdat zy haar vriendin haar geliefde bad ontnomen. Eindelijk konden zy het niet langer ver dragen zy kwamen tot een vreeselyk be sluit het lot zou beslissen, wie de andere moest doodschieten. De meisjes kochten een revolver, trokken een lot en de beslissing was, dat mej. X. mej. Y. moest doodschieten. Mej. X. laadde de revolver en mikte op mej. Y., maar eens klaps richtte zy het wapen tegen zichzelve en schoot zich een kogel door het hart. Zy viel dood neer. Daarop greep ook mej. Y. naar de revolver, maar sidderde zoo hevig, dat zij haar byna niet kon vasthouden. Het schot ging af en de kogel schuurde haar even in de linkerzijde en vestigde zich in den muur. In vreeselijke vertwijfeling von den de toesnellende huisgenooten haar ge knield naast het lyk harer vriendin. Uit Solo schrijft men aan het „Soerab. Hbl." Het is gebruik, dat de keizer van Solo den resident op den 31n Augustus gaat com plimenteeren. Dit gaat gepaard met een vertoon, dat een Hollander doet denken aan een studenten- maskerade. Van den kraton tot het residentiegebouw, een afstand van ongeveer 10 minuten gaans, staan aan beide kanten van den weg op anderhalven meter van elkaar, inlanders op gesteld, in groepen van veertig man, in cos- tumen van de meest in 't oog loopende kleuren en met een hoofdbekleeding, die den vorm heeft van een omgekeerden bloem pot en gekleard is als het pakje dat zy aan hebben. Voor zich hebben zy een bonten piek, aan 't niteinde voorzien van een vlag getje, dat zy in den grond planten," waar door een alleraardigste vlaggenallóe wordt gevormd. Op vier plaatsen zyn gamelans op gesteld, die gedurende den rijtoer van den keizer bespeeld worden. Even vóór 6 our in den namiddag komt de resident den keizer afhalen, die onder saluutschoten verschijnt en naar het voor hem gereedstaande rijtuig wandelt. Zyn te voorschijn komen is zichtbaar aan het hur ken van al wat inlander is. Vooraan staan mantries met hun gevolg daarop volgen de regenten, eveneens met gevolg, de rijksbestuurder met zyn staf, de cavalerie van den soesoehoenan met het vaandel voorop. Drie kolossale bakken met eetwaren (de keizer neemt, volgens adat, al tijd zyn eigen spijzen mee) worden daar achter gedragen, omringd door de hoodige piekeniers. Dan komt een groote koperen pot, gepiekeld door twee inlandersdeze pot is cenige eeuwen oud en heeft vroeger gediend om er ry»t in te koken voor het geheele leger van tan keizer. Duarna drie rijpaarden van den soenan, in gala opge tuigd, en aan weerszijden begeleid door een stalknecht, potsierlijk uitgedost, weer om geven door een massa piekeniers. Vervol gens drie tromslagers en dwarsfluitisten en een dertigtal lyfwachtsoldatcn. Groepen piekeniers staan aan beide flan ken. Daar tusschen loopen vijf bedienden, waarvan één een gouden olifant en de an dere vier kippen en eenden van goud dra gen. Dan volgen de bataljonsmuziek van den soecan, vier piekeniers in 't groen, met één hoornblazer, en de kommandant van de lijfwacht te paard. De gouden wagen van den keizer wordt getrokken door acht groote, raafzwarte paarden, bekleed met het beroemde gouden harnachement Aan weerskanten van het rytuig: loopen boogschutters. Daarna komen de lijfwacht te paard, twaalf dragonders de staatsiekoets van den pangeran bey met nog elf volgrytnigen, waarin de zoons en broers van den keizer gezeten zijn, gevolgd door acht danseressen in hoftoilet, d. is met ontbloot bovenlijf. Deze stoet wordt gesloten door twee dienst doende hofdames, geheel in 't rood gekleed. In de gouden koets zyn, behalve de kei zer, ook gezeten de resident, benevens twee dochters van den soenan, waarvan één een gouden sirihdoos voor zich hondt en de an dere een gouden spnwbakje. De gooden wagen is een paar jaren gele den naar Holland gezonden 'ter reparatie, wat den soenan het luttele bedrag van f 45,000 kostte. By aankomst ten residentshuize wordt de keizer door den resident geleid naar de bin- nengalery, waar een troonhemel is opge steld, waaronder zy beiden plaats namen. Naast dezen troon staat een andere voor den oudsten zoon van den keizer. Nu neemt de srimpie-dans een aanvang, begeleid door een prachtige gamelan- Vooral voor vreemdelingen is dit een karakteristiek schouwspel. De keizer wordt na 't feest door den resi dent weer naar den kraton gebracht, zonder ©enig vertoon. GOUDA, 7 December 1903. Met ingang van 7 December zal het post en telegraafkantoor alhier op werkdagen ge opend zyn van 7.30 nar voor- tot 9.80 uur namiddags (Greenwichtyd). De diensttijd op Zon- en feestdagen blijft onveranderd. (St. Ot.) De voorstelling, gisterenavond gegeven door het Brondgeest-ensemble had niet veel bezoekers gelokt, wy vermoeden dat het weer en St. Nicolaas daaraan voor een groot ge deelte schuld hebben. Het blijspel „Gedeco reerd" werd opgevoerdwel hadden wy ge- wenicht, dat er met wat meer gloed was gespeeld, misschien was het geringe bezoek daarvan wel oorzaak. Het is toch voor ac teurs niet aangenaam, wanneer zy voor weinig publiek optreden. De Afdeeling „Gouda" van 't Nederl. On derwijzers Genootschap, zal op Woensdag 9 December 1903 in 't lokaal van den heer A. Dam, Kleiweg, 's avonds om half negen eene vergadering houden. Op de Agenda komen voor 1. Afcdedeelingen. 2. Beantwoording der Pensioenvragen v h. Hoofdbest. (zie Schoolblad van 3 Nov. 1903 No. 44). 3. Verkiezing van een lid in 't Afdeelings- bestuur in de plaats van den heer H. E. van der Roer, die moet aftreden. 4. Rekening en verantwoording van den Penningmeester. 5. Stemming voor een lid in 't Hoofdbe stuur (zie Schoolbl. van 3 Nov. 1903 No. 44). 6. Sluiting na rondvraag. Afwezige leden kunnen op de bekende wyze hun stembiljet inzenden tot Woensdag avond 9 Dec. 1903 by den heer H. E. van der Roer. (Het stembiljet is in bovengenoemd Schoolbl. gedrukt). 2e Klasse. Trekking van Maandag 7 Dec. No. 8315 f 5000. 4696, 7666 en 7698 ieder f 1000. 9453 en 16373 ieder f 400. 1662 9319, 10211, 10609 en 11581 ieder 1 100. Prjjzen ran t,30. 120 3620 6124 9244 12811 15305 18436 23 21 46 9353 52 32 89 242 43 59 61 71 58 18526 82 56 93 87 93 95 39 340 3737 6312 9440 12934 15433 45 62 81 24 62 13015 74 50 79 95 6408 96 45 15501 54 84 3898 46 9508 50 61 18631 92 3940 86 48 53 98 48 419 47 6604 9666 69 15612 18738 49 64 6701 9851 72 18 76 67 .97 31 84 13114 91 88 507 4000 85 9912 21 93 18820 97 9 88 16 99 98 69 603 12 6864 38 13212 99 19012 724 4185 6908 10005 35 15728 47 819 95 7082 26 36 40 19139 56 4238 7109 71 99 15807 53 77 44 41 10122 13307 53 19207 94 4307 7269 27 11 72 85 921 20 7330 10220 61 15960 19305 29 4466 46 72 88 16012 28 33 4541 87 10385 13403 94 19447 1018 49 7441 10407 10 16184 68 72 93 44 49 74 87 19529 1121 4628 93 10503 99 92 57 27 34 7501 23 13525 16:187 62 83 44 09 37 86 16406 82 1266 45 76 91 89 16522 94 84 66 88 10672 13715 57 99 95 71 7640 87 84 72 19638 1314 4928 55 10709 93 75 60 25 45 95 10823 18874 16644 64 51 61 7793 89 13977 67 70 1406 72 7812 99 14060 69 78 89 81 22 10923 76 16757 19773 1545 90 91 49 84 91 83 71 5034 96 52 14151. 16923 19860 1753 41 7906 11015 14225 47 86 1845 46 45 53 32 17100 98 1927 53 8066 55 45 15 20091 28 54 69 11100 47 98 92 68 5160 8110 14 72 17214 96 2031 5213 82 43 81 26 99 2106 26 8204 95 89 91 20194 11 43 16 11208 14374 17329 20215 35 62 32 59 14405 71 25 57 63 85 11386 78 96 82 65 5328 8303 11453 81 17458 20386 2219 36 70 80 14580 77 88 95 54 98 11633 68 86 20424 2356 5446 8603 34 14640 17557 28 97 49 17 11701 14718 68 93 2458 52 43 91 14839 70 20506 2532 99 61 11818 67 97 27 34 6500 8671 93 71 99 49 98 31 8772 11905 14913 17731 61 2641 53 79 43 55 37 94 2723 5618 8803 65 15008 46 96 87 36 49 90 32 17830 20633 95 43 65 12134 41 45 47 2968 5713 69 12303 15114 75 99 3071 30 92 60 33 77 20749 3127 31 99 66 36 18037 63 68 47 8929 12316 44 18136 20841 3364 71 9039 12465 69 18240 77 66 6005 9154 12521 71 84 79 77 44 76 12665 15202 18370 20958 3537 72 9210 12774 64 18428 3616 88 40 82 76 33 Afloop der Openbare Verkooping van Onroerende Goederen, MAANDAG 7 Dec. 1903. Ten overstaan van Notaris G. FORTUIJN DROOGLEEVER. Perceel 1. Huis Turfmarkt H 120, k. J. J. van Wijngaarden voor 18020,—, Perc. 2. Huis aan de Vlamingstraat O 397, k. J. H. Krom voor f955, Perc. 3. Huis in de Nobelstraat O 257, k. M. Heerkens voor f920, Perc. 4. Huis als voren O 258, k. P. den Hertog voor 1930,—. Perc. 5. Huis als voren O 259, k. C. v. d. Weerd voor f935,—. Perc. 6. Hnis aan het Verloren Kost O 499, k. J P. Schneider voor f 800,— Perc. 7. Huis als voren O 500, k. G. Haags man voor f800,—. Perc. 8. Huis als voren O 501, k. M. van Tok voor 1850,-. Perc- 9, 10, 11 en 12- Vier huizen op het Jonkershof a d- Raain O 424, 425, 427, 428, k W. Verkaaik en T. de Hoog voor f 410,- Perc 13 en 14 Twee hnizen als voren O 430 en 431, k. H de Goey Jr. en J. B. de Goey voor f 260,—. Perc 15. Huis Boomgaardstraat RR 80, k. W. Oskam voor 1760, Perc. 16. Huis, Boomgaardstraat RR 82, k. A. Fokkeis voor f 760, Perc. 17. Niet verkocht. Perc. 18. Huis in het Paradys, M 22, k. P. G. Teekens voor t 410, Perc. 19. Huis in de Heerenstraat, P 655, k. C. J. Revet voor f 795,—. Perc. 20. Huis als voren, P 661, k. H. Leeuwenhoek voor f 830, Een buitengewoon Assortiment A. V\w OS Az., Kleiweg E 73a, GOUDA l'elenhoon t 31. ZATERDAG, 6 DEC. U.K. H.K. 79'/, 99 97", 58' 817* - 857, - 100 4 100 StaaUleeninqen. Nederland. Certificaten Nederl. Werkelyke Schuld 2'/j Denemarken. Obüg. Binnenl. 1887 27, Italië. Inschrijving 1862 1891 5 Portugal Obligation 2e Serie 3 Obligatien Tabaksmonopolie- leening (Fr. 2500-5000 41/, 977/, - Rusland. Obligatien Rothschild 3e -Serie (GR 625) 1891 4 SkrviIb. Obligatieleening 1985 4 Azië 'Japan Obligatien 1899 4 Brazilië. Staat Minas Geraes 5 Argentijnsohe Republiek. Bui- tenl. Leening 1896—99 4 Provinciale en Stedelijke Leeningen Rotterdam Obligatien t 1000) 1898-1903 37, 97», - Induatrieele en Financieele Ondernemingen. Schuldbrieven Vonrschotb. le Rott. 4 Hypotheek-Banken Pandb. Bataafsche Hypb. Pandb. Friesch-Groningscbe Hypb. Pandb. Hoilandsche Hypb Pandb. Hypb. voor Nederl. Pandb. Maas Hypb. Pandb. My. voor Hyp Cred. in Ned. 4 Pandb. Nationale Hypb. 4 Pandb. Nederl. Scheeps-Hypo- theekbank 47i Pandb. Overyselsche Hypb. 4 Pandb. Provinciale Hypb. 4 Hypothbr. Residentie Hypb. 4 Pandb. Rotterd. Hypb 37, Pandb. Stichtsche Hypb. 4100'/", Pandb. Nederl. Hypotheekbank te Veendam 4 997, Pandb Vaderlandse he Hypb 4 997, Pandb. Westlandsche Hypb. 4 HM) Pandb. Zoid-Holl. Hypb. 4 997j, 99'/, Crediet-lnstell 4* Cultuur-Oudernemingen. Obligatien Nederl.-Ind. Han delsbank 4 —f M ijnbouw- Maatschappijen Obligatien Maller Co Alge meene Mijnbouw My. 5 93 Diversen. Oblig. Mij. totExpl. Laan van Meerdervoort 1902 4 Noord Amerika. Afgest. Cert. van Aand. Maxwell Lan Grand Prior Lien 5 Premieleeningen Beloie. Loten Stad Antwerpen 1887 27, 102» 4 Loten Stad Brussel 1886 27, 1027, Hongarije. Hong. Hypbank (fl. 100) 4 124'/, Theis Regulir Gesellschaft 4 Oostenrijk. Stad Weénen 1874 251 Staat8leening 1864 100 - 99a/* 100 100 - 99% - 100 1017, 101' 101'/, - 99», 100 99»/, 97', 98 Bekroond. Zilveren Medaille Nat. Wedstrijd Leeuwarden, Internat. Kol. Tentoonstelling Amsterdam. Ontvangen de NOUVEAUTÉ'S in in groote Kenze tot do meest concnrree- rende Prijzen Maandag 7 December. 1903. Vette ossen en koeien goede aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 34 ade kwal. 30, ide kw. 27 cent per half kilo. Vette kalveren, goede aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 28, 2de kwal. 25 3de kwal 22 cents per half kilo. Vette varkens goeden aanvoer prijzen waren voor ie kwal. 19%, ade kwal. 18'3de kwal. 16 cents per halt kilo. Schapen en lammeren redelijk aangevoerd De handel was voor vet vee en vette kalveren prijshoudend. Vette varkens schapen en lammeren met slechten handel en lage prijzen. Burgerlijke 8 t a d. Haastrecht. GEBOREN: Antje, ouders P. do Jongen A. van Batnm. Teunis, oaders J. J. Oos terling en G. Stravers. - Jacobus, onders H G. Oldeman en C. M. Mulder. ONDERTROUWDC. do With te Veld huizen en C. Ooms. H Hart en A. van Kijk OVERLEDENG Kuif, 69 j. p. J. C. van den IJssel, 13 in, Vlist. GEBORENJan Willem, ouders J. H. Oskaw en A Stam Cornelis, onders T. de Hoop en E. C. Hogendoorn Willempje Adriana, onders J. Vermey en J. S. Briedé, GEHUWDJ. do Pater en J. Schouten. OVERLEDENC. de Hoop, 6 d. TE HUUR aan de Westhaven B No. 149, met ACHT KAMERS, ruimen KEDDER en grooten TUIN. Huurprijs 11,575Dndeljjk te aanvaarden. Te bevragen bjj J. W. SCHOUTEN. tegenover de Kleiwegsteeg. ONTVANGEN alle soorten Heeren- Dames- en Kinder- OVERSCHOENEN merk „de Weegschaal' enz. enz. Aanbevelend Alle reparation en aangemeten werk. in jiwkuten bniaen. Cacao met melk gekookt I gezonde drank voor do- I (een i 2 theelepel, vu r—ar 060 koP "bocolttej Al» geneeskrachtig» drank bij geval v«n I dkrrbee «locate met watei te gebruiken. Verkrijgbaar bjj de voorna»mate H. 1. Apothekers «na V» Ko. Va Ke. prcefbuajee t 1.80, c. 0.90, n 035" Generaalvertegenwoordiger veer Neder- land Julius aatttnklodl, Amsterdam, Kalveratraat 103.

Goudsche Courant | 1903 | | pagina 2