Zander-Instituut. HEEBENHÏÏIS GENEVER BINNENLAND. D. SAMSOM, „üe Avondster", Verspreide Berichten. 8TATEN-ÜENEUAAL. Gemengde Betichten. Stadsnieuws. 3748te 5taats-loterij PoslerUen en Telegraphic Dames en Heeren PARAPLUIES EN HANDSCHOENEN. van OS Az„ "BEURS VAN ROTTERDAM. n Veemarkt te Rotterdam. Markt A 88. Gouda. MantelsCostumes ROBES, JAPONSTOFFEN, PELTERIJEN, Fluweclen Singel It 7*24, <;ot GASKOOKAPPARATEN, MS ES FETHOLEOIMCBEU M. M. VAN LOON. 1^4 SCHIEDAMMER NTGHTOA1 ten kosten van velen wier kansen vermin derd worden. Geep. enkel lichaam dat eerlyk beheerd wordt hoeft iets te vreezen van znlk een toe zicht. Met betrekking tot het Kapitaal en den Arbeid verklaarde de boodschap dat de ge dragslijn der Regeuring is de handelingen van min nauwgezette mannen, werkgevers zoowel als werknemers, te beteugelen, doch het is niet baar bedoeling het persoonlijk initiatief te verzwakken. Terwijl de regee ring -- ten volle erkennende do voordeelen teweeggebracht door corporaties en vereeni- gingen zal trachten aan elke verkeerde handelwijze zooals b. v. een dwingend be schikken over de rechten van anderen, een einde te maken. Een ieder moet gewaar borgd zijn om met zijn eigendom of zijn werkkracht te doen wat hem goeddunkt, zoo lang hg geen inbreuk maakt op de rechten van anderen. Omtrent den flnancieelen toestand deelde de president mede dat de inkomsten in het laatste begrootiiigsjanr hebben beüragon 560,396,074 dollars, de uitgaven 506,099,007 dollars, zoodat er een batig saldo is van 54,297,667 dollars. Er zjjn aanduidingen dat het batig saldo voor het huidige begrootings- jaar zeer gering zal zyn, zoodat spaarzaam heid en een zorgvuldige overweging van elk voorstel om do fiscale inkomsten te wy/igen zeer noodzakelijk zyn. Vervolgens vroeg de president de aandacht van het Congres voor do voorstellen botref- fende het mijn-vraagstuk door hem ingediend in zyn boodschap van 2 Decembor 1902. Daarna sprak hy over de noodznkolykhoid om ongewenschte immigranten geheel buiten te sluiten en een eind te maken aan het schandelijk naturalisatio-geknoei, dat nog maar steeds voortgaat. Uit onderzoekingen van den laatster» tyd is ook gebleken dat by den postdienst be treurenswaardige knoeieryen, vorvalschingen en meineden voorkomen. Omtrent do uitspraak in hot Alaska-grens- geschil verklaarde de president dat de ait- slag in alle opzichten bevredigend mag wor den genoemd, maar vooral omdat zy eon bewys is van de oprechtheid en goeden wil, die twoe bovriende volkoren kunnen bren gen tot oplossing var. belangrijke geschillen. Vervolgens komende tot de arbitrage in de Venezuela quaestie merkte de heer Roose velt op dat znlk een indrukwekkende samen werking der volkoren tot het inroepen van de beslissing van het Hof vun Arbitrage over een zaak van internationaal recht in het belang van den internationalen vrede, er slechts toe lolden kan dut vele toekomstige geschillen aan dezelfde rechtspraak kun nen worden ondorworpen. Den volkeren, die thans voor het eerst naar Den Haag zyn ge gaan zal het veel makkelijker gaan voor de tweedo maal dien weg te gaan, terwijl geen enkel volk voortaan zich cr op zal kun nen beroepen, dat zyn rechtmatige»» trots wordt gekrenkt door dit voorbeeld na te vol gen. Deze overwinning van het beginsel van do arbitrage verdient eon hartolyken gelnk- wensch en opent een gelukkige toekomst vjaor den wereldvrede. De president drong aan op het nemen van maatregelen in het belang van de scheep vaart op de Philippynen. Met betrekking tot Panama zei l»y„de zaak is heel eenvoudig, louter do vraag of wy het kanaal zullon krijgen of niet, recht vaardigt de bonding vnn de Voreenigdo Sta ten" en de president verklaarde daarby dat de opstand in Panama volstrekt spontaan is uitgebroken. „De Vereenigde Staten zou den zich hebben schuldig gemaakt aan een dwaasheid en een zwakheid, die aan misdaad grensde, wanneer zy anders hadden gehan deld dan zy doden toen de opstand uitbrak. Frankrijk. Men verklaart het gerucht, betreffende het voorstel tot verkoop aan de Vereen. Staten van de eilanden Saint-Pierre en Mi- quelon, van allen grond ontbloot. De Fransche Kamer heeft de Staatsbe groting met 479 tegen 57 stemmen aange nomen. Een groot succès voor den minister van tiuanciën Rouvier. Maandag zal de Se naat deze begrooting in behandeling nemen. Wanneer dit lichaam spoedig voortmaakt, dan zal het volgend jaar dus geen gebruik gemaakt behoeven te worden van de „voor- loopigo twaalfden". De Kamer-zitting is tot den 14en Decem ber verdaagd. b Duitschland. De politiek der jonge liberalon, die met do socialisten willen samenwerken om de agrariërs ie besteden, wekt in de regee- ringskringen een levendige»» indruk. De Küln. Zeit. spoort alle liberalen aan, de socialisten te bestrijden. Engeland- De .Canadian Pacific" zal te Londen een leening sliriten van 2.800.000 pond sterling voor de betaling ran 15 nieuwe schepen en den bouw of den aankoop van 471 mjjlen spoorweg in de laatste twee jaar. Te Londen beeft zich een maatschappij gevormd met een kapitaal van 3 1/2 millioen, die zich ten doel stelt de exploitatie van een Italiaansche uitvinding, welke een groo- ten omkeer in het postwuzen zal brengen. In plaats van met de treinen, wil men de brieven enz. langs de telegraafdraden, in aluminium electromobielen doen vervoeren. Deze wagentjes leggen nf 500 K. M. in het uur. De briefwisseling tusschen den Inter nationalen Vredebond en Brodrick, over de expeditie naar Thibet, is openbaar gemaakt. Daar de Vredebond van meening was dat er reden bestond om tosschenbciden te ko men en een vreedzame oplossing to krygen, antwoordde Brodrick dat het bekend maken van de redenen, welke tot do expeditie dwon gen, tegen het nationaal belang zoude zyn. Een tweeden brief heeft Brodrick niet be antwoordt, waaruit men meent te moeten afleiden dut Engeland geen bepaalde grief tegen Thibet heeft. Rusland cn Japan. De Japanschc gezant te Washington, de heer Tokalura, hooft bozook ontvai»gen van mevrouw Mac Gee, dio dor Japansche regee ring de diensten aanbood van 600 pleeg zusters, in geval er oorlog komt met Rus land. Elke verpleegster zou gedurende zes maanden hulp kunnen verleenen. De gezant was zeer getroffen door dit aanbod en zei„Niettegenstaande myn re geering zeer zeker de edele beweegrede nen, welkf3 u bezielen, zal op prys stellen, betwyfol ik toch of de omstandigheden zoo zyn, dat zy uw aanbod zal aannemen." woorden en zinnen hoorbaar uitspreken. Volgens de moeper sprak het nooit zoo daidelijk, zoo veel en zoo luid ais de andere kinderen. De stemmingen kwamen ook minder tot uiting, 't Vaakst verscheen op 't gezicht van het meisje een zwakke glim lach. En als het lachte, dan hield bet niet op met lachen. De kleine Francisca was een geduldig, vriendelijk kind. Ze huilde, wanneer ze alleen werd gelaten of als ze hard hoorde kloppen Sterke geiaiden hin derden haar merkbaar. Het kind is ten slotte, door zyn onhandig slikken by het eten van een appel gestikt. De doktoren ontdekten toen tot hun verbazing, dat het kind zonder kleine hersenen geboren was. Post-ontevredenheid. Men meldt uit Den Haag aan Het Volk Voor eenige dagen kon men in de bur gerlijke pers lezen, dat de heer Mahieu, in specteur der posteryen in algemeenen dienst aan het hoofdbestuur, voornemens was zyn eervol ontslag aan te vragen. Wekte dit bericht begrypelykerwyze onder het personeel der post eenige bevreemding, omdat de heer Mahien nog betrekkelijk jongsjs en als degelijk en humaan chef bukend staat, achteraf blykt nu, dat deze aanvraag om ontslag in verband staat met eene grove belecdiging dezen hoofdambtenaar aangedaan. Nog kortelings heette het dat de verhouding tusschen den nieuwen directeur-generaal Pop en den ad ministrateur De Bloeme, die onder de zwakke leiding van den heer Havelaar oppermachtig was, ook al gespannen was Dit werd toen tegengesproken. Uit het bovenstaande zou men nn anders toch wel mogen afleiden, dat de zoo zeor gewenschte harmonie veel te wenschen laat. Volgens een gerucht heeft de minister het aangevraagd ontslag niet ingewilligd doch een onderzoek bevolen. Men meldt uit Edam By het rooien van hoornen op de Alge- meene Begraafplaats alhier trof een vallende boom den gemoente-architect, die daardoor gedood werd. van het jaar 1636" bleek, dat zy vermoede lijk in de kleederdraobt van dien tyd ge* stoken waren. Over het verwoede gevecht by de inne ming van Poelau-Tengah (Korintji) op 10 Augustus lezen we o. a. in het „Batav. Nbl." van 30 October „Nadat de aanvAl door de artillerie eeniget tyd was voorbereid, ging de stormkolonnc voorwaarts; de sectie artillerie hield ge lijken tred met de infanterie en opende uit' telkens dichter by de versterking gelegen' stellingen haar vuur. „Door het juist regelen van het infante* rievuur by de kompagnie van der Molen, die na elk schot der artillerie salvos afgaf, en door het mede voorwaarts gaan der ar tillerie werd het moreel der troepen tot een hoog punt opgevoerd. „Toen de genietroepen onder kapitein de Gaay Fortman zich by de paggers en borst weringen geheel gaven om do infanterie in de gelegenheid te stellen, in de bressen door te dringen, was er een samenwerking der drie wapens, die zeldzaam mag genoemd worden en zeer zeker oorzaak geweest is dat het getal dooden en gewonden aan onze zyde, ondanks het hevige kraisvuur uit Doesoen Baroe en Poelau Tengab, zich tot aan het binnendringen in de versterkingen slechts tot enkelen bepaalde. Binnen de borstweringen echter begon 't er anders uit te zien. Uit de huizen, van onder de laag by den grond staande ryst- schuren en uit geblindeerde kuilen onder do huizen regende 't vijandelijke projectie len en in minder tyd dan noodig om het neer te schrijven waren ruim 40 onzer dap peren gedood of gewond. Door dii succes wakkerde de mood van den vyand weer aan en ging hy meer tot klewangaanvallen over. Vrouwen en kinderen vochten mee. Meermalen aarzeldon onze soldaten om zich tegen de vrouwen en kinderen te verwer.-n treffend voor de inborst van onzen soldaat is o. a. bet geval dat zich voordeed, toen oen jongetje door de straat tusschen de hui zen vluchtteeen algemeen geroep Onder d.e soldaten„niet schieten", en het ge weervuur werd een oogenblik gestaakt. „Toen echter ten duidelijkste bleek, dat de vyand niet alleen aan geen wyken dacht, maar de positie der onzen zelfs ongunstig begon to worden, werden de naastbyzynde huizen in brand gestoken. Wat ieder ver wachtte, gebeurde echter nietde vyand bleef don strijd voortzettenslechts enkelen vluchtten." De betoogingen tegen de slagers in den Haag, die zich niet vereenigen kannen met liet beginsel van do meesten banner vakge- nooten om Zondags hun winkel te sluiten, zyn nog niet geëindigd. Zondag hadden zich een 20-tal gezellen voor den winkel van een anti-slniter geposteerd om te de- monstreeren. Zij werden door de politie verwijderd. (D.) Men meldt nit Amsterdam Volgens het officieel politierapport is eer gisteren op gevraagde assistentie de rens Machnow, die sedert enkele dagen te kj)k was, door een politieagent aan het politie bureau gebracht, komende nit het Hotel des Pays Bas in de Doelestraat. Aangezien hy té kennen gaf den Russische»» consal te moe- ton spreken, werd hy, van een rechercheur vergezeld, daarheen gereden, en toen het consulaat gesloten bleek, weder naar het hoofdbureau van politie gebracht. Van bier vertrok hy naar het Centraalstation en is vervolgens naar Beriyn afgereisd. Duitsche steenkolen. Er is wat op gevonden voor de kleinere firma's, die niet aan de jaarlyksche hoeveel heid van 50.000 ton komen en dus niet in de trast opgenomen zonden worden, om toch zelfstandig te blijven bestaan twee firma's, die ieder minder dan 50.000 ton hebben, associëeren zich tot één firma, zoo dat zy boven 50 000 ton komen. Een aantal firma's hebben zich op deze wjjze al vereenigd of zyn op het punt dat te doen, schryft men aan de „N. R Ct.". Zoo zullen ook de klei nere van de voordeelen van het Kolenkan- toor profiteeren, in de eerste plaats wat be treft de te maken winst, en in de tweede plaats de gemakkelijke wyze van opstrijken van die winst De kleine firma's (zjj 't dan twee aan twee tot grootere vereenigd) hebben in het Syndicaat een warmen verdediger van haar belangen, zegt de correspondent. Intnsschen is men, naar men aan het blad nit Essen meldt, in de Vrydag daar gehouden vergadering van vertegenwoordigers van het Kolensyndicaat en van de firma's Haniöl, Kannengiesser en Stinnes nog niet tot over eenstemming gekomen en is het contract tot oprichting van de Rynlandsche Kolenhandels- vereenigiog nog niet definitief onderteekend. Over acht dagen hoopt men de zaak echter in orde te brengen. I' f# IC K U K H f I* K ff. Zitting van Maandag 7 December. In deze zitting werd hoofdstuk II der staatsbegrooting (Hooge collegiën vun staat) zonder discussie aangenomen. By hoofdstak III (Buitenlunsche zaken) klaagde do heer Van der V'lugt over ge- brok aan geestkracht en voortvarendheid waar 't betrof op te komen voor do rechten der crediteoren, leveranciers en voormalig per soneel by de Zuid-Afrikaansche Spoorweg maatschappij. Een zeer belangrijke qnaestie werd voorts tor sprake gebracht door den heer'Van Wyck, namel|jk de slag dien het nieuwe Duitsche tarief dreigt toe te brengen aan onzen tuinbouw. Deze ufgevaardigde bleek zelfs als 't niet anders kon desnoods, een tarieven-oorlog met Duitschland te willen. Door den heer Tydeman werd dit denkbeeld als lichtvaardig bestreden, wel echtor wqrd ook door hem op 'tgroote belang van deze qnaestie gewezen, die voor onzen toinbouw in niet geringe mato een levensquaestie is. In de uvondzitting is hoofdstuk III zon der stemming aangenomen. Een eigenaardige moeilijkheid doet zich voor met de gemeente Schoten by Haarlem. De betrekkingen van burgemeester en secre taris zyn te vervollen maar de jaarwedden bedragen slechts f 250 en f 200, jaren ge leden vastgesteld, toen de gemeente nog benoden 600 zielen telde, en nn hoeft zy er 4500 en de werkzaamheden z|jn zóó ver meerderd, dat zelfs eep klerk ter secretarie wordt gevraagd op f 500. De jaarwedden te verhoogeu is echter ook bezwaarlijk, wyl 'tzich laat aanzien dat de grensregeling in 1904 tot stand zal komen, en dan zal de gemeente weer minder inwoners hebben dan vóór den bonw in het Kloosterkwarlier en kunnen bovengenoemde salarissen misschien weer voldoende worden geacht. Te Weenen heeft een kind 64 jaar zonder kleine hersenen geleefd. De kleine hersenen liggen in het achter-beneden gedeelte van den schedel en dienen, naar men aanneemt, hoofdzakelijk voor de regeling van de lichaamsbewegingen. Het meisje, Francisca Scheicher, was het negende kind van een 42-jarige moeder. Sedert haar vroegste jeugd had het kind naar binnen scheel gekeken. De huisge- nooten merkten op, dat de kleine onhandig slikte en zich in 't algemeen by 'teten en drinken heel onbeholpen gedroeg. Het meisje leerde de bewegingen van de ledematen en van den romp laat en onvolkomeneerst toen ze 8 jaar was leerde het recht op *it- ten en staan, maar moest zich steeds met de bandon aan het bed of aan een stoel vastbonden; 't liefst stond bet tegen den maar geleand. Achteruitloopen kon het heelemaal niet. Eerst later leerde het kind Men meldt nit Urouw Gistermorgen omstreeks zes uur arriveerde alhior de eerste goederentrein. By aankomst bleek een der wagens in brand te staan. De wagen, geladen met verschillende goe deren, als boter, olie, een verhuisboel enz., geleek in minder dan geen tyd een kolossale vnurzee. De stationschef stuufde onmiddellijk bericht naar de brandspoitenfabriek van de firma Van der Ploeg, op korten afstand van 't station, met verzoek een brandspuit met het noodige personeel te willen zenden. Aan dit verzoek werd spoedig voldaan, en in korten tyd was men den brand meester. Onze Berlynsche correspondent seint Te Dessau is de 26 jarige leeuwenteinster mevrouw Fischer, gedurende een vertooning in een kooi met tien leeuwen, door de woe dende wilde beesten verscheurd, torwjjl hare kleine kinderen, die in den circus zaten, by den afgryselyken dood van hare moeder moesten toekyken. (N. R. Ct.) Aangaande de jaarlyksche St. Nicolaas- viering door de leden van het Utrechtsche Studentencorps, schryft men van daar Reeds vroeg in den morgen reed Sinterklaas met zyn beide zwarte knechten in een landauer door de stad en bracht zyn bezoek in de eerste plaats aan den Commissaris der Koningin en daarna aan de scholen en zie kenhuizen. Ook reeds vroeg bewoog zich een auto mobiel mot een paard er voor door de straten, waarin Dr. Kuyper met den nieuwbenoemden professor in de godgeleerdheid, Dr. Visscher (beiden natanrlyk nagemaakt) vrooljjk lachend rondtoerden. Het paard werd bestaard door een man in het costunm van een koetsier van een lykwagen. Op verschillende plaatsen en in winkels was des morgens de volgende proclamatie aangeplakt Bargery van Utrecht, Waakt voor uwe bezittingen, waakt voor uwe belangen. De vyand is in aantocht. Volgens berichten der voorposten zyn de kozakken, wilde horden nit Rusland's meest grnwzamo streken, van plan hedenmiddag de posten te overrompelen, de stad te plan- deren en bet garnizoen als gevangenen mee te voeren. Op, -waakt op, verdobbelt de wachten, helpt allen mee de opstandelingen tegen 's keizers edelmoedige regeering te verslaan. De generaal commandant der Fransche bezettingstroepen, Molitor. Utrecht, 28 November 1813. Des middags bleek dat deze proclamatie (gedateerd van Kozakkendag) de aankondi ging was van een groep Kozakken te paard, die geacht werden de Fransche troepen nit onze stad te verdrijven. Twee in een victoria gezeten studenten wekten door hunne groote hoeden by het publiek den indruk dat zjj Transvaalsche boeren waren, doch uit het opschrift opeen groot bord„Werkende en fuivende studenten Zonder December mee te rekenen is 1903 voor Engeland en natuurlyk ook wel voor ons land al het natste jaar, sedert de regenval, in 1815, voor 't eerst officieel werd gemeten. De volgende opgaaf wyst de waarnemingen van verschillende meteoro logische stations voor de natste jaren aan Meteorologisch bureau te Brixton van 1 Januari tot 29 November, 36.34 Eng. doim observatorium van Greenwich, over 1824, 36.3St. John's Wood over 1852. 35.1 observatorium van Greenwich 1821, 34.5; Regent's Park 1879, 34.29Candem Square 1878, 34.08, observatorim van Greenwich 1852,34.01meteorologisch bureau te Brixton 1879, 31,99 Er.g. duim (Een Eng. daim is ruim 2V, centimeter.) Te Zeist heeft zekere J. A M drie revolverschoten gelost op W. v- E., terwijl deze de luiken zyner woning sloot. Twee kogels sloegen tegen den muurde derde trof v- E- in 't bovengedeelte van het linker been M. bad reeds geraimea tyd op hein geloerd en de revolver opzettelyk voor dit doel gekocht, zio verklaarde h|j, toen b|j zich na het voorgevallene aan het bureau van politie aanmeldde. Lasterpraatjes, door v. E. tegen M. Qitgestrooid, waren de aan leiding- De wond bleek in het Ziekenhuis niet gevaarlyk te z|jn. In den nacht van Vrydag op Zaterdag werd het geluid van een zeer ernstige ont ploffing vernomen in de werkliedenwyk van de Fransche mynstad Saint-Etienne, gevolgd door het lawaai van rinkelende ruiten. Een dynamiet-aanslag was gepleegd tegen een der ingenieurs van de „Compagnie des Minos de la Loire", den heer Barret. Op een der vensterbanken van de rez de- chaussee was een helsche machine geplaatst. Gelukkig sliep het gezin boven, en had de ontploffing niet zooveel kracht dat bowoners daar getroffen konden worden. Geiykvioers is alles vernield. Honderden meters in den omtrek sprongen de ruiten. Deze daad wordt toegeschreven aan wraak. De heer Burret kan eciiter niet vermoeden wie de aanslag pleegde. Ir. een der voornaamste hotels van Keulen, is een moord gepleegd, gevolgd door zelf moord. Een Paryzenaar, fijn gekleed, die aldaar verbleef met eene Berlynsche dame en '8 middags nog uiet zijne gezellin het middagmaal had genomen, sloeg met eenen hamer de dame dood en doodde daarna zich zeiven met een revolverschot. De drjjfveer dezer daad is onbekend. Uit de gevonden brieven bleek dat de taoordenaar nit Par|js naar Keulen was gekomen. Zyno familie is verwittigd. De naam der vrouw is nog niet bekend. Aau den veerman van een veer b|j Appel- torn is een buitengewone „vergunning" ver leend op grond o. a. „dat doortrekkende en reizende personen toch gelegenheid tot een verfrissching dienen te hebben; „dat by ijsgang en in de zeer afwisse lende rivierstanden der grillige rivier de Maas soms door passanten geruimen tyd in omschre ven pand-veerhuis moet vertoefd worden „dat in deze waterige streek voor den reizenden man als het ware behoefte bestaat aan een enkel glaasje drank by een gepast en matig gebruik „dat aanvrager is een net, solied, welden kend ingezetene, een orde- en vredelievend borger met eerbied voor het gezag." Vooral bet laatste argument is kostelijk merkt het „Soc. Wbl" op. GOUDA, 8 December 1903. Heden middag had ten Raadhuize dezer gemeente de openbare verhoring plaats van eenige perceelen land, rietland en water, benevens grasgewas. Ingeschreven werdvoor perceel 1. Het Land gelegen tnsschen den Winterdijk en de nienwe geprojecteerde Vaart tot verbetering van de rivier de Gouwe te Gonda, kadastraal bekend in Sectie G, Nrs. 1136,1187 en 1165, gedurende 1904, door F. Snoek voor f 206.75 en P. Liepelt voor f 191.—. Voor perceel 2. Een stuk Rietland en Water, gelegen onder de gemeente Gouderak nabij de Veerstoep, b|j het kadaster dier gemeente bekend in Sectie C, Nr. 669 en volgende, voor den tyi van vier jaren, in gaande 1904, door wed. C. van der Hee voor f 2.50. Voor perceel 8. Het Grasgewas langs het buitentalud van een gedeelte van den Goe- janverwellen Dyk te Gouda, by het kadaster bekend in Sectie A, Nrs. 812, 813 en 816 (voor zooverre dit laatste perceel eigendom der gemeente Gonda is) voor den t|jd van vier jaren, ingaande 1904, door J. van den Heuvel voor f 9.25. Een dienstmeisje van van Weelden op de Raam viel heden morgen in de Raam nabjj de Aaltjebaksteeg te water en zon zeker verdronken zyn, indien de stadswerker Ver blauw, die op de Vest een boodschap moest doen, daar niet was gepasseerd. Verblauw sprong te water en had het geluk het meisje te redden en werd, daar hy achterover sloeg, met een stok die van der Winden hem toe stak weder op het droge gebracht Dat het ernst is met het openhouden der vaart tnsschen Amsterdam en Rotterdam, kan blijken nit het bericht, dat aan de ree- dery Van der Garden, alhier, is opgedragen, die vaart in dezen winter open te honden. 2e Klasse. Trekking van Dinsdag 8 Dee. No. 17687 f 2000. 16286 1 1500. 17187 I 1000. 9606 f 400. 8191, 12620, 13502 en 18540 ieder I 200. 8336, 10549, 11895 en 18826 ieder I 100. 19 25 77 188 218 61 318 81 93 617 51 72 705 22 899 919 1028 47 49 1114 44 1206 18 34 55 1452 1534 43 72 81 1670 1752 71 86 1819 35 46 66 1929 66 82 83 88 91 2039 93 2158 2256 2301 19 2455 80 2582 97 2606 34 85 97 2737 76 88 2835 51 76 77 2941 3005 31 3032 91 3199 8296 3328 44 52 83 3476 3637 53 3848 55 3945 63 70 78 4086 4220 72 4319 4439 48 90 97 4504 4622 58 76 4757 71 95 4923 77 87 5025 39 43 95 5107 16 28 37 82 5211 80 5315 39 55 5430 5516 58 69 5613 72 97 5703 68 82 5868 81 6922 88 95 6017 24 6137 6278 Prijzen van 30. 9398 12657 9564 62 9653 12714 75 33 92 36 9743 53 64 88 73 12831 96 62 99 96 9815 12960 45 13029 9956 61 69 13223 80 24 92 58 7335 10036 79 7425 46 13319 68 10137 20 7514 65 62 29 76 68 66 79 13464 80 10212 13511 6359 71 6584 6630 90 6724 82 92 6850 6916 47 7029' 71 7220 29 92 7614 50 7748 65 18 27 26 73 50 81 63 97 97 13634 7809 10334 60 46 74 69 41 10455 92 7940 59 13704 88 10500 8026 54 24 30 83 60 65 10617 73 8101 10739 83 21 96 13806 22 10926 70 77 74 97 78 11048 13924 8222 11112 44 30 17 51 56 63 64 61 73 14171 8313 91 96 8404 11260 14258 61 82 82 74 11455 14310 8553 65 43 8604 11556 58 8716 79 86 51 11761 14426 8805 93 14551 23 99 14637 25 11861 57 8960 71 58 70 11924 77 9015 12003 14764 48 12 95 55 94 14858 9114 12121 15003 68 24 48 9236 56 85 38 12309 15134 47 15 64 9308 12474 59 24 12569 15224 40 12605 33 69 11 79 15372 84 15432 67 15543 50 52 15640 15704 79 80 15823 26 45 15908 55 61 81 16030 32 64 16139 88 16274 78 16305 59 16421 28 34 16521 78 16653 91 16722 60 64 16892 16942 85 17030 35 50 70 17156 66 74 17201 13 31 41 44 64 73 17310 58 74 89 91 97 17426 81 17536 60 91 17753 60 17785 91 17857 84 17922 18043 44 18105 19 23 49 18242 81 18374 18403 16 57 99 18509 29 18629 92 18751 75 84 18808 87 18921 19054 19103 12 15 :.4 86 19245 19302 68 19418 19544 53 19615 63 19758 96 19877 19928 64 20040 85 20214 86 39 67 20323 59 78 96 20492 99 20597 20680 20710 56 20835 43 47 88 20911 87 Vacante directie. Post- en telegraafkantoor te Oldenzaal. Jaarwedde f '2800 en vrye woning. Pensioens grondslag f 2600. Borgtocht f 12668 (reëel). Ingevolge de bepalingen van hetKoninkl. beslnit van 21 Maart, 1894, no 17, hebben de telegraafambtenaren voor deze directie den voorrang. Zy, die in aanmerkiug wenschen te komen hebben daarvan te doen blijken vóór 20 December a-sdoor inzending van een model no. 264. Benoemd: 1 Dec. tot leerling-telepho- niste, te 's GravenhageM H Dwars, M J Keukenmeester, G H A Hoefman en J E Varenkampte VenloM C J Lncaste MaastrichtM T van der Maas te Arnhem A Israël, H A J Popping en E C Strnben te 's Hertogenbosch S 8 van Drunen, H C Thie en J G Pfey te Amsterdam H SM Knhlemeier, M Menco, A M Molkenboer, A H van der Boon en E Speyerte Groningen F Moolenaar, E Meywes en H Jansen to RotterdamW J van der Made, G Pronk en J J H van Santente Haarlem M van Gesselte Leeuwarden A Boom te Zwolle I A Lodewykste UtrechtL M de Rnyter, H T Steenhuia, 8 Oppenheimer en G H Tbieutot adsistent te Gonda, L Beriyn, thans kantoorknecht aldaar, 16 Dec. tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Ede, F W Immink, thans in gel|jke betrekking te Dongentot direc teur van het postkantoor te Putten, de klerk der posteryen late klasse J A Rjjser te 's Gravenhage. Geplaatst: 21 Nov. de klerken der posteryen en telegrapbie 2de klasse, met militieverlof: te Amsterdam (telegraafkan- toor)M de Leeuw, J H L Frijda, I van Wingaarde, A Boon, H\Hol en F M Schmidt te Rotterdam (telegraafkantoor)A P F van Ryen, L H H Parren, A Walrave, J B de Kenning en Ebesto Raalte H L Dokkers; te Axel: C Wolfert23 Nov. te Amsterdam (telegrk H Vegtor, L Barreveld, H J van der Veen, J L F Sieburgh, A Koch, N Sinid, W Fabor en M J Veringa. Een buitengewoon Assortiment Kleiweg E 73a, GOUDA i'elePUoou -Io. ai. MAANDAG, 7 DEC. L.K. H.K. Stoa ttleenin (jen Nrdrrland. Obligatien Nederl. Werkelijke Schuld 3 95»95'/4 Duitschland. Ryksleening 1891* 1899 3 89»/4 Polen. Obligatien Schatkist 1844 4 93 Rusland. Obligatien Rothschild (GR, 625) 1889 4 95»/* - Obligatieleening L 100 1807- 1869 4 100'/,v Obligatien Groote Russische Spoorweg 1898 4 Goudleening 1884 5 96'/4 967/g 81 Azie Japan Obligatien 1899 4 Induêtrieele en Financieele Ondernemingen. Schuldbrieven Ned. Vonrschotb. te Amsterdam 4V9 101 '/4 - Hypotheek- Ban ken Alg. Hypotheekbr. Eerste Ned. Hypotheekbriefbank 4 Pandb. Friesch-Groningsche Hypb. 4 Pandb. Hollandsch Geldersche Hypb. 4 Pandb. Hollandsche Hypb. 4 Pandb. Nederl. Scheeps-Hypo- 99»/4 100 99»' 99»/4 4V. 101'/, theekbank Pandb. Rotterd. Hypb. Pandb. Rotterd. Hypb- Pandb. Stedelijke Hypb. Pandb. Utrechtsche Hypb- 4 Scheepvaart-Maatschappijen Aand. Ned.-Amerik- Stv. My. Obligatien Verschure Co.'s Alg. Binl- 8cheepv -My 5 Diversen. Aand Nieawe Afrikaansche Han leUvennootsch- Aand. M|j- „Hoek van Holland" te Rotterdam 100 Noord Amerika. Afgest. Cert. van Aand. Maxwell Lan Grand Prior Lien ö'/4 101 973 4 99»/4 100 94'4 99»/4 85 85 Nederland. Obligatien Z.-H. EIëctr Spw.-Mö. 4!/t 102V4 Brazilië. Oèste de Minas Obl 5 586 Tramweg- Maa tschappijen. Rotterd. Tramw -My. Obl. 5 103 Dinsdag 8 December 1903. Vette ossen en koeien goede aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 342de kwal. 30,3de kw. 27 cent per half kilo. Magere ossen melkvee en vaarkoeien goed aan gevoerd. Vette kalveren, goede aanvoer, pryzen waren voor iste kwal. 28, 2de kwal. 35 3de kwal 22 cents per half kilo. Stieren goed aangevoerd prijzen waren voor iste kwal. 30, ede kwal. a7, 3de kwal. 22 cents per half kilo. Graskalveren redelijk aangevoerd, o Handel in vet vee, vette en graskalveren traag, prijshoudend, ie kwal. meikoeien duur, stieren prijshoudend. Bekroond Zilveren Medaille Nat. Wedstrijd Leeuwarden, Internat. Kol. Tentoonstelling Amsterdam. Ontvangen de NOUVEAUTÉ'S in in groote Keozo tot do meest concorroe- rende Pryzen Burgerlijko Stand. GEBOREN5 Dec. Leendert Hendrikus, ouders G. van don Berg en J. Hoogendoorn. Maria Centina, ouders G. van Schenderen en M. C. Verveen. Maria Clasina, ouders J. van der Laak en B Blok 6. Frede- rik Piet Jacobns, ouders P. van dor Veur en M. Hoogendoorn. Josina Cornelia Jo hanna Christina, ouders U. J. W. van Noo- ten en P. F. Sibmacber. 7. Jan Cornelia, ouders J. de Koning en J. C. Oudenaarden. Theodora Maria, ouders J Dykman en K. de Gruyl. - Everdina Maria, oudors W. Ham en E. Bos. Johannes Cornelis, ooders A. M. D. Thesingh en M. Reebeen. Marinus, ouders C. van Hofwegen en J. M. de Roos. OVERLEDEN5 Dec. W. Kok, 14 d. - 6 H. F. W. van Soest, 17 m. 7. A. C. F. Veerman, 77 j. J. de Lange, 68 j TE HUUR aan de Westhaven B No. 149, met ACHT KAMERS, mimen KELDER en gr-raten TUIN. Hnurprjja fl. 575.—. Dadelijk te aanvaarden. Te bevragen bjj W. SCHOUTEN. Geneesh. Dr. J. H. BAKKER NIEMEIJER, Directr. D. van DUUREN. Bohand. vnnruyyeyr, verkrommingen, ingevallen borstx en o-beenen en andere llehaamm Is vorm., at gem. zwakte constipatie, spier- en genr. ziekten rheumatlsche aandoeningenver stuikingen enz. enz. ÏiT hcrVEIiLlCH TINGS-MAii \'/JJN Dnbbole bunrt. - Telfnr. 117. Zyn heden ontvangen een mooie collectie Nienw Styl liasornanMlen, Urockcls en Ballons. Verder voorhanden een mime Ceuze Eenig adres voor GASGLOEILICHT- BENOODIUDHEDEN, solied en degeljjk. Indien U dan van goed licht houdt, is dit jo ware adres. Aanbevelend, Aanlegger van Gas- en Waterleiding. WOPjk e D I t I OUDE Merkt SCHIEDAM.T Verkrijgbaar büi PK KT KUS Jz. AU Uewija vaa echtheid li ar hut en kurk sUods voor zitui van «Ion uantn .lor Kirra» P. HOPPR

Goudsche Courant | 1903 | | pagina 2