HEEREITHÏÏIS pTpTsoos; Petroleum Kachels, BINNENLAND, I». SAMSOM, Telephoonnet-Gouda. Voor de lange Winteravonden Stadsnieuws. Rechtzaken. 374!ts Staats-loterij Dames en Heeren PARAPLUIES EN HANDSCHOENEN. BEURS VAN ROTTERDAM. Markt, A 88, Gouda, Mantvis, Costumes ROBES, J&PONSTOÏFEN, PELTERIJEN, AIIVKIITMNTHflN Omvangen Hanglampen en slaande Lampen. GANGLANTAARNS. HEERENHUIZEN beroemde Amerlkaniische Ilefcellves IDE -WIILSOI^TS. a r Men verwacht, dat Japan daaraan goed keuring zal hechten, en dat dan de gere- gelde toentand hersteld zal worden in Oost- Azië. In de boodschap door president Roosevelt aan het Congres te Washington gezonden, is dit juar weinig wat de aandacht trekt. Er staan ongeveer dezelfde beschouwingen in als verleden jaar omtrent de maatregelen, welke genomen dienen te worden om de trusts te houden binnen de perken door het algemeen belang voorgeschreven en de nood zakelijkheid voor de staten om een sterke marine te bezitten. De verhoudingen met andere natiën laten op het oogenbiik niets te wenschcn overenkel zou hetgeen de pre sident over de Panama quacstie zegt, oenige belangstelling kunnen inboezemen. Maar in z|jn verdediging van de door hem gevolgde politiek ligt niets onverwachts en nieuwe argumenten worden ook niet bijgebracht. Voldoening schenkt algemeen do warme lofrede op het Haagsche Hof van Arbitrage en 's presidents uitspraak, dat het beroep van zoovele naties op dat Hof voor de regeling van de geschillen, uit de Venezolaansche quacstie gerezen, oen morkteekon zal blijven in de geschiedenis van Arbitrage. I)it heeft zeer zeker zijn beteekenis. Verspreidt* Berichten. Frankrijk. Bij de manifestaties te Lyon werden nog gewond een dame en twee stakers. De agent Lion werd door een steenworp ge kwetst aan den rechterslaap. Dinsdagochtend staakten weer 10000 stof fenververs te Lyon. Alle fabrieken zijn ge sloten met uitzondering van de voornaam ste, die van Gillet, welke firma besloot niet te ontslaan de arbeiders, die tot halfnegen werken. Dit besluit gaf aanleiding tot een reusachtige manifestatie tegen de fabriek Gillet. Omstreeks 7000 stakers begaven zich in gesloten gelederen daarheen, zonder la- waui echter. Geen enkel incident had plaats. Een nieuwe staking fs Dinsdagmiddag uitgebroken in de fabriek Debichi to Hen- nebont. De eisch was verhooging van loon. De toestand te Mazaraet is nog onver anderd. Zingende trekken de stakors door de straten. Gendarmen bewaren de orde, enkele huizen worden bewaakt- Te St. Etienne worden twee onderof ficieren gevangen genomen, omdat zy in de kazerne voor de verzamelde manschappen de Internationale", het socialistisch revo lutielied zongen. De heelc compagnie kreeg kwartierarrest. Engeland. De handolsbladen te Liverpool verkluren, dat een der grioven van Engoland tegen Thibet is, dat de ondordanon van den grooten Lama geen thee betrekken uit En- gelsch-Indie, maar dit product alleen nit China laten komen In het rapport van deu Engelschen con sul Ca8emant in den Congo is sprake van wreedheden, gepleegd op de terreinen van de Abir. Hier, waar de zetel der maat schappij van de Abir gevestigd is, verklaart men, dat genoomde consul nooit op de be zittingen der maatschappij een voet heeft gezet. Naur de „St. James Gazette" meldt, komt het Parlement 2 Februari weer byoen. Duitsohland. Uit Berl|jn wordt bericht, dat kapitein Usedom, commandant van hot keizerlijk jacht „Hohenzollorn", Zatordag bevel heeft gekregen om zich gereed to houden voor een tocht naar de Middellandsche Zee. Waar schijnlijk zal het jacht koers zotten naar een Italiaansche haven, wanneer de artsen den invloed van het zuidelijk klimaat op 's kei zers gezondheidstoestand hebben geconsta teerd. Dknkmakkbn. Uit Kopenhagen wordt gemeld dat be kend is wien ditmaal de Nobelprijs zal ten deel vallen. De pr|js vooi nutunrkunde zal verdeeld worden tusschen den heer en me vrouw Currie, voor do ontdekking van het radium en Becquerel voor de ontdekking van de radium-sttalen. De pr|js voor letterkunde zou toegekend worden aan Bjürnstem Björnson. STATEN-G en EU aal. i' n if if f» in m j w it' it. Zitting van Woensdag 9 December. Het algemeen debat over de Begrooting vau Justitie wordt voortgezet. De hoer Verhey betoogde de urgentie der partieele herziening van do militaire rechts pleging in 't belang van een betere regeling der rechtsmacht vd'n den militairen rechter. Op deze herziening wacht ook invoering der militaire straf- en tuchtwetten. Spr wenschte onder meer nog strafbedreiging tegen ver- waarloozing door ouders en voogden. Hier van verwachtte bjj goede preventieve wer king. De lieer Van Sasse van Ysselt kwam op tegen Mr Troelstra's beschuldiging over ongestraft gepleegde malversatiën, balansver- val8ching en niet naleving der statuten door directeur en commissarissen der Noordbra- bantsche Bank. Ook achtte spreker volkomen gerechtvaardigd de benoeming van Mr. Van Leeuwen, president-commissaris der Ryswyk- sche verf fabriek en, tot curator in het faillis sement der bank. Hy protesteerde tegen Mr. Troelstra's beschuldiging, dat Mr. Van Leeuwen zou geweten hebben vaD gepleegde malversatiën. De heer Van Helsdingen drong aan op het nemen van maatregelen tegen inbreuk- maken op het vereenigingsreeht en tege.i gedwongen winkelnering. De heer Duymaer van Twist wenschte opneming van vertegenwoordigers der binnen- Hcliippery in de staatscommissie voor her ziening van het wetboek van koophandel. Mr. Willinge bestreed de bewering, van Mr. De Ridder, dat in liberale kringen het denkbeeld der wederinvoering van de dood straf veld wint. In de verbetering van het politiewezen en het tegengaan van hot drank misbruik zag spreker beter middel om toe neming van misdrgven tegen te gaan. Mr. Goeman Borgesius wenschte ook krach tige wettelijke bepalingen tot regeling der annsprakel|jkheid van bestuurders en com missarissen van naamlooze vennootschappen. Hü wees in verband hiermede op Duitsch- land, waar directeuren en commissarissen inet hun gebeele vermogen aansprakelijk z|jn. Ook de aanstelling van regeerings- wege van accountants kan helpen. Spreker had gaarne gezien, dat de Minister in de Memorie vuu antwoord een woord van verontwaardiging had doen hooren, opdat de rechterlijke ambtenaren hun naam niet zullen geven aan zwendclondernemingen. Onge- wenscht oordeelde spreker het, dat de Mi nister aan Mr Troelstra iuzage van het dossier had gegeven, térwyl de instructie geheim is. De lieer Ketelaar wenschte, dat in het vervolg de vereenvoudigde spelling geen reden zal zjjn voor weigering van de Ko ninklijke goodkeuring op stataten, zooals ten aanzien der stataten van den Onderwijzers bond het geval was. 4 De Minister van Justitie verklaarde dat in het spoedig te verwachten Arbeidscontract ook zullen voorkomen bepalingen tegen go- dwongen winkelnering. De Minister gaf de besliste verzekering,-dat zjjn plan is om in een spoedige saam te stel len Staatscommissie voor wijziging van het Wetboek van Koophandel ook op te nemen deskundigen op het gebied van binnenschip pory en binnenscheepvaart. Onnoodig achtte de Minister wetswijziging tegen verwaar- loozing van kinderen grove verwaarioozing is reeds strafbaar. Wanneer de wetsontwerpen van 's Minis ters werkplan in staat van w|jzon zyn, zal h|j de materio der naamlooze vennootschap pen het eerst ter hand nemen. De Minister erkent onvoorzichtig gehandeld te hebben door Mr. Troelstra inzage te geven van dossiers. Hy rokende er echtor niet op, dat die afgevaardigde namen zou noemen. Een volgend maal zal de Minister zich driemaal bedenken. Bestuurders en Com missarissen van de Noord-Brabantsqlie Bank zyn zelf slachtoffers. Verdachtmaking dier personen keurde de Minister af. Het ac countants wezen en andere ter sprake ge brachte punten zullen by de herziening der wet op de naamlooze vonnootschappen worden geregeld. De Kamer benoemdo by tweedé stemming tot commies-griffier (vacature Von Weiier) Jhr. Mr. F. Beelaerts van Blokland, thans commies van het hoofdbestnur der posteryen, mot 44 stommen tegenover Jhr. Mr. Dr. Van Karnebeek, adjunct-commies van koloniën, die 42 stemmen verkreeg. By liet voortgezet justitie-debat verklaarde de Minister dat spoedig kan worden ver wacht oen ontwerp betreffende de militaire rechtspleging. Gemengde Beriehten. Dinsdagmorgen had in de Alexanderska- zerno in Den Haag een uitgebreid onderzoek plaats naar diefstallen (door middel van valsche sleutels) van aanzienlijke bedragen uit de kas van een der eskadrons huzaren, gedurende geruimon tyd gepleegd. Daartoe verschenen aldaar 2 officieren commissarissen, vergezeld van den auditeur militair en diens substituut. Na verhoor van getuigen en het passen van verschillende sleutels op het eskadronsbureau, is een kor poraal der huzaren, schrijver opheteakadrons- burean, per celwagen naar het Huis van bewaring 'overgebracht. Men meldt uit Gorinchem Dinsdagavond te ongeveer 9 uren brak er een hevige brand nit in de schoenfabriek van den beer C. v. d. Miessen Gzn- op de Groen markt- Binnen eenige minuten was de ge beele brandweer, met stoom- en alle andere spaiten, benevens die van het garnizoen, ter plaatse. Om 10 uur nam de brand in he vigheid toe. Met de machtige stralen der spuiten werden do vlammen beteugeld, en wist men de belendende perceclen te behouden. Om lll, unr was men den branl meester. Een groot gedeelte der fabriek is nitge- brand. Er kon weinig gered worden, zoodat de machines en de gefabriceerde voorraad verloren gingen. De oorzaak van den brand is onbekend. Een uur nadat de fabriek gesloten was,-is de brand ontstaan- Verzekering dekt de schade, Men schrijft uit Veeuendaal De Veenendaalsche coöperatieve vereeni- ging De Volharding, opgericht door fabrieks arbeiders, doch waarvan ook anderen lid kannen wezen, keert over 't laatste jaar 14 pCt. uit voor gewone winkelgoederen en 10 pCt. voor steenkolen. Er bestaat te Veenendaal nog eene groote coöperatieve vereeniging, opgericht uitsluitend door en voor arbeiders der groote fabriek (de Groote Spinnerij). Nog bestaat er eene coöperatieve bakkery, eene coöperatieve sla gerij, en thans is men bezig met de oprichting eener coöperatieve mannfactuur- en confectie zaak. Eerst bad men beproefd een vereeniging te vormen, die van de bestaande groote ma- nufactnriers zou koopen tegen eene vooraf bepaalde korting. De laatsten hadden reeds cone zekere korting toegezegd, doch na in trekking daarvan werd tot oprichting van een eigen coöperatieven winkel besloten. Een en ander maakt, dat te Veenendaal eene steeds voortdurende spanning en af scheiding bestaat tusschen fabrieks- en andere bevolking. Trouwens iri reeds oudere af scheiding wortelt het bestaan der coöperaties. Te Soerabaja is, zoo verhaalt de „Soerabaja Ct.", Maandagavond 9 November een by den heer Blyenburgh woonachtig Cbineesch meisje, naar schatting 14 of 15 jaar oud, weggeloopen, en tevergeefs werd naar haar gezochtden volgenden morgen werd in de woning van een overbuurman, den heer Rycke, klerk van het parket, huiszoeking gehouden, blijkbaar in verband met liet ver dwijnen van het kindmaar er werd niets gevonden. Volgens anderen woonde het meisje, een beauté, zeer gesoigneerd opgevoed en veel aan muziek doende do lessen van de H. B. 8, volgend, de dochter van een voor namen handelaar, thans tydelyk in China vertoevend, by haar moeder, doch kwam zy veel by de familie Blyenburgh. De moe der had opgemerkt dat een barer Cliinee- sche tokobedienden min of moor het hof maakte aan haar dochter, die zich zulks liet welgevallen, en voor alle eventualitei ten zond de otfde vrouw dien bediende weg; kort daarop eclipseerde haar kind. De moe der, wier echtgenoot groote zaken dpet met de firma Reiss en Co., riep de lyilp van deze in, waarop men, vergezeld door een paar Chineezen, op eigen gezag huiszoeking deed by den verificateur der in- en uit voerrechten en accijnzen Meyer, maar zon der eenig gevolg. Do heer Meyer dan heeft een aanklacht ingediend by den officier van justitie, waarop do heer Textor (de chef der firma) hem f 1000 bood voor de intrek king van die klacht. De heer Meyer wilde echter er niets van weten. Men vermoedt dat het Chineesche bak- vischje gevangen is door haar amant, den weggejaagden tokobediende. Nu op het eiland ToJen de suikerbieten campagne is geëindigd, is ook de arbeid op hot veld gedaan. Het werkvolk heeft niet veel meer te doen dan in groote troepen op de hoeken van straten te staan; en er z(jn er maar weinigen, die met spitten of «dor- schen nog wat bezigheid hebben. De boeren zitten zich op hunne hoeven en hoefjes te vervelen, niets uitvoerende dan een klein getal koeien en eenige paarden verzorgend. Die verlatenheid van het veld brengt raeni- gen strooper op het denkbeeld om het oud- bedryf weer ter hand te nemen. De jacht opzieners en politiemannen mogen hun waak zaamheid verdubbelen of zelfs verdrievou digen, het verhiudert niet, dat menige haas door strik of geweer den dood vifldt. Op een der dorpen van het eiland bestaat eene stroopers-vereeniging, natuurlijk een geheime, die wekelyks contributie inlegt, ten einde daaruit de noodige gereedschappen, geweren, lichtbakken, enz. te betalen, en ook eventueele boeten. Intusschen schynt vooral het dorp Scherpenisse het brandpunt der stroopery te zyn. Sedert de laatste tien jaren heeft men daar telkens conflicten tus schen politie en strooperseen ijverig en moedig jachtopziener aldaar heeft al heel wat avonturen doorleefd, en is door kwaad- gezinden menigkeer benadeeld en gesard, doch meermalen zyn personen, die op ver boden jacht betrapt werden, in arrest pa bracht. 8 Zoo ook in de vorige weekde jachtop ziener, die te Scherpenisse ook lantaarnop. steker is, was op een avond na 10 uur aan den rand van de bebonwde kom der gemeente bezig de lantaarns te blusschen, toen hy in de verte in den polder een verdacht licht ontwaarde. Een nur later was hy gewapend in het veld en ontdekte hy inderdaad eenige stroopers, die bezig waren hun slag te slaan. Allen namen snel de vlucht, ook de man die het licht (een antomobiellantaarn) droeg, doch deze was daardoor het gemakkelijkst in te halen. Na eene hevige worsteling gelukte het den man meester te worden, waarna hy in het arrestantenhok werd opgesloten. (N. v. d. D.) Men meldt uit Almelo Door elf van de veertien oud-verpleegden van het weeshuis der Herv. Gemeente alhier die in het rapport van den inspecteur van politie genoemd zijn, is een schryven gericht aan do regenten van dat weeshuis, waarin zy verzoeken alsnog door hen gehoord te worden. Daarin schryven zy 0. a.„Ondergetee- kenden achten zich verplicht, ook voor U alle feiten aan het licht te brengen, zoo UEd'. Regenten ten minste niet doof bent voor de vreeselyke schandalen, welke hier jarenlang den schepter hebben gezwaaid over het Ned. Herv. Weeshuis. Welnu Heeren Regenten, toont on-nu eens of dit schandaal U ter harte gaat. Denkt eens na! Het geldt hier ouderlooze kinde ren, die ban alles, hun ouders zugen wegge- nomen, die hun troost, hun ouderliefde mis sen, die alles verloron, wat hun dierbaar was. Toont dan nog een beetje mensche- lykheid en hoort ook ons en straft dan alsnog de schuldigen, die de kinderbeul hebben ge- speeld over de ouderlooze kinderen". Waarscliynlyk naar aanleiding van dit schryven zyn een viertal der onderteekeuaars uitgenoodigd op de vergadering der regenten te komen om gehoord te worden. Deze hebben echter geweigerd aan die uitnoodiging gevolg te geven, tenzy alle onderteekenaars van liet schryven gezamen lijk worden gehoord en dan in byzyn der politie. De justitie zet nog steeds het onderzoek in deze zaak voort. De berichten van overstroouiingen en an dere gevolgen van het slechte weer in Italië blyven aanhouden. Te Belluno is48uarlang sneeuw en regen gevallen, waardoor de rivieren schrikbarend hoog stegen. De .tele grafische gemeenschap is op vele plaatsen verbroken de treinen komen overal te laat. Op Sardinië heeft men wegens overstroomin gen den veldarbeid moeten staken. Te Ter- ralba is een huis ingestort, waarbjj twee kinderen verpletterd zyn. Bij Prato staat het land over dertig kilometer blank het ljjkt een groot moer. En ook in Istrië, Gradiska enz. heeft het water verwoestingen aangericht. Kortom, het gebeele Apenynsche schiereiland en de naburige streken hebben om zoo te zeggen in de ellende gedeeld. De Fakkel meldt, dat zeven stokers te Willemsoord, op last van den schout-by- nacht, gestraft zyn met vier etmalen pro voost-arrest, ter zake van „Een handeling plegen, welke met de instandhouding eener goede krygtucht in den dienst ter zee niet is overeen te brengen, door als lid van het hoofdbestuur van den Bond van actief dienende stokers by de Kon. Ned. Marine „Goetgeluk" toe te laten, of althans niet te beletten, dat in nummer 6 (eerste jaargang) van het geheel of gedeelte lijk voor rekening van den Bond uitgegeven maandblad De Fakkel ongeteekende artikelen, als „Afdoende maatregelen" en „Op visite" voorkomen, waarin de handelingen van supe rieuren op hoogst oneerbiedige wyze beoor deeld worden, en dit niettegenstaande de waarschuwing, dienaangaande tot het toen malige hoofdbestuur, na verschijning van nummer 3 van dat maandblad, gericht." Niet uaar Zuid-Afrika! Als een waarschuwing voor al teyverige emigranten naar Z.-Afrika kan dienen on derstaande bloemlezing uit een brief, ge schreven door den ex-voorzitter der afd. Dordt van den Nederl. Kalk- en Steenbe- werkersbond, F. B. Goens. Na eenige gewo ne mededeelingen schrijft hy „Nu zal ik u eens vertellen, hoe hier op dit oogenbiik de toestand voor den werkman isin één woord „slecht". Er ie geen werk te bekomen. Zelfs goed Engelsch sprekende flinke timmerlieden, die 8 maanden hier zyn en direct bij aankomst werk vonden, loopen reeds wekenlang werkloos. Schrij ver vertelt dan verder hoe duur de levens- wyze er is en geeft als oorzaak., dat er zoo weinig werk is, op, dat de banken geen geld willen disponibel stellen om te boawen, wat weer zyn oorsprong in mjjnkwesties zou vin den. Schr. heeft door bijzondere hulp werk ekregen, maar dat is volgens hem één uit duizend. Hij randt ten slotte ieder aan die plan mocht hebben thans over te komen, daarmede te wachten tot de tyden beter zyn. Hy belooft, zoodra zulks het geval is, het te zullen melden. Deze brief werd ver zonden uit Kraaifoutein, een klein uur spo ren van Kaapstad, en teekent dus voldoende den huidigen toestand. De „Frankf. Ztg. doet het volgende ver haal van den gisteren vermelde moordaan slag door prinses Elizabeth von Windisch- gr&tz gepleegd op de geliefde van haren gemaal. „Prinses Elizabeth, die den 27 Januari 1902 dus nog geen twee jaar geleden, ge huwd was met prins Otto Windischgrëtz, had reeds lang vermoeden, dat haar gemaal er een maïtresse op na hield, de genoemde tooneelspeelster Frl. Ziegler. Dezer dagen meende zy reden te hebben om te gelooven dat haar min en genoemde actrice een samenkomst zoulfen hebben in een villa, die laatstgenoemde naby Praag bezit, villa Wersjowitz. Dit was haar genoeg om naar het buitenverblijf te snellen en te trachten de beide gelieven te overvallen. Zoo deed zy dan ook, maar op Wersjowitz aangeko men, zag zy zich den toegang versperd doar een lakei, die de wacht hield. De prinses trok een revolver en Yuurde op den dorpel wachter, dien zy slechts licht verwondde, maar die tegenover dergelijke argumenten zyn post ontruimde en een goed heenkomen zocht. Daarop drong prinses Elizabeth liet vertrek binnen, waar z|j haar man en zyn minnares vermoedde en zy vond hen daar inderdaad. Zjj lotste toen twee schoten op Frl. Ziegler, die zwaar gekwetst neerzeeg en later werd overgebracht naar een in do nabijheid gelegen heelkundig kliniek. Prinses Elizabeth is even twintig jaar zy werd den 2den September 1883 te Laxen- burg geboren. Als meisje wps voor haar geen gelukkig leven weggelegdde vreese lyke dood baars vaders, waarvan de bizon- derheden haar niet onbekend bleven, werd gevolgd door de droevige familietwisten, die de genegenheid van baar moeder voor graaf Lonyay uitlokte, en w.iaruit de onverzoenlijke veete tusschen koning Leopold en zyn doch ter geboren werd. Door zyn toestemming te geven tot het huwelijk zyner kleindochter met den door haar ir.nig beminden prins Windischgr&tz hoopte Frans Jozef, die zeker liever een huwelyk met een lid eener re- geerende familie had gezien, haar als ge huwde vrouw het geluk te geven, wat zy als jong meisje te kort was gekomen. Binnen twee jaren van haar huwelyk heeft prinses Elizabeth tot de ervaring moeten komen, dat de rampspoed in het huwelyk barer moeder ook bestemd was de hare te worden." GOUDA, 10 December 1903. Gisteren avond had de Verg, plaats van de Afd. „Gouda" van 't Ned Ond. Gen. Na' eene belangrijke discussie werden de antwoorden vastgesteld op de Pensioenvra- gen van 't Hoofdbestuur. De rekening en verantwoording van den Penningmeester werd nagezien en onder dankzegging goedgekeurd. Vervolgens werd de Heer H. E. van der Roer als lid in 't Bestuur der Afd. herbe noemd. Eindelijk werd nog de stemming gehouden voor een lid van 't Hoofdbestnur, waarna de Voorzitter de Vergad., na rondvraag, sloot. Bjj de gister te Amsterdam door het de partement van koloniën gehouden aanbeste ding, was 0. a. als minste inschrijver voor perceel 12, hennep, touw, garen, werk en koord, de Goudsche Machinale Garenspin- nery, alhier, voor f 2066.77. Aan het gebouw van het hoofdbestuur der posteryen en telegrafie te 's Gravenhage is gister 0. a. aanbesteed, de aanleg van een lyn langs den Staatsspoorweg tusschen De venter en Zwolle, alsmede het byspannen van twee draden aan eene lijn op het sta tionsemplacement te Zwolle. Minste inschrij ver: H. Baas, te Waddinxveen, voor 12819. Naar de Arnh. Ct. verneemt, is door den officier van justitie te Arnhem hooger be roep aangeteekend tegen het vonnis der rechtbank, waarbjj eenige boerenknechts uit Lanteren ieder zyn veroordeeld tot 3 maan den gevangenisstraf, ter zake de aanranding van een meisje aldaar. Voor de Arrondissements-Rechtbank te Maastricht stonden gister tereeht vier mijn werkers uit den omtrek van Heerlen, be schuldigd van openlik met vereenigde krach ten geweld te hebben gepleegd tegen den stationschef te Schaasberg. Beklaagden wa ren den 25en Augustus in beschonken toe stand van een begrafenis gekomen en te Schaasberg afgestapt. Daar hadden zy aan het station alles in opschudding gebracht en den stationchef en de personen die hem ter hulp waren gesneld, mishandeld. Het O. M. was van oordeel, dat tegen beklaagden een strenge straf moet worden geëischt, omdat in gemeenten als te Schaasberg, het gezag moet worden gehandhaafd door, één agent van politie en men alzoo weerloos staat tegen zulk ruw optreden. Eisch voor ieder der beklaagden 1 jaar gevangenisstraf. 2e Klasse. Trekking van Donderdag 10 Dec No. 8773 f 20000. 15482 f 1500. Prijzen van f 30. 259 4791 7516 10424 13112 15047 18006 80 4885 7943 10715 13211 95 18152 599 4926 8154 10971 66 15363 18484 624 5065 96 11523 13419 15500 18619 1558 5314 8318 76 13566 27 96 64 5517 8723 11631 13763 15727 19313 2251 5664 8809 11926 13876 15911 65 2624 5846 8926 51 88 16076 19488 2760 90 9388 12036 13945 16236 19950 2998 6079 9605 15 14189 66 20000 3022 6406 13 12405 14484 16361 20053 3541 34 74 58 14582 17136 20681 82 6877 9811 12723 84 43 20905 3617 7237 10300 12864 15035 97 27 2e Klasse 3 Lyst No. 16882 m. z. 15882. MARKTBERICHTEN. Gouda. 12 Dec 1903. GRANEN. Hoewel de koopltut bevre-li gend was, moest men toch door den grooten aanvoer lager afgeven. Tarwe: Zeeuwsche 8 10 A f 8.50 Mindere dito 7.25 4 7.60 Afwijkende 6 50 4 675 Polder J 6 50 4 7 25 Rogge Zeeuw sche 5 60 4 5 75 Polder 5 - 4 5.25 Buitenlandsche per 70 kilo 4 25 4 475 Gerst: Winter 4254 475 Zomer 4.10 a 4.50 Chevallier 5.254 575. Haver, per heet 3.— 4 3 40, per 100 Kilo 6 25 4 7.— Hennepzaad Inlandsche 4 iluitenlansche 5 50 4 6 Kanariezaad 12.— 4 14.— Koolzaad 7.50 a 9. Erwten Kookerwterï 9 25 a 10 25., Niet - kookende 4 Buitenlandsche'voer - erwten per 80 Kilo 5.90. a6.20, Boonen bruine boonen 12.— 4/ 15.50» Witte Boonen f Paardeboonen 5.754 ƒ625 Dui- veboonen 7.— 4 7.50 Mais per 100 Kik) Bonte Am«'rikaansche 5.80, 4 6.— Odessa 5-75 6.25 Cinquantine 7.25 4 7 50. Veemarkt. Melkvee weinig aanvoer, handel matig prijzen min<l Vette varkens, goede aanvoer, handel, vrijw. 17 4^19 ct. per palf K.G. Biggen voor Engeland, goede aanvoer, handel flauw 15 4 16 ct. per half K.G. Magere Biggen. red. aanvoer handel traag 0.45.4 0 75 per week. Vette Schapen goede aanvoer, handel traag 14 a 20 Lammeren geen aanvoel handel matig fper halt Kilo. Nuchtere Kalveren red aanvoer handel vlug 7.4 J to. Graskalveren red. aanvoer, handel geen f Fokkalveren ƒ8.-— 4 15. Kaas, aangevoerd 46 partijen, handel vlug. te kwal. ƒ26— 4 28.- 2de kwal. 23 - a 25. Zwaardere Boter, red, aanvoer, handel red. Goeboter. 1.25 4 1.30. Weiboter. 1 10 4 1.20. Een buitengewoon Assortiment VAN OS Az., Kleiweg E 73at GOUDA Trlevhoou Ka- 91. WOENSDAG, 9 DEC. L.K. H.K. Staatsleeninqen. PofcT. OAL.Obligatien le Serie 3 Obligatien 2e Serie 3 58'587/s Obligatien Tabaksmonopolie- leening (Fr. 2502-5000 4»/, 97'/, - Rübland. Obligatien Binnenl 1894 4 98«/4 - Obligatien by Hope Co. (GR. 625) 1889-1890 4 95*/, - Azie. Japan Obligatien 1899 4 Provinciale en Stedelijke Leeningen Rotterdam Obligatien| (f 500— 1000) 1894-1897 3 88» 8 - Induetrieele en Finaneieele Ondernemingen. Schuldbr.Voorschotb le Rott. 4 100 4 Hypotheek-Banken- Pandb. Alg. Hypb. 4 99»/, - Alg. Hypothbr. Eerste Nederl. Hypotheekbriefbank 4 99* Pandb. Friesch-Groningsche Hypb. 4 100 - Pandb. Nationale Hypb. 4 10111011/, Pandb. Overyselsche Hypb. 4 99*/* Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101 Pandb. Rotterd. Hypb- 31/, 9714 Pandb. Nederl. Hypotheekbank te Veendam 4 99'/, Pandb. Westlandsche Hypb. 4 100 Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 4 997/„ 99» Scheepvaart- Maatschappijen Obligation Hudig en Veder's Stv.-My. 5 99»/, M ijnbou w- Maatschappijen Obligatien Muller Co. Alg. Mijnbouw My. 5 97 Diversen. Obligatien My. tot Expl. Laan van Meerdervsort 1902 4 98 Aand. Nieuwe Afrikaansche Han lelsvennootsch. 90 Hongarije. Pandb, Ver.-Pester Vat. Erster Sparo 4 98% Noord Amerika. Cert. v. aand. New-Orleans gew. 110, Peru. Corporation ie Mortg. Bonds Peruvian .6 87 Spoorwegleeningen Nederland. Gest. Obligatien- Noord-Brabant Boxtel-Wezel 87'/, - Polen. Aandeelen Warschau- Wuenen 174% Rusland. Groote Spw» My. (Z. 625) Oblig. 1850 3 80»/, Noord Amerika Southern Pa cific. Gew. Aand. 47» 4 Premieleeningen Nederj.and. Schouwburglotón f 1.15 Beloie. Loten Stad Brussel 1886 2'/, 102' 4 - Bekroond /Aireren Medaille Nat Wedstrijd Leeuwarden, Internat. Kol. Tentoonstelling Amsterdam. Ontvangen de NOUVEAUTÊ'S in in groote Keuze tot de meest eonenrree- rendo Prijzen Burgerlijke Btaod. GEBOREN7 Dec. Arnoldns Hendricns, ondern J P. Diklioofl en C. M. Lorjé 8. Johannes Jncobns, ouders T. van Stcjjn en K. G. den Edel. OVERDEDEN8 Dec. M. de Graaf, 14 d. GEHUWD9 Dec. H. Kooiman en C. Gerbrands. R eou wijk. GEBORENArie Pejjen, ouders P. Hoo- gendjjk en H. Ondsboorn. Cernelis. onders K. van der Heijden en J. van der Lecq. OVERLEDENM. van Djjlr, 1 j. - J. Krak, 93* j. TE HUUR aan de Westhaven B No. 149, met ACHT KAMERS, ruimen KELDER en grooten TUIN. Huurprijs fl. bib.—. Dadelijk te aanvaarden. Te bevragen by J. W. SCHOUTEN. Abonnement f 40.— per jaar voor per* ceelen, binnen een kring van K. M. 1, gelegen. Aanleg- en onderhoud gratis. Het net is aangesloten aan het Rfjts Inter- communaalbureau. Op 15 Nov. 1903 141 verkregen aanslui tingen. Contracten en voorwaarden verkrijgbaar aan het Bureau, ACHTER I)E VÏSCH- MARKT. o TIENDEWEG, 59. eene prachtige Collectie (reukloos, gevaarloos), D< KACII Rl .S worden ook in HU Uil geg-eVen. 1 MEI of eerder met TUIN, 6 Kamers, ruime Warande, Keuken en Kelder, voorzien van Gas- en Waterleiding. Te bevragen TURFMARKT HA25&. bestaat er geen wtngennmer en goedkooper lectuur dan de verhalen van de Ieder nummer met een fraaie in der kleuren gedrukte plaat op het omslag, bevat een compleet verhaal van 32 pagina's gedrukt in 2 kolommen, das 64 kolommen druks en koet êlechtê per complete Roman fO cemlt. LEEST hoe de beide Wilsons met ware doodsverachting de grootste Boevenholen in Amerika binnendringen. LEEST hoe de beide Wilsons zich vermomd in het meest gevaarlyke donkere New-York begeven en met ongeëvenaarde slimheid de misdadigers weten te snappen. LEEST hoe de beide Wilgons alle geheimzinnige diefstallen en moorden aan het licht brengen en de da'ders aan het gerecht overleveren. Meg maal» er bestaat geen Èneleméer Lectuur voor slechts f O cent» een complete Roman. Naar buiten, alleen tegen inzending van Postzegels of Postwissel. Hieronder volgen de Titels van de Romans, welke aan het Bureau van ons Blad verkrygbaar zyn. No. 1. De Wilsons en het geheim van de bank. (De opsporing vnn het ge stolen millioen). No. 2. De onschuldig ter dood veroordeelde door de Wilson* gered, (De ware moordenaar gevat). No. 3. De Wilsons en het gesluierde meisje. (Het geheim van de Tombs.) No. 4. De Wilsons op het spoor van de grootste oplichtster van Londen. No. 5. De Wilsons en het geraamte in den Keldor. No. 6. De Wilsons en de Boeven in het donkerste van New-York. No. 7. I)e Lokvogel van de Wilsons. ('De Boeven vyn het East-End gevat). No. 8. De Wilsons en dc valsche spelers. No. 9. De Wilsons en de Opiumschuivers. (Do gele duivels van China). No, 10. De Wilsons in de holen van New-York. (Het geheim van John-Street). No. 11 De Wilsons en de Koningin der Anarchisten No. 12. De Red-Hoek Bende door de Wilsons gesnapt. No. 13. De Wilsons in doodsgevaar. (De Telegramdieven). No 14. De Wilsone en het Boertje te New-York. (Een lastig geval in Bowery-Laan.) No. 15. De Wilsons en de Mail- dieven. No. 16. De Wilsónfl en de Koning der Bandieten. No2k[7. de Wilsons en de verdwijning yan de Millionnair Hnro. (De Koning vafi^Bonanza op de pynbank. No. 18. De Wilsons in 't Zuiden van Dakota. (De afgesneden hand). No. 19. De Wilsons en de Zwarte Kat. (De valsche Kaartspelers van Chicago.

Goudsche Courant | 1903 | | pagina 2