Zander-Instituut. Turntricots en Riemen. OPKlillHIVG HEERENHUIS GENEVEK BINNENLAND. II. kS/UISOM. „Nationaal Grondbezit" Doctor DE WILDE, Stadsnieuws. 3748te gjtaats-loterij BEÜRSVA1TR0TTERDAM. M antcln. Cost timen. PELTERIJEN, Veemarkt te Rotterdam, ABmniTKNTfElM Volgens derf hedendaagschen stand der wetenschap is Odol voor de verzon Zonuw- on Maaglijders ZSa,ad.g"©Tr©r voor Huidziekten, enz. - GOl'IH. Verspreide fïeriehten. Frankrijk. Parys loopt ditmaal den kans zonder Kerstbrood te zitten. De bakkersknechts hebben aan het werklieden-syndicaat mach tiging verleend de algemeene staking te proclameeron. De avond vóór eersten Kerst dag reeds zonden de ovens niot aangemaakt worden. De vroegere minister-president Waldeck- Rousseau heeft den Senaat een verlof van drie maanden gevraagd. H(j is niot ziek, maar heeft rast noodig. In het Paleis van .Justitie te Parys liep evenwel het gerucht, dat de voormalige pre mier lydende zou zyn aan leverziekte en geelzucht. Een typhusepidemie is uitgebroken onder het garnizoen te Brest. Het 19e linieregi ment en het 18e vestingartilleriebataljon zyn het ergst aangetast. De directeur van den gezondheidsdienst van het 11e legerkorps is te Brest aange komen om zich te vergewissen van den toe stand en zoo mogelijk, afdoende maatregelen te nemen. Duitsciiland. Te Berljjn en in de voorsteden zyn Don derdagavond 23 vergaderingen gehouden, waarin de sociaal-democratische leden van den Rijksdag het woord voerden over de werkstaking te Krimmitschau. In al deze vergaderingen werden gelijkluidende moties aangenomen, waarin sympathie wordt uitge sproken met de stakers en hun steun be loofd wordt. Bovendien leggen de stellers der moties nadruk op de noodzakelijkheid, het recht van vereeniging te handhaven. Rusland en Japan. Uit Tokio wordt gemeld, dat het dirigeo- ren van troepen naar Korea ophanden is. Dj Raad der Ouden moet hierover met den keizer hebben beraadslaagd. Amerika. To Galveston (Tescas) werd een anarchist gearresteerd, die in het bezit was van plan nen van het Witte Huis en die in verbinding stond met anarchistische groopen in Paterson, Chicago en New-York. öTATEN-li EN EUAAL. T ff IC MC 10 BC li I fl MC Ml. Zitting van Zaterdag 19 December. In deze zitting word de begrooting voor Oorlog behandeld. De heer Arts huldigde 's ministers kracht dadig optreden in het voorjaar, betreurde de toenemende styging van het eindcijfer en bepleitte krachtig verbetering der positie van de onderofficieren, ook in het belang eener goede kadervorming. De heer Ter Laan sloot zich by dit laatste aan. Hy kwam op tegen de onrustbarende toeneming van do oorlogsuitgaven ten nadeele van noodzakelijke hervormingen. De spreker keurde de gedwongen kadertoe treding af en leidde uit verschillende omstan digheden af dat de behandeling der soldaten zeer veel te wenschen overlaat en zy door ons verfoeilijk krygstuchtstelsel soms in den dood worden gedreven. De heer Seret oordeelde dat de minister de noodige zuinigheid betracht, zooveel dit is overeen te brengen met do belangen der de fensie en gaf den minister alsnog ernstig de verbetering van de positie der onderofficieren in overweging. De hoor Duymaer van Twist achtte het dringend noodig maatregelen te nemen ter voorziening in het bedenkelijk tekort aan beroeps- en reserve-officieren en onderoffi cieren. Hij wenschte een reservekader en de voorbereiding van het militair onderricht onder zelfstandige hoofden te plaatsen, om daardoor er meer bezieling in te brengen. Voorts bepleitte h(j krachtige bevordering van de godsdienstige en zedelijke belangen der militairen. De heer Tydeman oordeelde dat, in afwach ting van de werking der niouwe legorwet, nog geen principieels beslissingen omtrent loger-organisatio kunnen genomen worden. Hij laakte sterk wat op comptabel gebied is gebeurd en verlangde vervulling der wen schen van de 14 ton commissie, nl. een zelf standige comptabele afdeoling onder een zelfstandigen chef. Voorts gaf hy een uiteenzetting van een wijze tot vorming van kader en van het be lang van goed voorbereidend militair on derwijs. Na antwoord van den minister zijn de algemeene beraadslagingen geslote». Volgens de Standaard zal begin Januari a.s. te Amsterdam een nieuw tijdschrift het licht zien, dat aan de bestudeering der wetenschap zal gewyd zyn en op gerefor meerden grondslag staat. Iets in den geest van Onze Eeuw. Als redacteuren worden genoemd de hoogleeraren der Vrye Universi teit dr. H. H. Kuyper, dr. Bavinck, dr. Rutgers e.a. Gemengde Berichten. Aan den onder-luitenant der infanterie O.-I. leger A. A. van Haaien is Donderdag te Nijmegen de Willemsorde 4e kl. uitgereikt. De heer van Haaien, die na een onafge broken dienst van byna 17 jaren in ons Indisch leger, thans met een éénjarig ver lof hier vertoeft, maakte het vorige jaar deel uit van onze troepenmacht in Djambi. Daar moest, op 5 Maart jl., een transport levensmiddelen gebracht worden van Lim- boer naar Tjilatjang. De weg, dien dat trans port te volgen had, was een voetpad. Vorige transporten waren daar steeds door den vijand beschoten op een punt, waar het voetpad do breede rivier naderde. De vjjand had zich daar genesteld in loopgraven aan gene zyde, der rivier en op een heuveltop aan de andere zijde van het voetpad, waar de vyand ook zeer moeilijk te bereiken was. De onder-luitenant van Haaien werd een half uur voor den afmarsch van het trans port met 20 man vooruitgezonden om zóó stelling te nemen, dat het transport, zoo mogelijk, ongehinderd kon doortrekken. Aan tien man, onder kommando van een sergeant, werd toen door van Haaien een stelling aangewezen, van waaruit de vyand aan de overzijde der rivier onder vuur kon worden genomenmet de overige tien man Amboineesche fuseliers kwam van Haaien ongemerkt aan den voet van den heuvel. Daar, waar de hu vel het steilst en het moeilijkst te beklimmen was, maar vanwaar de vyand hem daarom ook niet verwachtte werd met do meest mogelijke krachtsin spanning op handen en voeten de heuvel in alle stilte beklommen. Byna op den top ge komen, hoorde van Haaien, dat het nade rend transport door den zich in zijn onmid dellijke nabijheid bevindenden, in loopgra ven verscholen vyand, beschoten werd. Van Haaien zag zich toon nog maar vergezeld van 4 zijner Amboineezende andere 6 volgdon en zouden weldra by hem zyn. Hy wilde echter den vyand, die uit voorlaadge- weren had geschoten, niet den tijd laten voor herladen en stortte zich daarom, zon der zich te bodenken, met de blanke' sa bel in de hand en gevolgd en bijgestaan door zyn 4 Amboineezen, tüsschen den 16 man sterken vyand, en een handgemeen volgde. In minder dan geen tijd was heff, pjeit beslist. De vyand was, met achterlating van wapens, de wildernis ingevlucht of lag ziel togend ter aarde, neergeveld dóór de si&el van van Haaien, op welk wapen hy den meestergraad had verworven, en door de bajonet der fuseliers. Dit wapenfeit werd Donderdag voor de ter eere van van Haaien paradeerer.de troepen in herinnering gebracht door den kapitein paradekommandant, aan wien opgedragen was van Haaien te ridderen. Na afloop dezer plechtigheid werd hem in de sociëteit „de Harmonie" de eerewijn aangeboden. Onder-luitenant van Haaien is geboren te Ubbergen, in 1864, trad ia 1880 in dienst te Kampen en vertrok in 1887 als korpo raal near Iudië. Na tweemaal in Atjeh te zyn geweest, ging hij in 1902 met de expo- ditionnaire troepen naar Djambi. Poging tot vadermoord door een krank zinnige. Te Avricourt, een kleine gemeente in het arrondissement Compiegne, heeft een jongmensch 25 jaar oud en doofstom getracht zyn vader met messteken te vermoorden. Hy overviel den ouden man terwijl deze in den tuin werkte en bracht hem twee mes steken in rug en schouder toe, terwijl hy hem ten derden male aan den pols wondde. De vader, die hevig bloedde, vluchtte in een schuur, waarvan hy de deur afsloot en hoorde daarop dat zyn zoon in huis terug- keerdo. Toen do vader vervolgens het huis naderde, verscheen de zoon, met een geweer in de hand, aan het venster en legde op zyn vader aan, die zich nog intyds achter een boom kon verbergen. Toen zette de onge lukkige den loop van het geweer op zyn voorhoofd en verbrijzelde zich de hersenpan. De vader begaf zich naar het dorp waar men zyn wonden verbond, terwijl anderen naar hot huis snelden. Dit stond in brand, doch men werd het vuur spoedig meester. Het schijnt dat de rampzalige jonge man, toen hij dood neerviel, de brandende kachel in zyn val heeft meegesleept, althans zyn lyk was half verkoold. De toestand van den vader is ernstig, maar men heeft nog hoop hem in het leven te houden Een gewezen officier van het Duitsche heilsleger had de beschuldiging geuit dat het door giften verzamelde geld meest naar En geland ging- Het hoofdkwartier heeft daarom een aanklacht wogens smaad tegen hem in gediend. By de behandeling van de zaak zal ook generaal Booth onder eede mede mede- deelen, hoe het geld dat het leger ophaalt, gebrokt wordt. De 17 jarige dochter van baron von Rhein- baben, den minister van financiën, trachtte Woensdagavond in de Dorotheenstrasse te Berlyn op een wagen van de electrische tram te springen, terwyl die in volle vaart voor bijreed. Toen zy reeds op de treeplank stond, wandelde zy en zou gevallen zijn, als niet de Engelsche ingenieur William Davison uit Newcastle, van het platform af, haar behulp zaam zyn hand had toegostoken. Maar hy kon haar niet houden, viel zelf van het plat form en bleef met gebroken hals op straat liggen. Kojt daarna is hy in het ziekenhuis overleden- Davison laat een jonge vrouw met een paar kinderen achter. De Amerikaansche „Standard Oil Com pany" moet zich tegenwoordig veel meer dan vroeger ter voorziening in haar behoeften tot de Europcesche petrobummarkt wen den. De olievelden van Amerika, inzonder heid die van Pennsylvanië, zyn langzamer hand minder productief geworden en nieu we terreinen met een belangrijke opbrengst zyn in Amerika in de laatste jaren niet ont dekt. Eerst waren de Vereenigde Staten ver reweg- de voornaamste petroleum producent, maar sedert 1897 staat Rusland bovenaan In 1884 waren die producties 188 en 60 miilioen poed in 1897 waren ze gekomen op 433 en 422en in 1901 waren zy 406 en 675 miilioen. De wereldproductie van petroleum gedu rende de laatste drie jaren bedroeg, volgens een Duitsche opgaaf, in tonnen 19.700 000, 22.473.000 en 23.331.000. Van deze byna 234 miilioen tonnen olie, in 1902 gewonnen, leverde Amerika er 10 miilioen en Ned.-Indië 380.000. De „New Age" stelt voor een nationale huldebetooging te houden ter eere van ge neraal Butler, die in het verslag van de oorlogscommissie nu te boek staat ah de man, die Engeland voor den oorlog waar schuwde en zyn handen zuiver heeft gehou den van het geknoei, dat tot den oorlog heeft geleid. Daarom werd hy heengezonden, kreeg hy een berisping van zyn regeering, werd de jingopers op hem losgelaten en kreet het gepeupel hem voor een verrader uit. Al die jaren heeft Butler gezwegen tot do oor logscommissie zyn lippen opende. Had men maar naar generaal Butler geluisterd, er zou geen oorlog geweest zyn. Had hy den oorlog moeten voeren, dan ware de oorlog gevoerd zooals een krijgsman dien voert. Wy kannen niet gelooven zegt de „New Age'I dat hy zich tegen vrouwen en kin deren gekeerd zou hebben. Hy zoa Engeland niet onteerd hebben door Zuid Afrika over te leveren aan plundering en verwoesting te vuur en te zwaard. Die man, vindt de „New Age", die zelf van den beginne af den oorlog veroordeeld heeft, moet gehuldigd worden. De „Nieuwe Ct." schrijft Een uitgever te Schiedam (Boterstraat 50, beneden) heeft eon prospectus verspreid, wuarin „aan de ingezetenen van Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en omgeving" be kend gemaakt wordt, dat hy voor hen een Christelijk dagblad gaat uitgeven, „dat op politiek terrein de beginselen der Revolutie bestrjjdt en de Anti-revolutionnaire, d. i. Cbristelyk-Historische, beginselen voorstaat en ook op maatschappelijk en lokaal terrein zich laat leiden door de eeuwige beginselen van Gods Woord". Hy vraagt in geestdrif tige bewoordingen om den krachtigen steun van het lezend en adverteerond publick. Het blad zal heeten „de Nieuwe Courant" weliswaar„voor Schiedam, Vlaardingen en Maassluis", maar toch zoozeer met den nadruk op de eerste drie woorden, dat reeds in dit prospectus wordt gezegd„Onze vrienden in Maassluis bv. moeten in „de Nieuwe Courant" evengoed hun Maassluis' dagblad erkennen als de Vlaardingers er een Vlaardingsehe courant in terugvinden", enz- Nu hebben wy er niet het minste be zwaar tegen, dat bedoelde vrienden in Maas sluis onze courant als hun dagblad erken nen. Het is alleen de „overneming" van on zen titel, die ons wat brutaal voorkomt. Te moer waar bovon het prospectus de naam van ons blad prijkt in byna goheel hetzelfde eigenaardige lettertype, dat men aantreft aan het hoofd van onze courant. De Kamer van arbeid voor de voedings- en genotmiddelen te Nijmegen heeft op het voorbeeld van de Kamer var. arbeid voor de tabaksindustie te Rotterdam de patroons van bedrijven, in eerstgenoemde kamer ver tegenwoordigd, by circulaire in overweging gegeven maatregelen te nemen, waardoor de werklieden de aanstaande feestdagen zonder nog meerdere zorg kunnen tegemoetzien. De Kamer wenscht dat voor die dagen het loon worde uitgekeerd, dat gemiddeld genoten wordt. Zekeren Q. verliet Donderdagavond het café Het Anker, tusschen Wouw en Roosen daal, om zich huiswaarts te begeven. Nauwe lijks buiten gekomen, werd by door een paar onbekenden vastgegrepen, cn zyn handen vastgebonden. Onderwyl werd hem zyn geld gelukkig een klein bedrag f 1 afge nomen Q is daarna naar Het Anker teruggeloopen en daar werden hem de touwen om de handen losgesneden. (D v. Nbr.) In de Amstelstraat te Amsterdam is een nieuw „Flora"-theater geopend. De architect, de heer Evert Breman, die ook het Rembrandt-theater bouwde, heeft getracht, zoo veel mogelijk praktisch te zyn, zegt 't „Nieuws"en niettemin is 't hem toch gelakt, een aardig, eenvoudig geveltje te ontwerpen. De twaalf deuren naast el kaar zyn wel het bewijs, dat de bouwer het doelmatige boven het fraaie heeft gesteld. De,lengte van het theater bedraagt ruim 45, en de breedte 18 metershet tooneel neemt 9 meters van de zaal in beslag, is 84 meter diep, uit de zaal gezien 7 en in werkelijkheid 17 meters hoog. De zaal biedt ruimte voor ongeveer 1400 bezoekers, de plaatsen op de gaanderijen meegerekend. Op allo rangen zyn klap- stoelen. Boven, om de gaanderijen is een 2 me ters breede brandgang, die aan de straat zijde buiten het gebouw uitkomt. Achter de front-galery bevindt zich de foyer en daaronder een biljartzaal, die ook voor de bezoekers van het zich in hot thea ter bevindende „Wiener-Café", dat ook over dag geopend zal zijn, te bereiken is. Men schryft aan de Tel. Het zeldzame feit heeft zich te Maastricht voorgedaan, dat een doofstomme eensklaps tot spreken kwam en dat wel d or het zien van een glas jenever. Een landlooper, wien een bord op de borst hing, vermeldende, dat hy doofstom was, bood den voorbygungers postpapier en pot- looden te koop aan. Hij gedroeg zich daarbij evenwel zóó lastig, dat een agent van politie hem by zyn kraag pakte en naar het politie bureau bracht Hier meende men al spoedig met een be drieger te doen te hebben, doch de aange houdene verried zich niet. Op het bureau wa3 echter een hoeveelheid jenever aanwe zig, waarop in een bierhuis „zonder ver gunning" beslag was gelegd. Een glas hier van werd den doofstomme voorgehouden en deze zeide onbedacht „graag" Men had den sprekenden doofstomme nu leelyk te pakken en 't onderzoek dat verder plaats had bracht ook nu nog uit, dat 't postpapier en de potlooden, waarmede hy ventte, gestolen waren. GOUDA, 21 December 1903. De le-luit. J. J. H. Meijer, van het 4e reg. inf., wordt voor drie jaar gedetacheerd by de landmacht in W. I. Zaterdagavond gaf de Gymnastiek-ver- eeniginz „Gouda" voor een talrijk publiek haar eerste uitvoering in „Ons Genoe gen". De voorzitter van het gewest Zuid-Holland van het Nedorl- Gymn. Verbond de heer Joh. Heynen opende de avond met een kort woord over het nut der gymnastiek en beval de jonge vereeniging in de belangstelling en steun van het publiek bijzonder aan. Als eerste nummer werd gegeven een serie staafoefeningen en hoewel er een enkele fout gemaakt werd, was het geheel zeer goed vooral de oefening met overstap voor en achterwaarts werd mooi uitgevoerd. Hierop volgde oefoningen aan brug en hoog- rek, de le afdeeling liet aan het rek flinke oefeningen zien, welke allen zonder onder scheid mooi werden afgewerkt evenals de 2de afdeeling aan de brug. Ik zou door kunnen gaan en elke serie afzonderlijk bespreken, daar echter dezelfde toestellen ook na de pauze werden gebruikt en tot het eind de turners dezelfde frisch— heid in hunne bewegingen hielden als by den. aanvang, kan ik verder volstaan met eeik enkele opmerking; geen aanmerking. De serie knotsoefeningen, in Gouda meen. ik nieuw, werd vlug afgewerkt en gaf mooi» standen te zien, alleen de houding der yr(j» hand en arm by het zwaaien was niet mooi. M. i moest de hand op den rug worden gehouden en niet over de borst met de hand aan den schouder, Na de pauze, een tweede nieuwigheid, Trimplin Bok Ljjnspringen, de sprongen werden goed genomen, er werd gesprongen tot 2.10 meter, en gaven blyk er voor deze wijze van springen veel animo bestaat. My dankt echter deze wijze van springen niet mag geschieden, als zooals hier, onder be kwaam en voldoend toezicht. Tusschen de verschillende nummers wer den kleine voordrachten gehouden welke na de byval welke zy oogstten bijzonder in de smaak van het publiek vielen, terwijl een geanimeerd bal den avond besloot. De jonge Vereeniging Gouda heeft met hare eerste uitvoering getoond te beschikken niet alleen over flinke krachten maar tevens in den heer van Duuren over een degelijk leider, en waar nu beide zoo als hier aan wezig zyn, kan het niet anders of Gouda moet een Vereeniging worden wier naam in de Gymnastiekwereld van het gewest Zuid- Holland met eere zal genoemd worden. Zooals te denken was, had zich gisteren avond een talrijk publiek naar Ons Genoegen begeven om een voorstelling by to wonen van de populaire Humoristen Soleer en Hesse. Deze beide humoristen hebben zich hier ter stede een goeden naam verworven en ongetwijfeld zullen zy steeds volle zalen hebben. By deze opvoering hadden wij het genoegen Mevroaw Kiehl en den heer Delmonto weder te ontmoeten, die Donderdagavond in het departement „Gouda" der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen zoo'n groot succes hadden behaald. De Voordrachten van de hh. Solser en Hesse, hoewel sommigen niet nieuw, vol deden uitmuntend en een warm applaus, dat zy na ieder nummer ontvingen, was wel een bewys dat hun optreden in aller smaak viel. Mevrouw Kiehl en de heer Delmonte had den mede veel succes en vooral in Kapitien Cadillac, ook zy werden flink geapplaudiseerd. Mevr. Hesse-Slauderof had ook een paar nummers van het programma voor haar rekening, die het publiek hartelijk deden lachen- De geheele voorstelling slaagde uitmuntend en wy hopen hen in dezen winter nog meer te zien optreden. Wy hopen wanneer weder dergelijke voor stellingen plaats hebben, dat dan de zaal als schouwburgzaal zal zijn ingericht, daar de platte zaul veel van het effect doet ver loren gaan. Op de jaarlyksche algemeene vergadering van de Postduiven vereeniging „de Vriend schap" Gouda werd door den Secretaris den heer P. J. Rijnaarts verslag gegeven van de in dit jaar gehouden wedvluchten. Op 13 April gedurende de staking met vervoer van goederen op de spoorwegen werden do duiven onder geleide van den lieer N. J. Montagne als convoyeur naar Dordrecht gezonden, om van daar uit de eerste wed vlucht te houden waarbij 12 prijzen werden behaald, op 31 Mei wedvlucht van Mons in België 11 prijzen behaald, op 7 Juni natio naal concours Creil in Frankrijk 9 prijzen behaald, op 21 Juni nationaal concours Orleans Zuid Frankrijk waarbij met slecht weer maar 2 prijzen van de 12 prachtige prijzen werden behaald, op 26 Juli wedvlucht Aken Duitschland werden 7 prijzen behaald, op 23 Augustus wedvlucht met jonge duiven van uit Mon3 in België werden 9 prijzen behaald, tot sluiting der vluchten op 20 September eene parforco wedvlucht Brassel waarbij 11 prijzen werden behaald, by deze wedvlacht zyn 6 duiven door den Secretaris zonder eenige trainatie rechtstreeks naar Brassel mede gegeven, die allen goed terug kwamen, maar te laat om prys te verdienen. De rekening van den Penningmeester D. Lorius was in ontvangst f 144,37, in uit gaaf f 142,36, batig saldo f 2,01. Daar alle leden niet present waren werd er voor het volgende jaar toch ruim 200 ringen voor jonge duiven aangevraagd, die allen in het Stamboek voor Nederlandsch Duivenwezen worden ingeschreven. Het Bestuur is voor het volgende jaar als volgtN. J. Montagne PresP. J. Ry naarts Secr., M. G. Begeer Penn. en Com missarissen W. Vermij, A- L Polet en R. Kersbergen. Van wege de politie alhier zyn de tappers en slyters nog eens herinnerd aan de bepa lingen der drankwet, speciaal wat betreft n het toedienen of verkoopen van sterken drank aan kinderen en zulks met het oog wat itf deze gemeente nog al eens schynt plaats te vinder., dat die drank door jeugdige personen wordt gehaald voor anderen. Door de havenpolitie alhier, is procesver baal opgemaakt, tegen den eigenaar eener sleepboot, tevens brandstoffenhandelaar de V. alhier, op grond van weigering tot be taling der verschuldigde Kaai, of liggelden (Havengeld). Aangenomen het beroep by de Rem. Broederschap te Dokkum door ds. G. J. W. Oldeman te Hoogeveen. Stolwijk. Reeds langen tijd bestond er tosschen de buren R. en de V. in 't Beier- sche, alhier, een minder goede verstand houding. Vrijdag nu kwam het tot eene uitbarsting op het erf van R., met dit onge lukkig gevolg, dat van F. d. V. met een zoogenaamde „snij" twee vingers van de linkerhand werden afgehakt, terwyl de derde vinger hoogstwaarschijnlijk ook verloren zal zyn. Naar men verneemt is de politie reeds met deze zaak in kennis gesteld. 3e Klasse. Trekking van Maandag 21 Dec. No. 18150 f 5000. 20801 1 2000. 3933 en 16394 ieder f 1500, 227 f 400. 16758 1 200. 14074,. 15028' en 15891 ieder 1 100. Prjjzen van f 45. 12 3067 5908 8997 12206 14927 17949 175 96 65 9081 44 48 53 76 3116 66 9107 67 67 18002 99 43 94 18 12397 15057 3 204 3226 6008 9251 12425 73 38 11 27 16 87 40 15111 51 41 33 50 9365 41 13 58 57 58 85 94 49 15230 62 96 3319 6121 9403 55 15361 18151 311 89 42 5 84 15427 18249 443 3416 69 86 87 57 82 47 31 6209 9,502 12505 15652 18375 54 34 51 71 9 15716 91 533 38 89 72 77 35 97 35 94 6325 75 12763 48 18461 36 3506 73 76 64 61 18521 623 43 94 9713 75 85 37 29 49 6405 9819 76 15812 18693 47 55 42 9983 12803 59 18702 85 88 87 88 90 15945 18846 96 3609 6516 10151 13068 57 18953 710 58 38 63 87 16074 56 893 71 50 10283 13164 16153 74 960 3732 6646 25 13220 68 19091 1016 41 52 91 43 91 19121 64 3811 62 10814 68 97 22 81 21 98 23 94 16202 28 82 3908 6745 80 13302 33 46 1103 44 54 86 9 48 78 52 88 6950 10508 48 64 19248 75 90 7048 10603 13417 75 66 1209 4056 54 20 22 98 19335 1309 4193 76 56 13607 16335 38, 17 4289 95 10701 27 84 19453 36 91 7125 27 63 16403 19523 65. 4331 7212 32 99 26 61 66 41 68 10882 13711 16512 76 1402 4642 7312 90 13 63 77 11 78 14 10912 16 16633 19620 1521 4813 33 28 13i08 50 53 55 19 7406 78 78 16711 62 1630 22 55 11000 13905 16808 17911 40 4917 7511 72 40 25 21 88 37 30 90 75 28 81 1732 55 81 11120 88 74 19810 51 75 7691 11214 14001 84 18 94 83 7709 16 24 16906 19913 1813 99 13 46 25 94 15 25 5035 15 11349 77 17031 71 36 40 7911 58 14166 17141 86 1937 94 17 70 97 58 20020 74 5105 8040 11411 14200 80 31 2004 22 73 11540 18 99 84 10 5214 8136 74 60 17251 20115 46 5357 8296 11606 14328 55 36 2117 74 8357 10 36 70 93 28 5417 8457 74 37 74 20210 74 47 8577 87 50 17410 45 2243 55 8653 11711 60 73 20317 2337 89 64 53 99 85 20600 40 90 66 57 14420 90 27 2401 96 68 11808 14615 17500 92 12 5525 80 91 20 17 20711 2613 46 97 12002 31 67 53 37 55 8709 29 54 17607 93 62 77 20 12136 85 59 20831 2759 5734 96 50 14781 17787 67 64 5855 8977 72 14804 17879 20910 2891 72 85 83 46 79 67 2903 6904 96 12200 89 17916 3006 A. VAN OS Az., Kleiweg E 73a, GOUDA Telephoon ,1a. 31. ZATERDAG, 19 DEO. L.K. H.K. Staatsleeninqen. Nederland. Certificaten Ned. Werkelijke Schuld 3 92'/, - DurrscHLAND.Ryksleening 1891- 1899 3 90 - Italië. Inschrijving 1862— 1891 5 977, - Portugal. Obligatien Tabaks- monopolieleening (Fr. 2500- 5000) 47, 977, - Rusland. Obligatien Binnen- landsche 1894 4 98% Turkije. Geconverteerde Lee ning Serie C 371/, Azie. Japan Obligatien 1899 4 80 Brazilië. Obligatien 1903 5 91% Industrieele en Financieele Ondernemingen. Schuldbrieven Vborschotb. Ie Rott. 4 100 Hypotheek-Banken Pandb. Algemeene Hypb. 4 997a Pandb. Batanfsche Hypb. 4 100 Alg. Hypotheekbr. Eerste Ned. Hypotheekbriefbank 4 99% Pandb. Holl -Geldersche Hypb.4 99*7 Pandb. Hollandsche Hypb. 4 99s Pandb. Nationale Hypb. 4 1017* 1011/, Pandb. Nederl. Scheeps-Hypo- theekbank 47a 101 Pandbr. Noord-Nederlandsche Hypb. 4 991 Pandb- Overyselsche Hypb. 4 99% Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101 - Pandb. Rotterd. Hypb. 37a 97' Pandb. Rynlandsche Hypb. 4 99' a Pandb. Stedelijke Hypb. 4 99' Pandb. Utrechtscho Hypb. 4 99* Pandb. Vaderl. Hypb. 4 99' 3 Pandb. Westlandscho Hypb. 4 100 Pandb. Zuid Holl. Hypb. 4 99' Scheepvaart- Maatschappijen Obligatien Verschure Co.'s Algcm. Binl. Scheepv.-My. 5 997a Diver een. Obligatien My. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1902 4 98 Obligatien Nationaal Grond bezit 4 99 74 Spoo rweg leeningen Nederland. Gest. Obligatien Noord Brabant Boxtel-Wezel 1875-80 88 Obligatien Z.-H Electriscae Spw Mij. 47, Premieleeningen. Oostenrijk. Stad Weenen 1874 251 cn JA PONSTOP EEN worden tot zeer Ing'c prijzen OPGE- llU IM O. Afloop der Opoabaro Vorkooping van Onroerende Goederen, ten ovorstaan van Notaris GROENENDAAL, gehouden den 21 December. Een Huis, wyk C No 91, k mcj. G. van Groeningen te Stolwijk voor f 3960.— Maandag 21 December 1903. Vette ossen en koeien goede aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 34. 2de kwal. 30, 3de kw. 27 cent per half kilo. Vette kalveren, goede aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 28, 2de kwal. 25 3de kwal 22 cents per half kilo Vette varkens rei lijk» aanvoer prijzen waren voor ie kwal. 20, 2de kwal. 19 3de kwal. 16 cents per hall kilo. Schapen en lammeren redelijk aangevoerd. Handel in vet vee en vette kalveren, schapen en lammeren, redelijk prijshoudend. Vette varkens iets beter in prys. Öeboron: JOH AN MARIE, Zoon van li. MOERKERK en M. T. A. MOERKERK— Hinriciis. Gouda, 19 December 1903. TE HUUR aan de Westhaven B No. 149 met ACHT KAMERS, ruimen KELDER en grooten TUIN. Hunrprjjs fl. 575.Dndeljjk te aanvaarden. Te bevragen bjj J. W. SCHOUTEN. Naamlooze Vennootschap te 's-Gravenhag'e. De DIRECTIE bericht, dat de COUPONS per 4 pCt. Obligatiën, vervallende St Januari M0O4 en der 4]pCt. Obli gatiën, vervallende f Februari M004, betaalbaar zyn te s-Gravenhageten kantore der Vennootschap, der Haag8che Gommissiebank, en der Firma P. J. Landry. Amsterdam, by de H.H- Praetorins Zoon. Gouda, Montyn Dortlend- Over de Het beste Mondwater Mer Wereld! verspreid. Heerlijk verfrisschendf Conserveert de handen! Hat beate, onachadalykata en g» JMB^L makkelykste poetamlddel voor Heeres IfH en vooral damea en Kinderachoenwtrk ■KSjfia de Appretunr ran C. M Müller L Ca BerlinBeuth-Str 14. - Men lette goed Müi\S op naam en fabrlekamerk.— Varkryghaar by: Hearen Winkeliers le sebeenwark, lalantcrlen, Sreeeryee aas. e»».- Seaeraal-Deyet by W. BerSsmenn, Arnheei Alleen gcht in onze Patentflacons. wordt nit overtuiging, als eeu werkelyke hulp 'n den nood, het boek aanbevolen. Na ontvangst van adres per briefkaart w or It dit boekje jranco per post toegezonden door BLOKPOEI/S Boekh. Zaltbommol. PUIK k oude A N SCHIEDAMMER j Merk NICxHTCA F Vorkrijgbaar by t M. PEET KUS Jz. N lf. Me howijs vnn oclilli-id is n caohet on kurk ateode voor SCHIEDAM. zi°n van dou naam dor Kirn a P. IfOPPP ARTS, Specixle heliuiideliug open beenwonden Uosestraat 17, ROTTERDAM. ■Becroond» oe 10 Teatoea- jlfklUngeo.ook ie 'iHagt, llfi. i Bt Prim» Schoen*pp-etuur, Pecrlee-Gloie, Selln, Glenicréme enz. tijm da bene middelen voor hel tonder moeite keurig poenen ven alle iwerte en gekleurde Heereu, Damea en Kiuderecboenen. Ver krijgbaar bij winkeiitra in Schoenwerk, Galanterila, Drogerijen cm. Mea lette goed op het febrielumerk. Oaak-Agenti W. Sardemann, Arnhem. Fluwoelen Singel R 724, Geneesh. Dr. J. H. BAKKER KIEMEI,IER, Directr. I). vak DUUREN. Behand. van/'Hf/fW*. verkrommingen, ingevallen boentt x on o-beenen on andore I leha a in m f n nor malg cm%wa kte conntlvatic, up Ier- en geur. ziekten rhen matinche aandoeningenver stuikingen enz. enz.

Goudsche Courant | 1903 | | pagina 2