Aovïiitiiiivriiiis OPENBARE VERKOOP® OI'KtllllVIi BINNENLAND. I). SAMSOM. Stadsnieuws. Waarschuwing. Rechtzaken. 3748t0 3taats-loterij PARAPLUIES en HANDSCHOENEN. BEURS VAN ROTTERDAM. MantelsCostumes PELTERIJEN, NEELTJE VAN OER LINDEN, JACOB LOUIS P0RTUIJ.\ IIROOIïLEEVER, te Boskoop, Wilgslooomen (390 stuks) eeiilg llalilioiii. Doctor DE WILDE, voor Huidziekten, enz. Volgens den hedendaegschen stand der wetenschap is Odol mdeverzor Alleen ssht m het overlijden, heeft aan de Echo de Paris medegedeeld, dat de doode toen zoo treffend op Napoleon I geleken had. De familietrek was by haar leven nooit zoo sterk uitge komen als in die eerste uren nadat de dood ingetreden was. Verspreide Berichten. Frankrijk. De typhus onder het garnizoen te Brest is nog lang niet geweken. Twee nieuwe ge vallen deden zich weer voor met doodely- ken afloop. Totaal telt men nu reeds 11 sterfgevallen. De twee onderofficieren te Saint-Etienne, die voor hun minderen de „Internationale" zongen, zyn definitief veroordeeld, de een tot 60, de andere tot 30 dagen gevange nisstraf. Bovendien zullen zy, na expiratie van hun straf, overgeplaatst worden. De leerlingen van de machinistenschool te Lorient zyn aan het muiten geslagen, omdat zü met Nieuwjaarsdag niet uit moch ten. De cantine werd vernield, onderoffi cieren werden geslagen en de buitenpoort werd geforceerd, terwijl een twintigtal jon gens ontsnapte. Mariniers moesten de orde herstellen. Te Hennebont hielden Zondag stakende arbeiders een optocht met roode vaandels. Het kwam tot een botsing met de gen darmes, waarby vele personen gewond wer den. Spanjk- Gemold wordt, dat koning Alfonsus op speciaal verzoek van keizer Fran* Joseph naar Weenen zal gaan. Amerika. President Roosevelt zou eergisteren een boodschap richten tot het congres met be trekking tot Panama. De Daily Telegraph meent te weten, dat hy als basis zou nemen het verzoek van generaal Reyes. De pre sident hoopt de oppositie te ontwapenen en de bekrachtiging van het Panamakanaal te verzekeren. De Fransche kruiser „Troude" en de Duitsche kruisers „Vineta Ga/elle" en „Panther" kwamen te Port-au-Prince aan om de onmiddellijke invrijheidstelling te eischen van den directeur en de hoogge plaatste beambten van de Haitische bank, die wederrechtelijk gevangen genomen wa ren. De eigenaar, de directeuren en de ar chitect van het Iroquoi,s-theater. die op aanklacht van iemand wiens familie by den brand is omgekomen, in hechtenis werden genomen, zyn onder borgtocht van 10.000 dollar op vrye voeten gesteld tot de in structie inzake het ongeluk geopend is. Het verhoor zal plaats hebben 12 Januari a. s. ST ATEN-G EN E RA A L. f] K H T G KIMI II. Vergadering van Dinsdag 5 Januari, 's avonds 8® 4 uur. De Voorzitter deelt mede dat eenige re- geering8missives, verzoekschriften, enz., zyn ingekomen en voorts dat de centrale sectie besloten heeft morgen in de afdeelingen een aanvang te maken met het onderzoek van da verschillende hoofdstakken der Staats- begrooting voor 1904. De Voorzitter zegt verder voornemens te zyn Vrydng a. s. 11 uur en voor zooveel noodig ook Zaterdag, in openbare vergade ring te doen behandelen de navolgende wetsontwerpenI Nadere aanvulling van Höofdstnk VIII der Staatsbegrooling voor 1903 (Aanschaf fing van snelvuurkanonnen)wyziging van de wet van 2 Mei 1897 tot herziening van de belastbare opbrengst der gebouwde eigen dommen wetsontwerp tot aanleg, exploitatie en gebruik van telegrafen en telefonen en wetsontwerp tot toekenning van een subsidie voor de droogmaking van plassen onder Reeuwyk en Sluipwyk. I)e vergadering wordt daarop gesloten. De heer E. A. von Sahcr Directeur van het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem, werd door de Tentoonstellings Commissie van de Groote Kunsttentoonstelling, die van 1 Mei tot einde October in Dresden zal ge houden worden, benoemd tot gedelegeerde voor de Nederlandsche kleinkunsten. Hy zal er zich voornamelijk mede bezig houden ten behoeve dezer tentoonstelling eene collectieve inzending bijeen te brengen, betrekking heb bende op de Nederlandsche goudsmidskunst. Het is zeker voor den goeden naam van ons kunstambacht als voor den afzet der Nederlandsche kunstwerken van het grootste belang, dat de keuzo dezer inzending met bijzondere zorg plaats heeft, belanghebben den zullen er dan ook wel toe willen mede werken, dat ons land op deze tentoonstelling, die zeer belangryk zal worden, op degelijke wijze vertegenwoordigd zal zyn. De heer von Saher is bereid, hun, die aan deze tentoonstelling wenschen deel te nemen, de gewenschte inlichtingen te geven. Aanmeldingen moeten voor 1 FebPuari a.s. plaats hebben. Gemengde Berichten. Omtrent den moord tusschen Berg en Emmerik, Vrijdagnacht gepleegd, verneemt de N. A. Ct. nog het volgende: De verslageno is de 18 jarige F. v. Kai- lenburg, Hollander van geboorte en te Emme rik woonachtig. Deze liep Vrijdagavond met een zijner vrienden op den 's Heerenbergschen straatweg, toen zy ter hoogte van den molen van by den Elsenpas een Hollaudsch echt paar ontmoetten, dat een kinderwagen by zich had en op weg was naar huis. Door eene nog niet bekende oorzaak moet er een woordenwisseling ontstaan zyn, waarop volgens het „Burgerblatt" door den Hollander een schot moet gelost zyn, dat v. Kuilenburg het hart doorboorde en zyn onmiddellijker» dood veroorzaakte. Het lyk is naar het lijken huis te Emmerik overgebracht. In Emmerik is in den loop van den dag oen verdachte aangehouden. Nader vernemen we, dat meerdere personen by de daad zijn tegenwoordig geweest. Zaterdagmiddag omstreeks één uur werd de marechaussee te 's Heerenberg gewaar schuwd door de Emmeriksche politie, dat de vermoedelijke dader, zekere Bats, daar zou zyn. Deze mocht wegens reeds vroeger ge- pleegdo mishandelingen' niet meer op Duitsch grondgebied komen. De marechaussee werd alras gewaar, dat Bats zich naar Leugel begeven had met'het kennelijk doel, aldaar op de tram naar Doe- tinchem de wjjk to nemen. Inderdaad wilde deze ter hoogte van de woning^van Verheg op de in beweging zjjnde tram springen, doch de marechaussee, die zich daarin bevond, arresteerde hem en bracht hein naar 's Hee renberg over. Bats heeft nog niet bekend, doch zijne bloedverwanten houden ook hem voor den dader. Hy behoort tot een sigarenmakers- familie, die voor ongeveer één jaar van Amsterdam naar 's Heerefiberg gekomen is en daar een soort van fabriek heeft opge richt. Men meldt uit Borgen op Zoom aan do „N. R. C." -Ten kantore van den rijksontvanger alhier is opgestapeld 8000 kilo suiker, in beslag genomen door de kommiezen by de winke liers ter plaatse, welke die suiker ongedekt in voorraad hadden. Men schryft uit Venlo aan de „N. R. C." De baldadigheid der jeugd heeft het weer eens op een brievenbus gemunt gehad. Door het inwerpen van een brandend voorwerp in de bus geraakte^ de inhoud in brand. Gelukkig bes'ond die voor het grootste ge- deelto nog uit Nieuwjaarskaarten. De jeug dige dader is bekend. De politie heeft pro cesverbaal tegen hem opgemaakt. De „Nieuwe Limb. Koer." meldt Zondagnacht was Haenrade weer het too- neel van een dier door het heele land be ruchte mespartyen, waarvan het Zuiden nog al eens getuige is. Men heeft weer eens gevochten. Een Belg (Waal), werkzaam op Nivolstein in 't zandwerk, vader van drie kinderen, werd vermoedelijk door de ge broeders P en een andere P., familie van eerstgenoemden, zoo deorlyk met een mes toegetakeld, dat men de hulp van een pries ter te Eygelshoven moest inroepen, omdat men voor zyn leven vreesde, 's Morgens werd de gewonde naar het hospitaal te Aken getransporteerd. Men zegt, dat hy reeds overleden is. Een levensgevaarlijken messteek moet hy in het onderlijf gekregen hebben, zoodat de darmen bloot kwamen. Ook zou hy nog in d^en rug gestoken zyn. De drie vorengenoemden zyn door onze marechaussees reeds in verzekerde bewaring gesteld. De twee eersten werden onmiddellijk meegenomen, den laatsten heeft men gister middag gearresteerd. De „Limb. Koer." meldt, dat de gewonde onder het vervoer naar Aken overleden is. In den Nieuwjaarsnacht zyn te Hattingen in Westfalen, op het protestantsche kerkhof op 14 plaatsen kostbare grafteekens omver geworpen en gedeeltelijk verbroken. Het zwaarst hadden de graven van predikanten en hunne vrouwen te lyden. De bevolking is zeer verbitterd over deze grafschennis. In de „N. R. Ct." protesteert de heer Storm de Grave, te Zeist, tegen de wed denschap, die de heer Carel Rayraakers, lid der Tweede Kamer, met de heeren M. v. d. Looveren en v. d. Schoot heeft aan- egaan, om, ter wille van 50 gulden, binnen 4 uren met een hondekar van Helmond naar Amsterdam te willen „jager.", want „rjjden" kan men dat niet noemen, zegt de heer Storm de Grave. Ik hoop van harte, zoo schryft hy verder dat genoemde hee ren hun „onwaardige" plannen zullen laten varen en bedenken, dat het „mishandelen van weerlooze dieren den mensch onwaar dig is." Schooljongens zou men dergelijke erger lijke weddenschappen eenvoudig verbieden. Zaterdagavond werd in de Maaswijkstraat te Scheveningen een beschonken man, die de ruiten van een café insloeg, door twee rechercheurs aangehouden en geboeid naar het politie-bureau gebracht. Onderweg wist hy zich echter los te rakken, daarbij gehol pen door het opdringende publiek. Met de handboeien aan ging de man er van door. De Duitsche Ryksdags-afgevaardigde Sey- both is Zaterdag wegens vnlschheid in ge schrifte en oplichterij veroordeeld tot vijftien maanden gevangennisstraf en vyf jaar ver lies van burgerschapsrechten. Het openbare ministerie had twee jaren gevangenisstraf geischt. De heer Ed. Blaauw, te Nijmegen, schrijft aan de „Nym. Ct" Dezer dagen is de heer P. alhier op zeer toevallige wyze in het bezit gekomen van een voor om land zeer zeldzamen vogel, een IJsduiker (Urinator glacialis). Deze soort, behoorende tot de familie Colymbidae duikers, is de grootste en zeld zaamste van de in ons land voorkomende drie soorten. In de groote verzameling van wjjlen inr. J, P. van Winckevoort Crommelin thans Ryks eigendom en geplaatst in het Museum to Leiden, Jvinden wy er slechts drie, uit de jaren 1865, 1869 en 1872, en in parti culiere verzamelingen nog enkele exempla ren. De IJsduikera, die in ons land komen, zyn meestal jonge exemplaren, dus niet in pracbtkleed. Gemeten van kop tot staart is de IJs duiker 80 cM. lang, de snavel, welke don kerkleurig is en zeer spits en schorp, neemt hiervan 8 cM. inde vleugels uitgespreid beslaan ruim 1.25 M. De pooten zyn aan den buitenkant olyfbruin, de zwemvliftsen vleeschkleurig en geaderd. Deze vogels zyn ongeschikt tot loopen zwemmen en duiken is hun levenspad- De jonge exemplaren zyn op de onderdeden wit, de hals, die zeer dik is, bruinachtig, rug en bovenvleugels blauwgrijs. In pracht- kleed heeft het mannetje een zwarten kop met blauwgroenen metaalachtigen weer schijn en in den hals een veld met witte op overlangsche rijen verdeelde vlekken. De IJsduiker is een bewoner van het hooge Noordep en komt slechts als ver dwaald door storm en nijpende kou in ons land. Hoe do Negers over de Europeanen den* ken. Een zendeling schryft in één zijner brieven iets over het zonderling begrip, dat zich vele negers van de Europeanen vor men Pitana is een van de trouwste eu beste negers die ik ooit gekend heb. Nochthans is hy nog behept met vele wanbegrippen om trent de blanken. Evenals zijn reisgenooten verkeert hy in den valschen waan, dat in Europa alle menschen enkel renteniers zyn, die niets te doen hebben, dan zich te ver maken, dat zy alles maar voor het grijpen hebben, dat bijvoorbeeld de fraaie geweven stoffen, die zy dragen, in hun wonderland als vanzelf ontstaan, evenals de spinraggen in een negerhut en, dat zy allen zonder uit zondering als gebieders geboren zijn. Dezer dagen nu kwam onze Pitana weer eens een buurpraatje houden en begon met de vleiende inleiding Bwana, gy zyt toch zoo goed voor ons, maar gy zult wel heel wat moeite hebben, om een beetje begrip en verstand te bren gen in hoofden, die dit niet hebben, gclyk zulks by ons, negers, zoo dikwijls voorkomt. Gy blanken, hebt het verstand voor ons er by gekregen. Mapr mag ik u nu nog eens een vraag stellen P Ik gaf hem gereedelyk myn toestemming en met een heel gewichtig gezicht vroeg hij dan Ik zou wel eens gaarne willen weten, of er in uw land ook slaven zyn En ik: In myn land, Pitana, bestaat de slavernij van menschen niet, maar de slavernij van den duivel en van de harts tochten bestaat er wel, evenals overal. Maar wie verricht dan in uw land het werk voor de blafftenjp Do blanken zelvéd werken daar even goed als de negers hiér, want God heeft dit in Zyn wijsheid aldus1 gewild en geregeld. De mensch moet in alle landen werken, om in zyn behoeften te voorzien, immers, God heeft hem bevolen„Gij zult uw brjj eten in het zweet nws aanschyns" (brood kent de neger niet en zyn hoofdschotel is sorgho- bry, zoodat hy u niet zon verstaan als ge van brood sprak. Dit is een wet, die door geen andere wet kan worden opgeheven en de blanken zijn daaraan evengoed onder worpen als de negers. Welnu, herneemt Pitana, de blanken bewerken dus den grond, maar is dat alles wat zy doen, of doen zy nog meer? Zeker, werken zy nog meer. Zy weven met hun handen de stoffen, die wy voor de negers meebrengen. Mannen, vrouwen en zelfs kinderen hebben gewerkt, om die fraaie witte kleeren te vervaardigen, die de negers op den dag van hun doop van ons krygen. Anderen werken met veel moeite en inspanning om al die andere soorten van dingen uit te vinden of te maken, die gy by ons suns te zien krijgt en die gy* zoo hoog waardeert. Maar wie hoedt dan de koeien, scha pen en geiten P Dat doen ook do blanken, want in Europa kan bet vee zichzelf niet oppassen evenmin als hier. En toen onze Pitana dit nit mijn eigen mond gehoord had, sprong hp op van louter plet zier en lachte zich slap b$ de gedachte dat de blanken in Europa, die groote heel ren met al hun verstand, ook „koewacb- tertje" speelden. Dat kon de man niet be grijpen en de heele reste van den dag hoorde ik den luidruchtigen schaterlach van Pitana, die, terwjjl zijn mond wagenwjjd openstond! zoodat de lippen gespleten waren tot aan de ooren toe, niet ophield met te herhalen „Wat moet dat toch een koddig gezicht zijn, een blanke, die de geiten hoedt 1" H(j bracht daarvoor de heele bunrt in rep en roer en vóór het avond was, wisten alle negers nit den heelen omtrek, welk een groot geheim de Bwana aan Pitana had bekend gemaakt; „die deftige Bwana's uit Europa loopen ook achter het vee 1" Een automobiel-ongeluk. Een electro-automobiel waarmee te Parijs de post naar het Noorderstation gebracht wordt, is nabij dat station gesprongen. De chauffeur werd gedood en drie voorbijgan gers ernstig gekwetst. In Friesland wordt in deze heldere maan nachten druk gejaagd op bunsings. Men wapent zich met stokken, waarop zeor lange puntige ijzeren speren, en schoppen. De speren zijn noodig om de bnnsings nit hun holen te jagende schoppen om ze desnoods nit te graven. Honden, op deze jacht afgericht, worden meegenomen en zoo trekt men er, in clnbjea van 4 tot 8 man met 8 of 4 honden, des nachts op uit. Vooral bezoekt men de boe renerven, waar men vaak in plaggenhoopen, hooibergen enz. de diertjes verscholen vindt. Zjj worden dan nit hun holen gejaagd en de honden staan gereed om de dieren al te maken, wanneer zij aan de knuppelslagen der klaarstaand mannen mochten ontkomen. Men slaat de dieren lieist dood, wjjl dan de hnid niet beschadigd wordt, wat bjj dood beten wel vaak het geval is. IJsongelukken. Te Bruinisje zjjn in den avond twee jon gelingen, van 22 en 24 jaar, in een wak gereden. Een hunner, de 22-jarige P. B., is verdronken. Zondag-middag zakte op de Kralingsche plas een 15-jarige knaap door het jjs, op een plaats waar 't slechts 3 4 centimeters dik was. Hjj wist zich nog eenigen tijd boven water te houden, maar verdween on der de jjsschollen, juist toon de reddings sloep op een slee van de jjsclnb naderde; binnen 8 minuten was de jongen opgedregd, maar niettegenstaande vj'f dokters drie kwar tier met hem bezig bleven, konden de levens geesten niet worden opgewekt. Op het Kagermeer is Zondag een inwoner van de Kaag, vader van vier kinderen, in een wak gereden en verdronken. Op de Schellingwouder Breek zakte Vrij dag een jongetje nit Nienwendam door het jjs. Het kind werd door een man met levens gevaar gered en werd spoedig bijgebracht, maar is toch aan de gevolgen overleden. Te Znid Scharwonde reed Zaterdag een jongen in een wak en werd dood opge haald. In Westdongeradeel zijn twee meisjes door hot ijs gezakt. Een van haar, de 23- jarige H. R. van Aalsum, verdronk. Te Garderen (Barneveld) is de 15-jarige zoon van den koninklijken jachtopziener H., door bet ijs gezakt en hoewel spoedig op den kant gehaald, omgekomen. Te Ondenbosch is de schilder Adr. B. bij het schaatsenrijden op de Mark met een heel gezelschap aan den stok door het ijs gezaktde overigen werden gered, maar B. is verdronken. Te Berghaven is Zaterdag een jongeling van een molenaarskar gevallen en onder de wielen gekomen. Hjj werd dood van onder de kar De „Kölnische Ztg." herinnert, dat in de laatste 50 jaren te Chicage 51 schouwburgen geheel ol gedeeltelijk zjjn in de asch gelegd daarbij gerekend de 7, dio bjj den brand van 8 October 1871 aibrandden. Van 1797 tot 1896 werden over de ge- heele wereld 1115 schouwburgbranden ge teld, waarvan 462 in de Vereenigde Staten en te Newyork 41. In Londen zjju 35 schouwburgen m de asch gelegd. f Koning Leopold kocht in 1902 30 hecta ren grond te Kaap Ferrat, waarvoor hjj der gemeente Villafranca 2 irs. per vierkante meter bood. Een contract werd onderteekend door den Burgemeester en den architect Messtah, als vertegenwoordiger van den Koning van België. De Burgemeester durfde evenwel Z. M. niet om het geld lastig vallen. Nn schijnt de Koning liever van de zaak af tf willen, en aarzelt de overeenkomst definitie! te teek,enen daar de goederen in onaestie nabij een lort liggen en hij er dns niet geheel vrij zon zjjn. De Burgemeester voert hiertegen aan dat Z. M. dit dan maar wat vroeger had moeten bedenken, en als men den Parpschen correspondent der Frankt. Ztg." gelooven mag, zal de Koning eerstdaags worden gedagvaard tot nakoming zjjner verplichting. Het „Dresdener Journal" spreekt de be richten tegen, welke meldden dat de kroon prins van Saksen met zyn gescheiden vronw, prinses Lonise, zicli thans noemende gravin Montigr.oso, Kerst-groeten gewisseld heeft, en dat de Koning ook een schrijven van gelnkwenscli van de gravin ontvangen heeft, ter gelegenheid van het Kerstfeest. Een herstel der vroegere betrekkingen is door de scheiding volkomen onmogelijk gemaakt. De Koning gaf echter bevel der gravin van 1 Januari 1904 af, elke drie maanden officieele berichten te doen toekomen ovor den toestand en de ontwikkeling barer kin deren, door tusschenkomsl van haar rechts kundigen raadsman. Zekere Lange die na den brand te Chicago zijn zoon en dochter vermiste, had bet stof felijk overschot van deze laatste herkend en nam liet, slechts half in oen deken ge wikkeld, mede in een elektrische tram. De condneténr zei, dat hij dit, tot zjjn leolwezen niet mocht toelaten, omdat het vervoer van dooden in de tram verboden was, maar de opgewonden vader hield hem een revolver voor en antwoordde„Dit is mijn dochter, die ik naoht en dag heb gezocht. Ik heb geen rijtuig kunnen krijgen en nn rijd ik hier mede. Ik ga er niet uit. De andere passagiers haalden den conduc teur over, in dit geval af te wijken van de voorschriften. Maar toen Lange thuis kwam vond hp zpn dochter en zijn zoon in leven. GOUDA, 6 Januari 1904. Het dochtertje van den heer C. J- Neven, te Lekkerkerk, is eergisteren door de glad heid gevallen en zoo ongelnkkig neergekomen dat zij haar been heeft gebroken. Dit is nn reeds de derde keer dat zij haar been brak I Moobdbecht. Alhier zal op Donderdag 7 Jan. eene hardrperjj worden gebonden door mannen om prijzen van f 50.—, f 20.— en f 5. Aanvang 's middags 1 uur. Nieuwerkebk jl/d IJsel. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer J. van Rngge, is be noemd tot hooid der openbare school te Herwijnen. De Commissaris van Politie te Gouda waarschuwt tegen HENDRIKA THEODORA van den ENG, oud 34 jaren, bnisvronw van B. KALMEIJER alhier, geen goederen ai te geven, daar zjj zich aan oplichting schul dig maakt. Door de Arrondissements-Rechtbank te Rotterdam werden gisteren o. a. de volgende vonnissen gewezen: C. de H. 69 jaar, arbeider teOodewater, wegens diefstal van een kaas tot f 5 boete snbs. 5 dagen hechtenis. R. B., 67 jaar, arbeider te Stolwyk, we gens beleediging van een veldwater tot f 10 boete snbs. 10 dagen hechtenis. P. J. R., 19 jaar, arbeider te Gonda eu J. B., 27 jaar, houtzaagmolenaarsknecht te Overschie, wegens wederspannigheid, tot 8 .dagen gevangenisstraf. De 30-jarige Louis Peper, vroeger in het diamantvak, werd in de laatste jaren her haaldelijk veroordeeld, meestal voor kleine diefstallen. Het is gebenrd dat hy met een nitgaanskas van f 40 uit de gevangenis ontslagen, een winkel binnen ging en een potje mosterd wegnam en dan weder met de gevangenis kennis maakte. Laatstelijk, 29 October, was hy met een uitgaanskas van f 20 ontslagen. Hy hield 't tot 14 December uit, maar toen had hy geen geld meer om in de toevluchtshuizen en logementen te verblijven, en werk kon hy niet vinden. Toen, ten einde raad, nam hy op de Kei zersgracht een fiets weg. De dienstbode zei „ga je met de flets weg?" en Peper ant woordde zeer gemoedelijk„neen, ik ga fietsen". Zonder eenige poging om de plaat te poetsen, liet hy zich arresteeren. Gisteren voor de vierde kamer der Recht bank te Amsterdam terechtstaande, eischte het O. M., mr. Wentholt, tegen den bekl., die alles bekende, veroordeeling van 2 jaren ge vangenisstraf wegens diefstal met recidive. Mr. Geesink, den bekl. als verdediger toegevoegd, pleitte een onderzoek naar de geestvermogens van den bekl., subsidiair een clemente straf. Uitspraak a.s. Donderdag over 8 dagen. 4e Klasse. Trekking .van Woensdag 6 Jan. No. 15834 i 5000. 5970 f 1000. 3188 i 400. 6535 1 200. 60. 2889, 4902, 6113, 10128, 15788 en 18874 ieder i 100. Prpzen van i 65. 34 2636 5998 9130 12208 14491 17878 40 95 6030 34 41 14581 17941 58 2715 82 9270 68 14664 18071 154 45 6100 97 75 94 72 214 75 16 9322 95 14848 79 304 2810 18 76 12327 7 1 98 420 79 31 9437 12403 14902 18158 55 2913 40 67 75 41 92 69 55 70 9517 77 15011 96 15 71 71 21 81 37 18270 529 3083 81 24 12546 51 96 607 3108 6220 40 70 87 18345 71 18 48 54 96 15273 83 75 94 56 9607 12627 15306 18404 762 3244 63 40 54 19 18541 813 52 6332 9710 69 52 18633 29 3310 54 25 12700 60 59 64 21 58 9823 18 15405 87 70 45 69 31 20 17 18716 78 79 ,-6497 61 31 31 69 -82 3432 6540 9904 32 23 18845 84 3505 80 27 35 86 81 907 36 6639 60 12815 15580 92 27 3692 42 10047 35 15760 18900 30 3703 53 61 49 98 6 51 3916 6789 10136 55 15819 7 1009 21 6858 62 99 79 26 38 25 82 77 13081 15963 46 54 38 6905 80 13116 94 19022 1149 4062 83 10252 20 16037 59 1224 66 7060 89 73 54 19184 31 93 7105 99 80 59 19238 32 4197 17 10355 84 16106 88 40 4242 85 64 13326 16232 19330 43 67 94 10415 44 57 43 1340 71 7201 10519 72 76 19420 78 75 97 30 77 16'i02 50 79 97 7348 66 13435 23 19541 86 4304 7426 97 49 27 19646 89 34 7558 10644 53 16463 95 94 38 71 86 54 16505 19712 1484 4411 7665 10704 95 32 43 93 23 7768 31 13614 48 96 1539 40 70 80 15 74 19821 54 4535 76 10831 40 16690 95 68 54 7814 71 73 16719 19976 69 4608 94 10953 13794 93 20034 73 69 7912 11081 99 16943 20139 90 73 25 11103 13802 44 46 99 4721 38 47 24 17020 20219 1602 61 75 74 28 36 46 1713 4810 91 80 38 99 54 1848 28 8098 11210 39 17165 20314 67 47 8213 17 82 17302 26 89 58 26 37 85 13 82 1967 65 31 97 13920 23 20585 70 79 79 11367 38 45 20609 2001 94 8352 11444 92 62 68 12 4934 8437 11534 14040 76 97 2110 5100 85 55 89 17^35 20712 42 90 99 11676 14128 46 26 82 5200 8509 11731 56 17561 67 2208 5435 8616 55 74 17640 68 12 82 8722 11800 14243 55 74 34 5603 26 73 14305 17765 75 46 87 46 78 9 75 20317 70 5824 8891 82 73 78 59 2428 60 9007 12145 14414 82 20913 39 75 28 54 45 99 15 2600 5934 46 12204 51 17825 VAN OS \z., Kleiweg E 73a, GOUDA TeletHioon 1'o. .11. DINSDAG, 5 JANUARI. L.K. H.K. Staatsleeninqen Hongarije. Obligation Leening (kr. 2000) 1892 1902 4 - - Rusland. Obligation Binnenl. 1894 4 987/14 Azie. Japan Obligation 1899 4 77 Mexico. Obligatien Binl. Scb. All. 1, 2, 3 en 4e serie 5 39 Brazilië. Obligatien 1903 5 90l/4 Provinciale en Stedelijke Leeningen Rotterdam Obligatien (500 1000) 1894-1897 3 88»/, - Hypotheek- Ban ken Pandb. Bataafsche Hypb. 4 100 Pandb. Dordrechtsche Hypb. 4 99"/4 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypothtfekbriefbar.k 4 99»/* Pandb. Friesch-Groningsehe Hypb. 4 100 - Pandb. Hollandsche Hypb. 4 998/4 Pandb. Hypb. v. Nederland 4 100 Pandb. Maas Hyp. 4 99"/4 - Pandb.Nieuwe Rotterd. Hypb. 4 99s 4 Pandb. N. Am Hypbank Uit huizen 4'./, 100'/ Pandb. Noord-Ned. Hypb. 4 991 j Pandb Residentie Hypb. 4 993/4 Pandb. Rotlerd. Hypb. 4 101 Pandb. Rotterd. Hypb- 3'/, 97' 4 Pandb. Rynlandsche Hypb. 4 99' 9 Pandb. Standaard Hypb. 4 99" '4 100 Pandb. Stichtsche Hypb. 41'4 100'/4 Pandb. Alg. Groninger Scheops- Hypotheekb. 41 a 100 Pandb. Ned. Hypotheekbank tc Veendam 4 99U8 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 99s 4 Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 4 99»99l '/1# Scheepvaart-Maatschappijen Aandeelen Nederlnndsch-Amer. Stv.;My. 96'/, 97 Obligatien Stv.-My.„Leonora"5 90 91 «i Diversen. Obligatien My. tot Expl. Laan van' Meerdervoorï 1902 4 98 Aand.' My. „Hoek v. Holland" tó Rotterdam l00'/4 Oostenrijk. Pandb. Boden- Credit Anstalt 4 100''4 Noord-Ameiuka. Cert.vanaand. New-Orleans gew. 9l/4 9" 18 Cert.v.aand.United States Steel 12u Spoorwegleeningen. Rusland. Rjasan Uralsk Obl. 4 92 Noord-Amerika. Atchison To- peka en Santa Fé. Cert, van gewone Aandeelen 67Vj Erie Spoorweg-Mjj. Gewone Aand. 22>/i - Miss Kanras Texas. Certifica ten van Aandeelen. 17»/, Southern Railway-Comp. Gew. aandeelen 2014 Prernieleeningen Nederland. Schouwbnrgloten f 15.— f 1 20 - en .TAPONSTOFFEN worden tot zeei lage prijzen OPGE RUIMD. Heden overleed plotseling onze geliefde Zuster en Schoonzuster in den ouderdom van rnim 62 jaar. Gouda, 6 Januari 1904. A. v. d. LINDEN. J. v. n. LINDEN. C. F. v. D. LTNDEN— Montij». Den 3" Januari 1904 overleed te Arnhem onze geliefde Broeder en Zwager, de WelEerwaarde Heer Emeritas Predikant, in den ouderdom van byna 62 jaren. Wede. Mr. J. FORTUIJN DROOG- LEEVER—van Gulpen. Nijmegen. G. C. FORTUIJN DROOGLEEVER. L. FORTUIJN DROOGLEEVER— de Jong. Gouda. J. G. C. FORTUIJN DROOGLEEVER. D. P. FORTUIJN DROOGLEEVER- Waterreus. Rotterdam. W. J. A. FORTUIJN DROOGLEEVER. Nijmegen. voor de gemeente GOUDA, om coulant geld, op Woensdag 27 Januari 1004, des voormiddags 10 uur, in het Hotel NEUF van J. van der STAM, ten overstaan van den Notaris H. L. MAAR SCHALK aldaar. VAN en van staande langs het aan genoemde gemeente toebehoorende Goudsche en Amsterdamscbe rypad onder Boskoop en Alphen. De hoornen moeten worden gedopt en binnen eene maand ua den verkoop zyn weggevoerd. Nadere inlichtingen worden verstrekt door voornoemden Notaris en den Gemeente- Bouwmeester te Gouda. ZEGT HET VOÖRT. Het beste, onschadelykste en makkelylcste poetsmiddel voor Heeren ea vooral dames en Kinderschoenwerk, la de Appretuur van C. M MUIIer k Ca f* BerlinBeuth-Str. 14. Men lette goed op naam en fabrieksmerk.— Verkryikaar byHaaran Winkaliera In aohoanwark, (alantarlan, 4ra,aryan an*, ai*.- Qanaraal-Daaat by W.tarSamann, Arnhaa ARTS, Speciale behandeling open beenwonden. Rosestraat 17, ROTTERDAM. Peerloi Glo». Satin, GUnicri tija bette middelen voor het tonder maette keurig poetieo van alle iwarte en gekleurde Heeren, Damn ■n Kiuderichoenea. Ver- thoenwerk, GalanteriCn, aerijen ent. Mee lette op het fabrickimerk. Gen.-Agent; W. Sardemann, Arnhem. Over de Het* besl-e Mondwater ter Wereld! Heerlijk mfrisseU! Conserveert de tanden! onze PatenÏFIacons. a

Goudsche Courant | 1904 | | pagina 2