opkuihiim; Heerenhuis, Vermouth, Torman Watten GUIJOT'S SMITS. GENEVER SANGUINOSE. BINNENLAND. I>. SAMSOM. BêSTEDELINGENHOIS OUDE LIEDEN jongste Bediende. Tslephoonnet-Gouda. „De Avondster", WOLFF Co. STATEN-G ENE KAAL. i: K R 9 T G KAMER, Stadsnieuws. Rechtzaken. FAULARDS en PARAPLUIES van OS Az., BEÏÏES VAN ROTTERDAM, MantelsCostumes PELTERIJEN, AOVKRTEiXTIEN Teer Capsules, Likeur, by WOLFF C°. te aOTOA.' Vader en Moeder SLQTEMAKER C°. Aanleg- en onderhoud gratis. In hef VERLICHTINGS-MMRÏIJN liasornamenlcn, Brockets en Ballons. GASKOOKAPPARATEN, CIS 'S PETROLEUMKACHELS, M. M. VAM LOOIM. Hl VSO AG 12 Januari 1904. Koninklijke Hel Vederlandsrli Vereenijjing Tooneel, lie Candidal uur van Hommel. Geen Beter Bralutnlscli Schoen- eu Laarzeniuagazijn KLEIWEG E 30. OVERSCHOENEN merk „de Weegschaal f 45 SCHIEDAMMER NIGHTCAP M. PEETER8 Jz. Doctor DE WILDE, voor Huidziekten, enz. Rosesti-nat 17, ROTTERDAM. Fijne LIKEUREN Firma Horman Zoon. SNEL en AFDOENDE overwonnen door SANGUINOSE. ZENUWZWAKTE gemeld worden, dat bet dossier van het revisie-verzoek van Dreyfns niet nog ter griffie van de Strafkamer van bet Hof van Cassatie gedeponeerd is. Het dossier zal eerst dan ter beschikking gesteld worden, wanneer president Chambareaod bet ontvan gen beeft van den procureur-generaal Bau- doin, die zich nog bezighoud met bet onder zoek. It ALLE. Men wil voor Zanardelli te Rome een standbeeld oprichten. Een desbetreffend voorstel zal in de Kamer worden gedaan. Spoleto dreigt door een aardverschuiving to verzakken. Een deel der stadswallen is reeds ingestort en ook de kathedraal moet in groot gevaar verkeeren. Engeland. De Pall Mall Gazette bracht in een hoofd artikel de belangwekkende tijding, dat de hertog van Devonshire weder tot de liberale party terugkeerde. De PresB Association vroeg, naar aanleiding van dit bericht, in lichtingen aan den hertog, ook met betrek king tot de onderhandelingen, met lord Rosebery daarover gevoerd. Het antwoord luiddeDe hertog weet niets van dit bericht er. heeft ook niets mede te deelen. Koning Eduard van Engeland, die in het aanstaand voorjaar een zeereis door de Mid- dellandsche Zee zal maken, is van plan op zfln terugreis een bezoek aan Berlijn en Ko penhagen te brengen. Rusland en Japan. Volgens do Eclair en de Echo de Paris zou koning Edward van Engeland een be zoek brengen aan den czaar, wat beschouwd wordt als een bewijs roor hot behoud van vrede. Ten opzichte van den toestand in het Verre Oosten gaan pessimisme en optimisme dus nog steeds hand aan hand. Zitting van Vrijdag 8 Januari. Zonder stemming is aungenomon het wets ontwerp betreffende aanschaffing van snel vuurkanonnen, nadat de Minister van Oórlog tegenover den heer Van Alphen, die overi gens het ontwerp steunde, verdedigd had het tempo van aanschaffing en had doen uitkomen, dat het nieuwe kanon-stelsel voor 25 jaren voldoende zal zijn. Bij de behandeling van het wetsontwerp tot herziening van de belastbare opbrengst van bebouwde eigendommen, bestreed de heer Welt do meening, dat landbouwschuren in hare belastbaarheid met fabrieken op één lijn te stellen. Spreker was tegen een af zonderlijken aanslag van landbouwschuren, omdat deze uit den aard der zaak reeds zyn belast in de landerijen. Echter erkende by, dat dit oogenblik een meer bruikbare rego- ling hoogst moeilijk is, tenslotte betoogende, dat do 'urgentie van eene algemecne herzie ning, zoowel ten aaffcien van gebouwde als van ongebouwde eigendommen. De heer Stork bestreed op verschillende punten de wijze, waarop de hoofdcommissie hare taak heeft opgevat, beweerde, dat do fabriek te Enschedé, welke tnsschen 1894 en 1890 is verkocht, wel degolyk als maat staf had kunnen gelden voor de taxatie van fabrieken in Twente en botoogde, dat de s hoofdcommissie zich boven do wet had ge plaatst, doordien zij zich niet hooft gehouden aan de bepaling, dat do schatting naar de verkoopswaardo moet geschieden. Spreker erkende, dat de hoofdcommissie voor eene moeilijke taak stond, maar het handelen op eigen houtje keurde Spreker ton zeerste af. Do zaak is hoogst belangrijk. Vele industrieelen betalen to veel, wegens veel te hooge schatting hunner fabrieken. Niet alleen betalen zy nu te veel grondbe lasting, muur daardoor tevens te voel ver mogensbelasting. Spreker verzocht nader onderzoek De Minister van Financiën betoogde tegen over den heer Welt, dat er geen termen zijn thans terug te komen op vroeger door do verwerping van het amendement-Van Kerkwijk afgestemde vrijstelling van land bouwschuren, vandaar dat niet-vrystolling ook niet onbillijk is to noemon. De Minister constateerde dat het prijsgeven van de be staande vrijstelling van den landbouw van bedrijfsbelasting, in ruil voor het niet be lasten van landbouwschuren, waarop in het voorloopig verslag was aangedrongen, zeer stellig in het nadeel dor landbouwers zou zijn. De Minister beweerde dat aan de eischen der billijkheid voldaan is. Algeheele her ziening van gebouwd en ongebouwd kon do Minister niet in de naa3to toekomst toe zeggen. De Minister meende dat de hoofdcom missie der door den heer Stork aangeduide Enschedesche fabriek niet als maatstaf voor de schatting heeft aangenomen, wegens de omstandigheid dat deze fabriek in liquidatie is, en in dus abnormalen toestand verkeerde. De Minister verklaarde aan den heer Stork pertinent, niet te zullen voldoen aan diens wensch, om nogmaals terugtekomen op de quaestie der schatting en een nadere wijziging voortestellen. Met de aanneming van het aanhangige ontwerp moet de zaak uit zyn. Gemengde Berichten. By de bovenbewoners van een huis in de Tollenstraat te Amsterdam heeft zich weder om een geval van pokken voorgedaan. Twee huisgezinnen van deze bovenwoning, be staande uit man en vrouw, met respectieve lijk 4 en 5 kinderen, waren reeds naar het gasthuis overgebracht. Een der vrouwen is, zooals gemeld, aldaar overleden. Nu heeft ook van het derde gezin, be staande uit man en vrouw met 4 kinderen, een der leden een jongen, de pokken ge kregen, Het geheele gezin is naar het Wil- helmina-gasthuis getransporteerd. Daar zyn ook reeds opgenomen verscheidene bewoners van een perceel in de Tuinstraat. De toestand der patiënten is bevredigehd. (Echo.) Do algemeene vergadering van het Ned. Comité voor Algemeen Kiesrecht is uitge schreven tegen Zondag 21 Februari te Am sterdam. Tot de voorstellen op de beschrij vingsbrief behooren de volgendeIn den zomer van 1904 worde een nationale betoo ging gehouden op een plaats, nader aan te wy'zen door de algemeene vergadering. Zoo mogelijk op een en denzelfden dag worden in 1904 op een aantal van de belangrijkste plaatsen van ons land meetings gehouden, om te demonstreeren voor Grondwetsher ziening tot invoering van algemeen kiesrecht voor mannen en. vrouwen. Deze meetings dienen tevens tot voorbereiding. Zeeziekte als bedrijf Dit nieuwe bedrijf geschiedt tegenwoordig als volgt Plaats van handeling is een stoomboot die van Frankrijk naar Engeland vaart en Dover nadert. Het is stormweer, de zee staat hol en het schip slingert geweldig. Tal van passagiers staan of zitten marmerbleek op het dek, met heldenmoed strijdende tegen een opkomend gevoel van ziekte. Een schoono jonge dame zit alleen op een bank en sebynt het bijzonder kwaad te verantwoorden te hebben. Men ziet het haar nan, dat jjaar lyden steeds toeneemt. Vnn tyd tot tyd geeft ze een klein gilletje, draait en wendt zich en ziet steunend, ang stig om zich heen. Haar lyden trekt de aandacht harer mede passagiers, en ofschoon het meerondeel der dames en heeren genoeg met zich zelf te kampen heeft, is men algemeen bewogen met hot aardigo jonge vrouwtje, dat zoo veel ernstiger dan zy allen lyden moet. Daar nadert plotseling een passagier het doodzieke dametje en zegt op hoffelyken toon„Mevrouw, ik zie dat de zeeziekte u zeer ernstig aangrijpt, mag ik u daarom een paar mijner pastilles aanbieden V - ze zullen u goed doen P" De dame aarzelt, doch de heer reikt haar op vriendelijke wyze zyn bonbondoos en dringt er op aafl, dat ze toch van zyn wel gemeend aanbod gebruik moet maken, er bij voegende „Ik ben do uitvinder dezer pas tilles, Mevrouw, en juist op weg naar Enge land om ze daar te introduceerenin uw eigen belang dus, neem er een paar en u zult over de uitwerking tevreden zyn." Schuchter steekt de dame haar handje In de bonbonnière en neemt er al zuchtende en kreunende eon paar pastilles uit. Reeds na eenige seconden springt ze op en roept met stralend gezicht uit, „Wonderbaarlijk! Won derbaarlijk ik ben gohoel beterDe andere passagiers omringen haar en beschouwen verbaasd het herstelde vrouwtje, dat ver heugd uitroept„Ik heb een honger als een wolf"meteen een voorbygnanden kellner een paar broodjes met vleesch afnemende en smakelijk aan 't eten gaande. Do nndere passagiers, bijna allen onder den invloed van zeeziekte, verzoeken den uitvinder hen voor geld en goede woorden ook in het bezit te stellen van een doosje dezer wonderpastilles. Laatstgenoemde laat zich vermurven en reikt een hondertal doos jes uit, dio betaald worden met 10 francs per stuk. 't Is frel een beetje duur, doch zoo'n middel is goud waard! Inmiddels heeft de boot juist Dover bereikt. De passagiers gaan haastig aan wal om den trein naar Londen te balen. Slechts twee passagiers blijven te Dover I achterhet liove dametje en de groote uit- I vinder, die samen ergens op hun gemak gaan zitten narekenen, hoeveel winst de wonder pastilles deze reis hebben opgebracht. (Mdbl. t. vervalsch.) De correspondent der „N. R. Ct." te Batavia seint onder dagteekening 8 Januari. Een bandjir in de Anei-kloof sloeg de spoorbaan op twee plaatsen weg, over een lengte van vijftig meter. De paraboolbrug met het landhoofd aan de zijde van Padang- Pandjang zyn geheel verloren. Het treinen verkeer is voor twee maanden gestremd de kosten van herstelling worden geraamd op twee ton. De verzending van Ombilin- kolen voor Waterstaat en Marine is voor loopig gestaakt. De spoorweg van Kajoe-Tanam naar Pa dang-Pandjang volgt het dal, en in het noor delijk gedeelte, de. beroemde kloof van de Anei (Aneh), welke rivier op den Boekit Merapi ontspringt en by Pasar Kasang, even ten noorden van Padang, in zee valt. De lyn, die naar Fort de Koek en Paja- kombo doorloopt, zendt te Padang-Pandjang een zijtak uit, om het meer van Sinkarah heen, over Solok naar het kolenbekken van de Ombilin. Het verkeer te Padang-Pandjang, dat altyd belangrijk was, is natuurlijk nog zeer toe genomen redert de exploitatie der kolen velden, en de schade, aan den spoorweg toegebracht, is dus een erustigo zaak. Padang-Pandjang is de hoofdplaats der afdeeling Batipoe en X Kota (res. Padang- sche Bovenlanden), en standplaats van den assistent-resident. Een Reuter-telegram uil Brussel meldt De „Etoile Beige" zegt beslist: Wy mee- nen de reden te kennen van de reis van dr. Kuyper, hoofd van het Nederlandsche Kabinet, naar Brussel. Die reden zou na melijk in .verband staan met de zaken van den Congo, en zekere douane-maatregelen, door de beide landen gemeenschappelijk te nemen, zouden er misschien mede niet vreemd aan zyn. Ook zou er sprake zyn ,van eene reis van onzen koning naar den Haag. Het is zeker, dat de president van den Neder- landschen ministerraad" naar Brussel geko men is op bijzonder en rechtstreekse!* ver zoek van den koning. Aangaande het verdrinken van twee acht tienjarige meisjes te Langezwaag, waarvan de eene by bare ouders inwoonde en de andore dienstmeid was by den directeur der zuivelfabriek, meldt men nader aan de „Leeuw. Ct." 's Namiddags twee uur vertrokken zy van Langezwaag op schaatsen om de hardrijderij te Gorredyk by te wonen. Op den weg der waarts was een groot wak, waar zy moes ten afstappen. Ze kwamen te Gorredyk aan, woonden de hardrijderij by en vertrokken van daar om ruim half vijf, toen het al aardig donker werd. Op de terugreis schij nen ze door de donkerheid niet geweten te hebben, dat ze dicht by het wak waren en afstappen moesten, zoodat ze er beiden in reden. Door hun lang uitblijven werden de huis- geuooten ongerust en men had hoop dat ze met de tram van 9 uur zouden aankomen, doch dit was niet het geval. Dadelijk begaf men zich naar Gorredyk, en daar bleek het, dat ze de terugreis op schaatsen hadden aanvaard. Men ging nu aan 't zoeken en 's morgens ongevber 3 uur vond men het epne meiRje in 't begin en het andere aan 't einde van 't wak, met een klein gedeelte van de japon nog op 't ijs. De verslagen heid, die dit droevig geval in de families en onder de dorpsgenooten teweeg brengt, is niet te beschrijven. Men meldde gisteren aan de „N. Arnh. Ct." uit 's Heerenberg In den laatsten tyd werden de omstreken van Emmerik, met name Borghees en Hlit- hum, zeer onveilig gemaakt. Zoo werden b.v. op één nacht by Schlütter de geheele hoeve en by Reyers te Borghees verschei dene hooimijten in brand gestoken De po litie had reeds lang naar de daders gezocht, die de schrik waren van de gansche omge ving. En nu is 'thaar gebleken, dat de be drijvers van al die gewelddadigheden wa ren.... de vermoorde P. van Kuilenburg en zyn vriend van Aalst, die hem in den nacht van 1 op 2 Januari vergezelde. Natuurlijk schuift de laatste thans alle schuld op Van Kuilenburg, want dooden kunnen niet meer spreken. Van Aalst heeft volgens zyn be wering niets meer gedaan dan toezien, doch de rechters zullen wel aanleiding genoeg vinden, om hem voor geruimen tyd onscha delijk te maken. Hy werd Dinsdag gevan gen genomen. Nu blijkt, welke boosdoeners hy en de vermoorde sinds lang waren, is het zeer goed mogelijk, dat de bewering van Baks, den dader van den gepleegden moord, waarheid bevat, dat n.L Van Aalst het eerst heeft geschoten, en dat de ander daarop een schot heeft gelost uit zelfverweer, zonder te hebben kannen vermoeden, dat het gevolg zoo noodlottig zou zyn. De waarheid zal intnsscben uit de instructie wel aan het licht komen. Dansende Christen-Staatslieden. Over het bal ten Hove schrijft de „Chris ten Democraat", (redactie Staalman eu de Vries) „Is het voor een eenvoudig anti-revolu- tionnair niet verschrikkelijk hier te lezen, nog wel eervol vermeld, onze Christelijke Minister Melvil van Lijnden, ook al een Minister van de Christelijke kleine lnyden? „En wat zegt men van den president der Eerste Kamer, baron Schimmelpenninck van der Oye vau Hoevelaken Hy, de voorzitter nota bene van de Unie, „Een school met den Bijbel", eervol vermeld in den quadrille- dans „Heusch het wordt ons te machtig. „En op gevaar af, dat de heer mr. de Savornin Lohman ons weer vergelijkt met de lastige „Saints" (heiligen) in het Barabone Parlement onder Cromwell, protesteeren we op grond van Gods Woord en van ons anti- revolutionnair beginsel tegen zulk een gedrag van onze anti-revolutionnaire mannen van naam en invloed, die om hun Christelijke belijdenis het vertrouwen verwierven van de Christelijke kleine luyden." Tot zoover de „Christen Democraat", die, wat eigenlijk 't ergste is, nog vergeet. Want indien deze Christelijke mannen zich ten Hove aan den dans wagen, dan moeten zy die „verschrikkelijke" kunst ter dege ver staan, das geleerd en onderhouden hebben De correspondent van de „N. R. Ct." te Batavia seinde gister Het „Soerab. Hbl." ontving een telegram uit Bandjermasin, meldende dat de „Bari- te" aangekomen was met Arsat en den kleinzoon van den pretendent-sultan. De pretendent-sultan weigert te komen zonder een gewapend geleide van 150 man. Het blad teekent hierbij aan In het begin van December hebben we reeds meegedeeld, daf de Rögcering de on derwerping van de sultansparty in Band jermasin op de aangeboden voorwaarden aanvaardde, mot inbegrip van de vestiging vau den pretendent-sultan te Martapoera, en dat het stoomschip „Fiores" naar Poe- roek-Tjahoe ging om den pretendent af te halen. Uit een schrijven in het „Soer. HbltL" bleek, dat de Regeering geëischt heeft, dat de prodendent naar Bandjermusin zou mee komen en dat dit nog by dezen een punt van overweging uitmaakte. Uit bovenstaand telegram blijkt nu, dat wel Goesti Araat, de schoonzoon van don pretendent-sultan, met diens kleinzoon te Pandjermasin is aange komen met de „Barito", een rivierrader- stoomboot van de gouvernementsmarine, maar de pretendent zelf alleen met gewa pend geleide wil komen. In het schrijven in het „Soer. Hbl." lezen wy het volgende „Komt de pretendent-sultan niet mede naar beneden, dan is de vrede nog niet ge- teekend en zullen de vijandelijkheden on voorwaardelijk worden hervat. Maar die vijandelijkheden zullen van onzen kant niet op denzelfden voet als tot heden het geval is geweest worden voortgezet; gebruik zal worden gemaakt van inlandsche hulptroe pen. Uit welke elementen die hulptroepen zullen bestaan, en welk inlandsch vorst ze ons zal leveren, is ons nog niet bekend." Do politie te Londen heeft twee Franschen een man en een vrotfw, die beweren getrouwd te zyn, en die voor een aanzienlijke waarde aan edelgesteenten by zich hadden, waarvan zy er reeds verscheidene aan juweliers te Londen hadden verkocht. Het is gebleken, dat deze kostbaarheden toebehoord hebben aan mevrouw Fougère, een Fransche touneel- speelster, die onlangs te Aix les-Bains werd vermoord. Hoewel de gearresteerden alle schuld ontkennen, weten zy toch geen aan nemelijke verklaring te geven van de'her komst der op hen bevonden kostbaarheden, terwijl reeds is vastgesteld, dat zyjuweelen te Londen hebben verkocht. Men vond tevens in hun bezit een wissel van 50 p.st. op de Engelsche bank, 5 p.st. aan bankpapii r en 4 p.st. aan goud Zy zyn ter beschikking van de Fransche justitie gesteld. Parys, niet afkeerig van schandaaltjes, heeft thans wat te praten over een erfenis kwestie, waarvan de volgende bijzonderheden uitgelekt zijn. Den 13n October jl. stierf te passy in het zich daar bevindende klooster van zusters- As8umptionisten, eon oude, ongehuwde Chi- leensche dame, Maria de la Luz Cousino, mede-eigenares van de groote bergwerken van Lota in Zuid Chili, en eenige malen millionaire. Zy liet baar vermogen na aan een, in geenerlei familie-betrekking met haar staanden houder van een wisselkantoor, Roland Gosselin, nadat zy van tevoren, in een ander testament, haar naaste bloedver wanten tot haar eenige erfgenamen benoemd had. De Chileensche consul te Parys gehoord over hetgeen de Parysche bladen hierby meegedeeld hadden, nl. dat de heer Gosse lin slechts naar voren geschoven was om de overdracht van het op 15 millioen gulden geschatte vermogen van de gestorvene op de congregatie der Assumptionister. geheim te houden, heeft zich niet tot directe uitlatingen in deze laten bewegenmaar by het onderhoud, dat een correspondent van de „Frankfurter" met hem had, is dezen gebleken, dat de consul de meening van de Parysche bladen over deze zaak deelt. De kwestie gaat het Fransche gerecht voorloopig nog niet aan, daar de familie Cousino in Chili procedeeren zal. Roland Gosselin is een in kerkelyk-con- servatieve Parysche kringen bekende en ge ziene persoonlijkheid. GOUDA, 9 Januari 1904. Te Reeuwyk is in wording een afdee ling van den Christelyken Nationalen Werkmansbond. Maandag-avond jl. is er voor dat doel in het café van L. P. van Leeuwen eene vergadering gehouden, welke geleid werd door D8 J W. Berkelbach van der Sprenkel uit Gouda. Een commissie tot samenstelling van een reglement is reeds gevormd en ongeveer 22 personen hebben zich als lid der afdeeling laten inschrijven. t Binnen kort zal- wederom eene vergade ring belegd worden tot vaststelling van het een en ander. Beroambacht. Door den raad dezer ge meente werd in zyne 1.1. gehouden vergade ring o. m besloten om aan het onderwijzend personeel der 1ste openb. lag. school alsnog een onderwijzeres in 't bezit dei akte j en k toe te voegen, zoodat met den aanvang van den nieuwen cursus het tot op heden onge bruikte zesde lokaal zal worden in gebruik genomen, en alsdan voor elk der zes leer jaren e„jn lokaal en een leerkracht aanwezig zal zijn. Het onderwysbelang der school zal door dit besluit zeker belangrijk worden gebaat. Hekendorp. Toen de veldwachter De Roos uit Lange Ruigeweide 1.1. Donderdagmorgen den Opweg passeerde, zag hfi iets op 't ijs onbeweeglijk liggen. Naderbij gekomen be merkte hy tot zijn ontsteltenis, dat het was zekere Joh. B. van hier, dien by even te voren had zien wegrijden. B. schijnt al spoedig gevallen te zyn. De ongelukkige die zyn bewustzijn had verloren werd door De R. er. inmiddels meerdere toegeschoten hnlp naar de halte s.s. gedragen, alwaar hy na bekomen verfrisschingen zyn bewustzijn terug kreeg. De geneesheer, wiens hulp was ingeroepen, heeft de hoofdwonde ge hecht. De toestand van den patient is niet gevaarlijk. Vlibt. In de op 31 Dec. jl. gehouden Gemeenteraadsvergadering is tot voorzitter van het algemeen armbestuur herbenoemd de heer C. Boere, alhier. Haastrecht Dinsdag-avond gaf de Ma- siekvereeniging „Prima Volta" alhier, onder leiding van den heer Joh. G. Arentz, eene uitvoering. Het programma beloofde veel, en waarlyk, hetgeen we gehoord hebben, overtrof ons aller verwachting. Kunnen we wat de stukken van het orkest betreft „Die Zigeunerin" en Sourire d' Avril (Walzer) als uitmuntend geslaagd noemen, de solo's en trio's voor violoncel, viool en piano, waren in één woord prachtig. De heer Kroon dankte den heer directeur, de solisten en leden van „Prima Volta" voor het schoone, dat zy ten gehoore hadden gebracht. Nieuwerkerk a/d IJsel. Zondag 20 De cember was het voor de gemeente een blijde dag. Des voormiddags toch werd de heer H. M. den Hertog, Cand. tot den H. Dienst by het Prov. Kerkbestuur van Zeeland, op treffende en hartelijke wyze bevestigd door zijn neef, Ds. B. v. d. Wal, predikant te Waddingsveen, naar aanleiding van Psalm CXXVIIla. Aan de handoplegging werd, behalve door den bevestiger, deelgenomen door den consulent, Ds. J. G. Deur, predikant te Gouda. Laatstgenoemde hield ook een korte toespraak tot den bevestigde, en de gemeente zong haren nieuwen leeraar toe Ps. CXXXIV3. Des namiddags aanvaardde de heer Den Hertog zyn heilig dienstwerk ouder ons, sprekende op ernstige en liefde rijke wyze over 2 Timothens II19. Na het eindigen der godsdienstoefening zong de gemeente Psalm CXXI4. Beide keeren was het kerkgebouw zeer vol. Des voor- en des namiddags was ook tegenwoordig de heer G. van der Hoofd, beroepen predikant te Domburg, terwijl des namiddags ook aanwezig waren Ds. L- ten Bosch, predikant te Gouda, en Ds. P. van Willenswaard, predikant te Krimpen a/d IJsel. God stelle dezen Evangeliedienaar tot zegen voor velen in ons midden. VK. C." Dr. L. B., te Groningen, veroordeeld tot 14 dagen hechtenis wegens het door schold veroorzaken van den dood van een kind, zal in hooger beroep gaan te Leeuwarden. Kleiweg E 73a, GOUDA Teleiihoou la. :tl. VRIJDAG, 8 JANUARI. Staateleemnqen Rusi,ahd. Obligatien Binnen- landsche 1894 4 Obligatien 6o Emissie (GR. 625) 1894 4 Oblig.leening 1902 4 Azie. Japan Obligatien 1899 4 Ukuocaï. Obligatien 1892 31/, Hypotheek-Banken. Pandb. Bataafsche Hypb. 4 Pandb. Dordrecbtsche Hypb. 4 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. HypotbeekbriefbanK 4 Pandb. Hullandscbe Hypb. 4 Pandb. Maas Hypb. 4 Pandb. Nationale Hypb. 4 Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 4' Pandb. N. Am. Hypothb. Uit huizen 4''i Pandb. Noord-Ned. Hypb. 4 Pandb. Oranje Nassau Hypb. 4 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 Pandb. Rotterd. Hypb 3'/, Pandb. Rjjnlandsche Hypb. 4 Pandb. Stichtsche Hypb. 4' Pandb.Ned.Hypb. te Vcendam 4 Pandb, Alg. Groninger Scbeeps- Hypotheekb. 41/, Pandb. Westlandsche Hypb. 4 Pandb. Znid-Holl. Hypb. 4 U.K. H.K. 97 92' 95'/i 74 53'/. 100 99'/, 99'/. 100 99'/, 101', 101 100'/, 99', 99'/, 101 97', 99', 100'/, 99'/, 100 99' 99'/, 90 53'/, 101' 101' en JAPONSTOFPEN worden tot, zeei lag-e prijzen OPGE RUIMD. BurgerlijkeStaud. GEBOREN8 Jan. Petrus Paulus Cor nells. ouders A. Hoenselaar en J. van Ruiten. Cornelis Christiaan, ouders P. Schoon- derwoerd en J de Vet. Hendrik Gose- winus, ouders C. ('about en G. M. Brinkman. OVERLEDEN7 Jan. A. van Vliet, 62 j. ONDERTROUWD 8 Jan. P. A. Barentsen te Bergejjk en J. F. van Ede van der Pais. L. de Jong, te 's-Gravenhage en B. Polak. V Voor de vele blijken van belang stelling, ondervonden, betuigen wy hiermede onzen welgemeenden dank. R. A. van DAM en Echtgenoote. Huism'. en Hnism». Oude Mannenhuis. GEVRAAGD zoo spoedig mogelijk of tegen 1 MEI een liefst in het midden der stad, huurprys f 400.- A f 450.-. Brieven onder nummer 2538, bureau dezor Courant. VODR REGENTEN roepen by deze op sollicitanten voor de betrekking van voor bovengenoemd gesticht, vaceerende met 1 April 1904. Aan deze betrekking is verbonden een salaris van f 300.— per jaar met vrye voeding, huisvesting, bewassching en genees kundige hulpdaartoe inclineereuden worden verzocht met hunne sollicitatie, opgaaf van ouderdom en eigenhandige brieven, franco in te zenden aan den Secretaris I. S. KAMPO, Kleiweg E 52. Op een Handelskantoor kan geplaatst worden een vlugge JONGEN als Wie reeds op een kantoor werkzaam geweest is, geniet de voorkeur. Brieven onder Nr. 101 Bureau „Goudsch Nieuwsblad", Peperstraat Nr. 7 Aanbevelend, Abonnement 1 40.per jaar voor per- ceelen, binnen een kring van K. M. 1, gelegen. Hel net is aangesloten aan bet Rpks Inter eommunaalburean. Op 15 Nov. 1903 141 verkregen aanslui tingen. Contracten en voorwaarden verkrijgbaar aan het Bureau, ACHTER DE VI8CH-» MARKT. Dubbele buurt. - Telfnr. 117. Zyn heden ontvangen een mooie collectie Nieuw Styl Verder voorhanden een ruimo Ceuze Eenig adres voor GASGLOEILICHT- BENOODIGDHEDEN, solied en degelijk. Indien U dan van goed licht hondt, is dit je ware adres. Aanbevelend, Aanlegger van Gas- en Waterleiding 4e ABONNEMENTS-VOORSTELLING in de plaats van Donderdag 7 Jannari Blijspel in drie bedrijven van Doctor Juris. Jubileums-Voorstelling van den Heer C. J. SCHÜLTZE. Aanvang ACHT uur. J/fF* Gewone bepalingen en prijzen. adres voor alle soorten SCHOENWERK, dan het tegenover de Kleiwegsteeg Aanbevelend Alle reparatiën en aangemeten werk. 'ÏO»h RUIK* OUDE Merk, t Verkrijgbaar by 1 N H. A.1» bewij» ran echtheid ia -j cachot en kurk steeds roor SCHIEDAM lion van den naam der Firma P. HOPPE ARTS, Speciale behandeling open beenwonden. EN Vertrouwd adres Zuiver plantaardig, afdoend middel tegen bloedarmoede en zenuwzwakte. Dy Sanguinose 18 en BLIJFT het beste middel tegen bloedarmoede, zenuwzwakte en al die kwalen die daarmede samenhangen of daaruit voortkomen. Lusteloosheid, algemeene zwakte, zenuwhoofdpijn (migraine), gebrek aan eetlust, voortdurende maagpijnen, neiging tot braken, overspanning, slape loosheid, vermoeidheid, geestelijke en lichamelijke en lichamelijke uitputttng, worder. Daardoor heeft de Sanguinose zich zoo snel een plaats veroverd in Nederland en daarbuiten, onder geneesheeren en by het publiek en de kring der dankbare gebruikers breidt zich nog steeds uit. Na het gebrufk van zeer vele geneesmiddelen, waarby zy geen baat vond, was het Uwe Sanguinosedie mijne dochter genezing bracht voor hare zwakke cn verstoorde zenuwen. Zoodra zy Uw middel gebruikte, gevoelde zy zich gezonder en sterker. Indien U wilt, kunt U deze verklaring publiceeren. Winschoten, Nov. '03, E. KUIPER. In de meeste gevallen is tweemaal per dag een eetlepel van 15 gram voldoende, dan duurt een flacon tien dagen, en kost de behandeling slechts 127, of 15 ets. per dag, dat is goedkooper dan eenig ander dergelijk middel. rijs per fl. f 1.50, 6 fl. f 8.-, 12 fl. f 15. Te Gouda by WOLFF Co., Westhaven.

Goudsche Courant | 1904 | | pagina 2