Academie de la Coupe OFENBAREJPOFIN!!. OPItUiMIMi n. SAVISOM. GEMAKKELIJKS LEERMETHODE. ADYEETMTIÈN in alle Couranten BINNENLAND. DEN HAAG Stadsnieuws. 374ste staats-loterij TLRNTRICOTS en RIKMKN. A. van OS Az., BEURS VAR ROTTERDAM. Man ti'ls* Costumes* PELTERIJEN, Veemarkt te Rotterdam. AÜVKRTEi\TIEN 1AHCUS J. SANDERS, Keuken-Werkmeid, Benige gevelde boomen, partijen takken en hakhout. ZDe ter lead, e 23B. -*— fff Elegant goed passende Coupe. "Rl ter opleiding voor Coupeur. IIOOCGIDOOKX, Advertentie-Bureau van A. BMNKMAN &Z00N. gebl. meldtOfficieus wordt medegedeeld^ dat bij de verhandeling over het Dnitsch- Italiaanscb handelsverdrag tot nu toe slechts de bepalingen, waarover men het niet eens was, werden vastgesteld. Zoodra de Duitsche afgevaardigden met de onderhandelingen ge heel gereed zyn, vertrekken zjj over Ber lin naar Petersburg om daar een einde te maken aan de onderhandelingen over het Daitsch-Russisch handelsverdrag. In Berlyn zullen de afgevaardigden met de regeerin gen de punten in het verdrag met Italië, waarover geschil ontstond, bespreken. O In een mededeeling, aan Reuter verschaft uit wélingelichte Japar.sche bron, vóór het bekend werd, dat het antwoord van Rusland was aangeboden, wordt verklaard, dat Japan, hoewel de redelijkheid erkennende van Rus- lands eisch, dat Japan de zuidelijke kusten van Korea niet zal versterken, aandringt dat Rusland de onafhankelijkheid en integriteit van China in Mandsjoerye zal erkennen. Dit bericht zegt verder, dat in de week na de overhandiging der laatste Japansche nota de gezant te Petersburg last had, op een antwoord aan te dringen en dat hem her haaldelijk verzekerd werd, dat het antwoord onverwijld zou komen. Inmiddels was Rusland bezig, troepen en oorlogsschepen te concentreeren in het Verre Oosten en was ej; zelfs mede over de Jaloe in Koreaansch gebied gedrongen. Japan kan daarom niet langer wachten tot zijn nadeel en er blijft voor Japan niets over dan krach tige maatregelen te nemen, om zijn belangen te verdedigen. Onder de manschappen van het 5de regi ment huzaren te Presburg, in Hongarije, hebben zich tengevolge van het over den tijd in dienst houden der lichting 1900 ook bedenkelijke gevallen van minachting der krijgstucht voorgedaan. Tien huzaren bedron ken zich in een kroeg en jouwden vervol gens een wachtmeester, die zo aanspoorde naar huis te gaan, uit. Toen de wachtmees ter daarop zijn sabel trok, sloegen zij den man neer en ranselden hem meteen af. Den wachtmeester Benkd verging het niet beter. Daar de kameraden der muiters weigerden dezen gevangen te nemen moest een sterke patrouille jagers onder een luitenant uitruk ken, die zich met geweld van de woestelingen meester maakte. Twee huzaren zijn daarbij zwaar gewond. Verspreide Berichten. Frankrijk. Te Nancy is gearresteerd een zekere Bos- sort, van afkomst een Duitscher, zoogenaamd beschuldigd van oplichting, maar vermoede lijk ingepikt wegens spionnage. Naar aanleiding van de vraag van den heer Lazies betreffende de stakingen van de landbouwers te Aude en Herault, ont spon zich in de Kamer eer. zeer lang de bat. Do spreker berispte do socialisten, huu verwijtend, dat zij de beweging uitgelokt hebben. Minister Corabes verdedigde in zjjii antwoord de landbouwers, wier staking vol gens hem een zoo vredelievend karakter droeg, dat zij anderen ten voorbeeld kan strekken. Daarop werd van de vraag een interpel latie gemaakt. Ten slotte stelde de heer Alpy een mo tie voor, waarbij de verklaringen van de regeeringen werden goedgekeurd, welke mo tie met 843 tegen 200 stemmen werd aan genomen. Boyer, de raadsheer-rapporteur in de revisie-aanvraag-Dreyfus, zal 22 dezer zijn verslag deponeeren. Na 26 Februari neemt het Hof van Cassatie de zaak ter hand. Düitsohland. De sociaal-democratische kiesvereeniging in het 5e Berlijnsche kiesdistrict keurde, in een goed bezochte vergadering, de houding van de Rijksdag-fractie inzake den opstand der Herero's af. Zij bad den eisch van de regeering ronduit moeten weigeren. De minister van oorlog, generaal Von Einem heeft aan de begrootingscommissie verklaard, dat de mitrailleuses uitmuntend voldoen, dunk zy het goede onderricht aan en do gevatheid van de manschappen, met de bediening belast. De Duitsche bladen publiceeren een brief van prinses Louise van Saksen, waarin zy zegt zich te verheugen over de berichten, die zij geregeld van haar kinderen ontvangt en waarin medegedeeld wordt, dat zij zich in Mei naar Lindau zal begeven, om haar vader te ontmoeten. Terwijl do kroonprins Vrijdag een com pagnie van het le regiment garde naar Potsdam neleidde, schrikte zijn paard, viel en Bleepte zyn berijder een eind mede. Ge holpen door eenige officieren, kon de prins echter weer opstijgen en werd de marsch voortgezet. A Vermoedelijk is het ongeval met eenige lichte kneuzingen afgeloopen. Italië. De staatssecretaris van binnenlandsclie zaken, antwoordende op een vraag van den afgevaardigde Sotti, betreffende het al of niet toepassen van de wet inet het oog op de invasie van uit Frankrijk verdreven gods dienstige orden, zeide, dat de regeering te dezer zake met kracht de wet zou toepassen. De opbrengst der feestmarkt in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam was Donder dag f 10.800, en Vrijdag ruim zooveel, zoo dat f 22.000 is ontvangen. Men verwachtte Zaterdag nog drukker bezoek en niet minder opbrengst dan Vrrjdag, na ook de toegangsprijzen weder op f 1 en f 2 zijn gebracht. De totale opbrengst wordt geraamd op f 35.000, ongerekend de op brengst der veiling van kunstwerken en van do nog niet verkochte andere- voorwarpen. Naar de Tel. meldt, bestaat het plap de voorstellingen van de Ned. Opera gedurende een maand voort te zetten door oen combi natie der leden, die allen op partage zouden spelen. De Nieuwe Ned. Opera heeft op het aan bod van eenige der beste krachten der Ned. „Opera, om by haar gezelschap te worden gevoegd, geantwoord, dat zy hiertoe bereid is, indien de Stadsschouwburg aan de N. N. O. ter bespeling wordt afgestaan en de ver bintenissen der Ned. Opera in de provincie aan de N. N. O. worden overgedaan. Gemengde Berichten. De kantoorknecht der posteryen aan het hoofdpostkantoor te Amsterdam, P. J. L. Linthuis, secretaris van het hoofdbestuur van den Bond van Post- en Telegraafbeambten De Post en redacteur van het orgaan van dien Bond, De Posthoorn heeft dezer dagen een aanschrijving gekregen, dat hy zich ge reed moet houden om binnen enkele (jagen te worden geplaatst naar een kleiner kantoor in een der provinciën. Reden biervoor is de wijze waarop Lintliuis in het orgaan over grieven en misstanden by het personeel ecbryft en met name wordt er hem eey ver wijt van gemaakt, dat hy de hem'ter oöre gekomen klachten niet grondig onderpacht, alvorens daarover te schrijven. (N.N.) Uit Den Haag meldt men Het Haagsche Comité voor volksfeesten, afdeeling der Vereeniging voor Handel, Nij verheid en Gemeentebelang, heeft het'voor- nemen opgevat op 19 April, ter gelegenheid van den verjaardag van Z. K. H. deiüPrins der Nederlanden, weder feesten te organi- soeren, welke niet alleen voor de jeugd, doch ook voor volwassenen worden bereid. Het comité is er in geslaagd, verschillende lokalen voor dien dag te verkrijgen, terwijl voor de feestviering zelf bij verschillende vereenigingen niet vergeefs is aangeklopt om steun en medewerking. Door de politie te Groningen is eergjster aangehouden zekere J 8., in het bezit van 6000 mark aan effecten, vermoedelylt af komstig van diefstal. Omtrent den te Groningen aangebonden Duitscher, meldt de Prov. Gron. Ct. nog het volgende Op het gerucht dat zich een verdachte Duitscher te Groningen bevond, die getracht had Duitsche effecten te verzilveren, en den vorigen Dinsdag door den inspecteur, den heer Bennema, aan de wacht gebracht de zich noemende August Meyer, van Neultadt bij Hannover, op wien eenige Duitsche pandbrieven ter waarde van ruim 6000 mark werden bevonden. Nadat uit gewisselde depêches met de politie te Neustad^was gebleken dat de opgaven van Meyer leugens waren, bekendo hij den commissaris van politie ten laatste, dat de pandbrieven-van diefstal afkomstig waren en dat hy de tus- schenpersoon was die zou trachten ze hier in geld om to wisselen. De verdachte is in verzekerde bewaring gesteld, terwijl inmid- deli alle moeite wordt aangewend om in deze nog duistere zaak eenig licht te ont steken. De mijningenieur P. M. van Bosse heeft in December aan de Indische regeering een rapport uitgebracht over de werkiog van don Sindoro. Wat het eerst opviel was een ry van 8toomvolke» (fumarolen), welke in een naar den top gerichte lijn uit de berghelling ont snapten. De onderste bevond zich op een hoogte van naar schatting 2450 M. boven zee, de bovenste, welke met minder kracht schenen te worden opgestooten, op ongeveer 2800 M. Eerst nabij den top treft men aan de noordzqde eenigszins groote ophoogingen van een blauwgrijze modder aandoor het regenwater samengespoelde asch. De top van den Sindoro, welke kort na het ontstaan van den valkaan slechts één grooten krater moet hebben bezeten, bestaat na grootendeels uit een bijna geheel vlak plateau. Klaarblijkelijk is dus deze groote krater opgevnld, doch bleef op één plaats een eruptiepunt bestaan. Op het plateau zyn twee spleten, de eene met een N.-Z., de andere met een O.-W. verloop. Het snij punt dezer spleteD is het eruptiepunt, dat in den tegenwoordigen toestand uit een twee lingkrater bestaat. Beide kraters hebben loodrechte rotswan den en bezitten op den bodem een krater meertje. De diepte tot aan den waterspiegel in den noordelijken krater bedraagt ongeveer 160 M., in den zuidelijken ongeveer 80 M. In het oostelijk deel van den noordelijken krater treden met een bruisend geluid, geheel gelijk aan het afblazen eener stoom machine, dampwolken ait enkele spleten, even boven den waterspiegel, uit, waarbij zich zwavel aan de randen van het gesteente afzet. Overigens is dit de eenige werking in beide kraters; het water van beide meer tjes is volkomen rastig en helder en daar er aan de oppervlakte in het geheel geen dampvorming plaats heeft, is de temperatuur er van ook niet hoog. Na by het bergzndel tusschen den Sindoro en den Goenoeng Kembang, welke laatste een secandairen krater van den Sindoro vormt en eveneens ten westen van den top is gelegen, kwam men in het gebied der ergste, door de uitbarsting veroorzaakte ver woestingen. Nog hooger op bleken de hoo rnen, waarmee de westelijke helling dicht begroeid was meer en meer geknakt en ontworteld, tot de weg eindelijk voert door een totaal verwoest bosch, waarvan de hoo rnen alle naar het westen zijn omgevallen en op de bovenzijde der stammen tallooze sporen dragen van door scherpe steenen te zyn getroffen. Daarna begint ook het slik der gevallen aBcli dikker en dikker te lig gen en eindigt ten laatste het gemaakte pad aan den rand van hot steile ravjjn, aan den overkant waarvan de onderste fumaro len zich bevinden. In verband gebracht met het feit dat op den top slechts weinig steenen werden uit geslingerd, de struiken daar slechts weinig hadden geleden en ook de op gelyke hoogte van de fumarolen gelegen noordelijke hel ling geheel vim verwoesting verschoond bleef, blijkt duidelijk dat, behalve een min der zware eruptie uit den krater op den top, waarbij voornamelijk asch werd uitgeworpen, oen veel zwaardere uitbarsting uit een of meer openingen van een radicale spleet in de westelijke helling van den Sindoro heeft plaats gehad. By deze uitbarsting werden voornamelijk steenen uitgeslingerd. De vulkaan was sinds eenigen tyd van den rusttoestand in dien van vrij kalme wer king overgegaan reeds in Mei 1902 werden, sinds 1883, do eerste verschijnselen eener verhoogde werking waargenomen. Gisternacht omstreeks halftwee keerde de heer W. Blom, inspecteur van politie le klasse te Rotterdam, met zjjne echtgenoote en een paar familieleden ait de stad huis waarts naar den Crooswykschen singel no. 13. Een eind voorby de Heinekens bier brouwerij op dien singel gekomen, zag de heer Blom, die met zyno vrouw voorait liep, op eenigen afstand door de andere familieleden een heer en een dame, gevolgd, uit tegenovergestelde richting plotseling een man te voorschijn komen, die blijkbaar in de portiek van de Wilholminaschool zich verdekt opgesteld had, in afwachting van des herren Blom's thuiskomst. Deze, midden op de straat loopende, zag den man op een maal op hem afkomen met een revolver in de hand, die hy den beer Blom op de borst zette en afvaarde. Dit alles was het werk van een oogenblik. Onmiddelyk voelde de heer Blom zich gewond en zag het bloed hem langs den linkerarm en de borst vloeien. Niettemin greep hy zfln aanrander, die hem heel onbekend was, beet en eea worsteling ontstond, waarbij beiden op den grond vie len. Onderwijl loste de man nog twee scho ten één ketste, en van het tweede schot ging de kogel rakelings langs het hoofd van den gewonden inspecteur. Inmiddels was de vrouw van den heer Blom teruggesneld om de hulp in te roepen van de familieleden die hen volgden, doch alvorens dezen en de politie agenten, die op het hulp- en moordgeroep uit verschillende richtingen toegesneld waren, ter plaatse kwamen, was de aanrander verdwenen in de richting van den Boezemsingel. Inspec- tenr Blom, door bloedverlies verzwakt, had hem ten laatste moeten loslaten. Wel zette hij hem nog een eind weegs na, maar zonder hem te kunnen inhalen. Ook de politieagen ten hadden even weinig succes, hoewel zy de vervolging gernimen tyd voorzetten. De heer Blom begaf zich toen met de zjjnen naar het burean van politie in de Meermans straat, waar hem s; oedig hulp verleend werd door de doctoren Schi'f en Mees. De kogel was boven in de linkerborst in schuine richting bet lichaam binnengedrongen [.en is vermoedelijk op de bovenste rib of hét lin kersleutelbeen afgestuit. Om hem van daar te verwijderen zou de heer Blom gister naar bet ziekenhuis zyn vervoerd. Gevaar levert zyn toestand- niet op. Wat tot dezen aanslag geleid kan hebben is den getroffene geheel onbekendby kon zelfs niet gissen wat daartoe aanleiding kan hebben gegeven. Het signalement van den dader luidt als volgtEen vry lang persoon van ongeveer 35 A 40 jarigen leeftijd, met donkeren knevel en baard, flink postuur, donker haar en fonkelende oogen, gekleed met bruine overjas en zwarten hoed. Onmiddellijk nadat de inspecteur Blom gisternacht naar zijne woning was gebracht, heeft de commissaris van politie, de heer L. J. C. J. Vuijk, de noodige bevelen gege ven ter opsporing van den onbekenden dader. Men meldt uit Zutphen De poKtie alhier heeft eergittei'M naar hunne ouderlijke woning te 's-Graveuhage teruggebracht de beide broertjes J. en L. d. V., resp. 10 en 12 jaar oud. De jongens werden rfeeds sedert 1 Januari vermist. In den laatsten tyd hebben ze hier overal in de Graafschap rondgezworven en hun kost met bedelen opgehaald, totdat ze door een veldwachter bij een boer onder Lochem aangehouden en door dezen naar Zutphen zyn gebracht. De jongens beweerden, dat ze dikwijls klappen van hun vader kregen en daarom besloten halden van hem weg te loopen. Uit Oldenzaal wordt aan de „Zw. Ct." gemeld Tengevolge van den katoencrisis zal op de fabriek der firma W. Kan, alhier, in 't vervolg des Zaterdags niet gewerkt worden. Ook op de fabrieken der firma H.' P. Gel derman en Zoon doet zich de crisis gevoelen. Zoo zallen b.v. in 't vervolg de ongehuwde mannen, die drie of vier touwen bedienen, en waarvan één of meer drill touwen zyn, een der laatste moeten laten staan, zoodra de thans opgezette stukken afgeweven zijn. De groote fabriek van laatstgenoemde firma zal van 26 Maart af circa veen tien dagen stilstaan wegens reparatie aan de hoofdas. De Rijkswerkinrichtingen te Hoorn en te jVeenhuizen, het Ryksopvoedingsgesticht te Doetincbem en de strafgevangenissen te Amsterdam en te Arnhem, zullen, zoo meldt de „Av.pt." eerlang duor den eersten ge neesheer en door den technicus aan het Ryks- krankzinnigengesticht te Medenblik worden bezocht, ten einde zich op de hoogte te kun nen stellen van de verschillende soorten van werkzaamheden, die in bovenvermelde inrich tingen worden verricht, opdat daaruit een arbeid kunne worden gekozen, die het meest geschikt is om te worden uitgevoerd door de in dat krankzinnigengesticht verpleegd wordende personen, voornamelijk door hen, die in de zoogenaamde „versterkte afdeeling" worden gehouden. 'Do Badensche regeering zal scherpere maatregelen nemen tegen de kwakzalvers. De regeering heeft namelijk by den Landdag een wetsontwerp ingediend, volgens hetwelk men8cben die de geneeskonde als beroep uitoefenen, gestraft zullen worden met een boete tot 150 mk. of hechtenis, alil zy in openlijke bekendmakingen bedrieglijke op gaven doen betreffende hun bekwaamheid en succes of snorkende beloften doen of de zieken uitzicht geven op genezing, zonder hen zelfs onderzocht te hebben. Wie dergelijke bekendmakingen helpt verspreiden, stelt zich aan dezelfde straf bloot. Atjeh. Onder dagteekening van 7 en 8 Jan. seinde de gonvernenr van Atjeh en onder- hoorigheden als volgt I. By huizenonderzoek Bajennsche door rentjong licht gewond Europeesch faselier Van der Heide, alg. st. no. 50497aan rander sneuvelde. Te Samalanga onderwierp zich Teungkoe Kroeent Kale van XVI Moe- kims en leverde vier achterladers in. Lui tenant Vastenou patrouilleerde 12—21 Dec. in Tevnom, by verschillende gelegenheden sneuvelden 26 vijanden die ihet hnn wapens in handen bleven. Eenige schuilplaatsen met voorraden werden opgernimd. Te Kroeëng Salé kwam T. Sarong mot 8 volgelingen in onderwerping en leverde 2 beanmonts in. Ook het bendehoofd T. Ië Tomong meldde zich. II By overgaan Kroeëng Keurensi (Meö- Jaboh) verdronk Europeesch korporaal Mon- nens, alg. st. no. 44889. In Blang Pidiesche (Tapa Toean) maakte patrouille sergeant Van Timmeren, alg. st. no. 51941, in ladings huis zes gewapenden onder wie bendehoofd onschadelijkbuit 2 beanmonts, 1 voorlaad, 1 revolver en blanke wapens. Aan een onder dagteekening van 11 Jan. van generaal Van Heutsz ontvangen tele gram wordt het volgende ontleend By overtrekken Aioeë Soengoe Minjea in Penreula sloeg door bandjir een prauw om, waarin 16 militairen. Drie inlandsche mili tairen vermist, negen geweren zoek geraakt. In Idi Tjoet stootte een patrouille op een kleine Atjehsche hinderlaagde bende liet 5 dooden met blanke wapens in handen. Te Padang Tjidi kwamen by Polem in onder werping Imeum Tandjong. T. Ben Aloeë en 4 kleinere bendehoofden met ruim honderd volgelingen en leverden voorloopig 10 go- weren in. In VII Moekims zyn thans alle vijandelijke personen van eenige beteekenis terng. In het gebergte ten zuiden van Tira werd dé wapensmederij van T. TjotTjitjem gevonden en opgeruimdde vijand liet 9 gesneuveldee en 1 beauraont in handen. GOUDA, 8 Februari 1904. Het sacces, dat verleden jaar het concert voor zoo matigen toegangsprijs heeft gehad, heeft de Heer van Dantzig terecht aanlei ding gegeven om gisterenavond een dergelijk nmzikaai genot te verschaffen. De zaal was weer heel goed bezet en er werd met groote attentie geluisterd. Met een Andante van Hans Sitt opende de Heer Darieux deze soirée. Zoowel de artistieke voordracht als den krachtigen ryken toon, dien deze heer aan zyn buitengewoon mooi instrument wist te ontlokken, hebben we bewonderd. Het is een groot genot hem te hooren, terwijl zyn bescheiden optreden te waardeeren valt. 'tls moeilijk eene keuze te doen uit de verschillende Nummers, die hy met zooveel succes zoo keurig heeft gespeeld. Het Adagio en Allegro van Bocherini was niet minder mooi dan bet Abendlied van Schu'mann 't eene zoo goed als 't andere geeft ruimschoots gelegenheid van zjjn beer- iyk talent te genieten. Het daverend applaus deed hem besluiten een zeer gewaardeerd en lieflijk voorgedra gen Nummertje toe te geven. Wy roepen dezen verdienstelijken artist gaarne een „tot weerziens" toe en brengen hem onzen dank en onze hulde voor zyn spel, waarmee by dit concert zoo rykelyk heeft opgeluisterd. w Méj. Stella Wolf is in Gouda ai meer malen met succes opgetreden. Zy beschikt over een omvangrijk geluid en heeft vooral in „Gebet van Hiller", in „Du bist mie sine Blume van Schumann" en bijzonder in „Jonge liefde" hare gaven getoond. Ze werd wel verdiend toegejuicht! De Heer Ed van Dantzig heeft al mee veel bijgedragen tot het succes van het con cert. Hy heeft een flinke, krachtige stem, een duidelyke uitspraak en een goede- voor dracht. Als hy zacht zingt en dat kan hy mooi, dan vibreert by byna niet. Indien hjj by de goede hoedanigheden, die hy als zanger bezit, 'tvibreeren wat matigt, dan zal alles er by winnen. De Couplets dn Torero en het FrÜhlings- lied heeft hy mooi gezongen en in „het Geuzenvendel op den Thuismarsch" en „Van een Herderin" heeft hy juist gezien, wat voor hem zoo geschikt ishy had hier ge legenheid oai zjjn talent van gr-ed voordragen te laten uitkomen. Ons rest nog de aange name plicht om den Heer Spaanderman onze erkentelijkheid te betuigen voor zjjne bekende en steeds zeer gewaardeerde^wyze van fijn accompagneeren Gisteravond 8 uur hield de afd. Gouda v d. Ned. r. c. Volksbond eene propaganda- vergadering in de zaal „Nut on Vermaak" van de sociëteit Rénnie aan de Oosthaven alhier. Door den voorzitter met gebed ge opend, gai deze zyne ingenomenheid te kennen met de opkomst, welke bepaald goed was, de zaal was vol, en hierna bet woord gevend aan den Eerw. sureker de heer Bonaventura Kruitwagen, welke ir« het eer»te gedeelte zyner aandachtig toegeluisterde rede, bo- sprak, het ontstaan van den Ned. r. c. Volks hond, hare oprichting door het tegenwoordige Kamerlid de heer Passtoors, de tegenwerking welke zoo ruimschoots haar deel was, en hoe diezelfde bond gegroeid was tot eene 20000 leden tellende, in ruim 20 afdeelingen hare werking verspreidende boom, dan volgde eenige nummers der zang vereeniging „St. Caecilia" welke voortreffelijk werden uitge voerd, en hierna het slot van des sprekers rede, waarin deze de aanwezige niet-leden op het nut van vereenigingen wees, n.l. de goede christelijke vereenigingen waaralleen heil voor de arbeiders is te vinden, aan welke opwekking eenigen gevolg gaven door zich als lid op te geven, daarna een woord van den voorzitter en den geestelijken advisenr, tot sluiting van deze zeer goed geslaagde ver gadering. Onder de aanwezigen merkten wy o. a. op de Z.E. pastoor Tak, eenige h.h. kapelaans en de wethonder Engels. De heer rar. S. de Vries Czn., afgevaar digde ter Tweede Kamer voor het district Gouda, zal op Donderdag den 18den Fe bruari e.k. des avonds te 8 uren, in de zaal „Concordia"der R. K. Leesvereeniging alhier, de aangekondigde rede honden voor zyn kiezers (nam. de Anti rev., Chr. bist. en R. Kath.) (G. N Den 16den Februari e.k. zal onze hoog- eerw. deken Mgr. Pj C. Th. Malingré 40 jaar pastoor zyn. Z. H. Ew. werd in 1864 als zoodanig benoemd te Nootdorp by Den Haag. Zyn wy goed ingelicht, dan bestaat het voornemen, dit jubilé alleen ii»intiemen kring te vieren. (G. N.) De Vereeniging Armenzorg bericht onder vriendelijke dankzegging de goede ontvangst der navolgende goederen en soeplysten 1 wollen deken1 katoene id.1 wollen id.1 zwarte japon 1 rok2 lijven 2 corsetten1 japon 1 doos ondergoed 13 paar wollen kinderkonsen3 hoeden2 paar handschoenen 2 linnen lakens 1 hemd 1 wit onderlijfje 2 tricots 1 rqkje lappen 1 paar pantoffels; 1 paar kousen. Soeplysten van G M. N. N. -r v. Z. 5e Klasse. Trekking van Maandag 8 Febr. No. 16314 f 15,000. 5413. 8281, 8609 en 10375 ieder f 1000 3060, 14672, 17618, 17986 on 19110 ieder f 200. 911, 1468, i 2926, 3442, 4393,5225, 7792, 8589, 10354. 11645, 15496, 17999, 19520, 20109 en 20436 ieder l 100. Prijzen van 1 70. 15 3119 17 64 30 3286 38 3483 48 3526 119 3634 57 3721 300 73 89 3833 491 6291 6393 6400 31 6531 32 48 77 6623 9321 91 9408 23 9530 41 9827 9987 97 648 99 804 4083 12 4139 .40 4295 947 4366 55 80 1003 4540 6 97 15 4629 41 48 1123 4752 33 4840 71 46 1465 4909 1624 5191 1812 96 2149 5204 77 66 80 5359 2372 68 2417 5480 2632 5847 2952 5918 3035 6037 3117 6275 5e Klasse Mo. 19506 1 ui. z. 20191 12609 12712 44 12804 12972 93 13009 41 13176 13280 13323 13459 13625 13774 13844 89 13978 14124 14446 58 14513 65 14742 14849 14919 25 15009 55 15157 77 15280 15540 41 53 65 6776 10130 87 39 7021 93 55 10242 7124 10343 7428 44 72 10524 96 10708 7519 10808 7626 96 7817 11098 76 11184 95 11301 7970 11448 8126 69 8297 11665 8348 11797 99 11928 8477 29 8588 42 8684 12096 98 12219 8776 78 8889 12431 8935 95 9071 12558 9305 12e Ljjst No. 3675 m. z. I 70; 70 m. z. niet en No. 20190170 1 70. 15604 32 39 55 57 15796 15832 15940 16060 16124 16203 69 16325 64 16454 16507 55 16622 16777 16953 17246 17399 17419 42 65 70 17761 17809 66 17933 46 96 18041 18265 18344 18525 77 90 18805 8 18799 19187 19283 19315 93 19441 80 19508 43 19681 19881 19933 94 20052 73 76 83 20147 66 20248 20305 69 20563 70 76 20665 70 74 20750 20852 Kleiweg E 73a, GOUDA Teienhoon Mo. .11. ZATERDAG, 6 FEBRUARI. L.K. H.K. Staateleentnqen. Rusland. Obligatien Geconsoli deerde (GR. 625) 1880 4 92 - Obligatien by Hope Co. (GR. 625) 1889-1890 4 918/< 92 Obligatieleening L 100 1867 1869 4 968/4 -- Brazilië. Staat Minas Geraes 5 85% Provinciale en Stedelijke Leeningen. Rotlerdam Obligatien (f 1000) 1898-1903 31 9 98 Industrieels en Financieels Ondernemingen. Sèhuldbr. Ned Voorschb. te Amsterdam 4l/i 101 -r- Schnldbr. Voorschotb. le Rett. 4 100 Hypotheek-Banken Pandb. Bataafsche Hypb. 4 99»/* 100 Pandb. Friesch-Groningsche Hypb. 4 100 - Pandb. Holl. Geld. Hypb. 4 998/4 Pandb. Hollandsche Hypb. 4 100 Pandb. Maas Hypb, 4 998/4 Pandb.My.v.Hyp-Cred. in Ned.4 100 Pandb. Nationale Hypb. 4 101% Pandb. Ned. Scheeps Hypb. 411 101 Pandb. N. Rott Hypb. 4 9974 Pandb. Noord-Ned. Hypb. 4 99*/» Pandb. Overyselsche Hypb. 4 99s 4 Pandb. Residentie Hypb. 4 99'/» Pandb. Rotterd. Hypb. 3'/i 97ll/|6 Pandb. Rynlandsche Hypb. 4 99% Pandb. le Algem. Groninger Scheeps-Hvpb. 4% 100 Pandb. Ned. Hypotheek- en Pandbriefbank 4 998 4 Pandb. Nederl. Hypotheekbank te Veendam 4 100 Pandb. Vaderlandsche Hypb. 4 99M Pandb. Westlandsche Hypb. 4 998/4 Pandt). Zuid-Holl. Hypb. 4 998/4 Tabaks- Ondernemingen Aahdefelen Deli Cultuar Mij. 47 Diversen. 99% - Obligatien Nation. Grondbezit 4 Noord-Amerika. Cert. v. aand. New-Orleans gew. Spoorweg leeningen. Nederland. Gest. Oblig. Noord- Brabant Boxtel-Wezel 1875- 80 Oblig. Z.-H. Electr. Spw.- My. 4|/9 10274 -- Portugal. Oblig. Kon Trans- Afrik. Spw.-My. 5 79' 4 79' 4 Noord-Amerika. Kansas City South. Rw. Comp. Aandeelen 19% Southern Pacific. Gew. Aand. 47l47% 91,/1. 91', Premieleeningen Belgiè. Loten Stad Antwer pen 1887 2", 102Vi - Loten-Stad Antwerpen 1903 2 93 Hongarije. Hongaarsche Hypb. (fl. 100) 3 1117, - en JA POKSTOFFEN worden tot jutei luge prijzen OPGE RUIMD. Maandag 8 Februari 1904. Vette ossen en koeien goede aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 33,2de kwal. 30, 3de kw. 36 cent per half kilo. Vette kalveren, redel. aanvoer, pr(j*en waren voor iste kwal. 28, 2de kwal. 26 3de kwal 22 cents per half kilo. Vette varkens goeden aanvoer, prijzen waren voor ie kwal. i8'/„ ade kwal. 17'', 3de kwal. 15 cents per halt kilo. Schapen en lammeren r d 1 k aangevoerd. Handel voor alle veesoorten traag, vette kal veren prijshoudend. Heden overleed onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd en Groot vader in den ouderdom van 77 jaar. Uit aller naam, Wed. L. SANDERS— van Dantzig. Hoatmansgraclït. 8 Februari 1904. De Heer en Mevrouw IJSSEL DE SCHEPPER—de Ridder betuigen hun barte- lyken dank voor de blyken van belangstelling ontvangen by de geboorte hunner Dochter. Gonda, 8 Febr. 1904. Bezoeken worden bij voorkeur afgewacht Don derdag 11 Febr. 1904. Door bjjz. omstandigheden gevr. 15 Febr, in een eenvoudig deftig gezin, een zindelyke van g. get. voorz., een muts dragende. Ruim loon, verval en waschgeld. Br. fr. Bnnla- plein Ja, DEN HA AO. De BURGEMEESTER van Gouda is voornemens op Vrljday i2 februari iOOl des voormiddags f O uur, aanvan gende op do Vest te verkoopen Alles zooals dit door of namens den ver- kooper zal worden aangewezen en volgens de door d,en Gemeente-Bouwmeester te geven inlichtingen. Berlin»- „Hokroond" Tantoou- «tellingSnhooumakerj' s'Hage, Aug. 1866. Wereldberoemde Schoen - A ppre- tuur, Liperin, Satin ene. eyn de boako middelen ▼oor bet sunder moeite keurig poetrren allo ai/art en fekleurd eoboenwetk. Verkryghaar y winkeliore in «choonwerk Gnlon- irien, Drogeryen ena. -- Aten lette 8oed op naam en fabrieksmerk. tn,-Agent: W kardemann Arnhem Voor H.H. TAILLEURS is doorloopend gelegenheid tot het leeren eener Drf' ondervinding, verkregen als eerste Coupeur hl de grootste M»at- en Cotrfectie- baiiea in het buitenland, en de laatste jaren hier ter stede waarborgt een volkomen succes Attesten ter inzage van mjjn ei-leerlingen welke mjjn Coupe in de practijk uitoefen* n. De prjj8 voor het leeren dezer Coope is I &0 Na eindiging der lessen en gebleken bekwaamheid diploma. Nadere inlichtingen worden op aanvrege gaarne verstrekt door PROF. DE L'ACADEMfE DE COUPE. Kenig adrei in iïederland van li-STH»,VKA welke met garantie voor goed pateen geleverd worden. VHA/M/T PRIJSOPetAF. worden aangenomen door het

Goudsche Courant | 1904 | | pagina 2