SCHAKELS. Academie de Coupe !L SANGUINOSE. SCHAEELS. LIWEXGOKI) OPRUIMING HAARLGÜSGH T00N1EL. r:p7söos", Petroleum Kachels, D. SAMSOM. DEN HAAG GEMAKKELIJKS LEERMETHODE. BINNENLAND ADVERTENTIEN vertegenwoor&igdii. Telephoonnet-Gouda. Zaal „KUNSTMIN", Stadsnieuws. BEURS VAN ROTTERDAM. MantelsCostumes PELTERIJEN, Woensdag 24 Februari 1904. 46ste OPWIN 6 MN Ontvangen Hanglampen en slaande Lampen. Veemarkt te Rotterdam. ID© lE^-U-itcrstraebt 23B_ - 1ÓF" Elegant goed passende Coupe. TU ter opleiding voor Coupeur. IIOOGEIHOOII*, in de Romeinsche bladen, dat de Pans een particuliere audiëntie heelt verleend aan bekende senatoren en kamerleden van Italië, ja ook aan dames van het Italiaansche hol. En nu weer blijkt, dat de bij het Quirinaal geaccrediteerde gevolmachtigde minister van Argentinië, Moreno, door Pius X is ont vangen. Dit is iets geheel nieuws en ntag dan ook niet onopgemerkt voorbijgaan. Sedert '70 gold op het Vaticaan als regel, dat geen enkel persoon, die een officieele betrekking by het Italiaansche hof bekleedde, door den Paus mocht worden ontvangen en wanneer onder Leo XIII eens een vertegenwoordiger van een vreemde mogendheid een audiëntie bij denPaus verlangde, dan moest hy eerst schriftelijk kunnen bowyzen, dat zyn relaties met het Quirinaal waren geëindigd. Pius X heeft plotseling met dat systeem gebroken door voor eenige dager, den gevolmachtigden minister van Argeninië, Moreno, te ontvan gen. Natuurlijk zal dat breken met een ceremonieel, waaraan lange jaren zóó streng de hand werd gehouden, den Paus wel eenige vijanden meer bezorgen, maar Pius X zet moedig door wat hij wil en het grootste deel der jongere Italiaansche geestelijkheid juicht hem toe. Niets is natuurlijker, opgevoed als deze is in het idee van in Italië het vaderland te zien en in Rome de hoofdstad van het koninkrijk. Bovendien moedigt deze Paus waar hy er maar kans toe ziet, in zijn toespraken en op audiënties aan de jongere leden van den zwarten adel, die vaderlands liefde sterk aan. Verspreide Berichten. Frankrijk. Het revisie-verzoek in de zaak Dreyfus komt, naar gemold wordt, 3 of 10 Maart a.s. in behandeling, Baudoin en de procureur-gene raal van het Hof van Cassatie, zal binnen eenige dagen zyn conclusies stellen. De tweede zoon van den Duitschen keizer heeft, incognito, den carnavalsdag te Nice meegemaakt. Hy vertrok eergisteren naar Genève. DüIT8CIILAND. De keizer schijnt zich toch werkelijk op reis te begeven. Binnen enkele dagen wordt he't tafelzilver, van het keizerlijk huis naar Kiel geëxpedieerd, aan boord van de „Ho- henzollern", die dan onmiddellijk onder stoom gaat naar Malta, om daar den keizer op te wachten. De duur van de reis is nog niet bepaald en afhaukeljjk gesteld van de politieke ge beurtenissen. De keizerin heeft, op raad van de docto ren, afgezien van het voornemen haar ge maal te vergezellen Macedonië. Vrijdag werd medegedeold, dat Shemi Facha, die door de Albaneezen te Babaj- Hashi omsingeld was, tueschen Jakova en Ipek, zjjn tegenstanders op de vlucht had gejaagd. Thans seint Havas dat, volgens een tele gram uit Jakova, opnieuw een treffen plaats heeft gehad tusschen de Turksche troepen en de Albaneezen. Een Turksch bataljon is in de pan gehakt. Shemi Pasja zou gewond zijn. Deze Albaneezen-opstand neeipt steeds grooto afmetingen aan. Een 30.000 tal heeft zich reeds by Afte beweging aange sloten. Men seint aan de Tel uit Frankfort dd. 20 dezer H. M. de Koningin der Nederlanden en Z. K. H. Prins Hendrik kwamen hedenavond te 7.3S met gevolg te Frankfort aan. De Koningin stapte opgewekt uit het salonrijtuig en werd door den stationschef, den heer -Rothkopf, naar den vorstelyken salon op het hoofdstation geleid. Na een kort oponthoud werd naar het hotel Het Franftorter Hof gereden. De reis naar Koenig wordt waar schijnlijk morgenmiddag te 1 uur 30 per extra-trein voortgezet. Morgenavond keert het Koninklijk echtpaar naar Frankfort terug en Maandagavond wordt waarschijnlijk de reis naar Nederland aanvaard. Niettegen staande het hoogo gezelschap streng incognito reist, was aan het station een talryk publiek saamgestroomd.f dat H.M. en Z. K. H. hartelijk begroette. (Frf. Zt.) Gemengde Berichten. Steenkolen. Naar ik verneem, zoo wordt aan de „N. R. Ct." geschreven schijnt er toch wel kans te bestaan, dat het Kolenkantoor mot een op te richten corporatie van agenten voor den gebeelen of gedeeltelijken verkoop in Nederland, wat betreft do levering per schip, in relatie zal tredenhoe en in welken vorm weet men nog niet. In elk geval zal zij het risico voor de prompte betaling van de door haar aangebrachte leveranties op zich moeten nemen. Dat naar de verschillende in aanmerking komende agenten geïnformeerd en het kaf van het koren gescheiden zal wordon, is te begrjjpen- In de eerste plaats zal men hot oog op zulke agenten laten vallen, die kapi taal te hunner beschikking hebben en in goede verstandhouding met hun afnemers leven; dezulken, die 't door onhandig en on verstandig optreden bij vele hunner vroegere afnemers en zelfs gedeeltelijk by hun firma's verkorven hebben, en dientengevolge door haar in rang achteruitgezet zyn, hebben min der kans opgenomen te worden, ook al zou den zy thans haar best doen om zich op den voorgrond te dringen. Ten slotte blyft het zeer de vraag, of het Kolenkantoor het het voorloopig bestuur van drie leden zal handhaven. Waarschijnlijker is 't, dat het slechts één agent aan het lfoofd zal plaatsen. Het blyft dus in elk opzicht raadzaam, de huid niet te verkoopen vóór de beer geschoten is. De hoofdzaak is echter dat zonder twijfel nagenoeg alle agenten, wier agentschap hun broodwinning is, zullen blijven bestaan. Het Kolenkantoor heeft bet onlangs geheel nieuw-gebouwde bureau der firma Mathias Stinne8, te Miilheim a d. Ruhr, van deze gehuurd. De salarissen (behalve tantièmes) zyn voor den directeur op f 36.000 en voor den onder directeur op f 15.000 vastgesteld. Meer dan een 50 bedienden zullen te Miil heim voorloopig wei niet worden aangesteld. Van de firma Hugo Stinnes gaan 8 bedien den naar het Kolenkantoor overdeze waren- by haar overbodig geworden. Een te Duisburg gehouden samenkomst van by het Kolenkantoor aangesloten groot handelaars uit het Ruhrdistrict, om de moge lijkheid van verhooging van de kolenpryzen voor leveringen tot 1 April te beperken, is zoo goed als zonder resultaat afgeloopen. Men was in de meening, dat deze sainenko ast indirect van het kolenkantoor uitging, om de afnemers eenigszins op verbooging van de prijzen met 1 April voor te bereiden dit is echter niet waarschijnlijk. Voor 1903 waren de gemiddelde kolen pryzen uiterst laag vastgesteld, voor kachel kolen bv. f 10 per kar van 1700 KG.en men was het er over eons, dat die prfjsen verhoogd en bv. de kachelkolen niet lager dan f 10.50 verkocht moest worden. Het scheen algemeen verwondering te wek ken, dat, vooral uit Nederland, zoo weinig bestellingen worden gedaan, daar prjjsvér- hooging van 1 April af door het Kolenkacb- toor stellig te verwachten was. Deze nalatig heid werd voor een groot deel toegeschreven aan onbekendheid van vele Nederlai.dsche verbruikers met het Kolenkantoor, zyn doel er organisatie. Bij den gemeenteraad van Hengeloo is een schrijven ingekomen van den ueer H. Huls hof! Pol betreffende zjjn benoeming tot wet houder. Hy is er zeer door teleurgesteld, dat de po gingen van raadsleden, om door onbevangen onderzoek te komen tot verwijdering van mogelijk misver: tand tusschen den burge meester en liem,-zyn afgestuit op den onwil van den burgemeester, zoodat de ontstane kloof daardoor is verwy'd en aange iame sa menwerking in het college van Dagelyksch Bestuur ondenkbaar is geworden. Wijl echter de vraagaangenaam of on aangenaam waar het de behartiging van gemeentelijke belangen geldt - geen over wegende plaats mag innemen, eu ook omdat zyn herkiezing de van don burgemeester on dervonden krenking goedmaakt, heeft de heer Hulshoff Pol besloten, de herbenoeming tot wethouder aan te nemen. Volgens een bericht uit Moskou aan de Times gaat het do laatste dagen te Rostof zeer onrustig toe. Er hebben verscheidene botsingen op straat plaats gehad, die uitge- i lokt zyn door het woelen der revolutionaire party, welke hard aan 't stoken is. Ook de toestand in den Kaukasus blyft volgens denzelfden berichtgever onbevredi gend. De regeering is echter op de hoogte van een toenemende oproerigheid en heeft aan de gouverneurs van verschillende gouver nementen bijzondere instructies gezonden hoe tegenover den gevaarlijken toestand te handelen. Volgens een telegram aan de „N. R. Ct." zal de Middellandsche Zee-reis van den Kei zer nu toch eerstdaags doorgaan. De Keizer wil van Genua naar Malta varen met de Hamburgsche stoomboot Augusta Victoria en eerst op Malta aan boord van zyn jacht Hohenzollern gaan. De Keizerin moet wegens oen ongemak aan den voet op raad der ge- neesheeren thuis blyven en bedient zich binnen de vertrekken van het Berlynsche paleis van een zieken wagentje. De Memorie van Antwoord van Minister Koyper over de Drankwet, komt eerstdaags b(j de Tweede Kamer in. Kan het ontwerp voor 1 Mei niet afgedaan worden, dan zal by een noodwet handhaving van den bestaanden toestand tot 1 Augustus a.s. worden voorgesteld. Men schryit uit den Gelderschen Achter hoek aan de „Arnh. Ct.": In|langen|tyd hebben we de bekende Duit- sche straatmuzikanten of „Oempah's", zooals VanMaurik ze noemt, in deze streek niet meer gezien. Deze korpsen schynen in ons land wei nig meer te doen te hebben, nu inbynaelk dorp een muziekkorps van dilettanten bestaat. By boerenbruiloften was het altijd gewoonte, dat zoo'n particuliere lapel zich liet hooren, maar nu er dilettant-muziekkorpsen zyn, die bjj bekenden en familie hun kunst ten beste geven is voor muzikanten van beroep niet veel meer te verdienen. Op kermissen en by dans partijen ziét men ze nog wel, maar by volks feesten geeft meu aan de liefhebbers-korpsen, die hun diensten gratis verleenen, natuurlijk de voorkeur. In het „Herstellingsoord voor Ned. Ouder wijzers" te Lanteren zyn in 1903 van de 87 patiënten, die dat jaar vertrokken, 22 geheel hersteld, 13 veel verbeterd, 31 ver beterd, 5 weinig of niet verbeterd 1 overleed, 5 werden te kort en 2 in 't geheel njet behandeld8 gaven den geneesheer geen aanleiding tot opmerkingen. Er is een begin gemaakt met het vormen van een reservefonds. Een som van f 10Q0 kon daarvoor worden afgeschreven. Ook dit jaar is er weer een overschot en zal f 2500 bjj het reservefonds gevoegd kunnen worden. De jaarljjksche bijdragen zjjn iets lager dan het vorige jaar. Daar de commissie van beheer van oordeel is, dat familieleden van onderwijzers die geen hnisgenooten zjjn, niet minder dan den kostenden prjjs behooren te betalen, werd voor hen de pensionprjjs op f 2.25 per dag vastgesteld. De reductie op den gewonen pensionprjjs bedroeg in het afgeloopen jaar f 2762 85. bjj f 3045.90 in 1902. De pensionprjjs per dag en per volwassen persoon bedraagt f 1.50. Elke patiënt kostte aan de stichting in 1900 ongeveer f 3, in 1901 ongeveer f 2.50, in 1902 ruim f 2.20 en in 1903 nog geen f 2. Steeds ziet men dus don exploitatieprjjs naderen tot den normalen pensionprjjs. Men schrjjft uit Workum aan 't „Nieuws" Tegen den heer J. H., onderwijzer aan eon bijzondere school, is proces verbaal op gemaakt, omdat hij een jongen zeer onzacht op straat heeft geworpen, waardoor deze geruimen tyd bewusteloos was gebleven. De knaap maakte 't den onderwijzer tij dens een wandeling telkens lastig, door hem onophoudelijk scheldwoorden, als „kinderbeul" enz-, toe te voegen. Een verzoek om clit te laten had het gevolg, dat de jongen een mes te voorschijn haalde. Hierover in toorr. ontstoken, pleegde de onderwijzer genoemde daad. Het bestuur van de Vereeniging van post zegelverzamelaars Hollandia heeft aan den minister van justitie verzocht om, indien mo gelijk, strafbaar te stellen het vervalschen van postzegels met het oogmerk die als echt van de hand te doen, en aan den minister van waterstaat het verzoek gericht om, indien mogelijk, de invoerrechten op zendingen postzegels, welke uit het buitenland komen, op te heffen. Een Amerikaansch Indianen-opperhoofd, de in zjjn tyd beruchte „Roode Wolk," is in Nebraska overleden. Hy was hoofdman van den stam der Sioux, en werd den 22n December 1866 het eerst bekend, toen hy met zyn krjjgers het fort Kerry, in Nebraska, overrompelde en de geheele bezetting om bracht. Sedert was hjj de schrik der „bleek- gezichten" in het Verre Westen en eerst in Januari 1877, na voortdurenden strjjd en onverzoenlijk bloedvergieten, legde hjj, inge volge een besluit van den raad der Sioux, de wapenen neer. De regeering der Vereen. Staten schonk hem een stuk grond in Nebraska, waar do „bruine broeder" verder vreedzaam geleefd en zyn 85o jaar bereikt heeft. Men meldt uit den Haag Terwijl gisterochtend aan het Holl. Spoorstation de trein van 7-32 naar Rotter dam zich reeds in beweging had gesteld, trachtte een jongmensch n.og in een dér wa gens te springen. Hy sprong echter mis en vit,1 op de treeplank van den trein, die reeds eenige vaart begon te krjjgen. Doordien een der passagiers aan de noodrem trok, werd echter de trein weder spoedig tot staan gebracht, terwjjl ook reeds een der dienst doende treinopzichters was toegesneld om den man uit zjjn netelige positie te redden. Hoewel het jongmensch er zonder letsel afkwam, is vanwege de spoorwegmjj. proces verbaal tegen hepi opgemaakt. Men meldt uit Haarlem Gisterenochtend tegen zes uur werd de familie Vuyk in de Anthoniestraat gewaar schuwd dat het raam van de étalagekast in den gondsraidswinkel openstond, hoewel de jaloezieën naar beneden hingen. Bjj onderzoek bleek, dat dat raam met een koevoet geforceerd was en dat dieven kans hadden gezien weg te nemeneen étalagekastje waarin 115 ril veren en 5 gouden horloges, zoo ook een Wekkerklokje dat op de kast stond. De politie vond het kaatje aan de Schalkwijkerpoort, die er vlak bjj is, en even terder een losgemaakt bootje, drjjvende in het Spaarne, waarmede de die ven blijkbaar waren overgevaren om den brugwachter van de Langebrug niet te hoeven passeeren. Sedert eenige dagen was daar vaak in de buurt gezien een der leden van de pas weer los zijnde dievenbende, die de gemeente en de omstreken onveilig maakt. De heer Vuyk is niet verzekerd tegen inbraak. GOUDA, 22 Februari 1904. Zaterdag-avond hield de Goudsche Ver eeniging voor Genees-, Heel- en Verlosk. Hulp in het café „Unie" van den heer N. J. Moutagne haar algemeene vergadering. De met 1 Juli iu exploitatie genomen apo theek rendeerde goed, behalve een apotheker waren daaraan nog verboiÉen een assistente en drie loopmeisjes, terwijl door de welwil lende medewerking van den heer dr. Hoff man een flinke homoeopatische afdeeling kon worden verkregen. Het aantal leden klom tot 2102, er werden 10629 recepten klaargemaakt en aart 178 leden werd het kraamgeld uitgekeerd. De rekening en verantwoording van den penningmeester sloot by een ontvangst van f 11208,27 en een uitgaaf van 12160,78 met een nadeelig saldo van f 952,51. Daar tegenover stond van do apotheek over een half jaar een ontvangst Van f 3621,124 en een uitgaaf van 2626,714 alzoo een voor- deelig saldo werd geruduceerd tot f 41,90. Als bewys hoe men den bloei dezer vdr- eeniging wilde koeren werd mede gedeeld, dat door zekere bode v. L. getracht was leden voor een ander fonds te winnen, door ze een postje aan de te bouwen Kerk te verzekeren. Besloten werd met de afbeta ling der apotheek,' zijnde 2500 Gld. een aanvang te maken, het Bestuur te machtigen om leden, die door besprekingen of hande lingen de vereeniging tracfitten te benadeelen te schorsen en de receptenbas aan de Spoor wegstraat weg to nemen. Medegedeeld werd dat door den heer dr. Scheltema zijn prac- tjjk weder hervat was, terwijl den leden verzocht werd ledige flesschen en potten weer aan de apotheek te willen afstaan. Niets meer aan de orde sloot de Voorzitter deze vrij goed bezochte vergadering. Den geheelen dag was het gisteren druk bij de Werkinrichting en niet hot mihst des middags van 12 tot 2 uur, toen bekend werd dat het Muziekkorps der dd. schutterij den 100-jarige feesteling eene holde zou brengen en buiten eenige nummers uitvoerde en daarna tot half vier op de binnenplaats een uit voering gaf. HH. Bestuurders van genoemde Inrichting hebben den dag van 21 Februari tot een ware feestdag gemaakt voor al de verpleeg den. Des morgens werd het ontbijt gebruikt en dit was ook al feestelijk, om 11 uur koffie met gebak, toen een feestmaal en des avonds kregen de verpleegden punch met gebak, terwijl de heer Tamse gratis de tooverlantaarn vertoonde en een muziek korps gratis daarbij muziek liet hooren. De heer J. de. Gruil had het voornemen te kennen gegeven aan HH. Regenten om met den jubilaris by gunstig weêr een rytoer met landauer door de stad te maken. Door de minder gunstige weêrsgesteldheid is het by een voornemen moeten blijven dhr. de Gruil heeft echter als schadevergoeding aan den jubilaris alsmede aan de overige verpleegden persoonlijk een bedrag in geld ter hand gesteld, teneinde daarvoor versna peringen te koopen, de mannen-verpleegden bood hy tevens sigaren aan. Verschillende stadgenooten hebben van hun belangstelling in dit feest doen blijken, o.a. door het aanbieden van sigaren en ver dere versnaperingen aan den jubilaris en aan de verpleegden. Naar wij vernemen zal bet Speenhoffs- Ensemble op zyn nieuwe tournee door Ne derland bet eerst Gouda bezoeken met ge heel nieuw repertoire op Dinsdag 1 Maart, in de zaal Kunstmin der Sociëteit „Ons Genoegen". Waren reeds ten vorigen jare de resentiën der verschillende bladen bizonder gilhstig, het geheel nieuw saamgesteld program be loofd zeer veel en vooral de oud Holl. pop penkast der 17 en 18 eeuw. Het bevat kluchtige zedespelén, 'optreden van geparo dieerde diverse tijdgenooten, grappige dia logen en triologen b. a. Czaar van Rusland en Mikado, Thibeis en John Buil, Diender en dronkenlap enz. enz Verder zullen behahdeld worden alle vraag stukken der modet-ne tyd o. a. Drankwet, Indische toestanden, Zondagsrust enz. enz. Bovendien geeft de heer Speenhof! zijn bekende geestige liédjes ten beste. Voor prijzen en pjaatsbespreking verwijzen wij naar de advertentie die in dit blad zal verschijnen. Volgens dc „Bfitish and South-African Export Gazette" wordt in Australië een proef genomen om kaas, in den Goudschen vorm gemaakt, naar de Kaap te expor- teeIls deze onderneming gelukt, zal er inZuid- Alrika een gevaarlijke concurrentie in dit voor ons land zoc( belangrijke-artikel ont staan. (N. Ct.) Donderdag-avontï hiold de heer mr. S. de Vries Czn., lid deri Tweede Kamer voor het district Gouda, de aangekondigde rede tot zyn kiezers. De zaal „Concordia" was goed bezet zoowel met| Anti-Revolutionairen en R.-Katholieken uit deze gemeente als uit den omtrek. Echter lijad de opkomst nog wél wat grooter kunnen zyn, de doorwrochte en kernachtige voordracht van den geachten afgevaardigde wasjdit dubbel waard geweest. Zy, die het voorrecht gehad hebben, het op wekkende en leerzame woord van mr. De Vries te hooren, stillen zonder twijfel hoogst voldaan huiswaarts gekeerd zyn. Op echt practische wijze wist de spreker zyn toe hoorders duidelijk te maken, hoe noodig het is, niet te verslappen waar het geldt, steun te verleenen aan het tegenwoordig bewind, aan de christelijke regeering. Hoewel een coalitie-cabinet, is toch van geen ministerie, uit welke combinatie van partyen ook saam- gesteld, zooveel goeds voor 't algemeen te verwachten, als van het ministerie Knijper. Spreker wees hierbij op hetgeen d.t cabinet reeds tot stand bracht en op het vele, dat in wording is. Wat zyu werkzaamheid betreft, doet het voor geen der vroegere ministeries ouder. Daarom raag de actie der christelijke par tijen niet verflauwen, maar moet alles wat mogelijk is gedaan worden tot versterking der t positie van de huidige regeering. Een gewichtige taak hebben hierbij de kiesver- eenigingen te vervullen, zij moeten de kiezers voorlichten en misverstand uit den weg rui men. Het behoud van de tegenwoordige meerderheid en van het ministerie, uit haar voortgekomen, vereischt ons alter krachtin spanning. Waken wij ervoor, dat wij ons geen lauwheid hebben te verwijten, als soms in het volgend jaar onze meerderheid inde Tweede Kamer mocht verloren gaan. Van de gelegenheid om vragen te stellen aan den spreker maakte slechts een der aanwezigen gebruik, die van den heer De Vries wenschte te vernemen, boe ZEG. dacht over verschillende bepalingen van het nieuwe drankwetsontwerp. Mr. De Vries gaf in zjjn antwoord te kennen, dat hjj liever over an dere onderwerpen vragen had hooren stellen, juist omdat hij als lid der Kamer zoo moei lijk zyn meening omtrent het aanhangig ont werp hier kon openbaren. Wél kon spr mededeelen, dat by het onderzoek van dit wetsontwerp zoowel door voor- als door tegenstanders van de regeering aanmerkingen gemaakt waren ®n dat stellig acht zou ge slagen worden op gegronde grieven tegen het ontwerp. Doch, besloot spr., hoe die ook moge aitvallende tegenwoordige re gnering moet worden gesteund De heer A. Vingerling, die de vergadering leidde, sloot roet een woord van dank aan den SDreker voor zijn heldere en boeiende rede. N.) Woensdag-avond zal de wensch van velen vervuld worden„Schakels" zal hier in „Kunstmin" gegeven worden. Het stuk, dat als innig hollandsch product overal zulk èen uitbundig succes heeft gehad, zal ook hier zeer veel bezoekers trekken. Volgens de Nieuwe Rotterdammer, die in de rubriek „Feuilleton" onlangs een uitvoerige bespreking van het stuk en 't spel heeft gegeven staat het nog fawn „Op Hoop van Zegen". Verleden Dinsdag is 't in Middelburg gegeven evenals te Rotterdamby open doek werden niet alleen aan Lonis Bouwmeester, maar ook aan de overige artisten, vooral Frits Bouw meester, Louis de Vries, Van Warmelo, Mevrouw Erf man en Mevrouw Van Lier— Cuypers en Louis Bouwmeester Jr. schitte rende ovatie's gebracht voor hun spel en deug delijke samenwerking. Eeu echt Hollandsch stuk, dat 27 Febr. in Rotterdam zyn 50ste Voorstelling beleeft in korten tyd, dat is gebeurtenisGeen wonder dat men zich opmaakt om die opvoering tot eene recht feestelijke te maken. Hebben we «enigen tyd geleden Bouwmeester mogen bewonderen in „De Koopman van Venetië," wat een groot genot moet het dan zyn hem nu eens te kannen huldigen in zyn schitte rendste rol van dezen tijdzooals de N. Rott. terecht schryft. Verdient Heyermans hulde voor zyn werk, in de handen van Bouwmeester is de kunst van natuur en leven, die er volop in zit, nog meer op den voorgrond gebracht! Het stak tintelt van vernuft en van toestanden, afgekeken van het leven. Waar de N. Rott. met de andere groote bladen vooraan gaat met den lof over dit groote kunstwerk, verwachten we, dat Woens dag eene stampvolle zaal 't getuigenis zal wezen, dat men in onze stad de kunst weet hoog te houden Laat ieder er aan denken, dat het Dins dag lootavond is. De pryzen zyn weer even als laatst zeer billyk f 1 voor Leden van „Ons Genoegen" en f 1,65 voor Niet-leden. HET ALOM BEKENDE is weder in alle maten en vormen voor handen. VAN OS Az.t Kleiweg E 73a, GOUDA Teleahoon Ho. 3i ZATERDAG, 20 FEBRUARI. L.K. H.K. Staatsleemnqen. Rusland. Obligatieieen. 1902 4 Aröentijnsche Republiek. Bui- tenl. Leening 1896—9J 4 77 Columbia. Geconsolideerde Bui- tenlandsche Schuld. Recepis L. 100 - 1", 15'- Provinciale en Stedelijke Leeningen. Amsterdam Obligatien 1900 1901 4 Hypotheek- Banken- Pandb. Bataafsche Hypb. 4 100 Pandb. Dordrechtsche Hypb. 4 99s Alg. Hypothbr. Eerste Nederl. Hypotheekbriefbank 4 100 Pandb. Ie Ned. Scheepsverb.- My. 4'/8 101 Pandb. Friesch-Groningsche Hypb. 4 100 Pandb. Holl. Hypb. 4 99*- - Pandb. Maas Hypb. 4 99V4 Pandb. N. Rotterd. Hypb 4 998/4 Pandb. Noord Nederl. Hypb. 4 99' a Pandb. Residentie Hypb. 4 99'/9 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101s/, Pandb. Rotterd. Hypb. 3»/9 977 971/, Pandb. Rynlandsche Hypb. 4 991,9 Pandb. Stichtsche Hypb. 4 '/4 10014 Pandb. Nederl. Hypotheek- en Pundbriefbank 4 99%iA Pandb. Ie Algein. Groninger Scheeps-Hypb. 4'/2 100 - Pandb. Westlandsche Hypb. 4 998/« Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 4 99'1/,, Fabrieken. Aand. Kon. Hoeden- en Petten- fabriek 115 Scheepvaart-Maatschappijen Aand. Ned. Amer. Stv.-My. 99 Spoorwegleeningen Nederland. Oblig. Z.-H. Elec- trische Spw.-Mfl. 4103 Rusland. Knrsk Charkow-Azow (L. 100) Obligatien 4 897/, Orel Griasi Spw. My. (RM- 500 —2000) Obligatien 4 Premieleeningen. Nederland. Obligatien Stad Rotterdam 3 1051 JAPON STOFFEN lage prijzen worden OPGE- Schapen en lamraerer. r d lijk aangevoerd. Handel in vet ree en vette varkens traag, vette kalveren en schapen .prijshoudend. VERSCHEIDENHEID. Voor een half pond droog brood heeft het Schwargericht te Eisenach een 20-jarig fa brieksarbeider tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. Hy had een jongen van 13 jaar ir. het bosch by de keel gepakt, op den grond gegooid en een half pond brood uit zyn spoormandje genomen. De daad werd als roof gequalificeerd. De medische deskun dige verklaarde van den beschuldigde, dat hy zwakhoofdig en dopi was, maar dat men hem de daad wel toe kon rekenen. Iemand bekend met H.H. Grossiers in België wenscht een eerste Klas hnis te Omzet 100 mille. Brieven franco letters L. T. H. Algemeen Advertentie-Bureau NIJGH van DITMAR, Rotterdam. Abonnement 1 40.— per jaar voor per- ceelen, binnen een kring van K. M. 1, gelegen. Aanle»' en onderhoud gratia. Hi t net is aangesloten aan bet Rjjks Inter- commnnaalbnrean. Op 1 Febr. 1904 141 verkregen aanslui tingen. Contracten en voorwaarden verkrijgbaar aan het Bureau, ACHTER DE VISCH- MARKT. GOUDA. Directeur LOUIS ÉOUWMEESTER. PAN CR AS DUIF den Heer LOUIS BOUWMEESTER. Vroolyk spel van den Imisolyken haard in 4 bedryven door Herm. Hbijermans Jr. Pryzen der plaatsen f 1.05, leden van do Sociëteit „Ons Genoegen" f l.OO. AANVANG half acht UUR. Plaatsbespreking Dinsdagavond. Loting 8 nur precies. TIENDEWEG, 59. eene prachtige Collectie GANGLANTAARNS. (reukloos, gevaarloos), Zuiver plantaardig, afdoend middel tegen bloedarmoede en zenuwzwakte. Waardoor beeft de Sangninose zich zoo snel een plaats veroverd in Neder- Jand en daar buiten f Omdat de gebruikers zelf berichten, hoe veel goed zij hun deed. Dit ondervond ook de schryister van onderstaande dankbetuiging. „Ondergeteekeude betuigt met dezen haar innigen dank voor de zoo zeer goede werking der Sanguinose." Sedert enkele jaren leed ik aan verzwakking, vooral zenuwzwakte, stond bjjua dagelijks op met hoofdpijn, bad niets geen eetlust, deed mijn huiselijke bezigheden met groote moeite, ja was in één woord: levensmoede, totdat ik Uw heerljjk middel gebruikte en reeds na een paar flacons bemerkte ik beterschap de eetlust begon te komen, en na hot eenigen tjjd volgehouden te hebben, verricht ik nn met lust mijn bezigheden. Uwe Sanguinose nan te bevelen is overbodig de Sangninose recomman deert zichzelve, zoo, dat wie haar gebruikt heeft, niet anders kan doen dan aan eik die aan zwakte lijdende is, dit middel ten sterkste aan te raden." Dieren, Oct. 1903. Mej. K. KLEIN MEULENKAMP-Ovekiump. In de meeste gevallen is tweemalen per dag een eetlepel (15 gram) voldoende. Dan duurt de flacon 10 dagen en kost C de behandeling slechts 12j/j of 15 ets. per dag. Oat is goedkooper dan eenlg an-ler dergelijk middel. Lusteloosheid, algemeene zwakte, migraine, zenuwhoofdpijn, gebrek aan eetlnst, neiging tot braken, overspanning, slapeloosheid, suizen in het hoofd en de ooren, dit alles wordt overwonnen door een tronw gebruik der Sanguinose. Pr(js per fl. f 1.50, 6 11. f 8.12 fi. f 15. Te Gonda bjj WOLFF Co., Westbaven. en tot zeei RüIMD Maandag 22 Februari IQ04. Vette ossen en koeien goede aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 33, ade kwal. 30, 3de kw. 26 cent per half kilo. Vette kalveren, redel. aanvoer, pryzen waren voor iste kwal. 29, 2de kwal. 26 3de kwal. 22 cents per half kilo» Vette varkens goeden aanvoer, prijzen waren voor ie kwal. 181/., 2de kwal. 18 3de kwal. 16 cents per halt kilo. Voor H.H. TAILLEURS is doorloopend gelegenheid tot het leeren eener De ondervinding, verkregen als eerste Coupeur in de grootste Maat- en Confectie huizen in het buitenland, en de laatste jaren hier ter stede waai borgt een volkomen succes Attesten ter inzage van myn ex-leerlingen welke rajjn Coupe in de practyk uitoefen'n. De prys voor het leeren dezer Coupe is f 50.—. Na eindiging der lessen en gebleken bek waamheid diploma. Nadere inlichtingen worden op aanvrage gaarne verstrekt door PROF. DE L'ACADEMIE DE COUPE. (DJ&y HA AO.) Kêtotg adres in /letterland fan IIf.OC-'H-l' i'tltO VKK welke met garantie coor goed passen geleverd worden. VHAA6T PRIJSOPGAAF.

Goudsche Courant | 1904 | | pagina 2