BEN: Z1NCBB. HET MEDAILLON. TER verkiezing GEMEENTERAAD. ster”, Vinkel’7 86, fen Dassen, E.V, last rons, boorden. ylteuws- en Advertentieblad vpor Gouda en Omstreken. i*)o. Ö369. I N LOON. reap, ftilluns. f f eu-ie ATEN, IWEU. .CpILICHT- n (iegelyk. :ht houdt, is FEUILLETON. Kleinhandel In sterken drank. 42ste Jaargang, Bullenlandsrl» Overzicht. Inzending van Advertentiën tot 1 uur des inidd. f 4 MAN A Zi Wordt vervolgd. een iental jrleidinr IGIZIJX r. 117. opie collectie JjVaar heh dransch.) OÜDE ammek de reorganisatie der id: tinchetten ion. •ar bij Eks ,iz van echtboid i« urk eteo«i« voor- i naam dor Fima I 1 Telefoon No. 8t A D V ER TEN TIEN worden gepliatet van 1—5 reg-els a 50 Centen; iedere regel méér 10 Centen. Gvoote letters worden berekend naar plaatsruimte. 79) Van alle kanten werden de handen naar hem uitgestrekt,van alle kanten werd hij geluk gewenscht met het zoo bizonder goed gèslaagde feest »’tWas bepaald verrukkelijk!» »Wat een animo, niet waar •De gravin de Kermor ik verzeker u, was de koningin van 't feest, de schoonste onder zoovele schoonén »En wat is 'Haat geworden! De dag brak al aan, toen ik met mijn dames naar huis toe reed!» De „Daily Chronicle” verneemt uit Tokio, dat alle Russische troepen, behalve een l'eletvoH No. St. De Uitgave dezer Courant geschiedt dagelijk met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco per BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda brengen ingevolge art. 5 der Wet van 28 Juni 1881 (Staatsblad no 97) ter openbare kennis dat bij hen is ingekomen een verzoekschrift van den navolgenden persoon waarbij VERGUNNING wordt gevraagd om in de bij ieders naam ver melde localiteit sterken drank in het klein te mogen vetkoopen, als Naam van de Verzoeker H. H. van Heuvelen. Aanduiding der localiteit Grabe tb straat. Wijk Q no. 261 Gouda, den 21 Maart 1904. Burgemeester en Wethouders voornoemd, R. L. MARTENS. De Secretaris, BROUWER. aan, toen ik met mijn dames naar huis toe reed!» De graaf onttrok rich weldra aan al dat ge- complimenteer om zich als gewoonlijk' naar de groene tafel te begeven. Hij wilde, zooals hij vooruit verklaarde, dien avond niet ai te lang spelen, want ten gevolge van de weinige nacht rust, die hij genoten had, gevoelde hij een weinig hoofdpijn. Een uur achtereen was het geluk hem op fabelachtige wijze gunstig Hij won een tk_ biljetten van duizend francs. Op een onverschillige wijze borg hij ze op in zijn portefeuille, deelde rechts en links handjes uit en maakte sich weder gereed om te vertrekken. fifliinscHE uhrave AfcondeSijke Noinn^ V IJ F C E N T EN. van EEN van den De BURGEMEESTER v±r GOUDA, Gezien de arlt. 5 eu 8 der Gemeentewet benevens art. 3 van het Koninklijk Besluit van den 8en Mei 1897 (Staatblad no. 144), doet te weten dat op Dinsdag den 5en April e.k. in bet tweede kiesdistrict dezer gemeente eene verkiezing zal plaats hebben van een lid van den Gemeenteraad in dat district, ter voorziening in de vacature, ontstaan door dien de Heer L. C. de Lang zijn ontslag heeft genomen dat op dien dag, van des voormiddags negen uur tot des namiddags vier uur, bij hem kunnen worden ingeleverd de by art. 51 der Kieswet bedoelde opgaven van Can- di4»teii, waarvoor de voorgesebroven formu lieren van at heden ler Secretarie kosteloos voor de kiezers verkrijgbaar zyn en dat voor deze verkiezing de stemming, zoo die noodig mocht zijn, door Burgemeester en Wethouders Is bepaald op Dinsdag den 12en April e.k. en de herstemming, zoo noodig, op Dinsdag den 19en April d. a. v. GOUDA, den 21en MaaH 1904. De Burgemeesters voornoemd, R. L. MARTENS. 200-tal Kozakken, achter de Yaloe zyn terug getrokken. De Kozakken verkennen bet terrein tusschen de Yaloe en Pingyang. Veertig duizend Russen zijn geconcentreerd by Kioe-lien-tsjing, en te Antoeng is een postenlinie opgesteld, bestaande uit posten van 5 kozakken, op afstanden van 400 yards opgesteld. Uit Nioetsjwang wordt aan de „Times” gemeld, dat er geen Japansc.be troepen be noorden de Yaloe zyn, en dat geen hunner verkenningspatrouilles daar geweest is sedert bet begin van Maart. Daartegenover wordt gemeld, dat de Russen do Yaloe zyn overge- stok( n en zich naar Korea hebben begeven, slechts een kleine troepenmacht achterlatend om de rivier te bewaken. Bereden ordonnancen gaan dagelyks de rivier over. De Russen aarzelen nog, of zy Nioelsjwang zullen verdedigenzy leggen echter langzaam versterkingen aan, en ver -grooten het garnizoen. De Daily Telegraph verneemt uit Tokio, dat de Russen te Nioetsjwang enkele veld- batterijen, negen Krupp kanonnen en een paar mortieren hebben. Twee duizend man Russische infanterie, met vier bntteryen ar tillerie, zyn gestationneerd te Eeng-huang tjing. Zy hebben voldoende voorraden, oin het eenigeu tyd te kunnen volhouden. Een particulier telegram uit Moekden meldt, dat feen gevecht aan de Yaloe plaats had de Russen beweren 1800 gevangenen te hebben gemaakt. Het 1 articulier telegram uit Moekden, melding makend van een gevecht aan de Yaloe, werd door een Russisch handelshuis te Tsifoe ontvangen. Wy konden tot nu toe geen bevestiging krijgen. I De Keizer, door den kroonprins vergezeld, opende heden de bizondere zittjng van den Jap. Ryksdag. In zyn rede zeide hy De be trekkingen met de verdragsmogendheden nemen gestadig in hartelijkheid toe. De re geering trad met Rusland in onderhande- lingen, maar het gebrek aan ernst by Rusland dwong ons een beroep op de wapenen te doen. Wy kunnen nu niet meer weifelen voor dat het doel van den oorlog bereikt is. De Keizer deed vervolgens een beroep op al zijn onderdanen om mede te werken aan de grootheid en den roem van het ryk en verzocht den Ryksdag bet flnancieele progratq der regeering hartelyk goed te keuren De Ryksdag bood den Keizer vervolgens een adres van antwoord aan, waarin den land van den aanleg dezer internationale 1 yn trekken zal en dankte hy den koning en diens huis. De koning gaf in zyn antwoord zijn levendige voldoening over den aanleg van de spoor te kennen. De Temps deelt mede, dat de overeen komst tusschen Engeland en Frankrijk nog niet zoo ver is, als de berichten van den Figaro wel zouden doen gelooven. Wel zijn de ondei handelingen in een stadium ge komen, die een gunstig resultaat doet voor zien, maar de onderhandelingen worden nog steeds vooitgezet, en de tekst-van de over eenkomst is nog niet vastgesteld. Integen deel, over verschillende punten wordt nog van opdachten gewisseld. N lar de Temps verder mededeelt zal de overeenkomst niet in den vorm van een verdrag worden gesloten, maar zullen ver schillende protocollen worden opgemaakt over de onderscheidene quaesties. Onder de punten, waarover de onderhan delingen nog worden voortgezet, behoort de wtnsch der Engelsche .regeering dat haar de beschikking gelaten worde over de Egypti sche flnanciön. opdat geldelyke moeilijkheden als by het nfdammen van den Nyl by As- soean niet weer zullen kunnen voorkomen. De Fransche Regeering, die in het belang der Fransche schnldeischers bijzonder gesteld was op het^behoud van de Internationale commissie voor du Egyptische schuld, heeft toen andere belangrijke waarborgen gevraagd voor de Fransche schnldoischers en Enge land heeft zich bereid verklaard die te geven. Daardoor zal dit punt waarschijnlijk spoedig geheel en al geregeld zyn. Wat de ontwerp-regeling voor Marokko betreft, zegt de Temps, die is zoo gemaakt, dat noch do sultan van Marokko, noch de mogendheden daarover verstoord kunnen zyn. De Newfoundlandsche visseherty quaestie, die naar de Figaro deed voorzien, reeds zoo goed als geregeld was, beeft volgens de Temps nog wel toi eenige bezwaren aanleiding ge geven. Maar, waar ain wil is om tot een ver gelijk te komen, daar is do weg niet moeilijk te v?nden, en de eischen die Frankrijk ge steld heeft, om van zijn rechten af te zien zyn door de Engelsche regeering grootendeels reeds ingewilligd, en voor het overige in welwillende overweging genomen. Dit alles, zegt de Temps, toont dat de onderhandelingen op den goeden weg zyn en al.is nog niet de .volledige overeenstem ming verkregen, aan hot tot stand komen daarvan twyfe't de Temps geenszins meer. Op de vragen van Libertini en Santini visch.» »En nu moet ik naar mijn redacteur!» Voor dat kranten artikeltje Jongens, wut zal dat een éclat maken I Maar hij heelt het ver diend, de schurk, hij heeft het ten volle ver diend!» De twee mannen schudden elkander de hand en de schermmeester spoedde zich naaf» de druk kerij van do door hem bedoelda courant. De portier deed het hek dicht en in de rue Saint- Georges was ’t weder donker en «.til. .Marcelle, die vermoeid als zij was door het leest van den vorigen da/, vroegtijdig naaf bed was gegaan, sliep gerust en had ook niet hét geringste vermoeden van het zonderlinge tooneel dat bijna onder haar vensters had plaats gehad. Snel reed inmiddels de coupé van den graaf de Kerrtior door de straten vaq Parijs, terwijl de graaf zelf, die, bekomen van den eersten schrik, tegen de gewelddadige handelwijze, waarvan hij het s lath tol ter was geweest, zich in ’l begin had willen verzetten, voortdurend door de ijzeren vuist van den Panter in bedwang werd gehouden ,,’l Is heeletnaal onnoodig, mijnheer,” zeide de reus op een bijna goedigen toon, «om geweld te maken of een poging te doen m te ontvluchten, want ge zoudt' mij zoodoende dwingen u te binden en een prop in den mond stoppen.” „Maar, kerel, wat wil men dan van mij? Mij bestelen Keizer toewijding betuigd wordt en gezegd wordt, dat Rusland ;:yn verdrag mot China og zijn verklaringen aan de mogendheden Vtiwoken heeft be oponingapltjchiigheid was schitterend. De, Keizer droeg de miform van opperbevel hebber van hot leger. Bijna alle diplomaten waren aanwezig. Het eerste gedeelte van den spoorweg van den Piraeus over Athene en Larissa naar de Turkscho grens is geopend. Die spoorweg zal oen rechtstreeksch verkeer tusschen Calais en den Piraeus mogelyk maken het zal de kortste weg van Enge land on Frartkrijk naar Egypte, Indië, enz. wezen. De spoorweg is nu klaar tot by Thebe. x De opening werd vereerd met de tegen woordigheid van den koning, de koningin en andere leden van het koninklijke huis, het diplomatieke korps, ministers enz. Aan het feestmaal stelde baron G. de Reuter, ondervoorzitter van de spoorweg-maatschap- pij, de voordeelen in het licht, die Grieken- kende greep hem bij de keel, alsol hij hem wilde verworgen »Geen woord,» donderde hij de Kermor met oen gedempte «tem toe, »ot ik vermoord je!» De graaf viel achterover op zijn bank. Hij Wist niet goed, waar hy was en kon zich niet begrij pen, wat er met hem gebeurde. Met verbaasde oogen keek 'hij naar zijn hardhandigen mede passagier op, wiens reusachtige gestalte hem wel eenig ontzag inboezemde. Meer dood dan levend kroop hij in ’t hoekje van het rijtuig weg en durfde zich nauwelijks meer verroeren. De coupé was weder in beweging gekomen en bij het doorgaan van het hek, wisselde de por tier met de beide mannen, die op den bok waren gezeten, een stilzwijgend teeken van ver standhouding. Toen het rijtuig met grooter snelheid dan te voren weder door de rue Saint Georges ging, kwam daar een man uit de schaduw te voorschijn. Het was Jacques Beauchêne (Komaan,'dat marcheert!» zeide hij. Ia, ja, dat gaat uitstekend, mijnheer Beauchêne vetklaarde nu ook de concierge van 'thötel de Kermor, die blijkbaar Was opgewonden. »lk zou nu zijn gezicht wel eens willen zien tegenover den reus, die jelui den Panter noemt »Ja, hij zal zeker wel heel gek hebben opge keken met zulk een kameraad tegenover hem.» »Oi hijMaar nu meet het hek dicht, want ze hoeven daar binnen niets te merken.» »Ja, ja, denk er aan, mjjn vriend!» vermaande onze wapenkoning, «zwijgen ia de boodschap.» »O weea gerust I Ik zal zoo stom zijn als een In de quaestiu vtn de reorganisatie der gendarmerie in Macedonië komt e'ndulyk eenig licht- De Porie stond, in een eergis teren aan de gezant ïn van Rusland on Üos- tenryk gezonden schryven aan generaal De Geotgis de door hem gevraagde uitgebruider rechten toe, onder voor waarde, dal zyne bevelen door uen Turksch generaal zullen worden overgebracht. Daartegen wil de Poi^e, buiten de adjuncten, nog slechts een offidiur van ied ire groote mogendheid toe laten. De Vali en commandant van het tweede legerkorps in Adrianupel, Mairschalk Arif- pasja, die deze betrekkingen langen tyd ver vulde, wordt afgezut. Aril pasja is een bfo- zondere gunsteling van dun Sultan. Het.beheér van het vilayet en de slagvaar digheid van het armêejkorps onzei zyne be valen lieten meestal veel te wenschen. De btyfewame generaal Scbukri-pasja is lol com- inindant te Adrianopel benoemd. De Engelsche gedelegeerde voor de Dette Piroiiqiie, Adam Block, toekende in oen der laatste zittingen van den Raad van Bestuur protest or tegen aan dat de Dette Publique by de jongste daling in de waarde der Turk- sclie fondsen voor aanzienlijke bedragen uit haar reservefonds zulke obligatiën liet aan- koopen. Block waarschuwde voor deze prak tijken en protesteerde ertegen, dat zulke be langrijke operaties zonder uitdrukkelybe toe stemming van den Raad van Bestuur plaats hebben. »Gaat ge ons nu alweer verlaten, de Kermor »Ja, ben jrat zwaar in *thoofd! Geloof even wel niet, heeren, dat ik met uw geld op den loop zal gaan morgen komt er weer een dag, willen we hoopen En tot een der sociëteit bedienden »Is mijn rijtuig vooi »Ja, mijnheer, uw koetsier is althans gewaar schuwd!» f >Het rijtuig van mijnheer den graaf de Kermor staat voor!» riep een kleine livrei-bediende, die de trappen kwam ophollen. »Jean de Kermor daalde trappen at ’t was nog even vóór Middernacht en toen de koet sier hem op het trottoir zag verschijnen, sloeg deze het portier open, waarna hij, toen zijn heer had plaats genomen, weder met een wip op zijn hoogen zetel was. Nauwelijks twee minuten was de graaf op de zachte kussens gezetten, toen hij, vermoeid van al het feest vieren, inslui- merde. Hij was nog niet ontwaakt, toen hij zijn hotel genaderd was, het hek werd opengemaakt, en het rijtuig als gewoonlijk op het voorplein een kalven circel beschreef om bij den hoofdingang van het gebouw halt te houden. Maar toen het rijtuig stilstond, werd van den buitenkant het porjiek geopend, spróng een man* binnen in het rijtuig, terwijl op ’t zelfde oogeoblik een andere man naast den koetsier op den bok plaats nam. Jean de Kermor, dommelig ontwakend, wreef zijn oogen uit. Verschrikt van hetgeen hij tegen over zich zag, wilde hij uit het rijtuig springen en het op een schreeuwen zetten, maar de onbe-

Goudsche Courant | 1904 | | pagina 1