Stofhandsdioenen C. SMITS. BINNENLAND. Rechtzaken. r D. SAMSOM. JAPONSTOFFElM Telephoonnet-Gouda. Gemengde Berichten. Stadsnieuws. FOXjXTIIE- PosterUen en Telegraphic. Veemarkt te Rotterdam. Ontvangen: bij A. van OS Az., BEURS VAK ROTTERDAM. Markt. Gouda. Specialiteit in Nouveaaté's. ltokken, Hobcs en AOVFKTFNTIËN Aanleg- en onderhoud gratis. Het net is aangesloten aan het Rjjks Inter- communaalbnreau. Ontvangen Hbniliantdi Schoen- eu Lauizeiuiiayiizijn KLEIWEG E 30. Zenuw- en Maaglijders Xaaadg-e-srer Om 5 our 21 vertrok de president, die in 't geheel niet vermoeid bleek door al de hem gebrachte bewijzen van sympathie per Expresse naar Parijs. DniTSCiinAan. De keizer en keizerin woonden eergister avond te Wiesbaden een leestvoorstelling bij van Auber's „Manrer and Schlosser" (Le Magon) in bet Holtbeater. Des avonds te negen unr vertrok het keizerlijk paar onder toejuichingen van het publiek naar Potsdam. De Rjjksdag verwees het ontwerp tot herziening der beurswet naar een commissie van 21 leden. Mackdosik, In het district Moecli had Vrijdag een ernstige botsing plaats tusschen Turksche troepen en Armeniërs. Een twintigtal Tur ken en vijitig Armeniërs sneuvelden. Ruslahd. De Amerikaansche gezant te Petersburg heelt graaf Lamsdorf een nota zijner re geering overhandigd, waarin met klem de afschaffing gevraagd wordt der pasveror deningen voor Amerikaansche journalisten, die Rnsland bereizen. Dit staat natuurlijk in verband met de bekende quaestie over het vrij verkeer van Amerikaansche Jodenjin Rusland. De toon der nota heet dreigend en zinspeelt op een diplomatiek incident voor 't geval Rusland niet toegeeft. Amerika. De tentoonstelling te St. Louis. De officieele opening van de internatio nale tentoonstelling te St. Louis heeft Za terdag plaats gehad. Een ontzettende menigte verdrong zich reeds vroegtijdig op de uitgestrekte terrei nen. Om halftien werd de openingsstoet opgesteld in het administratiegebouw, waar na men zich begaf naar het plein Saint- Louis, waar het godsdienstige aleel van de plechtigheid plaats had. Tegelijkertijd was op dit plein aangekomen de stoet, gevormd uit de vertegenwoordigers der vreemde mo gendheden, wier schitterende uniformen een scherp contrast vormden met de donkere uitrusting van het tentoonBtellingspersoneel. Na diverse muzieknummers werden ver schillende redevoeringen uitgesproken en toen stelde de directeur van den opbouw de sleutels ter hand nan den voorzitter, Deze droeg daarna officieel de gebouwen over aan de vertegenwoordigers der expo santen. Ten slotte werd op telegrafisch verzoek van den secretaris van oorlog, Taft, door president Roosovelt, die zich op dat mo ment in het Witto Huis te Washington be vond, met een enkelen druk op een elec- triscben knop het geheele machinen-complex in beweging gezetklaterend wierpen do groteske cascades haar geweldige water massa's uit, alle vlaggen werden ontplooid en de tonen van de „Star spangled Bnnner" rolden over het feestterrein. Aan de Eerste Kamer is het volgende adres verzonden door het hoofdbestuur van den Ned. Protestantenbond Door de algemeene vergadering van den Nederlandschen Protestantenbond, gehouden te Zutphen 28 October 1903, werd, na een voordracht van prof. dr. A. Bruining over het toen ingediende ontwerp tot wijziging en aanvulling van de wet op het hooger onderwijs, met algemeene stemmen de vol gende motie aangenomen „De algemeene vergadering van den Nederlandschen Protestantenbond spreekt als haar overtuiging uit, dat dit wetsontwerp bepaaldelijk door de erkenning op den voor gestelden voet van bijzondere universiteiten en door wat het bepaalt ten aanzien van het theologisch onderwijs, een voor ons volksleven hoogst bedenkelijke strekking heeft en noodigt het hoofdbestuur uit, waar zich de gelegenheid daarvoor aan mocht bieden, mede te werken tot maatregelen die de aanneming er van kunnen voorkomen, of die aanwending in haar gevolgen minder scha delijk zou kunnen maken." In overeenstemming daarmee neemt thans het hoofdbe8t"unr van den Nederlandschen Protestantenbond de vrijheid, uw vergade ring ernstig en met aandrang te verzoeken, aan het door de Tweede Kamer by partij stemming aangenomen wetsontwerp uw goed keuring niet te verleenen. Het is er vast van overtuigd, dat de in voering van dit wetsontwerp de beoefening der wetenschap in het algemeen, en die der godgeleerde wetenschap in het bijzonder, zeer zou schaden, en zoowel op de alge meene als vooral op de godsdienstige ont wikkeling van ons volk een nadeeligen in vloed zou oefenen. Het is daarom van oordeel, dat uw ver gadering, door het wetsontwerp te verwer pen, aan ons land een weldaad zou be wijzen. In een der zalen van het Geboaw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht had gisteravond, vanwege de Utrechtsche Kiezers Vereeniging, eene openbare vergadering plaats, waarin door de heeren prof. mr. J. Baron d'Aulnis de Bourouill van Utrecoten K. Reyne van Haarlem werd ingeleid het onderwerp„De ontwerp-Tariefwet". De vergadering, welke drak bezocht was, werd geleid door mr. L. van Lier. Als eerste spreker trad op prof. d'Aulnis. Spr. ving zjjn rede aan met te wjjzen op het eigenaardig verschijnsel, dat de Ministers van Financiën by hun optreden hét als hun eerste taak scbjjnen te achten het tekort in de schatkist te dekken en daarvoor dan ver schillende maatregelen beramen. Spreker wees er hierbij op, dat men fei telijk niet moet spreken van een tekort. Voor aanleg van spoorwegen is geput uit 's Rijks inkomsten, terwijl men hiervoor had kunnen leenon. Waarvoor moet deze nieuwe bron van in komsten dienen? vroeg spreker. Voor sociale wetten, voor eene ziekteverzekering. Waarom is deze wet dan niet ingediend Spreker ontwikkelde hierna verschillende bezwaren tegen het aanhangig wetsontwerp. Als strijdig met den geest de? Grondwet achtte spr. o. m. het vaststellen van rechten voor niet in het tarief genoemde artikelen door de tariefscommissie. Spreker zegt, dat dit z. i. de taak der Volksvertegenwoordiging is. Er staat wèl, dat de Volksvertegen woordiging de heffing van dergelijke rechten moet goedkeuren en ze bij niet-goedkeuring zullen worden ingetrokken, doch ze worden dus toch ingevoerd vóór dat ze door de Staten-Generaal zijn goedgekeurd. Uitvoerig zette spreker uiteen do moeilijk heid om de grenzen tusschen belastbare en onbelastbare artikelen zuiver te trekken. Van de eene inconsequentie vervalt men daarbij in de andere. Spreker herinnerde er aan, hoe men van 1814 tot' 1822 in ons land protectionistisch gezind was en wees erop, hoe men ook toen tot allerlei eigenaardige toepassingen kwam. Van af 1850 dateert het tegenwoordige stel sol en nu vraagt spreker: Waarom wil men thanB van koers veranderen P Men is in die jaren gestadig vooruitgegaan en nu wil men den met goed succes gevolgden weg verlaten en langs reactionnaire paden gaan P Waarom dit ontwerp ging spr. voort. Van een feitelijk tekort is geen sprake. Misschien qit een protectionistisch oogpunt. Spreker kan echter geen leidend beginsel by de voor standers van protectie ontdekken, hetwelk hij door eenige voorbeelden aantoonde. In 1890 pleitte mr. Harte voor eene belasting op halffabrikaten en landbouwartikelen, terwijl in 1897 by de verkiezingen de leuze was eene belasting op het graan en nu, in 1904, komt er een ontwerp-tariefwet, waarin geen sprake is Van rechten op landbouwproducten. In 1890 en 1897 moest de boerenstand, zoo heette het, geholpen worden, en thans mogen de boeren met ledige zakken naar huis gaan en zallen zjj, bij invoering van deze tariefwet, kunnen betalen voor verschil lende artikelen, welke in hun bedrijf noodig zyn. Spreker wees ook op het gevaar, dat zich Kartels zullen vormen van fabrikanten enz., die, met behulp van de Ryksbelastingwet de prijzen zullen verhoogen ten koste van de bevolking. Ouder luid applaus eindigde spreker zijne inleiding. De heer Reyne uit Haarlem ving aan met eene uiteenzetting van het deels fiscaal, deels protectionistich karakter der wctsvoordrachfc. Hierna ging spreker in breede trekken na de volksgroepen, die door de wet getroffen zul len worden, de bedrijven die er ernstig door zullen worden benadeeld. Protectie wordt in 't algemeen veroordeeld, zeide spreker, als te zyn eene bevoorrechting van enkelen ten koste van allen. By een vroegere voordracht (in den Haag) is door een der debaters my destijds toegevoegd, dat slechts het nadeel van enkelen was aange toond en dat men met alle ingezetenen des lands rekening moet houden. Welnu 'k zal trachten aan te toonen, dat de bestrijders der tariefwet aan die allen beter denken dan de voorstanders. Benadeeld zullen worden lo. Alle verbruikers door de prysverhoo- ging vaii eert zeer groot aantal waren. En niet als de Ministerieele pers beweert, zijn in hoofdzaak luxe-artikelen belast. Het wets ontwerp beoogt rechten te heffen o. a. op spek, petroleum, naaigaren, klompen, vet, gist, paardevleescb, havermout, sinaasappelen, alle dus artikelen die worden gebruikt door de massa des volks. Een invoerrecht op die waren is een belasting op de armoede, an ders niet. 2o. De bedrijven van handel en verkeer. Beweerd is dat alleen enkele groote koop lieden worden getroffen, doch men vergeet dat verschillende steden leven en bestaan van het havenbedrijf.Ook do tusschenhandel wordt getroffen door het afnemen van de koopkracht der massa en door de noodzaak van grooter kapitaaluitschot. 3o. Alle bedryven die werken voor buiten- landsche markt. Die ondernemingen worden gedwongen tot grooter uitgaven, welke ze op haar buitenlandsche afnemers niet kunnen verhalen. Voor haar wordt de concurrentie verzwaan', een averechtsche bescherming dus. Deze groep omvat, behalve een zeer groot deel van het land- en tuinbon wbedrjjf ook minstens een derde onzer, nijverheid. 4o. Alle niet beschermde bedryven, die werken voor het binnenlandsch verbruik. Hiertoe zyn te rekenen o.a. het overig deel der land- en tuinbouwers, het bouwbedrijf, de visschery, wederom een deel der nijver heid en met uitzondering van leerlooiers, schoenfabrikanten cn enkele fabrieken van conserven. In groote lijnen kan men aangeven, dat tot deze vier getroffen groepen behooren (cijfers der volkstelling van 1900)1,074,000 loonarbeiders, ambtenaren enz., boven 18 jaar, voor wie 't duurder worden der levensbe hoeften feitelijk is loonsverlaging; 148,000 ondernemers en 63,000 kantoorbedienden werkzaam by handel en verkeer187,000 ondernemers werkzaam by landbouw? tuin bouw en visschery33,000 ondernemers in het bouwbedrijfminstens 80,000 ondernemers in het burgerlijk ambacht en verweg het grootste deel der 35,000 ondernemers in de fabrieks- en handwerksnijverheid. Dat zyn de getroffenen tegenover niet meer dan enkele duizenden ondernemers in che mische industrie, metaal- en houtbewerking, textielnijverheid en leerlooierij. Inderdaad ben ik, zeide spreker, nu eens zeer benieuwd het onweerlegbaar bewys aan te toonen, wie toch wel zyn die „allen" in het oog der protectionisten. De hier opgesomde volksgroepen omvatten, indien we hun hnisgenooten er bij rekenen, stellig 97 pCt. der bevolking van ons land. Ten slotte gaf spreker een overzicht van de levenskansen en de beteekenis onzer nij verheid zonder protectie. Aan het debat werd deelgenomen door den heer Stoop van Streyen, van 's-Gravenhage en Snoek, uit Culemborg. De heer Stoop van Streyen bracht hulde aan de sprekers voor de gematigde wijze waal-op zy het ontwerp hebben besproken. Op verschillende punten bestreed de heer Stoop de beide sprekers. Spreker wees er op dat slechts 6 adressen tot nog toe bij de Kamer tegen de ontwerp-wet zyn ingekomen, terwijl hem gebleken is, dat er nog een onderweg is. Dat de tariefcommissie voor niet genoemde artikelen rechten kan vaststellen, achtte de heer Stoop geen bezwaar, daar deze com missies gevormd worden uit den handel cn men thans alleen by ambtenaren terecht moet komen. Dat er een grondwettig bezwaar tegen zou bestaan, betwijfelde spreker. Het bezwaar dat onze doorvoerhandel er zeer onder zou lijden, kon hjj ook niet deelen. Wanneer hij den doorvoerhandel van Rotter dam nagaat, dan ziet hij dat circa 80 prócent van de doorvoerproducten niet belast zullen worden. Ook het bezwaar van de belasting op de tabak acht hy niet groot, daar deze de prijzen bijna niet zal verhoogen De heer Snoek wees er den vorigen spreker op dat de tabaksbelasting ook zal drukken op de rook- en pruimtabak, waarvan het verbruik in ons land zeer belangrijk is. Nadat de inleiders den heer Stoop van Streyen hadden beantwoord werd de verga dering gesloten. De volgende lijst van aanbeveling van zes candidaten is door den Hoogen Raad der Nederlanden aan de Tweede Kamer der Stuten Generaal ingezonden, teneinde daarop te kunnen acht slaan by het maken der nominitie voor de vacature vpn een raads heersplaats in den Raad, ontstaan door het eervol ontslag, verleend aan den raadsheer jhr. mr. B. C. de Jonge 1. Mr. W. J. Karsten, raadsheer in het gerechtshof te 's-Gravenhage 2. Mr. S. Gratama, rechter in de arron- dissements-rechtbank te Rotterdam 3. Mr. J. H. van Goor, raadsheer in het gerechtshof te Amsterdam 4. Mr. P. C. 't Hooft, raadsheer in het gerechtshof te Arnhem 5. Mr. J. C. de Vries, advocaat by het gerechtshof en de arrondissements-rechtbank te Amsterdam 6. Mr. G. Wittewaall, raadsheer in het gerechtshof te Arnhem. De commissaris van politie te Zaandam looft eene premie uit van hondord gulden aan hem of hen, die aanwijzing kan doen, loidende tot ontdekking en tot veroordeeling van den schuldige, aan den (plaats gehad hebbenden) brand, in de drukkerij de firma Leeuwerik en van Djjk aldaar. Te Beerta is deze week een belangrijke diefstal gepleegd en wel ten nadeele van den daar wonenden arbeider Engel Lnppus, Te zynen huize werd nl. gestolen een blik ken trommel inhoudende f 300 aau bank papier, f 200 aan specie, en een spaarbank boekje waarop f 900 ingeschreven staat- voorts een schuldbekentenis van f 400, een dito van f 40 en een obligatie van f 100 er. eindelijk nog een gouden slot met koralen! Het Mnseum van Kunstnijverheid te Hair- lem, werd gedurende de maand April be zocht dour 630 belangstellenden, terwyl 181 boek- en plaatwerken, uit de aan het Mn- seum verbonden boekerij naar verschillende plaatsen van ons land verzonden werden. Men meldt uit Den Haag: De Duitsche kerk was Zondagochtend bjj de godsdiensoefening geheel gevuld. Die groote belangstelling gold den predikant Quant, die na een verblijf van 12 jaar in deze gemeente beroepen is naar Bremen als opvolger ran Otto Funcke en nu zyn af scheidsrede hield. Hy dankte al de ge- meenteleden, ook zjjn Hollandsche ambts broeders in de residentie, met wie hy steeds door de banden des geloofs in vriendschap verbonden was, en verklaarde ook nimmer te zullen vergeten de wijze waarop hy ook elders, in Leiden, Rotterdam en Amsterdam door de Duitsche gemeenteleden bejegend is. Gisterochtend om 8 u. 35 min. vertrok Da. Quant met den D-trein per staatsspoor naar Duitschland, uitgeleide gedaan door heel zyn gemeente en verschillende autoriteiten. Een persoon uit Leiden maakte gister een paard los van de markt te Haarlem, sprong daarop en reed weg. Een slagersknecht haalde hern per fiets in en leverde hem aan de politie over 1 In den afgeloopen nacht zjjn er te Ensche de drie woningen verbrand in Emmastraat, ook de inboedels zijn verloren gegaan. Slechts éèn woning is ten deele behouden. De Tribuna" weet te vertellen dat de justitie aan de Italiaansclie kamer machti- zal vragen, een gerechtelijke vervolging in ie stellen tegen den heer Nasi op grond van berichtten over het bedrog, dat deze als minister van openbaar onderwijs zou ge pleegd hebben. Omtrent de „erfgooiers-quaestie" meldt men aan het „HbK" uit Laren De toestand op de meent bij Blaricum is nog dezelfde gebleven. De vier koeien, be- hoorende aan den erfgooier S, de Juug van de nieuwo party, die Zaterdag op de ineent gebracht waren, zijn gisterenmorgen ge vonden op ee^ stuk gr >nd, grenzende aan de meent. Wie ze van de meent afgeleid heeft is niet bekend. Gisterenmorgen heeft men vanwege het nieuwe bestuur over de sloot die de meent van den openbaren weg by 't Blaricummer hek scheidt, een bruggetje geslagen om zoodoende toegang tot de meent te vei krij gen. Ongeveer halfzeven wilde de voor zitter van het nieuwe bestuur, de heer Floris Vos, een hondekar daarover op de meent laten gaan hetgeen door de aanwezige rijks politie belet werd. Toen de heer Vos des niettegenstaande den geleider der kar ge lastte over de brug te gaan, verklaarde de aanwezige burgemeester van Blaricum den heer Vos zyn arrestant, waarop deze naar het raadhuis werd overgebracht. Vanwege het hoofdbestuur der nieuwe party zyn verschillende autoriteiten, o. a. de minister van Binnenlandsche Zaken en de officier van Justitie, telegrafisch met het feit in kennis gesteld. Ook een der raads lieden van de nieuwe party, jhr. Mr. Van Lennep, werd per telegraaf mededeeling gedaan. Bestuurbare lachtballon» Dr. August Gre- tho, te San Francisco, heeft een lachtballon uitgevonden, die volmaakt bestuurbaar blijkt te zyn, althans twee opstijgingen door den luchtreiziger Baldwin daarmee gedaan, heb ben verrassende resultaten opgeleverd. Het luchtschip is 105 voet lang en heeft een middellijn van 25 voet, terwyl het 2500 pond weegt. Het stuurtoestel is met dubbele schroeven van aluminium voorzien. Men meldt uit Haarlem Ter Haarlemeche paardenmarkt waren heden aangevoerd 213 paarden. Prijzen f80 tot f 350. Handel matig. Een koopman, die een gestolen paard ter verkoop aanbood, werd gearresteerd. De man bleek afkomstig te zyn uit Bodegraven Men meldt aan de N. R. Ct. De schooljeugd die de vorige week zoo huis hield in den trein van Beverwijk naar Haarlem, heeft eieren voor hun geld gekozen en de belhamels aan de autoriteiten opge geven. De jongen die met een stuk hout gooide naar een voorbgga&nden trein en daarvan een ruit verbrijzelde, is er een uit IJmuiden.. Hy zal daarvoor vervolgd worden. Van eenige der paneelbrekers is het a bon- nementsbewijs ingetrokken en de vaders zul len de aangebrachte schade hebben te vol doen. Of ook zij zallen vervolgd worden is nog niet bepaald. Men meldt uit Groningen Bij den boekdrukker M. de Waal, wiens firma eergister juist 50 jaar bestond, hebben gistermorgen alle werklieden, dertig, het werk gestaakt. De oorzaak der werkstaking is de weigering der zetters, om eiken dag een afdruk over te leggen van hetgeen ieder gezet heeft, een maatregel van controle, waarop De Waal sedert lang aangedrongen bad en dien hy nu wilde invoeren. De zetters achten die controle onzuiver, onzuiver, omdat er tusschen het zetten in „omloopend werk" verricht wordt. In een hospitaal te Warschau wordt een meisje verpleegd, dat nu 22 jaar is en op haar 7e jaar, na een ernstigen tyfusaanval krankzinnig is geworden. Zy kan niet lezen of schrijven, heeft maar een zeer beperkten kring van gedachten, is gewoonlijk suf en nu en dan erg opgewonden. Maar zy heeft twee merkwaardige bekwaamheden. In de eerste plaats rymt zy heel gemakkelijk zij schudt de rijmwoorden om zoo te zeggen uit de mouw, al hebben de woorden ook geen zin. Maar nog merkwaardiger is haar rekentalent. Optellen en aftrekken, uit het hoofd natuurlijk, doet zy niet vlug en maakt daarby wel eens foutenmaar vermenigvul digen, vooral van getallen van twee cyfers kan zy verbazend snel en steeds zonder fouten. Ook het deelen gaat bijzonder vlug. In het bijzonder vermenigvuldigt en deelt zy onbegrijpelijk snel met 16, en men krijgt daarby den indruk alsof het 16 tallige stel sel Yoor haar even alledaagsch is als voor ons het tientalligs. Toen de dokter haar eens vroeg hoeveel 23 X 23 is, antwoordde zy terstond 529 en voegde er uit eigen beweging bijhet is ook 33 X 16 -f 1. Met meer dan twee cijfers gaat het niet zoo gemakkelijk. Het verloopen van het beroepskader. Men schrijft uit Deventer aan de „Zutph. Ct." J.l. Donderdag hield de luitenant generaal Snijder, inspecteur der infanterie, eene in spectie over liet le bat. le reg. inf. alhier in garnizoen. Na afloop daarvan liet de generaal zich het vrijwillig kader aanwijzen, waarop by hun vanaf den sergeant-majoor tit. (dd. luitenant te velde) tot den jongsten korporaal de vraag stelde, of zjj na het ein digen hunner dienstverbintenis van plan wa- •Ten-te blijven dienen. Van allen kreeg hjj het antwoord „als ik 15 jaren gediend heb ga ik zoo spoedig mogelijk weg,' (oudere onderofficieren) of wel „als mijn tyd er op zit, ga ik met paspoort." De generaal bracht hun onder de aandacht dat het in de burgermaatschappij ook niet „opge schept" is. Ook het aanwerven van het met groot verlof zjjnde militie-kader onder de laatst vastgestelde gunstige bepalingen gaat niet naar wensch, zoodat het te voorzien valt, dat een groote kadernood by dat wapen te verwachten is. By het wapen der cavalerie is het in de toekomst niet beter. De onderofficieren gaan, zoo zjj 15 jafen gediend hebben zoo spoedig mogelijk met pensioen en de jongeren wach ten niet, maar gaan met paspoort. Een reën- gagement bjj dat grootendeeis uit vrijwillig dienenden bestaande wapen, komt zelden voor. GOUDA, 3 Mei 1904. Bjj Kon. Besluit is benoemd tot hoog heemraad van het hoogheemraadschap van Schieland, den heer A. C. Snel, te Moor drecht. Bjj Kon. Besluit is benoemd tot dijkgraaf van het hoogheemraadschap van de Krirn- penerwaard, D. Oskam, te Bergambacht. De rijksvergoeding in de kosten van het lager onderwijs te Waddingsveen bedraagt in het afgeloopen jaar f 2765. C.naaimachinehandelaar ta Gouda, die wegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde ('t behandelen van een vrouw te Rjjnsburg, lijdende aan kanker) door het kantongerecht te Leiden werd veroordeeld tot f 80 boete, subs. 20 dagen hechtenis, is tegen dit vonnis in hooger beroep gekomen. GEVONDEN VOORWERPEN. In de maand April zijn de volgende voor werpen als gevonden gedeponeerd aan 't bu reau van politie alhier: 1 schaar, 1 R. C. kerkboek, 1 portemonnaie inh. eenig geld, 1 brief geadresseerd J. F. Horem Prov. Singel Rotterdam en een bos sleutels. Voorts zyn te bevragen 1 portemonnaie met geld bjj A. v. Es, P. Bothstraat 107, 1 kinderschoen by H. J. v. d. Bosch Raam 411, 1 glassnijder by W. Ogier Baanstr. 93, 1 paar kinderschoentjes bij H. van Tongerlo Markt 152, 1 porte monnaie met geld en broche bjj M. van Ejjk Vorstmanstraat 423, 1 zak met aardappelen bjj P. Vermey Groeneweg 184, 1 heipaal bjj J. Valk Graaf Florisweg, 1 haarkam by J. Kaptein IJssellaan 618, 1 huissleutel by H. Hoebeek Naayerstraat 17, 1 kluw touw bjj C. van Djjk Raam 24, 1 duimstok bjj P. de Jong Peperstraat 15, 1 ceintuur bjj S. Tim- bergen L. Dwarsstraat 144, 1 portemonnaie met geld by A. v. d. Klein Heerestraat 638, 2 kaarten wit katoen bjj J. Wassing Robaar- steeg, 125, 1 gouden horlogestift bjj C. den Hertog Turfmarkt 66, 1 goud oorknopje bjj vrouw van Leest Raam 334,1 horlogeketting by P. Signer Kuiperstraat 83, 1 sleutel met plankje by H. Lunenburg Raam 486,1 huis sleutel bjj C. Thoen Kleiweg 81, 1 R. C. kerkboek bjj J. van Vliet Karnemelksloot 554, 1 jongens jas bij J. Plomp Verlorenkost 507, 1 koperen afsluitkraan bjj C. Scharloo Boomgaardstraat 58, 1 duimstok bjj G. van Ackoojj J. v. d. Hejjdenstraat 50, 1 paar glacé handschoenen by H. Snieb N. Haven 100, 1 zak inh. portemonnaie en zakdoek by M. Boot Boomgaardstraat 64, 1 portefeuille met illustratiën by P. v. d. Laan Wjjdepoort 195, 1 gestreepte vrouwenzak bjj M. van Som Keizerstraat 176, 1 haarkam bjj J. do Noojj Kleiweg 7, 1 duimstok bjj W. Meilof Spoorbrug (Jaagpad), 1 portemonnaie nfet geld bjj S. van Ejjk Crabethstraat 245, 1 kousenband en zwart broche by G. Kramp I.Jssellaan 743, 1 witte boezelaar by A. Koot Achter do Vischmarkt 130, 1 gouden ring gem. P. K. bjj H. Lourier Lemdulsteeg 188, 1 Portemonnaie met geld by J. v. d. Horst Raam 60, 1 nickelen halsband by C. Range Lethmaetstraat 693, 1 stoffer bjj wed. Paalsma van Stryenstraat 108,1 rozenkrans bjj W. Klein 4e Kade 467,1 blauw ffuweelen pet by H. Lakorveld Nobelstraat 217, 1 nickelen horlogeketting bij J. Hoebeek Naayerstraat 17, 1 zakmesje by T. Boeghei in Boelekade 232. 1 blauwe ho'ed by G. Wou denberg Boomgaardstraat 56,1 vulpenhouder by B. Boef Baanstraat 92, 1 witte vrouwen zak by den Hertog Turfmarkt 66, 1 nickelen remontoirhorloge met ketting by P. Blom Nobelstraat 251, 1 kluw touw by A. Tesingh Boelekade 120, 1 gouden oorbelletje met steentje by A. Verkaik N. Haven 219, 1 zwarte boezelaar by 8. Bontekoe Naayer straat 32, 1 matrozenkraag by C. v. Velzen Gouwe 3, 1 oorbelletje by G. Mogendorf Houtmansgracht 259, 1 zak inh bnalzakken by G. v. d. Dungen Markt 149, 1 kaas gem. L. P. by T. Keller L Groenendaal 82, 1 horlogeketting bij M. Dortland Tuinstraat 315, 1 zakje waarin een portemonnaie by H Spruit Heerenstraat 607, 1 zwart vest by J. H. Verkerk Kleiwegsteeg 12, 1 duimstok bij T. A. Tok N. Haven 211, 1 zwarte tasch by C. van Berkel Zengstraat 7, 1 bruin lederen portemonnaie bjj J. Boers Wydstraat 161, 1 potloodhouder bij A. Steensma Gouwe 156, 1 spoormandje byt G. J. Goedewagen Góuwe 22, 1 das bjj A. Engelbrecht N. Haven 175, 1 parapluie bjj N. Ooms Vlamingstraat 404, 1 gierbak bij Rykeljjkhuizen Willens, 1 rozenkrans by M. J. v. d. Horst Vlamingstraat 368. Gouda, 2 Mei 1904. De Commissaris yan Politie, W. N. VAN GARDEREN. Benoemd: 1 Mei tot tweede klerk by het Hoofdbestuur, S. J. Aningatol tjjdelyk klerk der posteryen en telegrafie, met plaat sing te Rotterdam (telegraafkantoor), J. A. Straasheyra, thans adsistent te Roosendaal tot brievengaarder te Oosterlittens, P. Wa- genmakeis. Bevorderd: 1 Mei tot klerk der pos teryen en telegrafie 1ste klasse, de klerken 2de klasse C. A. J. Zentgraaff te Vlissingen (telegraafkantoor), J. H. de Broekert te Rotterdam (bjjpost- en telegraafkantoor „Veerkade"), A. A. K. Koene te Rotterdam (telegraafkantoor), Jan van Djjk te IJmuiden, F. L. van Hall, mej. J. Kampman, mej. W. P. de Stigter en C J. Uriot, allen te Am sterdam (telegraafkantoor), J. L. M. Boot te Hulst, C. Borstlap te Hellevoetsluis, A. Bre man te Almelo, A. S. H. Brassen te Bode graven, K. Edel te Rotterdam (bjjpost- en telegraafkantoor „Veerkade"), H. de Goede ren te Woerden, D. Grannemann te Rotterdam (bypost- en telegraafkantoor „N.Binnenweg"), J. H. Halm te Utrecht (postkantoor), G. Honig te Meppel, E. Huizing te Elburg, C. H- Merx te Scheveningen, G. H. van der Ploeg te Vlissingen (telegraafkantoor), J. Prins te Zevenaar, A. H. J. M. Scbellekens te Almelo, J. W. Smeenk te Kampen, T. Smit te Leeuwarden (telegraafkantoor), T. P E Sperna Weiland te Rotterdam (bypost- en telegraafkantoor „Kruiskade"), G van der Torren te Loosduinen, A van der Ven te Dokkum, J P de Vries te Delfzyl, H Zimmermann te 's Gravenhage (bjjpost- en telegraafkantoor „Prins Hendrikplein"), H T Beetstra te Leeuwarden (postkantoor), R R Prenger te Groningen (postkantoor) en D Rotgans te Tilburg (postkantoor); 16 Juni tot klerk der telegrafie 1ste klasse, de klerk 2de klasse, mej. F M G Paré te Leiden tot klerk der posteryen en telegrafie lste klasse, de klerken 2do klasse mej. M G E Hemminga te Amsterdam (telegraafkantoor), mej. H 8 Itz te Zutphen (telegraafkantoor), mej. A S W Rinders te 's Gravenhage (tele graafkantoor) en W L. Akrjjn te Katwjjk aan Zee. Dinsdag 3 Mei 1904. Vette ossen en koeien goede aanvoer, prijzen waren voor iste kwal, 35,2de kwal. 32, 3de kw. 27 cent per half kilo. Magere ossen melkvee en vaarkoeien met groote aanvoer. Vette kalveren, goede aanvoer, prijzen waren voor 1st kwal. 27, 2de kwal 24 3de kwal 20, cents per half kilo. Stieren met goede annvocr prijzen waren voor ie kwil 30, a le kwal 25, 3de kw&l. 22 cent per half kilo. Handel in vet vee traag, vette stieren en vette kalveren, minder in prijs, mager vee prijshoudend. VOOR DAMES EN HEEREN. Kleiweg E 73a, GOUDA Ie lev hoon .1 o. 3im MAANDA0 2 MEI. Stautsleemnc/en. Nederland. Certificaten tóod-. Werkelijke Schuld 3 Bui/Garue. Hypoth. Staatslee- ying 1892 6 Pruisen. Obligatien Staatslee- ning 1890-1899 3 Rusland. Obligatielcening L $0. 1867-1869 .4 Azië. China.Goudloening 1895 6 Dominicaner Republiek. Obli- gutien met ticket 1 Oct. 1901 2% Venezuela. Obligatien L 100 1881 4 Hypotheek-Banken- Pandb. le Algem. Groninger Öcheeps-Hypotheekbank 4% Paqdb. Bataafsche Hypb. 4 Paridb. Centrale Hypb. 4 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbriefbank 4 Pafldb. le Ned. Scheepsverb.- My. 4% Pandb.Friesch-Groningsche Hy poth rekbank 4 Pandb. Haarlemsche Hypb. 4 Pandb. Holl.-Gelderscke Hypb.4 Pandb. Hollandsche Hypb. 4 Pandb. Maas Hypb. 4 Pandb.Mjj.v.Hyp.-Cred.in Ned. 4 Pandb, Nationale Hypb. 4 Dn n 31/* Pandb. Ned. Scheeps- Hypb. 4'/, Pand. Nieuwe Rotterd. Hypb. 4 Pandb. N.Am. Hypotheekbank Uithuizen 4% Pandb. Noord Nederl. Hypb. 4 Pandb. Oranje Nassau Hypb. 4 Pandb. Overjjselsche Hypb. 4 Hypothbr. Residentie Hypb. 4 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 Pandb. Rotterd. Hypb. 3% Pandb. Rjjnlandscbe Hypb. 4 Pandb. Stedelijke Hypb. Pandb. Vaderlandsche Hzpb. Pandb. Westlandsche Hypb. Pandb. Zuid-Holl. Hypb. Handb. Standaard Hypb. Pandb. Zeeuwsche Hypb. Tabaks- Ondernemingen. Nieuwe Asahan Tabak- L.K. H.K. 92'/t - 85 V - 89 - 91% 102 15% 29% 100 100 99% 99% 101 99% 99% 99% 99% 99% 99% 101' 4 98% 101 99% 100% 99% 99% 99% 99% 101% 98 99% 99% 99'/, 99Vi 99% 91% 100 101% Aand. My. Aand. Deli Cultuur-Mij. Diversen 89 Obligatien Hótel Coomans 4 100 Oblig. Nationaal Grondbezit 4 99'/, Peru. Certificaten van prefe rente Aandeelen Peru 247 H Spoovwegleeningen Nederland. Gest. Oblig. Noord- Brabant Boxtel-Wezel 1875- 80 92% Italië. Oblig. Zuid-Italiaansche Spw-Mjj. A.H. 3 67% Rusland. Moskow-Jaroslaw Ar changel Obligatien 4 Noord-Amerika. ErieSpw.-Mjj. Gewone Aandeelen 25%, Kansas City Southern. Prefe rente aandeelen 35 Miss. Kansas Texas. Certifica ten van aandeelen 171 10 St. Paul Minnisota Montana Bentral 2e Hyp. 6 106' s -*■ Do NOUVEAUTÉ's in WUXUUUAJ, uljt .zjjn in groote voorraad voorhanden tot de meest concurreerende prjjzen. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 28 April. Theodorus, ouders C. P. de Waal en N. Boot. 29. Willem Marie, ouders G. A. H. Gabry eu T. M. de Jong. 30. Jacobus Leehdert, ouders B. van der Valk en H. J. van der Zwalm. Johanna Maria Leentje, ouders D. van den Broek en L. van der Houten. Johannes, ouders A. Spek 6n A. Lceuwis. 1 Mei. Johanna Apolonia, ouders S. Meyer en A. Hofman Jan, ouders D. H- Verkaik en R. Molemaker Cornells, ouders H. Hoo- gendoorn en H. Scheffer- Johanna Rozina Jacoba Gerarda. ouders G. Spoor en J P. van Kempen. OVERLEDEN 29 April, G. van der Zaan, 6 m. 29. E. Hommels, 5 m. -- 30. A. J. Kasbergen, 14 j. E. M. Laurier, 17 m -j 1 Mei- E- Uittenbogaard, wed. P. van der Zouwen, 88 j. G van As, liuisvr. van M Balen, 69 j JA Bömer, huisvr. vad W. J. Vjjg, 22 j. K. Koers, 75 j. GEHUWD3 Mei- M- J. Themans en K. Cats. Getrouwd: M. J. THEMANS en CLARA CATS. 3 Mol 1904. Gouda, De Heer en Mevrouw M. J THEMANS— Cats zeggen bjj deze, mede nnmens weder- zydsche Familie, hartelijk dank voor de be wijzen van belangstelling bjj hun huweljjk ondervonden. Abonnement f 40.per jaar voor per- ceelen, binnen een kring van K. M. 1, gelegen. Op 1 Febr. 1904 141 verkregen aanslui tingen. Contracten en voorwaarden verkrijgbaar aan het Bureau, ACHTER DE VISCH MARKT. alle soorten SCHOENWERK voor het a.s. seizoen, alsmede wit en grijsDAMES- en KINDERLAARZEN en LAGE SCHOENEN in het tegenover de Kleiwegsteeg Aanbevelend Alle reparatiën en aangemeten werk. wordt uit overtuiging, als een werkeljjke hulp in den nood, het boek aanbevolen. Na ontvangst van adres per briefkaart w or It d t boekjo franco per post toegezonden door BLOKPOEL'S Hoekh. Zaltbommol.

Goudsche Courant | 1904 | | pagina 2