linnengoed Eikel-C&cao BINNENLAND. D. SAMSOM. I' Verspreide Berichten. Gemengde Berichten. Stadsnieuws. 375*t staats-loterij POSTERIJEN. Posterijen en Telegraphic. voorhanden. /V van ÖS Az., BEURS VAK ROTTERDAM. Markt. Gouda. Specialiteit in Nouveauté's, winiiiinn ninuoin Kokken, Robes en JAPONSTOFFEN Veemarkt te Rotterdam. AÜV FRTEiNTIEN IJST in de VERLOTI\G Vooijaarspaardenmarkt ti Gouda TE II LI L U HEERENHUIZEN I J)rH2iel2aeIH' Julius Mattenkledt, 1 Düitschland. Over de bakkersstaking te Berlyu nog de volgende bijzonderhedenTot na toe hebben zich ongeveer 1100 patroons tot de stakers gewend met de schriftelijke mede- deeling, dat zij geneigd zijn aan alle eischen te voldoen. De leiders der staking wijzen er echter op, dat men hier te doen heeft met een schijntoenadering en dat de patroons bij de eerste ganstige gelegenheid van houding zullen veranderen. Dit is inderdaad bij verschillende bakkerijen reeds gebleken, o.a. in een groote volksbakkerij. De toestand is gunstig voor de gezellen. Oostenrijk-Honqarije. Een telegram uit Badapest aan het Frem- denblatt meldt, dat het ministerie van oorlog aan de Delegaties een crediet zal vragen van 88 millioen kronen voor buitengewone uitgaven voor de nieuwe artillerie en 75 miiiioen voor de marine. Engeland. Heden wordt voor de nagedachtenis van den beroemden Afrika reiziger Stanley in de Westminster-abdy te Londen een plechtige lijkdienst gehouden. Daarna wordt het stof felijk overschot ter aarde besteld op het kerkhof van Pirbright in de onmiddellijke nabijheid van Stanley's woning. Turkije. De Porte heeft aan de kabinetten te Londen en Parijs een nieuwe nota gezonden naar aanleiding van de Fransch-Engelsche overeenkomst inzake Egypte. Zij komt in deze nota op haar vroegere verklaringen terug om deze te bevestigen en! nog meer voorbehoud te maken. Amerika. De democratische conventie van den staat Indiana heeft zich inzake het presidentschap voor de candidatuur-Parker verklaard. De gezant van de Vereenigde Staten te Rio de Janeiro zond bericht dat de Brazi lianen het Engelsche stoomschip „Manaos" aangehouden hebben, omdat het 260 kisten met krijgsvoorraad aan boord had bestemd voor de Peruaansche troepen in het gebied, dat Peru en Brazilië elkander betwisten. Waarschijnlijk zal van Engelsche zijde geprotesteerd worden, daar er geen oor logstoestand bestaat. V m K ii K H i fi K It Drankwet. De heer Rink heeft een amendement voor gesteld, strekkende om de bestaande vrijheid tot verkoop van sterken drank o. a. aan boord van stoombooten, aan de reizigers, niet te doen vèrvallen en alzoo ook hier niet, in strijd met het stelsel der wet, het afma- kingtsysteem toe te passen. De minister van oorlog heeft bepaald dat de vrijwilligers van het reservekader bij de infanterie, de vesting artillerie en de genie, wien nog niet is toegestaan dit jaar voor den tijd van ten minste drie weken vrijwillig onder de wapenen te komen, in 1904 voor den tgd van vier weken voor den werkiljjken dienst moeten opkomen en dat zjj daartoe door den korpscommaijdant kunnen worden opgeroepen tegen een door dezen vast te stellen datam. Men meldt uit Scheveningen aan de „N. R. Ct." In verband met de aanvaring van de bom SCH. 184 kan medegedeeld worden, dat de schuld ligt aan de bemanning van den En- gelschen torpedojager Spanker. De komman- dant heeft dit erkend door het afgeven van een orderbriefje voor het sleepen van de bom naar IJmuiden. Ook de schipper en de bemanning van de door den Engelschen torpedojager aangevaren Scheveningsche bom Het Huis van Oranje hebben bij de autoriteiten de verklaring af gelegd dat de aanvaring geheel te wijten is aan de onoplettendheid van de equipage van het Engelsche oorlogschip, zoodat sleeploon en schade door het Engelsche gouvernement zouden moeten worden betaald. De aanva ring moet Donderdag ochtend om half acht uur hg volkomen helder weer hebben plaats gehad even buiten Noordwjjk. De Scheve ningsche reeder zal langs consulairen of zoo noodig langs diplomatieken weg zijn eisch om schadevergoeding bij de Engelsche regee ring inbrengen. De Hilversum8che Meent was gisteren het onderwerp van veler denken en handelen. Zelden zal de brug over de Karnemelksloot zooveel passanten gehad llebben als gisteren. Uit alios bleek, dat men M ontknooping niet verre achtte. En al is deze nog niet direct gekomen, toch heeft de dag van gisteren een flink eind nader daartoe gebracht, willen wij hopen Om half vijf in den namiddag arriveerden aan het gesloten hek bij de brug over de Karnemelksloot de commissaris van politie te Hilversum, een der raadslieden der nieuwe party mr. C. A. J, Hartzfeld, de voorzitter van 't bestuur dier party, de heer Floris Vos, de meentmeesters J. Reyn Az. en J. de Jong en de deurwaarder by de arrond. rechtbank te Amsterdam L. C. van der Duys Jr. De laatste voor het bedoelde hek gekomen, vraagt open ng hiervan om ten huize van den opzichter der meent, onder 't oude bestuur, H. Claassen, in opdracht van don president der Rechtbank een exploot te kunnen doen. Hem wordt gezegd, dat de weg langs de scheidings8loot' do kortste is, zoodat opening van 't hek daarvoor niet noodig is. Op bevel van den meentmeester J. Reyn Az. beproeft daarop de smid J. de Joog Jz. uit Hilversum het slot op 't hek te openen. Hy probeert eerst een paar sleutels en na eenig vylen gelakt het hem het slot te openen, zoodat om kwart voor vyven genoemde meentmeester den ketting en 't slot van,'t hek af kan halen en dit openen. De commissaris van politie uit Hilversum constateert daarop tegenover den meent meester van 't oude bestuur, G. Smit Hz., dat bet door dezen gereserveerde hek door middel van valsche sleutels is geopend. De deurwaarder Van der Days doet daarna aan den opzichter H. Claassen en aan den meentmeester G. Smit Hz. exploot, dat zy worden gedagvaard in kort geding om a. 8. Woensdag te verschijnen voor de Rechtbank te Amsterdam, Eerste Kamer, ter zake dat zy op 11 Mei 1904, aan 2 paarden en 4 koeien, behoorende aan J. Brouwer Jr. te Hilversum, den toegang tot de z.g. Boven- meent hebben belet, door 't afsluiten der hekken, om te worden veroordeeld zulks na te laten en de toegebrachte schade te ver goeden. Behalve deze twee zal ook de pas bedaukt hebbende meentmeester J. Peet worden ge dagvaard. N i afloop van bovenstaand wordt lil het vee, scharend op het afgeweide stuk land, door 't hek gedreven op het land, dat door 't vee van de boeren onder Stad en Lande en Gooiland werd beweid, en waarop over vloed van gras. Een typisch gezicht was het die schreeuwen de en met-de-zweep-klapperende boeren, de koeien en paarden opdrijvend naar 't hok,f waarachter voor hen 't beloofde land. Pe paarden in vollen ren, de manen en staart fier opwuivende, de koeien, vaarzen en pinken meer kalm, den kop naar den grond. In enkele minuten was het vee overge bracht en werd 't langzamerhand stiller en rustiger op de meent. Ook de ordebewaarders, met name de po litieagenten, keerden huiswaarts, daar de meentmeester van 't oude bestuur hen niet meer noodig had en het nieuwe bestuur op de vraag van den commissaris antwoordde, van politie-bewaking geen gebruik te willen maken. Voorts kan nog worden medegedeeld, dat de aanwezige gemeente-politie van 't openen van het bedoelde hek en van 't dryven der beesten daardoor proces verbaal opmaakte, en dat tot meentmeester van Stad en Lande van Gooiland over de Hilversumsche meent, in plaats van den heer J. Peet, die bedankte, als zoodanig werd benoemd de heer A. L! de Jongh te Hilversum. Niet lang geleden overleed de Duitsche vice-admiraal graaf Waldersoe, van wien het M i 1 i 11 r. Wochenblatt in een zijner jongste nummers een aardige historie weet te vertellen. In den oorlog van '70/'71 bleek het dat de Duitsche marine een snel-stoomschip noodig had, dat ook als torpedo-vaartuig zou te gobruikcn zyn. In Duitschland zelf was zoo'n schip niet te vinden en in het buitenland kon het niet openlijk worden aangekocht. Aan Von Waldersee werd nu opgedragen naar Londen te gaan om te be proeven daar te slagen. Maar in heel Enge land bleek geen schip te krijgen, dat aan de gestelde eischen voldeed. Toen naar Rot terdam. Daar vond Waldersee, die* voor treffelijk Engelsch sprak, wat hy zocht. Als mr. John Smith gelukte het hem in een klein kroegje in een Rotterdamsche achter buurt een goeden koop te sluiten. Voor 12.500 pond sterling werd hy eigenaar van een vaartuig, dat indertijd bestemd was ge weest om in den Amerikaanschen burger oorlog te dienon als blokkade-breker. Maar nu kwam het er op aan, het schip - - de „Heinrich Heister" veilig de een of an dere Duitsche haven binnen te krygen. Na dat „John Smith" met zyn schip de Maas was uitgeloopen, haalde hy den kapitein over koers te zetten naar Delfzijl. Pit ge- Hikte te eerder, wyl de kapitein daar een kennisje had wonen (dat later zyn vierde vrouw zou worden). Met behfllp van Smith's aanwijzingen bracht de kapitein, die het vaarwater niet kende, de „Heister" voor Emden, waar het schip werd aangeklampt door een Duitsche kanonneerboot, die van de a.s. komst van het vaartuig was verwit tigd. De „Heister" heeft later, als het advies jacht „Falke" aan de Duitsche marine voortreffelijke diensten bewezen. Uit Nymcgen meldt men Gisteren hebben achttien metselaars aan den kazernebouw hun werk hervat. Wegens gebrek aan metselaars zyn nfet alle opper lieden aangenomen. Naar wy vernemen, heeft de waarn. bur gemeester, dr. Mouton, krachtens de hem by de alg. politieverordening gegeven bevoegd beid, in de vergunningen aan de onderne mingen Seinpost en het Wandelhoofd Ko ningin Wilhelmina en het Kurhaus, tot het geven in dezen zomer van publieke verma kelijkheden, bepaald, dat in de daarvoor bestemde localiteiten geen spel mag plaats hebben of toegelaten worden. Dientengevolge zal voortaan het spel be kend onder den naam van „jeu de poule" daar verboden zyn. Naar aanleiding daarvan zal door mr. D. van Houten zoowel namens de Maatschappy Zeebad Scheveningen als de Maatschappy Wandelhoofd Koningin Wilhelmina, voor zoover beide maatschappijen betreft, tegen dat verbod geprotesteerd worden op grond, dat de burgemeester in deze de hem gedele geerde bevoegdheid zou hebben overschreden. (N. Ct.) Op de renbaan te Bergen is Zondag door de politie gearresteerd de bekende ïyder v. A., die verdacht wordt zich te hebben schul dig gemaakt aan schaking van het minder jarig meisje, B. J. B. V. uit Utrecht. Zondagavond mocht het de Rotterdamsche politie gelukken ook het meisje, dat te Rot terdaui haar intrek had genomen in een tweede-rangs-hotel, aan te houden. Reeds Zondagavond is het meisje weder door de recherche naar Utrecht getranspor teerd. In een te Zwyndrecht te houden verga dering van de Centrale liberale kiesvereeni- ging in het district Ridderkerk zal de heer K. Reyne van Haarlem spreken over: De tariefwet in verband met de belangen van land- en tuinbouw. Verschillende koekfabrikanten in Noord- Brabant hebben meermalen te 's Hertogen bosch vergaderd om gemeenschappelijk op te treden in zake de tariefwet en besloten de Tweede Kamer in kennis te stellen met hun bezwaren. Thans is, meldt de Prov. Bossche Ct., een bond opgericht, bestaande uit een twaalftal firma's, met het doel de vereeniging uit te breiden over geheel Nederland, ten einde hun gemeenschappelijke belangen te bevorden. Het bestuur bestaat uit de heeren Bern. De Hoog, Oosterhout, president; R. Blom, '8 Bosch vice-president; H. De Bruin, 's Bosch, secretarisAm. Lambermont, in „de Klok", 's Bosch penningmeester. De dames en heeren, die onlangs in de Remonstr. Ger. kerk te Amsterdam het Passu-Oratorium Der Tod Jesu van Graun hebben uitgevoerd, hebb m zich volgens het „Hbld." onder leiding van den heer A. A. L. Tiggers geconstitueerd tot een vaste vereeniging, genaamd Monteverde. In den Haag is eergisteren een vergade ring gehouden ter oprichting van een af- deeling 's Gravenhage van den Nationalen Hengelaarsbond, gevestigd te Amsterdam. By het voorloopig bestuur, bestaande uit de heeren A. Boon en W. yan der Linden, hebben zich aan het slot der vergadering 13 leden en een donateur opgegeven. Uit- den Haag meldt men In het gemeente-ziekenhuis alhier is door de zorg der politie opgenomen een onbekend meisje, dat op straat een toeval had ge kregen en sedert haar geheugen kwyt is. Tot dusverre is haar identiteit niet vastge steld kunnen worden en kwam geen aan gifte in van de vermissing van een zoodanig meisje. Het signalement luidt: oud ongeveer 19 jaren, lengte gewoon, hoog voorhoofd, blond haar, dito wenkbrauwen, blauwe oogen, ge wone neus, kleine mond, gave tanden, ronde kin, langwerpig aangezicht, gezonde kleur en tenger postuur, uiterlijk van een dienst bode. Kleeding: donker grijze gladde japonrok, flanellen blouse met blauwe en witte strepen met roode figuurtjes, onderrok, rood met zwarte bloemen, zwarte ceintuur met gesp van voren en achter, nieuwe stroohoed met witten ondergrond, zwarte ruiten en smal fluweeltje om den bol, zwart lederen lage schoenen met vertakte neuzen en banden om de wreef, zwarte kousen en ongemerkt on dergoed. Een fotografie berust ter herkenning aan de verschillende [fölitiebureaux. De commissaris van politie der 2e afdee- ling te 's Gravenhage, Nieuwe Haven 5. verzoekt inlichtingen omtrent dit meisje. Een lid van den raad van Zutphen, de heer J. Rutgers, hoeft ontslag genomen, omdat hy voor zyn voorstellen in zake de gasfabriek geen meerderheid in den raad kon vinden. Door twee kiesvereenigingen is hy nu op- nieuw candidaat gesteld, om de kiezers in de gelegenheid te stellen, uitspraak te doen. Maar de liberale kiesverecniging „Zut- phen's Belang" hoeft geen candidaat tegen over hem gesteld, omdat zy het niet in de hand willen werken dat raadsleden, die in den raad hun voorstellen herhaaldelijk door een groote meerderheid verworpen zien, de kiezers dwingen, naar de stembus te gaan, telkens wanneer een raadslid zulk eeu be roep op do kiezers noodig acht; en ook de arbeidersparty heeft geen tegoncandidaat gesteld. Van het beroep op de kiezers komt dus niets, daar de heer Rutgers zonder stryd bjj enkele candidaatstelling herkozen zal worden verklaarden waar geen stryd was, daar is geen overwinning. Te Naarden doet zich een geval van pok ken by een tweejarig kind voor. Van gemeentewege zijn de noodige voorzorgs maatregelen genomen om de uitbreiding der ziekte te voorkómen. Ook te Bussum wordt bjj publicatie, met het oog op dit ziekte geval te Naarden. don ingezetenen aange raden zich te laten vaccineeren of revacci- neeren, zoo de vaccinatie reeds langer dan zeven jaar geleden is. De voorzitter van de Gezondheidscom missie te Naarden meldt, dat zich daar een geval van pokken heeft voorgedaan. Om te voorkomen dat overdreven berichten of fan tastische verhalen de ronde doen en daar door overbodigen angst wekken, zal van wege de Gezondheidscommissie dagelijks te Naarden en te Bussum aangeplakt worden óf en hoeveel nieuwe gevallen zich voordoen. Een vrouw uit Durgerdam, die Woensdag met haar 5 jarig zoontje naar Amsterdam was gegaan, bemerkte op een oogenblik tot haar schrik, dat het kind niet meer bjj haar was. Haar zoeken bleef vruchteloos. Eerst tegen den avond mocht 't aan de politie ge lukken, het knaapje op te sporen, dat door een groot gedeelte der stad naar de Riet landen was afgedwaald. Te Gasselternjjveen is een spelend knaapje, dat door een grooten hond achtervolgd werd van schrik dood gebleven. Een zaak, waaraan onze rechterlijke macht reeds 15 jaren sukkelt en die aan leiding heeft gegeven tot tal van vonnisseu der rechtbanken te Rotterdam en Dor drecht, en arresten van hot hof te Graven hage, verscheen gister weer opnieuw voor het hof. Het betreit de kwestie der sinds lang ontbonden maatschappij „de Beningen" tegen den Staat, en van den Staat tegen anderen over de schadevergoeding, welke „de Beningen" vordert wegens het door anderen visschen in het door den Staat aan „de Bertingen" verpachte vischwater Haring vliet, terwjjl op zjjn beurt de Staat die schadevergoeding opvordert van die anderen, die, bewerende dat zjj het vischrecht in „de Beningen" hadden, diar dat recht aitoefenden. In 1894 wees het hof een door de Dordt- sche rechtbank afgewezen vordering van den Staat tegen de onrechtmatige visschers toe, waarbjj deze 'werden veroordeeld om aan den Staat schadevergoeding te betalen, na der op te maken; die schade werd echter nooit opgemaakt. -Benige jaren later dag vaardde „de Beningftn" den Staat tot scha devergoeding en riep de Staat de onrecht matige visschers in vrijwaring. Ondertusschen wees de Dordtsche recht bank de vordering van „de Beningen" tegen den Staat toe, aangaande welke vordering de Staat zich had gerefereerd aan het oor deel van den rechter; maar de rechtbank wees de vordering in vrjj waring tegen de derden (onrechtmatige), visschers af, van oordeel, dat deze reeds tot schadevergoeding veroordeeld waren by het hierboven ver melde arrest van het bot van 1894 en een tweede veroordeeling terzelfder zake niet mogelijk is. Van deze beslissing kwam de Staat in hooger beroep en voor hem werden heden uitvoerige pleidooien gehouden door mr. W. Thorbecke en door mr. B. M. Vlielander Hein voor den in vrijwaring geroepen vis- scher, alsmede door mr. A. A. M. Montyn voor dangene, door wien aan dien visscher het viscorecht was verpacht en die na weer door zjjn pachter in ondervrywaridg was geroepen. Over de bakkersstaking te Berlyn nog de volgende bijzonderheden. Tot nu toe hebben zich ongeveer 1100 patroons tot de stakers J gewend met da schriftelijke mededeeling, dat zjj geneigd zjjn aan alle eischen te voldoen. De leiders der staking wijzen er echter op, dat men hier te doen heeft met een schjjn- toenadering en dat de patroons by de eerste gunstige gelegenheid van houding zullen veranderen. Dit is inderdaad by verschil lende bakkeryen reeds gebleken, o. a. in een groote volksbakkery. De toestand is gunstig voor de gezellen. Een verdacht uitziend persoon is Vrijdag te Sevilla gearresteerd op het oogenblik dat bjj trachtte, het koninklijk rjjtuig te naderen. Bjj onderzoek bleek hjj Dreyfus te heeten eu een Zwitser van geboorte te zjjn. Men zag hem eerst voor een anarchist aan, maar later bleek het een vergissing van de politie te zjjn. De bedoelde persoon is de zoon van een bankier uit Frankfort. Er is geen enkel bewys tegen hem in te brengeneen bezwarende omstandigheid was echter, dat hjj een kleine revolver bjj zich droeg. Denzelfden avond werd tegen den minister president Maura weder een vijandige be tooging gehouden, dio echter weinig resultaat gehad heeft. Zaterdag is Richard Hol, een onzer eerste vaderlandsche musici, op den leeftijd van achtenzeventig jaren te Utrecht overleden. Hol heeft zich niet alleen als componist, doch ook als dirigent, pianist, organist en als schrijver over onderwerpen zjjne kunst betreffende, verdienstelijk gemaakt. Reeds op zeer jeugdigen leeftyd gaf hjj bljjk van een buitengewoon muzikalen aanleg. Na zjjn eerste onderricht van den Amsterdamschen organist Martens te hebben ontvangen, stu deerde hjj later onder Bertelman aan de Kon. Muziekschool klavierspel en verwierf hjj reeds op twintigjarigen leeftijd op con certen, ook in het buitenland, groote ver maardheid. Achtereenvolgens was hy te Arasterdam dirigent van Amstel's Mannen koor en van de zangvereeniging der Toon- kunstafdeeling aldaar. Daarna werd hjj stadsmuziekdirecteur te Utrecht en later organist aan de Domkerk aldaar. In den Haag heeft hjj lang aan het hoofd gestaan der mannenzangvereeniging Cecilia en diri geerde hjj, eerst afwisselend met Verhulst, later geheel alleen, de Diligentia-coocerten. Behalve een groot aantal vocale werken op Nederlandschen tekst, waaronder niet alleen liederon en koren, doch ook oratoria en oen, opera, componeerde hy eenige ouvertures en een symphonie. Met Richard Hol is aan ons land een der musici van dem ouden stempel ontvallen. Hy was eeu man die hoog bjj zyn collega's stond aangeschreyen en door heel de muzi kale wereld werd geacht. Men meldt uit Zwolle Terwjjl ds. I. van den Bergh alhier zich Zondagochtend kerkwaarts begaf, teneinde een preekbeurt te vervullen, werd hy eens- klaps door een ontstuimig wielrijder zoodanig aangereden, datlijj ernstige verwondingen aan het hoofd bekwam en in een naastbyzynde woning moest worden binnengedragen. Aan de menschen, die zich reeds in het kerkgebouw bevonden, werd medegedeeld, dat de dienst niet kon doorgaan. Prjjzen van f 70. GOUDA, 17 Mei 1904. Bjj Kon. Besl. is, met ingang van 1 Sep tember 1904, aan mr. dr. I. B. Cohen, op z(jn verzoek, eervol ontslag verleend als leeraar aan de Bjjks hoogere burgerschool alhier. Het Bertelmanlonds te Gouda, thans een kapitaal bezittende groot 1 591.61 belegd op de Nnts-Spaar en hulpbank alhier had over 1903—04 uitgaven aan diverse leerlingen van de avondschool voqr ambachtslieden alhier, ten bedrage totaal van 1 9.69. In het atgeioopen jaar bedankten drie contribuanten en kwamen geen nieuwe bij. Gecomitteerden v/b. Bertelmanfonds, H. J. DE VOOGT. J. J. A. MONTIJN. B. E. SPIJKER. 5e Klasse. Trekking van Dinsdag 17 Mei. No. 7904 1 5000. 4508 f 2000. 553, 2543, 4355,5217,12151 en 20840 ieder I 1000. 4524, 12031, 14444 en 16642 ieder 1 400. 1753, 4209, 6670, 8708 en 13028 ieder 1 200. 594, 4268, 4776, 5154, 5736, 9064, 9272, 10847. 10914, 14528, 17134, 17327, 17918, 17968, 18393. 19867, 20079 en 20494 ieder 1 100. 302 3196 5922 8293 11058 13404 17257 415 3393 29 8530 11218 17 88 58 99 88 54 11404 13576' 94 .540 3495 6002 8670 11552 13683 17340 912 3807 52 91 89 13803 17496 60 32 79 8738 11636 13909 17965 1050 43 6107 8803 11706 25 18303 1112 4044 32 63 12 91 18609 79 4120 6362 8955 35 14335 18717 1326 4201 6507 58 11854 55. 27 52 18 48 9068 68 75 97 66 21 6657 9232 11917 14482 18814 97 4319 76 9327 12010 14637 18939 1599 4520 7729 87 47 14958 43 1635 80 46 9467 12168 78 19046 1731 4652 72 9670 12329 15078 19133 36 62 684t) 9766 76 15128 .64 1880 94 7003 70 12448 78 19340 2057 4741 7130 9920 12638 15298 72 2234 72 7367 10022 12778 15360 19422 2338 80 7437 31 82 15457 64 78 4902 47 35 83 15702 19569 2428 76 80 10104 12867 15891 19642 51 5174 7616 15 77 15976 19947 2588 5201 44 10205 90 16033 80 2627 66 7723 10319 12988 16242 93 2749 5315 31 10475 13092 16653 20216 51 52 7835 99 13195 16811 63 2813 71 44 10600 13278 12 20310 59 76 70 10736 79 17049 20409 2941 93 87 10870 12322 77 20838 3092 5602 8121 88 58 17161 20987 3106 5700 8227 11031 80 POSTKANTOOR TE GOUDA. LIJST van de aan dit kantoor en de daar onder behoorende hulpkantoren ter post bezorgde brieven en briefkaarten, welke gedurende de le helft der maand Mei 1904 wegens onbekendheid van de geadresseer- deh niet zyn kunnen worden uitgereikt. Namen der Plaatsen van geadresseerden. bestemming. BRIEVEN Joh. Goossens, Anna Mol, de Koning, Breukelen. Haarlem. Rotterdam. BRIEFKAARTEN Anna Voogd, Mej. W. Barends, Amsterdam. G. Vrugte, Mej M. Frank, Rotterdam. W. Vflg, Wed- C. Coster. Uit het buitenland terugontvangen Capt. J. Buisman, v New Caatle#. De Directeur, M. C. HENNEQUlN. Vacante directie. Telegraafkan toor te Arnhem. Jaarwedde 1 3300. Borg tocht f 3418 (reëel). Z|j, die in aanmerking wenschen te komen, hebben daarvan te doen blijken vóOr 1 Juni a. s., door inzending van een model No. 264. Benoemd: 1 Mei tot brievengaatster te Herwen, mej. H. H. W. M. Goris. Verplaatst: 22 Mei de klerk der posterpen en telegrafie 2de klasse J. Berk hout, van Halst naar Hellevoetslais23 Mei de klerk der posterijen en telegrafie 2de klasse D. de Vries, van Enschede naar Oi- denzaal1 Juni de klerken der posterijen en telegrafie 2de klasse C. Mosselman, van Bnssnm naar 'sGraveland en A. van der Linde, van 's Graveland naar Bussem 16 Jnni de hoofdcommies der telegrafie D. Keuzenkamp, van Leiden naar Rotterdam; de commiezen der telegrafie 1ste klasse J. F. van de Ven, van Haarlem naar Leiden en A. B. Wsenink, van Baarn naar Rotterdam; de commies der telegrafie 2de klasse J. F, Peters, van Zaandam naar Rotterdam, A. van der Ham, van Rotterdam (bjjpost- en telegraafkantoor „Prins Hendrikkade") naar Haarlem, C, A. Leibbrandt, van Arnhem naar Zaandam, A. W. Banting, van Gronin- geu naar Baarn en E. J. van Braband, van Franeker naar Amsterdamde commies der posterijen en telegraphic 4de klasse C. van Andel, van Vlaardingen (telegraafkantoor) naar Rotterdam (bjjpost- en telegraafkantoor „Prins Hendrikkade."). Eervol ontslagen op verzoek: 1 Mei de brievengaarder te Maarsbergen, G. W. R. Overdjjkink16 Mei de brieven- gaarster te Oolgensplaat, mej. A. de Gade, weduwe F. J. M. N. van Dam. Ontslagen: 3 Mei de klerk der pos terijen en telegrafie 2de klasse T. M. J. Staal te Amsterdam (telegraafkantoor). Overleden: 3 Mei de brievengaarder te Benschop E. Hartman. HET ALOM GUNSTIG BEKENDE is in groote voorraad Kleiweg E 73a, GOUDA t'elei>ho»n .11. MAANDAG 16 MEI. L.K. H.K. Staatsleemnqen. Bulgarije. Obligatien Tabaks- leening 1902 - 5 Rusland. Obligatien Rothschild 3e uitgifte (GR. 625) 1891 4 Obligatieleening G. 125 1889 3 Azie. Japan Obligatien 1895f Columbia. Geconsolideerde Bui- tenlandsche Schuld Recepis. L 100 1% Provinciale en Stedelijke Leeningen. Rotterdam Oblig. (f 1000) 1898- 1903 3 7, Hypotheek- Ban ken Pandb. le Algem. Groninger Scheeps Hypotheekbank 41 Pandb. Amsterdamsc'uo Hypb. 4 Pandb. Dordrechtsche Hbpb. 4 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbriefbank 4 Pandb. le Ned. Scheepsverb.- My. 4' Pandb.Friesch-Groningsche Hy potheekbank 4 Pandb. Hollandsche Hypb. 4 Pandb.My.v.Hyp.-Cred.in Ned. 4 Pandb. Nationale Hypb. 4 Pandb. Ned. Hypotheekbank te Veendam 4 Pandb. Ned. Hypotheek- en Pandbriefbank 4 Pandb. Ned. Scheeps Hypb. 4% 101 Pandb. Noord Nederl. Hypb. 4 9913 Beween van Deelger- Nortliw. Pac. Hyp. Bank f 53'/, Pandb. Overyselsche Hypb. 4 99% Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101 Pandb. Rotterd. Hypb. 3% 98 98' Pandb. Rynlandscbe Hypb. 4 99% Pandb. Stichtsche Hypb. 4' 1.100% Pandb. Westlandsche Hypb. 4 99Vi Pandb. Zeeuwsche Hypb. 4 99% Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 4 99%< Cretliet-Imtell fy Cultuur-Ondernemingen. Aandeelen Intern, Crediet en Handelsv. Rotterdam 95 Tabaks- Ondernemingen. Aand. Deli Cultuur-Mij. Fabrieken. Obligatien Calvé, Fransch-Holl. Oliefabrieken 5 101% Scheepvaart- Maatschappijen Aand. Nederl.-Am. Stv.-My. Mijnbouw-Maatschappijen Obligatien Muller Co. Alg_. Mynbouw My. Diversen. Obligatien Leidscheveem 4 95 Aand. Ned.-Ind. Gas My. 170 Peru. Certificaten van prefe rente Aandeelen Peru Spoo vwegleeningen. Rusland. Rjasan Uralsk. Obl. GR, 625. 4 Noord-Amerika. Kansas City Southern. Preferente aand. 86 86 70% - 66% 19% 97%, 97» 100 99% 100 99% 99% - 101 99/, - 99% 100 QQl 101' 101% 99 99% 101% 92ex 95'; 24'/ 24' 86% 34'/, De NOUVEAUTÉ'S in U1W1U1 uuu, izm/uvuu, zyn in groote voorraad voorhanden tot de meest concurreerende prijzen. Dinsdag 17 Mei 1904. Vette ossen en koeien goede aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 35, 2de kwal. 32, 3de kw. 27 cent per half kilo. Magere ossen melkvee en vaarkoeien met groote aanvoer. Vette kalveren, goede aanvoer, prijzen waren voor 1st kwal. 28, 2de kwal 23 3de kwal 22, cents per half kilo. Stieren êoede aanvoer prijzen waren voor ie kwal 30, 2e kwal. 27, 3de kwal. 23 cent per half kilo. Handel in vet vee, vette stieren, en vette kal veren traag, lager in prijs, mager vee prijshoudend. Burgerlijke Stand. GEBOREN14 Mei. Jan, ouders J. Bak ker en F, van Duivendyk. Cornelia Maria, ouders W. M. van Wingerden en E. Vis. 15. Aart, ouders P. Zwanenburg en M. de Bruin. Hendrika Willemina, ouders J. W de Bruyn en J. Happel. 16. Pieter Johannes Teunus, ouders W. .1 Endenburg en J. N. Verwey. OVERLEDEN: 14, Mei. G. Buyense, 4 m. A. D. P. Donker, 2 m J. G. Moorman, 5 j. L. Pape, 51 j. 15. B. Broere, 47 j. 16. A. Scboonderwöerd, 9 j. V Voor de vele blijken van deelneming gedurende de ziekte, en na bot overlijden van onze lieve Zoon, Broeder, Behuwdbroe- der en Verloofde, PIETER ENGELBREGT, betuigen wy onzen innigen dank en de achting en lieve attenties van Heeren Direéteuren en Kantoor-Beambten der Stearine Kaarsen fabriek, zal ons steeds een dankbaar ber denken zyn. Uit aller naam, N. M. ENGELBREGT. Gouda, 17 Mei '04. by gelegenheid der gehouden op VRIJDAG 18 MEI 1904. Lot- Prys- nummer. No. 956 5304 9630 7815 6752 6975 1 Utrechtsch Wagent je met Paard en Tuig. Zwarte Merrie, 3 jaar. Bruine Ruin, 2 jaar. Bruine Merrie, 1^ jaar. Zwart wit voette Merrie, 1 jaar. Zwarte Ruin, 1 jaar. HET BESTUUR der Holl. My. v. Landbouw Afd. Gouda en Omstreken. Het beste, onschadelykste en g* makkelykste poetsmiddel voor Heeren fïjil en vooral dames en Kinderachoenwerk CACjf is de Appretuur van C. M MUIIer k Ca BerlinBeuth-Str 14. Men lette goed MfÖLiv" op naam en fabrieksmerk.— Verkryakair by Heeren Winkelier» In loheenwerk, lalanterlea, 4re|eryen enz. r«z. Benertal-Depot by W. tar*amaaa, Arnhem in de Krngerlaan met TUIN, 6 Kamers, ruime Warande, Keuken en Kelder, voorzien van Gas- en Waterleiding. Direct te aanvaarden. Te bevragen TURFMARKT H 258. Wie zijn wil, de EciltP ftfktil* te ontvangen, teeaffii>»v i /Jdtal-l en na vele proefnemingen in den I L. «nlol gekomen onder de* naam des I litvindern Dr. Miohaeli», vervaardigd I i 4» de beate machines ia het wereldbe- I roemde fitabblissement van Gebr®; Stoll- I «rejrck b? Keulen, aische: •n vierkanten bussen. Deze Eikel-Oscau 5s met melk gekookt I eeae aangename gezonde drank voor da- g«lijfo=oL gebruik, (een fi 2 theelepel» van I 't poeder voor een kop Chocolate) Als geneeskrachtige drank bij gevj van diarrhee aleents met water te gebruiken. Verkrijgbaar bij de voornaamste H. *3. Apothekörn en* V» Ko. Ko. proofbusje» f ]JÖ, i 0.90, O. 0.30 Generaal vertegenwoordiger r%n Neder- I land Amsterdam. Kalverstrut 103. IK

Goudsche Courant | 1904 | | pagina 2