III, 1 EiKO DEM 7AM THEE, Onnavolgbaar BINNENLAND. D. SAMSOM. JAPOWSTOFFKA AOVKHTKIVHKN Dinsdag den 31'" Mei gesloten 3 ij Ai Gemeubileerde Kamer Verspreide Berichten. Gemengde Berichten. Stadsnieuws. 3758te Staats-loterij Rechtzaken. van OS Az., BEURS VAK BOTTERDAM. Markt. Go,«da. Specialiteit ia Nouveauté's. 'f! nrniioitti Hokken, IS olios en Veemarkt te Rotterdam. OKiin. BIEZE111H Firma A. QUANT, uïïw-mcaï-snxta fl. IUVKNSVVAAY ZONEN, Zenuw- en Maaglijders IE3a,sh<a.g:©-v-er schriften van den boycot hooden. „Wie met Pinksteren uitstapjes iu de omstreken van Hamburg gemaakt heeft", zegt het blad, „zal met verontwaardiging gezien hebben, dat arbeiderR, die zich kameraden noemen, met welbehagen het geboycotte bier naar binnen sloegen. Kvenzoo was het in de stad." En het blad eindigt met de woor den „Gy arbeiders, die georganiseerd zyt en zoo iels doet. schaamt u 1" Iieeds sedert eenige dagen werd in de telegrammen melding gemaakt van de onver wachte inhechtenisneming van Kemalpasja, den schoonzoon van den sultan en den zoon van wijlen den boroemden verdediger van Plewna, Osman Ghazi pasja. Die gevangen neming schijnt feitelijk in verband te staan met een samenzwering tegen den sultan een groot aantal dignitarissen var. hoogen rang en aanzien waren in de samenzwering betrokken. Aan het hoofd der beweging stond naast Kcmal-pasja de 24 jarige Dsjellal- Eddin-pasja, do zoon van een der beste vrienden van den sultan. Deze is gevlucht en heeft zich te Boedapest als volgt over de plannen der samenzweerders uitgelaten „De misstanden in Turkije zyn algemeen bekend, en toch weet men nog lang niet genoog hoe zeer het gist onder alle doelen der bevolking. De samenzweering die wij ondernamen om in dien toestand verandering te brengen, is een der gevaarlijkste en koenste goweest, die ooit gesmeed zjjn". De vader van Dsjellal Eddinpasja was vroeger chef van den spionnendienst en in het bijzonder belast met het bekaken van den sultan. Uit dat ambt werd hij voor eenige jaren ontslagen, tengevolge van in triges van Fehini-pasjn. Fehmi-pasja was echter met zyn zwager Tahir bey botrokken by do schundalen, die onlangs ontdekt zyn, en töt die ontdekking had de vader van Dsjellal zeer veel bijgedragen. De toorn over de onthulling der schandalen, waarin een groot aantal uanzienlykc personen be trokken waron. richtte zich natuurlijk tegen den oud-chef van den spionnendienst, en hy was genoodzaakt te vluchten aan boord van een Fransch schip. Dit wok te onder de vele ambtenaren, dio den oud-chef genegen waren, en onder zyn talrijke bloedverwanten en vrienden een groote verontwaardiging, die de onmiddellijke oorznak der samenzwering werd. Doch een godeelto van de correspondents tusschen de saincnzweorders viel in handen van Febmi- pasja, en deze legde den sultan de beschul digende papieren voor. De schoonzoon van den sultan werd onmiddellijk in hechtenis genomen, met vele andere betrokken, doch aan onkelen gelukte het te vluchten; zy zullen zich to Parys by don Bond der Jong- Turken aansluiten. lilt dit verhual blijkt, dat Dsjellal-Kddin- pasja en zyn medeplichtigen wel een veran dering in het rogeeringssUlsel willen brengen. Op welke wyze zy dit wilden doen is niet bekend. Maar de correspondentie metKha- didju, de dochter van den oud-sultan Muerud die nog steeds door Abdoel-Hamid wordt gevangen gehoudeu, doet vermoeden dat do samenzweerders dien oud-sultan op den troon wilden plaatsen, na den togenwoordigen sultan uit den weg te hebbon geruimd. Het geheolo verhaal toont, wolk een on tevredenheid in alle kringen vun hot Turk- sche liyk heerscht, met een bestuur dat slechts door intriges en door een ingewik keld spionnagc-sytoom in het leven kan worden gehouden. Belqir. De putroons in het diamantbowerkersbo- dryf hebben Vrydug eon nieuwe circulaire verspreid, in zeer scherpe bewoordingen gericht tegen de leiders der stakersbewe ging. De werkgevers vergaderden Vrijdag avond en in den loop der zitting werd over gegaan tot het definitief samensmolten van den bund der fabrikanten met don bond der eigenwerkmakers. Oostenrijk-Honoarijr. Keizer Frans Jozef verleende den koning van Engeland de waardigheid van veld maarschalk van hot Oostenrijksche leger. Het „Berl. Tngebl." meldt, dat aartsher tog Frederik uit naam van den keizer de volgende week naar Honden zal vertrekken om een tegenbezoek te brengen aan koning Edward. Do directeur-generaal van don Nordd. Lloyd, Wiegand. heeft namens deze maat schappij en verder namens de Hamburg— Amcrika-lyn de Holland—Ainerika-lijn, de R«<d Star Line en do Comp. Gener. Trans- atlantique aan den Hongaarschen minister, graaf Tisza, het verzoek overhandigd be treffende de vergunning tot vervoer van Hongaarse!») land verhuizen. Het „Berl. Tugebl." ontving een telegram uit Boedapest, meldende dat volgent in arbeiderskringen loopende geruchten, de re- geerjng voornemens zou zyn alle vakvereoni- gingen te ontbinden, de kassen in beslag te nemen en de leiders gevangen te nemen. Tegen Zondag zonden tal van protest-ver gaderingen der arbeiders zyn bijeengeroepen. Amerika. 'De correspondent van de „New-York Herald" te Philadelphia schat het aantal spoorwegbeambten dat door de spoorweg maatschappijen der Ver, Staten ontslagen is of zal worden, op 75000. De staking- breidt zich verbazend uit. De leiders heb ben haar nu ook afgekondigd voor alle plaatsen Inngs de New-York- en Newha- ven Connecticut Railroad, waar de lijnen der maatschappij en de bootdiensten Sa menkomen. Examen-commissies-hoofdakte. De minister van binnenlandsclie zaken heeft bepaald, dat het schriftelijk gedeelte van het examen ter verkrijging van de akte van be kwaamheid als hoofdonderwijzer of hoofdon derwijzeres voor het jaar 1904 zal plaats hebben op 28 Juni 1904 dat de mondelinge examens zullen aanvangen op 18 Juli 1904, en dat de commission, met het afnemen van deze examens belast, zitting zullen houden to 's Hertogonbosch, Arnhem, 's Gravenfiage, Amsterdam, Zwolle en Groningen. Uit Zevenaar wordt van 27 Mei gemeld Hedennamiddag circa drie uren, wilden K. en VV., beiden losse remmers by de H. IJ. S. M., do rails oversteken, torwyl het sein tot vertrek van trein no. 48. reeds ge geven was. De laatste, ziende, dat hein de tyd hiertoe ontbrak, had de tegenwoordigheid vun geest zich tusschen de rails te werpen, ten einde den trein over zich heen te laten gaan. Zwcar gewond werd hij evenwel op genomen. De dokter constateerde bohnlvo eenige ernstige hoofdwonden, kneuzing der ruggewervels. W. is gehuwd en vader van vier jeugdige kinderen. Te Ruinen is Vrijdagnamiddag een bejaard werkman, die bezig was een welput togra ven, in dien put om het leven gekomen. De put zakte in en, hoewel meer dan 30 per sonen met spoed werkten om den man te redden, gelukte dit niet. Een goed betaald baantjeMen schrijft uit Loosduinen nan hot (J. D. Gisterenavond werd op „De Loosduinsche Groentenveiling" ontvangen ruim 9 duizend gulden. Als daar het statiegeld voor de man den afgaat, blyft er 8900 gld. over, wat voor den botaalmeester afwerpt een belooning van f89 in een avond. Nu zyn de ontvangsten niet eiken dag even groot, maar varieeren tusschen 5 en 8 duizend gulden, of voor den betaalmeester tusschen de 50 en 80 gld. Op deze velling waren aangebracht o. a. 102979 komkommers. Men seint uit den Haag aan de N. R. Ct. De zomerkermis ten bate van het sana torium te Hellendoorn trok gisteren wegens den Zondag enorm bezoek. Het comité hoeft besloten hedenavond, hoewel de sluiting op Zondagavond bepaald was, een verkooping te doen plaats hebben van de niet-verkochte voorworpen, in het feestelijk verlichte gebouw. De verkoop zal opgeluisterd worden door een muziekuitvoering, terwijl er hoogst waarschijnlijk na afloop gelegenheid zal zijn om een dansje te maken. De toegangsprijs voor dezen laatsten avond {g door het comité op 50 cents bepaald. Te Tanger is een schatrijk Amerikaan, Perdicaris met zyn schoonzoon door de bende van een beruchten bandiet Erraissaili opge licht uit zijn villa, die op slechts anderhalf uur van de hoofdstad is gelegen. Hy zat rustig aan tafel toen de bende zyn villa omsingelde en beide heeren meenam. Er werd een briefje gezonden aan den verte genwoordiger van den Sultan dat zij zouden worden vrijgelaten als de troepen die tegen den bnndietenhoofdman waren uitgezonden, werden toruggeroepen en er eenige vrienden van den roover werden vrijgelaten. De gevangenen missen hun vrijheid, maar worden verder met onderscheiding behandeld. Er is zelfs te hunner eere een wildezwjjncn- jacht georganiseerd 1 Voorloopig heeft de gouverneur van Tanger de troepen weer terug laten keeren, een van de gestelde eischen, maar dit heeft nog niet tot uitlevering geleid. In de buurt van Palermo is op een staak gevonden een roenschehoofd, hetwelk, vol gens een er aan gehecht briefje, dat van den beruchte^ Siciliaanscbeo bandiet Varsalona zou zyn. Een uitgebreid onderzoek heeft echter aan 't licht gebracht, dat het ver moedelijk dat van den niet minder beruchten handiet Melchiore Caudino is, ouder wien Varsalona vroeger „gediend" heeft en die vermoedelijk door dezen vermoord is. Var- salona's dochter heeft bekend, het briefje te hebben geschreven. Er hebben in verband met een en ander een tiental arrestaties plaats gehad, maar de beruchte roover en moordenaar is er niet by. Duitschland beleeft van zyn Znid-Afri- kaansche koloniën nog niet veel vreugd. De gevolgen van den opstand van de Herero's doen zich in het geheele gebied van de kolonie govoeien Na de tuchtiging van de Herero's moet nog een veldtocht tegen den Ovambo's en andere stammen in het noor den ondernomen worden. En nu komt be richt dat het ook in het Zuiden niet rustig is. Kolonel Creve, de koloniale secretaris van de Kaapkolonie heeft namelijk Maandagavond in de Wetgevende Vergadering te Kanpstad gezegd dat, volgens de inlichtingen van de Kaapsche regcering, de onlangs door Leut- wein onderworpen Bóndelzwarts een nieuwe opstand tegen de Dnitschers of een trek in Engelsch gebied in den zin hebben. De Kaapsche regeering moet daarom gedurig strjjdmacht langs de grens onderhouden. Men meldt aan de N. R. Ct. De stoomtram, die tegen 11 uur Zater dagavond van den Haag naar Delft vertrok, heeft kort huiten dei Haag een man over reden. Dr. L. B. de M., uit Rotterdam, die juist passeerde, kon slechts den dood con- stateeren. De overredene, in werkmansklee ding gekleed, was jtanr schatting ruim 40 jaar oud. Hét lyk was geheel verminkt. De machinist had volgens ooggetuigen, geen schuld aan het ongeval. Lood in de waterleidingen. Door het te Enschede van gemeentewege gehouden on derzoek van het water der binnenleidingen in perceelen, aangesloten aan de drinkwa terleiding, werd bekend, dat by velen het water loodhoudend is. Naar aanleiding hier van hebben B. en W. dier gemeente zich gewend tot het staatstoezicht op de volks gezondheid, teneinde de meening van de officieele deskundigen te vernemen over de verbeteringen van de leidingen, welke zou den moeten worden voorgeschreven. De ingekomen rapporten, zoowel van den Cen- tralen Gezondheidsraad als van den betrok ken hoofdinspecteur en den inspecteur der volksgezondheid en de gezondheidscommissie vermelden de conclusie, dut geen bepaalde grens is aan te geven voor de hoeveelheid lood, die in leidingwater mag worden toe gelaten. B. en W. hebben thans a n hen, in wier perceelen het water loodhondend is bevonden, de medodeeling gezonden, dat het noodig zal zyn de leidingen to verbeteren door de bestaande te vervangen door leidin gen van lood of compositie met tinnen- voering van minstens 98 pet. tingehalte. (Hbld.) Men schryft aan de N. C. 't Geval is his orisch en 't geschiedde dezer dagen in zeker dorpje in Gelderland. De dokter van de plaats heeft een motorrijwiel en ter wille van vrouwlief heeft hy zich één van die bekende tweewielige wagentjes aangeschaft, die achter aan het wiel beves tigd wordt. Zoo maken ze samen menig heerlyk ritje, manlief als vastberaden ma chinist, vrouwlief als eenige passagier iu den sierlyken tender. Ook dezer dagen werd de tuf-tuf weer voorgebracht, de tender aangehaakt, en voort ging het langs bosschen en velden. De tocht was niet ver, maar dit was voor manlief geen reden om de vaart te temperen. Binnen weinige minnten was de plaats van bestemming bereikt; manlief afstappend, wil ook zyn ega helpen uitsty- gen Maar o schrikvrouwlief, die zoo parmantig in den tender had plaats genomen hy was er zeker van vrouwlief en tender beide waren verdwenen. Het was om een oogonblik verbluft te blijven staan. Maar onze wakkere chauffeur koos kort beraad. IJliugs ging de tuf tuf het traject terug en jawel, daar lagen vronwlief en tender goed en wel ongedeerd in bet gras. De tender was losgeraakt onderweg en man lief met zyn machine waren maar voortge- vlogen, niets bemerkende van dit moderne ongeval. Zeker predikant in Cornwallis ergerde zich dood over de gewoonte, die zyne ge meente had, van om te xien naar degenen, die laat in de kerk kwamen. Na zjjne er gernis een tjjdlang verkropt te hebben, zeide by op zekeren dag, toen bjj den kansel be klommen bad: „Broeders en znsters, met leedwezen bespeur ik, dat uwe aandacht van uw godsdienstplichten wordt afgeleid door uw zeer natuurlijk verlangen om te zien wie na u komt. Oa n die moeite te besparen stel ik B dus voor, dat ik voortaan den naam vao ieder, die binnenkomt, zal noemen, en ik hoop, dat de godsdienstoefening dan zon der stoornis voortgang zal hebben. Toen begon by„Veelgeliefden", maar hield op om er tusschen te voegen „Pachter Stubbins met zyne vrouw en dochter f" Pachter Stubbins zag vreemd opmaar de predikant ging deftig met zyn preek voort. Na eenige oogenbiikken hield hy weder op „Sain Curtis en William Digglei!" De beschaamde gemeente keek strak voor zich. De gods dienstoefening werd in de meeste ordo voortgezet, en nu en dan viel de predikant zich zelven in de rede om den naam van een nieuw aangekomene te noemen. Eindelijk zeide hy met dezelfde deftigheid: „Jaffrouw Simons uit de Roode Leeuw, met een nieuweu hoep op!" Oogenblikkelyk gevoelde hij zyn uiisslag, maar het was te laat. Elke vrouw in de gemeente keek dadelyk om. Over de uitbarsting van fanatisme ia Indië seint de correspondent te Batavia van de „N. Ct." nog: Zestig opstandelingen te Sidoardjo hebben de patrouille van luitenant Holdt (Holle f) aangevallen. Alle zestig werden neergescho ten. Het hois van den hoofdaanlagger werd omsingeld en de hoofdaanlegger afgemaakt. Veertig der rebellen werden gevangen ge nomen. Nader seint die correspondent De opstand is gedempt. De resident waagde een poging om de oproerlingen toe te sprekenhy werd aangegrepen en in het kanaal geworpen, waarbij hy een beenwonde bekwam. De soldaten vuurden daarop, met het reeds gemelde gevolg. Overigens is de bevolking rustig en gaat alles zyn gewonen gang. Het opstootje is geheel plaatselijk. Ook andere landen hebben stryd te voeren tegen de exploitatie van de „speolzucbl". Wat wy hier kennen onder den naam van „jeu de poule" 't „behendige" Rpel der geplukte kippen heeft in Zwitser land den naam van „Rössli-" of paardjes- speleen soort van roulette iu den vorm van een machinalen wedren. Dat 't dient om geld uit de zakken der spelers te halen, spreekt van zelf. Hoe veel 't per saldo beteekent, ziet men thans weer uit het bericht dat de directie van 't Scbüuz- li te Bern (een soort van „Seinpost" op een heuvel boven die stad, van waar men een heerlyk uitzicht heeft) verguiining vraagt om een „Rössli" tafel iu te richten, ten-einde het tekort in de kas, dat over 1903 11.000 bedroeg, te dekken. Al vroeger werd daartoe een verzoek by de regeering ingediendmaar het plan ont moette al dadelyk heftigen tegenstand, op grond dat de bondsstad hét spel niet mocht veroorlovenen toen men er verder niet van hoorde, werd niet ander9 gedacht, of de voorstellers hadden het plan, om de op positie die het vond, opgegeven. Dat was echter niet het geval. Do „3chftnzli"-directie had zich inderdaad om de gewensclite vergunning tot de regeering gewond maar deze had op het verzoek af wijzend beschikt; hoewol ze het voor In terlaken en Thun indertijd toegestaan heeft maar dit, zei de regeering in haar antwoord, geschiedde omdat die plaatsen centras van bet vreemdelingenverkeer zyn on het spel daar alleen door de vreemdelingen ge.speeld wordt. Bom echter wordt slechts door doortrek kende vreemdelingen bezochtdaar zon geen enkele zich langer opbonden, omdat er gespeeld kan worden. En daarbij heeft Bern een universiteit, zoodat allicht speelzucht by de studenten opgewekt zou worden. Dat is dan ook de reden waarom de re geering het spel te Luusanue verboden, maar te Montrenx toegestaan heeft. Men zou 't in het begin der 20e eeuw bozwaarlijk voor mogelijk houden, dat er io een groote stad als Newyork, die er zich op beroemt, de beste politie ter wereld te hebben, en zeker de naar verhouding talrijkste en best betaalde heeft, een ver- eeniging van menschen kan bestaan, bereid om tegen betaling naar een vast tarief, mis daden van allerlei aard te begaan en die zelfs voor een moord niet terugschrikken, schryft men van daar aan 't „N. v. d. D." Merkwaardig vooral is het hoofd dezer bende, Eastman, of ook „de Monk"; en nog merkwaardiger de geheimzinnige en nog niet opgehelderde wjjze, waarop hy, hoe dikwjjls ook gearresteerd en hoe sterk de bewyzen tegen hem waren, toch steeds aan een veroordeeling wist te ontsnappen, tot er eindelijk een rechter gevonden werd, onafhankelijk genoeg om hem te durven vonnissen. HQ is natuurlijk een man van het ge ringste allooi, uit de achterbuurt van New york, maar begaafd met een zeker instinct tot leiden en bevelen en een aangeboren talent van organisatie, die hem in staat stel den, een bende schavuiten bijeen te honden, wier diensten hg verhaarde aan ieder, die ze verlangde en er voor betalen wilde. Dit laatate ging naar tarief, met vaste prijzen A voor elke misdaad, van een pak slaag tot brandstichting of moord. Het bloote feit der mogelykheid van zyn bestaan en werken in onze dagen is reeds een verschijnsel, dat de aandacht verdient. Wat er by de behandeling zyuer zaak om trent zyn praktijken, zyn kornuiten, zyn beschermers en klanten aan den dag is ge komen, openbaart een overmoed lagen standaard van moraliteit bij een belangrijk gedeelte 'der samenleving. Want die scha- vuiten zouden niet kunnen bestaan, als er geen menschen waren, die zich van hen be dienden. Vele jaren heeft Eastman zyn „beroep uitgeoefend zonder ooit in ernstige' moei lijkheden te geraken. De voornaamste ad- vokaten waren steeds bereid, als zyn verde digers op te treden, en de rechters, voor wie hy gebracht werd, waren altoos bereid, hem wegens een of ander gebrek in den vorm van rechtsvervolging to outslaan of tegen borgstelling op vrye voeten te laten. Die borgstellingen werden steeds verschaft, en al werden zy ook verbeurd verklaard, daarbij bleef het. 0 Eerst in den laatsten tyd werd door een geruchtmakende zaak de algemeene aan dacht op hem gevestigd. Een makelaar, La- raar, had twist gehad met zijn koetsier, en een paar dagen daarna werd de laatste op straat half dood gelagen. Al^ zyn aanval lers werden Eastman en een paar helpers herkend en gevangen gezet. Zoekende naar den man, die ben tot de daad had aangezet, kwam men op den twist met Lamar. Ter terechtzitting bleek, dat Lamar besprekin gen met Eastman en zyn helpers had gehad, hun verbljjf, gedurende de behandeling der zaak, in een der voornaamste hotels van Newyork bekostigde, ën voor f 50.000 de diensten van twee der voornaamste advo- katen had gehaard om hem te verdedigen. Ondanks dit alles werd Lamar ongemoeid gelaten en Eastman de gelegenheid gege ven zich uit de voeten te maken. Hy kwam echter spoedig weer in moeilijkheden, en onder den drang der publieke opinie werd hy nu tot 10 jaren gevangenis veroordeeld. Maar zyn bende blyft bestaan onder een anderen leider by een vechtparty om het hoofdmanschap, waaraan de politie te pas kwam, is dit gebleken en daaren- boven is later het bestaan ontdekt van een reeks van zulke benden, die onder elkaar de stad in districten verdeelden, waarvan geen banner de grenzen ooit overschreed. Deze mindere benden bepalen zich echter hoofdzakelijk tot zukkenrollen, aanvallen en beroovon van dronken lui en menschen, die 's nachts alleen op straat zyn, en der gelijke karreweitjes. Een nieuwe spionnage zaak is in Frankrijk aan de orde. Te Toulouse is de zg. bende van Fergusson gearresteerd op beschuldiging van hoogyeraad. Den 21 April jl. kwam zekero Georges Fergusson ie Toulonso aan in het Grand- Hötel, waar hy zich liet inschrijven als J. C. Furson, Engelsch rentenier. Den vorigen avond was in een ander hotel daar ter stede de heer Birkbeck, zich noemende handelsman uit New-York, afgestapt. Fergnsson had nog een medeplichtige, Jean B'euze genaamd, die zich als markies van Mannevillo liet inschrijven. Deze personen wisten zich mees ter te maken van een aantal belangrijke documenten betrekking hebbend op Duitsche forten. De politie heeft echter de meeste mede plichtigen weten op te sporen. Een trein yoJ goad is Dinsdag te Parys aangekomen aan het St. Lazare-station een extra-trein nit Cherboorg, die in eenige daarvoor expres ingerichte wagens voor ruim 20 millioen gld. aan gond bevatte, door de Vereenigde Staten overgezonden als koopprijs voor het Panamakanaal. De schat werd voortdurend bewaakt door een sterke politiemacht. Zy was verpakt in 155 eikenhouten kistën, die dus elk 12,800 gouden tientjes bevatten. Men schryft nit Den Haag. De huisvrouw van een man, die sedert eenige weken in hechtenis wordt gehouden, onder verdenking van het opkonpen van -gestolen voorwerpen uit peréeelen aan het Bezuidenhout en de Parkstraat, heeft by aanplakking in deze stad bekend gemaakt, dat zy honderd gulden belooning uitlooft aan diegenen, die oyk' maar een kleine inlichting kannen geven omtrent wie iets gekocht heeft of waar er iets gekocht is, van de gestolen goederen (bestaande in gouden en zilveren voorwerpen), en door welke personen die verkocht zyn. Tot leider der werkzaamheden ter vol tooiing van het Panama-kanaal is benoemd oen der bekwaamste Amerikaansche inge- meors John F. Wallace, thans technisch der Illinois Central spoorwegmaat schappij. H(j is 52 jaar ond en heeft op het gebied der waterboa wknnde zyn sporen ver diend by de regaleeringswerken van den Missouri en den brngbouw over deze rivier. Men nkent nog 2 jaren noodig te hebben, alvorens men met de voorbereiding der vol- tooiingswerken geheel gereed is, met opme tingen, bestekken enz. Dan zal het werk met ongeveer 50.000 werklieden, krachtig worden aangevat, maar vermoedelijk zullen er ten minste nog 10 jaren verloopen alvo rens het kanaal geheel voltooid is. GOUDA, 30 Mei 1904. De ui'slag der verkiezing voor 5 leden- patroous en 5 leden-werklieden voor d& Kamer van Arbeid voor de Bouwbedrijven is aldns Verkiezing voor patroons-leden. Uitgebracht 9 biljetten. Het aantal kiezers is 60. 1 biljet was blanco. Gekozen de hb. P. Maree met 7 St., H. A. C. Brinkman met 6 en X. A. van der Ree met 5 stemmen. Herstemming tasschen de hh. C. P. W» Dessing en J. Vergeer elk met 4 stemmen, J. Boot, P. v. d. Pol, P. J. Bortels, A. Vin gerling, W I. D. van Rymenam, P. J. Jon ker, P. G. Roosendaal, W. Idenbnrg en P. de Jong Jz. die allen 1 stem hadden. Verkiezing voor werklieden leden. Uitgebracht 92 biljetten. Het aantal kie« zers is 453, 1 biljet was in blanco. Gekozen W. Roepers met 83 en R. Mas- saar met 51 stemmen. Herstemming tusschen C. Sanders met 45, J. Mokkenstonn met 45, A. Koot met 44, P. Schoondorwoerd met 37, M. Mallon met 34, E. Estié met 33 en B. A. C. Natzyl met 33 stemmen. Voorts vérkregen A. de Boom, A. de Jong, A. do Hoog, A. Tennissen, F. Jansen, J. Kortenbout, L. Hoogendoorn Dz., A. Hoo- gendoorn Dz., H. Vennik, J. de Koster, C. van Rhyn, A. Smit, H. de Groot, L. Signer, G. den Ouden en D. Olthuyzen, ieder 1 stem. De heer P. van der Roer staat op de voordracht voor onderwijzer aan school No. 64 to Rotterdam. In Zuid Holland heeft zich cene gewestelijke commissie gevormd tot oprichting van een standbeeld voor den Stadhouder Willem III, waarvan het voorzitterschap aan mr. J. G. Patyn, commissaris der Koningin in de pro vincie is opgedragen. De commissie beslaat o. a. uit de hoeren: R. L. Martons, burgemeester van Gouda dn C. W. van de Volde, lid van don Gemeente raad te Gonda. To Krimpen a. d. Lek, waar nog steeds groot gebrek aan flinke arbeiderswoningen is, woeden pogingen aangewend tot oprich ting eoner bouwvereeniging, om in die be hoefte te voorzien. Öe Klasse. Trekking van Maandag 30 Mei- No. 9034 en 11913 ieder I 1000. 4123, 7885, 18188 eu 19539 ieder I 400. 5950, 10617, 13136, 13395 en 15881 ieder 1 200. 5203, 6289, 7992, 8133, 8596,12335, 17067, 17753, 18301,, 18990, 19488 en 20169 ieder 1 100. 143 2986 76 3029 97 93 224 3173 391 87 428 3203 59 11 70 94 585 3423 617 717 43 3602 33 3733 813 53 1054 95 3936 1229 4023 1316 4157 1458 88 70 4285 82 4593 .93 4754 97 91 1533 5049 86 5224 1706 93 27 5399 78 5404 1932 73 40 5541 34 94 2105 96 38 5644 2376 5711 2616 5857 2803 6983 ,7 6118 l'rgr.en van 1 70. 6346 9280 13188 6578 9410 13227 6620 35 56 6805 9984 63 6 10002 13549 6912 10109 13623 57 10275 84 76 10521 13797 7030 37 13887 7125 69 89 7233 64 13910 61 10628 14010 7338 10730 79 7560 10882 14129 7608 10960 40 7779 11048 81 84 11133 14266 7818 11207 14305 7990 33 22 8199 11348 52 8258 69 67 8857 94 14450 61 11406,14501 8474 11550 14685 80 53 92 83 98 14748 8585 11603 14993 8600 22 15058 22 11703 15127 66 31 44 8794 65 15249 8851 11821 91 80 12017 15437 8939 12206 96 50 12343 15654 89 12428 74 15808 18477 47 18528 92 18682 15933 18719 60 18838 16053 56 (1,1 ÜO 16259 18963 60 19152 87 19263 16471 19430 16629 19500 69 89 16721 19635 17024 79 30 19825 89 59 17115 64 30 19911 80 !}8 17235 83 78 20026 17683 20135 17771 51 18019 20245 59 86 18104 87 59 97 69 20418 73 75 84 20546 90 67 18259 97 60 20857 18312 75 43 20890 '20 75 9057 1*2565 78 97 20913 '23 6219 9115 12991" 15636 18400 22 27 6311 87 13078 7665 57 '2963 Overeenkomstig den eisch van den ambte naar van het O. M. werden Vrydag door den kantonrechter te Utrecht een 25-tal patroons aldaar, die verzuimd hadden aan B. en W. een lyst in te leveren van hun personeel dat kiesgerechtigd is voor de Kamer van Arbeid, veroordeeld tot f 3 boete subs. 1 dag hechtenis. Wegens dezelfde overtreding stonden Zaterdag weer een 23-tal werkgevers terecht. (U. D.) Kleiweg K 73a, GOUDA IflruhouH o. .11. ZATERDAG 28 MET. L.K. H.K. Staatsleemmien. Nederland. Certificaten Nejl. Werkelijke Schuld 3 ial. Obligation 3e Serie fr. 500 3 56rt/u Oblig. Tabaksmonopoiieieening (Fr. 2500 - 5000) 4' 97 Turkije. Geünificeerde Schuld Rece pissen 4 79'/ Euypte. Obligation Leening 1876 4 104' b Brazilië. Obligation Funding "Loan L. 20 -100 1H98 5 102 ffypotheeie- Banken- Pandb. Dordrechtsche Hypb. 4 99i Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbriefbank 4 99' Pandb. Ie Ned. Schecpsverb.- My. 4' 9 101 Pandb. Friesch-Groningsche Hy- potb ekbank 4 99 /9 Pandb. Holl.-Gëldersche Hypb.4 99*/. Pandb. Hollandsche Hypb. 4 99"/4 ~- Pandb. Ned. Hypotheek- en Pand brief bank 4l/« 101 Bewyzen van Deolger. Northw. 'Pac. Hyp. Bank f 59*/4 +- Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101 101% Pandb. Rotterd. Hypb. 31/» 98 Pandb. Standaard Hypb. 4 100 Pandb. Stichtsche Hypb. 4' 4 100' 4 Pandb. VVestlandsche Hypb. 4 991/* Diversen Aand. Nieuwe Afrikaansrhe Handelsvennootschap 95 Spoovtoeyleeningen Nederland. Oblig. Z.-II Elce- triache Spw. My. 4Va 102*/« Italië. Oblig. Zuid Italiaansche Spoorweg My. A H. 3 66* 4 Rusland. Groote Spw. Mjj. (L. 100) Obligntien 1890 4 83 Zuid West Spw Mij. Oblig. ZR. 125 4 85»/, - Noord-Amerika. Atchison To* peka en Santa Fé. Cert. v. gewone aand. 69% Erie Spoorweg My. Gew. aand. 22' f Pre mie Ieen inge n Nedermand. Sclionwbnrgloten f 15 f 1.20 dito f4.50 - 1.20 Bbloie. Loten Stad Antwer pen 1887 2% 101% Loten Stad Brussel 1886 2'102 De NOUVEAUTÉ'» in wuioi'luu, uuvuvu zyn in groote voorraad voorhanden tot de meest concnrreerendc pryzen. Maandag 30 Mei IQ04. Vette ossen en koeien goede aanvoer, prijzen waren voor tste kwal. 35, ade kjral. 31, 3de kw. 27 cents per half kilo. Vette kalveren goede aanvoer prijzen waren voor iste kwal. 28, 2de kw. 26, 3de kw 22 cent ner half kilo. Vette, varkens goeden aanvoer, prijsen waren p voor rste kwal. 20 a, 2de kw. 20, 3de kw. 17 cents per half kilo. Schapen en lammeren weinig aangevoerd. Met tragen handel was alles redelijk prijshoudend. ZAL HET KANTOOR VAN GfSVRAAGD zoo spoedig mogolyk een met PENSION, in do nabyhoid van het Station. Brieven franco met opgave van conditiën aan hot jBureau |dozer Courant, ondeV No. 2546. zyn thans door nieaw gevonden toepassingen onze in olie eert geëcliiltlerdc iBor- Irellen Petntnre- Hogntrtf. Zy geVen kracht en diepto, die namakers niet kunnen bereiken. Men overtuigo zich, goen imitaties voor de ecMe te ontvangen. Geïil. Prysconrnnt met een nnutnl onge vraagde getuigschriften gratis op nnnvraiig Boxtel. II. tiOOAEHTS «C Co. Agout voor GOUDA' Kunsthandel, Kleiweg, b(j wien modelion te bezichtigen zyu. Meuw onovertroffen Trof. Dr. Idebortt welhokond (Alleen erht niet Kabrirkewie/k). tot voortdurendo, radicale en zekere genezing van alle, zelf» de meest hardnekkige xeouW' xlekten, vooral ontstaan door afdwalingen op jeugdig» n leeftjjd totale genezing van elke zwakte, Blue!: zacht Benauwdheid Hoofdpijn - Migraine jHartkloppi. g - Maagpjjn - slechte spijsvertering Onvermogen -- Impotenz Pollution^ enz. - Uit voerige prospectussen Irijrjpcr 1 Well fl. 1, fl. 8 (1, 8' dubbele Hescli fl. 6« j. Centraul-DopètMatth. v. d. Vogte, galtbo mme Dcpöte; M. Cléban 8» Co., Rotterdam. P. tl appel, 's-Gravenhaga. I. Halm man» do Jong J. (V.n. Rotterdam W»fff k Co.,Gouda. 011 bn allo drogisten. (ffen wordt verzocht op 't MERK Ie lellen uit het Mao azijn van GORINCHEM. Deze THESEN worden nf'gele- rerd ir, verzegelde pakje» vnu vijl twe en een half en «n Ned. one met vermelding vnn Nommer er, IPrij», voorzien van nevemrtannd I Vlerk, volgens de Wet gedepo "lieert!. Zich tot de uitvoering vnn ge- eerde order» aanbevelende 4. C. BIJL, voorheen J. BREEBAART Lz. iBurooaA. of 10 Tmum- Mlliif«B,ook m 'iHtfc, 1I9A li)» <U b»«w middelen voor bet tonder ■Mitc keurig pottten ven «llt tw«rt« en gekleurde Heeren, Dimet en Kiuderschoenan. Ver- li rijg beer bi) winkelièra Io I Schoenwerk, (nUmtrito, Drogerijen «ai. Men lette goed op het fnMelumerk. fÖe*.-Afen«t W. Swrdcmann, Arnhem wordt nit overtuiging, als een werkelijke hulp 10 den nood, het boek aanbevolen. Nu ontvangst rnitj^De» P«r bri0fkwrtwor.lt 11 bpekje franco per po«t toegezonden door BLOKPOEL'S fioelch. Zaltbommei:

Goudsche Courant | 1904 | | pagina 2