;udi iiflii. in iiiippii SPUITWAIER. Fim BEDUI Ami. BINNENLAND. D. SAMSOM. JAPONSTOF FEN AUVKKTEiVHEN aanbesteden: Gemengde Berichten. Posterijen en Telegraphic. Stadsnieuws. Rechtzaken. van OS Az., BEURS VAU ROTTERDAM. Veemarkt te Rotterdam. Markt. Gouda. Specialiteit in Nouveauté's. Itokkcn, Itobcs cn op Syphons en liogelflesch afgeleverd. WILLEM RUDOLF SCBWEMMER, GoudrrJm,i 1!,°4' werden. Aan Engelsche zjjde werden geen verliezen geleden. In een later gevecht maakte de Engelsche twee Tibetaansche vierponders bait, en werd de generaal ait Lassa, die de Tibetanen aanvoerde, gedood. (Jit Engelsch-Indië worden inmiddels versterkingen gezonden; een telegram nit Senila meldt ten minste, dat het hoofdkwar tier van het le bataljon fuseliers met twee compagniën van dat regiment Vrjjdag te Chombi aankwamen. Uitgaande van de reeks „Staatkundige opstellen" van mr. W. H. de Beaufort, die in een daarvan den lof zingt van het twee- Kamerstelsel, betoogt de „Prov. Gron. Ct." (no. van 4 Juni), dat èn de bestaansreden van de Eerste Kamer èn haar roeping in ons parlementair monarchaal regeerstelsel die Kamer ertoe moeten leiden de Hooger- Onderwpwet te verwerpen. Die Kamer heeft geen critische of in de onderdeelen afda lende taak, maar zy moet ingrijpen en tus- schenbeido komen, zoodra wat thans het geval in sterke mate is een besluit der volkskamer de tydelyke minderheid in haar rechten krenkt en partijpolitiek van beden kelijke soort wordt gedreven. Maar niet alleen de aangeslot >n minderheid in de Tweede Kamer heeft zich tegen het wetsontwerp verzet, als tegen een allerbedenkelyksten partymaatregel, een begunstiging van de calvinistische universiteit, die onder de leus der rechtsgelijkheid doorgevoerd, ondrage lijke rechtsongeïykheid scheptook by de meerderheid zelf is de maatregel ganschelyk niet algemeen en onverdeeld met bijval ont vangen. Na de oppositie van die zijde ge schetst te hebben en d9 gedragslijn tegen over het ontwerp van de hoeren Lobman, Schokking en dr. De Visser en de berustende houding der katholieken te hebben toegelicht, herinnert de „Prov. Gron. Ct." aan het feit, dat zelfs dr. Kuyper ten leste heeft moeten toegeven, dat de minieme waarborgen, waar onder hy de universiteit zijner voorliefde wil gelijkgesteld zien met de openbare uni versiteiten, niet door den beugel kunnen, en daarom ook voor de „Vrjje" vyf faculteiten heeft voorgeschreven, maar eerst over. vijftig jaar. Zoo staat naast de aaneengesloten min derheid een sterk verdeelde meerderheid en de bekentenis van het Kabinet zelf dat de tegenstand niet uit oppositiegeost mag wor den verklaard. Daaromdat dit besluit der meerderheid, tegenover het unaniem verzet der minderheid en de ernstige bezwaren in eigen boezem doorgedreven, ondersteld raag worden te strooker. met de rechtsovertuiging der natie niets is zóó onwaarschijnlijk. Kan het dan twijfelachtig wezen wat onder deze omstandigheden de Eerste Kamer staat te doen P Nooit was, sedert 1848, voor haar de aanleiding een grootere tot tegenhouden. Tot tegenhouden zóólang, totdat duidelijk en stellig is gebleken dat de neerhaling der werkelijke vrijheid van het hooger onderwijs de toekenning aan bijzondere instellingen van veelbeduidende rechten tegenover poo- vere waarborgen en de noodelooze ver scherping der partijschappen, inderdaad met de wenschen der bevolking strookt. Men seint uit Apeldoorn aan de Tel. Dr. Roessingh is Zondag weer van het Loo vertrokken. Zijn komst schijnt geen bij zondere reden te hebben gehad. H. M. de Koningin en de Prins maakten weer een rij toer, waarbij H- M. de panrden mende. Za terdag was de minister van marine by H. M. de Koningin op audiëntie. Aan het N. v. d. D. wordt gemeld, dat de gezondheidstoestand van het Koninklijk echtpaar geheel naar wensch is. Ingevolge Kon. Besl. wordt Hr. Ms. paut- serdekschip -Friesland mot 14 dezer te Wil lemsoord nit dienst gesteld en de kapitein ter zee B. Brutel de la Rivière alsdan eervol ontheven van het bevel over gemelden bodem. (Stct.) De uitgesloten diamantwerker P. te Am sterdam kreeg bezoek van een „looper" der Staatsloterij, van wien hy gewoonlijk zijn twintigje kocht; ditmaal moest hy evenwel den man afwijzende tijden waren te treurig, de uitkeering niet hoog genoeg om zich die weelde te veroorloven. De-looper, dio zyn trouwen klant kende, bood hem het twintigje aan „op de pof'later zou dan alles terecht komen; maar toen de vyfde klas kwam, met de nieten, werd do man bang voor zyn geld, on hoe ongaarne ook, hy meende het lot te moeten terugnemen om het aan een ander te verkoopen. En op het lot viel de f 30.000. Te Berlijn is Vrijdag een internationale vereeniging voor vrouwenkiesrecht opgericht. De vergadering, waarin ook ons land ver tegenwoordigd was, werd geleid door een 84 jarige Amerikaansche dame, mevr. dr. Suze B. Anthony. Sedert 1869 reeds be staat vrouwenkiesrecht in den staat Wyo ming in do Vereenigde Staten en in Zuid en West-Australië ingevoerd. Na eenigen tyd van verzet heeft de prent briefkaart nu haar offlcieele erkenning ge kregen. In het gemeentemuseum te Utrecht is een tentoonstelling van prentbriefkaarten betrek king hebbende op Utrecht, geopend. Er zyn er 1200. Dit jaar zal de verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder, Ambachtsvrouwe var. Baarn aldaar op bijzondere wyze gevierd worden. Door eenige personen uit den werkenden stand zal een Germaansch marke (dorp) worden voorgesteld, waarbij de hoeven, de hutten, de kleeding en de bezigheden de ronde bewoners getrouw zullen worden weer- gogeven. 's Avonds zal o.a. een Germaansche rechtszitting in levende beelden worden voorgesteld. Een eere-comité van jongelieden uit den gegoeden stand zal zyn medewerking voor deze historische groepen verleenen. Uit Breda wordt gemeld In geen jaren zyn or in deze streek zoo veel aardbeien, kersen en bessen geweest als dit jaar het geval zal zyn. De mooie, warme zomerdagen doen de vruchten snel rypen en men verwacht spoedig dep eersten aenvoer en verzending van aardbeien. Daarentegen wordt uit de Betuwe gemeld, dat het kersengewas als middelmatig kan beschouwd worden. Het „Hbl." van Antw. schrijft: De militaire overheid te Brussel doet een rechterlijk onderzoek in zake van schande lijko feiten in een huis der bovenstad ge pleegd door soldaten, korporaals en onder officieren van verschillende regimenten. De zaken zyn, volgens den Patriots, aan het licht gebracht door een grenadier. De XXe Siècle, die meer breedvoerig over de zaak spreekt, zegt dat het algemeen ge kend was, dat er afzonderlijke feiten gebeur den, doch nu is het aan het licht gekomen, dat er een gansche reeks, een aaneenscha keling van feiten plaats had, waarin niet alleen soldaten der regimenten te Brussel in garnizoen, maar ook van elders betrokken zijn. Het verplaatsen van regimenten en af- deelingen en andere redenen zyn oorzaak, dat het onderzoek in verscheidene steden tegelijk moet plaats hebben en maanden zal duren. Verscheidene verdachten, van nabij be waakt en behendig ondervraagd, hebben reeds bekentenissen gedaan. Er was gezegd dat officieren ook in de zaken betrokken waren, doch dit is tegen gesproken. Gajoelanden De correspondent van het Hbl. te Bata via seint „De den achttienden Mei versterkte kam pong Trampong, in de Gajoelanden, is na vijf uur vechtens genomen. Gewond werden 3 luitenants, 30 minderen en 5 dwangarbeiders. De vijand liet 176 dooden, waaronder hoofden. Luitenant J. H. Harbord is overleden. De tocht naar de Allaslanden wacht op aankomst van eenige hoofden." De lo luitenant J. H. Harbord werd in Juli 1894 tot 2e luitenant benoemd. Hij be reikte den leeftijd van 34 jaar. Dit telegram zal wel een vertraagd bericht zyn. Een telegram van 31 Mei reeds maakte melding van het resultaat der bestorming van de kampong Penossan in de Allaslan den, terwyl het telegram van het Hbl. van nu den tocht naar de Allaslanden nog als een aanstaande gebeurtenis voorstelt. Naar ons wordt medegedeeld is de heer Wouter Hutschenruyter, directeur van het Utrechtsch Stedelijk Orkest, ernstig onge steld. Een langdurig verblijf in het buiten land wordt noodig geacht voor herstel van zyn geschokte zenuwen. De commissaris van politie te Scheveningen verzoekt bekend te worden gemaakt met de namen en woonplaatsen van twee dames, die op Dinsdag 31 Mei jl. des namiddags omstreeks 4 uur, een bank in de Scheve- ningsche boschjes voorbijgingen waarop een dame zat, die haar plaatsen op die bank aanbood om een regenbui af te wachten, en waarop ook een man zat, die later misdrijf pleegde tegen eerstgenoemde dame. De heer en mevrouw Van Beem van het, nu tot een „Indisch Tooneelgezelschap" wor dende, voormalige „Brondgeest-Ensemble", zullen heden met den administrateur, den heer Ketner, naar Marseille sporen om daAr scheep te gaan op de Lawoe. De rest van het gezelschap zal den 25en van deze maand hier scheep gaan op de Goentoer. In het begin van Augustus hoopt de heer Brondgeest te Batavia te deputeeren met Madama Sans-Géne, dat met doublures bezet zal worden en waarin hy o. a. de rol van Napoleon zal spelenzyn echtgenoote krijgt do titelrol. Het gezelschap zal beginnen met gedu rende zes weken of twee maanden driemaal in de week te Batavia op te treden. Uit Metz wordt bericht, dat uitspraak is gedaan in het proces tegen den 21 jarigen slotemaker Plnise, die zyn grootmoeder ver moordde en beroofde70 getuigen en des kundigen werden in deze zaak gehoord. Onder de deskundigen bevond zich ook prof. dr. Uhlenhut, die een nieaw middel tot het herkennen van menschetyk bloed heeft uit gevonden. De beklaagde werd schuldig verklaard e.i ter dood veroordeeld. Jenever in de kazernes- Men leest in het „S. W."„Of in de kazerne al dan niet jenever verkrijgbaar moet worden gesteld, is een quaestie, waarover alcoholbestrijders het steeds oneens zyn geweest, en „nog is de zaak voor den rechter" zooals Horatius zegt. Maar daarover zullen ze wel niet verschillen, dat een maatregel als de volgende algemeenq navolging vei dientIn de ponton niers-kazerne to Dordrecht is in dit voor jaar na de opkomst der miliciens, onder andere onderwerpen op de „theorie" ook de drank-quaestie behandeld, vooral de nadee- lige werking van den alcohol op het lichaam. Betere drankbestrijding laat zich moeilyk denken, beter bewys evenmin voor het feit, dat er oificieren zyn met het hart voor hun soldaten, officieren, die gevoelen, dat hun plicht tegenover de jongens verder gaat dan de zorg voor het aanleeren van exerceeren en schieten. Toevallig is het blad in staat de cijfers van het drankgebruik in dezelfde kazerne mede te doelen. Uit een staatje over de jaren 18961903 blykt dat het aantal in de cantine per jaar verkochte liters jenever daalde van 1222 tot 466, terwyl dat der verkochte fleschjes limonade steeg van 235 tot 1736. Het abnormaal lage cyfer van het laatste jaar staat in verband met do schorsing van den drankverkoop in de kazernes gedurende de stakingsdagen. Wanneer in dit tijdperk geregeld daar was verkocht, had het cijfer 616 L. bedragen. Do getalsterkte der be volking bleef over de bovengenoemde jaren in doorsnee vry wel gelyk, al wisselde zy af in den loop van ioder jaar afzonderlijk. Er valt dus een geregelde toename te con- stateeren van koolzuurhoudende dranken tegen een afname van alcoholische. Mijn zegsman berekent dat in Januari 1903 per man en per dag 0,016 L. werd gebruikt, doch in Augustus slechts 6,0085 L. Stelt men, dat er 20 borrels in een Liter gaan, dan gebruikte men dus in Januari gemid deld slechts één borrel in drie dagen, in Augustus slechts één in de zes dagen. Het hoofd eener plattelandsschool schrijft aan den Gelderl. Reeds dikwijls merkte ik onder schooltijd lusteloosheid en slaperigheid by een 11-jari- gen, achterlijken jongen. Ik stelde een nauw keurig onderzoek in naar de leefwijze van het gezin en hoorde, dat de knaap geregeld '8 morgens om 5 uur opstond om te spitten of ander zwaar werk te verrichten tot on geveer 9 uur (schooltijd); tusschen li1/# en 2 uur viel er voor hem nog altijd een of ander te verrichten en na 4 uur moest het ventje dadelijk weer naar den akker om daar te arbeidon tot den donkeren avond. Of zoo'n kind zelfs by geregeld schoolbezoek veel beter wordt van de leerplichtwet? Ook zag ik een 7-jarigen jongen met een broer van 11 jaar voor de egge trekken om het aardappelenland fijn te maken. Inder daad een paardenwerkZou hieraan niets te veranderen zyn? Een gemeentebestuur is toch niet onmachtig Klachten over 't Noordernet 1 In het blad van den „Ned. Bond. van Handelsreizigers" is het rapport opgeno men van de commissie voor spoorwegzaken. De commi88i9 heeft een onderhoud gehad met den plaatsverv. directenr-generaal der Staatsspoor. Er werd door de commissie geklaagd over de bediening op de stations ten Noorden van Zwolle. Op de stations Zwollo—Leeu warden en Meppel—Groningen, bestaat het personeel slechts uit 2 personen, chef en wisselwachter. Uit de diensturen, voor bei den aangegeven, blykt, dat er te veel ge vergd wordt van het personeel en het voor de veiligheid van het publiek van belang is, dat er verandering komt. De dir.-gen. antwoorddelo. dat de toestand niet juist werd weergegeven, en 2o. dat de dienstre geling van het personeel niet met het pu bliek kan worden beiprokon. Wanneer door onvoldoende bediening klaehten inkomen, zal een onderzoek worden ingesteld. Naar aanleiding van dit antwoord, herinnert de commissie aan de geschiedenis van het dempen van den put na een ongeval. De opmerking, dat men in den trein be noorden Deventer geregeld harmonica-be spelers aantreft, voorzien van een abonne ment, die op de stations van wagen verwis selen, beantwoordde de dir.-gen. met de verklaring, dat dit moeilyk is te weren indien de muzikant met een kaartje reist! Nagegaan zal worden of 'in de abonnements- voorwaarden een verbodsbepaling is op te nemen. v Aan 't verzoek om 14-daagsche abonne menten in te stellen voor handelsreizigers zal waarschijnlijk worden voldaan. Een losse arbeider in de Friesche ge meente M. heeft een grooten afkeer van maaimachines, omdat deze zeer zware con currenten zyn van de maAiers. Hy ont vreemdde van de Maatschappij tot Exploi tatie van S. 8. staaldraad^ dat voor het doel waarvoor het had gediend, in haak- vorm was gebogen. Dit staaldraad stak hjj in den gronl van een stuk land dat nog gemaaid moest worden. Toen' de eigenaars van dat land de machine aan 't werk zette, stootte de messen daarvan op bet staaldraad, zoodat er heele stukken uitsprongen en geheel onbruikbaar werden, en het werk moest worden gestaakt. Men ging nu aan 't onderzoeken omtrent de oorzaak en vond in korten tyd meer dan 100 stukken staaldraad in het land, die door de politie io beslag genomen werden. Daar de machine geheel defect was geworden, moest het gras nu met de zeis gemaaid worden, dat ongetwijfeld het deel van den dader is geweest, tegen wien dadelijk proces verbaal is opgemaakt. Verschenen is hot eerste nummer van de „Badgasten-Courant" voor Wijk aan Zee, een weekblad gewyd aan alles wat geacht kan worden het verblijf van vreemdelingen te bevorderen In elk nummer zal een volledige lyst voorkomen van alle badgasten, die op 't oogenblik, waarop hot blad verschijnt, in Wyk aan Zee en omstreken iogeeren, met de vermelding van huis, straat of weg. Uit de thans opgenomen „Xur"-ljjst blykt, dat reeds een goede 80 personen te Wyk aan Zee hun intrek genomen hebben. In het eerste nummer wordt tevens iets verteld uit de historie van Wyk aan-Zee, over de veraangenaming van hot vreemdelingenverkeer, en tevens bevat het eenige, voor de badgasten, nuttige mede- deelingen en wenken. Benoemd: 1 Juni tot directeur van liet telegraafkantoor te Nijmegen, J. B. A. YVarmelink, thans in gelijke betrekking te Deventer tot bnreelambtenaar der posterijen en telegrafie 3de klasse te Zwolle (bareel Inspectenr), I. de Vries, thans adsistent bjj het Hoofdbestuurtot adsisteut te 's Graven- hage, B. van Iperen, thans kantoorknecht aldaar; 1 Jali tot diroetenr van het post en telegraafkantoor te Valkenberg, B. van der Linden, thans directeur van het postkan toor te Kerkrade. Verplaatst: 1 Juni tot klerk der posterijen en telegrafie 1ste klasse J. Kluiver, van Zwolle (bureel Inspecteur) naar het postkantoor aldaar; de klerk der posterijen en telegrafie 2de klasse J. Kaas, van Olst naar Hilversum16 Juni de commiezen der posterijen 2de klasse A. Busscber, van Roer mond naar Kampen, E. H. L. Gielen, vau Eindhoven naar Amsterdam, M. E. A. Ba- chiene, van 's Hertogenboscli naar Groningen, J. E. Wins, van Vlissingen (spoorwegpost kantoor no. 2) naar Roermond, J. Booster, van het hoofdpostkantoor naar het bjjpost- en telegraafkantoor Kruiskade" te Rotter dam, mej. D. E. Waltheer, van het hoofd postkantoor naar het bjjpost- en telegraafkan toor „van der Helststraat" te Amsterdam en P. van Gjjn, van het spoorwegpostkantoor no. 2 te Rotterdam naar het postkantoor aldaar de commiezen der posterijen en telegrafie 4de klasse J. P. Remmers, van Eindhoven (postkantoor) naar Rotterdam (spoorweg postkantoor no. if, W. A. Halberstadt, van Nijmegen (telegraafkantoor) naar Eindhoven (postkantoor), A. vin Borrandam, van Schie dam (telegraafkantoor) naar Amsterdam (postkantoor) en T. W. L. M. de Winter, van het telegraafkantoor naar postkantoor te Haarlem. Eervol ontslagen op verzoek: 1 Juni de directeur der posterijen en tele grafie, ten bureele van den inspecteur der posterijen en telegrafie te 's Hertogenbosch, W A. J. Kristen; de vrouwelijke eerste klerk ter directie van de Rijkspostspaarbank te Amsterdam, M- J. I. Groende "ouwe lijke klerk der posterijen en telegrafie 2de klasse M. J. Paris, thans met langdurig verlof. 16 Juli de brievengaarder te Zuid- Scharwoude, J. Greidanus. Eervol ontslagen: 24 Mei de klerk der posterijen en telegrafie 2de klasse T. M. J- Staal te Amsterdam (telegraaf kantoor), onder intrekking van het hem verleende niet eervol ontslag. Overleden: 20 Mei de klerk der pos terijen en telegrafie 2de klasse C. van der Straaten te Amsterdam (telegraafkantoor). GOUDA, 7'.Jnni 1904. Heden werden ten stadhuize de candidaten- ljjsten ingediend voor 3 leden der Provinciale Staten. Mr. D. N- BROUWER te Gonda, J. van der LEEDEN te Ouderkerk a. d. IJssel en M. BOOGAERDT Bz. te Krimpen a. d Lek. Gesteld doorD. Reneman te Haastrecht en Mr. M. M. Schim van der Loeff, I. IJssel de Schepper, E. Oostenrijk, Dr. A. van IJsendjjk, D. Rnyter, H. J. Nederhorst, W. Bokhoven, F. Herman Fz., Mr. P. L. Be- gram van Eeten, J. Vergeer, J Zwart Pz., J. van Leenwen, M. van Westrienen, YV. de Ven, c. W- den Hoed, H. van der Linden, J. Schreuder, Adolf van Dantzig, H. D. Boot, J. D van der Want, J. M. Gretser, H. A. C. Brinkman, E. Sliedreckt, J. van Zutphen, E- J Nieuwenhuis, J. L. Lafeber, D J. van Nahugs, J van der Pooi, Dr. D. W. IJssel de Schepper. B. W. van Eldik Thieme, J O Menge, J. W- P- van Ede van der Pals, Dr R K- Boekmejjer, M W. Hoff man, C G. Spit, M Donk, H. J. van Weelde, J. IJpelaar Jz-, G. Prince, T|van E(jk, B. L. Raastrop, J Horneman, 8. van Praag, J. c. Sibbes, J Markus, C- H Kraneveld, C. P. Heg, A. de Jong. P. Bakker, A. Prins, C J Van der Want, J. D. Sanders, H Groenendaal, G. O. Fortngn Droogleever en Dr. H. IJssel de Schepper, allen te Gonda. K- Schouten "oogendgk, A. Kok, R. van Wgk, H W. Baelde, W. G. Haye Jr., D. Kraayenbrink, A. H. Reveman, M. S. Nie- kerk, J. W. Waltz, J. Groen, W. Meger, P. J. van Wichen, H. F. van der Reast, F. Kars, J. Zon, W. J. Slagter, R. van der Pgl, J. Groeneveld, S. de Leenw, P. S. de Leenw, R. J. van Eek, W. C. van Eek, J. G. Kngff, G. Herrewgu, J- van Vnlpta, J Honwer, P, C. Verkerk, A. Mgs, F. A Minkema, C de Jongi A. C. Waltz, G. Bouthoorn, G- Isaacs, J A. van Biesen, N, Blok, J- H- de Rugter, D. Beens, J. J. Sipkens, W. van der Heide, M. van de Kamer, N de Goederen, A. de Goederen Gz, D- van Stavel, -O Kngten, J. C- Iscken, C. de Fegfer, A A. Smorenbnrg, K. Ligthart, B van Wgk, allen te Woerden, J. Brunt Jz. te Rietveld, J. Kool haas Revers, B. J. Vos van Zalinge, W Marsman, W- H, van Diggelen, D- Meger, K. Steensma, P. Klngver Az., P. Baretha, F. O. Maas en C. A von Loo, allen te Woerden. J. Schalg, C. Kortland, M. E. Schenk te Schoonhoven, ,J. Hoogenboezem, O. Oskam, A. Oskam Dz., Ant. Blanken, A. Verkaik Pz. te Bergambaebt, G. Zanen Hz., P. C. Kok Wz. te Ammerstoi, A. H. Swetr, J. Tom te Lekkerkerk, M. van Dorp te Ber- kenwonde, H. de Jongh, J. de Jong, T. de Waard, G. Oskam te Lekkerkerk, P. van der Hoog, K. Smit Jz. te Krimpen aan de Lek, C. Oudenaarden te Lekkerkerk, L. A. Rus, K. C. van Geelen, P. Koppenol, G. A. van Geelen, te Schoonhoven, D. Oskam te Bergambacht, C. M. de Jong te Berken- wonde, C. J. Gorter, A. Vonk Noordegraaf N. Dogterom, C. van Zwienen Pz. te Ouder kerk aan de IJsel, Dr. T. Beekenkamp, J. J. Haverkamp te Gonderak, D. Reneman te Haastrecht, C. G. Spit te Gouda, P. Romer, A. A. Hooft, A. Muurling, N. Dog terom, W. Dogterom te Haastrecht, H. J. Nederhorst Jr., A. J. Schilt te Stolwgk, H. Fredrikze te Haastrecht, W. Lambert, J. Slegt te Gouderak, N. Zgderlaan, J. Schilt, M. Verdoold, S. Bglsma, A. Kaptegn, T. J. Knoors en F. Dekker te Stolwgk. K. Smit Jz.. P. van der Hoog, K. G. Smit» D. Dekker Az., J. van Vliet. W. Verhoef!. C. Bonter, M. A. G. Staat, J. Verhoeff, J- Katteetaart, W. Rehoret, H. C. Albers, P. J- van der Velden, T. A. de Vlaming, 0. de Bode, B. C. Vermeer, A. J. Dogterom, J. Staat, J. P. Albers, G. van Namen, A. Staat, A. van der Velden, D. van der Heal Az., B. W. Schippers, L. C. Groeneveld Jz P. J. van Wgnen Jz., P. Eerland Jz., M. de Boom Hz., S. van Halewgn, A. van Dongen, O. E. Mttller, K. Ooms, A. H. D. Wepster, C. van Halewgn, J. van den Berg, A. van den Berg, M. C. de Jong Bz. te Krimpen a. d. Lek, H. Zeilmaker, C. P. Breedveld te Krimpen a d. IJssel, J. Neef, L. van Limborgh, J. van Limborgh, J. Boon, Js. van Limborgh, J. den Boer, G. Ligthart Schenk, P. Berkel, A. P. Deelen. L. den Hartog, P. Fennet, M. Nobel te Lekkerkerk, J. Kramer, W. Westbroek, J. Westbroek, H. Tan der Schelling, J. Bags Wz. te Krim pen a. d. IJssel, L. de Bode, A. Boon en W. van der Velden te Krimpen a. d. Lek. C. BRUNT Pz. te Woerden, J. VAN GALEN te Gonda en Mr. J. W. H. M. VAN IDSINGA te 's Gravenhage. Gesteld doorA. Vingerling, R. U. Jon genburger, A. A. C. van Asch, P. J. Kolgn, H. Heistek, J. J. Biewenga, J. J. C. van der Graaff, A. W. van der Graaff, P. D. Mnglwgk, R. J. Vugk, T. Sap, A. Brunt, J. S. Langen, J. van der Laan Nz., A. Lot man, J. J. Cramer, L van der Wolf, P. Blazer, 0. Rietveld, D. de Bey, T. A. van Egk, G. F. Tgbout, W. M. de Jong, E. Estié, P. A. Vingerling, G Krook, G. Klum- per, J. F. de Noog, W. K. Schnegder, P. M. Both, J. van de Putte, W. F. Coumau, P, J. van der Wolf, J. Rietveld, W. J. Dercksen, J. Stolwgk, E J. Nijkamp, F. van der Ploeg, J. Vugk. B. W. van Wingerden, B. J. van Raag, W. M. var. Wingerden, G. Bloot, YV. B. Bloeinendaal, G. Wientjes, P. M. Hornes, C. Jongeneel, J. Wildschut en W. Maree, allen te Gouda. F. Kalsbeek, N. Brunt Wz., J. W. Gunst, H. te Hofste, P. van Leeuwen Lz. te Woer den, P. J. Brunt, J. van der Wind, J. S. Vroege, G. Vroege, W. Vroege, J. de Leenw Jz., J. J. van der Wind, W. D. van Dieên, J. H. van Dieën, J. van Dieën, P. de Wit, J. van Vegten, F. van der Wind, YV. van Beek te Rietveld, D. Kanis, D. Engel, E. J. J. Sizoo, J. Brnnt PJz., H. G. van Ende, C. van der Wind, J. van YVgngaarden, J. A. van Arkel, D. Blonk, J. van Doorn, W. Snel, M. Vermeulen, A. van de Hoeven, P.. de Fugk, - D. J. Bastmeger, C. Vroege, J. van Dam Gz., A. van Doorn te YVoerden, G. van Doorn, J. Vermeulen, C. van Dam, J. Bos, C. Lekkerkerker, A. Oskam, A. Kngff, R. Mooi te Barwoutswaarder, R. Hamerslag, D. van der Landen en D. van Tuyl te Woerden. Dr. A. C. A. Hoffman, C. H. Engels, N. P. A. Meurs, C. P. YV. Dessing, A. P. J. Leasen, P. de Vos, J. Stolwgk, A. J. van Velzen, te Gonda, A. Moons te Waddinxveen, G. J. van der Pegl, J. G. Polbarst, A. Ne- derhof, G. H. Forsthövel te Gonda, J. van Diemen te Vlist, J. Bertels, A. H. de Groot, C. Smits, A. Ultee, M. M. J. Goorissen, J. YV. Peeters, J. A. P van Vliet, N. J. van der Wouden, H. van der Wonden, J. G. van der Wouden, A. A. Bisschop, P. A. Luiten, Th. Blom, J. J. var. Wgngaarden, P. C. Verhoef, M. .L. Steonwinkel, L B Nien- wenhuizen, G. van Dam, H. L. Klingen, F. van der Klegn, J A. Donker, N. L van Blokland, A, Kraan, F. X. van YVerkhooven, K- L. Reekers, A. Vorbg, L. A Lngten, F Kennen, C A Koeraans, A. van Helle- mondt, N de Graaf, Th. de Graaf, F. H. Wildenburg, A- van der YVegden, Th. A. van Berkel, J. A. van Leeuwen, te Gonda. Ié. TER LAAN, G. W. MELCHER8 en Mr. P. J. TROELSTRA, allen te 's Graven hage. Gesteld doorK. Kasins Jr., C. Metselaar, YV. Mulder, Jac. Hofman, P- Koster Dz., H. Verwaal, L- Bonefaas, A. van Os, C. Buur man, A. Bunrman, H. C "Boonstra, C. E. van der Graaf, A. de Joode, W. G. van der Krans, D. Koster Pz, C. de Hoog, A. van Eeuwen, J. G. Treur, G Baas, K. Davids, G de Knegt, C van den Berg, L de Knecht, M. de Roog Az, A. Tol, H. van den Berg Dz. H. Buurman, D. Mulder Lz, L van Rhgn, H. J- Balder, en G. Ravensberg, allen te Waddinxveen, G. van der Vlist te Goude rak, Ed. van Dantzig, T. de Jong, P. de Vos, J. Gravestgn, A. den Edel, P A. Quint, Joh. Mnlder, E. van der Werf, J. Bnnschoten, J. H. Swaen, M. Mallon. YV. Kreenwen, J. H. van den Bosch N. A. van der Ree, L. Sanders, Dr. R. A- M. Stavenisso de Brauw, P. van Zonneveld en Th. J. I. Dgkman, allen te Gonda. H. C. Gelok, J. J. Schep, G- J. van den Bergh te Schoonhoven, A Zanen HzP do Brugn Az., J. te Hennepe, P. H. van den Berg, H. J Scholten te Ammerstoi, C. J. Boon te Bergambacht, M.' Dubbeldam, J. W Stuurman, C- de Jong tc Ammerstoi, A- C. van de Werken, C. van Baren Jz. te Bergambacht, J Koog, YV. Kok, D de Jong Lz-, K. de Man fe Ammerstoi, W- Stigter, C- Stigter Pz. te Bergambacht, A. Looren de Jong Az„ G Brand te Ammerstoi, A C. Kalkman, J- van der Plas, T. Nobel, T. Mudde Tz-, T- Mndde Bz. te Lekkerkerk, D. Eerland, F A van Driel, F. W. Sprik, A Scheer, P. van der Velden, C. J. Staat, L. Noorlander te Krimpen aan de Lek, J. H. Schouten, Dr R. A. M. Stavenisse de Branw, P. S. Danvillier, A. de Jong, J. Knor en J. IJsselstein te Gouda. Bg Kon. Besluit is benoemd tot burge meester der gemeenten Hekendorp, Lango Ruige Weide en Papekop, W. H. M. Door man, secretaris dier gemeenten. Een 15-jarige Amsterdamsclie kantoorbe diende Uad een detective-roman gelezen. Daardoor was zyn hoofd op hol geraakt. Toen daarby kwam, dat hy op een lot in de Staatsloterij f 212.50 trok, ging hy er op 20 Februari van door en begon een zwer vend leven te leiden. Het geld verdween als sneenw voor de zon. In Rotterdam maakte hy zich schuldig aan verdnistering van een fiets. Hy vluchtte naar Amersfoort en ver volgens naar Assen, waar, hy gehoord had, dat het kermis was en hy zyn introk nam in het logement van de weduwe Zwiers. Daar heeft hy in 't begin van Mei diefstal gepleegd van een groot aantal voorwerpen. Hy werd aan het station aangehouden, toen hy reeds een kaartje naar Groningen ge kocht had. Voor dit feit heeft hy voor de rechtbank te Assen terechtgestaan, waar het O. M. 4 maanden gevangenisstraf eischte. De verdediger, mr. P. Oosting, van oordeel dat hier zonder oordeel des onderscheids gehandeld was, vroeg ontslag van rechts vervolging en eveneens uit de preventieve hechtenis, welk verzoek de rechtbank eek f er niet inwilligde. „In de oplaag van dit nummer vinden de lezers een prospectns van de firma RAUI?- MANN SIMON, te iftM^^ingevoawen* betreffende de Hambw^^ÊÊfiewaarborgde Loterij." W Kleiweg F. 73a, GOUDA TrMusu V». 31. ZATERDAG 4 JUNI. L.K. H.K. Staatsleentngen. Nederland. Certificaten Ned. Werkelijke Schuld 3 - Portugal. Obligation 3o Serie fr. 500 3 56i7n - Oblig. Tabaksmonopolioleening (Fr. 2500 - 5000) 4»/. 97 - Turkije. Geünificeerde Schuld Recepissen 4 791/, Egypte. Obligatien Leening 1876 4 104% - ^Brazilië. Obligation .Funding Loan L. 20-100 1898 5 102 - Hypotheek- Ban ken Pandb. Dordrechtsche Hypb. 4 99% Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbriefbank 4 99s 4 Pandb. le Ned. Scheepsverb.- My. 47, 101 Pandb.Friesch-Groningsche Hy- poth ekbank 4 99 /9 Pandb. Holl.-Gelderscke Hypb.4 99s/« Pandb. Hollandscho Hypb. 4 998/4 Pandb. Ned. Hypotheek- en Pandbriefbank 4l/i 101 Bewijzen van Deelger. Northw. Pac. Hyp. Efank f 598/4 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101 lOU/s Pandb. Rotterd. Hypb. 3Va 98 Pandb. Standaard Hypb. 4 100 Pandb. Stichtsche Hypb. 4' 100' 4 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 997fi Diversen Aand. Nieuwe Afrikaanschc Handelsvennootschap 95 Spoovwegleeningen Nederland. Oblig. Z.-H Elec- trische Spw. My. 4>/j 102*/4 Italië. Oblig. Zuid Italiaansche Spoorweg Mij. AH. 3 668/4 Rusland. Groote Spw. My. (L. 100) Obligatien 1-890 4 83 - Znid West Spw My. Oblig. ZR. 125 4 858/j Noord-Amkrika. Atchison To- peka en Santa Fé. Cert. v. gewone aand. 69% r Erie Spoorweg My. Gew. aand. 22% Premieleeningen Nedermand. Schonwburgloten f 15 f 1.20 dito f 1.50 - 1.20 - Belgie, Loten Stad Antwer pen 1887 2% 101»- Loien Stad Brussel 1886 2' 3 102 Dinsdag 7 Juni IQ04. Vette ossen en koeien goede aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 35, 2de kwal. 32, 3dekw. 27 cents per half kilo. Magere ossen melkvee en vaarkoeien met groote aanvoer. Vette kalveren goede aanvoer prijzen waren voor iste kwal. 28, 2de kw. 25, 3de kw. 22 cent per half kilo. Stieren goede aanvoer prijzen waren voor ie kwal. 30, 2e kwal. 27, 3de kwal 22 cent per half kilo. Handel voor alles prijshoudend De NOUVEAUTÉ's in zyn in groote voorraad voorhanden tot de meest concnrreerende prijzen. Burgerlijke Stand GEBOREN: 3 Jnni. Anthonie Willemina» ouders R. K. Boekmejjer cn A. E Ring- lever. 4. Cornelia, onders P. G. Schar- leman en C. Schoonderwoerd. 5. Christianas Rychardns Hendricns Maria, onders W. P. Snelieman en M. E. Hessing. Geertrui Adriana, onders M. van Essen en A. J. Lagendjjk. 6. Cornells Teunis Pieter, ouders D de Mol en R. Hogerbrngge. Isaac Salomon, ouders D. de Wolff en S. de Jong. Margaretha, ouders P. J, T. Pieters en G. van Scbaik. Maartje Maria, onders P. I). Muylwyk en J. G. Winters. OVERLIEDEN3 Juni. B. Boere, 71 j De Luitenant-Kolonel Garnizoens Comman dant to Goudazal op WOENSDAG 15 JUNI 1904, des middags ten twaalf ure, ten zjjnen bureele, Varkensmarkt, onder nadere goedkeuring van don Minister vun Oorlog, in het openbaar De levering- van pl.m. 350 Hectoliter Aardappelen, gedurende het tijdvak van den 10n Juli toteninetden 31 n October 1004 ten be hoeve van de soldatenme- nage in het garnizoen te Gouda. De voorwaarden van levering van 6 Fe bruari 1903, vierde afdeeling, no. 140, zjjn tegen twintig cent per exemplaar verkrijg baar, b(j de Firma Gebroeders Y^AN CLEEF, te 's Gravenhage. Y^erdere inlichtingen betreffende de leve- "Mrfg kannen b(j den 1« Lnitonant-Kwartier- meester worden ingewonnen. Gouda, 1 Juni 1904. De Luitenant Kolonel voornoemd, J. H. MAKKINK. (Hygiënisch Zuiver), worden van af beden uit onze Koelinrichting V Tot onze diepe droefheid over leed plotseling te Amersfoort onzo ge- liefdo Broeder in don ouderdom vun 54 jaar. E- E. SCHWEMMER. Wed. W- H. C. KAHLE-r- SCHWEMMER. Wed. C. H. W. KAHLE- SOIIWKMMER. Amsterdam, Eenige en algemeene Kennisgeving.

Goudsche Courant | 1904 | | pagina 2