BADCOSTÏÏÏÏMS. EENIO DEPOT TAN THEE. Geen Kinkhoest! Geen liilltien/.n! Superior Druiven-Borst- houig-Extract BINNENLAND. Dames- en Heeren- Stadsnieuws. A. van OS Az., BEÏÏRS VAN ROTTERDAM. Mantels, Costumes, Blousen. Ji APOISTOFFEI. ADVKHTKNTIKN Telephoonnet-Gouda- TE 1IIJ IJK HEERENHUIZEN >1. IUVENSWAAY ZONEN, WESSANEN LAAN, Wormerveer, LIJ1TZAÜDKOEKE1T Om ISinklioesl, Iniluen/.a, Itorst- en |{oela;imloeuiii{r, „M ELI A m T II H. N. VAN SCHAIK C°., Koninklijke SCHAlfrV bin HAW Verspreide Berichten. Frankrijk. De staking van de horlogemakers te Closes, die een zoo dramatisch verloop heeft gehad, is eergisteren geëindigd, nadat patroons en werklieden tweemaal een onderhond met elkander hadden gehad. Eerstgenoemden hebben alle eischen van de arbeiders inge willigd. De werklieden van de verbrande fabriek van de firma Crettiez, de oorzaak van de ramp, zullen voor het meerendeel door de andere fabrikanten in dienst genomen wor den. De moordenaars verdedigen hnn bonding, door de verklaring, dat de stakers hnn huis hebben aangevallen en met een steenworp een kind van een banner verwondden. Bo vendien zeiden zy verscheidene brieven te hebben ontvangen, waarin zy bedreigd werden met den dood. Oostenrijk-Honoarije. Uit Weenen wordt gemeld, dat keizer Frans Jozef op 30 Augustus te Marienbad een ontmoeting zal hebben met koning Ed ward van Engeland, om zich van daar naar Bohemen te begeven, waar by de groote najaarsmanoeuvres zal bywonen. Noorwegen. Keizer Wilhelm besocht Donderdag de Domkerk te Drontheimhet fraaie orgel werd tydens het bezoek bespeeld, terwyl een mannenkoor eenige liederen ten gehoore bracht. Op speciaal verlangen van den hoogen bezoeker werd nog een toegift gegeven en zong men het Noorsche volkslied, waarmede de keizer zyn groote ingenomenheid te ken nen gaf. Spanje. De minister-president Maura heeft ge zegd, dat de bezwaren tegen een overeen komst met Marokko niet grooter zjjn dan die welke zich by andere onderhandelingen van dien aard voordoen. Er moeten nog slechts enkele punten te regelen zyn. eenstemming verkregen. Met het oog op de- hierdoor ontstane ongelegenheid heeft H. M de Koningin besloten die Kamer te Ontbin den, en zullen de Staten der onderslflbidene Gewesten eerlang tot de saraenstellffR; van een nieuwe Kamer overgaan. De Koningin heeft my opgedragen, Myne Heeren, U dank te zeggen voor den jjver en de toewijding door U betoond. In naam der Koningin verklaar ik deze zitting der Staten Generaal te zyn gesloten. Den Minister van Binnenlandsche Zaken wordt hierna door de commissie uitgeleide gedaan, waarna de vereenigde vergadering wordt gesloten. STATEN-GENERAAL. Vereenigde Vergadering tot sluiting der zitting 1903-1904 .Voorzitterde heer J. E. N. baron Schimmelpenninck van der Oye. De Voorzitter leest een koninklijk besluit voor, waarbij de Minister van Binnenlandsche Zaken gemachtigd wordt de zitting van do Staten-Generaal over 1903—1904 te sluiten. De Voorzitter benoemd tot leden van de commissie voor in- en uitgeleide, de heeren Kist, Duymaer van Twist, De Stuers, Wojtjer, Van Veen en Smidt. De Minister van Binnenlandsche Zaken, door de commissie in de vergaderzaal geleid neemt plaats vóór den Troonzetel en leest de volgende slnitingsrede voor Mijne Heeren Gedurende deze zitting der Staten-Generaal kwamen onderscheidene maatregelen van wetgeving tot stand. Eene met Frankrijk geslotene overeen komst, betreffende den wederzjjdschen invoer uit onze Koloniën en uit Frankrijk en de Fransche Koloniën, werd door II goedgc- keuid. De beschikbaarstelling van gelden voor den bouw van tuchtscholen bracht de Kinder wetten een stap nader tot hare invoering. Eenige artikelen van het Wetboek van Koophandel ondergingen een wenschelyk gebleken wijziging. Voorstellen tot herziening van de Gemeente wet en van de wet op het Krankzinnigen wezen mochten Uwe medewerking verwerven. Het aan do Nederlandsche Bank verleende octrooi werd verlengd en herzien. In verband hiermede werd besloten tot intrekking van de muntbiljetten en tot het toekennen van de hoedanigheid van wettig betaalmiddel aan de biljetten van de Nederlandsche ***1)6 wet tot herziening van de belastbar» opbrengst der gebouwde eigendommen onder ging eene noodzakelijke verbetering, en in de wet op do Vermogensbelasting werd een recht tot navordering opgenomen. De aanleg, de exploitatie en het gebruik van telegrafen en telefoon werden nader wettelijk geregeld. Bepalingen betreffende de mynontginning werden met wijziging van de bestaande Mijn wet vastgesteld. De amleg van onderscheidene werken van algemeen nut werd bevorderd. I)e oprichting van een departement van landbouw in Nederlandsch Indië werd door U mogelijk gemaakt. Omtrent het wetsontwerp tot wymgmg en aanvulling van de wet op het Hooger Onder wijs werd met de Eerste Kamer geene over- De „Staatscourant" No. 172 bevat het volgende lapport van den Raad van Minis ters aan Hare Majesteit de Koningin, van 16 Juli 1904. Aan de Koningin. De Raad van Ministers veroorlooft zich, ingevolge de machtiging, op 15 Jali jl. door Uwe Majesteit by het onderhoud ten paleize Het Loo, mondeling aan zjjnen Voorzitter verleend, Uwer Majesteit hiermede eerbie- diglyk aan te bieden lo. een ontw 'rp-besluit, strekkende om de zitting der Staten-Generaal op 23 Juli e.k. te sluiten, en 2o. een ontwerp-besluit, strekkende om de Eerste Kamer der Staten-Generaal op 23 Juli e.k. te ontbinden, onder vaststelling van den 3den Augustus e.k. als den dag, waartegen de Staten der onderscheidene provinciën tot de keaze van leden der Eer ste Kamer zullen worden opgeroepen. De aanvrage tot de machtiging om Uwer Majesteit een ontwerp-besluit tot ontbinding van de Eerste Kamer te mogen voorleggen, rustte van de zjjde van den Raad op de overweging, dat het wetsontwerp tot wijzi ging en aanvulling van de wet tot regeling van hei hooger onderwijs strekte tot ge deeltelijke uitvoering van de in het pro gramma van het 1 Augustus 1901 opgetre den Kabinet, blijkens de Troonrede van 1901, opgenomen vrijmaking van het onderwijs in zyne onderscheidene vertakkingen. De niet aanneming van dit wetsontwerp door de Eerste Kamer der Staten-Generaal deed alzoo een conflict ontstaan tusschen haar en het regeeringsbeleid var. dat Kabi net. Op tweeërlei wyze is dit conflict tot OjJossing te brengen, en wel óf door terug treden van het Kabinet, óf door ontbinding van de Eerste Kamer. Tot het eerste, dat is tot eerbiedige aanbieding van hun geza menlijk ontslag, gevoelden de leden van den Raad geene vrijheid, rekening houdetide, zoowel met de tegenwoordige politieke sa menstelling van de Tweede Kamer als met den uitslag der onlangs voor de Provinciale Staten gehouden verkiezingen. Zy waren mitsdien eenparig van gevoelen, dat de ont binding der Eerste Kamer behoort te volgen. De Voorzitter, KUYPER. Koninklijk bezoek aan 's-Hertogenbosch. De Brabantsche bladen bevatten thans het officieel programma (vastgesteld behou dens goedkeuring van H. M.) voor het Ko ninklijk bezoek op 17, 18, 19 en 20 Aug. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins komen op 18 Ang. te 4 uur te 's-Hertogen bosch aan. Dan volgt een rit door de stad. Te 5 uur aankomst op het gouvernements gebouw. Te 7l/« uur diner, aangeboden door de Staten van Noord-Brabant, in het Gouver nementsgebouw. 18 Augustus. Te 10 uur vertrek per rij tuigen naar Heusden tot opening van den Nieuwen Maasmond. Terugkomst te 's-Bosch per boot te 5 uur. Vervolgens per rijtuig naar 't Gonverne- mentsgebouw en diner aldaar in besloten kring. Des avonds gelegenheid tot het brengen van ovaties ann Hare Majesteit vóór het Gouvernementsgebouw door verschillende vereonigingen. 19 Augustus. Te 10 uur, met een rytoer door de stad, bezoek aan de Cathedrale Kerk van St. Jan en aan de Illustre Lieve Vrouwe Broederschap. Déjeuner in het Gouvernementsgebouw. Te 2 uur rijtoer over Hintham, Den Dun- gen, St. Michiels Gestel en Vught. Terug ovor het nieuwe terrein langs Havensinge), Boschdykstraat en Koninginnelaan, alwaar aan het personeel der fabrieken aldaar ge legenheid zal worden gegeven, Hare Majes teit hulde te betoonen. Bezoek aan het Concours Hippique. Te 5 uur terugkomst in het Gouverne mentsgebouw. To 711 our gastmaal in het Stadhuis, aan geboden door den Gemeenteraad van Her togenbosch. H. Majesteit zal zich in gesloten rijtuig naar 't Stadhuis begeven en ook vandaar terugkeeren naar het Gouvernementsgebouw. 20 Augustus. Te 10 uur vertrek naar Eindhoven. Hare Majesteit zal op geen der avonden een rijtoer door de stad maken, zoodat er dus geen algemeene illurainatieavond zal zyn. Ook zullen geene fabrieken bezoeht worden. Ter gelegenheid van het Koninklijk bi- zoek aan Helmond zal daar een industrieele tentoonstelling worden geopend, in een ge bouw dat daartoe zal worden opgetrokken in de Wilhelminalaan. Door den Gemeen teraad is voor de versiering een blanco crediet toegestaan De tentoonstelling zal na vertrek der Koninklijke familie nog 14 dagen toegankelijk zyn. Gemengde Berichten. Uit Maas en Waal schrijft men aan De Tjjd De heide rivieren, die soms zoj „laastig" kunnen zyn, de breede, statigstroomende Waal en de smalle, snelvlietende Maas, ze lyken wel kalme, tamme beekjes, de laatste vooral. Bevaarbaar zyn ze nog zoo wit ten minste maar de rookpluimen, die hier en daar en ginds soms meer dan een uur op éénzelfde plaats, oit den schoorsteen van een stoomboot omhoog stijgen, bewijzen dat stuur manskunst vereischt wordt om de vele on diepten en zandbanken te vermijden, die als voetangels en klemmen den Maasbode» en zelfs hot Waalbed tot gevaarlijke plaatsen maken by dezen ongekend lagen water stand. Of hieraan de offleieuse opening van den Nieuwen Maasmond schuld heeft Of die opeuing-op-een-kier ons reeds zulke parten speelt? Men vermoedt het. Wél zal de langdurige, felle droogte er ook niet vreemd aan zyn, miar 't is toch opmerkelijk dat juist dezen zomer, nu de Nieuwe Maasmond zich nog slechts tot een fluitinondje opende, de Maas tot een peil daalde, waarop zy sinds menschenheugenis niet stond. En als dat vermoeden jaist is, hoe zal 't dan komen, als op 18 Augustus a. s. de mond bij Heusden zich in zyn volle wijdte opensperren zal Dan kan de Maas van Maastricht tot Andel wei eens een holle weg worden met hier en daar een plasje, waarin de rausschen ploe teren kunnen, na eerst een zandbad genomen te hehben. De crimineele Kamer van het hof van cassatie in Frankrijk is klaar met het hooren van getuigen in de Dreyfuszaak. Althans voorloopig. Maar het opstellen van het rapport zal, vreest men, nog veel tijd vor deren. Een onderofficier te Maagdenburg is wegens 25 gevallen van mishandeling van onder- hoorigen en aansporing tot meineed tot een jaar en zes maanden tuchthuisstraf, degra datie en ontslag uit den dienst veroordeeld een musketier, die op last van den onder officier een vaischen eed aflegde, kreeg een jaar tuchthuisstraf, met 2 jaren eerverlies en ontslag uit den diensf, terwijl een aantal anderen, die uit angst voor den hoofddader, Peter, in de instructie valsch getuigden, met 2 tot 21 dagen gevangenisstraf zyn getrof fen. De gruwelen kwamen hierdoor aan het licht en het proces was daarvan een gevolg, dat een musketier, Pomleit, zelfmoord beging om aan de ondraaglijke mishandelingen te ontkomen, gelijk hjj in brieven, voor zijn familie nagelaten, schreef. Een goede zwemmer. De in New-York aangekomen stoomboot „Schimosa" heeft een Laskar aan boord, dien zy midden in de Roode Zee heeft opgevischt. De man vertelde, dat hjj door een golf van de „Imane", een stoomboot van Ceylon, was weggespoeld en drie dagen in 't water gelegen had. Toen men hem vond, zwom hij nog goed en een nur later werkte hij reeds met de overige bemanning. De kapitein wilde den man nietgelooven en nam inlichtingen te Suez. Daar vernam hij, dat de geschiedenis waar was, enkel had hij niet drie dagen, maar toch meer dan twee dagen in 't water gelegen. In zake de spoorw8gdief8tallen te Roosen daal wordt nader gemeld Het onderzoek in deze geruchtmakende zaak wordt steeds ijverig voortgozet en schijnt het einde nog niet te overzien. Werden in den loop dezer week wederom een drietal personen in hechtenis genomen, nl. een ma chinist, eeu stoker en een ontslagen arbeider, ook heden heeft men weer eene aanbonding gedaan. Bij dezen persoon werd een karre- vracht van diefstal afkomstige voorwerpen in beslag genomen, terwijl mede nog ten huize van den zich reeds in hechtenis bevin denden K. eene partij manufacturen werden achterhaald. De kazerne der marechaussee lijkt wel een opslagplaats van diverse goe deren, alle van deze diefstallen afkomstig en nog steeds groeit het aantal aan. Nu reeds bevinden zich elf personen io voorloopige hechtenis en naar algemeen gedacht wordt I zal het hier niet bij blijven. De rechtbank te Gaildfort heeft een Frtb- schen automobilist, Emile Richard, tot 6 maanden gevangenisstraf veroordeeld, omdat hy een Engelschen wielrijder had overreden, tengevolge waarvan deze het leven verloor. Er was geconstateerd, dat de Franschman reed mei een snelheid van 30 mylen per uur. Te Geneve heeft de justitie twee berggid sen in hechtenis doen nemen, welk feit algemeen verwondering wekt, daar beide personen zeer gezien waren bjj de bevolking, niet het minst om hun bekendheid met tal van gevaarlijke hoogten en passen in het gebergte, wat hun een reputatie had doen krijgen by de vreemdelingen en bezoekers van het land, die veelai uitsluitend het ge leide van deze gidsen verkozen. Omtrent de aanleiding hunner arrestaties is het volgende bekend gewordenEenige jaren geleden trokken de beide gidsen met een Engelsch bezoeker bet gebergte in, doch weldra kwa men zy zonder den vreemdeling terug, die, naar bet heette, zich tegen hun raad in op een zypad had begeven en zijn onvoorzich tigheid met den dood moest boeten, daar hy in een afgrond was gevallen en verplet terd. Werkelijk werd zijn Ijjk later gevoudeo, en het voorgevallene spoedig vergeten. De vorige week liet een der gidsen zich echter ontvallen, dat de vreemdeling niet door eigen onvoorzichtigheid was omgekomen, maar door hen beroofd en daarna vermoord was ge worden. De justitie kwam dit ter oore en gelastte een onderzoekby een Btreng ver hoor vielen beiden door de mand en beken den, wat natuurlijk bon arrestatie tengevolge had. Men schrijft nader uit Hilversum aan da N. R. Ct." dd. 21 dezer. Ter aanvulling van het vorig bericht om trent het gebeurde op de Meent, diene nog het volgendeHet hoofdbestuur vau de Gerechtigden tot de Gemeene Heiden en Weiden van Gooiland had het Rietgewas en het Rmgt verpacht aan de landlieden Da Meester en Yeenman. Eenige mannen uit Kortenhoef waren bezig het verpachte af te maaien en in een schuit te voeren. De op zichter Van Es van de „niauwo" party heeft getracht dit met eenige mannen te verhin deren, doch daar de Kortenhoevers een drei gende houding aannnmen, heeft bedoelde opzichter de zaak tydelyk laten rusten en van het gebeurde aan het hoofdbestuur ken nis gegeven. Alstoen hebben zich heden morgen eenige leden van het hoofdbestuur, vergezeld van een rijksveldwachter en 24 man, naar de Meent begeven, om zoo nooélg met geweld aan het maaien een einde te maken. De voorzitter, de heer Fl. Vos, heeft gevraagd of men bereid was oumiddelljjk het werk te «taken en de namen der mannen opgeschreven. Wilde men den vorigen dag niet ophouden, heden was men dadelijk be reid aan het verzoek te voldoen. De voor zitter heeft toen hen voor het niet verder kunnen werken schadeloos gesteld. De arbei ders hebben vervolgens de snijmessen tegen billijke vergoeding afgestaan en zjjn ver trokken. De mannen van het hoofdbestuur der Gerechtigden zyn toen aan het werk gegaan en hebben de schuit gelost. Wanneer het blykt, dat werkelijk de op lichter Klaassen de aanlegger van dit feit is, zal het hoofdbestuur hem voor dit weder rechtelijk optreden straffen en zijn vee, nl. 14 beesten, van de Meent verwijderen. Zooals wy reeds schreven, is de commis saris van politie uit Hilversum, die meteen 12tal agenten verschenen was, reeds spoe dig vertrokken, daar alles volkomen rustig was. Door het hoofdbestuur zal voorloopig een wacht op de Meent gelaten worden. Van de gelegenheid, door het hoofdbestuur der Gerechtigden geboden om vee over te scharen vau de meenten bij Naarden en van de Oö8termoent naar die van Hilversum, werd tot hedenmiddag 12 uur too goed als geen gebruik gemaakt. Door het Bussumer- hek werden een 7tal beesten op de Meent gebracht. De werkzaamheden vtxi het „nieuwe' be stuur worden druk voortgezet. Stad en Lande geeft geer. volk heden fn het werk. Rjjks- veldwacht en gemeentepolitie blijven ter ba- waking van het stoomgemaal en de woning van den opzichter Klaassen. Op de Meent heer8cht volkotóen rust en orde. Door onachtzaamheid van den machinist van den sneltrein BrusselGouda -Amster dam, die tegen 4 uur te Rotterdam moet aankomen, liep de trein Vrjjdag by het binnenrijden aan 't station Beurs ongeveer 50 meters door het onveilig signaal. Op dat oogenblik stond een trein naar Dordrecht voor, op het tweede spoor, en was er voort durend heen-en-weergeloop uit de wacht kamers over het eerste spoor. Gelukkig zag de stationschef, de lieer de Bruin, het drei gende gevaar en liep gebaren makende en roepende den sneltrein tegemoet, zoodat nog juist bijtijds kon gestopt worden. De warmte te Parys is merkbaar afgeno- M 1 men, tot groote voldoening van de Parjjxe- naars. De regenbui van Woeusdagmorgen was de vöorbode van een onweer, dat een weldadige verkoeling heeft gebracht, al hield de regen niet lang aan. De waterlei ding moet met volle kracht werken om dagelijks 50.000 M1. te kunnen leveren, wil zjj in alle behoeften voorzien. Het onweer heeft Woensdag ook in verscheidene andere plaatsen van Frankryk verademing gebracht. Johannes v H., ontslagen secretaris en ontvanger der gemeente Bafloo, die terecht beeft gestaan wegens valschheid in geschrifte ten nadeele van de „Nederl. Hypotheekbank" te Veendam, wier agent hy was, is door de Groninger rechtbank ontslagen van rechts vervolging. De eisch was 6 maanden gevangenis. De rechtbank te Groningen heeft bjj haar eergister vermeld vonnis in zake mr. Struben contra den beer van Oss beslist, dat het artikel in „dé Nieuwe Financier" op waar heid berust en niet is vervat in beleedigende termen. De beer v. O. is dan ook alleen veroor deeld terzake van het artikel in de „Prov. Groninger Ct.", wegens eenvoudige beleedi- ging een klachtdelict, waarbij de waar heid van het ten laste gelegde niet in aan merking komt en bewys daarvan niet is toegelaten. Bjj het beklimmen van den Mönch is een Engelschedame, 24 jaar oud, omgekomen. In gezelschap van twee studenten, haar land- genooten, was zy van Montreal vertrokken om den gletcher te bestijgen en door het breken van een touw stortte zy in een 100 meter diepen kloof, waar haar tochtgenooten slechts haar verpletterd en onherkenbaar lijk terugvonden. Het werd naar Lausanne vervoerd, waar de ongelukkige met haar moeder logeerde en is daar begraven. Op do kermis te Ryssel is een petroleum- motor, die een caroussel dreef, gesprongen, waardoor verscheidene personen zyn ver wond. Bjj de onthulling van het standbeeld te Leur (N.-Br.) voor Adriaan Van Bergen het turfschip van Breda, 1590 in Sep tember a.s., zal als feestredenaar optreden de heer J. B. Meerkerk, directeur der hoogere burgerschool te Sappemeer. Bjj gelegenheid van de onthulling en de daarmede gepaard gaande feesten wordt een gedenkpenning geslagen in verschillend metaal. Deze penning zal aan de eene zjjde vertoonen het standbeeld met de haven te Leur en omgeving, aan de andere zjjde het turfschip, door de ophaalbrug van het kasteel te Breda binnenkomende. Zaterdagochtend werd te Naarden de warmoezier H. van den Berg, zittende op zQn groentekar, door de Hnizer stoomtram overreden, met het gevolg dat by kort daarop overleed, en de voor de kar be spannen bit moest worden afgemaakt. Men meldt uit Eibergen Op het Haaksbergsche veen brandt het reeds gernimen tyd in de perceelen van kleine verveners. Zoolang het zich tot deze perceelen bepaalt, zorgen belanghebbenden dat het niet verder gaat en halen hun turf weg. Komt het in de grootere verveningen, dan is het einde niet te voorzien. Var. officieel optreden verneemt men piets, hoewel juist op dit gedeelte van het veen nog water genoeg voorbanen is, om den brand te blusschen. Door het niet werken der remmen is een ernstig tramongeluk gebeurd te Le Havre. Een electrische tramwagen kou niet meer tot stilstaan gebracht worden en liep daar door met groote snelheid tegen een huis. Het voorbalkon en het dak van den wagen werden verbrjjz;eld, de muur van het huis werd gedeeltelijk ingedrukt en een 2 M. breede bres gevormd. Eenige winkelruiten werden vernield. De inzittenden werden dooreengeworpen en voor het meerendeel gewond. De arbeider A. Hoek te Klaaswaal kreeg Ml ket koolzaad dorschen van een paard een trap tegen het lichaam, waardoor hy ernstige kneuzingen bekwam. Te Meppel is het t2-jarig zoontje van K. B. bjj het baden verdronken. Bulgaarsche roovers hehben den 14-jarigen zoon van een rjjken Tnrk, in het dorp Sche- kovo woonachtig, ontvoerd en eischen van den vader een losprys van 30.000 golden, onder bedreiging dat zy den knaap zullen dooden, wanneer de gendarmes op hen af gezonden worden. Onder de Utel „Moderne lettre de cachet" heeft een Engelsch journalist, te Parjju ge vestigd, de heer Bertie-Marriott, verslag gegeven van een tweemaandsch verblijf het krankzinnigengesticht te Charenton, waarin hy was opgesloten op aandrijven van zyn vrouw, een Italiaanscbe, voordien weduwe van een Franschman. die zegt men -- in hetzelfde krankzinnigengesticht is overleden. Marriott scbjjut zyn behoud te danken aan de flinke bemiddeling van het Epgelsche gezantschap. Van Fransche zjjde schynt mevrouw Marriott erg gauw geloofd te zyn. Een proces zal nog volgen. Soldaten op wacht is 't verboden, met anderen dan den wachtaflosser te redeneeren. Maar de wacht op het Proefveld aan 't Schevening8che strand kwam daar toch gister toe, toen pen collega hem nu juist niet vriendschappeiyk bejegende. Van redeneeren kwam 't tot vechten messen werden getrok ken, en al spoedig was een der mannen buiten gevecht gesteld, dooi* een steek in den arm. De dader werd in arrest gesteld, de ge kwetste, na voorloopig te zyn verbonden naar het hospitaal vervoerd. Het water in de Noord-Duitsche rivieren blyft steeds vallende. Moest v^or eenige dagen de scheepvaart op de Elbe grooten- deels worden gestaakt, thans zyn de Moesel, Spree, Havel en Weicbsel evenmin voor diepgaande schepen toegankelyk geworden. Sedert 1811 heeft men zoo'n lagen waterstand niet gekend. Te Dresden is de Elbe geheel uitgedroogd en de bodem zóó vei hard, dat men er het ongewone schouwspel kan zien, dat de bewoners lotfpen te wandelen, waar anders een wild bruischende stroom voort stuwt. Ten gevolge yan de stremming der scheep vaart zjjn honderden menschen, die anders een aardig weekloon bjj het goederenvervoer te water verdienen, werkeloos geworden. In Boheme kan geen enkele stoomboot meer varen, in Saksen gaat het nog hier en daar, maar veelal hoogst bezwaarlijk, daar men telkens gevaar loopt op den bodem te zullen stooten. Geen wonder dan ook, dat men hier reikhalzend uitziet naar regen. GOUDA, 25 Juli 1904. By kon. besluit is met ingung van 1 Augus tus 1904 benoemd tot kantonrechter-plaats vervanger in het kanton GoudaG. L. Brouwer, ontvanger der registratie en domeineu alhier. By de gehonden Eindexamens H. B. S. Zuid-Holland. (Zuidelijke Commissie), zyn geslaagd W. den Oudsten, C. C. L. Schip pers, A. W. de Koiiingh, J. A. Teyinck, van de H. B. S. alhier. Gisteren had in de achterzaal van het café „Unie" een onderling concours plaats van de schermvereeniging „Eendracht". Als secondanten fungeerden daarby de heeren A. Bax en J. van Duuren, sergeanten der infanterie alhier. Heel wat publiek woonde de vergadering by, eensdeels uit sympathie met de jeugdige vereeniging (nu een half jaar oud) en anderdeels om eens flink te zien werken. Nu er werd danig gewerkt en na nauw gezet overleg werd de le prys toegekend aan den heer W. Nieveld, de 2e prys aan A. T. Polet en de 3e prys aan den heer J. Wassing. De pry zen bestonden in Inie- voorwerpen. Door den voorzitter werd her innerd dat de oefeningen geregeld Dinsdag avond van 8—10 uur en Zondagmorgen van 12- -2 uur plaats hebben, in bovengenoemd café terwyl belangstellenden steeds welkom zyn. De Postduiven vereeniging de „Vriend schap" hield gisteren hare eerste oefenings- vlucht met jonge Duiven geboren 1904, door een heer werd gratis paard en rjjtuig be schikbaar gesteld, om drie groote reismanden met duiven naar Berkenwoude te brengen, en ze aldaar te laten vliegen, vervolgens zal telkens des Zondags worden gevlogen, Dordrecht, Roosendaal, Mechelen, Mons en Creil in Frankryk. De boottocht naar HellevoetsJuis van wege de afd. Gonda van den Ned. R. K. Volks bond zal op Zondag 21 Augustas a.s. plaats hebben. Plaatskaarten zyn verkry'gbaar by den concierge van het Bondsgebouw en by de leden der Propagandaclub. Onder bevel van den len luit. H. Gramberg en onder medegeleide van den 2en luit. M. J. G. E. van der Horst, beiden van de inf. O.-I. leger, eerstgenoemde met verlof h. 1.1. en laatstgenoemde la suite van het kol. werfdepot, vertrekt 20 Aug. een detachement suppletie-troepen van 4 onderofficieren en 30 minéeren naar O -I. Kleiweg E 73a, GOUDA TeleuhooH l'o. .31. ZATERDAG 23 JULI. L.K. H.K. Staateleemnqen. Nederland. Obligatien Nederl. Werkelyke Schuld 3 95» '8 95' 4 Italië. Inschryving 1862-1891 5 97s, - Servib, Obligalieleening 1895 4 70% Turkije. Geünificeerde Schuld Recepissen 4 80s/! Brazilië. Obligation Recepissen 1903 5 91%, - Provinciale en Stedelijke Leeningen Rotterdam Obligatien (f 1000) 1898-1903 3% 97% Hypotheek-Banken Pandb. le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 41/a 100'/, Pandb. Bataafsche Hypb. 4 99s/, Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbriefbank 4 99*/4 Pandb.Friesch-GroningscheHy- potheekbank 4 99 Pandb. Holl.-Geldersche Hypb.4 99s/, Pandb. Hollandsche Hypb. 4 99% Pandb. Maas Hypb. 4 99% Pandb. Nederl. Hypb. 4 99% Bewy^en van Deelger. Norlhw. Pac. Hyp. Bank f 72% Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101 Pandb. Rotterd. Hypb. 3% 97% Pandb. Stedelijke Hypb. 4 99'/, 99% Pandb. Westlandsche Hypb. 4 99% Pandb. Zeeuwsche Hypb. 4 99% Pandb. Zuid-Uoll. Hypb. 4 99'/, 99»/,, Petroleum- Ondernemingen Aayd. Ken. Ned. Mij. tot Expl. van Petrol.-bronnen 515 Scheepvaart- Maatschappijen Oblig. Stv.-Mjj. „De Maas" 5 Diversen Obl. Nat. Grondbezit 4 99% Certiflc. Vereenigde Amerik. Fondsen le serie 4 102 Spoovwegleeningen N<\0rd:Amerika. Atchison To- péka en Santa Fé. Cert. v. gewpne aand. 72% Miss. Kansas Texas. Certifica ten van Aandeelen 161 Tra m weg- Maatschappijen Ilaagsche Tramw.-My. Oblig. 4 98'/, 98%, Premieleeningen. Nederland. Obl. Noord-Holl. Ver. „Het Witte Kruis" 74 Belgie. Loten Stad Brussel 1886 2' 103 - AM AraS MATAS/VmA Alle NOUVEAUTE's in ROKKEN, ROBF.S en worden tot spotprijzen OPGERUIMD. Abonnement f 40.per jaar voor per ceelen, binnen een kring van K. M. 1, gelegen. Aanleg* en onderhoud gratis. Het net is aangesloten aan het Ryks Inter- communaalbureau. Op 1 Mei 1904 142 vorkregen aanslui tingen. Contracten en voorwaarden verkrijgbaar aan het Bureau, ACHTER DE VISCH- MARKT. in de Krugerlaan met TUIN, 6 Kaniers, ruime Warande, Keuken en Kelder, voorzien van Gas- en Waterleiding. Direct te aanvaarden. Te bevragen TURFMARKT H 258. Het beate, onachadelykate en makkelykate poetamlddel voor Heeren en vooral damea en Kinderachoenwerk. la de Appretuur van C M MUIIer L Ca r— BerlinBeuth-Str 14. Men lette tosi op naam en fabriekamerk. - V«rkry|kaar ky Hatran Wlnkallari In lahaaawark, (alantariaa, *a,aryaa aat.au. Saaaraal-Dayat ky: V earianana, Arakaa (»en wordt verzocht op 't MKIth te letten uit het Magazijn va* GORINOHEM. Deze TH KEEN worden afgele verd in verzegelde pakjes van et)' twee en een half en een Ned. ons met vermelding van Nommer er. IPrjjfl, voorzien van n e ven staan i.' fl Merk, volgens de Wet gedepo rneerd. Zich tot de uitvoering van ge- eerde orders aanbevelende I C. BIJL, voorheen j. BREEBAART Lz. OPGERICHT 1*66 HOMlIHMJKi: F tHIUKKKW. Voedert uw Vee met de zuivere murwe merk „Ster" en uitmuntende door hoog eiwit en vetgehalte en grootste voedingswaarde. Eere-Diploma Parijs 1900 Negen Gouden Medailles. binnen den kortst mogelyken tyd te dóén genezen neemt onmiddeiiyk de toevlucht tot de van ouds hekende, bekroonde en wereldberoemde uit de Koninkiyke Stoomfabriek „DE HONÏNGBLOKM van DEIN HAAG. (Hofleveranciers). Flacons f 1,70 et»., 40 ct. b.j Firma WOLVF Co. Westharen 198, Gouda. A. LA TENSTKtNKleiweg K, lüO Gouda. E. B. VAN MILD, Veerstal. B 126, te Gouda. A. BOUMAN, Moordrecht PiNKSE Nieuwerkerk a d JJsel. A. N. van ZE8SEN, Schoonhoven. J. Th. TOftKKN, llosk tap B v WIJK, Oudewa'cr A. SCHEER, Haastrecht. P. W. v. EDE, Oudewater. K.van okr HEIJDEN te Reeuwijk, P. v. d. SPEK Mo^rcapelle 1). v. d STAR WaddingsveenWed. J HOLST Waddingsveen. M. KOLKMAN Waddingsveen P. A uk GROOT, Oudewater k D. JON OH, Oudewater J. P. KASTELEIN, Poiebroekerdam. D, BIKKER, te Benschop Zuperia/

Goudsche Courant | 1904 | | pagina 2