rSvi^RTESrnïS ALBOID, BINNENLAND. ""Doctor DE WILDE. lil ft*™,,! Kpi| Stadsnieuws. Posterijen en Telegraphic Rechtzaken. BEURS VAN ROTTERDAM. Mantels, Costumes, Blousen. JAI'OIMTOFFEN. Veemarkt te Rotterdam. „T. VERMEIJ", Arls voor HUIDZIEKTEN enz. OPEN RIJSTUIN 20, EOTTEEDÜM. HANGLAMPEN, Maande Lampen, Piano-lampen, Ganglantaarns, HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN, Volgens den hedendaagschen stand der wetenschap is Odol proefondervindelijk hst beste middel voor de verzorging van mond en tanden. land berust. Spreker hield een krachtige filippica tegen de redcnceringen der inter nationalisten, die hij „een gevaarlijke droom" noemde. De werkeloosheid is heel wat an ders. In plaats dat de volken zich met elkaar verbroederen, wordt het nationale patriotisme hoe langer zoo meer persoonlijk en exclusief. Het best kan men dat zien ain groote natiën als Engeland en de Ver. Staten, die zich vroeger met alle macht ver: zetten tegen de zegepraal van den sterkste en thans voor geen offer terugdeinzen om hun oorlogsmaterieel to versterken. „Wij moeten zeide Méline ons voor deel doen met het voorbeeld van Rusland, dat inderdaad met groote oprechtheid den vrede wenschte. De Tsaar deed al het mogelijke om den oorlog te vermijden. Hij getroostte zich allerlei concessiën, zooveel als slechts met de waardigheid van Rusland was overeen te brengen. Maar alles tever geefs. Japan wilde en zou oorlogvoeren. Thans moet Rusland voor zijn overmaat van vertrouwen boeten en zich tot het uiterste inspannen. En wanneer het thans niet kon rekenen op den heldenmoed zijner zonen, zou men zich ongerust moeten maken voor de einduitkomst." De heer Méline herinnerde ook aan de ontzettende tragedie van 1870. Men geloofde niet aan den oorlog. Het heette toen „1'Em pire c'est la paix" en onder die leus werden op den dag van het plebisciet de stembussen gevuld met onnoemelijke „oui's", die men hield voor waarborgen van den vrede en die ons direct zouden leiden naar de rampen van het „verschrikkelijke jaar". De oud strijders van dat jaar kunnen het niet ge noeg inprenten aan de jonge generatiën, dat de beste manier om den oorlog te vermijden is, zich altijd voor den oorlog gereed te houden. De rede van den heer Méline werd levendig toegejuicht. Te Marseille ligt de Compagnie transat lantique overhoop met haar scheepsvolk. De booten op Algiers en Oran konden Zaterdag niet vertrokken, de maatschappij gaf de ge nomen overtochtbewjjzen terug. Die reizigers zjjn toen gegaan met de booten van de So- ciété générale. De Ville d'Alger, die Zon dagmorgen u i Tunis kwam, werd terstond door de bemanning verlaten en do Abd-al- kader kon nie, vertrekken naar Bongie. De dokwerkirs maken gemeene zaak met het zeevolk van deComuagnie transatlantique. De secretaris van de dokwerkersvereeniging heeft te kennen gegeven, dat als de troepen niet weggingen, die waakten over het laden van kolen in de schepen der maatschappij, de werkstaking zon losbreken over de go- heele haven. Toen zijn de troepen heenge gaan. De groote manoeuvres in Italië worden dit jaar vervangen door gemengde, waaraan leger en vloot samen meedoen. Op eenigs- zins groote schaal zjjn de laatste nog nooit gehouden in Italië. Zij hebben plaats in de huurt van Gaëta (ten N. van NapelB). De .vijand" scheept zich te Napels in op een aantal booten van de Algemeeae Stoom boot Mjj., voorzien van geschut en alle be- noodigdheden, zoodat Ie manoeuvre op dit punt tevens een proef is van gedeeltelijke mobilisatie der handelsmarine. De vijand heeft als doel voor oogen, zjjn uit het zuiden gekomen legerkorps te Gaëta te landen. De koning, de ministers van oorlog en van marine, de hoofden der beide staven zullen de manoeuvres, die tien dagen zullen duren, meemaken, waarna een groote revue plaats heelt. De buitenlandsche militaire attaché's en de pers zullen er echter niet aan te pas komen. De jongste telegrammen uit Lhassa over het optreden der Britsche missie in Tibet luiden weer gunstiger dan die van een week geleden. Reuter dd. 15 dezer uit de Tibe- taanscho hoofdstad, dat de lama's blijkbaar genoeg hadden van het vechten. Eigenaardig is, dat de Tibntanen voor de mondbehoeften, fourage enz., die zjj leveren, geen roepyen willen hebben met den beeldo naar van koning Eduard. Blijkbaar gelooven zy, dat wijlen koningin Victoria nog steeds regeert. ai* Over den tegenwoordigen regent van het Tibetaansche ryk, Rimbodsji, wordt het vol gende geseind door den Daily Telegraph- correspondent, die de „missie" vergezelt Rombodsji, die de leerstoel voor godge leerdheid in het klooster Gadan, het voor naamste professoraat (als men het zoo noe men mag) van alle Tibetaansche kloosters, .bekleedt, heeft een lang onderhond met den Britschen commissaris gehad. Do monnik toonde zich minzaam en redelijk, en hy sprak open cn vry. Naar hy zelf mededeelde, ontving hy einde Juli 1.1. bevel van den Dalai Lama, om ge durende de afwezigheid van dezen laatste, de leiding der staatszaken op zich te nemen. Daar hy een eenvoudige monnik is, zonder eenige ondervinding van regeeringszaken, kwam hy slechts noode naar Lhassa. Daar bevond liy, dat do Dalai Lama evon te voren vertrokken was met achterlating van een schrijven, waarin de opdracht om de leiding der staatszaken te aanvaarden werd herhaald. Ook het grootzegel was achter gelaten, doch de machtiging, zich van het zegel te bedienen, ontbrak. De Raad had het zegel daarom weggeborgen, en Rimbodsji heeft het niet kunnen gebruiken. De monnik klaagde bitter over de hem opgelegde taak. V erspreide Berichten B^hankrijk. Do rechter van instructie te Brest heeft liet onderzoek inzake de spionnagezaak-El- lis gesloton. Vermoedelijk zal de te Relecq- Kerhuon gearresteerde Canadees ontslagen worden van alle rechtsvervolging, by gebrek aan bewys, maar voor alle zekerheid het land uitgezet worden. Daar de hoofdagent van de Compagnie transatlantique te Marseille geweigerd heeft in overleg te treden met de bestuursleden van den zeemansbond, heeft deze bond be sloten de schepen der genoemde maatschap pij te boycotten. Daar komen te Marseille de poppen weer aan 't dansen. Tegen den winter zal tusscher. Parijs en Nizza een nieuwe trein worden ingelegd, die den afstand zal afleggen in dertien uren en vyftlg minuten. Tot dusver waren voor deze reis vijftien uren noodig. De nieuwe trein zal van Parys vertrekken om 9 uur voormiddag, van Nizza om halfnegen des voormiddags. Belqie. Prof. Ernest Doudou, een bekend Belgisch geoloog, heeft te Tilff, in het zoogenaamde hol van Beauregard, druipsteengrotten ont dekt, die in grootte en schoonheid de be roemde grotten van Han en Rochefort moeten overtreffen. Doudou is al 350 M. ver bin nengedrongen. Hy schat dat het hol zich verscheidene kilometers ver uitstrekt langs een intermitteerende beek. In het door hem bezochte gedeelte zyn prachtige zalen en vooral een wondermooi meer. OOSTENRIJK-HONGARIJE. Er zyn berichten verspreid met betrekking tot een protest van enkele buitenlandsche regeeringen tegen het verbod van'uitvoer van veevoeder. Een bericht uit Weenen aan de Frankf. Ztg. spreekt zulks beslist tegen. Door geen enkel rijk is tégen het verbod geprotesteerd. Zwitserland- Door den Bondsraad is een aantal Ita- liaansche anarchisten, die door hun drijven bij de werkstaking der metselaars te Chaux de Fonds aanleiding gaven tot ordeversto ring, uit het rijk gebannen. In de volgende maand zal door den Bonds raad beraadslaagd worden over een wets ontwerp, volgens hetwelk de rechters door het volk zullen gekozen worden. Rusland. Uit Petersburg wordt gemeld, dat de moordenaar van minister Von Plehwe zich nu weer ontpopt heeft als de zoon van den koopman Sazanof uit Oefa en eenige dagen geleden reeds is overledenof, om zeep is gebracht. Turkije. Vóór eenige dagen maakten we melding van de gevangenneming en mishandeling van een kawas van het Italiaansche consu laat te Derna in Tripoli. De Italiaansche consul te Benghazi heeft thans verontschul digingen geëischt van de autoriteiten en een saluut van 21 schoten voor de Italiaan sche vlag- Daar de gouverneur van Bengha zi bezwaar maakte om aan dezen eisch te voldoen, is een Italiaansche kruiser naar Derna vertrokken. Onder hoofdredactie van den heer J. Ter- steeg, eerste-lnitenant der infanterie op non activiteit ts 's. Gravenhage, en met mede werking van verschillende andere deskun digen, zal bjj den uitgever Eduard H. Sikken te Amsterdam een nieuw manndblad ver- schjjnen, getiteld: „De Militiewet", ten dienste van hen, die belang hebben bjj de wetten op de Nationale Militie, het reservekader en de landweer. De redacteur zet in zyn woord „aan den Lezer" het doel van het blad aldus uiteen De ondervinding der laatste jaren heeft den dienstplichtigen geleerd, dat het wen- schelyk, ja noodzakelijk is, een vraagbaak te bezitten in allerlei moeilijke gevallen die zich voor den toekomstigen militair by de voorbereiding tot zyn |diensttyd voordoen. En ook later, gedurende dien diensttijd, zal hy menigmaal de behoefte gevoelen aan een betronwbaren leidsman door den doolhof van militaire wetten en bepalingen. „Men heeft van verschillende zijden en op allerlei wijzen trachten tegemoet te komen aan die behoefte, en wjj zullen d) laatsten zijn om iets af te dingen op de uitstekende- pogingen welke in die richting gewaagd zyn. Informatiebureau^ werden opgericht, tal van nuttige handleidingen zagen het licht, in meer dan één nieuwsblad werd de gelegenheid tot het stellen en beantwoorden van vragen geopend. Het is echter boven twijfel ver heven, dat veel moeite en kosten gespaard worden, wanneer de belangstellende zich tegen betaling van oen gering bedrag in het bezit kan stellen van één enkel orgaan, waarin hij alles bijeen vindt dat hem den weg wyst in den chaos van wetten, aan schrijvingen of voorschriften op het gebied der militie. Zulk orgaan zal „De Militiewet" zyn, die voor den dienstplichtige als het ware een geregelden cursus zal vormen, welke hem van het begin tot het einde van zyn militieplicht volledig op de hoogte houdt. Elke jaargang zal een geheel op zich zelf zyn, en als zoodanig een blijvende waarde vertegenwoordigen, terwijl elke nieuwe jaar gang telkens een verbeterde, gewijzigde en vermeerderde uitgave van den vorige zal zyn. Het is duidelijk, dat de inhoud zooda nig zal worden gekozen, dat elk nummer juist datgene bevat wat op het tijdstip van verschijnen voor den lezer het meest be langrijk is". Aangaande het vertrek van den Gouver neur-Generaal Van Heutsz uit Nijmegen, seint men aan het „Hbld." Reeds vroeg had zich voor het Oranje- Hotel het muziekkorps der infanterie opge steld, terwijl een talrijk publiek, zoowel voor het hotel als voor het station en op het perron aanwezig was. Onder aanbieding van eenige ruikers en het spelen van het Wilhelmus yerliet de gouv.-generaal en familie het hotel, verge zeld van den kapitein der Indische mare chaussee La Gordt Dillie, terwijl mevr. Van Heutsz werd begeleid door den overste van het Indische leger P. H. van der Wedden. De heer Van Heutsz was gekleed in groot genoraals-uniform met de ster van het Groot kruis. Op' het perron waren aanwezig de mili taire en civiele autoriteiten, onder wie wer den opgemerktde garnizoenscommandant, overste Van Stein Callenfelsde majoor der koloniale reserve, Doorman de commandant van het Nymeegsch Vrijwilligerscorps, kapi tein Schoenmakerde oud-generaal van het Indische leger Schneider, de oud-gouverneur van Atjeh, Laging Tobiasde wethouder Quack (bij afwezigheid van den burgemeester); het Eerste-Kamerlid Dobbelmann. Voorts alle officieren zoowel van het garnizoen als van het Indische leger daar ter stede met verlof, gepensioneerden enz. De dochter van majoor Doorman overhan digde een keurigen ruiker aan mevrouw Van Heutsz. Na hel wisselen van enkele handdrukken en onder de tonen van het Wien Neêrland8ch Bloed zette de trein zich in beweging naar Soestdyk. De geestdrift van de Nyraegenaars uitte zich door luide hoera's. Gemengde Berichten. Naar men aan de Opr. Haarl Ct. mede deelt, worden te Haarlem door een drietal advocaten pogingen aangewend, om te komen tot de oprichting van een Bureau van Con sultatie in ongevallenverschillen, waar onver mogende werklieden en werkgevers kosteloos gerechtelyken raad en bijstand in zake de- uitvoering van de ongevallenwet zouden kunnen verkrijgen. Te 's-Gravenhage werkt gelijk bekend is een dergelijk bureau sedert geruimen tijd me' vrucht. Aldaar hebben zich reeds 36 advocaten by het bureau tot het geven van kostelooze adviezen aangesloten. Uit Haarlem meldt men De zoon van den vermoorden Bosman heeft den officier van justitie meegedeeld, (.dpt eenige dagen vóór den moord twee TÏiannen zijn vader met den dood hadden gedreigd. Gistermiddag te vijf uur is de tentoon stelling van oude koperwerken te Middelburg gesloten. In tegenwoordigheid van het bestuur der Vereeniging tot bevordering van Vreemde lingenverkeer, van de commissie van voor bereiding en van de commissarissen van orde, sprak de heer jhr. mr. E. A. O. de Casembroot, voorzitter van bovengenoemde vereeniging, een kort woord. Hij noemde de tentoonstelling een beslist succes en wees o.a. op het bezoek van hoog geplaatste personen. Tot den heer J. A. Frederiks richtte sproker een woord van zeer hartelyken dank voor het vele dat hy voor deze tentoonstel ling heeft gedaan. Ook de commissie van voorbereiding en de commissarissen van ordo bracht de heer De Casembroot dank voor hun bemoeiingen. Vervolgens verklaarde hy de expositie voor ges'oten. In 't geheel is de tentoonstelling bezocht door 5702 personen. De totale opbrengst wus f 1434.70 (Midd. Ct.) Te '8 Heerenhoek is mea naar de M. Ct. meldt vermoedelijk op het spoor ge komen van do medeplichtigen aan de mis handeling van de jachtopzieners Rottier en Franse in den polder Borsselel. Een ver dachte in die gemeente is herkend aan een vingerwonde, waarschijnlijk toegebracht door het bijten van Rottier, by de poging van den 8trooper om dien jachtopziener het gelaat open te>( scheuren, terwyl een ander verdachte aldaai' dp zijn bed is aangetroffen met een kogelwond aan het been, waarschijnlijk ijjdens de schermutseling toegebracht by het af schieten van een rovolver. Uit deu oorlog. Eerst heette 't, dat de Tampèngers zou den vluchtenlater weer dat ze zich zou den onderwerpen. Een feit was, dat uit Tampèng vele mannen en vrouwen van an dere kampongs aankwamen. Op 13 Mei zond overste van Daalen aan Tampèng een ultimatum van 5 dagenhadden zo zich in dien tyd niet onderworpen, dan zouden ze door ons worden aangevallenmaar de berichten wezen op hardnekkigen tegen stand en tevens bleek, dat iu Tampèng zich oen bende Alassers ophield. De hoop, dat deze laatste versterking, door het voorgevallene met de vorigen af geschrikt, zich zou overgeven, vervloog dus: Tampèng „moest" genomen worden, en de 18e Mei werd voor de bestorming aange wezen. Tampèng is een betrekkelijk kleine Kam pong haar grootste afmetingen als ver sterking waren 160 M face. Eigehlyk was de versterking aangelegd in ruwen 5 hoek met 2 facen van 160 M. en 3 van 80 A 100 M. De rand was zeer zwaar begroeid met dichte levende baraboedoeri (doornbam- boe), 'tgeen als versperring groote hinder nissen aan den stormenden troep aanbood. Van de facen was door de dichte begroei ing niets te zien. Voorts bestond de ver sperring uit een verhakking, eenige paggers van doornachtige gewassen en daarvoor de noodige randjoes en ook op sommige facen wolfskuilen. De borstwering had een ry schietkokera en was binnenwerks 2 44 M. en buiten werks 6$ M. hoog, by een bovenbreedte van lé24 M. De hoogte der versperring was 3} k 7£ M. en de breedte 5'/j 16'/, M. De infanterie dor Péndèng-kolonne werd aangewezen om het terrein om de verster king af te zetten. De marechaussêes, ten getale van 10 brigades, deden den aanval, welke te 10 u. v.m begon. Weldra bleek de deugdelijkheid der ver sperring. De levende bamboedoeri was bij na niet door te komen. Overste van Daalen hield echter vast aan het aanvalspunt; men moest daar in komen. Na 5 uren wcr- kens aan de versperring kon eindelijk de borstwering beklommen worden en nu was het pleit gauw beslist. Evenals te Penosan wemelde het in Tam pèng van allerlei binnenwerkjes met kuilen, die overdekt waren. De hutjes werden in brand gestoken om de verdedigers er uit te krygen. Dit gelukte dan ook, maar on gelukkig woei er dien dag een hevige wind. zoodat ook de kampong in brand vloog en 't vuur niet te stuiten wasja zelfs vloog de 500 M verwijderde kampong Rema ook in brand, en de hut waaronder de ambu lance zich bevond tevens. Gelukkig kon die laatste brand nog gestuit worden Tampèng evenwel brandde nagenoeg heelemaal af Van de verdedigers bleven 125 mannen liggen met 114 geweren. Onder hen Waren 21 Alassers en bewoners van het ons o zoo bevriende Penampa'an. De wd. Kedjoerón dorst het haast niet te bekennen en trachtte zich blijkbaar te schamen voor zoo iets on gehoords Tevens lagen nog 51 gesneuvelde vrouwen en kinderen op het terrein en in de kam pong. Het schijnt dat heeren Gajoërs laf ge noeg waren om tot 't laatste toe, niettegen staande herhaalde waarschuwingen, hun vrouwen en kinderen aan 't oorlogsgevaar bloot te stellen, zegt het rapport. Mochten er dus zyn, die het door de Gajoërs gepleeg de hardnekkige verzet bewonderen, men vergete nooit deze schanddaadEn men vergete ook nooit, dat, wanneer er op 't laatste oogenblik gevlucht wordt, hetgeen altijd in elke benting is gebeurd, de vrou- .wen op lage wijze door de mannen op zy werden geworpen en weggedrongen aan de poorten, waar de lijken zich opstapelen Dat nu is wel noodweer, maar toch ook geen bewijs van heldhaftigheid van het mannelijk deel van het volk! Wat verder eigenaardig was by dat volk is, dat, als er een benting door ons genomen werd, en dit was vooral sterk by Peno san eu Tampèng, de andere Gajoërs niet meehielpen, maar gingen nontonnen in de buurt, om eens te kijken, zooals wij dat bij races doen. Zoo kwamen tijdens het gevecht al allerlei berichtjes binnen van kerels, die hadden staan kijken - op eerbiedigen af stand natuurlijk De bestorming van Tampèng kostte ons 1 doode (maréchausséeen 30 meest licht gewonden, iets wat den langen tyd be- noodigd voor de opruiming der versperring in aanmerking genomen ten zeerste mee viel. Onder de. licht gewonden waren de luitenants Watrin met 2 zeer lichte schamp schoten, van Braam Morris met een steen worp, en Christoffel, die in 't handgemeen zeer licht door een eigen klewang aan de rechterhand werd geraakt. Na Tampèng waren geen versterkingen meer te nemen. Een transport gewonden marcheerde <44 Mei af van Lintang, onder bevel van kapi tein de Boer; 64 zieken en gewonden, wo. do luitenants Aukes, Ebbink, Harbord, Hoedt en Velsingook de mijningenieur Jansen. De dekking bestond uit invalide manschappen der Pendéng-kolonne en 10 maréchaussées. Aan draagkrachten werd over 240 Sera wakkers, Maleiers en Chinee- zen beschikt, waaronder ook vele zieken* Zoo één transport met moeilijkheden te kampen heeft gehad, is 't wel dit geweest. Niettegenstaande de goede zorgen van dr. Blankenberg, stierven te Oreng 2 ge wonden. In do Berawang Tingkam overleed luitenant Harbord aan tyfus, en een dwang arbeider. Den 4n dag werd Péndéng bereikt en kon een „rustdag" gehouden worden en dr. Blankenberg den gewonden een extra goede beurt geven. Op 28 Mei had de be grafenis plaats van Harbord, wiens graf aan den voet van een heuvel, onder een wuiven- den bamboestoel, werd gegraven. Den 4n Juni kwamen de gewonden, den 5n de rest van het transport te K. Simpang aan. Voor dr. Blankenberg was deze tocht een leerzame en een interessante. Te Java van do „prang" gehoord hebbende, maakte hy nog de bestorming van Penosan en Tam pèng mee en bracht een moeilijk transport gewonden thuis. Hoewel 't hem zwaar viel, kweet hy zich uitstekend van zyn taak. Daarmee besloot het eerste hoofdstuk van den tocht van overste van Daalen. Een cycloon heeft ernstige schade toege bracht aan de tentoonstellingsgebouwen te Saint Louis en ook aan de stad zelf. Over een uitgestrektheid van verscheidene hec taren werden de gebouwen der tentoon stelling verwoest en de verkeersmiddelen op het tentoonstellingsterrein zijn geheel in wanorde. Door den sterken wind werden geheele tramrijtuigen opgenomen en wegge slingerd. De weg, dien de cycloon nam door de stad is zeer duidelijk merkbaar en scherp afgeteekend door de vernielingen, die hy aanrichtte. Zoo is de eene zijde van Destrehanstreet in één bouwval herschapen, terwyl de huizen van den overkant volko men onbeschadigd bleven, geen ruit daar van brak, geen dakpan werd afgerukt. Er zyn drie dooden er. 150 min of meer ernstig gewonden en men vreest dat onder de puin- hoopen nog meer dooden gevonden zullen worden. De schade, in de stad aangericht, wordt op 27„ millioen gulden geschat, behalve de sohadu op de tentoonstelling, waaromtrent nog geen berekeningen zijn gemaakt. Uit een Haagschen brief in 't „N. v. d. D." Men herinnert zich natuurlijk nog de be richten over 't strafexerceeren van een kom- pagnie grenadiers, opgelegd omdat of iaat ik, na de onthullingen omtrent het keurkorps, zeggen nadat een sergeant op wacht Homerus had nagevolgd. Die sergeant, men weet 't, kreeg acht da gen provoostdubbel onpleizierig voor hem, omdat hyvrijwillig, voor pleizier dus, nog wat over zyn tyd was bly ven nadienep. Geen wonder dan ook dat onze onderofficier nu zoo uitgeslapen was, dadelijk na zyn pro- voostweek gebruik te maken van het hem toekomende recht om onmiddellijk zijn zwaard en galakleed aan de wilgen te han gen, zich af te melden en de kazerne voor de vrije burgermaatschappij te verwisselen. Maar wat deed nu, volgens de legende, onze kwant P Na zyn burgerpakje te hebben aan getrokken, ging hy den volgenden avond een wandelingetje maken langs de voorplaats der kazerne aan de Mauritskade, waar zyn „kompie"voor zijn rekening aan 't strafexerceeren was! Ën heel beleefd nam hy uit de verte zijn hoed af voor zyn „luit- nant", die hem in de wacht op slapen be trapt had. „Leeljjke aapOf misschien is er een nog wel sterker krachtwoord uit den mond van luitenant en kameraden gekomen, hè? GOUDA, 23 Augustus 1904. Zaterdag slaagde te Rotterdam voor het Examen handteekenen en perspectief (M. O.) Mej, M. van Buuren alhier. In het Noordeinde te Waddingsveen viel een voer hooi om en in het water. Een twaalfjarige knaap, die zich op den wagen bevond, geraakte eveneens in het water en werd door het hooi bedolven. Gelukkig ge lukte het met groote krachtsinspanning den knaap uit zyn gevaarlijke positie te redden. Vacante directies. Post- en telegraafkantoor te Gorinchem. Jaarwedde f 2800 en vrije woning. Pensioen grondslag f 3150- Borgtocht f 13.589 (reeël). Iugevolge de bepalingen van het Koninklijk besluit van 21 Maart 1894, no. 17, hebben de telegraafambtenaren voor deze directie den voorrang. Postkantoor te Gendringen, 8ste klasse. Jaarwedde f 1200 en vrije woning. Pensioens grondslag f 1400,. Borgtocht kan nog niet wordon opgegeven. Zij, die in aanmerking wenschen te ko men, hebben daarvan te doen blijken vóór 7 September a.s., door inzending van een model no. 264. Benoemd: 10 Aug. tot tijdelijk klerk der posterijen en telegrafie, met plaatsing te Rotterdam (telegraafkantoor), S. Óchtman; 16 Aug. tot brievengaarster te Bergen (Limburg), mej. J. E. G. Peeters1 Sept. tot directeur van het post- en telegraaf kantoor te TJmuiden, J. Steegstra, thans in gelijke betrekking te Gorinchem tot direc teur van het post- en telegraafkantoor te Breskens, B. Faber, thans commies der te legrafie 2de klasse te Zeisttot opzichter der telegrafie 2de klasse de adspirant-op- zichters der telegrafie J. Withaar en D. van Stracten te 's Gravenhage, A. Nauta te Utrecht, J. van Hamburg te 's Gravenhage, A. J. van Essen te Groningen, G. A. Bor te Rotterdam en F. W. Horsting te 's Her togenbosch tot brievengaarder te Ooltgens- plaat, T. F. van Dam. Verplaatst: 8 Aug. de klerk der pos teryen en telegrafie 2de klasse A. de Vries, van Amsterdam (telegraafkantoor) naar Goor; de telefoniste T. H. Ouwerkerk, van Vlis- singen naar Middelburg; 16 Aug. de tijde lijke klerk der posterijen en telegrafie D. J. van Rijsewyk, van Rotterdam (telegraaf kantoor) naar Amsterdam (telegraafkantoor); 1 Sept. de commiezen der posteryen 2de klasse G. Hoefer, van Utrecht naar Amster dam en J. Rambonnet, van Amsterdam naar Tilburgde commiezen der posteryen en telegrafie 4de klasse T. Nieland, T. Kuiper en I. de Vries naar Amsterdam (telegraaf kantoor), A. van Veen naar Amsterdam (bijpost- en telegraafkantoor Kerkstraat), J. Gulterswyk naar Delft (postkantoor), H. A. V. ten Dyk naar Dordrecht (postkantoor), H. B Charbon naar 's Hertogenbosch (post kantoor), allen van Rotterdam (telegraaf kantoor) en J. Stern, van 's Gravenhage (telegraafkantoor) naar Amsterdam (tele graafkantoor) de vrouwelijke klerk der telegrafie 2de klasse, A. M. Icke, van het bypost- en telegraafkantoor „Kerkstraat" naar het hoofdtelegraafkantoor te Amsterdam; de klerk der posteryen en telegrafie 2de klasse G. Rinses, van Amsterdam (telegraaf kantoor) naar Purmerend15 Sept. de ad- spirant-commiezen der posterijen en telegrafie J. Oomkens, van Almelo, H. F. van Gulde- ner, van Koog-Zaandyk, D. Edel, van Maas sluis, B. H- Blommers, van Amsterdam (bypost- en telegraalkantoor „Haarlemmer plein"), L. Nuver en S. J. H. Wesselink, van Amsterdam (telegraafkantoor), W Steen- bruggen, van Utrecht (postkantoor), I. van Hessen, van Amsterdam (telegraafkantoor), J. C. Smid, van 's Hertogenbosch (telegraaf kantoor), W. Kruyt, van Haarlem (bypost- en telegraafkantoor „Plein"), L- A. J. Ver palen, van Oudenbosch, J. Anthonisse, van IJmuiden, H. van de Poll, van Zaandam, A. M. Parmet, van Amsterdam (telegraaf kantoor), J. Nipperus, van Scheemda, P. van West. van Vlaardingen (telegraafkan toor) en B- Ranke, van Schagen, allen naar Rotterdam (telegraafcursus)16 Sept de vrouwelijke klerk der posteryen en telegrafie lste klasse N. A. Boelema, vanAmerongen naar Bloemendaalde klerken der poste rijen en telegrafie 2de klasse G- H. Hoorn- sma, van Groningen (postkantoor) naar Ame- rongen en J. D. Zimmerraann, van Bloe mendaal naar Groningen (postkantoor), Werkzaam gesteld: 15 Sept. als adspirant-commies aan het telegraafkantoor te Rotterdam de klerken der posteryen en telegrafie L. L. Blokzijl en J. A. van Ham. Het tijdstip van ingang van de verplaatsing van de surnumerairs der posteryen en tele grafie, vermeld in- dienstorder no. 418 en eerst vastgesteld op 1 September 1904, is nader bepaald op 1 October 1904 Eervol ontslagen, op verzoek: 1 Oct. de brievengaarder te Moerkapelle, A. van den Bosch. Eervol ontslagen: 10 Aug. de telefoniste A. Raasveldt, thans met lang durig verlof. De krijgsraad te Haarlem heeft E. D. v. L., milicien van het 10e reg. infanterie wegens desertie veroordeeld tot 6 maanden militaire gevangenisstraf, en den milicien J. R., even eens van het 10 reg. inf., tot 6 maanden militaire detentie, wegens het met woorden beleedigen van een meerdere iu rang. VRIJ DAO 19 AUG. L.K. H.K. Staatsleemnqen. Portugal. Oblig. 3e Serie fr. 500 3 59»/,, Oblig. 3© Serie fr. 2500 3 59s/i« Rusland. Iwang Dombr. Obli- gatien 4'/. 96' 4 Azie. Japan Obligation 1899 4 74' /4 747 g Columbia. Geconsolideerde Bui tenlandsche Schuld. Recepis. L 100 I»/, 24»/,, - Hypotheek- Ban ken Pandb, le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 47» 1001/, Pandb. Bataafsche Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbriefbank 4 99' 4 Pandb. Hollandsche Hypb. 4 99®/4 Pandb. Nationale Hypb 81', 98'/, Pandb. Ged. Hypotheekbank te Veendam 4 100 Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 99®/4 Pandb. Ned. Scheeps Hypb. 4% 101 Be wij/en van Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank f 967» Pandb. idem idem 4 99 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101' Pandb. Rotterd. Hypb. 31/, 977/« Pandb Standaard Hypb. 4l 100% Pandb. Stedelijke Hypb. 4 99'/* Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 100 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 1Ó01.', Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 4 997/„ - Scheepvaart-Maatschappijen. Aand. Holland Gulf Stv.-My. 35 Diversen Qbl. My. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1902 4 98'/a r— Spoortoegleeningen. Italië. Oblig. Zuid-Italiaansclie Spw.-My. A.H. 3 67>/4 - Premieleeningen. Bblgik. Loten Stad Antwerpen 1887 27a 1027, - rAMArasfi Alle NOUVEAUTÉ'» in ROKKEN, ROBES en worden tot spotprijzen OPGERUIMD. Dinsdag 23 Augustus 1904. Vette ossen en koeien goede aanvoer, pryzen waren voor iste kwal. 35, 2de kwal. 33, 3de kw. 28 cents per half kilo. Magere ossen melkvee en vaarkoeien goed aan gevoerd. Vette kalveren redel. aanvoer prijzen waren voor iste kwal. 30, 2de kw. 26, 3de kw 21 cent per half kilo. Stieren goede aanvoer prijzen waren voor ie kwal. 29, 2de kwal. 26, 3de kwal. 21 cent per half kilo. Graskalveren goed aangevoerd Handel in vet vee, vette kalveren, iste kwal. melkvee prijshoudend, mindere soorten mager vee traag, stieren lager in prijs handel stug. Graskalveren werden vlug verkocht. Burgerlijke Stand. GEBOREN17 Aug. Gerrit, ouders H. G- Flux en C. Wolvers. 20. Johanna Antonetta Elisabeth en Huberdina Carolina Johanna, ouders L Binnendijk en H. C. J. van Kranen. Johanna, ouders L. Cus- veller en J. J. da Bruyn 21. Alberta ouders D. J. Hordijk en M. C. van Es. Izaak Petrus Johann Maria, ouders J. Stop pelenburg en J. M. J. Joosten. Dirkje, ouders N. van Eyk en J. A. Radix. Hu- bertus Cornelis, ouders L P. Oosterbeek en C- van Hoorn Dorothea Martina, ouders H. N- Valckenier de Greeve en M. van Bergen. 22. Johannes Anthonius, onders A. J. Ooster ling en J. C. Koop8. Hermanus, ouders W. G. Fredrikse en T. Verhoef. Cornelis, ouders J. J. van Duuren en A. C. Luynen- burg. OVERLEDEN22 Aug. G. Goes, huisvr. van F. Snoek, 38 j. Voor de vele blijken van belang stelling ondervonden bij het overlijden van or.zen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader de Heer MATTHEÜS ESSER' betuigen wy onzen hartelyken dank Uit aller naam, Wed. M. ESSER- v. d. Pijl. By akte den 22en Augustus 1904 ten overstaan van den Notaris G. C. FORTUIJN DROOGLEEVER te Gouda verleden, is door de ondergeteekenden JOHANNES LIEVE VERMEIJ en MARTINUS ARIE VERMEIJ, beiden koek- en banketbakkers er. wonende te Gouda, eene vennootschap aangegaan onder de firma betrekkelijk het uitoefenen eener koek- en banketbakkerij en aanverwante artikelen en hetgeen verder met gemeenschappelijk overleg zal worden goedgevonden. De vennootschap wordt aangegaan voor een onbepaalden tyd. Zullende ieder der vennooten het recht hebben de vennootschap met den eersten Januari van elk jaar te doen eindigen, mits den anderen vennoot daarvan minstens 6 maanden te voren kennis gevende. De vennooten zyn beide tot de teekening der firma in zake hunnen handel betreffende gerechtigd, doch zullen voor de vennootschap geene geldleeniugen mogen doen, noch zich als borg verbinden, tot welke handelingen de bizondere handteekening van de beide vennooten wordt vereischt. J. L. VERMEIJ. M. A. VERMEIJ. 151—2 Spreekuren: TIENDE WEG, 59. bericht do ontvangst van eene prachtige collectie Email, Koper, (Vernikk. Brittannia Metaal), ENZ. ENZ. de kanden! verspreid. Alleen gchf in onze Patent-flacons.

Goudsche Courant | 1904 | | pagina 2