hemlosche verloting BINNENLAND. TAHOE COSTUMES Geen Kinkhoest! Geen Influenza; Superior Druiven-Borst- f-Extract Bouig'- Stadsnieuws. Ontvangen: de NOü V'EAUTÉ'S AM ATMS /Ji/l/lfy Rechtzaken. 370» S taats-loterij BEURS VM ROTTERDAM. AIIVEKTUNTIICN ARIE PIETER VERMEL!, Zenuw- en Maaglijders 2Saa,cLgreTrer He Negentiende groote Trekt Zaterdag 22 October 1904. l&OOO ïxa. Cca^LtecirvteiirL WESSANEN LAAN, Wormerveer, Om ISinkhoosl. Influenza, Itorsl- en Itcidaaiidocniiijr, „Nl ELIAN T BI li", H. N. VAN SCHAIK C SCHAlKkP sin HAAS stoord. Het ia ged«rongen geworden de wa penen op te vatten. Do krijgsraad van de 20ste divisie te Hannover heeft majoor v. Sydow* van het 29ste regiment infanterie dat te Bronswijk in garnizoen ligt, weget.a mishandeling van z(jn twaalfjarig dochtertje veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf en ontslag nit den dienst. B(j het getnigenverhoor bleek dat het meisje een zwak kseupel stampertje was, die steeds by haar broertje achteruit werd gezet en van hare ouders goen goed woord kreeg. Bracht het kind een slecht rapport van school thuis, dan gebruikte de ontaarde vader zyn rijzweep, om haar te kastijden. Eens moest het schaap de hand ophouden, om de slngen met de zweep op het plat op te vangen. Hot vel scheurde ervan en de heele hand zwol op. De majoor was van meening dat hü zijn vaderlijk kastijdingsrecht niet mis bruikt had en hield staande dat hij het meisje steeds op dat lichaamsdeel had geslagen waar een tuchtiging naar de algemeene op vattingen het minst kwaad kan. Een dienst meisje wist echter wel anders te vertellen de majoor sloeg maar luk raak en het kind kreeg slagen, waar die toevallig m erdaalden, zelfs op het hoofd met den knop van een rijzweep. Een oppasser van den majoor vet-klaarde dat hg hot meisje op een kouden winterdag in een wollen ponnetje in den kelder had moeten opsluiten. Het bezwarendst luidde echter het getuigenis vun zekere mevrouw Johnsen, die vroeger bij de familie y. Sydow in betrekking was geweestZij had met eigen oogen gezien, dat de majoor op zekeren dag het meisje bij huar vlecht Van den grond optilde on het daarna twee maal heftig in het gezicht sloeg. Toen majoor v. Sydow het vonnis van zijne militaire rechters vernam, viel hij in onmachteerst na geruimen tijd kwam hjj bjj en riep: „Mjjne arme vrouw, mijne arme kinderen." Verspreide Berichten. Frankrijk. In den Maandag gehouden ministerraad is besloten de Kamers tegen den 18en de zer bijeen te roepen. In den eerstvolgenden ministerraad, 14 October, zal de premier verklaring doen van hetgeen hjj in de Kamer zal aanvoeren met betrekking tot de scheiding van kerk en staat. In het district Eure is tot lid van de Kamer gekozen de ministerieele radicaal Lefèvre, voorstander van de scheiding van kerk en staat met 7895 stemmen. Op den conservatieven candidaat werden 9945 stem men uitgebracht. Door de Figaro wordt gemeld, dat de koning van Griekenland dezo week in Parijs verwacht wordt en daar 14 dagen zal ver blijven. Duitsciiland. Naar uit Dorum aan de Hannoversche Courier bericht wordt, zijn Zondag de beido Franschon, die onder verdenking van spion- nage do vorige maand werden gevangen genomen, in vrijheid gesteld. De geregelde stoomvaartdienst op de Elbe, waarin door de groote droogte stag natie was gekomen, is pas dezer dager, go- heel hervat. Zaterdag was het 25 jaar geleden dat de wetboeken op de rechtsbedoeling (proce dure in burgerlijke en in strnfzaken) voor het in 1871 herboren Duitsche ryk werden ingovoerd. Ook het opperste gerechtshof te Leipzig bestaat thans 25 jaar. Italië. De uitersto linkerzijde der Kamer had het verzoek gedaan tot onverwijlde bjjeen- roeping. Het bureau, daartpe bijeengeko men, verklaarde zich onbevoegd, daar de voorzitter in dezen moest besluiten. Na ruggespraak met de leden van het bureau, besloot hij het verzoek af te wijzen, wat schriftelijk ter kennis werd gebracht. Spanje. De leider der republikeinsche party, Sal- meron, is ernstig ongesteld tengevolgo van oververmoeidheid van een propugandareis. Arabik. De Mullah die niet te grijpen vijand dien de Engelsche.n vleugellam zouden heb ben gemaakt, zooals zijzelf beweren doet woer van zich spreken. Dit Aden wordt gemeld, dat hy pas den Ogader.stam heeft aangevallen, waarbij hy 600 man doodde en oen groot aantal stuks vee bnitmaakte. Do Mullah moet in don lantsten tjjd goed voorzien zyn van wapenen en ammunitie. Zuid-Afrika. In verband met het plan der Boeren om te Brandfort een nationaal congres bjjeen te roepen, ten einde de door deEngelschen niet nagekomen beloften te bespreken, heeft men de mannen, die het initiatief namen tot die bespreking der grieven, van Engelsche zyde uitgenoodigd de quaestie eerst te be handelen met een der vertegenwoordigers der regeering. Bjj de gisteren gehouden stemming voor een lid der Tweedy Kamer in het district Assen werden uitgebracht 3527 geldige stemmen. Do uitslag is, dat er herstomraiug moet plaats bobben tusschen mr. M. W. F. TREUB (vryz. dom.) met 1654 en mr. N. G. PIERSON (lib.) met 906 stemmen De heer H. Bos Kzn. (antir.) had 670 en do heer A. var. der Heide (soc.-dom 297 stemmen. Het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem ontving als legaat van wjjlen Mejuf frouw P. J Hakenberg te Haarlem, een bijzonder kostbaar oud-Japansch kaststel, bestaande uit drie vazen met deksels en tweo bekers. Het legaat werd in de raadzaal van het Museum geplaatst. De afdeelingen der Tweede Kamer hebben benoemd tot rapporteurs over de wetsont werpen tot vaststelling der Indische begroo- ging voor 1905 en tot v6rliooging en wijzi ging daarvantot verhooging der Indische begrooting voor 1905 ten behoeve van maat regelen in het belang van de economische ontwikkeling van Nederlandsch-Indië, tot verhooging van het lste hoofdstuk der be grooting van uitgaven van Nederlandsch Indië voor 1904, en over de overeenkomst met de Fransche ri geering betreffende de tot stand te brengen kabelverbindingen de heeren De Visser, De Waal Malefijt, Van de Volde, Fock en Van Kol. Gemengde Berichten. De dienstweigeraar Klaas Ris, die Maandag in garnizoen te Amsterdam is teruggekeerd, is blijkbaar tot andere inzichten gekomen. Na een bordje soep genuttigd te hebben Ris was vroeger vegetariër - beeft hy een lang onderhoud gehad met den kolonel van het 7de regiment en daarna is hjj gaan exerceeren. i Ris heeft intusschen een verzoek ohwover- plaatsing bjj de hospitaal soldaten verzocht. Hjj is thans ingelijfd bjj de 3de compagnie van het 2de bataljon. Men meldt uit Leiden Gisternacht hebben dieven gebruik gemaakt van de gelegenheid, dat de politie op het terrein dor feestelijkheid was, en op twee stille plaatsen in de stad zich toegang weten te verschaffen tot woonhuizen door middel van een valschen sleutel. In het eerste kuis werden gouden en zilveren voorwerpen ont vreemd, in het ander eenige geldswaarden. Dit Haarlem meldt men Met de werken aan den bouw van het nieuwe station is een aanvang gemaakt door het wegbreken van huizen aan het Bolwerk en het opruimen van kolenloodsen enz. Is dit klaar, dan wordt aan het Kennemerplein het terrein opgehoogd en d&Ar het hulpsta- tion geplaatst. Dit zal in November 1905 gereod zyn. Voor bet Hof te 's Gravenhage werd gisteren gepleit in een ITabrieksmerkenzaak. De N. V. „Vereenigde Zeepfabrieken", ge vestigd te Rotterdam, had voor do Rechtbank to Middelburg gedagvaard de firma S., o. a. met klacht van namaak van merk. Door eischeres was gedeponeerd het woord „Sodex" hetwelk zjj schuin gedrukt, in roode letters, op hare verpakkingen gebruikte. Door ge daagde werd nu gebruikt een woord wat heel veel overeenkomst hiermede vertoont n.l. Sodaexct. waarmede zjj bedoelt Soda- extract, eveneens schuin en in roode letters op bare verpakkingen gedrukt. De Rechtbank te Middelburg zag hierin den bjweerden namaak niet, voornamelijk op grond van typografische verschillen en ont zegde eischeres hare vordering. Vundaar beroep, waarin gisteren voor eischeres werd gepleit door Mr. Z. van den Bergh nit Amsterdam, en voor gedaagde door Mr. H. de Ranitz. PI. voor eischeres betoogde, dat het voor het groote publiek vooral aankwam op don indruk, die een merk maakt; die indruk moest by de beide merken, waarin de woorden Sodaext en Sodex ongeveer gelijkluidend zyn en in uitspraak niet verschillen, onvermijde lijk dezelfde zjjn. Met een beroep op de jurisprudentie was p). van oordeel, dat hier niet gelet moest worden op typografische verschillen, maar op den indruk die de mer ken op den leek makenen dan moest pl. constateeren, dat hier yiets anders dan na maak van merk was, al had men door een kleine handigheid het woord wat gewijzigd. Bedoelde men hier sodaextract, dan had men dit moeten schrijven in twee woorden of met een verbindingsteeken een afkorting vdn extract zooals die hier gebezigd is, komt nooit voor. Pl. voor gedaagde wilde ook niet op de typografische verschillen gelet zien hjj ont kende echter dat het door gedaagde ge bruikte merk zooveel op dat der eischeres geleek, zóó, dat hot publick er door in de war moest komen juist het publiek dat met sodex veel in aanrakiag komt pl. toonde dit door voorbeelden aan let op afwjj kingen als bier aanwezig zyn. Mocht een schoolmeester, zoo meende plal het woord sodaextract anders schrijven als hier is ge daan, een fabrikant is geen schoolmeester en men mag van handelsmerken niet eischen dat zjj taaikondig onberispelijk zjjn. Uitspraak over 5 weken. Op d vraag waarom 't in Singkel zoo roerig is, antwoordt een telegram uit Pa- dang aan de Javabodo" De dekking van de stoomsloep, welke was uitgezonden om de Simpang-Kiri-rivier op te nemen, werd naby de uitmonding van de zijrivier Batoe-batoe des nachts in het bivak licht beschoten- Onzerzijds werden geen verliezen geleden. De vermoedelijke oorzaak van dit vjjandelyk optreden der be volking van het Singkelsclie schijnt haar zetel te hebben in den tegenzin om onder het krachtigste bestuur van Atjeb te worden gesteldde bevolking is namelijk bekend met de plannen om het door haar bewoonde gebied van het gouvernement van Soma- tin's Westkust af te schoiden. Een ernstige brand heeft te Aberdeen ge woed De brand ontstond in een pakhuis van een whiskey-stokery, door het springen van een vat, waarvan de inhoud met een lamp in aanraking kwam. 700-000 Gallons whiskey in het pakhuis opgeslagen, geraakten daardoor in brand en de vlammende whiskey stroomde door de straten. Nadat eenige ge bouwen waren vernield, wist de brandweer het vnur meester te worden Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor, doch er werd voor 1 300.000 gulden schade aangericht. Het dorp Aspe, op de Jyn van Bilbao naar Las Arertas, op den rechteroever van de Nervion, is door brar.d vernield. Velen huisgezinnen zjjn zonder schuilplaats. De schade is zeer groot In Evanston in Amerika had een meisje bjj een brand zware wonden bekomen en om haar weer geheel te genezen hadden de geneesheeren stukken levende huid noodig, 23 personen hadden reeds van een deel van hun huid afstand gedaan, maar er was nog meer noodig en daar niemand zich beschik baar stelde werd per advertentie om stukken levende huid gevraagd. Voor een vierkanten voet huid wordt f 3000 betaald. In do „Ned. Sport" wordt geklaagd over do gebrekkige zorg, besteed aan de ver zending van do honden, die waren inge zonden op de hondententoonstelling te Frankfort. Een gedeelte der dieren, die Dinsdag morgen 8 uur in den trein gingen, kwamen eerst Donderdagavond en Vrjjdag-ochtend aan. Het gevolg van deze langzame verzending is o.a goweest, dat twee kostbare fox-terriers van den heer G. W- van Limburgh te Rot terdam dood te Rotterdam zjjn aangekomen. De arme dieren hadden 72 uren reis gehad en waren wie weet hoe verzorgd gedu rende die drie dagen. In een mjjngang te Gourrières, naby Béthune, ontplofte het myngas op een oogen- blik dat zich een ploeg werklieden in de myn bevond Drie werklieden werden ge dood en vier ernstig gewond. In de Onderlinge Mineraalwaterfabriek te Haarlem wilde eergisteren de meesterknecht een spuitwater-syplion nit een kast nemen, toen, waarschijnlijk door te hooge spanning, do flesch sprong. De man werd hoogst ernstig in het aangezicht verwond. Een oog, dat ge spleten werd, is door een geneesheer onmiddel lijk verwijderd. Ook het ander oog is gekwetst terwyl de man nog eenige andere verwondin gen bekwam. GOUDA, 5 October 1904. Heden morgen ten ongeveer half zeven uur vertrok de omnibus van den heer Both van Schoonhoven naar Gouda. In de Vlist gekomen schrokken de pairden van dqpr liggende telegraafpalen, met het gevolg dat alios te water ging. De koetsier had de tegenwoordigheid van geest de ruiten van de omnibus in te trappen, waardoor de pas sagiers zich konden redden een der vronwen heeft het echter met den dood moeten be- koopen, hoewel nog levend er uitgehaald bezweek zjj spoedig. Het rijtuig met de paarden werd spoedig op hetdrooge gehaald. Men meldt Aan den Hoogen Ryndyk onder Zoeter wonde waar by het gesticht De Goede Herder een kapel wordt gebouwd, welk werk wordt uitgevoerd door den aannemer Dessin? alhier, hebben een 60 k 70 werklieden, grond werkers, opperlieden en metselaars, het wt rk gestaakt, omdat do aannemer niet wilde toegeven aan hunne looneischen. Naar het heet, zullen heden nieuwe ploegen weik- r lieden aankomen. Met het oog daarop zal de aldaar gestationneerde ryksveldwacht worden versterkt. Moordrecht. De heer G. Kerssies, caud. te Sauwerd, heeft voor het beroep by de Gerei. gem. alhier bedankt. Stolwijk, 3 Oct. In verband met den brand die Donderdag-nacht het kerkje dor afge scheiden gemeente voor een groot deel ver nielde, werd heden onze gemeente bezocht door een drietal leden der Rotterdamsche rechtbank. Na eerst het terrein nauwkeurig te hebben opgenomen, begaf men zich naar het raadhuis, waar een twaalftal personen getuigenis aflegden. Wij betwijfelen echter of dat onderzoek eenig licht heeft verspreid omtrent de oorzahk tot den brand. Polsbroek. Een veehouder in deze ge meente kwam jl. Donderdag van Gouda, rijden, toen even voorbij Btolwykersluis de achteras van zyn tentwagen vastliep. Er was geen verwikken of bewegen aan, zoodat er niets anders opzat, dan den tentwagen achter te laten en met een geleend rijtuig de reis te vervolgen. Eerst vier uur latei kon de 'schroef van de vastgvloopen as, die waar schijnlijk te sterk was aangedraaid, worden losgemaakt. Reeuwijk. Onder voorzitterschap van den heer R. Kooiman hebben de bewoners van de afdeeling „De Tempel" alhier eene ver gadering gehouden, waarin plannen zijn be raamd voor drinkwater-aanvoer uit den Reeuwykschen polder. Het water iiv den Tempelpolder is moeilijk verkrijgbaar en daar het niveau van den Reeuwykschen polder hooger ligt dan dut van den Tempel polder zou door aanlegging van eer. buizen net met aansluiting aan elke woning bet water gemakkelijker te verkrijgen zyn. De kosten van aanleg enz. geven nogal bezwaar. We willen evenal van deze zaak 't beste hopen voor de bewoners van „de Tempel". Aan het Gemeente-Verslag over 1903, ontleenen wjj o.a. het volgende Geldmiddelen. Volgens de laatste door Gedeputeerde Staton afgesloten Rekening, zynde die over het dienstjaar 1902, bedroegen do ontvangsten f 589105,80 en de utg.iven 560552,36 zoodat de rekening sloot met een voordeelig saldo van f 28553,44 Gemeente eigendommen, werken en inrichtingen. A. Eigendommen, niet bestemd voor den publieken dienst. Deze eigendommen werden behoorlijk on derhouden waar zulks vereischt werd zyn de gewenschte herstellingen aangebracht. Het exercitie- en scbietterroin, zynde met een uiterwaard aan Schieland's Hoogen Zeodyk, had veel last van overstrooming en instrooming van water uit den IJssel, zoodat het onderhoid wederom veel zorg vereischte De uiterdykskade werd met grond, ver kregen door het uitdiepen van de rivier vóór het Oude Veerstal, daar waar zjj ver zakt was opgehoogd en langs het binnen- talnd versterkt, terwyl weder een gedeelte van de afrastering door palen met prikkel draad werd vervangen. By de nieuwe bergloodsen is door de voetbalclub „Olympia" eene afdeeling voor haro rekening aangebouwd. Het onderhoud van het terrein met wat daartoe behoort kostte aan de Gemeente f 161,39 aan materialen en f 167,97 aan arbeidsloonen. Voor het gebruik van het terrein ten behoeve van het Garnizoen wordt door het Ryk jaarlijks f 100,betaald. B. Eigendommen besterad voor den pnblieken dienst en openbare Gemeente-werken. De voor de Fabricage benoodigde mate rialen werden als naar gewoonte in het openbaar aanbesteed, als gevolg waarvan werd opgedragen de levering van de houtwaren aan de firma A. de Jong Zonen alhier het ijzer en lichte ijzerwaren aan J. H. Kok alhier; in NA.f AARSMANTELS en het koper, lood, zink en soldeer aan Th. A. van Berkel alhier; de verfwaren en het glas aan de firma C. van Dillen Zn, alhier het teer aan J. H. Kok alhier; de kalk aan Jan Zwart Pz. alhier; hot grint aan A. de Waard te Ouderkerk o„ d. IJssel, en bet zand aan D. de Jong te Gonderak. a Openbare Gemeente-gebouwen. In het openbaar werden aanbesteed lo. het buitenverfwerk van den voorge vel van het St. Catharina-Gasthuis aan de zijde van de Haven, den voorgevel van het Oudë-Yrouwenhnis, de Ziekenbarak in het plantsoen genaamd „de Manége" en den aohtergevol van het gebouw der Muziek school, aangenomen door M. Binnendijk al hier, voor f 491,- 2o. bet buitenverfwerk van het Waag gebouw, aangenomen door M. Binnendijk voornoemd voor f 192,25 3o. het binnenverfwerk in het geboow der Avondschool voor Ambachtslieden, even eens aangenomen door M. Binnendijk alhier voor f 318, Het buitenverfwerk van den voorgevel der woning bij de 2e Burgerschool voor meisjes, waarvan de aanbesteding geen gun stig resultaat had, werd opgedrngeri aan M. Binnendijk alhier voor f 100,—. Evenzoo kon het buitenverfwerk van de school No. 3 in de Keizerstraat niet gegund worden, aangezien de inschrijvingen te hoog waren, waarom het in eigen beheer werd uitgevoerd. Verder zyn in eigen beheer uitgevoerd de volgende werken welke gerekend worden tot het gewoon onderhoud te bebooren In het gebouw genaamd „Arti Legi" wer den de vestibule met portaal en de keuken der woning van den concierge geverfd. In bet gebouw der Werkinrichting is het portaal geverfd en is eene kamer met alkoof geverfd en behangen. In het Weeshuis is de naaikamer geverfd, evenzoo de bakkerij zoowel in- als uitwen dig, nadat de kozijnen met betimmering ver nieuwd waren, terwyl de warande op de binnenplaats langs den nieuwen vlengel van eene nieuwe zinkbedekking werd voorzien. In het gebouw der Muziekschool is het lokaal voor de zan?klassen geverfd nadat het oude geschilderde behangsel daaruit verwijderd en voor f 250,— verkocht was eene bovenkamer in hetzelfde gebouw werd geverfd en behangen, In het Oude-Vrouwenhnis is de algemeene slaapzaal geverfd en zijn aan het plafond en de pleisterwerken der muren de noodige herstellingen aangebracht. In het Gasthuis is een gedeelte van het beddenmagazijn afgeschoten ter verkrijging van drie slaapvertrekken voor de verpleeg sters, welke vertrekken werden geverid en behangen. In het Bestedelingenhuis zijn geverfd de benedengang met bovenportaal benevens eene mannenzaal en eene vrouwenzaal. In het Arcliiefgebouw is aan den zuide lijken gevel een schoorsteen gemaakt voor eer.e vulkachel ter vervanging van do gas kachel, die ondoelmatig was gebleken. In bet Gymnastieklokaal by school No. 1 in de Patersteeg is een nieuwe vloer gelegd, terwyl in do by die school behoorende on- derwjjzerswoning de bovengang met trap- portaal en de kenken zijn geverfd en twee kamers zyn behangen en geverfd. In de onderwyzerswoning bij de school No. 2 aan de Nieuwe Haven zijn de trappen, de keuken en een gedeelte van eene bin nenkamer geverfd. ^De dakgoton langs de oode lokalen van de school No 3 in de Keizerstraat zyn van nieuw zink voorzien In de le Burgerschool vool voor jongens werden 80 schoolbanken geverfd, evenzoo de keuken der by de school behoorende on derwyzerswoning. Het trottoir by den toegang tot het Zwem bassin van de Stedelijke Zweminrichting werd vernieuwd, verhoogd en ter bevorde ring van de afwatering hellend gemaakt, terwyl de overdekte kleederen-bewaarplaats voor de bezoekers, die gratis van de in richting gebruik maken, de noodige herstel ling onderging. De Raadzaal in het Raadhuis onderging eene belangrijke nitbreiding. De beide ver trekjes, welke zich ten Westen van de zaal bevonden en waarvan het eene als leeska mer voor de Raadsleden diende en het andere als garderobe, werden daarbij getrokken en met de zaal vereenigd, zoodat zy thans de geheele breedte van het Raadhuis achter het balcon of terras inneemt en beter aan haar doel beantwoordt dan zulks vroeger het geval was. Het daarin aanwezige gobelin-behangsel of behangseltapijt werd in het Rijks-Museum te Amsterdam op welwillend advies van den Hoofd-Directeur, den Heer Jhr. B. W. F. van Riemsdijk, door de firma H. F. Jansen sa Zonen aldaar gerestaureerd voor eene »ora van f 1000,—. Het wegnemen van den scheidingsmnnr en de uitvoering van de noodige betimme- ringen hebben met inbegrip van de wijzi gingen van den schoorsteen gekost f 1006,60» aan materialen en I 334,65 aan arbeids loonen. Voor bot verlengen van het eikenhouten plafond en van den parketvloer is aan de firma G. de Raadt alhier eene som van f 1305,80 uitbetaald. Het vertrek, vroeger in gebruik geweest by den Inspecteur van de Bouwpolitio, die in het Raadhuis zitting hield, werd opnieuw behangen, geverfd en verder ingericht tot leeskamer voor do Raadsleden. De vergaderkamer van het College van Burgemeester en Wethouders werd van een nieuw behangsel en van nieuwe gordijnen voorzien en eveneens geverfd. Gisteren stonden voor de arrondissements rechtbank te Rotterdgm o. a. terecht Op 11 April hadden H. W., 19 jaar, met selaar, en J. L., 42 jaar, los werkman, beiden te Schoonhoven, gelag gemaakt in de herberg van H. Damsteeg to Willige Langerak. Toen het op betalen aankwam, ontstond er ruzie, met dit gevolg dat de kastelein door beide beklaagden werd aan gegrepen, op den grond geworpen en op bet hoofd geslagen. Tengevolge van het op den grond werpen had de kastelein het leewater in de knie gekregen, wat tweemaal afgetapt was geworden en waardoor hy geruimen tyd bedlegerig was geweest De eene beklaagde wist van het gebeurdo niets af, hy kon zich slechts flauw herinneren in de herberg ge weest te zyn, daar hy boschonken was geweest. Zyn medebeklaagde was niet verschenen Veroordeeling werd gevraagd van W. tot drie maanden, van L. tot een maand ge vangenisstraf. 5e Klasse. Trekking van Woensdag 4 Oct. No. 1687 f 100.000. 8903 1 1500. 5379, 12265, 13816, 16562, 18882 en 19737 ieder i 1000. 1930, 5950, 9350, 10994, 11386, 12436 en 18350 ieder f 400. 567, 4304, 5985, 6322, 7838 en 15157 ieder f 200. 672, 3075, 8238, 9668, U286, 12902, 18047, 19283, 20250 en 20403 ieder 1 100. Prijzen van f 70. 90 3533 5815 8817 11996 15322 17859 146 53 5922 57 12078 33 96 289 56 6145 68 12119 15612 17947 614 66 6520 86 40 16 90 57 3622 60 9194 12237 15713 18012 975 62 67 9234 43 64 18167 84 69 6621 9339 12421 65 92 1018 98 6768 70 12536 15894 18207 1207 3736 6871 88 12718 15963 86 28 66 85 95 24 75 18315 96 3811 7013 9438 12813 76 63 1347 3942 68 9645 58 16196 78 1432 4146 80 9755 89 16227 18479 1593 71 81 9804 13001 39 18692 1604 4261 7119 36 42 85 18776 1735 83 36 9921 13331 16306 18947 76 4414 44 10067 13404 73 19005 1841 22 79 10150 13605 16508 19231 49 4619 7262 10217 13706 35 19398 2068 4728 7348 33 89 16684 19712 98 31 7467 10319 13825 16801 57 2103 57 75 35 13902 86 19803 25 75 7726 95 61 16934 19926 77 4816 8221 10448 59 39 20122 88 70 98 10648 14103 71 65 2330 4929 8324 10718 67 81 78 66 5069 97 10881 93 17202 20209 2434 71 8551 87 14369 35 86 2878 5159 76 10916 14530 86 20307 3052 5326 8650 11081 14876 17508 20472 83 98 8719 97 14925 65 20658 3171 5634 40 11157 37 17679 20704 80 5752 68 11591 61 85 41 87 63 70 11981 15307 17846 20933 3215 MAANDAG 3 OCTOBER. L.K. U.K. Staats/eeningen. Portugal. Oblig. 3e Serie fr. 500 3 59»/ Oblig. 3e Serie fr. 2500 3 593/„ Rusland. Iwang Dombr. Obli gation 496' 4 Azie. Japan Obligation 1899 4 74'/4 747 g Columbia. Geconsolideerde Bui- tenlandsche Schuld. Recepis. L. 100 l1/, 24»/j« Hypotheek-Banken. Pandb. le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 41/* 1001/® Pandb. Bataafsche Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbriefbank 4 99' 4 Pandb. Hollandsche Hypb. 4 99'/4 Pandb. Nationale Hypb- 31/, 98*/! Pandb. Ged. Hypotheekbank te Veendam 4 100 Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 99s/ Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 4'/. 101 Bewjjzen van Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank f 96'/, Pandb. idem idem 4 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101*/,, Pandb. Rotterd. Hypb. 3 1/j 9VL Pandb. Standaard Hypb. 419 100' '8 Pandb. Stedelijke Hypb. 4 998/, Pandb. Utreclitsche Hypb. 4 100 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 1001 Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 4997/, Scheepvaart- Maatschappijen. Aand. Holland Gulf Stv.-My. 35 Diver ten. Obi. My. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1902 4 98'/j Spoorweg leen in gen Italië. Oblig. Zuid-Italiaansche Spw.-My. A.H, 3 67V4 - Premieleeningen. Belgie, Loten Stad Antwerpen ISjft2V. 102'/,. - Burger tijke Stand. Haastrecht. GEBORENPioter Willem, ouders A de Mik en J. Verwaal. Adrianus Johannes, ouders A. S. Spruit en A. M. van Kats. Helena Anna, ouders N Stroefkerk en M G. vnn Lent Margje Neeltje, onders W van der Lek en E. G de Kramer. Neeltje, ouders J. Verboom en P. Goedhart. Egbertus, ouders W. Blanken en M. Hars kamp. Johanna, ouders N. Mulder en M Rost. ONDERTROUWD A Blom to Montfoort eu J. M. Kemp. A. van den Berg te Reeuwyk en C. Kwakernaak Heden overleed, zacht en kalm, doch onverwacht, in het Oude Mannen- huis alhier, onze geliefde Vader, Be huwd- en Grootvader, de Heer in den ouderdom van ruim 78 jaren. J. VERMEIJ. F. L. YERMEIJ- Steknueugen en Kinderen. Gouda, 5 October 1904. wordt nit overtuiging, als een werkelijke hulp u den nood, het boek aanbevolen. Na ontvangst van ud res per briefkaart w or It d t boekje franco por post toegezonden door BLOKPOEL'R Boekh. Zaltbommol. in liet openbaar te Hengelo (G.) in het Hotel „de Curpor" van den Heer W 1! WITTE GROOTE WINKANS. -J5()0 "9 HO O F D I' R I.I S prijzen. '2e -prijs .5 Paarden of 2000 Gulden. 3e prijs 5 Vette Koeien of 1000 Gulden. 4e prijs 10 Vette Varkens of 600 Gulden. Voorts: Paarden, KoeienVarkens, Schapen, Itijwlelen, Naaimachines, MeubelenHu Inhoudelijke ^Artikelen en», en». Prijs per Lot. f 0.60 p. p. f 0.56. Verkrijgbaar bjj J. JANSEN te Hengelo (Gold.), die ook Agenten aanstelt. Verder bij: LOUIS BISSCHOP, Sigarenh., Dubbele Baurl B 12, ALBs. JONOENEEL Oontbnven B 78; B. L. RAA8TROP, Lange Groonondaal I 123: JOH. de BOER Lz' Ifazerswoude (Dorp). OPGERICHT ir«S KOlVfNKl.l.PKK lllllllllt IV Voedert uw Vee met de zuivere murwe merk Stereri uitmuntende door boog eiwit en vetgehaite-.en grootste voedingswaarde. Kere-Diploma Parijs 1900. Negen Uouden Medailles. binnen den kortst mogelpei) tjjd tc doen genezen neemt onmiddellijk de toevlucht tot de' vimi ouds bekende, bekroonde en wereldberoemde ÖNINKLLFKE vupentf uit de Koninklijke Stoomfabriek „DE HONINGBLOEM van DEN HAAG. (Hofleveranciers). Flacons i 1,—, 70 ets., 40 et. hij Firma WÖLFF A Co. Westhaven 198, Gouda. A. LATKB8TKIN, Kleiweg E 100 Gouda. E. H. VAN MILD, Veerstal. B 12G, te Gouda. A. BOUMAN, Moordrecht PINK8K Nieuwer kerk ad IJ tel. A. N. van ZESSEN. Schoonhoven. J. Th, TOKKEN, Hoek «n> B v WIJK, Oudewater A. SCHEER, Haastrecht. P. W. v. EDE, Oudewater. K.vandkk HEMDEN te ReeuwijkP. v. o. SPEK Moercapelle D. v. d STAR Wadlingtveen, Wed. J HOLST Waddingeveen. M. KOLKMAN Waddinqeveen P. A i>k GRCX-T, Oudewater A d. JONGH. Oudewater J. P. KASTELEIN, Poiebroekerdam. D, BIKKER, te Benschop

Goudsche Courant | 1904 | | pagina 2