DA”. 1)8 VHÜUW DIT DB DM. ■■■■J Vrijdag 7 October 1904. No. 9536. wzitter. 'I Bulleiilandscli Overzicht. FEUILLETOX 43ste Jaargang. A D V E R T F. N T I E N worden geplaatst 1—5 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. KEVMSGEVIXG I- t van en 5 ons. XI Wordt vervolgd.) nteraad bij H<-er S IN K7 BESTE HADELUI AND. GOIIBSCH E 1.01 It t VI' iVieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken, oretlschcn 1 door eene I schrifteljjk* I binnen. Daar was bet noodlottige gezicht, dat my in de slaapkamer van de eenzame herberg het eerst aangekeken hadDaar lag op het kozyn de bekoorlijke kleine hand, die het moorddadige mes had vastgehouden. Ik had haar dus wel gezien, voordat wij elkaar in het dorp ontmoetten, ’t Was de vrouw uit den droom ’t Was de vrouw uit den droom Telefoon No. d9 Generaal Von Stössel meldt in een tele gram den 284en September uit Port-Arthur verzonden aan den Tsaar Een bestorming gedurende vier dagen door de Japanners voortgezet is door de held haftige troepen afgeslagen. De vijand leed ontzaglijke verliezen. Van 19 September tot des morgens 5 uur op 23 September beschoot de vijand ons hevig en deed hij stormloopen tegen het noordelijke en westelijke front van de vesting, en de vooruitgeschoven ver schansingen. Alle aanvallen werden echter afgeslagen. Alleen vermeesterde de vijand twee redonten by den tempel en de water leiding, die echter door granaten volkomen onbruikbaar waren gemaakt. De waterlei ding zelf is door de Japanners vernield. De laatste aanval op den Hoogen Berg werd hedenmorgen te vijf uur afgeslagen. Daar had de vijand reeds verschansingen bezet, en maxims naar boven gebracht waarmee hij ons beschoot. Generaal Kondratenko zond een luitenant met sappeurs en vrijwil ligers onder bevel van een kolonel af, die bommen met pyroxylin gevuld, in de stel lingen der Japanners wierpen, en deze ver- De onderhandelingen tusschen Frankryk en Spanje, over de Marokkaansche quaeslie. die een tijdlang niet voort wilden, zjjn plot seling zooveel nader by de oplossing geko men, dat deze binnen kort te wachten is. Er behoeven slechts enkele onderdeden ge regeld te worden, en men verwacht, dat liet tractaat bij het aanstaande bezoek van ko- ning Alphonso aan Parijs, door den koning en president Loubet kan worden ondertee- kend. Drie weken na den dag, waarop moeder Alicia Warlock met de vrouw uit den droom vereenzelvigd bad, geleidde ik haar naar de kerk en maakte haar tot mijne vrouw. Ik was betooverd. Ik zeg het nogmaals kan het niet genoeg herhalen: ik tooverd Ww Gedurende den tyd, die er aan mijn hnvtój ^^^Welpen.” lijk voorafging, werd ons kleine huishoudèo ^Mr^at moeder geweigerd had, hare toe opgebroken. Moeder en tante kregen oneenig-stemming tot myn huwfelyk te geven, weigerde heden met elkaar. Moeder, die aan den druom 1 geloofde, smeekte my, myn engagement afte- breken. Tante, die aan de kaarten geloofde, drong er op aan, dat ik zou trouwen- Dit verschil van moening deed een woor denstrijd tusschen de beide vrouwen ont staan, in den loop waarvan tante Chance werkelijk de kaarten op de tafel uitspreidde, die my geluk in mijn huwelijksleven voor spelden, en aan moeder vroeg, of iemand zy insgelijks, by de voltrekking daarvan tegenwoordig te zyn of Alicia later te be zoeken. Dit gedrag van haar kant was aan geen toorn toeteschryven. Daar zy aan den droom geloof sloeg, verkeerde zy aldoor in doodelyke vrees voor myn vrouw. Telefoon Ao. dt. De Uitgave dezer Courant geschiedt dagelijk met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.26, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. 17) Het was geen flauwtezy bleef by hare kennis. Hare oogen wendden zich langzaam van Alicia af en vestigden zich op my. Francis 1” zeide zy, „doet het gelaat dezer vrouw je nergens aan denken Voordat ik antwoord kon geven, wees zy naar haar schrijflessenaar, die op de tafel by den haard stond. „Breng hem hier!” riep zy uit. „Breng hem hier Op hetzelfde oogenblik voelde ik. dat Alicia hare hand op myn schouders legde, en zag ik, dat haar gelaat vuurrood van toorn was, en geen wonder „Wat moet dat beteekenen vroeg zy. Wil uw moeder my belcedigen Ik zeide eenige woorden om haar gerust- testellenwat deze waren, herinner ik my met meer, - zoo verward en verwonderd was ik op dat oogenblik. Voordat ik uitge sproken had, hoorde ik moeder achter my. Tante had haar lessenaar gehaald. Zy had dezen opengedaan zy had een papier daar- Naar het telegraafagentschap verneemt, is generaal majoor Orlof, die by Liao jang over de 54e divisie infanterie bevel voerde, teruggeroepen en bij den generalen staf in gedeeld. Knjgcnuc, 3'/. PK werktuigen het perceel ’t Waren de gemobiliseerde troepen van het ach te legerkorps, onder bevel van den luit.-generaal Mrylof, die de Tsaar by zyn bezoek te Odessa en Tiraspol heeft geïn specteerd. De 8e divisie cavalerie wordt waarschynlyk niet mobiel gemaakt, daar het Mandsjoersche leger genoeg ruiterij bezit en men er eigenlijk geen weg mee weet. By bet 8e korps is o.a. ook de 52e brigade infanterie-reserve ingedeeld, op voel van oorlog gebracht en tot een divisie gevormd onder majoor generaal Miloradowitsj. Men twijfelt echter of zy naar hit oorlogs- terrein zal worden gezonden, daar tot dusver met reservisten geen goede resultaten zyn verkregen. De 54e divisie onder generaal Orlof, aan welker nederlaag de schuld wordt geweten dat de Russen den slag by Lian jang verloren, was uit re>ervelroepen samen gesteld. Zy zyn dikwijls oud, slecht tot den dienst voorbereid en niet van zessen klaar. Reeds daarom behoorde men ben in Rusland te houden, gezwegen nog van de omstandigheid, dat velen huisvaders zyn. Twee korpsen in Mandsjoerye zyn geheel uit Europcesche reserve regimenten samen gesteld, het 5e en het pas aangekomen 6o. De Siberische reserve regimenten, die de 3 Siberische divisiën van het Mandsjoerjje leger daarentegen benadeeld kunnen worden, dan zou hy geen leider der party kunnen blyven. Wel is hy De Italiaansche minister-president Gio- litti is Dinsdag van zyn reis naar Homburg en naar Racconigi te Rome teruggekeerd. En in politieke kringen wekt het eenige ver bazing dat geen vergadering van den minis terraad is bijeengeroepen. De Regeering schijnt dus niet voornemens, Zoo zeggen de Romeinsche bladen, zich bezig te houden met het denkbeeld van Kamerontbinding, dat door parlementaire autoriteiten aan de orde is gesteld en niet meer kan worden voorbijgezien. Maar dit niet alleen wekt verwondering ook het drukke verkeer van ministers en ge zanten met Duitschland. De gezant te Ber lijn, graaf Lanza, is reeds een paar malen heen en weer gereisd tusschen Rome, Rac conigi en Berlijn. En nadat Giolitli een langdurig onderhoud hid gehad met den minister van buitenlandsche zaken, Pissoni, vertrok “'deze onmiddellyk naar Racconigi waar hy door den koning werd ontvangen, en vandaar naar Duitschland. Hetgeheele programma van verondersl cllii - gen over de bedoeling dier reizen wordt weer geopperd het handels verdrag kan deze conferenties niet noodig maken, en de her nieuwing van het Drievoudig Vei bond is pas verleden jaar geschiedt. Er schu t dus slechts over: óf de finrntieele toestand van Italië, óf de oorlog in het Oosten. Men schynt zelfs, nu bet gerucht loopt, dat de Japanners Chineezen wapenen, te vreezen voor de mogelijkheid, dat Frankrijk en Engeland in den Oost-Aziatischen strijd zullen worden gemeld, en schryft Duitsch land en Italië plannen toe, om dit te ver hoeden. Heel waarschynlyk klinkt het niet. Maar nu do juiste beteekonis van het druk- verneomt over Charbin uit Sëoef, dat de Japanners daar 12,000 man versterkingen verwachten Er worden ook toebereidselen gemaakt tot ver sterking van de bezetting van Gensan. uit gekregen- Met langzame en waggelende schreden kwam zy al nader en nader met het papier in hare hand. Zy keek naar het papier, zy keek naar het gezicht van Alicia, zy lichtte de lange wjjde mouw van haar japon op, zy bekeek hare hand en haar arm. Ik zag, hoe de uitdruk king van toorn in den blik van Alicia plotse ling in eene uitdrukking van vrees veran derde. Zy rukte zich van myne moeder los. „Krankzinnigzeide zy bij zichzelf, en Francis heeft mij dit nooit gezegd Met deze woorden snelde zy de kamer uit- Ik wilde haar achterna snollen, toen moeder my een wenk gaf om te blyven- Zy las de woorden, die er op het papier ge schreven stonden. Terwyl deze langzaam van hare lippen vloeiden, wees zy naar de openstaande deur. „Lichtgryze oogen en een puistje op het linkerooglid. Blond haar, dat een weinig naar goudgeel zweemt Blanke armen, eenigszins met haar begroeid. Kleine dameshanden, met een roodachtige tint rondom de nagels, ’t Is de vrouw uit den droom, Francis’t Is de vrouw uit den droom Er vertoonde zich een donker voorwerp voor het raam der kamer, toen deze woorden uitgesproken werden. Ik sloeg een zyde- lingschen blik op deze schaduw. Alicia Warlock was teruggekomen 1 Zy keek naai -.f Het verdrag zal niet alleen bevatten Spanje’s toetreding tot de Marokko-overeen- komst tusschen Engeland en Frankryk aan gegaan, maar ook oen regeling voor den aanleg van spoorweg-verbindingen tusschen Frankrijk en Spanje. De moeilijkheid lag voornamelijk daarin, dat Spanje waarborgen voor het behoud van zyn bijzondere belangen aan de Noord kust van Afrika eischte, zonder echter die belangen juist te kunnen omschrijvenen Frunkryk, die niet meer wilde toestaan dan strikt noodig was, wilde een zeer bepaalde omschrijving van die belangen. De Temps deelt mede, dat Spanje thans aan dien Franschen eisch voldaan heeft, zoodat het verdrag nauwkeurig de rechten der beide mogendheden omschrijven zal. Op welke wyze is niet bekend de beide par tijen zyn zeer gesloten over den inhond, anders dan een blinde heiden, na deze kaarten gezien te hebben, dwaas genoeg kon zyn om aan een droom te gelooven Moeders geduld werd daardoor natuurlijk op een al te zware proef gesteld er vielen van beide kanten harde woorden, waarvan het gevolg was, dat tante Chance in hare boos heid naar hare vrienden in Schotland terug keerde- Zy gaf my een gesilfceven verslag van myne vooruitzichten ii/ (je toekomst, zooals deze haar door de kaarten ontsluierd waren, en daarby een adres, waaraan ik een postwissel ten haren behoeve zou kunnen zenden. „Do dag was niet meer zoo heel veraf,” merkte zy aan, „waarop Francis eH,®teh zou herinneren, wat hy te danken had zyne tante Chance, die zich in haar hwstaat met dertig pond in ’tjaar wist Aan de Birsjevja Wjedomosti wordt uit Mockden geseind, dat de Japanners Chinee zen voor den krijgsdienst aanwerven, afdeolingen van deze hulptroepen vormen onder den naam van Chineesche vrijwillige landweer Deze Chineezen worden met oude g. weren bewapend. Het telegraafagent schap vormen, hebben zich tot dusver uitstekend gehouden. Ze bestaan uit steviger materiaal en, ook, zjjn nog in 1900, tijdens den Bok seropstand, onder de wapenen geweest. De Engelsche minister Balfour heeft een redevoering gehouden in de Schotsche con servatieve club te Edinburg. Die redevoe ring, Dinsdag werd daarop reeds in een tele gram gewezen, is vooral merkwaardig door de verklaringen betreffende het standpunt door fen? minister tegenover de protectie- plannen ingenomen. Hy zeide, nog steeds dezelfde meeningen Ie zyn toegedaan, als in het Sbèffleld program door hem werden vei- kondigd. En wanneer de party in haar pro gram protectionisme wil opnemen, waar door enkele industrieën bevoordeeld, andere i benadeeld er voor, dat vreemde goederen met rechten worden belast, wanneer dat noodig wordt geacht, om Engelsche staats lieden in staat te stellen, met vreemde lauden te onderhandelen op een voor Enge land gunsligen grondslag; dus een „retalia- tion”-politiek. Die zou er tevens toe kunnen bijdragen, dat Engeland zyn toltarieven zoo inric&t, dat het vrye ruilverkeer tusschen de verschillende deelen van het Ryk be vorderd wordt. De verhouding tusschen de groote koloniën en het moederland is van dien aard geworden, dat slechts een vrye conferentie van Engeland met de zelfstan dige kolonies en met Indift in dien toestand klaarheid brengen kan. De conservatieve party, en ook de conser vatieven buiten de party staande, moeten, naar Balfour uiteenzette, zich vooreen poli tiek verklaren, waarvan de strekking is, de koloniën tot deelneming aan zulk een con ferentie te bewegen. Dan kunnen wy er toe bydragen, de ver spreide deelen van het groote ryk meer en meer te maken tot leden van een groote familie, zeide Balfour. nielden De Japanners vluchtten in panischen schrik, vervolgd door vrywilligers van het 5e regiment onder een kapitein. De verlie zen der Japanners bedroegen meer dan 10000 man. De troepen stryden heldhaftig vooral onderscheidde zich het vyfde regi ment. Generaal Stössel meldt verder van den 30sten Sept., dat na de bloedige aanvallen van 19 tot 23 Sept, een betrekkelyke stil stand is ingetreden. Thans rukt de vjjand langzaam voorwaarts. Herhaaldelyk worden uitvallen gedaan. De stemming onder de troepen is uitstekend. Dagelyks komen ge wonden uit de" hospitalen naar het front terug. HRICHTINGFN WELKE GEVAAR, SCHADE OF HINDER KUNNEN VEROORZAKEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOUDA. Gezien art. 8 der HINDERWET; Doen te weten Dat zij vergunningen hebben verleend aan i. L. van Zevenhoven en zijne rechtver krijgende, tot het plaatsen van een gasmotor van ,r vuor het in beweging brengen van ten behoeve zijner wa^enmakerij in aan den Kattensingel wijk Q no. 129. kadastraal bekend sectie A no 3725 2 G. F. van der Want en zijne rechtverkrij - 4&’gende. tot het uitbreiden zijner pijpentabriek door L bijhouw van een werkplaats, waarin een oven ge plaatst zal worden in het perceel aan de Zeugstraat wijk G no. 9. kadastraal bekend sectie C no 609. Gouda, den 6 October 1904. Burgemeester en Wethouders voornoemd. R L. MARTENS De Secretaris, BROUWER. Inzending van Advertentiën tot 1 nur des midd.

Goudsche Courant | 1904 | | pagina 1