.s, Vuurvazen Gasornamenten M A N T EI "omvangen (1. SMITS. BINNENLAND. PELTERIJEN, Stadsnieuws. 3778te Staats-loterij BEURS VAN ROTTERDAM. Costumes, Japons1 llloiisen, rel ofFen, iiioir* AIIVKKTK1MTI ION Societeit„Qns Genoegen". voer Kamerverwarming, IVr Mnta I' 2.50. W. S. POLAK. \o(irtllirttl)aiil.s('li Schoen- en Laarzenmnijazyii KLEIWEG E Suprisc-Pcndanls Kronen M. M. v. LOOPT, Verlichting# Irliltelen GEEMAILIMRDE GOEDEREN, Enniij adres voor (iastjloeiliclil li«iiiioi!ii|il!it'ilnn. regeld zal plaats hebben, maar dat van een terngwerkende kracht, van een accumulatie dus der tot nog toe steeds geweigerde mil- lioenen geen sprake kan zijn. De Temps verwacht, dat in de troonrede, waarmede het nieuwe parlement geopend zal worden, wel eenige mededeeling zal voor komen over do kerkelijke politiek die de nieuwe Regeering denkt te zullen volgen. Nog steeds woedt do verontwaardiging voort in Hongarije, onder de groepen der oppositie, over de wijze waarop Tisza, bij verrassing als het ware zijn plannen heeft uitgevoerd. Die verontwaardiging uitte zich aanvankelijk op ruwe wyze in de Kamer zitting, maar heeft sedert andere vormen aangenomen. Allereerst gaf /y aanleiding tot aaneensluiting en versterking dor oppositie partijen. De eenheid, die niet te verkrijgen was, is plotseling ontstaan als gevolg van Tisza's optreden. En de geheele oppositie heeft zich nu vereenigd, om Tisza's val te bewerken. 'Bovendien is een scheuring ontstaan in de liberale party Verschillende bekende leiders der liberale party hebben Tiaza de gehoorzaamheid opgezegd; daaronder vinden wjj de namen van Andrassy en Szell, Wlasics en Daranyi, Batthyani en Hadik. Om deze afvalligen van bun ongelijk te overtuigen werd Zaterdagnacht in het Oa- &#o een bijeenkomst gehouden waarin Tisza zyn standpunt nog eens uiteenzette. Den volgenden dt^g werd een vergadering van liberalen gehouden, waarin Tisza het woord voerde. Meer dan 2000 menschen woonden die vergadering bij. Tisza zeide, verheugd te zyn door de gedachte, dat de burgery der hoofdstad zyn optreden goedkeurde hy hoopt dat h< t geheele land dit ook moge doen, want hy wil slechts, zy het ook met schending van een vorm, een weg aanwijzen om te komen tot rustigen arbeid. Vnn een „staatsgreep" is geen sprake; de obstructie groepen die don koning in de quaestie willen betrekken begaan daardoor een illoyale daad tegenover den koning en schenden de souvereiniteit van het Parlement. Terwijl Tisza binnen, onder do toejuiching der zynen, dit alles stond te betoogen, hadden zich buiten een lyintal opposanten verzameld, .die een contra demonstratie organiseerden, joelden on schreeuwden, en eindelijk Tisza met sneeuwballen wiepon. De politie moest optreden om den minister te beschermen. Verspreide Berichten. Frankrijk. In parlementaire kringen gaat het ge- ruclvt, dat de minister van financiën Rouvier, die reeds lang lijdende is aan dè nieren, voornemens is af te treden. Als zyn op volger wordt genoemd Delombre, vroeger minister van handel. Uit Bqxg-sur-Mer wordt gemeld van een incident, dat niet bijster strookt met de vriendschappelijke gevoelens, bloötgelegd in do overeenkomst met Engeland. Van ver scheidene Fransche visschersschepen werden namelijk door Engelschen de netten gekapt. Toen de Franschen met minder goede voornemens t den Engelschman aan boord wilden klampen, schuurde deze intijds zyn piek. By de behandeling van de zaak tegen de gebrooders Crettiez voor de rechtbank te Annecy werden door de als getuigen ge hoorde soldaten, gendarmes, en politiebeamb ten zeer bezwarende verklaringen afgelegd. Ook bleek, dat de oudo Crettiez de man was, die zijn zoons tot de bloedige daad aanspoordede verbittering tegen den fabrikant is dan ook groot. Duitschland. De „Köln. Ztg." meldtDe uitnoodiging van Amerika tot een tweede Haagkche con ferentie heeft wel overal in de wereld een sympathiek onthaal gevonden. De Duitsche regeering heeft toegestemd, zonder reeds nu op de bijzonderheden in te gaan. Rusland. Volgens te Lemberg verschijnende bladen zouden door do politie te Warschau 253 jon gelieden zyn gearresteerd Do lijken van de by de jongste ongeregeldheden gedoode personen zyn in ulle stilte begraven. Nieuwe straatbetoogingen worden ge vreesd en daarom is de gendarmerie ver sterkt. Servie. OpBDecomber zal te Londen de verkooping plaats hobbeu van de ja woelen en japonnen van de vermoorde koningin Draga. Onder de juweelen is een diamanten arm band, der ongelukkige vorstin bij gelegen heid van haar huwelyk door den czaar ge- a ichonken. ii üü1BSw"iT M 'rliBST STAT EN-GENERAAL. T KT fC H f# K M A n K H Zitting van Dingdag 22 November. Indische begrooting. De algemecne beschouwingen worden in geleid door den heer Pynacker Hordijk Het verheugt spreker, dat thans door geheel Nederland de verplichting, Indië hulp te verleenen, wordt erkend. Wat de minister in de goede richting wil doen, acht hij wat omslachtig en onvoldoende. Ook voor land bouw en emigratie doe men het mogelijke Voorts worde de bevolking meer tegen den woeker beschermd. Omtrent de vraag of Indië aan Nederland het geleende moet res- titneeren, is spr. van meening veranderd het geld, voor productieve werken geleend, mag worden teruggenomen. „Oorlog" en „Marine" dryven de uitgaven ginds op, zegt spr Uns goed recht, om de Gajoelanden binnen te dringen, acht bij aangetoond voor den oorlog in de Alaslanden mist hy nog een deugdelykon grond. I)e heer Cremor verklaart den finane.iee- len nood van Indië nit den (weinig spaar zamer.) aard van de bevolking. Spr. dringt aan op voordeeliger exploitatie van spoor wegen, en in het algemeen op zuinigheid in de uitgaven. Men heeft bv. recht om te ei8chen, dat de Indische marine niet meer zal kosten dan vóór 1897: vier ton. Van de voorstelllen betreffende de emi gratie naar de buitenbezittingen verwacht spr. weinig, en hy geeft den minister in overweging die voorstellen nog eens na te gaan. Do heer Cremer keurt niet goed de ex peditie tegen de bewoners der Alaslanden, waar met de bevolking vriendschappelijke aanrakingspunten bestonden. 1)3 heer Fock acht den financieelen toestand van Ned.-Indië ongunstig. Het beteekent niets, 'of men de zaken al kunst matig gunstig voorstelt, zegt spr. Het onderzoek omtrent de welvaart der bevolking is te omslachtig, en onttrekt te velen aan hun werkkring. De minister ontbinde bedoelde commissie, en late het onderzoek op andere wyze voortzetton. Zooveel mogelyk moet ook op militaire expeditiën bezuinigd worden. Door herziening van het1 patentrecht, door verbetering van het tarief van invoerrechten, en door boo gere belasting op de buitenbezittingen, kan men de inkomsten nog versterken. 1 I)e heer van Kol is van oordeel, dat de hulp, door Nederland ann Indië te verleenen, onvoldoende en schriel is. Wat wordt aan gepakt, geschiedt eng en bekrompen. Spr. wyst op den geringen aanleg van wegen, en op het weinige dat gedaan zal worden voor do inlandsche nijverheid. Morgen 11 uur voortzetting. Gemengde Berichten. In het huis van bewaring is de g<-reclr lelijke instructie tegen Marins Brouwers, den verdachte van den moord in de Sche- veningscho Boschjes aangevangen. Men meldt uit Rotterdam In do Anthoniestraat No. 10 woont op de eerste verdieping de pakhnisknecht J. Ger ritsen Terwijl de man nog niet thuis was, bevond zich gisterenavond om huif negen de moeder in haar huiskamer op de eerste vordieping achter, terwyl vier zeer jeugdige kinderen zich te bed bevonden in de voor kamer. De vrouw rook brandlucht en begaf zich naar voren en trof de kamer in rook gehuld. Zy wekte de kinderen en snelde met drie kinderen naar buiten, terwyl het oudste een meisje van 7 jaar, mee de kamer uitliep. Tijdens de blussching van den brand, waarbij de rook zeer hevig door het trapgat naar de tweede verdieping trok, werd het 7 jarig meisje vermist. De reddingsbrigade had het brandende vertrek dadelijk door zocht, doch alle bewoners waren in veiligheid. Later vond en der mannen van de reddings brigade het meisje in de gang der tweede verdieping'in elkaar geharkt en bewusteloos door den rook, die naar boven getrokken was. Meer dun een uur werd getracht do levensgeesten op te wekken onder leiding van dr. Gogarn in den politiepost aan de Vyvorhofstruat, doch vrachteloos. Het meisje bleek gestikt to zyn. De brandweer was in een halfuur tijds met twee spuiten den brand meester, die beperkt werd tot de voorkamer en de bedstede. Assurantie dekt de schade. De moeder had een unr t-e voren met een Inciter gezocht onder de bed stede. Een werkstaking, die maar zeer kort duurde slechts 20 minuten brak dezer dagen uit in de „Zaidhollandsche Broodfa briek" aan de Waldorpstraat te 's Graven- hage. Oorzaak was een weigering van de bakkersgezellen, om na een arbeid van 12 uren (zonder eenige rust en in gloeiende bitle) gedurende eenige nren inet ijskoud water de bakkerü te schrobben De directeur legde toen allen, één voor één, 1 dag schorsing op, en een der gezellen werd terstqnd ge schorst. Zyn kameradon weigerden daarop zonder uitzondering den arbeid aan te vangen. Na over en weer praten werd de schorsing ingetrokkenbeloofd dat do gezellen niet meer tot schrobben verplicht zouden worden, en dadeljjk daarop werd het werk hervat. Er is op de Oostkust van Groot-Brittannië weer op een Engelsebe schip geschoten, en raak. Men wist eergisteren nog niet wie de Rchnldige was. Men vermoedt echter, dat Engelschen zelf het hebben gedaan Donder dagochtend vroeg kreeg de Grange, van de Carron-lyn, varende, op weg naar Londen, voorby een eiland in de Fortb-baai, een kogel, die een deel der machines beschadig de. Er vielen kort op elkaar nog ettelijke schoten, die dicht by het schip in het water sloegen of rakelings over de brug gingen. Er'btng mist, zoo lat de uitkijker niet verder dan een anderhalve kilometer kon zien. Denkelijk was do marine op het eiland aan het schijfschieten met geschut. Gasontploffing te Chicago- Omtrent de groote gasontploffing te Chicago valt nog het volgende te melden. Volgens sommige berichten ontploften vjjf gaszniveringstanks, volgens andere 22 olie-tanks, waarin gas werd bewaard voor verlichting van waggons op de terreinen der „Peoples Gas Company". De ontploffing deed over een halve myl afstand overal glazen breken en muren scheuren. Een huis zakte in, waarin 40 mannen uan het werk waren, die waar schijnlijk allen omkwamen. Tot nu toe zyn reeds 40 dooden gevonden, terwyl een aan tal personen nog worden vermist. In de stad heerschte een paniek en de gewonden bleven langen kijd onverzorgd, daar ieder een uit de gevaarlijke omgeving der gasfa briek vluchtte. Een jacht op straat. D'e bewoners van Fontainebleau werden opgeschrikt door het geluid van de jachthoorn en het hondenge blaf, midden op straat. Eqn opgejaagd hort was uit het bosch de stad in gevlucht, door jagers en honden achtervolgd. Daar deze jachtpartij op zoo ongeschikt terrein gevaar voor de voetgangers opleverde, namen dezen ijverig déél aan de jacht en op den boulevard Magenta werd hot dier gedood. Brand op de tentoonstelling te St. Lonis „Central News meldt uit New-York, dat o*p het tentoonstellingsterrein te St. Louis het gebouw van d«n staat Missouri in vlammen is opgegaan. De vliegende vonken veroor zaakten begin van brand in verschillende andere gebouwen. Een brandweerman werd gedood en vele anderen gewond by het blnsschingswerk. De schade beloopt by de 500,000 galden. Maandag even na den middag had in de fabriek van den hoer J. Th. te Venlo een ernstig ongeluk plaats. De 17 jarige knecht, zekere S., nl. was bezig een voorraad lijn koeken in eene breekmacbirfe te doen. Doordat hy meende, dat hot niet ver werkt werd omdat de machine niet paktë, trapte hy er met zyn voet bovenop. Nauwe lijks gebeurde dit of zyn voet werd door de radoron gegrepen, met het gevolg dat zyn geheele been door de machine werd afge sneden. Onder hevige pijnen werd hy naar het gasthuis overgebracht. Naar wjj vernemen is zijn toestand zorgwekkend. (L. K Aan de school te Bavel verzuimde een i 1-jarige leerling, omdat hij als drijver ter jacht ging meteen lid der commissie tot wering van schoolverzuim(B. C.) Men meldt uit Den Haag Gisterochtend werd van de bomschut van de reedery van den heer A. de Niet te Scheveningen, aan den grond zittende ter zyde van het Zuiderhavenhoofd, door 4 matrozen van de bemanning met een roei bootje een anker uitgebracht en ge'zet in het midden van de buitenhaven, ten einde bij opkomend hoog water in den namiddag van gisteren tusschen 2V, en 3 ore te trachten de schuit vlot te krijgen. Reeds is om de schuit een genl gegraven en gelokt de poging dan zon men trachten de binnenhaven in te komen. Te Scheveningen wordt aan vele reeders het voornemen toegeschreven de thuis zeilende bomschuiten, welke spoedig de baring- visscherij eindigen, by hoog water de haven in te sturen, hetzjj geladen het zij na lossing te Vlaardingen of te Maassluis. Reods werd verzekerd dat een paar schuiten nog deze week de haven zouden inzeilen of daarin zich zoaden doen sleepen. In de New Yorksche wijk Williamsburg heeft een noodlottige brand gewoed, waarbjj 12 menschen omgekomen en 50 gewond zyn. De brand ontstond op de derde verdieping van een Italiaansch logement, vier verdie pingen hoog. De oorzaak is niet bekend, maar het vaur greep zoo snel om zich heen dat binnen 15 minaten het geheele buis in vlammen was gehuld. Byna niemand van de bewoners had tijd tot vluchten gehad en uit het brandende gebouw kwam een hartverscheurend geschrei der slachtoffei s. De brandweer was snel ter plaatse en ver richtte ware heldendaden. De eerste spuit gast, die zich tusschen vlammen en rook door een weg baande vond reeds.zos ly ken. Alleen aan de voortreffelijke reddings middelen der New Yorksche brandwecr^ ia het te danken, dat nog 50 menschen, zy het dan ook min of meer ernstig gewond, uit het brandende huis gehaald konden worden. Een man, die nit de vierde verdie ping sprong, kon niet meer opgevangen worden en verpletterde zich liet hoofd op de straatsteenen. Vyf menschen worden vermist, die in het vuur omgekomen of on der de puinhoopen bedolven moeten zyn. Aan binssching viel niet te denken en het huis is dan ook tytaal afgebrand. De brand weer moest zich bepalen tot het behoeden der nabnrige huizen, wat haar slechts met veel inspanning gelukte. De bende, van St. Jan. In December van het vorige jaar werd een jonge man, Costa genaamd, op den hoek van een straat te Marseille onverwachts aangevall n en vermoord Toen oenige dagen later een matroos, Jean Gassin, in een beruchte buurt hardop verklaarde, dat b|j de moor denaars van Costa lafaards vond, werd hy door een geheime rechtbank, een nieu- werwetsch „veemgei icht" ter dood vef- oorleeld. De „bende van St. Jan" kreeg in opdracht dit vonnis uit te voeren en eenige maanden later werd Gassin 's avonds aan* gevallen door 5 leden der1 bendo, die revolverschoten op hein losten en daarop verdwenen Gassin echter, hoewel door vele kogels getroffen, herstelde na «enigen tyd van al zyn wondenToen wees- hy drie zyner aanvallers aan, die dezer dagen voor den rechter verschenen zyn. Het opper hoofd van de „bende van St. Jan" word ter dood veroordeeld, zyn twee gezellen kregen levenslangen 'dwangarbeid. GOUDA, 23 November 1904. VERGA DERING van den GEMEENTERAAD op Vrydag den 25 November 1904, 's na middags half twee. Aan de orde 1. De benoeming van twee leden in het stombureau voor de verkiezing van vier leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken. 2. De benoeming van drie leden der Com missie van Toezicht op het Lager On derwijs. 3. De voorstellen tot wijziging der gemeente- begrootiug voor 1904. (log. St. Nrs. 81 en 83). 4. Het voorstel tot het verleenen van ont heffing of teruggaaf van aanslagen inde plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1904. (log. St. no. 80). 5. Het voorstel tot nadere regeling der bezoldiging van den Boekhouder en van den Opzichter der gumeente-gasfabriek. 6. Het preadvies op het verzoek van H. de Gopy e. a. betreffende het van ge meentewege verlichten der Vorstman- straat. (Ing. St. no 85). 7. Het voorstel in zake door diversen in genomen gedeelten van den berm en de sloot langs den Brugweg onder Wad- dinxveen. (Ing. St. no. 86). 8. Het voorstel tot vaststelling van een plan tot geleidelijke ontruiming van wo- ningen in do wijken K. en O (Ing. St. no. 63). 9. De ontwerp verordeningen, verband hou dende inet de wijziging der Drankwet. (Ing. St. no. 84). 10. D'e reclames van J S. Mqs, J. C. van Vliet, L. M. H&rtz, P. van Sohaik en Wed- Kruyswijk—Spruyt tegen hunne aanslagen op het eerste suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1904. Met de restauratie van den Sint Janskerk alhier, met zyn glazen van de gebroeders Crabeth, wordt steeds doorgegaan. Zoo was de restauratiecommissie oolj van voornemen, liet glas No. 7, een geschenk van Koning Filips II, te doen restanreéren. Van dit-glas, geplaatst in 't noordelijk kruispand, groot 805 j vierkante voet, is het bovenvak, voorstellende de inwijding van den tempel door Salomo, in* 1790 door hagel vernield, en door witte ruiten vervangen. Aanvankelijk was voor hét herstel van het benedendeel (voorstellende de instelling van bet heilig Avondmaal), een deel der kosten aangeboden door d*n heer Rahosen te Amsterdam. Thans heeft deze de restau ratie geheel voor zyn rekefiing geuomen. Aan de firma Schonteri te Delft, zal de herstelling van dit kunstwerk van Dirk Crabeth worden opgedragéq. Te 's Gravenhage is overleden in den ouderdom van 61 jaar mr. P. J. Snel, sedert 1880 advocaat en procorear by den Hoogen Raad, vroeger procureur te Gouda Behalve een verdienstelijk lid der Haagsche balie was mr. Snel vroeger een der corypheën van de liberale partij, eerst in zyn voor malig» woonplaats Gouda, alwaar hy vele jaren als president der centrale liberale kiesvéreeniging de leiding had. Later te 's Gravenhage gevestigd, ijverde hy ook daar voor zijne beginselen als bestuurslid der vrijzinnige kiesvereeniging 's Gravenhage. In de gister te Leiden gehouden vereenigde vergadering van dykgraaf, hoogheemraden, hoofdingelanden en hoofdingelanden-plaats vervangers van Rijnland werd in behandeling genomen en vastgesteld de begrooting voor genoemd hoogheemraadschap dienst 1905, In ontvangst op f 199.650, in uitgaaf op f 198,300, bitig saldo derhalve f 1350. De opbrengst der omslagen in Rijnland werd geraamd op f 102,806, de buitenge wone uitgaven op ,f 10,157,- de onvoorziene uitgaven op f 10,000. Het bundergeld werd vastgesteld op f 1 20 per H.A. Door den minister van biunenlandsche zaken is beslist in een geschil tusschen den districtsschoolopziener te Gonda en den gemeenteraad van Schoonhoven, in zake schuolbouw, zoodat nu de school voor gewoon lager onderwijs zal moeten worden ingericht met KV lokalen en beantwoordende aan alle hygiënische eisclien, bii de wet voorgeschre ven. De zienswijze van don districtsschool opziener is door deze beslissing gehandhaafd. Tot brievengaarder te Moerkapelle is be noemd met ingang van 1 Dec. a s. de heer J. van der Pijl, hoofd der school aldaar. Stolwijk. Voor de zooveelste maal hadden we Donderdag weer eens een rijtuig-ongeluk, en alweer was het tooneel-de Gouw weg inet als achtergrond den Gouwvliot. Twee zoons van den landbouwer B. n.l. keerden uit Gouda terug, toen hun paard by het pas- seeren van een ander voertuig schrikte en met het rijtuig in den Vliet terecht kwam. De eene broer kon er nog bijtijds uitsprin gen, doch de andere ging mee te water. Toch zyn er gelukkig goen menschenlevens te betreuren; wel werd het rijtuig nog al beschadigd en had inen groote moeite om bet paard weer op den vasten grond to krijgen, doch daarmee liep het ongeval af. Schoonhoven. Bij de gisteren gehouden stemming voor drie leden van de Kamer van Koophandel en fabrieken waren nitge bracht 21 geldige stemmen Hiervan ver kregen de heer A. Hoogenboezem 19, A. Kuylenbu g 13, A. C. Kooiman 12, C. Kort land 8, W. C. van der Kop 7 stemmen, Jac. Niekerk 1 en J. Schalij 1 stem. Alzoo zyn herkozen de aftredende leden de heeren A. Hoogenboezem, A. Kuylenburg en A. C. Kooiman. Oudewater. Ten rafcdhuize alhier liggen voor belangstellenden ter inzage de plannen teekeningen en begrootingen der gemeente lijke tramplannen, vervaardigd en opgemaakt door den ingenieur Krieger te Amersfoort. Zij beoogen den aunleg van een paardentram naar het station, dat op een half unr afstand van de gemeente is gelegen. Voor remise wil men inrichten de beroemde „Heksenwaag", wat nit een historisch' oog punt zeer te bejammeren zon zyn, aangezien de bestemming van dit gebonw nog steeds onveranderd is, al worden er tegenwortrdig meer varkens dan heksen gewogen Er ge at dan ook in de gemeente een adres rond om aan den gemeenteraad te verzoeken de plannen op dit-punt te wijzigen en „de Waag" niet aan zijn oude bestemming te ontrekken. Amsterdam 23 November 1904. Volgens het Weekblad van de Commissie- bank te Amsterdam, zijn in de week, geëin digd 22 November, door tusschenkomst dier bank verhandeld de navolgende Minder Cou rante Fondsen Aand. Commissiebank te Amster dam (10 pCt. gestort) 320 Amsterdamscbe Hypotheek bank (20 pCt. gestort) 170 Nederlandsche Amerikaansche Land Mij. (volgestort) 110 B Nederlandsche Zuid-Afri- kaanscbe Hypotheekbank (70 pCt. 4gestort) Noord-Hollandsche Grond* crediet (10 pCt. gestort) Javasche Boschexploitatie Maatschappij pCt. Cult. Mij. Soerberredjo 64 Nederlandsche fabriek van Werktuigen en Spoorweg Materieel Serie A 4 pCt. Oblig. Koninklijke Nederl. Beyerschbierbrouwerij 4 pCt. Oblig. Electrische Spoorweg Maatschappij Aand. Verzekering Bank Kosmos (10 pCt. gestort) Verzekering My. de Zee (20 pCt. gestort) Maatschappij tot expl. van het Americain Hotel Algemeone Waterleiding My. 93 Uitgestelde Schuld Paleis voor Volksvlijt 4 pCt. Oblig. Gemeente Hengelo Winstaand. Holland Bank Opr. aand. Javasche Cult. Mij. Maatschappij tot expl. der Suikerfabriek Kalibagor F 100 -105-115. Winstaand. Kon. Paketvaart My. F 550. Bew. v. Deelgerecbtigheid Ned. Indische Landbouw Mij Opr. aand. Waterleiding Mij. Winstaand. Suikerf. Poorwokerto Cult. My. Gending Cultuur Maat. Kaliwoengoe Plantaran Loten Concertgebouw Amsterdam 83 98 90 320 59 94 14 100 50 45- 14. - 40.- 35— 150— 21— 5— 125 91* 90 15 75 130 107 130 60 Amsterdam 22 November 1904. Als nieuw ingekomen wijzigingen van vraag en aanbod in het Weekblad van de Commis siebank te Amsterdam, vermelden wy U de volgende fondsen GEVRAAGD. Aand. Amsterdamsche Voorschotb. 97 pCt. Nederl. Zuid-AIrikaansche Hypotheekbank Serie A 130 Cultuur Maa s. Gending 130 Oblig. Crediet en Handelsvereni ging Banda 986 Aand. Maats, lot expl. der Rhei- nische Kohlensaure Werke Maats, van Landbouw en Beetwortelsuikerindustrie Pref. aand. Suikeifabr. Poerwokerto Gew. aand. idem idem Aand. Nederl. Scheepsbouw Maats. 120 Weltevreden Exploitatie Mij. van Bouwterreiuen Bouwgrond My Zorgvliet Assur My. tegen brandschade dh op het Leven de .Neder landen van 1845 Verzekering Maats, de Zee Opr. aand. Javasche Cu tunr Maats, f 45. Maats, tot exploitatie der Suikerfabr. Kaligabor Ned. Zuid-Afrikaauscho Hypotheekbank Weltevredei Expl. My. van Bouwterreinen Winstaand. Suikerfabr.Poerwokerto Cultuur My. Kaliwoengoe Plantaran. AANGEBODEN. Aand. Amsterdamsche Voorschotb. Industrie Bank Nederl Crediet en Bankver, Amsterdamsche Hypotheekb Pref. Aand. Oostersclie Hypotlib. Aand. Landboaw My. Manang Billiton My Tweede Rubr. Pref. aand. Suikerf. Poerwokerto Aand. Nederl fabriek van Werk tuigen en Spoorweg Matrieel Serie B Ginnokensche Tramweg My. Rijnlands. Stoomtrarnw. My Westl. Stoomtrarnw. M\j. Öblig. Zuid Ned. Stoomtrarnw. My Opr. aand. Javasche Cultuur M|j. Maatschappij tot expl. Suikerf. Kalibagor Winstaand. Suikerfabr Poerwokerto Opr. aand. Sentaneulor Suikerfabr. Winstaand. Cultuur Maatschappij Kaliwoengoe Plantaran f 25. - De Commissiebank te Arasterdam zal bin nenkort weder eene effectenveiling bonden. Opgave van by te voegen fondsen worden vanaf heden ingewacht ten kantore der Commissiebank, Beursgebouw kamers Nos. 7 en 8 te Amsterdam. f 333— 54 pCt. - 120— 350— 225 30— 15— 100 pCt. 40 89 170 93 104 Bod 110 97 105 115 118 Bod f 50— f 150— 60— Bod le Klasse. Trekking van Woensdag 23 Nov. No. 1833 1 200. 14185 en 20633 ieder I 1500. 2139 en 17278 ieder i 1000. 1920 en 7959 ieder 1 400. 6958 en 9078 ieder f 200. 2283, 5068, 9980, 15678 en 18168 ieder f 100. a 108 3100 6065 9513 12172 15437 18020 15 3217 77 54 73 15534 63 31 31 6124 66 12303 81 81 34 78 76 93 86 15664 18109 80 91 77 9679 12403 15709 90 250 3321 93 98 36 13 18246 56 61 6230 9867 42 45 18316 65 3410 43 97 66 53 22 78 90 6434 9914 12526 83 81 91 98 65 27 51 15830 18491 95 3542 77 31 12688 37 18505 365 58 6558 76 12700 75 49 75 3601 95 10024 16 15936 55 448 52 6660 34 46 44 64 77 86 6717 87 18821 74 69 85 3755 6846 10155 29 83 18601 505 72 6930 65 12997 91 19 7 3814 93 85 13047 16057 25 673 41 7043 10287 13115 04 77 834 3908 81 97 25 16103 18734 99 33 91 10306 27 16204 45 918 41 92 15 32 17 53 34 52 7101 77 69 16328 18801 47 88 15 99 84 4i as 1001 4056 72 10452 13244 65 18956 1209 6'J 7209 90 62 79 19046 47 91 24 10538 80 16439 56 88 4107 56 44 13349 16554 19146 1316 79 76 46 13428 66 64 41 4221 7350 10674 13544 16624 98 1410 4304 7419 10783 97 16733 19248 20 34 75 10801 13728 38 69 40 98 7536 26 42 79 19373 49 4405 71 64 13856 16816 74 1527 71 84 90 91 18 76 1653 4530 92 10925 14011 26 87 92 89 7650 41 49 59 96 1739 4622 76 61 14112 76 19543 52 87 7794 11000 69 76 76 85 4852 7831 45 14206 16992 19676 1810 74 53 59 36 17008 19714 77 4910 7:108 80 14351 39 54 1958 47 8052 99 72 86 19854 2006 57 73 11156 14434 96 92 55 63 88 58 94 17110 93 68 5014 8176 11234 14550 42 97 83 20 88 11359 14610 55 19952 91 74 8284 11102 46 61 20171 2150 77 93 40 50 17304 20204 2269 5143 8326 11514 97 32 19 2334 70 33 23 98 98 34 89 87 42 36 14749 17437 47 2410 5264 67 96 83 48 54 14 5341) 80 11610 14831 76 73 40 62, 8404 29 47 83 20307 2583 83 19 87 14958 17521 12 88 98 8533 11705 15104 79 68 2606 5411 51 6 24 17604 73 66 62 89 64 28 7 120412 2702 84 98 65 44 47 73 20 5501 8600 72 70 51 20501 59 66 18 11803 96 831 96 78 15657 8895 85 15205 17777 20673 2804 5791 8908 11935 19 83 99 2922 5808 14 71 41 85 20721 43 21 71 12007 15323 17826 28 73 80 98 96 50 37 20804 7.6 5942 9152 12108 85 17923 61 3042 '65 9257 26 15418 64 20999 45 6058 9343 VKIJDAÜ 21 NOV. L.K. U.K. Staatsleemnqen Portugal. Oblig. 3e Serie fr. §00 3 Oblig. 3e Serie fr. 2500 3 Rusland, Iwang Dombr. Obli gation 4l/« Azie. Japan Obligatien 1899 4 Columbia. Geconsolideerde Bui- tenlandscbe Schuld. Recepis. L 100 I1/, Hypotheek- Banken Pandb le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 41/, Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 Paudb. Ned. Scbeeps-Hypb. 4' Bewijzen van Deelger. North w. Pac. Hyp. Bank f 9C'/S Pandb. Batanfsche Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbriefbank 4 Pandb. Hollandsche Hypb. 4 Pandb. Nationale Hypb- 31/, Pandb. Ged. Hypotheekbank te Veendam Pandb. idem idem Pandb. Rotterd. Hypb. Pandb. Rotterd. Hypb. Pandb. Standaard Hypb. Pandb. Stedelijke Hypb. 4 Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 4997/g Scheepvaart- Maatschappijen Aand. Holland-Gulf Stv.-My. 35 Diversen Obl. Mij. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1902 4 Spoorweg leeningen Italië. Oblig. Znid-Italiannsche Spw. Mij. A.H. 367»/4 Premieleeningen bhi.oiE. Loten Stad Antwerpen 1887 2'/, 102'/, 59»/Ifl 59'/.. 96' 74"', 24'/,, 100'/, 99'/, 101 99', 99'/, 98 74' 4 100 4 4 3'/. 101'/., 97'/, 100'/, 99'/. 100 100'/, De NOU VEAL'T É'S in zyn in zeer groote keuze tegen do meest concnrreerende prijzen voorhanden. Aanbevelend, '/"Awms Commissarissen der Sociëteit ^Ons Ge noegen" brengen ter kennisse van HH. Leden, ingevolge Art. 30 van liet Rqglement, dat 6Ü gelegenheid van de 2e Abonnement- Tooneel voorstelling op DONDERDAG den 24 NOVEMBER 1904, tie SQClKT/SiT tutu des avonds Z hS O UHaf gesloten xitl zijn. Namens hot Bestuur, J. J. PRINS VAN DOESBURGH, Secr. Gouda, 23 November 1904. op eiken lamp te plaatsen GOUDA, Tiende weg. alle soorton WINTERSCHOENWERK, stark SCHOOLI, AARZEN, OVERSCHOENEN mork „de Weegschaal", enz., in het tegenover de Kleiwegsteeg Aanbevelend Alle reparatiën en aangemeten werk. in alle stijlen. voor Salons, Eetkamers, Zitkamers, Serres. ORNAMENTEN voor Winke'lvcrlicbting. Gasfitter, DnbUelebuurt B 13 Telefnr. 117. SPECIAAL MAGAZIJN VAN BADEN, GEI.1SER8, KOOKPLATEN, OAS- FORNUIZEN. Onnoemelijke keuze nieuwste soort GASBALLONS. GROOTE VOORRAAD giftvry, uit do Kamper fabrieken BERK EN ZOON. „Bukroond" Tentoon- ■tollingSchobnmnkory •'Hage, Aug. 1BW. keurig poote- ran alle l'.art gekleurd eeboenwerk. Vorl.rygl by winkolioro in oohoenwerk Galan- M'ion, Drogorye» one. Men lotte goed op naam en labriekmnerk. Gen.-A gent; W kar d «ma en Arnhem

Goudsche Courant | 1904 | | pagina 2