lüsvEmmiNB. SOLO p. hoppi; PUNCH. Kaatje hield een jaar lang boek en bevindt dat: BINNENLAND. Doctor DE WILDE, looi Nederland 1905 Buitcnlandsch Overzicht. 8TATEN-G ENER AAL. T IT M K iP B M A n K R. A I> VEIITENTI EN AGENT. GOUDSCH Accountantskantoor, li een Grijs Haar meer! De Nieuwe London Izaitk Cats, Siroop en Ci U-oen Punch. Firma C. Lourens. en Metaalpoetsextract Prijs 00 Cent. TE IIIJIJU HEERENHUIZEN Zenuw- en maaglijders IS a,a,d.g:eT7-ex heerlijk smaakt boterham ti hradn ra te bittin. WESSANEN LAAN, Wormerveerj nel best bekende middel legen llloed- arinoede en Zenuwzwakte. Geen beter middel voor zwakke magen en Blcedarme gestellendan A N G i I i O I!. KINADRUPPELS VAN DR, DE VRIJ Egelantiersgracht, RUM- CITROEN- ARAO BURGUNDY- AMSTERDAM. De arbeidsbeurs te Wiesbaden beeit nog a een afdeeling voor de plaatsing van vrouwen in de hoogere beroepen (kinderjuffrouwen, haishoadsters, boekhoudsters, ziekenverpleeg sters enz.). De plaatsing van vrouwen be hoort te geschieden door tusschenkomst van vrouwelijk personeel. De Haagsche arbeidsbeurs, die, blijkens de toelichting, geheel op de hier mede ge deelde beginselen steunen zal, is dus naar Duitsch model opgezet. Het eenige wat een afwijking van deze juiste en in de praktijk beproefde denkbeelden vormt, is dat B. en W. zeggen, dat later nog de wenschelykheid van het heffen van een laag recht zou kun nen worden overwogen, al dient de instelling in het begin kosteloos te werken. Dat lage recht zoudon wij in het belang der instelling zelve gaarne heelemaal van de baan willen hebben. Anderzijds schijnt het raadzaam te zyn tor bevordering van persoonlijk contact met de werkgevers een afzonderlijke loca- liteit voor bon in te richten, ook met af zonderlijken ingang. Want, welke hartelijke scheiding van klassen dit ook lijke, men dient rekening te houden met bestaande gevoelens en voor alles het belang der in stelling in het oog te houden. Intusschen deze kleine bedenkingen doen niets af aan den lof, die het gemeentebe stuur van dert Haag toekomt, van in dezen den overigen Nederlandschen gemeenten een zeer goed voorbeeld te hebben gegeven. Naar generaal Koeropatkine gisteren aan den Tsaar seinde is de commandant van het derde leger, de generaal der cavalerie baron Kaulbars, te Moekden aangekomen. De correspondent van de „Birschwya Wje- domosti" te Sjangwansjan seinde gisteren aan zijn blad dat het gerucht gaat dat de Japanners met schending van de onzijdigheid van China bezit hebben genomen van den spoorweg Simmingting— Sjanhaikwam en dat verkleedo Japansche soldaten in het station Goabandzy drie Chineesche officieren, reizi gers, hebben aangehouden. Gistermorgen is te Pretoria in tegenwoor digheid van '2000 Boeren een lijkdienst go- houden voor wijlen president Krüger. De dienst was hoogst indrukwekkend. De voor naamste Uollandsche predikanten hielden lijkredenen ter verheerlijking van de deugden van den overledene. Ds. Bosman wees er in zyn rede op dat de Boeren thans leven onder een vlag die geldt voor het symbool van het recht en de vrijheid. De Boeren zijn over de geheele wereld vermaard om hun ordelijken aard en hun eerbied voor de wet Deze eigenschap pen zullen zjj handhaven, maar zy zullen nooit vergeten de beginselen van hun voor- maligen leider. Al blijven ze trouw aan de nieuwe ^lug, ze zullen hun taal niet vergeten en het Boerenvolk zal de ontwikkelingslijnen volgen die president Kruger voor hen heeft afgebakend. De predikanten» Louw en Postma brachten hoofdzakelijk hulde aan Kruger's vaderlands liefde en aan zijn voorbeeldig godsdienstig leven. Het nieuwe Spaansche ministerie is aldus samengesteld generaal Azcarraga, minister president en minister van marine; Vadillo, binnenlandsche zaken; Castellano, financiën Villard, oorlog; Lacierva, onderwijs; Agi- lar Campo, buitenlandsche zakenUgarti, justitieCardenas, landbouw. Voor de portefeuille van openbare werken is nog niemand aangewezen. Sir Thomas Barclay, de voorzitter van de Engelsche Kamer van Koophandel te Parijs en een ijverig kampioen voor den vrede is door de Standard geinterviewd over de betrekkingen tusschep Duitschland en En geland. Sir Thomas begon met de verklaring, dat de stemming tegenover Engeland in Duitsch land niet zoo vjjandig is als de pers der beide landen wel zou doen vermoeden. Veel erger daaje ontstemming van thans tusschen deze bei(fe fanden was die in 1900 tusschen Frankrijk en Engeland. Toen stonden de beide laatsten voor den oorlog, en toch is een verzoening mogelijk gebleken. Sir Thomas wees er op, dat de stemming in Engeland niet door de Londensche pers wordt vertegenwoordigd, en dat men even min de stemming in Duitschland moet nf- meten naar die in Berljjn. De beide hoofd steden zijn de middelpunten der diplomatieke en financieele belangen, maar daarachter staar, handel en industrie, die beslist tegen een oorlog zijn. Hamburg als koopstad, en West- falen, het Lancashire van Duitschland, zijn daarvoor de bewijzen. De vrede is in het belang van Engeland, maar zeker evenzeer in het belang van Duitschland. En het is slechts de pers, in de eersto plaats de Engelsche, die dit niet inziet. Doch elk anti Duitsch artikel in de Engolscho bladen doet het aantal stem men toenemen voor de vlootuitbreiding in Duitschland Al is Engeland voor het oogen- blik nog de sterkere op zee, het moet niet voorbijzien dat Duitschlands vloot zich voort durend uitbrsifit, en dat die vloot uitste kend is. Zou de strijd tusschen deze beide landen uitbreken, dar. zou dit alleen tengevolge hebben, dat de handel .Van beiden overging aan de Vereenigde Staten. En daarom meent sir Thomas Barclay, dat vooral een beroep noodig is op de groote economische belangen van Engeland en Duitschland, die een toe nadering noodig maken en waarvoor een oorlog noodlottig wezen zou. De verhouding tusschen Frankrijk en En geland zou die toenadering geenszins in den weg staan. Integendeel, Frankrijk zou die toejuichen, omdat daardoor de vrede van Europa beter gewaarborgd zou worden En dat die vrede niet verbroken worden zal wenscht geheel Europa, Frankrijk in de eer ste plaats. De Standard wijst er op, dat in Engeland vooral het gevoel heerscht, dat Duitschland een mededinger op de wereldmarkt is. Maar zegt het blad, Frankrijk en Japan zjjn dat ook en straks zal blijken dat de „verwante" Vereenigde Staten de grootste mededingers van Engeland zijn. Kan Engoland dan alle volken gaan be vechten, wier handel en industrie zich zoo uitbreiden, dat zy gevaar loopen concurren ten te worden Én een Fashoda staat niet tusschen En geland en Duitschland. Integendeel, de Duit- scho regeering heeft zich tegenover Enge land steeds bescheiden en vriendschappelijk getoond. Ondanks Fashoda is Frankrijk thans de vriend, bijna de bondgenoot van Engeland. Zou dan de toenadering tusschen Duitsch land en Engeland onmogelijk blijken De stryd der oppositie in de Hongaarsche Kamer tegen het gewjjzigd reglement var. orde is gisteren weder met groote heftigheid horvat. Nu de regeering op twee punten de oppositie ter wille is geweest, door Von Perczel niet te doen presideereir en de „pre sidents wacht" niet langer in de zittingzaal te doen plaats nemen, is natuurlijk by de oppositie het verlangen naar de grootste con cessie, de intrekking van het gewijzigde reglement, levendiger dan ooit. Het is bekepd, dat in de bijeenkomst der Kamer van 10'November de president Von Perczel het ontwerp-Daniël, dat niets anders was dan het door Tisza ingediende en later teruggekomen wijzigingsvoorstel, wyl het door een voldoend aantal leden gesteund werd, in stemming liet brengen en aangenomen ver klaarde, terwijl de oppositie nog bezig was daarover te beraadslagen In de zitting van gisteren legden dedeiders der oppositie verklaringen af, waarvan de korte inhoud was, dat zy het tijdelijke regle ment niet zouden erkennen, en dat geen verzoening mogelijk is, zoolang dat regie: ment niet wordt ingetrokken. Minister Tisza verklaarde namens de Re geering, dat van intrekking geen sprake kan zyn. Het gewijzigde reglement is door het huis aangenomen, wijl dit de plicht erkent de obstructie te onderdrukken. Gedurende de redevoering van Minister Tisza maakten de afgevaarden der oppositie zulk een tumult, dat er geen woord van te verstaan was, en de vice president Jakabffy de zitting moest schorsen. Nauwelijks was do zitting her /at of de vice-president veroorzaakte een nieuw tumult door te spreken van „het gewijzigde regle ment" De oppositie maakte hem het verder spreken door het luide rumoer onmo gelijk* En voor de tweede maal moest de zitting worden geschorst. Nog eens wilde de regeering zien, of vergaderen mogelijk wasnog eens wilde minister Tisza pogen de oppositie tot reden te brengen maar nog eens bleek het, dat de oppositie een ruim gebruik maakte van haar talent om lawaai te schoppen. Or.der dat laWaai werd voortdurend de kreet ge hoord, waarin Tisza werd uitgenoodigd door een politieke „Harakiri" aan zyn ministerieel leven een einde te maken En voor de derde maal moest de zitting worden verdaagd! Voorloopig heeft Tisza nog geen plan om heen te gaan, en schijnt ontbinding waar schijnlijker dan aftreding. Zitting van Vrijdag 16 December. Staatsbegrooting. Bij de verdere voortzetting van het debat over de begrooting voor Waterstaat (a/d. „Spoorwegen") worden een aantal vragen gedaan en wenschen kenbaar gemaakt door verschillende leden door den heer ter Laan omtrent verbetering van los- enjlaadplaatsen te Hoogezand en te Kropswolde; door den heer van Helsdingen nopens gemakkamers in do 3e klasse, de verlichting enz., en het onbillijke van het vorderen van een waar borgsom van houders van kiloraeterboekjes door den heer van Kol nopens ontbreken van' dubbel spoor op {de lyn Enschedé— Hengeloo door^den heer Smeenge,' die kla gende over de tarieven, er op wyst, dat een Haagsch blad een afzonderlijke rubriek voor .spoorwegtariefklachten heeft geopend door den heer Marchant, die reads voor de vierde maal 'een nieuw stationjvraagt voorjDeven- ter- De heer Drucker hotfdt, hetgeen hy ook namens zijn politieke vrienden heeft te zeggen omtrent Staatsexploitatie van spoorwegen, terug tot aan de behandeling van de betreffende |motie Bij die gelegen heid zal dan tevens ov/er den toestand, waar in de employés verkeeren enz. worden gesproken- De heer Melchers||evenwel spreekt daar over reeds nu, en wel naar aanleiding van het sedert de staking verschenen rapport der spoorweg-enquête. Hy oackfc daaruit gebleken, dat de stakenden destijds gelijk hadden en betreurt, dat zy er niet op vooruit zjjn gegaan. Nog steeds is de rechtspositie der spoorwegarbeiders niet geregeld Spr. is evenzeer voor Zondagsrust als de heer van Asch van Wyck, maar niet op Bybelsche gronden, want dan zou de Za terdag de juiste rustdag zyn; wèl is een rustdag op den Zondag veel beter dan eon willekeurige dag in de week, maar hy wil den vryen Zondag niet ten koste van de extra treinen, die soms op Zondag noodig zyn.' Er zou evenwel veel meer Zondagsrast kunnen worden gegeven, wanneer niet te weinig personeel in dienst wer<) genomen. Het scheidsgerecht, ook wanneer het uit spraak doet in het voordeel van een arbei der, wordt niet gehoorzaamd. De heer Treub dringt aan op medewer king der Regeering, opdat de aanleg van den Noordooster lokaalspoorweg spoedig kunne geschieden. De heer Merkelbach bepleit de belangen van een aan te leggen stoomtram Maas tricht -Vaalsden heer de Stoers zou een beter station te Maastricht aangenaam zyn den heer Janssen een stoomtramValkenbïirg Heerlen De heer van Gyn klaagt over de spoorweg dienstregeling, die Dordrecht in ongunstige conditie brengt. De heer Brants betuigt sympathie mot de rede van den beer van Asch van Wyck nopens Zondagsrust. De heer Talma weerspreekt de bewering van den heer Melchers omtrent het afkeu rend oordeel, dat de enquête commissie over de spoorwegdirecties zou hebben uitgespro ken. Integendeel verklaart de commissie, dat de directies hUn geldelyken plicht jegens het spoorwegpersoneel „niet hebben verwaarloosd". Artikel 113 van het spoorwegreglement fan men niet in de eerste plaats gebruiken m de positie van het spoorwegpersoneel te verbetoren, immers duidelijk staat er by, dat het ingesteld is om de veiligheid en den geregelden dienst te verzekeren. De minister van Waterstaat erkent in zyn antwoord, dat, hoe men ook denken moge over het al dan niet wenschelyke van Staatsexploitatie, het toch vast slaat, dat het koninklijk besluit van 9 April 1903, ter bescherming van de belangen van het perso neel, zoo eerlyk en nauwgezet mogelijk be hoort te worden uitgevoerd Het eerst nu heeft spreker's aandachtde bevordering van Zondagsrust. Inkrimping van den dienst op Zondag heeft de sympathie van het publiek blijkbaar niet, en stuit op praktische bezwaren af. Het zal dus moeten gevonden worden op de persoonlijke diensttijden. Omtrent de vele speciale punten, door verschillende sprekers behandeld, geeft de minister inlichtingen of belooft hy nadere overweging. Den heer Talma bedankt de minister voor zyn rede en evenzoo den heer Drucker voor zyn thans écarteeren van het moeilijke vraagstuk van Staatsexploitatie van spoor wegen, dat later in behandeling zal komen. De heer Melchers komt op tegen de anti- stakingswetteii, nu van Regecringswege wordt geconstateerd, dat het invoeren van een loonregeling van boven af, bezwaren heeft. Hy vraagt, of de liberalen nu nog met die wetten zouden instemmen. De minister verklaart, persoonlijk groot voorstander van volkomen Zondagsrust te zijn, maar dat hy, als minister, niet te zeer in de bestaande maatschappelijke toestanden kan en mag ingrijpen Ook op de andere punten antwoordt de minister met enkele woorden. De verdere beraadslaging over het hoofd stuk ftordt geschorst tot Zaterdagmorgen 10 uur. Gemengde Berichten. De pry's van 100,000 fr. derf/laatste trek- king van Antwerpen is ten deefgevallen aan eene dagloonster van Luik, /rouw Peters. Nooit verrichtte do blinde fortuin beter werk dan ditmaal Inderdaad, vrouw Peters ver loor enlangs haren echtgenoot en werd zon der middelen achtergelaten met drie kleine kinderen. Twee dezer waren reeds in een weezenhnis geplaatst, wanneer de moeder by 't nazien der laatste trekking, tot hare groote vreugde bemerkte dat haar eenig „lotje" was uitgekomen en de groote pry's van 100,000 fr er op gevallen was Zy heeft dadelijk hare kinderen uit het weezen huis weggetrokken en zal nu een gerust leven met hen kunnen leiden. (Vlaamsche Gazet.) De Tentoonstelling van Kunstnaaldwerk die in het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem geopend is, blijft de algemeene belangstelling trekken en deze eerste poging om de vrouwelyke handwerken in betere richting te leiden kan als zeer geslaagd worden beschouwd. Met de meeste plaatsen van ons land, alwaar scholen voor de vronwelyke handwerken gevestigd zyn worden aanvragen tot den Directeur van het Museum gericht, teneinde vryen toegang tot de ten toonstelling te verkrijgen, zoodat thans reeds een paar honderd leerlingen van d6ze gelj- genheid gebruik hebben gemaakt. De tentoonstelling wordt 31 December gesloten- Het Amerikaanscbe Huis van Volksver tegenwoordigers heeft besloten, dat een raads heer van het Bondsgerechtshof Charles Swayne wegens verregaand wangedrag in staat van beschuldiging zal worden gesteld. Genoemde heer moet namelijk in één jaar '212 dagen van zijn district (Florida) afwezig zyn geweest en in een beëedigde verklaring meer onkosten in rekening hebben gebracht dat die werkelijk bedragen hebben. Sedert 74 jaar is iets dergelijks met geen lid van genoemd Hof voorgekomen. Luidens bericht nit Londen vnn Woens dag heeft een hevige sneeuwstoim de kusten van Schotland geteisterd en is o. a. een Glasgowsche stoomboot met tien man vergaan. Naar men aan de Schied. Ct. mededeelt, zyr. een zestal glasblazers naar België ge weest en hebben daar met de firma Van den Berg Co. te Antwerpen afgesproken, dat een 60-tal werklieden (stakers by de glas industrie te Schiedam) binnen 14 dagen by die firma aan het werk zullen gaan. De glasfabriek der firma v. d Borg Co. heeft gedurende 3 jaren stilgestaan en de benoodigde flesschen betrok zy in dien tijd uit Nederland. Nu zy goed personeel kan bekomen legt zy de vuren weer aan, en zal zy zoowel met houten als met ijzeren vormen do vierkante en de ronde flesschen laten maken. [Jit Arnhem meldt men Voor eenige dagen werd by de firma D. in de Kortestraat alhier de brandkast gefor ceerd en daaruit een bedrag van f 900 met verschillende papieren enz. gestolen. Verdacht daarvan werd de teekenaar H. T in dienst dier firma, een uitei st bekwaam man, die evenwel wegens valschheid in geschrifte reeds kennis had gemaakt unt de gevangenis. Deze was spoorloos verdwenen. Uit Dordrecht worden later de boeken en papieren teruggezonden. Nu blijkt wel, dat dit een list is geweest om de politie op het dwaal spoor te brengen, want hoewel men meende dat hy als deserteur niet in Duitschland zou durven komen, heeft hy toch daarheen de wyk genomen. Gistermiddag is hy te Dusseldorf gear resteerd. Naar wy vernemen zal primo Februari een nieuw tijdschrift verschijnen, getiteld „Zoölogische Bladen", Maandblad gewijd aan populaire dierkunde, in haar geheelen om vang, onder redactie van J. Hendrik van Balen. De uitgever P. Beitsma te Deventer zal geen kosten ontzien om dit blad aantrekkelijk te maken, want behalve de gewone zwarte illustraties, zal dit tijdschrift vooral uitmunten door in kleuren uitgevoerde kunstdruk-platen, naar aquarellen van den bekenden Duitscben dierschilder Wilhelm Kuhnert. Tot de uitgave van dit blad is besloten, omdat er onder onze bladen nog geen bestaat uitsluitend gewijd RRn populaire dierkunde en men verwacht .ffat het welkom zal zyn bij alle dierenvrienden yi het algemeen, zoo wel als by tal van beoefenaars van onder- deelen van deze nitgebreide wetenschap- Üp veelvuldig verzoek mijner patiënten heb ik gemeend te moeten bedanken voor de mij aangeboden betrekking VBn Genees heer Directeur aan eene Inrichting voor Huidziekten en Electrotberapie te Brussel, dank voor de gelukwenschen dezer dagen ontvangen. HUIDARTS, Openrijt'u In 20, KOTTEltDAM. GROOTE BINNENLANDSCHE GLAS VERZEKERING met billy ke tarieven, VRAAGT voor Gondii en omstreken een actief Brioven franco onder No. 2561, bureau van dit blad. gevestigd Fluweelensingel It 632, belast zich met alle Accountants-werkzaam heden. E. A. ZWAANEYELI), Public Accountant en Leeraar Boek houden RL- O. -EXPELLER hheumatiek veBKOUDHEDEN Verkrijgbaar in fiesschen 50 ets., 75 ct. en f 1.25 by H.H. Apothekers en Drogisten Let op het merk AN KEU! F. AD. RICHTER Co., Rotterdam. Te Gouda by C. LUGER, Apotheker Markt en by WOLFF <5L Co. Westhaven 198 doet de grjjz» haren binnen enkele dagen verdwijnen, maakt bet haar"glanzend en zacht, belet het uitvallen en neemt de pelletjes van l.et hoofd weg. Eischt öp den halsLondon. Prjjs: f —.85 en f 1.50 per flacon. Verkrijgbaar in de ROZENDAAL M 9, by Papier molen, EOUüA. Aanbevelend, TELEFOON No. *8- !tea uitgepoetst merk „ROOD KRUIS" uit de fabriek van Firma H. SARDEMAJtfN te Zevenaar en Emmerik spannen de kro >n. Verkrijgbaar tc Gouda by R. ZANDVOÖRT, M. A. CATS, H. ZANDVOORT, J. S. MOSSEL, Firma L. DE JONG, A. DRPST te Woerden by N. DE KRUIJ^F. is eene SCHEURKALENDER die eiken dag een mooi gezicht uit ons schoon Nederland geoft, waarvan elke eerste van de maand in kleuren is gedrukt. Hei Schild is eon keurige ropro- ductie naar eon Schilderij van Mei. THÉRÈ3Ë SCtiWARTZE Hot is een sieraad voor de Huis kamer en heeft uit een peada- gogisch oogpunt veel waarde, I zoowel voor kinderen als voor volwassenen. Het sucoes is buitengewoon groot. I In eiken Boekhandel te verkrijgen of I fr. p.p. door den uitgever S.BAKKER Jz. Koog-Zaandyk, met 15 cent verhooging. I in de Krugerlaan met TUIN, 6 Kamers, ruime] Warande Keukon en Kelder, voorzien van Gas- en Waterleiding. Direct te aanvaarden. Te bevragen TURFMARKT H 258. wordt uit overtuiging, als een werkeljjke hulp in den nood, het boek aanbevolen. Na ontvangst van adres per briefkaart wor It d t boekje franco per post toegezonden door BLOKPOEL'S Boekh. Zaltbommol. mmmmmtrnrnrnm—mmmmmmm—mmmmmmm—mm veel voordeeHger is dsn natuurboter op de voortreffelijk la om OPGERICHT ir«S. KONINKLIJKE FNBHIEKEN. Voedert uw Vee met de zuivere murwe merk „8ter" en uitmuntende door hoog eiwit en vetgehalte en grootste voedingswaarde. Eere-Diploma Parijs 1000. Negen Gouden Medailles. SANGUINOSE. De SANGUINOSE is het middel in alle gevallen waar uw bloed arm, of de bloedsomloop onvoldoende is. De SANGUINOSE wekt de eetlust op. Zy versterkt uw hersenen, uwe zenuwen en spieren. Zy maakt uw slaap diep en verkwikkend. Zy maakt nieuw, gezond, verrykt en krachtig bloed, en drjjft de onzuiverheden uit. Zy bevordert eene algeheele levensopgewektheid. Huiduitslag-. Hiermede geef ik uiting aan myne groote dankbaarheid voor Uw Sanguinose. Ik heb ruim drie jaren een afscbuwe- 1 ijken huiduitslag gehad en was ge durende dien tjjd onder behandeling van de beroemste specialiteiten van Europa maar zonder de minste baat. Nu, nadat Ik ruim eene maand geregeld de Sanguinose gebruikt hebben ik mijn uitslag zoo goed als geheel kwijt U moogt van dit schrijven ge bruik maken. Onder dankbetuiging, hoogachtend A. POLAK. Amsterdam. Ie Jan v. d. Heidenstr 159. In al die gevallen waar óf hot bloed óf de bloedsomloop niet in orde zijn, betoont de Sanguinose zicb een middel van den eersten rang te gelijk herstel lend en veerkracht gevend. Ik durf ver klaren, dat ik de Sanguinose heb leeren kennen als het werkzaamste middel tegen bloedarmoede en bleekzucht, over werken, algemeene zwakte by jongen en oudenby verzwakte vrouwen in alle gevallen van uitputting na over- matigen hersens arbeid by hoofdpijn, slapeloosheid en algemeene verslappings- ïoestanden, kortom tegen de neuras thenie en al hare gevolgen. Dr. POL DEMADE. Haeltert, (Brussel). VOOR ZWAKKE MAGEN. Op 18-jarigen leeftijd trof my het ongeluk om bloed op te geven uit de maag, waardoor ik zoodanig werd ver zwakt dat ik gedurende vyf maanden het bed moest houden. My heeft toen de Sanguinose heerlijk geholpen. Reeds na het gebruik van één flacon was er vooruitgang, na eenige flosschen ben ik weder zoo flink, dat ik myne betrekking als dienstbode goed kan waarnemen. Edam. JANSJE TON. Uwe Sanguinoce is een uitstekend middel. Zij wekt den eetlust op en geeft nieuwe levenskracht. Dr. PALEM. Grand-Ménil, België. Ik ondergeteekende wil gaarne ver klaren aan allen die aan slechte SPIJS VERTERING lijden, dat, de Sanguinose my heerlijk geholpen heeft. Ik kan uit ondervinding spreken, mijne maag wilde geen voedsel inhouden, zoodat ik my zwak en miserabel ge voelde. Toen werd my aangeraden eens Sanguinose te gebruiken en zie, na het gebruik van slechts een flacon kwam myn maag tot ru6t, HET BRAKEN HIELD OP. Ik had weder genot van myn voedsel en gevoel my een geheel ander mensch. 's Gravenhage. L. P. DE BEER. Mynheqfr,jj ik heb U reeds geschreven welke geede resultaten wy hadden met uwe by onze oudste dochter. Toen nu onze jongste dit jaar erg stil en {j^cifzelve gekeerd werd, haar eetlust minder werd, zy bleek werd en altyd hool^pign en pyn in de leden had, toen bedachten wy ons niet lang en zyn naar den beer WYBRANDI gegaan om zes flacons Sanguinose. En nu na het ge bruik liggen haar de rozen weer op de wangen zy is vrolijk en opgewekt, meer dan ooit, voorheen. Ik zou wel alle moeders willen toeroepen als ik zoo een mager, bleek kind zie „PROBEER TOCH DE SANGUINOSE ipeldoorn, Dec. 1903. Mejuffrouw H. J. C. FORTH. In de meeste gevallen is tweemaal per dag een eetlepel (15 gram) voldoende. Dan duurt een flacon tien dagen, en kost de behandeling slechts 12% of 15 ets. per dag. Dat is goedkooper dan eenig ander dergelijk middel. Pry's per fl. f 1.50, 6 fl. f 8.-, 12 fl. f 15.-. Te Gouda bij WOLFF Co., .Westhaven. Schoonhoven by VAN ZESSEN. Boskoop by SPRUIJT Co. Bestrijding van BlocdnrniOMfv, IBIeekziifht, Milia ria (Binnenkoorts), Algouiin-iic Xwukte, voortdurende Hoof'üpyii en Onbrck aan vetliat. H>o Bollto dragen bulten op de roode doos mijn naam onder novenstaand fabrloksmork. Men lette daarop. Zij zijn overal verkrijgbaar k f 1. Fabriek van H. NANKING, den Haag. hofleverancier, onder voortdurende contróle vin Dr. VAN HAMEL ROOS IlARMENS.

Goudsche Courant | 1904 | | pagina 3