MANTELS, i»ki.ti-:r i.is:,\, BINNENLAND. Stadsnieuws. posterijen" 377816 Staats-loterij OPRUIMING Costumes, Japonstoffen, (Housen, Peignoirs BEURS VAN ROTTERDAM. Engelschen diplomaat. Het kuis, dat op een uur van Tanger in de bergen staat, werd aan gevallen blijkbaar hoopten de roovers zich van de bewoonster meester te maken om een grooten losprijs voor haar te bekomen Zij vertoefde evenwel in Engeland. Het huis werd leeggeplunderd. Naar aanleiding van deze en soortgelijke misdrijven heeft de Engelsche regeering alle Engel8che onderdanen in den omtrek van Tanger woonachtig, uitgenoodigd, in de stad te komen wonen daar de regeering onmachtig is, bun leven en goederen te beschermen. De Sultan beeft den Franschen consul ver klaard, dat het wegzenden van de militaire Fransche missie uitsluitend geschied was om begrootings-overwegingen en dat, zoo deze maatregel aan Frankrijk mishaagt, hij niet zal worden uitgevoerd. De Sultan is geneigd, den raad en bijstand van Frankrijk te blijven inroepen, daar hij die als doeltreffend tegen de jammerlijke anarchie erkent. In den raad van vizieren heeft de consul dezelfde verze keringen ontvangen, en de spanning schijnt hiermede voorbij. Vergpreide Berichten Frankrijk. Een der gebroeders Crettiez, Heniy, ver oordeeld wegens het met noodlottig gevolg vuren op stakers, die de fabriek te Cluses belegerden, heeft ter gelegenheid van^iieuw- jaar ontheffing gekregen van zijn verderen straftijd, die 8 maanden bedroeg. Voor de andere drie, die ieder een jaar kregen, ver wacht men binnenkort eveneens kwijtschel ding van verdere straf. Düitsciiland. Volgens bericht aan de Kölu. Ztg. verluidt van betrouwbare zijde, dat het handelsver drag met Oostenrijk nog niet zal worden opgezegd. De Kamer van Koophandel te Breslau besloot met algemeene stommen aan het mi nisterie een adres te richten tegen de in voering van het sleepmonopolie en tegen de heffing van scheepvaartvrachten op de natuurlijke waterwegen. Oostenrijk-Hongarije. De keizer nam het ontslag van den mi nister-president Von KOrber. wegens gezond heidsredenen aan, onder dankbetuiging voor de belangrijke diensten gedurende vy'f jaar" aun keizer en staat bewezen, Baron Oautsch werd iu zijn plaats benoemd. De andere leden van het kabinet-Körber zullen hun portefeuille behouden. Denemarken. De minister van oorlog Madzen hoeft zijn voornomen bekend gemaakt om af te treden. Officieel is zijn ontslagaanvraag nog niet. De kwestie staat natuurlijk in verband met de tegen den minister ingebrachte be schuldiging, Denemarken's onzijdigheid ge schonden te hebben ten bate van Rusland. Engeland- Met Rusland is een handelsverdrag getee- kend, eensluidend met dat tusschen Rusland en de Vereenigde Staten gesloten Dit verdrag blijft van kracht tot na één jaar na de opzegging door één der beide partyen. Italië. De Tribuna deelt mede, dat de regeering de door de Balkanstaten aan haar gerichte uitnoodiging tot afsluiting van handelsver- dragon hoeft aangenomen. De onderhande lingen zullen het eerst mot Roemenië en Bulgarije worden gevoerd en waarschijnlijk reeds dezer dagen aanvaugen. Vereenigde Stater. Uit New-York wordt aan het Berl. Tag. gemeld, dat de Chicago Chronicle en dc Cincinnati Enquirer de democratische partij hebben verlaten omdat deze thans onherroe pelijk tot het Bryanisme is vervallen. Ook de regeering ontving gisteren het volgende telegram „De Chineesche wijk te Tandjong-Pandan, op Billiton, is gedeeltelijk verbrand, de schade wordt op zeR en een halve ton geraamd. De Billiton-Maatschappij zorgt voor het onderhond der noodlijdenden." Het Museum van Kunstnijverheid te Haar lem werd gedurende het jaar 1901 door 9701 belangstellenden bezocht. Uit de aan het Museum verbonden boe kerij werden gedurende het ufgeloopen jaar 2311 boek- en plaatwerken naar verschil lende plaatsen van ons land verzonden. Op de aan bet Museum verbonden school voor Kunstnijverheid hebben 61 vronv/elyke en 115 mannelijke leerlingen .onderwijs ont vangen in het teekenen en praktische uit oefening van verschillende Kunstambachten. De tentoonsielling van kunstnaaldwerk werd bezocht door 3105 personen Zondag 8 Januari zal de tentaynstolling van de werken van H. Heyenbroejc geopend worden. Gemengde Berichten. Aan ieder der telegrambestellers en brievenbestellers, die meer dan 10 dienstja ren tellen, is bij order van den directeur- generaal der Posteryeu en Telegrafie de uit- keering van f 25 toegezegd ter tegemoet koming wegens niet toegekende tracte mentsverhooging over het laatste halfjaar. Een pootige boerin. In November 11. werd te Couvin, in België, een Franschman, Henri Lelong genaamd, tot eenige weken gevangenisstraf veroordeeld wegens dief stal op een boerderij, waar hij als knecht werkte. Toen hy uit de gevangenis ontsla gen werd, peinsde hy op wraak en by nacht kwam hy de boerderij binnen, wasr hij e énige revolverschoten loste op de boerin, echter zonder haar te treffen. Zy nam daar op een knuppel en sloeg zoo geducht op haar aanvaller los, dat deze gewond neer viel en aldus door do gendarmes werd inge rekend, die hem naar het hospitaal brach ten, waar hy verbonden werd om vervol gens weer achter de tralies gezet te worden. Telefoon in den trein. Een Amerikannsch vakblad bericht, dat onlangs een welge slaagde proef is genomen met een treintele foon. Zy had plaats in een afzonderlijken trein, waarmede de leden eener vereeniging van kooplieden uit Pittsburg een tocht door Pennsylvanië en Ohio maakten. De acht Pullmann-wagens waren telefonisch verbonden zoodat ieder der reizigers sonder op te staan met anderen, elders in den trein, gesprekken kon houden. Bovendien wa9 vooraf gezorgd dat overal waar de trein een half uur of langer stilhield aansluiting aan de gewone telefoonleiding kon worden verkregen. Dit ging uitstekendaan één station konden binnen '/t uur 50 gesprekken uit den trein gehouden worden met personen in verschillende plaatsen. Men 's nn voor nemens alle Pullmann wagens van telefonen te voorzien en aan een aantal stations te zorgen voor aansluiting aan het telefoonnet. Men scliryft aan de N. R. Ct. Ten onrechte is het bericht in het N. v. d. D-, dat eene onderwijzeres in de Bqfuwe eene erfenis van een millioen frtyiken was ten deel gevallen, door sommige bladen in twijfel getrokken. De gelukkige erfgename is werkzaam te Gendtzy treedt echter eerst in hare rechten na het overlijden van een bejaard geestelijke, die het vruchtgebruik van de som heeft. Men meldt uit den Haag aan de N. R. Ct. Gelijk men zieh herinnert werden eenigen tyd geleden de psychiaters, drs. S. Reeling Brouwor en P. H. Rosenstein aangewezen om een onderzoek in te stellen naar den geestestoestand van den jeugligen Brouwers, den dader van den moord in de Schevening- sclie Boschjes. Dat onderzoek duurt nog steeds voort en de beëindiging ervan is zeker in den eersten tyd nog niet te wachten. Van het opstellen van een rapport door de medici is dan ook tot heden nog geen sprake. De deskundigen hebben ook hierom gerui- men tyd voor hun onderzoek noodig, wyl zy om hun oordeel te kunnen vaststellen, inge licht moeten zyn in bijzonderheden, omtrent den levensloop van den jongen In verband hiermede hebben zy dan ook o.a. informaties ingewonnen omtrent Brouwers' verblijf, zyn gedrag enz. in Amerika. Op verzoek van de doktoren wordt Brou wers, die nog steeds verblijft in het Huis van Bewaring, nu sedert oenige dagen zeer nauwkeurig goobserveerd door een gediplo meerd verpleger. In dezen stand van de zaak is mr. W. Franken, die op verzoek van Pro Juventute den jongen zul verdedigen, nog niet tot dezen toegelaten. De „Daily Telegraph" heeft wat nieuws ingevoerd in de perswereld door aan presi dent Loubet een telegraphischon gelukwensch by dun aanvang van het nieuwe jaar te zenden eu daarbij de voldoening uit te spreken over het tot stand komen van de „entente cordiale". President Loubet heeft door zyn secretaris dezen gelukwensch doen beant woorden met oen telegrafische verzekering van zyn gevoeligheid daarvoor en van zyn overtuiging dat do „entente cordiale" zul voortbestaan en zich verder zal ontwikkelen tot heil van de zaak van den wereldvrede. Wellicht raag nu een verdere telegrammen- wisseling worden tegemoet gezien tusschen de „Daily Express" en president Roosevelt, „Duily News" en den Duitscben keizer, de „Times" en den Czaar. Aan den tegenwoordigen Duitscben keizer is in 1881 by zyn huwelijk door 96 Pruisi sche steden van meer dan 25,000 inwoners te zamen 4,700,000 tafelzilver voor 50 personen ten geschenke anngeboden, waartoe een som van 400,000 mark was bijeengebracht. Een gelijksoortig huwelijks geschenk zal nu aan den kroonprins door de gezamenlijke Pruisische „steden worden aan geboden. ter waarde van 500,000 mark. De ontsnapte "tvolf van Opper-Tynedale, waarvan onlangs melding is gemaakt, is gedood niet door oen der vele op hem uit getrokken jagers maar door een trein en wel vier mylen van Carlisle. Een spoorweg wach ter vond het in tweëen gesneden lijk op de baar. Het dier moet vrij wat gezworven hebben. Het aantal door hem verscheurde schapen schijnt niet gering te zyn- Ook in Denemarken heeft de storm Vrij dag en Zaterdag gewoed. Een telegram uit Kopenhagen meldt dat de overtocht van Gjedser (eiland Falitor) naar Warnemiinde (Mecklenburg) en van Falitor naar Seeland Zaterdag wegens storm en overstrooming voorloopig gestaakt waren. Het land om Köge was een kwart myl naar het Noorden en een halve myl naar het Zuiden overstroomd. Van verschillende zijden wordt gemeld, dat het hoogwater een hoogeren stand be*" reikte dan tydens den stormvloed van 1872. De Engelsche postmeester generaal heeft een voorioopige regeling getroffen met de Marconi-Maatschappy. Van 1 Jan. af aan zal men by alle telegraafkantoren in het Vereenigde Koninkrijk telegrammon kunnen aunbieden die over eon dradelooze telegrafie naar een schip doorgozonden worden. De kosten zyn f 0.324 het woord met f 3 90 als minste kosten van een telegram. Men meldt uit IJuiuiden: De passagiersboot Dolphyn, van Gebrs. Goedkoop, tusschen hier en Amsterdam dienst doende, is gisteravond van Amsterdam naar hier onderweg (men zegt tengevolge van een verkeerd sein) tegen de gesloten spoorbrug te Vellen gevaren en vastgeloo- pen onder de brug, zoodat ze onbewegelijk klem zit en zelfs niet behulp eener sleep boot niet weg te krijgen bleek. De boot heeft veel schade. De voorkajuit is geheel ingeduwd en alles ontramponeerd. Ook de brug is beschadigd, doch de treinen gaan er langzaam over. De scheepvaart is ge stremd tengevolge waarvan de stoomschepen Jenny (uitgaand), Drammen en Consul Holn (opvarend) worden opgehouden. Pogingen worden voortgezet om de Dolphyn onder de brug weg te krjjgen. De vrouw die te Oosterboek door de Oostersteomtram werd overreden en die uit Velp afkomstig was, is aan de bekomen verwonding overleden. Zy moet opzettelijk voor do tram zyn gaan liggen, waarop de locomotief haar greep en op zij wierp inet het gemelde noodlottig gevolg. (N. A. C.) De gepensionneerdo Fransche generaal Grandin heeft aan den kanselier van het „Legioen van Eer," generaal Florentin, een schrijven goricht, waarin hy mede namens andere ridders van het Legioen een klucht inbrengt tegen den oud minister van oorlog, generaal André, die de „aanstichter is van de verklikkerjj in het leger" en die van de aldus bekomen gegevens gebruik maakte om de loopbaan van velen, ook van ver dienstelijke officieren, te varnietigcu zonder deze te hebben gehoord. Generaal Grandin deelt dan mede, dat hy en zyn genooten generaal André niet langer als lid van het „Legioen van Eer" kunnen erkennen. GOUDA, 3 Januari 1905. Aan de Raadsleden zyn de volgende in gekomen stukken toegezonden Gouda, 20 December 1904. Volgens de door den Raad aanvaarde voor waarden, waaronder aan do gemeente een Rijkssubsidie van f 1500.-- 'sjaars ten be hoeve van haren Handekcursus wordt toe gekend, zyn o m. aan de goedkeuring van den Minister van Binnenlandsehe Zaken on derworpen het aantal der leeraren, het bedrag hunner jaarwedden, de voordrachten ter benoeming van het onderwijzend perso neel en hut jaarlijks door ons vast te stellen programma van het onderwijs. De reeds gedane benoemingen en de vastgestelde regeling der jaarwedden zyn inmiddels door den Minister goedgekeurd. Er blijft thans over de artikelen 5, 6 en 8 der Verordening op*?hin Handelscursus dezer gemeeute (Gemeentelij No 162) in over eenstemming te brengen met de bovenom schreven gestelde en aanvaarde voorwaarden. Nu de gemeente door de bijdragen /t4d Ryk en Provincie in de kosten van «eze onderwijsinrichting voor n<et minder )dan f 1750. - 's jaars wordt tegemoet gekomen, achten wy wyziging dier Verordening op nog een ander pnnt billyk. In( het eerste lid van artikel 6 is name lijk de jaarwedde van den Directeur bepaald op slechts f200.overeenkomstig de voor stellen der Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs, by wie, zoolang om trent het aan te vragen Rykssnbsidie geen zekerheid bestond, by bare raming van kos ten vin don door do gemeente te reorgani- seeren handelscursus wel de grootste zui nigheid voor moest zitten. Die jaarwedde is zonder eenigen twijfel te laag te noemen, niet alleen wanneer men eene vergelijking maakt met de bezoldiging van den Directeur der Avondschool voor ambachtslieden, die als zoodanig boven zyne belooning als leeraar f 600-— 'sjaars geniet, maar ook en vooral wanneer men rekening houdt met den tyd en de diensten, welke worden gevorderd van den Directeur van den Handelscursus, die gedurende vyf avonden der week daardoor geheel in beslag wordt genomen, ongerekend hétgeen de richtige vervulling /yner betrek king hem aan voorbereiding zal kosten. Een en ander klemt te meer voor een man als Dr. Hoogstra, aan wien de gemeente zoo gelukkig was de leiding van den cursus te kunnen opdragen Het komt. ons voor dat hem als Directeur eene jaarwedde van f 500 gerekend vuil 1 Januari 1905 af ten volle toekomt. Wy hebben mitsdien de eer den Raad voor te stellen I. De Verordening op den Handelscursus (Gemeenteblad No. 162) te wijzigen als volgt: artikel 5 wordt gelezen „Ann het hoofd van den cursus staat een Directeur. „Behalve door dezen wordt het onderwijs „gegeven door leeraren, die gehouden zyn „de voorschriften van den Directeur op te „volgen en wier aantal door den Raad on- „der goedkearing van den Minister van Bin- „nenlandsche Zaken wordt bepaald. „De Directeur en do leeraren worden „door den Raad benoemd uit eene aan de „voorafgaande goedkeuring vai: den Minister „van Binnenlandsehe Zaken onderworpen „voordracht van zoo mogelijk twee personen, „door Burgemeester en Wethouders op te „maken na overleg inet de Commissie van „Toezicht op het Middelbaar Onderwijs, en „den bevoegden Inspecteur van het Middel- „baar Onderwijs, wier adviezen by de voor bracht worden overgelegd." in het eerste lid van artikel 6 wordt in •tede van f 200.—, gelezen f 500.en aun dat artikel wordt een vierde lid toegevoegd, luidende „Wijziging in deze regeling der jaar- wedden is onderworpen aan du goedkeuring „van den Minister van Binnenlandsehe Za- „ken." aan artikel 8 wordt toegevoegd een tweede lid, luidende „Het programma van het onderwijs wordt „jaarlijks onderworpen aan de goedkeuring „van deu Minister van Binnenlandsehe Za- „ken". II. de aldus gewijzigde Verordening aan de goudkeuring van genoemden Minister té onderwerpen, III. du gemeente-bcgrooting voor 1905 te wijzigen als volgt in Afdeeling II van Hoofdstuk IV der Ont vangsten wordt artikel I, „Plaatselijke di- „recte belasting naar het inkumen" (Volg nummer 28) verlaagd met f 1000. in Hoofdstuk V der Ontvangsten wordt „artikel 5, Subsidie van het Ryk voor het „Middelbaar Onderwijs" (Volgnummer 35) uitgetrokken op f 1500.— eu wordt artikel 9, Bijdragen voor bijzondere doeleinden door „Ryk, Provincie, instellingen of bijzondere „personen verstrekt" (Volgnummer 39) ver hoogd metf 250. in Afdeeling III van Hoofdstuk VII dur Uitgaven wordt van artikel 3, „Kosten van „den Handelscursus" (Volgnummer 162) het onderdeel a, „Jaarwedden" verhoogd metf 300. - de post voor Onvoorziene Uitgaven (Volg nummer 205) wordt verhoogd met f 450.-— Gouda, 27 December 1904. Nadat, zooals den Raad bekend is, eëne in 1903 daartoe door ons gedane poging vruchteloos was gebleven, hebben wy ons met 's Raads machtiging in het voorjaar van 1904 opnieuw tot den Minister van Binïien- landsche Zaken gewend tor erlanging van een Rijkssubsidie ten behoeve van het op de Avondschool voor ambachtslieden onver plicht gegeven voortgezet burgeravóód- schoolonderwys. Wy ontvingen daarop bericht dat de toestand van 's lands financiën do toekenning van een subsidie niet gedoogde. Wy hebben gemeend ons verzoek toch met aandrang te mogen herhalen, en thans deelt Zyne Excellentie ons by brief van 21 dezer No. 7927, Afd. Ond., mede dat, terug komende op de aanvankelijke beslissing, door Haar op de ontwerp-begrooting voor 1905 de noodige gelden zyn uitgetrokken otn te kannen bevorderen dat aan deze ge meente ter tegemoetkoming in do exploitatie kosten van de Avondschool voor ambachts lieden een Rijkssubsidie van f 1500.— worde verleend. De eventueel# toekenning van het in uitzicht gestelde Rijkssubsidie wordt afhan kelijk gesteld van de uitdrukkelijke aanvaar ding van eenige voorwaarden. Volgens deze voorwaarden zullen vooreerst aan de goedkeuring van den Minister van Binnenlandsehe Zaken onderworpen zyn de reglementen betreffende de school, het pro gramma van onderwijs en de rooster van lesuren, benevens de voordrachten ter be noeming van het onderwijzend personeel jaarlijks aan de zelfde goedkearing onder worpen worden de begrooting van inkomsten en uitgaven voor het volgend en de rekening en verantwoording over het afgeloopen kalenderjaar; jaarlijks aan den Minister van Binnen landsehe Zaken gezonden worden een verslag betreffende de uitkomsten van het onderwijs jn het afgeloopen kalenderjaar terwijl van de in te zenden stukken steeds een afschrift of afdruk moet worden toege zonden aan den betrokken Inspecteur vac het Middelbaar Onderwijs. Tegen de aanvaarding van deze voor waarden kan natuurlijk geen bezwaar be staan. Aan den Minister van Binnenlandsehe Za ken zal echter eveneens ter goedkearing moeten worden' vooigelegd een voorstel be treffende de lokalen, waar het onderwijs zal worden gegeven. Het is aan den Raad zoo wel als aan de Regeering en haren advi seur, den betrokken Inspecteur van het Middelbaar Onderwijs, bekend dat ter voor ziening in het gebrek aan ruimte aan de Avondschool voor ambachtslieden ook gebruik wordt gemaakt van lucaliteit in de Eerste Burgerschool voor jongens en dat, hoewel aan dit splitsen der school on dor leerlingen over twee van elkaar op eenigen afstand verwijderde gebouwen groot ongerief en scha de voor het onderwijs verbonden zyn, tut opheffing van dit euvel bezwaarlijk kon wor den overgegaan, zoolang de Avondschool aan de gemeente met hare niet gunstige financieele omstandigheden zooveel bleef kosten als tot nog toe het geval was. Afdoende voorziening in de dringende behoefte aan ruimte mag echter niet langer nitgesteld worden, nu de gemeente van liet Ryk eene belangrijke tegemoetkoming in de uitgaven voor de school zal ontvangen. De door den Minister gestelde voorwaarde, dnt hem een voorstel daartoe tor goedkeuring zal worden aangeboden, ondervindt by ons dan ook allerminst bedenking: zoodra een Rijkssubsidie zou zyn toegezegd zou toch opnieuw door ons zyn ingediend het by de behandeling dor ontwerp-begrooting voor 1905 voorloopig teruggenomen voorstel tot verbouwing en uitbreiding van het gebouw der Avondschool voor ambachtslieden, ii. verband waarmede op die ontwerp begroo ting aanvankelijk was uilgetrokken een bedrag van f 13000. de som waarop de verbouwing door den vorigen gemeente bouwmeester globaal was begroot, welke begrooting door den heer Koole wordt te ruggebracht op f 12000 Wy geven den Raad mitsdien in over weging I den Minister van Binnenlandsehe Za ken te doen berichten dat door de gemeente aanvaard worden' de by schrijven van 21 December 1904 No. 7927 Afdeeling Ond. gestelde, aan de toekenning van een jaar- lyksche Rijkssubsidie, ten bedrage van 1 1500en ingaande met het jaar 1905, ter tegemoetkoming in de kosten van exploi tatie der Avondschool voor ambachtslieden te verbinden voorwaarden II de Verordening op de Avondschool voor ambachtslieden in de gemeente Go'ida (Gemeenteblad No. 110) te wijzigen als volgt 1. in het derde lid van artikel 4 wordt in stede van „uit eene voordracht" ge lezen „uit eene aan de -voorafgaande goedkeuring van den Minister van Binnen landsehe Zaken onderworpen voordracht" en worden de woorden „wanneer het geldt voordrachten tot benoeming van den Direc teur of de leeraren" vervangen door „en hunne adviezen by de voordracht overleggen." 2. aan artikel 5 worden toegevoegd de woorden „en aan de goedkearing van den Miai8ter van Binnenlandsehe Zaken onder worpen." 3. aan artikel 6 wordt een tweede lid toegevoegd, luidende: „Het programma van het onderwys is aan „de goedkeuring van „den Minister van Binnenlandsehe Zaken „onderworpen." III. Ons college te machtigen tot de nitvoering van de verbouwing en uitbrei ding van het gebonw der Avondschool voor ambachtslieden, volgens de hierby gaande ontwerp teekening, behoidens noodig té blyken afwijkingen van niet belangrijken aard en in verband daarmede 1. tegen den 1 Maart 1905 op te zeggen de haar van het voormalige kadastrale perceel Sectie C. No. 2010, krachtens de Raadsbesluiten van 9 Januari 1874 en 16 Maart 1888 in gebrnik by den heer P. J. Bellaart tegen een jaarljjkschen huurprijs van f 15,--. 2. de gemeente begrooting voor 1905 te wijzigen als volgt artikel 4a van Hoofdstak VII der Ont vangsten, „Geldleening ter voorziening in de kosten van uitbreiding van Scholen" (Volgnummer 55a) wordt uitgetrokken op f 12000. artikel 7 van Hoofdstuk XV der Uitgaven, „Kosten var. Btichting van schoollokalen en onderwijzers woningen" (Volgnummer 212) wordt geraamd op f 12000 IV. aan de goedkearing van den Minis ter van Binnenlandsehe Zaken te onder werpen lo. de volgens het bovenstaande sub II gewijzigde Verordening op de Avondschool voor ambachtslieden in de gemeente Gouda 2o. een voorstel om het onderwijs aan deze school te doen geven in de lokalen van het volgens de bijgaande teekening te verbouwen en uit te breiden gebouw aan de Houtmansgracht. Ten Raadhuize dezer gemeente ward heden herbesteed de levering van de benoodigde schoolboeken en pry'zen. Ingeschreven werd door de hh. J. van Bentum Zn J de Ven, J. T. Swartsen- burg en A. Quant en wel door allen voor boeken uit het binnenland voor 10 pCt., boeken uit het buitenland voor 5 pCt. en prijzen voor 10 pCt. In het gebouw van hut Provinciaal Be stuur van Zuid-Holland is gisteren o. m. aanbesteed Het onderhouden van en het doen van herstellingen en vernieuwingen aan du ge bouwen der r'(jks hoogero burgerschool to Gouda, van den dag der goedkearing van de aanbesteding tot en met 31 Dcc. 1906. Minste inschrijver C. W den Hoed, Gouda f 2929.-. POLITIE- GEVONDEN VOORWERPEN. In de maand December 1901 zyn de na volgende voorwerpen aan 't bureau van po litie gedeponeerd 3 sleuteltjes mot ring en 1 huissleutel. Voorts zijn te bevragen 1 zwarte ceintuur by E. Vonk L Tien- deweg 66a, 1 zw. damesbont, 1 stuk van een gunden oorbel by J. v. d. Sand<*n L Tiendeweg 22, 1 nickelen horlogeketting bij J. Gravesteyn Pr. Hendrikxtr. 34. 1„ zwart bont by G. Jeu West haven 192, 1 f mitaisie broche bij M. van Vlaardingon Gouwe 88, 1 lederen sigarenkoker by J. Burgert Gouwe 40, 1 8topine.s by F Anders Buurtje 58, 1 oorbelletje by C. de Graaf L. Tiendeweg 48, 1 bril in lederen étui bij K. Heerken.s Boelekade 130, 1 kinderboezelaar by B. Belonje Turfmarkt 105, 1 boord by J. An ders Scheltemastr. 363, 1 rozenkrans bij P. Abbema Achter de Vischmerkt 141, 1 zakje met schoolbehoeften en pr. handsohoe nen by A. Signer Kuiperstr. 83, 1 R. C. kerkboekje by J. Boere Moordr. Tiendeweg, 1 verlakt lederen ceintuur met gesp bij A. Kaars L. Tiendeweg 37, 1 palingfuik by G. Jansen, Ridd. v. Catsweg 153, 1 varkens- mand by P. Grendel, 1 zweep en 1 boter- mandje by C. de Koster le Kade 358, 1 schrijfboek en l handschoen bjj A. Mulder Spoorstraat 205, 1 zilveren oorring by P de Jong Nieuwe Haven 336, 1 zw hand schoen by P. v. d. Ring Raam 330, 1 doos zeep by v. Ryswyk Boelekade 195, postze gels en briefkaarten by O- Nienwenhuizen Hoefsteeg 103, 1 bruin bont by H. Kulik Vrouwensteeg 237, 1 broche met portret by O. Groenendijk Heerenstr. 592, 1 dames- bandschoen by J. Matse Ridd. v. Catsweg 155, 1 portemonnaie en l zilv- dameshor loge by R. Pouw Turfsingel 84, 1 porte monnaie met geld by A de Jong Kuiperstr. 207, 1 leesboek by A. Stolk Naayerstr. 21, 2 melkbussen by F. do Hoop 3d Kade 395, 1 zak met hooi by H Donnaie Gouwe 101, 1 medaillon by C. Borst Boolekade 177, 1 gouden fiamesketting by W. Wilschut Kei zerstraat 183, 1 zilv. dameshorloge met ketting by Th. de Jong Raam 326, 1 pr. bottines en 1 pr. sokken bij W. Mul Klei weg 26, 1 zilv. oorknopje by J. Zwart Wilhstr. 215, 1 gouden manchetknoop by B. v. Veen Blauwstraat 9, 1 fietspomp bij H. Vaarkamp Waaiersluis, 1 doek by M. Hageman Snoystraat 897, 1 huissleutel bij Polderman IJsellaan 737, 1 rozenkrans bij D. Leenders Veerstal 137, 1 gezangboekje by D. Hordyk Karnemelksloot 345 Gouda, 2 Januari 1905. De Commissaris van Politie, W. N. van GARDEREN. POSTKANTOOR TE GOUDA. LIJST van de aan dit kantoor en de daar onder behoorende hulpkantoren per post bezorgde brieven en briefkaarten, welke gedurer.de de 2e helft der maand Dec. 1904, wegens onbekendheid van de ge adresseerden niet zyn kannen worden uitgereikt. Namen der Plaatsen van geadresseerden, bestemming, BRIEVE^ Caterier.a Schimmel, Fredriksoord. p- a. Jan Brants, 0. Hoogendyk, Overschie. Jan van Eijk, Rotterdam. D. W F. van Rennes, BRIEFKAARTEN J Davids, Rotterdam. J. Verlangen, Uit het buitenland terugontvangen BRIEVEN P. de Bruin, Philadelphia. Idem BRIEFKAART Johannes Ras, Ostende. De Directeur, M. C. HENNEQUIN. 4e Klasse. Trekking van Dinsdag 3 Jan. No. 7967 en 10335 ieder f 1000. 17624 400 4472 en 8575 ieder f 200. 4731 en 9832 ieder f 100. 3 44 55 85 154 63 92 240 317 64 428 78 526 54 77 99 674 76 701 21 54 97 801 28 80 9.1 930 74 93 96 1121 81 1270 1333 60 74 1413 62 72 90 96 1543 84 97 1603 19 33 51 82 1712 37 42 55 78 1809 89 94 1943 50 64 77 79 2007 8 11 85 65 2198 Prijzen van 1 65. 2403 6663 9715 12850 15782 2541 82 55 12917 15807 66 83 77 88 63 2620 6788 9819 13011 15942 46 6872 36 50 88 53 6:118 57 96 .92 57 45 64 13186 98 2743 73 71 13226 16004 2842 7028 83 97 14 48 58 9903 13312 16124 95 72 64 32 49 10017 95 80 7204 10207 13433 86 11 89 47 16230 7318 91 56 46 76 10366 96 16339 89 10448 13540 47 91 70 54 48 7596 10513 13617 16408 30 65 32 62 77 61 53 91 13722 69 99 10619 87 16517 7848 34 92 26 54 35 13843 74 98 107:4 57 81 7902 10133 74 16610 35 43 86 30 40 10921 89 80 82 66 13908 16703 8023 74 78 25 8128 11043 14027 82 47 57 31 16820 63 61 32 25 70 95 40 32 8203 11173 14119 43 52 11226 37 16915 65 75 83 86 97 11315 14282 17068 8344 54 14339 80 53 56 69 17126 74 81 87 46 8422 90 14425 52 29 11405 14520 63 70 47 43 78 8549 11585 53 17226 86 11633 14676 63 8681 38 14744 74 96 62 48 17335 8702 11728 62 56 4 54 14822 17401 3132 *121 39 3258 3127 3750 3806 7 42 3928 7649 37 7724 4028 4103 11 69 4212 28 61 4319 82 84 4429 90 4519 4601 60 67 4704 4841 93 4977 5138 5212 5335 56 TO 5429 5535 38 51 5628 73 83 5732 67 76 5894 5998 6027 6111 68 6279 98 6300 5 11 19 6538 66 14 63 44 18 37 69 14934 20 8884 11866 51 30 8901 71 15082 34 6 74 94 81 24 11951 15143 17513 52 53 58 85 9017 12070 87 17617 34 12152 15337 31 9104 12207 39 57 9288 12378 78 89 9334 12424 .88 17859 81 12557 15447 88 83 12686 15518 99 9404 12726 38 17962 6 56 77 18018 62 15671 29 65 98 73 90 15770 18114 34 9565 94 9693 18119 18252 76 18409 17 26 35 46 18535 43 18 27 46 18829 62 IS916 25 69 87 19009 48 64 19139 45 99 19216 59 79 19308 12 66 19541 52 80 1964^ 62 85 19861 76 19996 20000 89 95 20159 68 20205 17 28 45 58 68 20364 20408 22 33 82 20505 54 82 87 20622 71 20701 6 38 53 20825 20927 68 87 2383 98 86 6644 4e Klasse le Lijst No. 20803 m. i. 20853. gatien 4'/, 96' Azie. Japan Obligation 1899 4 7474' Columbia. Geconsolideerde Bui- tenlandsche Schuld. Recepis. L 100 IV» 24'/,, - Hypotheek-Banken Pandb. idem idem 4 99 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101'/,. Pandb. Rotterd. Hypb. 31/, 97'/» Pandb. Standaard Hypb. 41 g 100% Pandb. Stedelijke Hypb. 4 99s/» PWndb. Utrechtsehe Hypb. 4 100 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 100'/. Pandb. Znid-Holl. Hypb. 499'/, Pandb, le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 4>/s lOO'/s Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 99' 4 Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 4''3 101 Bewijzen van Deelger. Nortbw. Pac. Hyp. Bank 1 96'/» Pandb. Bataafsche Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotbeekbriefbank 4 99' 4 Pandb. Hollandsehe Hypb. 4 99'/, -- Pandb. Nationale Hypb 31/. 98'/, Pandb. Ged. Hypotheekbank te Veendam 4 100 Spoor loegleeningen. Italië. Oblig. Znid-Italiaansclie Spw. Mjj. A.H. 367'/, - Premieleeningen. bei.oiE, Loten Stad Antwerpen 1887 2V» 102'/, - Scheepvaart-Maatschappijen. Aand. Holland-Guit Stv.-Mjj. 35 Diversen Obl. Mjj. lot Expl. Laan van Meerdervoort 1902 4 98'/, van tot zeer veel verminderde prijzen. L.K. H.K VRIJDAG 22 DEC. Staatsleeninqen Portugal. Oblig. 3e Serie fr. 100 3 Oblig. 3e Serie fr. 2500 3 Rusland. Iwang Dombr. Obli- 59»/16 59 */u Burgerlijke Stand GEBOREN28 I) e.. Abraham, ouders C. de Kortu en C. W. van der Hoeve. 31. Coenruad Maria, oaders J M. Groo- nendaal en J. Meyer. Magdoiena Chris tina, ouders 1'. Ravestyn on W. de Koning. 1 Jan. Jan, ouders H. J. Schoonder- woerd en C. Bennis Johannes, ouders C. Schouten en S. Slappendel 2. Cornelia, oaders C. vun dor Kleyn en A. van den Berg. Johannes, ouders A. Sanders en M. Klom Elizabeth Pieternoll», ouders C. A. Scholten^en L. C. Binnendijk. Ni- colaas Johanuéb, ouders C. N. Hoogteyling en D. Schultz. OVERLEDEN 30 Doc. A. de Huy, 4 m. C. Perdyk, 19 j. 31. M. ten Holten, huisvr. van C. Streng, 68 j 2 Jan. 1905. J P. van der Valk, 11 jaar. Met wederkeerigen heilwensen, betuigt ondergetekende zyn dank aan allen, die hem blyken van belangstelling gaven. Notaris MONTI JN. De Heer en Mevrouw L. P. HOOGEN- D1JKvan Wijk betuigen hnnnon dank voor de bewyzen van belangstelling ontvangen by gelegenheid van de jaarwisseling J. H. B. SPAANDERMAN. m. d. en b. g. Met wederkeerigen heilwensch, myn vrien- delyken dunk aan allen, die my by de .ntrede vau het nieuwe jaar blyk gaven van hunne belangstelling. A. GOEDEWAAGEN. Het besteoaschadelykste en ge- makkelykste poetsmiddel voor Heeren en vooral dames en Kinderschoenwerk is de Appretuur van C. M Muller Ca W BerlinBeuth-Str 14. Men lette goed op naam en fabrieksmerk. Varkrygkaar by Hetren Winkelier» In iohoenw»rk, lalanUrien, Wataryaa #M.ai*.- Saaaraal-Dapet by: W-Sardamann, Arnh«»

Goudsche Courant | 1905 | | pagina 2