MANTELS, 4 GEHEVEK BINNENLAND. PELTERIJEN, Ai>vg:iiTi:i\rn:N „De Avondster', M. M. v» LOON, tD Stadsnieuws. Rechtzaken. 377816 3 taats-loterij BEURS VAN EOTTEEDAM. OPRUIMING Costumes, Japon stoffen, Elloiiseii, l*cignofr§ Nieuwste soort Salongastafeltjes. Gaskacliels, Amerik, SUVIO VUURVAAS. nker pAin-ex»,c'-'-er aantal laarzen niet leieren kon. De prijzen ste gen plotseling tot het dubbele; zelfs de grootc fabrieksplaats Nisjni Novogorod kan slechts 5000 puar laarzen leveren, en dan nog pas over zes of acht weken. En het ergste is. dat de schoenen en laarzen, die voor onze troepen naar Aziö worden gezonden niet dengen. *Het is ontzettend, wanneer men ziet hoe de ambtenaren zich laten bedriegen. De schoenen houden het drie, vier dagen, hoogstens een week uit, en vallen dan uit" elkaar. Niets deugt er wan Zulke feiten zeggen meer voor de nood zakelijkheid van hervorming dan lange rede neeringen; want z\j maken het duidelijk dat de toestand in het Russische leger en in het leger niet alleen hemelschreiend zijn Bisschop Benzier te Straatsburg heeft moe ten zwichten voor den aandrang van hooger hand inzake de onverkwikkelijke kerkhof- qnaestie. Zooals men zich herinneren zal, heeft h\j met alle middelen, die in zijn macht stonden, geprotesteerd tegen het begraven van een protestant op een katholiek kerkhof. Thans is in een nieuw geval zijn verlof ge vraagd, om een overleden protestant op het katholieke kerkhof te Lauterburg naast diens katholieke vronw te mogen be graven en na «enig aarzelen heeft hy daar toe thans verlof verleend. Het ljjk was inmiddels reeds tijdelijk op het protestanten kerkhof begraven, doch zal nu in het familie graf worden bijgezet. Men kan hierin zeer zeker een succes zien voor het persoonlijk optreden van keizer Wilhelm. Op de nieuwjaarsreceptie op het Elysee heeft de deken van het corps diplomntique. de Italiaansche gezant, graaf Tornielli een «toespraak gehouden, waarin h|j vooral wees op het groote aandeel door Frankrijk genomen in de quaestie der internationale arbitrage en nog meer vriendelijke woorden tot de repu bliek en haar regeering richtte. Hü werd door president Loubot op een niet minder vriendelijke wyze beantwoord. De generalissimns van het Fransche leger, generaal Brugère hield een toespraak, waarin hij er op wees, dat de officieren den vasteu wil hadden, hun oude leuze: ,Eer en vader land" getrouw te blijven en dat zij de re- publek en den persoon van den president trouw waren toegedaan. President Loubet antwoordde, wel te weten dat Brugère niet behoorde tot hen, die hun republikeinsche gevoelens verhelen en hij kende zijn groote toewijding aan het leger. De regeering had vertrouwen in de generaals en in het leger; op hun moreele kracht en hun sterkte berust de veiligheid van Frankrijk. President Loubet verleende de beide oudste generaals, generaal Brugère en generaal Metzingor vorvolgens het grootkruis yan het Legioen van Eer. In de Hongaarsclie Kamerzitting yan gis ter las de onder-voorzitter den brief van den minister-president voor, waarbij de af gevaardigden morgen op het paleis worden bescheiden om de troonrede tot sluiting van de zitting te hooren voorlezen. De afgevaardigde Franz Kossuth betwistte de wettigheid van de sluiting. Minister-president Tisza verklaarde dat de ontbinding van de Kamer volkomen wettig is. De minister van justitie wilde het woord nemen, maar werd overstemd door gejoel. De oud-minister Banffy sprak vervolgens, maar toen verlieten alle leden van de libe rale party met de ministers de zittingzaal. De voorzitter schorste de zitting. Na de heropening protesteerde praaf Ap- ponyi tegen de ontbinding en daarop ^werd onder levendige beweging de laatste zitting van deze Kamer gesloten. Graaf Albert Apponyi besloot met de natio nale party toe te treden tot de onafbauke- ïykheids-party, omdat hy van oordeel is, dat do Kamerontbinding bet compromis met de groep Szedekez-Miji, welke ook aangesloten is by de Kossuth party, ovorbodig maakt. Verspreide Berichten. Frankrijk. De nieuwe minister van oorlog, Bertte- aux, heeft ter gelegenheid van het Nieuw jaar hartelijke telegrammen gewisseld met den Russischen minister Sacharof, in welke beleefdheidsbetuigingen sprake was van de bevriende en verbonden natie. Op Nieuwjaarsdag is te Reims overleden de aartsbisschop Benoit Marie kardinaal Langénieux. Géborén te Villefranco den 15 October 1824, werd hy op 7 Juni 1886 tot kardinaal verheven met don titel St. Jean Porta latina. Kardinaal Langénieux was dikwijls de tolk tnsschen de regeering en het Vaticaan. Met den dood van dezen kardinaal zyn nu tien bisdommen zonder titularis, n.l. Ajaccio, Bayonne, Chartres, Dyon, Laval, Nevers, St. Jean de Maurienues, Vaunes, Versailles en Reims. Italië. Onder de vertegenwoordigers van het ge meentebestuur van Rome, die ter Nieuw jaarsreceptie op het Quirinaal verschenen, waren ook twee leden van de clericale party. Dit is sedert 1870 voor het eerst gebeurd. Zondag is te Rome de zaligspreking van de Capucyners Agatange en Cassian afge kondigd, die in Abessinië den marteldood zyn gestorven, 's Middags begaf de paus zich naar de ryk versierde en verlichte Pieterskerk, om aan de beide zaliggespro- kene eer te bewijzen. Ongeveer twintig kardinalen en andere hoogwaardigheidsbe kleders woonden de plechtigheid by. Servie. 1 Van een opzienbarend gerucht wordt uit Belgrado molding gemaakt. Tengevolge van de jongste gebeurtenissen, o. a. te Nisch, waar officieren aanhangers van de vorige dynastie koning Peter in zyn afbeelding zouden hebben beleedigd, moet deze aan zwartgallige gedachten ten prooi zyn. Het gerucht zegt verder, dat de koning onlangs aan zyn kinderen en hun gouver neur te kennen gaf afstand van den troon te willen doen ten behoeve van zyp. zoon, die tot zyn meerderjarigheid door een re gent zon vervangen worden. Zouden de bloedige schimmen van Alex ander en Draga zich gaan wreken Bulgarije. Op voorstel van den minister van bin- nenlandsche zaken Petkof besloot het So- branje,na heftige bestrijding door de op positie, tot verhooging van de civiele lijst van den vorst met 200.000 francs. Rusland. Naar de „Echo de Paris" meldt, is de minister van justitie Moerajef, die pas zyn aanvraag om ontslag had ingetrokken, ber noemd tot gezant te Rome. Zyn opvolger zou Platonof zyn. STATEN-G ENER AAL. K K N S T E li i IM G II. Zitting van Dinsdag 8 Januari. Des avonds te 8l/g uur. a Voorzitter J. E. N. baron Schimmelpenninck van der Oye. Na voorlezing van ingekomen stukken wordt door den Voorzitter medegedeeld dat de centrale sectie besloten heeft morgen ochtend te 11 uur in do afdeelingen te doen onderzoeken de wetsontwerpen, aangegeven op den gedrukten, aan de leden medoge- deelden staat (waaronder de Staatsbegroo ting voor 1905). De vergadering wordt daarna tot nadere bijeenroeping verdaagd. Gemeng-de Berichten. Onze Correspondent te Batavia seiüde gisteren Twee Japansche hnlpkruisers zwerven om Java. Een Japansche torpedoflottieltje bevindt zich ten noorden van Borneo. Onze zeemacht kruist langs de westelijke strunden van den archipel. (N. R. Ct.) Toen de 15-jarige B, H., te De Steeg, op Nieuwjaarsavond bezig was met een sleutel klappers af te schieten, sprong hem een stnk van den sleutel in het rechteroog, waardoor oen ernstige verwonding ontstond. Nog dien zelfden nacht is hy onder behandeling van een oogarts te Arnhem gesteld, en den vol genden dag is het oog, dat gehael bleek ver brijzeld te zyn, weggenomen moeten worden. Mon meldt uit den Haag: Aan den Parallelweg heeft gisteravond een 21-jarige Amsterdammer twee revolver schoten gelost op zyn vroegereu kostbaas, die daardoor een verwonding aan het hoofd opliep. De verwonde, wiens toestand niet levensgevaarlijk wordt geacht, is naar het gemeenteziekenhuis vervoerd. De dader is aangehouden. Ieder, die wel eens gebiljart heeft, kent den naam professor 't-Is-mo edso. Maar wat die naam beteekent weten de minsten. In de „Leeuw. Ct." vertelt nu de drager van dien vreemden naam hoe hy er toe gekomen is, dat pseudoniem aan te nemen. Van geboorte eigenlijk een Belg, is zyn doopnaam Edmond de Schepper, en toen eens in zyn vaderland een uitbarsting van myngas geweest was, werd hy verzocht op een soirèe ten voordeele van de slachtoffers wat kunstjes op het biljart te vertoonen Hy was er toe bereid, wanneer zyn naam maar niet op het program gezet werd. Maar wat moest er dan op.? Stippeltjes alleen waren onvoldoende, en eindelyk raadde een der aanwezigen „'t Is me" aan. Dit vond maar gedeeltelijk instemmingmaar het was zoo kaal. Hos er ook gepeinsd werd over een pas senden naam, uitkomst kwam er niet, tot dat de Schepper in gedachten zyn zakdoek te voorschijn haalde en daarop de letters E. d. S. zag staar., en gevonden was de op lossing. Deze letters werden achter ,'t-Is me" gevoegd en, omdat „'t-Is ine-cds" niet welluidend genoeg klonk, er nog een o ach ter gezet, „'t Is-me edso" werd de naam en is het gebleven ook Coöperatie in Duitschland. Het Duitsche „Reichs-Arbeitsblattr" meldt, dat daar te lande op 1 April 1904 24,061 coöperatieve vereenigingen bestouden tegen 22,512 een jaar te voren. Van genoemd totaal waren 14,280 krediet-vereenigingen, 1887 vereenigingen tot aankoop van grond stoffen voor den landbouw, 266 dergelijke vereenigingen in de nijverheid, 671 vereej.i- gingen tot uitvoering van bepaalde werken ten behoeve van den landbouw, 105 derge lijke vereenigingen in de nyverheid, 3180 productie-vereenigingen in den landbouw en 345 in de nyverheid, 1994 verbruiksvereeni- gingen en 550 bouwvereenigingen. By het door Schulze-Delitsch gertichte „Algemeen Verbond" waren aangesloten 963 krediet-vereeningen, 272 verbruiks vereeni gingen. 106 bouwvereenigingen en 59 ver eenigingen van anderen aard De 884 krediet-vereenigingen, welke de voor de statistiek gevorderde opgaven ver strekten, hadden 550,000 leden. De bouwvereenigingen zagen haar ledental van 30,876 tot 32.987 klimmen. In het ver slagjaar werden 3954 woningen, met een bouwsom van f 360,000, ter beschikking van de leden gesteld. De „Zontralverband Deutscher Konsuin- vereine" telde op 31 Maart 684 aangesloten vereenigingen, tegen 585 een jaar te voren, met een ledental van 575,449, tegen 480.916. De totale omzet bedroeg 89 millioen, de winst 9 millioen, waarvan f 120,000 voor doeleinden van algemeen nut werd besteod. De algemeeno bond van Raiffeisenbanken had met geldelijke moeilijkheden te kampen en leed een verlies vun f 52,000. Daaren tegen hadden de aangesloten 3375 plaatselijke Raiffeisenbanken samen een winst van ruim 6 ton. De landbouwcoöperatie had op 1 Juli 1903 in 17,162 vereenigingen 1 millioen zelfstandi ge landbouwers onder haar leden. De cen trale kredietvereenigingen zagen haar omzet toenemen van 652 tot 976 millioen en haar zuivere winsten van f253,000 tot f 310,000 Amerikaansche verteringen. Te Newyork wordt thans door oen zeke ren meneer Tippany, die door zijn vader onterfd werd, een proces gevoerd tegen zyn zusters, met 't doel om van dezen een rente „overeenkomstig zyn stand" te bekomen. Die stand taxeert de heer Tippany vry hoog. Zyn vader, die, als gezegd, hem onterfde, liet hem met dat al nog een jaarlyksch in komen van 45.000 gulden mr. Tippany jr. vindt dat een aalmoes, en wil van zyn zus ters minstens 150.000 gulden per jaar uit gekeerd krijgen. Dan alleen kan hy fat soenlijk rondkomen, rekende hy haar voor 30.000 gulden voor een huurwoning, 70.000 voor de dagelyksche uitgaven, 25 000 voor zyn kleeding, en de rest voor „exstraatjes". Naar de „Zuid Afr. Post" meedeelt hebben eenige menschen te Johannesburg zich be reid verklaard, geld by te dragen oin Kru- ger's buit te koopen als een gedenkteeken van vroegere dagen, en het daarna over te dragen aan den staat, onder voorwaarde dat deze de woning zooveel mogelijk in den ouden toestand zal herstellen. „Als de Engelsche regiering te Pretoria niet langer heerscht in de plaat* van 't Afrikaansche gouvernement, dat eigen is aan zelfbestuur, dan kan er misschien reden voor zyn om het gebouw aan de Regeering over te dragen", zegt het blad. Allerminst mag toegelaten worden, dat Johannesburgsche geldmagnaten het buis koopen en schenken. Dinsdagavond omstreeks 9 uur kwam aan het spoorwegstation te Dordreeht aan de 35-jarige A. de V., die op het perron begon te braken en, naar de oorzaak daarvan ge vraagd, verklaarde te Rotterdam een hoe veelheid van vier suikerlepels arsenicum te hebben ingenomen, om een einde aan zyn bestaan te maken. Hjj had dat vergif reeds een jaar of acht in zyn bezit en droeg nog een groote hoeveelheid by zich- De politie, met het geval in kencis gesteld, noodigde den man uit mee te gaan naar het hoofd bureau, waar hem dadelijk een tegengif werd toegediend in den vorm van een drank, die door den apotheker K. G. W. de Bosson welwillend was beschikbaar gesteld. In middels werd de geneesheer der politie, dr. W. F Jong, gewaarschuwd, die het noodig oordeelde den man terstond per brancard naar het Ziekenhuis te laten overbrengen. Daar werd hy onder behandeling gesteld van den geneesheer directeur, dr. J. G. Mei link, die hem de maag leegpompte. Op het oogenblik moet 's mans toestand nog hoogst bedenkelijk zyn. Volgens zyn verklaring is hy tot zyn wanhoopsdaad gekomen uit moedeloosheid. Geruimen tyd geleden dreef hy een sigaren winkel te Rotterdam, die ephter niet wilde vlotten, waarvan" het gevolg was dat zyn vrouw hem verliet en naar Dordrecht te rugkeerde, waar zy zich in een pand aan de Lange Breestraat vestigde. Meermalen had hy getracht, zich met haar te verzoenen en weer by hem te komen inwonen, maar te vergeefs, terwijl ook zflne ouders, die te Dordt in do Kolfstraat wonen, geweigerd moeten hebbee,* hem weer in hunne woning op te neipen. Wat van die voorstelling juist is, kunnen we niet uitmaken. (D. C.) Uit Nieuwstadt wordt gemeld Ter herberge van Sjonger was Zondag avond de zoon van den wethouder H. mot een revolver aan 't knutselen, toen op eens by ongeluk het schot afging en het achter het buffet zicü bevindend meisje, een nicht van S door den kogel in liet hart getroffen werd, zoodat dejlood onmiddellijk intrad De onvoorzichtige dader werd gevankelijk naar Sittard overgebracht, in afwachting van nadere instructies. (N. L KJ De Amerikaansche bladen geven bijzon derheden over de bedriegeryen, die er vele jaren lang in de staten Washington en Oregon met land gepleegd zyn, ten nadeele van de schatkist der republiek en millioenen dollars beloopeude. Het voorloopige onderzoek heeft leeds aangetoond, dat de speculanten er in slaagden, staatsdomeinen te verkrijgen tegeu veelal nominale prijzen en soms voor niets, om vervolgens de bosschen daarop om tc kunnen hakken en er groote winsten uit te halen. Naar bet heet, hebben ettelijke Con gresleden en Senatoren uit het westen met ambtenaren van het staatsbureau in deze 7,aak samengespannen. President Roosevelt heeft bevolen Hermann, lid van het Congres voor Oregon, en senator» Mitchell strafrech terlijk te vervolgen staats procureur Hall te Portland in Oregon is ontslagen, wegens knoeierij ten bate van Mitchell. Op 21 Junuari a. s. 's morgens elf uur, zal in de Eensgezindheid te Amsterdam eeno algeuieene vergadering gehouden wor den van d Liberale Unie waarin o.a. zal vastgesteld worden hot standpunt van de L. U. bij de verkiezingen van 1905 By den jongsteu storm zyn de duinen te Egmond aan Zee weer belangrijk afgeno men. De villa van den heer Boelraans ter Spill te Alkmaar, tegenover het Badhotel Zeezicht, werd zoodanig ondermijnd, dat ze voor een deel is ingestort. Zaterdagmiddag had in de dezer dagen geopende vischal van den heer Blauw, aan de Baangracht te Alkmaar een hevige gas ontploffing pla its, doordat de loodgieter met een licht in den kelder kwam om te zoeken naar een lek in de gasbuis. De kelder stond blijkbaar reeds vol gas. Van den voorgevel van het perceel werden deur en ramen totaal vernield. De loodgieter werd aan gelaat en handen tamelijk ernstig gewond. In een deel van Praag zyn kort geleden de onderaardsche werken beëindigd voor een nieuwe riolooring Tengevolge van de grond verschuivingen, welke met dit werk gepaard gingen, brak een gasleidingbuis onder de „Untere Selilofsteege". Het gas drong binnen in een aantal huizen, zoodat 32 menschen vergiftigd werden.' Twee gevallen zyn zeer ernstig. Politie en doctoren doen alle pogin gen om meer ongevallen te voorkomen. Op 1 Januari brak naby Milaan in het centrum der groote manufactuurfabrieken, een geweldige brand uit in een katoen spinnerij die geheel in asch werd gelegd. Door den hevigen wind viel aan blusschen niet te denken. De schade wordt geraamd op 1 millioen lireruim 400 werklieden zijn door dezen brand zonder verdiensten gekomen. Een gasontploffing brak te Chicago uit in een huis van zeven verdiepingen in de Van Burenstraat. Er werd een groot stuk uit den muur geslagen en de steenen werden op grooten afstand weggeslingerd. Van de bewoners kwamen er 8 om en ver- scheidenen werden gewond. De steenen troffen ook een trein van den stadsspoorweg en verwondden eenige passagiers. In het gehucht Vry, nabij Termonde, België, geraakten, door het omvallen van een pe troleumlamp, de kleederen eener alleenwo nende 70 jarige vroaW in brand. De buren snelden haar te hulp, maar eer zjj er in ge slaagd waren het vuar te dooven, had de ongelukkige zoo ernstige brandwonden gekre gen, dat zij onder vreeseljjk lijden kort daarop stierf. GOUDA, 4 Januari 1905. Te Gouda heeft zich een commissie gevormd voor de stichting eener inrichting tot opleiding van Christelijke onderwijzers en onderwijzeressen. Deze commissie bestaat uit de heeren H. A. Schreuder, te Schoonhoven; A. Hoo- gendijk Czn., te Ouderkerk a. d. IJselE. Sanders, te PolsbroekW. Verschoor, te WaddingsveenTh. van Straalen, te Ze venhuizen A. Vingerling, R. A. den Ouden, J. Pieterson Moens, H* M. Dercksen en R. U. Jongenburger, allen te Gouda. In Maart zal er een „schooldag" voor Gouda en omstreken worden georganiseerd waarbij zal worden getracht een vereeni- ging te stichten en do zaak der opleiding zal worden besproken. Hekendorp. Als deskundige voor de op name van het mobilair voor de personeele belasting voor deze gemeente, zoomede voor Papekop en Lange-Ruigeweide, zyn benoemd de heeren M. Binnendijk en J. J. Bonneur, beiden te Gouda. Moordrecht. Vrijdag avond 6 uur ontstond een begin van brand in het woonhuis van mej. de wed. Tyn. Een voorbijganger, een meer dan gewoon licht zieude, snelde, daar de bewoners afwezig waren, naar een der buren, die terstond met behulp van een huis genoot het vuur, dat zich verontrustend liet aanzien, bluschte. Voor de arrondissementsrechtbank te Rotterdam werden gisteren o. a. de volgende vonnissen gewezen B. de B., 22 jaar, melkboer, te Zeven huizen, wegens mishandeling, tot zevon dagen gevangenisstraf. C. de B., 25 jaar, heier te Gouda, wegens diefstal van een gummislang, tot 14 dagen gevangenisstraf. Amsterdam 3 Januari 1905. Als nieuw ingekomen wijzigingen van vraag en aanbod in het Weekblad van de Commis- siebank te Amsterdam, vermelden wij U de volgende fondsen GEVRAAGD. Aand. Nederl- My. van Zekerheids stelling van Ambtenaren en Beambten Offerte Mijnbouw Maats. Bendisberg 10 pCt. Eerste Pref. aand. Oost Boineo Mij. 110 Aand. Crediet en Handelsvereni ging Banda 45 Hollandsche Export Maats. Offerte Batavia Arak Maats. 50 pCt. 44 pCt. Oblig. Baumwollspinnerei Germania 964 Aand. Maats, tot exploitatie der Nieuwe Arnhemsche Courant 165 Maats, tot expl. der Scheepa- sloopery v h Frank Rjjsdyk 25 Stoomboot Maats. Hollandia (50 aandeelen enbloc) 8 Stoomvaart Mij. Amsterdam 20 Geldersch Overyselsche Lo kaalspoorweg Maatschappij 130 Haarlemsche Tramweg My. 83 Nederl. Stoomvisschery 50 Stoomvisschery Oceaan 22 Opr. aand. Javasche Cultuur Maats, f 40. Nederl. Stoomvisschery - 20.— Onderl Hypotheekbank - 110. AANGEBODEN. Aand. Industrieels Bank en Handel Maatschappij 70 pCt- Nederl. Crediet en Voorschot bank Bod 9 Onderl. Crodiet te Rotterdam 170 pCt. Lanbouw Maats. Temocloes 1034 Handel Mijn en Boschexploi tatie Maats. Tjerwai Bod Hyp. Oblig. de Kweekerjj Tottenham Bod Aand. Grintmaats. te Rotterdam 160 pCt. Manufacturenhandel v/h Mar tens en Co. 88 Wilhelmina Veem 52 Batavia Arak Maats. 55 Pref. aand. Maats, tot exploitatie der Suikerfabriek Badas 90 Aand. „Constantia" Electric Works te Venlo 49 Stoomvaart My. Amsterdam 30 Herstellingsoord te Trompen berg 70 Assurantie Mij. tegen brand schade en op het Leven „de Nederlanden" van 1845 f 350. Stoomvisschery Oceaan 30pCt. „Vesta" Maats, van Levens verzekering 90 Opr. aand Javasche Cultuur Maats, f 45.— Amsterdam 3 Januari 1905. het weekblad van de commissie- bank te Amsterdam, zyn in de week, ge ëindigd 3 Januari, door tusschenkoms dier bank verhandeld de navolgende minder cou rante fondsen Aand. Lissesche Bankvereeniging Commanditare Bankvereeni ging van Es Co. Rente Cassa Pretoria Hypotheek My. (waarop 20 pCt. gestort) Cultuur Maatschappij Ma- toetoelis Poppoh Tarakan Petroleum Mij. Eerste Pref. aand. Oost Borneo Maatschappij Aand. Exploratie en Mynbonw My. Sumatra Serie A. Exploratie en Mijnbouw My. Sumatra Serie B. Crediet en Handelsvereni ging Banda Oblig. Crediet en Handelsvereni ging Banda (rentende 5 pCt.) Aand. Grint My. te Rotterdam Hollandsche Export My 5 pCt. Oblig. My. C. A. Larape's Modemagazijnen Aand. Maatschappij voor Meel en Broodfabrieken Flesschenfabriek Delft vh. Boers Co. aand. Maatsch. tot exploi tatie der Suikerfabr. Padas Nederl. Scheepsbouw My Babat Djombang Stoomtram Maatschappij Nederl. Stoomvisschery Opr. aand. Amsterdalnscha Likwi- datie Kas Hollandsche Bank Bew v. Deelgerochtigdheid Nederl. Indische Landbouw My Winst en Opr. aaud. Zuid Ame rika Lijn Koninklijk Zoologisch Bota nisch Genootschap te deu Haag Pref. Aand. Aand. 55 pCt. 25 300 200 160 40 112 15 12 46 91 160 55 20 35 24'/.. 85 150 34 55 f 285,- 70,- 14,- 60,— 45 pCt. 4e Klasse. Trekking van Woensdag 4 Jan No 14189 1 25.000. 17412 1 2000. 16632 f 1000. 2214, 4395 en 6586 ieder 400. 1790, 7891, 8658, 10913, 14415, 15574 en 16012 ieder f 100. Pryzen van f 65. 4 3499 7200 10640 13528 16038 18557 8 3598 5 43 89 49 18600 31 3680 20 57 13628 71 6 43 3815 23 63 39 16232 9 48 63 85 10793 52 16315 45 70 76 7377 10806 56 30 68 78 3989 82 7 66 16181 18821 111 4007 7513 24 13860 92 25 12 25 7600 41 13900 16504 47 22 88 36 10910 40 90 61 38 4149 7720 39 45 16605 72 39 68 63 44 14004 20 81 89 97 7867 11008 59 38 85 221 4217 7915 11102 14107 44 87 98 62 39 29 24 90 19020 309 4430 43 43 14238 16768 23 22 35 61 11235 66 16807 62 434 65 91 11374 99 36 86 60 4559 8079 11475 14312 66 19116 506 86 8110 11527 37 16923 24 18 4723 77 67 65 68 66 47 4803 8202 99 14460 85 82 702 56 90 11695 53 17017 84 11 4922 8317 11724 14509 23 19268 37 5171 37 11849 13 33 19327 85 5267 8405 61 41 57 30 95 81 66 79 97 77 49 816 5309 8505 97 14600 93 88 916 75 10 11908 20 17149 95 26 96 60 12031 45 64 19401 67 5436 8607 12226 64 17211 11 82 59 8751 69 14739 73 31 1018 5506 65 12347 77 84 44 1160 29 8907 12406 14812 17404 19528 1243 62 87 18 28 5 63 1318 63 9113 21 43 29 19602 1411 93 83 69 77 56 75 47 5600 9200 12504 14922 17502 19703 54 58 13 79 42 11 6 68 70 36 92 77 67 39 1540 5713 9339 12635 15044 75 19835 1607 69 63 77 47- 17600 46 26 5829 9421 12711 97 9 19936 40 5909 56 43 15146 34 55 1787 16 9523 87 15202 90 65 1844 20 45 12808 14 17709 99 82 6015 9604 35 49 12 20041 1956 31 24 88 66 56 43 2098 67 36 12939 15301 58 20105 2175 6253 90 92 7 90 14 2261 73 9716 94 25 17818 51 2373 6444 46 13003 64 31 52 2613 6508 95 45 15546 66 20244 17 57 9829 70 63 68 57 27 87 59 13120 71 17921 85 86 6743 62 26 80 90 98 98 97 9919 63 15625 J8021 20324 2711 6804 68 13217 49 26 44 2816 23 73 25 94 56 20400 34 5210031 45 15727 18195 21 61 63 10124 53 40 18200 88 99 85 33 54 54 7 96 3016 6917 10245 61 15800 38 97 3116 35 48 13318 32 68 20518 72 77 49 53 50 87 20674 90 78 68 67 88 18329 20714 3256 7056 10383 68 15929 65 77 3312 7142 10463 13443 51 18407 20893 3485 76 10568 73 58 55 98 87 81 96 13511 4e Klasse 2e Ljjst No. 1063« m.'z. 10604. VRIJDAG 22 DEC. L.K. H.K Staats leentnq en Portugal. Oblig. 3e Serie fr. *00 3 59»/1# - Oblig. 3e Serie fr. 2500 3 59s/14 Rusland. Iwang Dombr. Obli- gatien 4VS 96l 4 Azie. Japan Obligation 1899 4 74»/4 747 Columbia. Geconsolideerde Bui- tenlandsche Schuld. Recepis. I1/, 24»/,, 4 101»/,, 31/, 977/a 4l 9 100»', 4 99»/, 4 100 99 99», 998/, 98»/ 100 - 36774 L 100 Hypotheek-Banken Pandb. idem idem Pandb. Rotterd. Hypb. Pandb. Rotterd. Hypb. Pandb. Standaard Hypb. Pandb. Stedelijke Hypb. Pandb. Utreclitsche Hypb. Pandb. Westlandsche Hypb. 4 1001/ Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 4Ö97 8 Pandb, le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 41/, 100I/9 Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 99*/, Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 4'9 101 Bewijzen van Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank f 9(i'/s Pandb. Bataafsche Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbricfbank 4 Pandb. Hollandsche Hypb. 4 Pandb. Nationale Hypb 37, Pandb. Ged. Hypotheekbank te Veendam 4 Spoor wegleeningen. Italië. Oblig. Zuid-Italiaansche Spw. Mij. A.H. Premieleeningen bisi,aié. Loten Stad Antwerpen 1887 2% 102»/, Scheepvaart-Maatschappijen. Aand Holland-Gulf Stv.-My. 35 Diversen Obl. My. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1902 4 98'/s en tot zeer veel verminderde prijzen. V//J JtrSMMtfif/V "V Voorspoedig bevallen van een Zoon A. VAN DEN HEUVEL- SCHEEFHALS. Gonda, 3 Jan. 1905. 45 cents per pond, 221'» centfrv per 1/spond. Voor de vele bewyzen van belangstelling by den aanvang van dit jaar ondervonden, betuigt ondergeteekende, met wederkeerigen heilwensch, zyn dank. G. C. FORTUIJN DROO^LEEVER. Gouda, 4 Januari 1905 Met wederkeerigen heilwensch betuigt do ondergeteekende zyn vriendelijken dank aan allen, die hem by de intrede van liet jaar blijken gaven van hunne belangstelling. L. BURGERSDIJK, Met -vederkeerigen heilgroet, mijn dank voor de ontvangen gelukwenschen. dr. A. VAN IJSENDIJK. 4 Jan'. 1905. GOUDSCH VERLICHTING MAGAZIJN- Dubbele Buurt B 13, TKLEF. 117, (irootc xorteerIng OaHornamenten, KHALEN enZIJDEN FRANJE, Enorme keuze gtftvrU* GEËMAIL- LEERUEHLISHOUDELIJKE ARTIKELEN deugdzaam en zindelijk. Eenig adres voor prima GASGLÜEI- LICHT-ARTIKELEN togen concurrerende prijzen. N B. Met groot succes geplaatst de echte Wac,ht U voor namaak. Aanbevelend, Mr. Gasfitter. VrftN BHEUMATIEK EN veRKQUDnEÜEN Verkrijgbaar in fiesschen 50 ets., 75 ct en f 1.25 by H.H. Apothekers en Drogisten Let op het merk A Ti HE Ti! F. AD. RICHTER Co., Rotterdam. Te Gouda: by O. LUGER, Apotheker Markt en bij WOLFF Co. Westhaven 198. I K K~cTu DIT m W SCHIEDAMMER Merle j NIÜ.HTCA p, Verkrijgb tar bij M. PEETERS N.B- Als bowije van èchtboid is n cachet on kurk steeds voor- SCHIEDAM. "on van don nanmderFirma P. HOPPE Margari S O LO zindelijk bereid uit de fijnste bestanddeelen en o ZOETEN ROOM is de beste kwaliteit Margarine welke te vervaardigen is. o o 0 De garantie voor de kwaliteit der SOLO ligt opgesloten in het ongeschonden Carton, als mede in den garantiedatum, op ieder fpak vermeld. Geen vrees dus meer voor sterk geworden boter. SOLO is steeds versch ev frisch Bij alle Kruideniers verkrijgbaar,

Goudsche Courant | 1905 | | pagina 2