mmmtm MANTELS, PELTERIJEN, Openbare Verkooping BINNENLAND. AÏrVEttTEiVriE* Telephoonnet-Gouda. Stadsnieuws. 377Bte Staats-loteoj BEURS VAN ROTTERDAM. OPRUIMING Costumes, JaponstorFsn, iilouse», l'eiguoirs LÜISfi FRlEDERICKü CLA&bH, NPTSDEPARTEMEMT „GOUDA". Henri iiekking Tl GOH»4, J. SOEMÜ1T, en kunnen wy 't geheel met hem een zyn. Vier van de leiders der liberale party, zegt hy, spreken er deze week. Het zou zeer belangwekkend zyn te vernemen, wat zy op die meening van een hunner volgelingen te zeggen hebben. Men begrypt vrat de in zender bedoelt. Een dier vier lyders Asquith, heeft in het Lagerhuis wel gezegd, dat een liberale regeering de wet dadelyk herroepen zou. hetgeen zy in de kroonkolonie die Traus- vanl is, doen kan. Maar «edert zyn de libe rale voormannen byster voorzichtig geweest in hun vorklaringen betreffende de Chinee- zenkwestie. Het heeft allen schyp, dat zy bygedraaid zyn. Mag men Lord Teynham, den voorzitter van de Rand Victoria Mines Company ge- looren, dan is er kans dat de unionistische regeering juist andersom bijdraait. Eergister zeide hy to Londen op de vergadering der aandeelhouders, dat er een gerucht is, als zou minister Lyttelton, waarschynlyk met het oog op de komende verkiezing en uit vrees voor de openbare ineening in Enge land, van zins zyn, binnenkort den invoer van Chineezen, zy 't dan ook tydelyk, te stuiten, onder het voorwendsel, dat die in voer ébn proef is, en de uitkomsten eerst moeten bljjken. Lord Teynham hoopt krachtig, dat het gerucht onwaar is. Hy noemde de proef met do Chineezen reeds volkomen ge slaagd. Teekenen wy in dit verband op, dat er den lOon Januari 25,002 Chineezen in Trans vaal waren. Den 15en kwam er weer 2194, terwyl er 4055 op zee onderweg zyn. Het ""bericht, dat er eert werkstaking onder de Rand-Cbineezen is, wordt tegengesproken. Maar dit zegt nog niet veel. Het kabinet-Combes hoeft gisteren be sloten den president der Republiek, wanneer deze heden terugkeert van do begrafenis zynor moeder, do aanvrage om ontslag te overhandigen. Voorloopig heeft de Regeering aan de Kamer gevraagd, haar bijeenkomsten tot nader order te schorsen, daar de ministers meenen, niet meer aan de werkzaamheden der Kamer te kunnen deelnemen. Wie met de vorming van een ministerie zal worden belast is nog niet bekend het aantal kabinetsformoerddrs in don dop wordt met den dag grooter. President Loubet zal waarschynlyk wel eerst een onderhoud mot de voorzitters van Kamer en Senaat willen hebben. Voor dat het ministerie-Combes heengaat staat het nog voor een paar netelige quaesties. De minister van justitie Vallé zal moeten verklaren of hy het eenstemmig genomen besluit van den Orde-raad van het Legioen van Eer Wil onderteekenen, waarbij den vroegeren kapitein Beguicourt, die aan het Grootóosten van Frankrijk inlichtingen over officieren verschafte, het recht ontzegd wordt om voortaan het ordeteeken vnn het Legioen van Eer te dragen. En minister Berteaux zal moeten beslissen wat er gebeuren zal met generaal Peigné, die in een brief aan Vadécard schreef dat hy door de inlichtingen van vrijmetselaren in staat was in enkele gevallen de van elders ingewonnen berichten omtrent officie ren aan te vallen. De nationalisten eischen naiourlyk het ontslag generaal Peigné; van republikeinsche zyde wordt echter aangedrongen op zyn handhaving. Wij hebben reeds medegedeeld dat o. a. de gemeenteraad van Tours tot de regeering een verzoek heeft gericht„den generaal niet op te offeren aan den haat der clerical© reactie, doch hem op zyn post te handhaven." De „Temps" meldt: Het is onjuist dat (Je leden vnn den Hoogen krijgsraad eenige stappen hebben gedaan betreffende generaal Peigné. De minister Berteaux kan geen beslissing nemen, doch slechts voorstellen doen, genoraal Peigné is commandant van een legerkorps en kan als zoodanig slechts worden ontslagen op voorstel van den minis terraad, door den President der Republiek. Hieruit blijkt duidelijk dat er nog geen beslissing omtrent dien generaal kan ge nomen zyn. De minister-president en de ministers bo den gistermorgen den President der Fransche Republiek hun ontslag aar., die dit aan vaardde. Op verzoek van don heer Loubet zullen de ministers zich met de afdoening der loopende zaken belasten, totdat hunne op volgers zullen zyn aangewezen. In zijn ontslagbrief aan prt?sident Loubet zet de heer Combus uiteen dat hy er van afziet voort te gaan met de verwezenlijking van het hervormingsprogram dat de volle goedkeuring van do meerderheid heeft ge kregen, omdat zij achttien maanden lang is vervolgd door een verbond vnn ongeduldige eerzuchtige en clericale of nationalistische haters, die erin geslaagd zyn verdeeldheid te zaaien in het bloc. In zyn schrijven aan president Loabit zegt de heer Combes nog, dat hoeveel de meer derheid ook in aantal moge zyn verminderd, zy daarom toch niet minder wettig den wil van de republikeinsche natie vertegenwoor digt. Hare beslissingen moeten wet zyn voor de regeering van morgen, evenals zy het wa ren voor die van gisteren. De heer Combes had vertrouwen in eeu samenwerking van de groepen der linkerzijde voor de voortzetting van het werk der geestelijke bevrijding, den socialen vooruitgang en de toenadering der volken. De heer Combes eindigde met een dankbetuiging aan president Loubet vöor de welwillendheid, waaraan deze het nimmer liet ontbreken. Verspreide Berichten. Frankrijk De „Officiel" zal heden do laatste regee- ringsdaad van het kabinet Combes pnbli- ceeren, namelijk een decreet betreffende de sluiting van 466 inrichtingen tot de congre gaties belioorende, oven enkomstig de wet van 16 Juli 1904 seizoen voor de vaart gereedgemaakt te 'Worden. Het schynt dus dat men aanvankelijk de hoop mag koesteren dat de „bommenhaven" aan haar bestemming zal voldoen, ni het geheele visschersbedryf op Scheveningen te houden en dat hierdoor de aan dit werk be stede tonnen gouds tot hun recht zullen komen. Van andere zyde werd gewezen op de on gunstige dagbladberichten van den laatsten tyd, waaruit blijkt, dat het er met het aan houdend storm weder voor de verzandingen in de Scheveningsche visschorshaven niet beter op wordt, met het gevolg, dat het voor de loggers en bommen, aan welke het ge lukte binnen tejoopen met het doel om klaargemaakt te worden voor de versche- .vischvangst, hopeloos wordt om weder naar buiten te komen. Deze leden stelden de vraag of geen afdoende maatregelen zouden kunnen worden genomen, om aan dezen toestand een einde to inaken. Gemengde Berichten. de voorkeur geven. Leden van het schoone geslacht, die in het zalig bewustzijn verkee- ren, van een echt zjjden „lyf", „blouse", japon of iets dergelijks ann te hebben, weten gelukkig niet, dat ze vaak meer weg hebben van een gepantserd wezen, dan van een in een zacht zyden weefsel gehulde verschijning, 't Is waar, van die pantsering is weinig te zien, doch de mikroskoop en het scheikundig onderzoek leeren anders. Want wat is 't geval P Echte zyde moet, otn geverfd te kunrtfcn worden, vooraf worden uitgekookt ze verliest daardoor bijna '/4 van haar ge wicht, en, om dit te vergoeden, was het vanaf de oudste tyden geoorloofd, de zyde te verzwaren; keuren waakten tegen misbruik (o. a. in Nederland de zy lehallen). De mo derne techniek gebruikt voor het verzwaren metaalzouton, welk 3 voor zjjdè eene groote affiniteit bezitten, en nu zyn er gewetenlooze fabrikanten, die één kg. uitgekookte zyde tot op 2, ja 2\s kg. verzwaren. Dat het dragen dier schandelijk verzwaarde stoffen nadeelig kan zyn, leert een bericht van de redactie, van het bekende Engelscfie geneeskundige tijdschrift Lancet. Zy onder zocht een stuk van eene „echt" zyden blouse, welke de draagster eene hevige huidontste king had bezorgd 't kleedingstuk bestond bijna voor 50 pet uit aluminium en tin-oxyd, met duidelijke sporen van arsenic. Vraagt men in winkels van damesartikelen naar kunst zyde, dan is meestal het antwoord: „van dat goed hebben we nooit gehoord", 't Is best mogelijk, want de kennis dei- meeste winkeliers omtrent den aard (grond stof. bewerking, onzder door hen verkochte artikelen, is gering. Een Duitsch blad ineidt, dat kort geleden in den Michael schouwburg te St. Peters burg, waar meest Fransche stukken worden opgevoerd en zeer dikwijls leden van het keizerlijke hof verschijnen, het volgende schandaal is voorgevallen. Een zeer mooie en zeer bekende tooneelspeelster was dien avond zóo rijk met diamanten getooid, dat het publiek enkel oog had voor die schitte rende en kostbure steenen. Men merkte op, dat de mooie actrice haar blikken bjjna uitsluitend richtte op de loge, waarin groot vorst Michael had plaats genomen, van wb.n iedereen wist, dat hy de pronkzieke tooneel- Bpeelster geldelyk steunde. Toen men meende te zien, dat do grootvorst haar blikken met een knikje beantwoordde, riep er ieraund „Die diamanten zyn gekocht met het geld, dat voor de marine bestemd was I" Dadelyk daarop riep een ander: „De keizerlijke fa milie verspilt het gold van het volk, terwyl onze broeders van ontbering stervenEr ontstond een onbeschrijflijk tumult. Allen stonden op, en dreigende blikken en gebalde vuisten werden gericht op de loge, waarin de grootvorst zat, die zoo wit als kryt was geworden. Na eenige oogenblikken sloop hy stilletjes heen. Eerst na een kwartier kon de voorstelling weer beginnen. Een vreeselyk ongeluk had Dinsdagmorgen plaats op de lijn der electrische tram van Luik naar Grace-Berleur. Het ongeluk viel voor op den grooten weg van Grace, waar naast de trambaan een spoorweglyn ligt, die naar de kolenmijnen du Corbeau voert. De tram had om 6,10 's morgens do rue Saint- Hubeit te Luik verlaten mei besteraming naar Gr&ce-Berlour en werd bestuurd door Victor Jollings, terwijl er slechts twee rei zigers, benevens de conducteur in den wa gen waren. Berleur ligt op een hoogvlakte en de weg van daar naar GrtLce loopt glooi end af. Daar het in dit vroege morgenuur het was nog donker doodstil op dezen weg is, liet Jollings de tram met een flinke vaart van de helling afdalen, toen, hy eens klaps, op een punt, waar spoorweg en tram lijn elkaar kruisen, een locomotief zag na deren, eveneens van de helling dalende. Tram en locomotief beieiktec gelijktijdig het kruispunt en een aanrijding was niet meer te voorkomen De conducteur, die op het voor balkon naast Jollings stond, opende de afsluiting en sprong op den weg, waar door hy ongedeerd bleef. De bestuurder daarentegen bleef op zyn post en trachtte nog, door de tram tot grootere snelheid aan te zetten, over het kruispunt heen te ko men, alvorens de locomotief dat bereikt zou hebben. Het mocht helaas niet gelukken De locomotief reed de tram van terzijde aan* en het tramrytuig werd in twee stukken ge slagen. Een ijzeren bout, door den schok losgerukt, drong Jollings door het lichaam en doodde hem terstond. De beide reizigers werden ver weg geslingerd en bleven zwaar gewond op den weg liggen. De locomotief was door den schok omgevallen en lag dwars over den weg, die geheel versperd is, evenals de tramlijn. De machinist der loco motief bleef ongedeerd. Bewoners uit den omtrek snelden toe op het geraas van den schok en boden den gewonden hulp, die daarop naar Luik zjjn vervoerd, waar zjj in het hospitaal werden opgenomen. De ver ongelukte bestuurder was 22 jaar oud en ongehuwd. Met het oog op het aanstaande aftreden van het kabinet is eergisteren der Ka mer het verzoek gedaan de zittingen tyde lijk op te heffen, daar de ministers niet meer aan de beraadslagingen zullen, deel nemen. Aldus word beslolen, terwyl bepaald werd dat do voorzitter den datum van de eerst volgende zitting nader zal aangeven. Onder groote deelneming, o. a. van den gemeenteraad van Montéiimaa, van het militaire en van het civiele Huis van den president, had eergisler in den grafkelder op het kerkhof te Marsanne, de teraarde bestelling plaats van de moedor van presi dent Loubet. Na de begrafenis bega de president zich naar de onderljjke woning, 's Avonds ver trok hij weor naar Parys. Het meerendeel der Enropeesche staats hoofden en president Roosevelt zonden be wijzen van deelneming. Belqib De antoriteiten van de groote steden zyn Maandag te Brussel bijeen geweest voor de vaststelling van de feesten, die van Mei tot October in verschillende plaatsen gegeven zullen worden ter viering van de 75-jarige onafhankelijkheid. Duitsohland. Uit Essen wordt van Dinsdag gemeld, dat van de middngploegen 31 718 arbeiders en van de ochtend- en middagploegen gezamen lijk 154.330 arbeiders staakten, verdeeld over 202 mijnen en groeven. De correspondent van de „Köln. Ztg." te Dortmund is van oordeel, dat een zeer groot deel van de arbeiders in hetRuhrge- bied aan den oproep van hun leiders om tot de algemeene werkstaking over te gaan, geen gehoor zul'en geven Uit Kenlen verneemt het „Berl Tagebl." dat, behalve in de „Louisa Tiüfbau"-myn, ook in de „Altendorf, „Bommerb&nker Tiefbau" en „Julius- Pbilipp" niet gestaukt zal rnogsn worden. Voor het mogelijk uitbreken van onlus ten zyn zeer omvangrijke maatregelen ge nomen De regimenten te Müllheim en Diisseldorf staan gereed om elk oogenblik naar het stakingsgebied te vertrekken. Ook 'uit Kenlen zullen waarschijnlijk troepen ge stunrd worden. Aan de arbeiders in de staatsmijnen zal de beslissing of ze al of niet zullen staken zelf worden overgelaten. Voor hen geldt het besluit tot algemeene staking niet. STATEN-GENEliAAL. T if K M9 fff H ft tC tt BRUG OVER DE GOUWE. Thans is door de regeering ingediend het wetsontwerp tot onteigening van de perceelen in de gemeenten Gouda en Waddinxveen, noodig voor den bouw van eeu nieuwe spoor wegbrug over de Gouwe, by Gouda, en het in verband daarmede verleggen van een gedeelte van den Staatsspoorweg van Rotter dam naar Utrecht. Reeds bij de wet van 27 April 1904 werd een som van f 150.000 toegestaan als het aandeel van den Staat in de kosten van dezen bruggebouw. Omtrent het doel en de inrichting van het voorgenomen werk zyn indertijd by de toelichting van deze gelde lijke aanvraag do noodige raededeelingen gedaan Bij het afdeelingsonderzoek door de Eerste Kamer van de begroeting van Waterstaat, Handel en Nijverheid, werd met genoegen geconstateerd, dat reeds verscheidene vis- schersvaartuigen, zoowel loggers als bommen, in de binnenhaven te Scheveningen liggen, daar zullen overwinteren, om in het volgend Uit Ambt Almelo wordt aan de Zw. Ct. gemeld Zondagavond tusschen 10 en 11 uur heeft op het Sluitersveld alhier een woeste vecht partij plaats gehad. Van de 8 daarbij be trokken personen zyn er 7 meer of minder verwond. Toen 3 jo igelui over den Rappers- wg huiswaarts keerden, werden zy ter boogie van de hei berg van Bonke door eert 4lal personen, gewapend met messen en stokken, aangevallen. Een hunner, Gont ving direct een slag over den arm, welke zoodanig aankwam, dat hy zyn werk niet kan verrichten H., die ter zelfverdediging van zich afschopte, kreeg een snede over zyn hand; de derde, t. S, ontving een'mes- steek' in den arm. Daarmede niet tevreden volgden de aanranders hen tot binnen de omheining bij de v. oning van H. Diens vader, door het rumoer bnitengelokt, ontving tot antwoord op zyn aanmaning om de plaats te verlaten een slag op zyn hoofd, waardoor ook deze bloedend verwond werd. Ter zelf verdediging ontrukte hy een der woestelingen een met spijkers beslngen lat, waarop het met vereende krachten gelukte deze met bebloede koppen te doen afdeinzen. Een reden voor de aanranding bestond niet. Alleen de last tot vechten schynt voor de aanranders motief geweest te zyn om lieden, die rustig huiswaarts keerden en hen niets misdeden, op een derg. lyke manier te overvallen. De daders, A. LG. H., A. v. d. B. en J. G. stqan zeer ongunstig hekend. De meestun banner kwamen reeds meermalen met de justitie in aanraking. Men seint uit Utrecht Gedurende d^n dikken mist die gisteren tegen don avond hier heerschte, heeft by de halte Lunett<?h een treinenbotsing plaats gehad, welke gelukkig nog vrjj goed is uf- geloopen. Terwyl de goederentrein no 1204 naar Utrecht nog op de halte Lunetten was, kwam de sneltrein no. 106 uit 's Hertogen- bosch, die te 4.47 u. spoortyd te Utrecht moet aankomen, by de halte aan en liep daar op genoemden roederentrein. Een luid gekraak weerklonk en toen het spoorweg personeel was gekomen op da plaats van het ongeval, bleek dat alles nog vry goed was afgeloopen. De achterste wagen van den goederentrein, een locaalrytuig 2e en 3e klasse, was totaal vernield. Het boven- sfcel van den wagen was geschoven boven op den volgenden goederenwagen, ter wyl het onderstel onder de machine van den sneltrein zat. Verder was nog een wagen van den goederentrein gederailleerd en do locomotief van den sneltrein bescha digd. De rei/Jgers van den sneltrein kwamen met den schrik vry en werpen met een hulp- trein naar hier vervoerd. Van het personeel van den goederentrein werd één remmer ernstig en één licht ge- kwest. Beide personen werden naar Utrecht overgebracht. De treinenloop kroeg door dat ongeval vertraging. Spoedig na het ongeval waren verschillende spoorwegautori teiten op het terrein en werd een aanvang gemaakt met de opruiming van het bescha digde materieel. In een artikel over de Ontwikkeling der kunst zyde-nijverheid in het Tyds. d. My. van Nijverheid schrijft de heer J. J. Verwynen te Haarlem o. m. Kunst-zijde doet in glans voor d» echte niet onder, integendeelze laat zich gemak kelijk verven en kan, evenals katoen, tot allerlei patronen worden geweven. Als plant aardig product is het eene zeer goede warm- tegeleidster en staat dus als dekkingsmiddel tegen koude, achter bij echte zyde, waarvan de samenstelling analoog is met die van hoorn, haar en wol. Iedere vrouw, die voor haar toilet zyde noodig heeft, zal echte boven kunst-zyda verkiezen, doch wanneer zij wist wat men haar maar al te dikwijls voor „echte" in handen speelt, dan zou ze aan kunst-zijde Zijü maatregelen in het belang van onzen kaashandel noodig Mijnheer de Redacteur Bovenstaande vraag die op dit oogenblik overal aan de orde is, wordt zeer verschil lend beantwoord. Als eei.e bydrage van tegenstrijdige opvatting der kwestie, vraag ik U beleefd plaatsing voor het volgende In bet Nederlandscb Landbouw Weekblad van 81 December 1904, schrijft de heer M. de Jong uit Hoorn, o. a. het volgende „Er is al veel gewonnen, dat thans officieel wordt tegengesproken, dat de reputatie van de Hollandsche kaas in het buitenland ver loren zoa zjjn gegaan. Wie znlks beweerden, gaven meer blyk van hunne groote belang stelling in, dan van hunne groote kennis van het artikel. Ik acht het zeer wenschelyk voor de lezers van uw blad, dat zy weten, dat er werkelijk kenners van het artikel Edammer kaas zijn, die niet alleen beweren, dat alles wel weer terecht zal komen, doch die veel verder gaan en zeggen„dat de Edammer kaas niet is achteraitgegaan, maar zich heeft gewijzigd naar de behoeften van der. handel en naar de omstandigheden der kaasmakers". In het verslag van het Landhuishoudkun- dig Congres in 1897 te Hoorn gehouden, komt o. a. voor het volgende advies van den heer AT. de Jong te Êoorn. want het is inderdaad treurig wan neer men ziet, hoe do artikelen Edammer- en Goudscho kaas in het algemeen *zyn acchteruit gegaan, zoowel in kwaliteit, in naam, als in prys. De voorname oorzaak daarvan wordt door my hieraan toegeschreven, dat men in den laatsten tyd zooveel kaas van afgeroomde melk heeft gemaakt Langzamerhand zal de tijd komen dat het artikel waardeloos zal zyn. Ik zeg „waardeloos". In vroegere jaren scheen men te begrQpen, dat men de kaas, die men van afgeroomde melk maakte, in een afzonderleken vorm moest maken Het gevolg daarvan was, dat men de eene kaas niet voor de aqdere kon verkoopen. De groote kwestie is: er wordt3aan het artikel schade gedaan en is die schade na zoo belangrijk, dat men werkelpk maatrege len moet nemen tegen het kwaad P En daarop geloof ik te moeten antwoorden, dat wy op het oogenblik tot een toestand zyn gekomen, waarin het noodzakelijk is maatregelen te nemen. Men moet niet opzien tegen de moeite, aan eene goede rogeling verbonden. Als het zoo voortgaat als nu, zal ik nog beleven, dat wy de markten zelfs voor onze beste kaas gesloten vinden. Waar nu de omstandigheden zoo ongunstig zijn, is het voor Noord-Holland van het hoogste belang, niet te vragen of er moeite ann verbonden is om kaas van volle melk te onderscheiden van die van afgeroomde melk, maar wél om krachtige maatregelen te nemen. Gelijk men er voortdurend met recht op hamert om knoeierijen in den boterhandel tegen te gaan en er getracht wordt, om te voorkomen, dat de menschen in plaats van boter, margarine krjjgen, evenzeer is het voor Noord- en Zuid-Holland van het grootste belang om middelen te vinden oin liet cijfer te reduceeren van veryalschte kaas. S, B. Overgenomen uit De Zuivelcourant. i GOUDA, 19 Januari 1905. Heden morgen is door onbekende oorzaak een uitgespannen voertuig staande aan het Regente88eplautsoen achteruit gereden en in de Kattensingelgracht terecht gekomen. Na veel moeite is het eenigszins beschadigde voertuig den steilen oever weer opgetrokken. Met het lichten der in de Turfsingelgracht gezonken liggende sleepboot „Haarlemmer meer IV" is men heden morgen begonnen, daartoe is een zolderschuit met hijschtoestel van de „Bergingmaatschappy" welke 50 000 K.G, kan torschen werkzaam gesteld, welke met andere hulpmiddelen den niet gemak- keljjken arbeid moet volbrengen. In de gisterenavond gehouden leden-ver gadering van de afd. Gouda der Holl. Maat schappij van Landbouw, bracht de voorzitter, de heer Valckenier de Greeve, verslag uit over het afgeloopen jaar. Spr. deed dit, omdat de werkzaamheden in het afgeloopen jaar door twee secretarissen waren vervuld. Het ledental is verminderd van 215 tot 190 leden, hy hoopte dat in het nieuwe jaar het ledental weer zon klimmen tot het vroegere cjjfer en zoo mogelyk nog daarboven. Van het oprichten van cursnssen was niet veel gekomen, te Gouda had zich een jon geling aangemeld en te Stolwijk waren wel genoeg leerlingen aangegeven, maar daar kon men geen leerkrachten krijgen, zoodat die cursussen niet konden in het leven ge roepen worden. De markten slaagden uitmuntend, vooral de najaars-paardenmarkt, die als gevestigd kan worden beschouwd, de voorjaars paar denmarkt en de najaars-veeraarkt kunnen noch beter bezocht worden, het bestuur zint op middelen om, vooral de laatste, meer levensvatbaarheid te doen krijgen. Volgens de wet kuunen zoons van leden die den leePyd van 18—23 jaar hebben be reikt, buitengewoon lid der afdeeling wor den tegen f 1.Spreker hoopte dat vele zoons zouden toetreden, opdat ook in de afdeeling jonge krachten zouden komen, die later als leden de afdeeling zou ten goede komen. Uit het verslag van den penningmeester, welke rekening was nagezien door een com missie, bestaande uit de heeren H. Schinkel en S. Moons, werd by monde van den heer Schinkel medegedeeld, dat ontvangen was f 1220.64 en uitgegeven f 874.317j, zoodat een batig saldo was van f 346 B2I/S, de af deeling was dus f 109.32 achteruitgegaan by een vorig jaar. Besloten werd voor de voorjaars-paar- denmarkt en voor de najaars-v,pemarkt Ko ninklijke goedkeuring aan te vragen voor een te houden verloting. Het bestuur had zich vergewist, dat de loten uu zouden kun nen geplaatst worden. Plannen zyn in bewerking om in dit of in een vólgend jaar een tentoonstelling hier ter stede te houden van landbouw en tuin bouw, dit laatste vooral in overleg met Boskoop. Nadat de gewone verloting had plaats gehad, werd de vergadering door den Voor zitter gesloten. De le-luit. G. B. Noothoven van Goor, leerling der hoogere krijgsschool, wordt 1 Mei gedetacheerd by het le reg. huzaren te Deventer. De 2e-luit. M. de Jong, van het 4e reg* inf., wordt met 1 Februari ontheven van zyno detacheering by het le reg. vesting-art. te Utrecht. Dr. C. A. Tebbonhoff, vroeger directeur der H. B. S. te Hoorn, is gisteren te Bergen op Zoom overleden. Heden morgen is tot caudidaat der iibe rule party i" hel district Bodegraven gesteld de heer K. Rejjue te Haarlem. öo Klasse. Trekking van Donderdag 19 Jan. No. 3104, 7150 en 18310 iedur f 1000. 8841 en 16356 ieder f 400. 12903 I 200. 1153, 1308, 3763, 4647, 5094, 7006, 7859, 8100 en 9911 ieder f 100. Prijzen van t 70. 59 2715 5198 254 28,13 5248 304 77 5428 15 2942 5841 48 82 61 412 3170 63 528 3274 76 684 84 89 809 3603 92 18 35 6198 22 72 6203 1065 85 41 1150 3792 46 1349 3949 6309 91 4279 97 1424 4386 6424 31 4412 6534 34 461(1 6676 85 4727 6979 1579 79 7036 1902 94 7481 2307 5060 7678 2406 85 7715 2500 6193 35 8379 12723 8559 12887 8632 12329 8999 13192 9004 13277 9129 13316 9396 13578 9424 13621. 837 41 57 14237 32 47 57 15791 15933 38 40 16263 16418 16621 16702 29 16957 82 17015 49 17125 54 17572 88 17674 17722 18154 18203 18326 18517 18649 18666 18673 18701 18822 3J 43 19078 19150 19230 36 19310 36 19402 19668 19810 41 19906 20136 44 20354 67 20437 20843 MARKTBERICHTEN. Gouda, 19 Januari 1905. GRANEN, Tengevolge de strenge vorst van Zondag en Maandag is de binnenvaart nog ge sloten, zoodat de handel zonder beteekenis was reden waarom geen noteering te geven is. Vesmarkt. Melkvee geen beteekenis haodel en prijzen geen. Vette varkens, goede aanvoer, handel vlug, 19 4 21 ct. per halt K. G. Biggen voor Eng. redel, aanvoer handel matig 16 A 17v» ct per half K. G. Magere Biggen rede!, aanvoer handel matig 0.80. 4 1.00 per week. Vette Schapen geen aanvoer, handel a Nuchtere Kalveren redel. aanvoer handel vlug 9.— 4 11. Gras- kalveren geen aanvoer handel geen 4 Fokkalveren 9 4 16. Kaas, aangevoerd 35 partijen handel vlug re kwal. 384 30.3de kwal. 35 4 37.—. Zwaardere 4 Noordhollansche Boter, aangevoerd 941 stuks van V,K.G. Han del vlug Goeboter 1.35 4 (.40. Weiboter 1.35 4 130. wwwwrr, .1—1—11—1—4b,.iatm— MAANDAG 16 JAN. L.K. H.r Staatileenuiqën PoRTtiaiL. Oblig. 3e Serie fr. *00 3 59»/, Oblig. 3e Serie fr. 2500 3 59'/!, Rusland. Iwang Dombr. Obli gation f96' 4 Azie. Japan Obligation 1899 i 74'/, 747/« Columbia. Geconsolideerde Bui- tenlandsche Schuld. Recepis. L 100 IV, 24V„ - Hypotheek- Ban ken Pandb. idem idem 4 99 Pandb. Rottferd. Hypb. 4 101'/,, Pandb. Rottèrd. Hypb. 31/, 97% Pandb. Stadiaard Hypb. 411001/, - Pandb. Stedelyke Hypb. 4 99% Pndb. Utrechtsche Hypb. 4 100 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 1001/ Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 4997/, Pandb. le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 4Vs 1001/, Pandb. Nederl. Hyp. Pand brief bank 4 99', 4 Pandb Ned. Scheeps-Hypb. 4% 101 Bewyzen ran Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank f 961/, Pandb. Bataafsche Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbrie/bank 4 99' 4 Pandb. Hollandsche Hypb. 4 99'/4 Pandb. Nationale Hypb 37a 98'/. Pandb. Ged. Hypotheekbank te Veendam 4 100 Spoonoegleeningen Italië. Oblig. Znid-Italiaansche Spw. My. A.H. 367V4 - Premieleeningen buirQiE. Loten Stad Antwerpen 1887 2'/, 102Va - Scheepvaart- Maatschappijen. Aand Holland-Gulf Stv.-My. 35 Diversen Obi. My. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1902 4 98'/, van en tot zeer veel verminderde pryzen. VERSCHEIDENHEID. Het was Maandag de koudste dag dien men van dezen winter nog in Londen ge had hoeft. Het vroor een graad of tien Fen er woei een lelie wind, hetgeen vier roeiers van de Alpha Rowing Club niet belette met een stnurman in een oefengiek nit te gaan. Het water was zoo rnw, dat de boot vol liep en eindelyk zonk. Twee roeiers zwommen naar den wal. De drie anderen hielden zich aan de omgeslagen boot vast. De stuurman kreeg spoedig de kramp en verdronk. Gelukkig was juist een dubbele skif in de buurt, waarin twee andere roeizotten (o.a. de kaïnpioen-beroepsroeier Sullivan). Deze redden de twee anderen een der skiffeurs hield de boot in evenwicht en de andere wist elk Yan de tweo drenko- lingen een hand te geven. Zoo ging het naar den wal. De oorlog brengt in vele opzichten zui vering in de Russische ambtenaarswereld. Zoo deelt de Petersburgsche correspondent van hot „Berl. Tagebl." mee dat een plot seling ontslagen boekhouder van den marine etaf onthullingen gedaan heeft, die een klein bewys geven hoe vele sommen geld ver duisterd worden. Om een voorbeeld te geven y de begrooting voor nieuw te bouwen schepen en raarinewerken wordt opgesteld volgens de hoogste pryzen en uitgevoerd volgens de laagste pryzen. Dat gaf een verschil van tien millioen, die gedeeld werden. De namen van deze staatsdieven zyn genoemd door den boekhouder. Zy worden echter voorloopig geheim gehouden. Burgerlijke Stand GEBOREN17 Jan. Christina Marin, ouders B. J. Boer en C. M. van Werkhoven. OVERLEDEN; 17 Jan. C. Abhem i, 3m. 18. W. den Hertog, 29 j. GEHUWD 18 Jan. H. Haverkamp en E C. van Asch. A. Tak en C. H. Stalenburg Reeuwijk. GEBORENJohanna Cornelia, ouders M de Borst en H? Groenenhey. V Heden overleed te Gouda ten huize van Dr. P. Schkltema onze lieve Zuster en Nichtje in den ouderdom van 24 jaar. Amüeriam, W. GLASER. A. M. W. GLASER. Butmm, J. E. GLASER. M. J. BRODIE- Heijiirock. A. F. BRODIE. 16 Jan. 1905. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving Dinsdag* 24 Januari 190% des avonds te uur, in de Zaal der „REÜNIE" (Oosthaven). te geven door den Heer te Rotterdam. Vrijen toegang hebben de leden met hinina hnisgenooten (uitgezonderd dienstboden). Entrée voor niet leden tl 0.7S ;~oor leerl. van H. B. S. en Gymn. 6 0 50; voorleden der Volksleeszaal (tribune) 6 O.IO. N.B. De contributie bedraagt na 1 Januari voor het nog loopende dienstjaar fl 8.50. De Secretaris, M. vis WESTRIENEN. op MAANDAG 23 JANUARI 1905, 's mor gens te 11 ure, in de KLEINE SOCIËTEIT aan de Markt, ten overstaan van don te Haaetreeht gevestigden Notaris van T WEE le GOUDA aan de Willielinioastraai, en wel No. 1. Een HUIS en ERF, wj'k M No. 163, kadaster Sectie C No. 2048, groot 45 Centiaren. Terstond te aanvaaidcu. En No. 2. Een HUIS en ERF wyk M Np. 162, kadaster Sectie C No. 2049, groot. 45 Centiaren. Te aanvaarden 1 Maart 1905. De percoolen zyn te bezichtigen de laatste drie werkdagen vóór den dag der veiling van 2 tot 4 uren en op dien dag van 9 tot 11 uren. Nadere inlichtingen geeft Notaris KOEMAN voornoemd. Abonnement f 40.per jaar voor jter ceelen, binnen een kring van K. M. 1 - gelegen. Aanleg- en onderhoud gratis Het net is aangesloten aan het Rjjks Inter- communaalburoau. Op 1 Jan. 1905 144 verkregen aanslui tingen. Contracten en voorwaarden verkrijgbaar aan het Bureau, ACHTER 1)E VI8CH- MARKT.

Goudsche Courant | 1905 | | pagina 2