E r. aar Hu Nieuws- en Advertentieblad extract oor Gouda en Omstreken, F Buitenlandse!! Overzicht. HUIL LEI ox. r&x i tuis” iglijders BT-Biixaa h'abriekamerk). tgschen is Odol este middel den tanden. sntfhsflM» BEKEXDMAIUXG van dag en plaats der voorjaarskeuring, volgens de wet op do> paarden fokkerij 1Q01. No. Zaterdag 2i Januari 1905.44ste Jaargang Kleinhandel In sterken drank 'W: Inzending van Advertentiën tot 1 uur des mid i. c. dubbele Beech een iNKMANAZn briefkaart wordt egeconden door :bommel. SARDEMANN jgte, Zaltbommj itterdaia. tge. Czn. Rotterdam werkelgke hulp it’aantal oug«- i op aanvraag HTS A Co. NT, m modellen te ZANDVOORT, OORT, J. S. B, A. DROST JFF. ertroften 8 welbekend radicale en van alle, zelf.* kkige xenuiv ontstaan door agdigt n leeftyd i zwakte, Bleek Hoofdpyn - Maagpijn in vermogen enz. Uit- Zooals dat de gewoonte is, heeft de pre sident der republiek Woensdagmiddag de presidenten van Kamer en Senaat by zich gehad, Doumer en Fallières, om die te raad plegen over de samenstelling van het nit uwe kabinet. Ook de voorzitters van de repu- blikeinsche groepen der beide Kamers zouden geroepen worden om bun meening te zeggen over den politieken toestand. De bladen gaan voort met het ontraadselen van de geheimen der politieke toekomst, veelal met de bedoe ling om meteen op de oplossing d«r raadselen hun invloed te laten gelden. Zoo is de Humanité van Jaurés sterk tegen een ministerie Rouvier. De republi keinen moeten aan het land den indruk geven, Men klaagt tegenwoordig in Engeland niet, alleen over de hoedanigheid der officieren maar ook over d>- hoeveelheid. Er is een bedenkelyk tekort, en vooral by de reserve wordt het onvoldoende aanlal sterk gevoeld. Zonder een talryk offleierskorps by de reserve zoo heeft Lord Roberts onlangs gezegd, zal het met de weermiddelen van Engeland niet in orde komen. Maar de lust om officier te worden schijnt er uit te gaan, en het aantal officieren dat den dienst verlaat, slygt. Hoe komt dat vroeg een verslaggever aan een oud officier. En deze zeidet Omdat de offi eieren tegenwoordig te veel moeten loeren. Zy worden behandeld als schooljongens. Men houdt ze al maarden Duitschen officier voor, en tracht ze met allerlei geleerdheid vul te Telefoon No. 82. De Uitgave dezer Courant geschiedt dagelijk met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco per jiost 1.70. Afzonderlijke Nummers VIJF Cis NT EN. Over de geheels aards verspreid. zyn daar reeds by voorbaat van overtuigd Men weet wel, dat welke maatregelen ook op ;u werden toegepast gy zelf niets kunt hebben gedaan, dat met uw fier karak ter in stryd is 1” „Ge ayt nog een kind en redeneert dan ook .als zoodanig,” antwoordde Teresita’s broeder met veel zachtheid, „maar een man in mijn toestand, met myn verleden, met mijn plannen voor een toekomst, die in dui gen is gestort, heeft het recht niet, om met uitzondering van alle anderen maat regelen van welwillendheid op zichzelf te zien toegepast, en zoo dat nochtans wel gebeurt, (Jan moeten ook de redenen voor die vreemde welwillendheid in het helderste licht verschijnen. „Wat my betreft, ik zie geen enkele reden I” „Het eenige, wat wij zouden kunnen ver onderstellen,” meende de jonge ingenieur, „is dat de heer d’Orvilliers, in den waan van wel te doen, van zyn grooten invloed in uw belang beeft gebruik gemaakt.” „De heer d’Orvilliers is een man van de wet en een rechtvaardig mensch hy kan zoo iets niet hebben gedaan I Maar hy moet nu in elk geval weten, waarom men zoo gehandeld beeften dat zal hy my zeg gen I” Juan Cameron begaf zich naar de woning van den heer d’Orvilliers. Hij werd er niet Het Russische telegraafagentschap bevat een officieuse verklaring, waarin met betrek king tot de onzijdigheid van China gezegd wordt dat Rusland de overeenkomst tusschen de mogendheden heeft goedgekeurd onder voorbehoud dat het zich verplicht de onzijdig heid van China te eerbiedigen mits ook Japan en China zelf deze onzijdigheid niet schonden. Van het onzydig gebied werd door Rusland uitgesloten de streek tusschen de Liao en den spoorweg van Inkau naar Sim- minting alsmede het land ten westen van den spoorweg en ten noorden van de Liao. De stakende werklieden te St. Petersburg bereiden een adres aan den Tsaar voor, waarin zij eischen maatregelen tot opheffing van den toestand van rechteloosheid, van ontvangen. Hy begaf zich naar het paleis van justitie... mynheer d'Orvilliurs, met de instruktie eener nieuwe zaak bezig, kon hom niet te woord staan. Toen wendde Cameron zich naar’du pre fectuur van politie en verzocht den prefect te mogen spreken en dat wel met zooveel aaqdrang, dat hy, na eerst een afwyzend antwoord te hebben ontvangen, eindelyk by die autoriteit werd toegelaten. Tien jaar scheen hy verouderd te zyn, toen de gevraagde audiëntie was afgeloopen. De prefect ontving hem uiterst koel en zeide hem, dat waarschijnlijk het Spaansche gouvernement zelf zoo hy niet met de zelfde strengheid als zyn parlygenooten werd vervolgd en zonder eenig voorbehoud was vrijgelaten de vroeger legen hem inge diende aanklacht had ingetrokken. Die veronderstelling was evenwel in haar bepaalde gevolgen zoo beleedigend voor des Spanjaards eer, dat deze een oogenblik vreesde er krankzinnig van te zullen worden. Hy wendde zich schriftelyk tot de Spaan sche ambassade en tot den minister van Buitenlandscbe zaken met het eerbiedig verzoek hem een onderhoud te willen ver leunen, doch de beide verzoekschriften bleven onbeantwoord. Dag aan dag stelde hy nieuwe pogingen in ’t werk om, ’t zjj van wien ook, eenige in toepassingen terdf Por» rts. Zy geven rs niet kunnen geen imitaties MÉ COURANT. de armoede der bevolking en van de onder drukking door het kapitaal. Uit deze hoofd- eischen worden in het adres de volgende eischen afgeleid waarborgen voor de persoonlijke vrijheid, en de vrijheid van het woord het recht van vereeniginggewetensvrijheidverplicht schoolbezoek op staatskosten volksvertegen woordiging gelijkheid van allen voor de rechtspraakverantwoordelijkheid der mi nisters kwijtschelding der aflossings-beta- lingen voor de boeren goedkoopur maken van het credietgeleidelijke verdeeling der staatsdomeinen onder het volk invoering eener inkomstenbelasting. Voor de arbeiders verlangt het adres in 't bijzonder wetlelyke arbeiders-bescherming vryheid om verbruiks-vereenigingen en an dere vereenigingen op te richten invoering van den acht-uurdagtoelating van den ptryd van den arbeid tegen het kapitaal staats-arbeiders-verzekering. Men kan dezer dagen de geruchten over Oen aanstaande verkiezing in de Engelsche pers een aldoor stelliger vorm ziem aanne men. Dat het er nu werkelijk toe komen zal, leidt men hieruit af, dat Chamberlain, die met zyn volgelingen in het Parlement het leven van de regeering in de hand heeft in den laauten tyd steeds duidelijker toe spelingen maakt dat een spoedige ontbinding hem Kef zou wezen. Hy verwacht een liberale meerderheid, maar dan een terugslag in den lande en meteen een overwinning voor zyn program. Hoe gauwer dat gebeurt, boe liever ’t hem is Dus de nieuwe verkiezing maar niet te lang uitgesteld I Balfour voor zich zou nog maar kalm door willen regeeren, en de moeilijkheid zit nu voor Chamberlain hierin, om zyn zin door te zetten zonder Balfour en diens aan hang tegen zich te maken. 77) André Berton, die zeer goed begreep w,at er moest omgaan in het ridderlijk hart van het hoofd der samenzweerders begon zelf den toestand onbegrijpelijk te vinden. Hij kon zich zoo levendig voorstellen, wat zyn zwager gevoelen moest en ook de ge volgen nagaan, waaraan het onverklaarbaar voorrecht, dat Juan Cameron genoot, hem moest blootstellen. Men zou hem beschuldi gen jan verraad. sita, ziendt „Niets I” antwoordde hy, bleek als geest. „Ik ben onteerd. Dat is alles. „Bedaar, bedaar I” vermaande André Berton, „gy moet de dingen niet yerzwpren. Hier ia een dwaling in het spel, die wel zal worden opgelost.” C&meron zweeg. „Overigens,” voegde Teresita er by, „hebt gy geen gratie gevraagd, niemands welwil lendheid ingeroepenZy die u kennen, dat de politiek van morgen even beslist en krachtig zal zyn als dio van gisteren, daar over zyn wy het allen eens. Met deze over tuiging nu komt de candidatuur van Rouvier in botsing. Met Rouvier bestaat het gevaar, dat het lykt of de republikeinen achteruit wyken. De Humanité zou liefst zien Barthou aan het hoofd van het ministerie, by ge broke van dien Biisson, en dAn Clemenceau. De wyze waarop de candidaten voor het ministerie van plan zyn tegen de aanbrengers op te treden, speelt natuurlijk oen belangrijke rol Aan de uiterste linkerzijde schijnen er veel voorstanders te zyn van een combinatie Sarrien Clemenceau. Clemenceau zoli van zins zyn, de aanbrengers uit h»‘t legioen van eer te schrappen, onder voorwaarde, dat de officieren, die zich geblameerd hebben by de zaak-Dreyfus, eveneens zouden worden ge schrapt. Roujfer zou enkele kopstukken onder de aanbrengers willen laten boeten, maar dan zou er verder een algemeen»' amnestie wor den afgekondigd, waarin ook betrokken zouden zjjn de veroordeelden van het hoog gerechtshof, en waarby de straffen wegens politieke- of persdelicten zouden worden kwijtgescholden. Het is waarschijnlijker, dat deze veronderstelling omtrent de plannen van Rouvier hem is aangewre.ven door de vrienden van Déroulède, Ouérin, etc., dan dat zulke denkbeelden waarlyk in bothoofd van Rouvier zouden zyn omgekomen. De politieke kryg begint hier te gelyken op den oorlog tusschen twee volken, er wordt aan geboden een verdrag to sluiten tot uitwisse ling van krijgsgevangenen. De voorstelling van Combos, in den brief tot Loubet, als zou zjjn politiek die van de komende regeering moeten wezen, wordt natuurlijk krachtig bestreden door zyn tegen standers. e. Hengsten, die sedert de najaarskeuringen van het voorafgaande jaar 21/, jaar oud zyn geworden.” Art. 5. „De eigenaar of houder, die een hengst ter keuring wenscht aan te bieden, is verplicht daarvan ten minste 3 weken vóór de keuring vrachtvrij eene schriftelyke en onderteekende aangifte te zenden aan .den Secretaris der betrokken provinciale rege- lingscommissie met opgave van a. Naam en woonplaats van den eigenaar en houder b. Naam, ouderdom, ras, kleur en bijzondere kenteekenen van den hengst, benevens, indien deze in een stamboek is ingeschre ven, stamboek en stamboeknumraer Zoo mugelyk afstamming van den hengst zoowel van vaders- als van moederszijde en naam en woonplaats van den fokker. Een hengst, na bovenvermelden termijn aangegeven, wordt van de keuring uitge sloten tenzy de Commissie geen bezwaar tegen toelating heeft en de eigenaar of houder voor den dag der keuring eene som van f 10.00 by voornoemden Secretaris stort. Inschrjjvingsbiljetten voor de keuringen zullen op vrachtvrije, schriftelyke en onder teekende aanvragen aan eigenaren en hou ders van hengsten door den Secretaris der provinciale regelings-commissie, den Heer J. H. van der Torren te Gouda, verstrekt worden. Gouda, den 20 Januari 1905 Burgemeester en Wethouders voornoemd, R. L. MARTENS. De Secretaris, BROUWER. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOUDA maken bekend dat de gewone Rykskeuring van tot dek king bestemde hengsten van ten minste 21/, jaar in het voorjaar van 1905 voor Zmd- Holland zal gehouden worden te Rotterdam op 8 Februari a,s. Voorts vestigen zy de aandacht van belang hebbenden op den inhoud van de artt. 4 en 5 van bet Koninklijk Besluit van 14 Aug. 1901 (Stbl. 204), ter uitvoering van de artt. 8, 11, 13, 19 en 21 van du Wet op de Paardenfokkerij 1901, luidende: Art. 4. „Tot de najaarskeuringen worden toegelaten alle hengsten, die ten minste 21/, jaar oud zyn. Tot de voorjaarskeuringen worden alleen toegelaten a. Hengsten, die daartoe aangewezen zjjn by de najaarskeuringen van het vooraf gaande jaar b. Hengsten, die volgens eene schriftelyke verklaring van een geëxamineerden veearts wegens ziekte niet op de najaarskeuringen van het voorafgaande jaar hebben kunnen komen c. Hengsten, die uit het buitenland ingevoerd zjjn, na de najaarskeuringen van het voor afgaande jaar; d. Hengsten, die by de najaarskeuringen van het voorafgaande jaar in eene andere provincie zyn goedgekeurd tJuan, Juan, wat deert u vroeg Tere- haar broeder met innige deernis aan- BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, brengen ingevolge art. ia, i0 der Drank wet ter openbare kennis: dat bij hen syn ingekomen de navolgende ver- xoeken om verlof voor den verkoop van alco- holhoudenden drank, anderen dan sterken drank i*. van V. Simmers in den winkel van het per ceel aan de Snooijstraat, Wijk P No. 906. a*, van P. <le Jong in het benedenvuorhuis van het perceel aan de Prins Hendrikstraai. Wyk P No. 887. Binnen 2 weken, nadat deze bekendmaking is geschied, kan ieder teg< n het verkenen van het verlol schrittelijk bezwaren inbrengen. Gouda, den 20 Januari 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd, R. L. MARTENS, De Secretaris, BROUWER Telefoon No. 82 ADV ERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. inlichtingen te bekomen, doch overal stiet hy het hoofd, als oen gevangene, die zich in radelooze woede tusschen de vier muren zyner cel beweegt. Op zekeren morgen vond hy in het ter hand genomen dagblad onder het opschrift „Spaansche Correspondentie” een bericht, dat er aan gene zyde der Pyreneeën een tal van arrestaties had plaats gehad en dat er in verschillende steden krijgsraden waren bijeen geroepen ter veroordeeling van hoofd- en subalterne officieren en zelfs mindere mili tairen, wier namen men had gevonden onder de papieren van Juan Cameron te Parys. Men voegde or bij Het is aan geen twyfel onderhevig, dat het complot is verraden geworden door een ellendeling, die omtrent alle bizonderheden moet zyn ingelicht geweest. Wellicht zon de gewezen generaal der Carlistischo party J. C.die te Parys is gebleven en niet vervolgd wordt, ons dienaangaande op de meest volledige wyze kunnen inlichten.” By het lezen dier aantijging uitte Jean Cameron zulk een hartverscheurenden kreet, dat zyn zuster bevend naar hem kwpm toe gesneld. Ze vond haar broeder bewusteloos op den grond liggen met de noodlottige courant tus schen de krampachtig ineengesloten vingers. (Wordt vervolgd).

Goudsche Courant | 1905 | | pagina 1