binnenland! MANTELS, ^SSIRANÏIE. OPENBARE 7ERE00PINB WIVRELIIKIS. WINKELHUIS WOONHUIS, Brandspiritus PELTERIJEN, Siroop en Citroen Punch. Woonhuis WINKELHUIS Openbare Verkooping „GEBR. DESSING", „De Avondster", MADERA. OPRUIMING Costumes, Japonstoffea, lllouseii, Peignoirs AÉ>ViTVII]\Tli:\ AGENT gevraagd. tb un it HEERENHUIZEN Firma C. Lcmrens. 6. C. FORTÜIJN DROOGLEEVER, WOONHUIS, ie GOUDA, WOONHUIS, Zenuw- en Maaglijders IKa.a.d.g-eTrer Nieuwste soort Salongastafeltjes. Gaskachels, merit SUVIO VUUR VA AS. M. II. 7. J. VAA OU 15, 1>° \r de ondernemers gesteund te hebben. Sedert maanden wint bij, wat er gebeurde, doch hg deed niets om op de hoogte te komen. Sedert jaren hadden de leiders de werk lieden weerbonden, maar nu is de maat overgeloopen. De werklieden strijden voor het behoud van den burgerlgken rechtstoestand. Ook de pers komt voor de werklieden op. In antwoord op de interpellatie van den sociaal democratischen afgevaardigden Hti& over de staking in het Ruhrgebied, verklaarde de Rijkskanselier, dat de Regeering/er voor moet zorgen, dat orde en rust onder alle omstandigheden blyven gehandhaafd. Hij zou echter op eon schikking in hei conflict aansturen, opdat een grooter onlieil voor het geheele economische leven zoV worden afgewend. Graaf v. Billow spoorde d\ arbei ders aan rostig te blijven wie rechtN heeft tot staken, heeft ook recht tot arbeiden. De autoriteiten zullen voortgaan te trachten een bemiddeling tot stand te brengen „Wij staan hier voor een van de inoeilijksto vraagstukken, die in alle beschaafde staten nog op een oplossing wacht. De taak wordt ons verlicht door de uitnemende instellingen op sociaal politiek gebied, maar aan den an doren kant wordt zy ons verzwaard door de omstandigheid dat do arbeidersorganisaties niet ontstaan zijn uit economische behoeften, maar werktuigen zjjn van politieke partijen." Graaf v. Btilow vervolgde: Wat de Engel- scbe vakvereenigingen voor groots tot stand brachten, volbrachten zij op economischen bodem, zonder partijbedoelingen. Wij heb ben noodig dat de in vakvereeniging ni ge organiseerde arbeiders zich losmaken van de politiek van een party, die in de ellende van een staking slechts een raiddel ziet. tot aan wakkering van den haat in het partybelang. (Rumoer aan de linkerzijde.) Spr. hoopt met de groote meerderheid van het Huis dat de staking niet verder zich uitbreidt, dat de misleide arbeiders hunne gezinnen niet in nood en ellende la ten komen, dat de beraudslugingen van den Rijksdag zullen worden gevoerd in een geest van bedachtzaamheid, die spr. ook toe- wenscbte aan allen in het Ruhrgebied. (Toe juichingen.) De minister van koophandel, Möller, ver klaarde, (lat zyn middelen nog niet zyn uit geput, maar dat zy op hot doode punt zyn gekomen. Hg betreurde het, dat de,, werk gevers de contradictoire onderhandeling met do arbeiders weigerden. Den leiders der mijnwerkers is het niet gelakt do mussa's tot rede te brengen. De regeering hield zich naar beide zyden geheel onzijdig, slechts zoo kon zy bemiddelend optreden. De minister gaf toe, dat de berichton over ongeregeldheden in hét gebied van de sta king overdreven zgn. De regeering deed haar plichtspr. verwachtte, dat allen, die ern stig den vrede willen, de werkzaamheid in het belang van dezen vrede door de regee ring getoond, niet zouden bemoeilijken door ophitsing van do eene party tegen de andere. Zorgwekkend wordt de binnenlandsche toestand in Rusland. By de agitatie voor de verandering van het regeringsstelsel, by de bezorgdheid ovor den strjjd in Mandsjoerye, komt nu nog de ongerustheid over de snel zich uitbreidende wetkstuking. Het geweldige wapen der werkstaking is in Rusland in de laatste jaren wel meer door de arbeiders ter hand genomen. Maar de Russische politie wist, geholpen door de kozakken, spoedig genoeg aan zulk een staking een einde te maken, vooral wanneer de stakers betoogingen gingen houden, en wanneer politieke quaesties aan de vraag naar hooger loon en korter arbeidstijd wer den verbonden. Er-is een tyd geweest dat de Regeering, meenende daardoor de werklieden voor het bestaande regeeringsstelsel te winnen, aan de stakers steun verleende tegen de onder nemers. Dit geschiedde toen Soebatof minister was; maar de pogingen van dien aard leden spoedig schipbreuk. Zy werdin zelfs de aanleiding, dat de eigenaars der groote zyde- fabriek van Girot en Moirssi do interventie van den Franseben gezant inriepen. In Petersburg werd in dien tyd aan de werklieden vergund bijeenkomsten te houden en een vereenigiug op te richten, die de „Rus sische club" werd genoemd. Maar toen ook in die vereenigiug politieke hervormingen werden besproken verloor zy de gunst der regeering. Thans schijnt die clnb weer tot ander inzicht te zyn gekomen. Tenminste van haar ging het adres uit aan den Tsaar, waarin wordt gezegd dat slechts de autocratie en de orthodoxie Rusland kunnen helpen. Maar de overigo werklieden die anti de staking deelnemen, hebben een petitie aan den Tsaar opgesteld, waarin zy allerlei econo mische en politieke eischen bijeenvoegen tot een smeekschrift, dat ontroering wekken moot do >r d.e slotwoorden „Schenk ons gonads Heer, en laat ons loven. Wnnneer Gy ons echter in dezen toestand laat, geven wy er de voorkeur aan, te sterven". De Daily Mail verneemt dat er by de zeeverzekering» maatschappijen ongerustheid heerscht wegens het opbrengen van ver scheidene, met steenkool geladen Engelsche schepen, die op weg waren naar Wladi wo- stok. Men zegt dat een veertigtal van zulke schepen reeds dicht by de plaats hnnner be stemming moeten zyn. Ze zyn allen te Lon den verzekerd tQgen oorlogsrisico, zoodat er kans is dat 2 of 3 milliuen pond nitbetaald moeten worden. Nog kort geleden werd als premie voor de vaart naar Wladiwostok 30 guinje-percent betaald, maar Woensdag gold de herverzekeringspromie voor de straat van Korea reeds 70, voor de La Pérouse straat (ten noorden van Japan) 50 g. pet. Central New» meldt dat Donderdag 16 groote stoomschepen van de Hamburg-Ame- rika lyn verzekerd zyn voor de vaart van Eugelsche of andere Europeesche haveus oostwaarts, maar niet voorbij Colombo, heen en terug, legen slechts 20 sh. pet. Slechts een van die schepen was verze kerd tot Batavia. Het moeten schepen zyn van gemiddeld 100,000 p.st. waarde, slechts de helft van die waarde echter is gedekt tegen oorlogsrisico. M-n vermoedt dat deze schepen bestemd zyn om de Oostzeevlout van steenkolen te voorzien, en uit de bepa ling betreffende Colombo maakt men op, dat de. bedoeling is, ze de Russische vloot niet verder to laten vergezellen dan Ceylon. In een vorgadering van de kolendulveis te Essen heeft de commissie van zevenen verslag gedaan van haur onderhoud met de regeeringscommissarissen. De Oberbergliauptmann von V'elsen kwain de afgevaardigden van de werklui welwil lend tegemoet en liet zich eerst de grief ten aanzien van de verlenging van den tyd van afdalen on opstijgen toelichten. Kiihne, de woordvoerder van de werklui, zette uiteen, dat de mijnwerkers dertig jaar geleden slechts by een temperatuur vau 18 graden CoJ-sius op een diepte van 100 M. plachten te werken Thans is do tempera- tuur gemiddeld 25 graden en do diepte 500 M. De myndirecties hebben met deze gewij zigde omstandigheden in het geheel geen rekening gehouden. De werktyd van negen uur, die als gewone arbeidsdag ingevoerd heet te zyn, bestaat alleen op bet papier. Ook met bet stelsel van overwerk <lient gebroken te worden. De mijnwerker hoeft het recht, om zonder overwerk een voldoend loon te verdienen. Over de verlenging vnn de werktijden en het „nullen" van wagons verlangde v. Volsen statistischo bewiJz.'n'uit de loonboekjes. Met betrekking tot het „nullen" verklaarde Küline dat in 1900 84,000 wagons „genuid" waren. Toen echter in 1901 de steenkool prijzen daalden, werden ruim 100,000 wa gons „genuid". Op de opmerking van v. Velsen, dat dit maar 3 percent uitmaakte van de opgedolven hoeveelheid, zette Kiihne uiteen, hoe hard en onbillijk men daarbij te werk ging, door het nadeel van onzui vere lagen op den werkman te verhalen. Do Oberbergliauptmann zeide de commissie niet te willen verhelen, dat z. i. de vaststelling van een gemiddeld loon niet uitvoerbaar was. Küline antwoordde dat men genoegen zou nemen met de vaststelling van een mi nimumloon van 5 ink. voor houwers. Verder spruk men nog over de onbillijkheden van het boetenstelsel. De commissie uit de werk lieden maakte daarbij melding van oen ge val, waarin op een myn op één dag 82 man met boeten van 1 tot 2 enk. gestraft waren. Zulk ringelooren moest kwaad bloed zetten. De zucht tot stiaffen was vooral een eigen schap van al te jonge mynbeambten. De onderhandelingen tnsschen de com missie uit de werklieden en de regeerings commissarissen zyn eergister voortgezet. De deputatie uit de patroons liet hooghartig weten dat zy geen deel wenschte te nomen aan het overleg. Presidont Loubet hooft eergisteren de voorzitters van de verschillende groepen uit de Staton-Generual over den politieken toestand geraadpleegd. Eerst 's morgens de senatoren Leydet democratische linker zijde Antonin Dubost republikeinsche unie Eugène Guórin republikeinsche linkerzijde en Prevet republikeinsche alliantie. In den namiddag kwamen de vertegen wuordigers uit de KamerSarrlen ra dicaal Bienvenu Martin radicaal so cialist Dubiof uiterste radicaal-socia listische groep BUonrie - democratische unie on Renault Morlière voor de pro gressisten. De socialisten hebben geen vasten voorzitter. Als vertegenwoordiger van deze party was Jaurès geroepen. Mogelijk «al het vandaag bekend worden, hoe president Leubet de samenstelling van het nieuwe ministerie wenscht. De republikeinsche linkerzijde van den Senaut heeft gisteren in een bijeenkomst eer. motie aangenomen, waatin zy aandringt op de tot stand brenging van de volgende her. vormingen: tweejarige dienstplicht, scheiding van kerk en staat, belasting op het inko men, verzekering vati werklieden voor den ouden dag, ondersteuning van zwakken en ongeneeslijke zieken. De groep spreekt de hoop nit, dat het komende ministerie uit sluitend samengesteld zy uit besliste voor standers van die hervormingen. Pas hebben wy eenige geruststellende be richten over de toestanden in den Balknn gehad, of er komen weer brieven uit Kon- stantinopel, die de zaak van een zeer on- gnnstigen kant doen bekijken. Een diplomaat schrijft aan het „Burl. Tagebl." dat de toestand in cieri Balkan het onderwerp uitmaakt van levendige gedach- tenwisseling tussclien de Europeesche mo gendheden want men vreest, dat de Ma cedonische beweging zich uitbreidt cn dat liet doel ervan is, oen algemeonen opstand in bet voorjaar. Deze diplomaat wordt in zyn meening gesterkt door de stemming in Buigarye, welke zich nit in krachtige militaire toebe reidselen. Ook Turkije zet zijn bewapening voort, en een groot deel van de leening - die doer den vredelievendcn grootvizier zoo krachtig bestreden werd wordt voor krijgstoerustingen besteed. Alle pogingen van den Bulgaar chen agent te Konstantinopel, om tussclien Bul garije en Tuikye eon betere verstandhou ding te doen ontstaan, worden gedwars boomd door de uitbreiding van de Macedo nische beweging, die baar de Porte gelooft, in het geheim wordt gesteund door de offi- cieele Burguarsche kringen. Onder die omstandigheden gevoelen de mogendheden de noodzakelijkheid, met el kander te overleggen over de wenschelykheid om aan Buigarye en Servië ernstige waar schuwingen te geven, ten einde te voorko men dat naast den oorlog in Oost-Azië een oorlog in Oost-Europa zal ontstaan. De ge- dachterr.vi88e.ling tusschen do regeeringen loopt in hoofdzaak over dit punt. *Want ook in Servië heerscht een opge wonden stemming; en het is geen toeval dat juist nu in het kabinet verschillen van mee ning zyn waargenomen tussclien den minis ter van oorlog en den minister van finan ciën, naar aanleiding van de leening voor het aanschaffen van nieuw geschut. De koning plaatsto zich in dit verschil aan do zjjdo van den minister van oorlog, waardoor liy aan diens hoogere eischen voor militaire doeleinden een bewijs van volko men instemming gaf. Verspreide Berichten. Frankrijk Tegenover den hoofdredacteur van de „Matin" heeft Combes gezegd, dat het ge vaar voor het „bloo" niet van buiten is ge komen, maar er binnen is ontstaan. Combes wil niet, dat de vereenigiug van groepen van dit „bloc", dat de kracht van zyn op treden vormde, verloren gaat. Op het oogen blik is het nog sterk genoeg het moet zoo bljjvenhet belang van de geheele politieke party is er moe gemoeid. En Co nbes zal, na een korte rust in den Senaat opnieuw in het strijdperk traden om de republiek te doen zegevieren over haar jjjree grootste vyandon liet clei icalisme en het nationalisme. Kardinaal Richard, aartsbisschop van Parys, hoeft zich in opdracht van den paus naar het Elyséo begeven om president Lou bet te condoleeren met het overlijden van zyn moeder. Te Brest is het weer mis. In den afge- loopen nacht hebben er weer ernstige onge regeldheden plaats gehadde dokwerkers wierpen vaten en kisteh te water. De po litie voerde een charge uit, maar de dok werkers verweerden zich met stokken. Zy beklommen de stoomschepen en vernielden de watervaten de sloepen van een Engel- sche boot werden beschadigd. Daarop trokken de hoeren naar het politiebureau, waar eenige kameraden wat en opgesloten. Zy slaagden er in hen te bevrijden. Duitsohland. Woensdagavond is het lyk van den groot hertog van Saksen-Weimar van het groot hertogelijk slot te Weimar naar de Garni- sonskirche overgebracht. Langs den geheelen weg stonden soldaten met fakkels geschnard. Do straten waren dicht bezet biet belangt- stellenden. De straatlantaarns waren omp floerst. De ki«t was bedekt met een her melijnen mantel, tcrwyl aan het hoofdeind^ een kroon was aangebracht. De groothertog die zichtbaar ontroerd was, hoonde met prinses Hermine en prinses Ida de plech tigheid by. Oostenrijk-HongarwA. Het dezer dagen uit Weeüen gemolde bericht, dat Oostenrijk voornemens zou zyjn onderhandelingen aan te knoopen over dein aankoop van een eiland in den Indischejn Archipel voor het aanleggen vin een kolen station, wordt door de officieuse pers tegen gesproken. Macedonië. De Porto heeft aan baar vertegenwoor digers in het buitenland een rondsphryven gezonden, waarin verzekerd wordt, dat het Bnlgaar.sclie comité tegen hot voorjaar weer een groote beweging voorbereid. Weliswaar hoort men nu niet veel van de benden doch dit is een gevolg van de hevigé koude, die een stilstand in de beweging tengevolgo heeft. Marokko. Te Tanger zyn nog geen berichten ont vangen over het Franscho gezantschap, dat de reis aanvaard heeft naar Fez. Een ont scheping te Larache moet niet mogelijk zyn door het ruwe weer. Men meldt uit den Haag Gisteren is alhier door liberale Joden der Staten van Zuid-Holland een clubvergaderin» gehouden in verband met de «ansUandëk keQzo van een lid van Gedeputeerde Staten voor de vacature-mr. Goekoop, wiens zetel de anti-liberale club door een liberaal wil laten vervullen. Men meeat te- weten, dat mr. Fock* lid van de Prov. Staten voor Rotterdam I, voor de keuze in aanmerking zal worden gébracht. Gemengde Berichten. Zy, die verbaliseeren wegens Drankwet overtredingen, mogen wel goed op bun woor den passen. Een zg. biorhuishouder te Haarlem stond dezer dagen voor den kantonrechter terecht omdat hy in de gelagkamer van zyu bier huis aan een vrouw in ueu karaf een hoe veelheid Catzbilter (jenevor met Catzbitter) had geschonken, zonder dut hy „vergun ning" had voor den verkoop vuil sterke drank in het klein. Op 20 November 11. was de vrouw in het bierhuis van bekl. gekomen en had dezeu verzocht, voor 36 centen bitter in een door haar meegebracht kurafje te schenken-Toon hy juist bezig, was hot karafje te vallen, kwam een agent van politie binneu, die het karafje gedeeltelijk gevuld in beslag nam. De kantonrechter heeft bekl. echter vrij gesproken, op groud dat by do dagvaarding was ten laste gelegd, dut hy een boeveelhoid bitter' in een karaf heeft geschonken, en deze woorden geen andore uitlegging gedoogen dan dat bekl, aan de vrouw de bedoelde vloeistof heeft ten geschenke gegeven (welk feit do kantonrechter bovendien niet wettig en overtuigend bewezen achtte. (Het burgervrouwtje te Amsterdam, dat gotraclit heeft oen valscben rijksdaalder uit te' geven, die haar dochter van haar mevrouw op den Willemspark weg als loon ontvangen had, is tot één maand gevangenis veroor deeld. De eisch van het O. M. was zes maan den, - toch is liet vonnis voor 't in 'msch dat eigenlyk geen goed begrip had van wat ze misdeed, nug zeer hard. Maar de mevrouw, die, inpiaats van bet valscbe geldstuk voor haar rekening te nemen, het djenstkind met de helft van het geld schadeloos stelde en den valschen rijks daalder liet houden, wel begrijpend wat er mee gebeuren zou om de schade van de andere f 1,25 goed te maken, wat kreeg die? By een winkelier in ge/Haakte kleeding op do Hoogstraat te Rotterdam vervoegde zich een m^n, met verzoek om een paar costumes op zicht, voorgevende er twee te kunnen verkoopen. De winkelier gaf hem een bediende mee met vier costumes en vier demi-saisons. De man ging daarop met den bediende naar een logement op het Groote Kerkplein, waar de kooper zou vertoeven. Daar aangekomen, bleek deze voor het oogenblik afwezig te zyn. Aan den bediende werd toen gezegd, de costumes en demis achter te laten en over een half uur terng te komen. Zoo gebeurde, doch toen de be diende om antwoord kwam, waren de kle dingstukken en ook de man, een oplichter, die één nacht iu het logement had doorge bracht, verdienen. Hy had de costumes en de demi saisons naar een pandjeshuis weten te brengen en te beleenen. Daarna is by verdwenen. De justitie uit Breda heeft gisteren te Ginneken hap onderzoek voortgezet in de zaak van dén waarschijnlijk plaats gehad hebbenden moord op het achtjarig knaapje van den kermisreiziger N. De sectie, inge steld door fle officieren van gezondheid Butner en Deknatel heeft, naar men ons mededeelt, aangetoond, dat het kind een gewelddadigen dood gestorven is. N.: blijft echter alle schuld ontkennen en zegt, dat bet kind uit den wagen gevallen was en op de plaats dood bleef. ('s-Hert. Ct) Ook in België heeft gistermorgen een spoorwegongeluk plaats gehad. Dicht by het station Herenthals zyn een goederentrein van Antwerpen en een trein naar Aerschot 's morgens tegen vjjven met elkaar in bot ing gvkjomcn. De beide locomotieven wer den uit de rails geworpen, en een 2de klasse rytuig en twee 3de klasse rijtuigen zyn ernstig beschadigd. Er werden vyf personen min of meer ernstig gewond. Het ongeluk wordt^ toegeschreven aan deq mist. Men meldt aan de „N. R. Ct," Eerst thans is uitgekomen dat by de wer ken der E S. M. langs den straatweg Slo- terdykHalfweg, in Januari van het vorige jaar, door eenige grondarbeiders is gevonden een kistje met gouden en zilveren horloges welks inhoud door hen is verdeeld. Door de nasporingen van een rijksveldwachter te Halfweg zijn thans reeds drie van de vier arbeiders opgespoord, terwijl nog eenige onverkochte horloges zyn in beslag genomen Men meldt uit don Haag Met het hoogwater kwamen uit den Nieuwen Waterweg door een sleepbootje gesleept twee pramen of tjalken met steenen geladen, bestemd voor den aannemer van den straatweg, voor de buitenhaven te Scheveningen. Een tjalk was spoedig ir. de binnenhaven de andere geraakte tegen drie uur met het sleepbootje tegelijk in de vaar geul in de buitenhaven vast. De antirev. afgevaardigde van het district Hilversum, baron van Heemstra, trad te Huizen voor de kiezers op. Daarvan vertelt Het Volk o. a; het volgende i Drie der aanwezigen stelden vragen lo. Hoe staat het met de wonderkuil De-baron: Ja, daar heb ik m(j nog niet inge werkt. 2o. Waarom moet een arme visscher f 3.47 per f 100 loon voor de ongevallenwet storten P De baron Ja, dat weet ik ook nietik heb zelf twee polders en heb de lysten ook ingevuld, maar ik weet niet of ik bet goed gedaan heb. 3o. Hoe staat het met de Gooische Meent kwestie De baron: Daar zou ik mij eerst eens moeten inwerken. van en tot zeer veel verminderde prijzen. Hr-f- Een kantoor van hraiiriutênrauUe vvaagt een Beriens, ijverig .Hi It XT voor GÖDDA. Br. onder lett.D. X. aan SOHELTEMA Sc HOLKEHA'S Adv. Bnrean, Amsterdam. ia da Krngeriaan met TUIN, 6 Kamers, ruime Warande Keuken en Kelder, voorzien van Gas- en Waterleiding. Direct te aanvaarden. Te bevragen TURFMARKT H 258, Aanbevelend, TELEFOON No- 98. TE (*OtiO op MAANDAG 20 FEBRUARI 1905, des morgens te elf oren, in het Koffiehuis „HARMONIE" aan de Markt, ten overstaan van den Notaris VAN No. 1 tot 5. Een gunstig, dicht by de Markt gelegen, ruim ingericht WOONHUIS, PAKHUIS, BAKKERIJ, grooten TUIN en ERVEN aan den Korten Tiendeweg te Gonda, Wyk D No. 5, met uitgang in de Jacob Philipspoort aan de eene zyde en in de poort aan de andere zijde, naast het Huis bewoond door den Heer Drost, en nog een enkele jaren geleden gebouwd met een BRUG uitkomende aan de Zeug straat to Gouda, Wijk D No. 5a, met 3 perceelen BOUWGROND daarnaast, alles te zamen groot 5 Aren, 20 Centiaren. Te aanvaarden 1 Mei 1905. Het Winkelbuis bevat, behalve de ruime Winkol, benoden 2 groote Kamers, ruime Keuken en boyen 3 Kamers, groot Portaal, Zolder mét 2 Kamertjes en 2 Vlieringen hot is van Gas- en Waterleiding en van vele gemakken voorzien. Te veilen in 5 perceelen en daarna gecom bineerd, en wel No. 1. het Winkelhuis enz. met den Tuin en de Gebouwen zoodanig die zyn afge scheiden. No. 2. het Woonhuis aan de Zeugstrnat met het Portaal en het gedeelte der Bukkery, zoodanig het is afgescheiden. No. 3 tot 5. de 3 perceelen Bouwgrond. Het Woonhuis aan de Zeugstraat is met den grond daarnaast verhuurd voor f 20. per maand of f 240.— per jaar. No. 6. Een gunstig gelegen, goed betim merd en onderhouden met WOONHUIS, ERF, OPEN PLAATS en ACHTERHUIS met Keuken, 2 Zolders en Vliering aan den Korten Tier.deweg te Gouda, Wyk D No 16, uitkomende aan het Water der Zeugstraat, groot 1 Are, 30 Centiaren. Te aanvaarden l Mei 1905. Het Huis bevat, behalve de ruime en doelmatig ingerichte Winkel, 6 Kamers het is VHn Gas- en Waterleiding en van vele gemakken voorzien. No. 7. Een enkelu jaren geleden geheel vernieuwd, goed onderhouden, aangenaam gelegen en gemakkelijk ingericht ERF en TUIN met SCHUUR aan den Katten- singel te Gouda, Wyk Q No. 136, groot 1 Are, 80 Centiaren. Te aanvaarden 1 Mei 1905. Het Huis, van Gas- en Waterleiding voor zien bevat beneden Voorkamer en Suite, Achterkamer met Warande en Keuken, en boveneen Voorkamer met Alkoof en ruim Portaal met Bedstede en Kasten. No. 8. Een gunstig gelegen, van Gas- en Waterleiding voorzien en ERF in de Doelensteeg te Gonda, op den hook der Tuinstraat, Wyk L No. 261. Te aanvaarden 1 Mei 1905. Nos. 9 en 10. Twee HUIZEN en ERVEN in do Lazarn8steeg aan den Raam te Gouda, Wijk O No. 539 en 540. Beiden verhuurd by de week, elk voor f 0.90. No. 11. Eon HUIS en ERF aan het Verloren Kost aan den Raam to Gouda, Wflk O No. 519. Terstond te aanvaarden En No. 12. Een HUIS, ERF en GROND in de Boomgaardstraat te Gouda, Wyk RR No. 17. Terstond te aanvaarden. De perceelen zyn te bezichtigen de 3 laat ste werkdagen vóór don verkoopdag van 10 tot 3 uren, en op dien dag van 9 tot 11 uren. Nadere inlichtingen geeft voornoemde Notaris FORTUIJN DROOGLEEVER te Gouda- op MAANDAG 27 FEBRUARI 1905, des morgens te elf uren in het Koffiehuis „Harmonie" aan de Markt, ten overstaan van don Notaris G. C. FORTUIJN DROOGLEEVER, van No. 1. Een op aangenamen stand gelegen ERF en TUIN met SCHUUR aan den BJee- kerssingel te Gouda, Wyk R No 316, groot 1 Are, 22 Centiaren. Te aanvaarden uiterlijk I Mei 1905. Het Huis bevut beneden 3 Kamers en Keuken en bo\en 1 Kamer en Zolder; het is van gas- en waterleiding en van vele gemakken voorzien. No. 2. Een goed onderhouden HUIS en ERF in de Prins Hendrikstraat te Gouda, Wyk P No. 379, tegenover de Veerstruat. Te aanvaarden 1 Mei 1905. No. 3 tot 8. Zes naast elkander staande HUIZEN. ERVEN en GROND in de Hee- reiistrant te Gouda, Wyk P No. 534 tot 539. Allen verhunrd by de week, No. 534» 535 en 537 elk voor f 1.50 en No. 536, 538 en 539^_elk voor f 1.60. No. 9. Een geheel nieuw, goed ingericht PAKHUIS en ERVEN met afzonderlijke BOVENWONING in de Drapierstceg aan da Ve«t te Gouda, Wijk O, No. 275 en 275a. 'Beiden van vele gemakken voorzien- Ver. huurd by do week, zoo boven als benedon, elk voor f 2.25, of f 234.— 'sjaars. No 10. Een ruim ingericht HUIS, SCHUUR, ERF en GROND in do Wilhpl- minastraat te Gouda, Wyk M No. 113, groot 1 Are, 34 Centiaren Verhuurd by de week voor f 3.--. En No. 11. Een HUIS, ERF en GROND in de Boomgaardstraat te Gouda, Wyk RR No. 90 Te aanvaarden 1 Mei 1905. De perceelen zyn te bezichtigen de laat ste 3 werkdagen vóór den verkoopdag van 10 tot 3 oren, en op dien dag van 9 tot II uren. Nadere inlichtingen geeft voornoemde Notaris FORTUIJN DROOGLEEVER te Gouda. wordt nit overtuiging, als een werkelijke hulp in den nood, het boek aanbevolen. Na ontvangst van adres per briefkaart wordt dit boekje franco per post toegezonden door BLOKPOEL'B Hookh. Zaltbommol. Bjj akte op den 21en Januari 1905 ten overstaan van den Notaris G. C. FORTUIJN DROOGLEEVER te Gouda verleden, is door de ondergeteekenden PETRUS JA COBUS CU RIST l AN US DESSIN G en JACOBUS PETRUS ÜESS1NG, timmerliedoi), aannemers en bouwkundigen, beiden wonende te Gourtn, eene vennoot schap aangegaan onder de firma betrekkelijk, de uitoefening van het timmei- mans- en aannemersbedrijf in de meest uit gebreide beteekenis van het woord en het geen verder met gemeenschappelijk overleg zal worden goedgevonden. De vennootschap is aangevangen den leri Januari j.l. en aangegaan vóór een onbe- paalden tyd, terwyl ieder der vennooten het recht heeft de vennootschap met den 31en December van elk jaar te doen oindigen mits den anderen vennoot daarvan minstons 6 maanden te voren kennis gevende De vennooten zyn beido tot de teekening van den firmanaam in zaken hun bedryf betreffende gerechtigd, doch zullen voor de vennootschap geene geldleeningen mogen aangaan, noch zich als borg verbinden, tot welke handelingen de bizondere handteeke- ning der beide vennooten wordt toreischt. P. J. C. DÉ1SSING. J. P. DESSING. GOUDSCH VERLICHTING MAGAZIJN- Dubbele Buurt B 13, TELËF. 117, f-roote MOi'teerhif/ Gii«orna*netiten, K HA LEIS enZIJ DEN FliAN.I E, Enorme keuze ylftvrljc GEËMA1L LF.EBDE HlISHOU ÖKLIJKE ARTIKELEN deugdzaam en zindelijk. Eenig adres voor prima GASGLOEI- LICHT-ARTIKELEN tegen concurroerendo prijzen. N.B. Mot groot succes geplaatst dn echte Wacht U voor aamank. Aanbevelend, Mr. Gasfitter. Pr.ma Kwaliteit Per flescb 8, 10, IS en 20 cent. Alles met inbegrip van flescb. Prima Kwaliteit, 80 cent per flcscii. 415 halve flesch. Kleiweg No. 2, GOUDA. Met SOLO bereidt men alle spijzen ««SOLO brandt men rlcesch Met SOLO bekt men vleeb Met SOLO etooft men groenten Met SOLO emeert men de boterham Uw eigen Kruidenier verkoopt SOLO 46 ets. per pond 221/t ets. per Vi pond yUftGENS

Goudsche Courant | 1905 | | pagina 2