H=Ö4 MANTELS, PELTERIJEN, - - SOLO - - BINNENLAND. Itulleiilamlsch Overzlcüi. Stadsnieuws. 377 «te staats-loterij OPRUIMING Costumes, Japonstoffen, lllouse», Peignoir* W vr/yj £/0X/tfa A11V E ilTlflJM Tl It)IN Hoogheemraadschap Rijnland, Zenuw- en Maaglijders XSa-ad-g-OTrex f g do loopende kiettrztyjtt voorkomen, „her nieuwde" aangifte „onnoodtg", indien da plaatsing op die lyst berustte op lo. bewoning van een hoi* of gedeelte van oen huis of van een vaartuig, mits zy op BI „Janunri" alsnog hetzelfde Imi* of gedeelte van betzelfde hois of hetzelfde vaartuig bewonen 2o. genot van pensioen 3o. bezit van «ene inschrijving in do Grootboeken der Nationale Schuld of van een inleg in de Rijkspostspaarbank, in eene gemeentelijke spaarbank of in «enige and ;ro in art. 1, 8ö genoemde instelling; 4o. afleggen van een examen. Daarentegen is hernieuwde aangifte „wél noodig" voor hen, wier plaatsing op do lijst berustte op lo. bewoning van een hols ol gedeelte van een hois of van «en vaartnig, indien zy niet meer op BI Jannari" hetzelfde huis of een gedeelte van hetzelfde buis ol het zelfde vaartuig bewonen of 2o, op genot van inkomen in dienstbe trekking, of als inwonende zoon, in liet !>»>- drjjf of beroep der ouders werkzaam, heug met of zondtr genot van pensioen. Aan hen, die verkceron in het laatste onder No. 2 vermelde geval, wordt door den Burgemeester een aangifte-biljet ter in vulling toegezonden. In de tabel, bedoeld in de artikelen 1 en 2 der Kieswet, is, voor zoover de gemeente Gouda betreft, bet volgende bepaald Gemeente ot deel der Gemeente BEDOELD IN ART» ib, io ib, 2o. a. Vrije kost en inwoning. IEL 2. GOUDA, 1 75 450.00 87 5° 300.00. De formulieren tot het doen van aan gifte zijn .kosteloos" verkrygbaar lor Se cretarie der Gemeente. De ingevulde formnlioren kannen .kos teloos" per post aan den Burgemeester wor den toegezonden, met inachtneming van het volgende voorschrift dat de omslagen met aangifte en stukken moeten dragen boven aan de voortyde bot opschrift: .Vr(j van briefport, ingevolge art. 60 der Kieswet" en in den llnkerbeneden hoek de vermelding van den naam en do woonplaats van den afzender, gewaarmerkt door xyne handtekening. Gouda, den 1 Februari 1906. De Burgemeester voornoemd, 11. L. MAltTENS. De „Warscbawsky Dnewnik" meldtDen 27en Januari hervatten do arbeiders van de fabrieken alhier het werk op den gewonen tyd, legden het echter 's morgens om 7 uur weer neer. De stakers drongen groepsgewgze de andere fabrieken binnen, waar tip hun verzoek het werk eveneens neergelegd werd. Door de geruchten over een dreigende sta king ontstond onder de burgery een paniek. Gevreesd werd voor gebrek aan levensmid delen en water. Do bakkeren waren spoe dig uitverkocht, op straat werden wagons mei brood leeggeplunderd. Te drie uur 's middags werd in de meeste fabrieken het werk neergelegd. De arbeiders trokken de straten door. Tot handhaving van de orde werden politie en militairen ontboden. Alle brandewyn depots werden gesloten. Te vier nnr 's middags verzamelden zich ongeveer duitend arbeiders in de Choiodnata- straat, wierpen met steenen, vuurden op de politie, die eenige schoten loste, wanr- door twee stakers gedood worden. By het aanrukken van de militairen verspreidde zich do menigte. Pogingen van de betoogere om zes gevangen gonoinenen te bevryden, mislukten. 's Avonds word uit verschillende brande- wjjn-wiiikels alcohol en gold geroofd. De winkels worden vernield. Achttien daders weiden gevangeu genomen. Anderen tracht ten de teloioondraden te vernielen en wis ten, onder bedreiging met gewelddadig heden de «etters van drukkeryon tot slaken over te halou. Avonds bedroeg het aantal stakers ongeveer 15,000. Patrouilles doorkruisten de stad. Den volgenden morgen nam de menigte tegenover de militairen aanvankelijk een kalme houding aan. Later werden rytuigen aangehouden, kolenwagens geplunderd, ter wijl geëiacht word dat de winkels zonden sluiten. De militaire patrouilles waren niet sterk genoeg om overal te kunnen ingrypen. In den namiddag was bet aantal rust verstoorders belangryk grootor, terwyt de wanordelykhedon van veel ernstiger aard waren. De paardetramwagens worden aan gebonden. De passagiers werden gedwongen tot uitstappen. Dientengevolge werd bet tramverkeer onderbroken. Ook werden ver schillende brandewynwinkels geplunderd, terwijl enkele in brand gestoken werden. Toen de militairen aanrukten Hepen de ordeverstoorders weg. Zy die tegenstand boden werden met de wapens uitree godre ven. Op sommige ponten loste de menigte salvo's op de politie. Avonds om zeven nor werden barrica den opgeworpen van kisten, vanwaar op de militairen geschoten werd. Doch de aanval lers werden verdreven- Toen de duisternis viel namen de ongere geldheden toe in de sleeht verlichte stralen. Op sommige punten was do stad slechts verlicht door kleine voren, door de politie ontstoken De menigte sloeg de vensters in van de winkels, wierp de goederen naar buiten, welke door vrouwen en kinderen in zakken gedaan on weggebracht werden. In zes hoofdstraten en vier zyitraten zijn de win kels vernield. Thans heerscht er rust en is het werk hervat. Omtrent do betoogingen te jfeisiugfors de vorige week gehouden werdén slechts weinige byzondmjheden bekend. De Kóln. Ztg heeft nu uljt de Finsche stad een cor respondentie godagteekend 26 Jan. Danraau onlleenen wy het volgende De betoogingen van 24 en 25 Jan gingen uit van de arbeiders, die op deze wyze sym pathie wilden betuigen met de stAkeude Russische kameraden. Anders was er ook niet de minste reden tol belonging, daar hier geen conflicten tosschen arbeiders en werkgevers bestaan. De volksmenigte be paalde zich den eersten dag niet lot een eenvoudige boiooging, zjj wierp vensiers in, vernielde koffiehuizen en maakte zich aun meur van d'ergeljjke ongeregeldheden schul dig. Do politie dreef do menigte aitoen en nam de belhamels gevangen. Den volgenden dag vaardigde de gouverneur een manifest uit, waarin by samenscholingen verbood en wees op de gevolgen die uit overtreding zouden kunnen voortvloeien. Desniettegen staande kwamen 's avonds op verschil (ebde plaatsen arbeiders in grooten getale byuen. De directeur van politie drong nu zelf by de menigte op uiteengaan aan en vreedzaam trokken dj arbeiders toen af. Al spoedig echter kwaaien zy weer byeen en trachtten een optocht le houden naar het Stendenhais De politie trad toen met geweld op en dreef met de blanke sabel de betoogers uiteen. Een aantal personen werd gewond, meest echter lieden die niet aan de betooging deel namen maar geheel toevallig in het gedrang waren gcrahkt. Zoo werden ook verschillende onschuldigqn gearresteerd. Dm correspondent betreurt de ongeregeld heden, vooral omdat Finland toch al in een moeilijken toestand in, /ooals eergisteren is uiteengezet. Het offlcieele Rusland kan niet nalaten, naar het uchjjut. met twee monden te spreken. Op de verscbilleude protesten van den Engetzchqn gezant, sir Charles Hardinge, tegen de anti-Engeischo plakkaten, die in verschillende steden van Rusland zyu aange plakt, en tegen de mishandeling van den Engelschen consul en den vice consul te Warscha|a, heeft graaf Larnsdorf goantwoord met een nota, waarin hy verklaartdat de minister vnn biniienlandsche zaken bevolen heeft gegeven om die plakkaten te vernieti gen, en om maatregelen te nemen voor de veiligheid van de vreemde consuls in Rus land. Ter zelfder tyd vaardigt de Heilige Sy node, die in Rusland een staatslichaam is, eu waarvan de Tsaar het hoofd, de summum episcopus, de beruchte Popjedoiioatzef de op- perprocurator is, een proclamatie uit, wuarin de dwuse beschuldiging wordt herhaald, dat de revolutionaire beweging in Rusland zou zyn aangestookt, door Rusland's buiten- laiidscbe vijanden, met bet doel, een tydige verzending van land- en zeetroepen naar Oost-AZië «n de verzorging van het actieve leger onmogelijk to'maken. Dit gebeurt, terwyl de minister van bui- tenlandsclie zaken laat verzekeren, dat deze beschuldiging togen bet buitenland een sprookje is. l)o Westra. Gazette ziet in deze zonder linge houding vau Rusland slechts een mid del om wantrouwen en verdeeldheid te zaaien tUMclitn de werklieden en de Intel- iectneele leiders der beweging. De werklie den mouten den indrok krijgen, dat de Tsaar hun eenige vriend is, en dat deintel- lectueele leiders werktuigen zyn in handen van heit buitenland. .Die staatkunde, zegt het blad, kan een tydelyk sncces hebbenen voor het oogen- blik maakt tóen er van gebrnik, om huiszoe kingen te doen eu in grooteu getale mannen, vrouwen en kinderen gevangen te nemen. .Maar of zy «en voortdurend succes «al hebben, dat is de vraag. .Dat hangt af van het aantal intellec- tueelen, die bereid' zyn om zich bloot te stel len, door openlik de beweging te hervatten dat hangt ook af van het leger, van de be reidwilligheid der troepen om het werktuig der autocratie te zyndat hangt eindelijk en voornamelijk af van het inzicht der werk lieden, van hun organisatie en van hun bereidwilligheid om zich door de intelUc- tueelen te laten leid» n. „De autocratie ziet er thans voordeel ia een wig te dryven ttunckeii de verschillende soorten van ontevredenen en d-*n ouden be proefden stelregel toe te piuaeu: Divide et impera. Verdeel en heersch In de nota waarin de Japnusche regeering de Russische beschuldiging teragwyst dat zy China's neutraliteit geschonden zou hebben, wordt onder in«i*r gezegd De bewering dat de Japanners geoefende Noord Chineesclie troepen gebruikten is onwaar. Japan ge- bruint de Miautuui-eiianden nooit als vloot- basis. Het overbrengen van oorlogscoutra- baiide van Tsjifoe naar Dalny geschiedde door particuliere firma's, wat volkeiirechter- lyk geoorloofd is. Evenzoo was bet met d« levering van ijzeren onderleggers door de Hanyanger C'binvosclm sta.itsyzerfobrioken. Daartegenover is bewezen dat Rusland conti abande jonken vau Tsjifoo naar Port- Arthur •itrui'Ue. Vooral is onjuist dat Cl^ina van plan is Japan in den oorlog by te staan eu dat in China een den- vreemdelingen vyandige be weging heerscht Japan tracht ook in geenen deelo zoo'n beweging uit te lokken, hield in tegendeel eerlyk de belofte om de oorlogs operaties te localiseeren en raadde China aan, zeer dringend, een strikte neutraliteit te handhaveu, de vreemdelingen te bescher men. Eu de regeering zal ook, wanneer hot noodig blykt, in de toekomst by deze hou ding biyven. Rusland's beschuldigingen hebben alleen ten doel zich. zelf vry te inuken van de ver plichting oin de Chineescho neutraliteit te eerbiedigen, nu do toestand veranderd is. Verder wordt betoogd dat Rusland de Chineescho onzijdigheid schond door troepen op te commandeeren in Mongolië, terwyl ge wezen wordt op het geval van het door de Japanners genomen stoomschip .Poeping", dat de Tientsin met wapens geladen werd, op do pogingen van Rusland oin tevergeefs patronen over Kaigun naar Port Arthur te smokkelen. De Russische consul te Tsjifoe stond in draadlooze telegruphische gemeenschap met Port Arthur. Dan wordt in de nota ten slotte herinnerd aan de bekende gebeurtenissen betreffende de oorlogsschepen „A9kold", „Grosowoi" en „Mundsjoer", de houding vau de officieren eu bemanning van de sche pen „Reschitelny", „Bastoropny" en „Pol* tawa", wier bedoeling hun interneering op te beffen, ten deele verhinderd werd. Japan eerbiedigde steeds de Chineescho neutraliteit westelyk van Liao rivier. Rus land echter stationneerde daar thans een annzieniyke strydmacht. Verspreide Berichten. Fhzhkkuk. In den Senaat .Wordt thans behandeld de wet op den tweejarigen diensttyd. De rapporteur Garreaa verlangde onverwijlde behandeling, (generaal Billot bestreed de urgentiehg wees er op, dat het oogen- blik slecht gekozen is om do leger orga nisatie te wyzigen, nu de Russisch-Japan- sclie oorlog eon ernstig gevaar voor inter nationale verwikkelingen opleverde. De urgentie werd echter aangenomon met 214 tegen 57 stemmen. Het «eneationeel gerucht loopt te Parys, dat de beroemde Russische schrijver Gorki, wegens deelneming aan de jongste troebelen ter dood sou zyn veroordeeld. Beluik. Brussel is gekozen als zetel van het in ternationale mfnwerkersvorbond Doitschlind. Het Zondag over den toestand vau prins Eitei Frits uitgegeven bulletin luidtDe nacht was rustig. Temperatuur 86.6, pols 76. De ontsteking aan de rechteriong heeft zich niet uitgebreid. De pyu aan de lin kerzijde neemt toe. Voedselopname bevre digend. Denemarken. Uit Kopenhagen wordt bericht, dat de Deenscho stoom reed vry vereeniging uitnoo digingen heeft gezonden voor een interna tionale conferentie op 16 Februari tot het vaststellen vun minimum vrachten op de Noord- en Oostzee. Vkreeviqdi Staten. Het Ijtepresentantenhuis beeft een motie aangenomen, waarbij het departement van handel en nyvorheid machtiging krijgt een enquête te openen betreffende de ijzer* en staalindustrie. Marokko. Minister Landsdowne heeft op een protest van Engeltche ingesetenen tegen den toe stand van anarchie in het gebied van Tan- ger geantwoord, dat by overeenkomst aan Frankryk de regeling der Marokkaan- scbe zaken is overgelaten en dat de eerste vraagstukken, waarmede het Fransche ge zantschap to Fez zich zal bezighouden, zyu de bescherming van de Europeanen eu de reorganisatie van de politie. EENIGE WOORDEN van een Inwoner van Woerden. De Heer WIJNBERG ER te Woord n, beeft iets te zeggen betreffende Foster's Zalf, het bekeiide middel tegen huidziekten, zooais aambeien, eczema, hu duitslag. jeukingeu enz De heer C. WIJNBERGER, wonende NieawstrH.tl ie Woerden, deelt ons mede: Gedurende dertien of veertien jaar ben ik aangedaan geweest m-'t een vreeselyke jeu king aan het ondei gedeelte van den rug. Ik behoef U niet te z-ggen, dat ik hiervan zeer veel hinder li.i 1 by het loepen, doch ik kou ook niet rustig op myn stoel biyven zitten. De jeuking liet :n.j zelfs 's nachts niet met rust, en dit was de oorzaak, dat ik menigen sUpeloozeu nacht moest door brengen. Ik was hiervoor reeds onder be handeling geweest, doch men scheen tny niet te kunnen genezen, ten minste ik bekwam geen verlichtingtoen men iny aanraadde Uw Foster's Zalf te probeeren, liet ik hisr dadelijk een doosje van komen en ik ben zuur bly U, te kunnen zeggen, dat ik na toepassing hiervan, reeds binnen een paar dagen totaal van myn htnderlyke kwaal ver lost was. Met vertrouwen zal ik deze goede zalf dan ook recommandeeren. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het publiok te makeii op elke wyze die U goeddunkt. Verzeker IJ dat men U de èclite Foster's Zalf geeft, dezelfde die de Heer WIJNBER GER gehad heelt. Ze is te Gouda ver krygbaar by de fteeren WOLFF Co., Westliaven 198. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1.75 voor één- of f 10,voor «es doozen. STATEN-Ü ENERAAL. K K N 8 T E li Ik lil E II. Vergadering van Dinsdag 31 Januari. Staatsbegrooting. Behalve de ministers van Buitenlandache Zaken en van Oorlog was liet geheele Kabi net heden-morgen aunwozigde heer Ver meulen opende de algemoone beschouwingen over de Slautsbegruoiing met een uitvoerige verdediging van dezo Regeering tegen de beschuldiging, de eenheid in de natie te hebben verstoord. Integendeel heeft volgens dezen spreker juist dit Kabinet nooit één deel van de bur- gery gegeven, wat het aan het audere dt el w.tigerde, doch 't vervnllen van dien plicht brengt volstrekt niet neutraliteit mee. Neu traal behoeft deze regeoring evenmin als vroegere te zftn. De onderscheiding „pagunistisch" en „christelyk" inag sluchts als een zuiver staatkundige onderscheiding beschoawd wordende leden van de linkerzyde mogen in «ik ander opzicht „christenen" zyn, staat kundig zyn zy dat niet. In zake het onderwys stond de Regeering tegenover het feit, dal het slichten vanéén school voor heel de natie een iiinsie was gebleken en de openbare school inderdaad onoverkomelyke gebreken had in het oog van een groot deel des volks. Hierdoor werd haar schoolpolitiek beheersebt. Gedurende de rede van den heer Vermeu- ien kwam ook de minister van Buitenland- sche Zaken ter vergadering De heer Weltjer, eveneens het verwyt van „pnganist"-scheldeu besprekende, zegt, dat het geen bewys van onverdraagzaamheid is, wanneer men omtrent de raeening van de Mgenparty zyn eigen meening ook eeriyk zegt. Men behoort in de politiek, evenals bet reeds in de wetenschap gewoonte is, het kind steeds by den naam te noemen. De heer van den Biesen beweert, inter- rompeerende, dat dit nog lang zal doren. De heer Woltjer betoogt verder, dat het bestaande groote verschil in levensbeschou wing wel moet leiden tot verschillend imiebt in staatkunde, in godsdienst, in wetenschap. De heer Waterschoot van der Gracht richt zich tegen een passage in het Voor- loopig Verslag, waarin het verbond tnsschen katholieken en antirevolntionnairen niet ge- likkig werd genoemd. Spr. integendeel heeft zich over dat verbond verhengd. De he r Hovy brengt hulde aan de werk zaamheid van de Regeering, en ten hewyse, van deze werkzaamheid ook ia arbeiders kringen wordt gewaardeerd, leest by oen motie voor, in de vereeniging „Patrimonium" aangenomen. Spr. vraagt o. a. overlegging van het rap port in zake de droogmaking van de Zni- derxee, welk werk de redenaar «eer nottig- xou oordeelen. Ook verwacht hy van deze Regeering invoering van tydseenheid. De heer Laan komt in een betoog tot de slotsom, dat zoowel de toestand van den kaodel als die van de nyverheid gunstiger is dan de troonrede voorstelde. De heer Breebaart zon even gaarne als de beer Hovy de droogmaking van de Zui derzee zienzelfs zou hy het toejuichen, wznneer alleen maar de noodige afsluitdijk werd gelegd. Er zou dan minder stormscha de langs de kusten van de Zuiderzee zyn. De heer Stork versterkt nog het door den heer Laan aangevperde tegen de gronden, waarop de troonrede Bpreekt van den slech ten toestand vooral van de nijverheid. Scherp wordt de Kamerontbinding door dezen spreker afgekeurd, als in strijd met den geest v*n onze Grondwet. De lieer Willinge klaagt over de schraalte van den legislatieven oogstslechts weinig ia van het program, waarmee hel kabinet vier jaren geleden optrad, uitgevoerd. Op het gebied der sociale wetgeving is men geen stap verder gekomen. De heer van 'Houten wil eindelijk eens tegenspreken, dat hij ooit zou beweerd heb ben dat de Kroon slechts oen ornament is in óns land j hy heeft alleen bij de behande ling van de regentschapskwestie gezegd, dat het koningschap ten onzent „méér ornament dan fundament" van onze staatsinrichting is. Hij wyst er verder op, dat de katholieke syllabus alle de vrijheden en rechten, die wy nu genieten en die de katholieke leden bier zoo voorstaan, uit den booze acht De heer Vermeulen zegt: niet onder alle omstandigheden 1 De heer van Houten vraagt, of dan de omstandigheden, waaronder wy hier leven, beter geacht worden dan in die landen en in die tijden, waarin dat alles wél uit den booze wordt geacht, De heer VorraeulenIk erken, dat de beschaving na hooger staat da» 300 jaren geleden. De heer van Houten betoogt verder, dat de liberalen het onderwijs nooit anders dan als voertuig van de wetenschap wensclilen en laakt de houding van de Reg«ering in zake de ontbinding. Na de redo van den heer van Houten wordt de zitting geschorst tot morgenoch tend 11 uur. Gemengde Berichten. Omtrent de aanleiding tot do arrestatie van den candidaat-notaris J. S., te Nijinogon, wordt in de „Arnb. Ct." uit Nijmegen ge schreven In den laatsten tijd werden in verschil lende Belgische bladen ad vortenties geplaatst, waarin geld ter leen werd aangehoden Werd door personen hierop ingegaan, dan werd hun verzocht eerst 100 frs. te zenden voor de voorloopige kosten. Ze werden dan op allerlei manieren om den tuin geleid, doch ontvingen geen geld. By de Belgische jus titie werd een klacht ingediend, die een onderzoek deed iiistellt-n, waarby al spoedig bleek dat de vermoedelijke adverteerder was een in Nederland wonende Nederlander. Aan de Nederlandsche justitie werd de zaak tur kennis gebracht, toen bleek dat de vermoe delijke dader was de candidaat notaris J. 8., thans leeraar aan het instituut van den heer Wegerif te Nijmegen, en dat deze zich aan talloose verduisteringen eu oplichtingen had schuldig gemaakt. Men meldt aan de „N. R. Ct.": Dat het in onzen tyd niet altijd even gemakkelijk is een candidatuur voor het lidmaatschap der Tweede Kamer te aan vaarden, blykt uit het volgende Een niet onbekende staatsman werd dezer dagen door den secretaris eener kiesver- eeniging gepolst over de aanneming eener eventueele candidatnnr. De secretaris voegde er echter aan toe, dat het district 28 plaatsen telt en dat men er op stond dat de candidaat in al di'e plaatsen een of meermalen voor de kiezers optrad. Dat de gevraagde voor de eer der candi- daatstelling bedankte, behoeft ons zeker niet te verwonderen. Een predikant te Bremmen, die in Schil ler niet alleen ziet een schepper van aesthe- tische werken, maar zyn werk noemt een „vergeestelijkend en verdelend" verder vormen ran het Duitscbe geloof dat de hervorming heeft gebracht," heeft het plan, naar aan leiding van Schiller'» jubilee, zyn,gedichten op den preekstoel te behandelen, als ver kondigende het evangelie in het woord des dichters. Prof. Erich Adickes te Münster had eenigen tyd geleden zyn collega prof. Matthias Kap- pes op zeer scherpe wjjs beschuldigd dat hy in zyn boeken over philosophic groote stuk ken had overgenomen nit andere boeken, zonder de bron aan te halen. De Pruisische minister heeft dit geval ikar het hof van discipline voor niet rechterlijke ambtenaren gebracht en dit heeft de uitspraak gedaan, dat prof. Kappers moest worden ontslagen. Er is bij de onlusten te Petersburg op 22 Jannari ook een Daitscher om het leven gekomen, een zekere Stein, die naar Was sill Ostrof ging om zijn familie te bezoeken. Hy werd by het Nefski-prospect door een kogel in bet hart getroffen. Het lyk van Stein is door bemiddeling vnn den Üuitsehen consnl generaal aan de familie toegezonden. GOUDA, 1 Februari 1905. VERGADERINGvandenGEMEENTERAAD op Vrijdag den 3 Februari 1905, 's na middags half twee uur. Aan de orde 1. Het voorstel tot het verleonen van afschrijving of ontheffing op aanslagen in de plaatselijke directe belasting naar bet inkomen, dieust 1904, (Ing. St. ,no. 3). 2. Het voorstel tot goedgekenring van het bestek voor de oevervoorziening langs den Kattensingel (Ing St no. 2). In de Volksgaarkeuken HoffmanV Stichting zijn in de maand Januari 1905 in de zaal gebruikt 1743' 9 portiën van 10 cent on 450 portiën van 15 cent, totaal 21931 portiën. Afgehaald werden 1571 portiën van lOcent en 27 portiën van 15 cent, totaal 1598 portiën. Gedurende de maand Januari zyn in de Spaar- en Hulpbank Gouda ingelegd cn te rugbetaald de navolgende bedragen Inleg in 629 posten f 13988 19 Terugbetaling in 261 posten - 11036 614 Meer terugbetaald dan ingelegd f 3050 421 Aan het einde der maand Der. was ten name der Tnleggers ingeschreven f 536137.90 en aan rente over 1904 bygesclirov. - 14919.23 f 551057 13 Zoodat hun te goed Utto. Jan. bedroog f 548006 704 In den loop der maand Jananri zyn 30 nieuwe boekjes afgegeven, 14 afgeloopen boekjes opnieuw in gebruik gesteld en 27 boekjes geheel afbetaald, zoodat aan het einde der maand Januari 2763 boekjes in omloop zyn, tegen 2780 boekjes in omloop waren. Een werkman van den heer M. die op eon nieuwe boot bezig was oen zuiggas motor te plaatsen is door het uitstrooinende gas bedwelmd geworden. Dr. de Boer ver leende de eerste geneeskundige hulp. Zeer vermoedelijk worden de stukken van mevrouw LimburgClant v. d MjjJJ, die door Het Nederlandscli Tooneel in studie genomen zyn, 6 Februat i a.s. voor de eerste maal to Amsterdam vertoond, 7 Februari te Gra- venhage en Woensdag 15 Februari d. a.v. hier ter 8tede.v Het zyn „Dolle Fien" (3 bedr.), voorafgegaan door Witt by't f" (l bedr.) De heer W. Van Dam, uit Lekkerkerk, zou gisteravond een kennis gaan bezoeken te Krimpen a. d. Lek. Door de duisternis misleid, is de heer van Dam toen te water geloopen. Hoewel erg geschrokken had h(j toch het vermogen nog om zich boven wa ter te houden en om hulp te roepen, dit gelukkig niet lang op zich liet wachten. Spoedig waren enkele personen met licht en het noodige reddingsmateriaal aanwezig en hadden zy het genoegen den heer Van Dam nog intijds te redden. Krimpen a/d. Lek. Zaterdagavond trad voor de afd. „Krimpen a d. Lek" der Soc. Dem. Arbeiders Party alhier op de heer A. Dijkgraaf van Schoonhoven, met het onder werp Arbeiders coöperatie een machtig middel in de arbeider s-beweging. Toen de zaal vol was, kwam de kastelein vertellen, dat men wel bmsbondelyk kon vergaderen, maar niet openbaar. De spreker sloot daarop de openbare vergadering en opende de boishondelyke met introdoetie. Alle aanwezigen bleven en de vergadering had baar gewone verloop. 5« Klasse. Trekking van Woensdag 1 Febr. No. 2928, 5846, 7807,13018.13482,17912 en 19991 ieder i 1000. 908, 1414, 4831,10847,12772,12964, 15429, 16883 cn 17199 iodcr f 400. 740, 7629, 9012, 12536 on 13136 ieder 1 200. 8670, 15578, 17114, 17472, 20143 en 209W ieder 1 100. 94 118 62 77 271 72 503 73 95 98 715 895 985 1010 85 1275 1354 81 1463 1507 1624 98 1714 92 1821 65 76. 1952 74 88 2017 21 2107 20 42 5o 1 70 2192 2252 2314 26 2635 50 73 99 5214 88 5313 5536 5692 2828 5784 97 5887 2925 3034 65 90 3108 3402 3579 3645 60 3700 38 75 3811 53 77 4035 78 87 4126 4215 4373 4406 4535 64 4600 23 6094 6105 6205 Prjjaen ran I 70. 4942 8389 12225 8541 55 8855 87 9049 12319 9284 54 9345 12478 9418 12625 30 60 9656 12741 9813 12811 76 12910 9913 96 6479 10078 13221 82 10143 13391 6532 86 13567 6607 10439 81 38 76 13667 48 10536 13758 6759 69 85 6843 10912 13928 53 18 48 6999 31 14061 7000 93 86 82 11085 14244 7182 11134 62 7207 11249 14306 7327 11342 14412 756-2 11525 43 7625 11616 14611 85 71 73 7729 11789 14814 7980 11861 14966 800-2 11958 81 43 1-20-26 92 8212 59 15021 15185 15255 79 15313 15598 15640 48 15729 15811 15959 16047 50 75 16398 16462 16601 1664-2 16865 96 16905 72 17035 17115 53 96 17-282 88 90 17346 17741 51 61 17901 18090 18159 182-24 94 18848 18931 19065 19162 19282 19316 19329 19483 19559 19628 19700 67 19881 19903 4 20015 24 49 61 20126 95 20315 33 48 63 83 - 86 20442 20624 20863 Klasse 10 Lijst No. 8732 m. x. 9732 on No. 10035 1 70 ra. s. mot niet. Amsterdam, 31 Jannari 1905. Volgons het Weekblad van do Coramissio- bank te Amsterdam, zijn in do week, geëin digd 31 Januari, door tussohenkomet dier bank verhandeld do nayolgonde Minder Courante Fondsen Aand. Amstordnmsche Volksbank 98 pCt. Command. Vennootschap ran Cappclte Co. 102 Cert- v. Aand. Doü Lnngkat Tabak M(j. Cum Dividend 280 5 pCt. Schuldbekent. Cultuur Mg. Maron 9S"/gn Aand. Landbouw Mjj. Tjisaroenio 90 4 pot. Hyp. Oblig. do Kwoekerjj - Tottenham 76 Aaud, Guyana Goud iixploratie Mij .Mindrineti" (Tweodo Serie) 1' Exploratie eu Mijubouw Mij. Sumatra Serie A 15 ij Exploratie en Mijnbouw M(j. Sumatra Serie B 12 Crediet en Handelsr. Bande 45 5 pCt. Hyp. Oblig Mjj. tot exploit. van C. G. Komraenhöllor'scho Koolzuur on Zuurstolwerken 50 Aand. Koninklijke Stoomweverij te Nijverdal 170 4'pCt. Hyp. Oblig. Veenendaal- sche Stoomsp. en Weverij 97 Gew. aand. Mjj tot oxploitatio der Suikerfabriek Badas597/, Aand. Nedurl. Scheepsbouw Mjj.*-» 160 5 pCt. Oblig. Stoomvaart Mjj. Am sterdam 75 Aand, Geldersch Overjjsseische Lo- caalspoorweg My. 130 Prei. aand. Bouwgrond Maatscb Liunaeuspark 10 6 pCt. Hyp. Oblig. Hotel des In des te Batavia zonder bereke ning van rente en inclusief achterstallige coupons 85 Opr.aand. Javnscbe Cultuur Mij. f 15-50. Mjj, tot exploitutie der Suikerfabriek Kaiibagor - 126-135.— Bew. van Deolger. Nederlandsche Indische Landbouw Mjj. I 18.— Opr. aand. Singkep Tin Mjj. - 30.— N(jmeegscbe Mij. t. expl. van bouwterreinen - 160 Bew V. Deelger. Vereenigde Ame- rikaauscbe Fondseuc. Kerk hoven e. s. 20. Hectaran Now Granada 0.08 Inkomsten Pandbr. Pretoria Hypo theek Mij. 90 pCt Scrips Kon. Fabriek van Stoom en andere Werktuigen 10 van en tot zoer veel verminderde prijzen. Dijkgraaf Hoogheemraden van Hijnland, brengen by deze ter openbaro kennis lo. dat do HfnteH tier Htemyerech- thjde ln<i<l<in'h n van het Hoogheemraad* schap voor het dienstjaar 1905 van den eersten Donderdag in Februari 1905 af ge durende veertien dagen voor ieder ter lezing zuilen liggen als volgt de lysten van al dt uttien dütritttn ter Secretarie van R(jnl«nd (op elke» werkdag van des morgens 10 tot des middags 4 uren), alwaar zü te-vens, tegen betaling tan 10 cents voor elke lyst, verkrygbaar zijn die ven het derde district aan de Cruquiu» die van liet vierde district aan de Lynden die van liet zevende district aan de Leeghwater; dit van elk der overige districten ter Ge meente-Secretarie van de hoofdplaats van dat district en van do daartoe beboerende onderkiesdistricten 2o. dat zü, die vermeenen dat de Ifozten niet nauwkeurig zyn opgemaakt, gedurende veertien dagen na hot aanplakken dezer kennisgeving bet recht hebben hunne be zwaren met overlegging van de vereischte bew(jzen, aan de üeoordeeling van de Ver eenigde Vergadering te onderwerpen, welke op den eersten Donderdag in Maart omtrent de ingekomen bezwaren zal beslissen 3o. dat door of vanwege liet Hoogheem raadschap deze kennisgeving op 2 Februari 1905 zal worden aangeplakt. Dijkgraaf en Hoogheemraden van Hjjnland, EGBERT DE VRIES, Dijkgraaf. G. J. BISSCHOP, Secretaris. 1 Februari. wordt ait overtuiging, als een werkelijke hulp in den nood. het boek aanbevolen. Na ontvangst van adres per briefkaart h or !t >l t boekje franco per poet toegezonden door HLOKPOKI/* Hookh. Zaltbommnl. Toen voor eenige jaren SOLO den consumenten wc. tangeboden, meenden velen dat het vooroordeel, hetwelk va oudsher in het algemeen tegen het artikel margarine bestotuf machtiger zijn zou dan zelfs de uiterst fijne kwaliteit, di. onder het merk SOLO vervaardigd wordt. Spoedig bleek echter ook thans weer, dat het goedt steeds zijnen weg vindt. maakt' tiih van mat af aan vele vrienden. Men vond dal de zoete geur en imaak der SOLO. op kroodgesmeerd, heerlijk voldeed, en dat SOLO zich voor het braden en -v*\ wv.wvm, wi GUA.V ww nvt oraacn en hakken terdege lande en onveranderlijk etude hetzelfde ie. SOLO wordt gegarandeerd puik en friech le blijven tot den datum op elk pakje vermeld. SOLO koet 4S Ct. per pond en xiCt. per half pond en ie uiteluitend in verzegelde carlonverpakking verkrijgbaar.

Goudsche Courant | 1905 | | pagina 2