MANTELS, PELTERIJEN, A. HOLLANDER Plafond en Decoratie! Onnavolgbaar VERSLAG 25° - 5£ Stadsnieuws. BEURS VAN ROTTERDAM. OPRUIMING Costumes, Japonstoffen, ■Housen, Peignoirs Veemarkt te Rotterdam. AOVEIlTEiVriKN Vijftig daar Derde Aankondiging. Boelekade R 219. Zenuw- en Maaglijders SSaad-greTrex TE IKJUU HEERENHUIZEN bef rooting van 1906 klaar moe»t zjjn, wordt nn trel heel zwak. Waarom kan dat ont- werp niet worden voltooid nadat de Cortei bijeengekomen zyn, ala liet toch niet bestemd ia terstond in behandeling te worden ge nomen Verspreide Berichten. FfUXgKMK In de begrotingscommissie heelt de rai- nieter- president meegedeeld, dat hij binnen kort een ontwerp zal indienen tot verlaging van briefport. De shall van Perzië zal dezen zomer «en bezoek brengen aan Parijs. Het bezoek znl een particulier karakter dragen, aan gezien de voornaamste beweegreden ia een kuur te Contrexéville door te maken. ÜEi.UIK. De toestand in hot bekken van Charleroi verbetert met den dag; Vrijdag gingen weer driehonderd mynwerker* aan don ar- Md. De aanslagen daarentegen verminde ron niet; Vrijdagnacht worden te Pont-de- Lonp, Lambusart en Montigny-sur-Sambre niet-stakers in hun nachtrust gestoord door dynamietontplolöngen, di« aan hun wonin gen «enige schade aanrichtten. OoSTKNIUJK-HoNOARIJ* De „Neue Frei« Presse" derit mede, dat het voornemen bestaat het ministerie Gautsch door aanvulling met vertegenwoor digers dor groote partijen in een pariamen fair kabinet te wijzigen. Von Oiatsch zou minister-president blijven- Zwedkn en Nooawzat*. Uit Milaan wordt aan de „Echo de Pa ri*" gemeld, dat koning Oskar, na officieel afstand te hebben gedaan van de regeering, zich in Rome metterwoon zal gaan vestigen om zich bezig te bouden met archeologische onderzoekingen. Italië. Door de „Echo de Paris" wordt gemeld, dat de ex-minister Nasi voor hot Assisenhof zal terecht staan- VXKKKMIODH STATEN. In het Representantenhuis is een voorstel ingediend tot inlijving van de republiek Panama. Gemengde Berichten. Omtrent den moord te Oudeburgscho .Sluis, by Zulddorpo, wordt nador gemeld, dat het nader onderzoek bevestigd heeft, dat hier wei degeiyk aan misdaad moet worden gedacht. Het hoofd hing nog slechts met eer. klein gedeelte aan den romp. Het lichnam was met een deken gedokt. De vrouw, die in de wandoiing „de too vernares" genoemd werd, ging volgens het volksgeloof met do zwarte kunst om, en be- 'zat voel geld. Z(j had veel last van de kinde ren, en zelfs van groote menschon, die tiaar bespotten, en op alle mogelyke Jwyzo hin derden. Men denkt dat de dader op don geheimen schat is afgekomen. Er zyn zware vermoe dens gerezen togen eon veekoopman. Een redacteur van een Htuttgartscho courant is op straat door twee tooneelsp«lers afgeranseld, omdat hy een ongunstige kritiek over hen geschreven had. De overige leden ran de tooneel vereniging hebben hem daarop schrifteiyk verontschuldiging gevraagd voor dien „kwajongensstreek". Van ?en verkooping in Tholen per flets met zyn zoon terugkeerende, is mr. de W., uit Bergen op Zoom, ernstig met een schop aan het hoofd verwond door den timmermans knecht S. Deze werd by ongeluk door den zoon van de W., aangereden, waarop handtasteiykheden volgdentoen mr. do W. zich hierin wilde mengen, werd hy door S. zoodanig op het hoofd geslagen, dat hy bewusteloos neerzonk, waarna by in do nabjjz(jnde hoogere burger school werd gedragen, waar ving twee ge neesbaren vorschenen, om het eerste ver band te leggen. Naar wy vernemen, is zjju toestand teor ornstig. (L. en V.) Men meldt aan de „N. R. Ct." Nawr wy vernemen, zouden ter secretarie van de gemeente Zwollerkerspol eenige on regelmatigheden ontdekt z[ju by de jongste kiexersaangifto. Met name moeten al te Överige „agenten" hun eigen h indleekeningon geplaatst hebben op de aangiftepnpicren. zonder dat de betrokkenen van een en ander op de hoogte waren. Hot moet in het voor nemen liggen deze feiten ter kennis van de justitie te brengen. De justitie te Tiel, die den vorigen week <j een ondersoek instelde naar den braud by j| den heer Dericks te Druten, meent in J. v. E.j te Afferden, den schrijver van de dreig brieven, onderteekend Croonen, te Afferden, en den brandstichter ontdekt te hebben. „Een goede tyding" noemde dr. Nolens hetgeen hy in de „Venloosche Ct." aan onze land- en tuinbouwers bad mee te deelen in verband m« t de Duitsche bandelstraktaten. Een goede tydingO bittere ironie 1 sehryft men aan 't „N. v. d. D." De kool bouwers aan den Langedyk en omstreken, de geheele streek van Hoorn tot Enkbui- zen, de boomkweekers te Boskoop, Aals meer, N'aarden en Oudenbosch zouden het dr. Nolens wel anders kunnen vertellen. Of moet het een „goede tyding" genoemd wor den als men niet in ééns voor goed de hals wordt afgesneden, maar hst maar voor drie vierde» gebeurt l Volgens deze tractaten, zegt dr Nolens zyn de groenten vry en wordt alleen kool belast met f 1,50 per 100 K.G. Alsof dat nog niet genoeg is, voor een streek als de Langedyk en omstreken en voor de streek Hoorn Enkhuizen, 150 gulden invoerrech ten op een waggon van 10,000 KG- kool Wanneer daar nu worden ingeladen 5000 stuks roode kool, dan is de belasting 3 cen ten per stuk. In gewone jaren brengen zy in September on "October veeleér minder dan meer dan 5 centen op, en daar zonden dan 3 centen af moeten Kan dat voor die stroken, van waar jaarlijks voor millioenen guldens aan kool wordt vervoerd, een „goede tyding" worden genoemd Witte kool eerste soort, ongeveer 1600 stuks per waggon, zon met byna 10 centen worden belast. Al» de koolbouwors het geheel moeten betaleu, is het voor die cultuur de dood steek. Gaat men na wat de boom en bloem- kweokers in bovengenoemde stroken krygen per 100 KG., rozen f 7,20, planten in pot ten f 6, planten zonder aardkluiten f 3,60, andere f 8, is dat dan een goede tyding voor zulke uitgebreide streken, al wns het autonome tarief daar voor het driedubbele. Volgens de oude tarieven was dat alles ook vry en dan geiykt hot nu oók veel meer op een heela slechte, dan op een goede tyding. Neemt men nu nog eens even de aard beien, waarvan zulke inassas uitgevoerd wor den en wuarvoor f6 per 100 KQ. betaald zal moeten worden. Ook dezo vrucht was vryen al sprak ook bier het autonome tarief van het dubbele, met de f6 kan de groote massa kleine kweekei h van die vrucht het wel doen en die kunnen die goede tyding wel als een genadeslag' beschouwen. Nederland, de „meest begunstigde" natie zal er een gevoeligen slag door krygen. Door een onbekende oorzaak is gisteren- namiddag tegen vier uur te Haarlem brand ontstaan in eon pakhuis van het perceel, be woond door den heer J. MUIler, handelaar in feestartikelen, in de Gierstraat. Het vuur vond in het pakhuis, in de costumes en het kamervuurwerk gretig voedsel, zoodat de brand zich weldra ernstig liet aanzien. Door het spoedig en flink optie len der brandweer, die met zeven stralen wflter gaf, was het vuur echter in een uur tyds geblnscht De inventaris vnn den heer MUIler was luag verzekerd. O, H. C. Men meldt uit Hilversum Gisterenavond ongeveer half zoven brak bfcand uit op liet buitenverblijf Heidepark nan den Soostdyker straatweg op de grens dezer gemeente en bewoond deor den heer Van de Wal Bako Verschillende brandwa- gens inkten uit en waren zeer spoedig ter plaatse. Het vuur liet zich in het begin ernstig aanzien De brand woedde op do bovenverdieping van den rechtervleugel van het gebouw Vermoedelijk bad het vuur uit den schoorsteen zich aan het plafond mee gedeeld By afzending van dit bericht [yngeveer half negen] was men het vuur Ancestor. Verbrand is er weinig, maar er invoel wa terschade, Alles was verzekqfd:^ Do bouwondernemer John uit het naburige Fttrstenwald, die onlangs te Berlyn een looper van de Duitsche Bank heeft willen berooven, heeft zich ontpopt als eigenaar van 34 huizen, op welke alle echter zooveel hypotheek ligt, dat er tot nu veel meer dan een millioen mark passief is vastgesteld, dat dezer dagen ten deele zou worden opgeëizcht. John ging tot nu in Fttrstenwald voor zeer ryk door. Men meldt Te A Ito veer, gemeente Oust wedde, is gisterennacht do groote turfstrooiselfabriek van de hoeren van Russen en Huizing afge brand. Bovendien zyn er groote voorraden turf verloren gegaan. Door een vergadering van tweeduizend katholieken te Arnhem is protest aangetee kend tegen de herhaalde opvoering van „Allerzielen" in den aan de gemeente toe behoorenden en door haar geëxploiteerde •cbouwborg en voorts tegen het feit, dat geen enkele stem in de raadsvergadering tegen de opvoering is opgegaan. Intusschen werd in den schouwburg te Arnhem eergisteravond het stuk niet alleen voor een volle zaal gegeven, maar moesten honderden teleurgesteld worden. Aan mevr. Van der Horst werd een fraaie bloemenmand overhandigd. Het zal zeker zelden voorkomen, dat de beeie oude en nieuwe adel en het diploma tieke korps in een synagoge verzameld zyn. Dit is te Parys voorgekomen by het huwe lijk van Ednard Rothschild met mejuffrouw Germaine Halphen. Zelfs was lord Rosebory er voor uit L uiden overgek >ra *n. De politie had alle moeite, den toegang vry te bouden, en toen do toeloop t« groot werd, zette zij alles af en liet zelfs houders van toegangskaarten niet meer binnen. Te Dusson zullen vyf personen uit één gezin binnenkort in het huwelijk treden nl. de .vader, twee zoons en twee dochters. Naaè men uit New Vork meldt, is te Hotsprings, in Arkansas, een groote brand ontstaan in liet Hotel Grand Central, die oversloeg op andere logementen, winkels en honderd woonhuizen 2000 personen zyn zonder dak. Onder de puinhopen der hotels waren drie vrouwen Ijjken gevonden. Tegen den heer B. B. Verkade, drogist te Appingedam, is door het O.M. by de recht bank te Groningen wegens het afgeven van een verkeerd geneesmiddel, waardoor Anna Kemper te Appingedam het linkeroog ver loor, een maand gevangenisstraf geëischt. Een oplichter in Duitschland, die als schatgraver en geestenbezweerder al heel wat menschen geplukt had, bemerkte eindelyk dat zyn „werken" te bekend werd en besloot wat anders te verzinnen. Hy gaf zich toen by Roomschen voor vrijmetselaar uit, wol wetend dat deze hem dan als erger dan een duivel zoaden beschouwen, maar dan toch ook zyn grooten invloed op aarde zouden erkennen. Aan een tninroanswednwe, die hy vroeger voor f 150 opgelicht had, waarvoor hy dan ook gezeten had, wist hy wys te maken dat vrijmetselaars hem in de gevangenis heiine- lyk brieven hadden doen toekomen, waarin hem f 180,000 beloofd werd, zoodra hy in vr|jheid was, terwyi voor haar f 15,000 apart gelegd was. Een notabele uit de streek, een bekend conservatief, zou zelfs f 000 betaald hebben om zyn toetreden in het gilde moge lijk te maken. Natuurlijk had hy op hot oogenblik geen geld en de arme vrouw gaf hem daarom haar spaarduitjes tot op den laataten cent. Van een daglooner wist hy een paar hon derd gulden los te krygen, nadat hy hem een villa had aangewezen, waarin deze zyn oude dagen zou kunnen doorbrengen, ook als hy maar eerst lid van het gilde was. Voorloopig is deze oplichter nu onschade lijk. Een kleine drie jaren mag hy, cellulair over zyn streken nadenken. Te Rittbem beeft zich een geval van ver moedelijke vergiftiging voorgedaan. Maandagmorgen beklaagde zich by den burgemeester dier gemeente de landbouwer B. uit den Schorepolder, dat Zondagavond by en zyn geheelen gezin, tezamen 11 per sonen, jong en oud, ongesteld waren geworden na en. naar hy vermeende, tengevolge van bet gebruik van brood, dat Vrydag terr zynen huize gebakken was van meel, gemalen by den molenaar ven Nieuw- en St. Joosland van aan B. toebehoorende tarwe. de zieken deden zich hoofdpijn, bra kingen enz. voor. Een n& maandagmorgen te hulp geroepen geneesheer vorklaarde dat deze ziekteverschijnselen het gevolg van vergiftiging zouden kunnen zyn, hoewel hy dat niet met beslistheid verklaarde. In de trog werd wel een stof gevonden, blauwer dan het meel, doch wat dit was kon nog niet worden .vastgesteld. Het resteerende halve brood, dat niet goed gaar gebakken schynt te zyn goweest, het meel en een deel der pitbraakaelen zyn in beslag genomen, terwyl de justitie een on derzoek heeft ingesteld. De zieken zyn intusschen allen reeds weder hersteld. Of sich inderdaad in het meel eenige ver giftige stof heeft bevonden, en zoo ja, hoe deze daarin is gekomen dan wel of mis schien de tarwe bedorven is geweest, of wel dat er eenige andere reden voor de plotse linge algemeene ziekteverschijnselen is, zal de justitie wel uitmaken. In verband met het bovenstaande kunnen wy mededeelen, dat Zaterdagmiddag de justitie yau hier zich vergezeld van den heer J. C. van der Harst als scheikundige, naar Nieuw- en St. Joosland heeft begeven. „M. C." Als eerste punt op de agenda voor het te Luik te houden Perscongres is een rei#, lutie gesteld, dat de eet der Pere eischt dat nooit eenige journalist het beroepegeheia schenden inag. In de „Mededeelingen" van den „Neder- landachen Journalistenkring" wordt daarom trent gezegd „Aanleiding daartoe was een proces te Weenen Daar was een joarnalist ir. twee instanties veroordeeld, omdat hy had ge weigerd, aan d6 justitie den naam te noe men van iemand, die, bljjkens'een (waar) bericht in zyn blad, betrokken was geweest by een doel. De rechters beslisten, d«f geen erkend journalistiek beroepsgebeiii bestaat. De Weener pers sprak daarna is een vergadering uit, dat niettemin nooit een journalist het recht heeft, het beroeps geheim te schendenen men vroeg nu daarop de bekrachtiging van het congres niet alleen das de by ons bestaande ver antwoordelijkheid voor 't geval van ver volging wegens een onwaar of lasterlijk bericht, maar ook weigering van 't afleg gen van verklaringon als getnige ten aan zien van ware mededeelingen. De heeren Singer en Taunay constateerden- (in de vergadering van het Bureau Central) dat ook in dit geval veroordeeling oen eer zal zyn voor den journalist. „Opgemerkt werd hierby, dat dit óók in eigen kring geldt en een journalist, van betrekking veranderend, eveneens als mau van eer da geheimen uit zyn vroegere be trekking moet bewaren." Het punt is op de agenda gebracht qp voorstel van de heeren Singer Weenen, Osterrieth Berlyi, Schweitzer Berlijn en Taunay Parys, reap, voorzitter en leden van het „Bureau Central". De aanneming er van gelijk te ver wachten is met algoincene steramen zal er niet alleen toe bijdragen, merkt de „N. Ct." op, om de kracht te versterken van een regel, die reeds door ieder fatsoenlijk joarnalist zonder uitzondering wordt'gevolgd, maar ook het vertrouwen van het publiek, waar aan, blykens de anonieme mededeelingen en brieven die nog ultyd aan dagbladredacties worden toogezonden, soms nog iots hapert. VAN DE t>i'v m handel, der (jcziHiiUiciilscooimissie VOOR DB Gemeente GOUDA gedurende het kalenderjaar 1904. B. en W. bleven evenwel by do door hen voorgestelde tefmynendo Gemeenteraad besloot in zyne vergadering van 25 November 1904 te bepalen: lo. dat de woning aan do Korte Raam, YVyk O No. 88, den laten Juli 1907 niet meer mag worden bewooud, wanneer hare inrichting niet vóór dat tijdstip in overeen stemming is gebracht mot de eischen in de krachtens art. 1 der Woningwet vastgostelde bouw- en woningverordeiting voor de ge meente Gouda omschreven 2o. dat binnen 5 jaren ha de vaststelling van dit besluit moeten zyn ontruimd en bin nen dien termijn door geen nieuwen bewoner inogen worden betrokken, zoodra zy door den tegenwoordige» hoofdbewoner zulleo zyn ver laten de volgende woningen le Drapiersteog Wyk O Mo. 280 2e Raam 299 3« 300 n n d01 5o Vlamingstraat 357 6e 358 7e 393 394 9e Messonmakerssteeg 450 10« *51 He *52 12e 'li, *58 13e J J «4 14e 456 15e «at ^*8 16e 459 17e 460 8e 462 19e 464 20e Verloren Kost 519 21® a a 520 22e 521 23e a a 522 24e 523 26e Lazarussteeg 539 27e 54Ö 28e Keizerstraat K 101 29e a .102 Dit Raadsbesluit moet nog door Gedepu teerde Staten vrorden goedgekeurd. Voorts werd door ons een onderzoek inge steld naar de perceelen Wyk O No. 88, 93 ec 94 [Raam]by missive dd. 21, Januari 1904 werd geadviseerd perceel No, 88 aan den Gemeenteraad ter onbewoonbaarverkla ring voor te dragen, vermits dit niet voldeed aan art. 92 [hoogte slechts 2 M.] 98, 95 en 120, terwyl het bovendien natte muren had (art. 98). Naar onze meenfng was dit perceel niet door bet aanbrengen van verbeteringen in bewoonbaren staat te brengen, daar, indien getracht werd aan art. 92 het perceel te doen beantwoorden, afbraak van bet dak en den zolder noodxakelyk was, terwyl de muren in slechten staat verkeeren, zoodat een totale afbraak noodig zou zyn. De perceelen O Nos. 93 en 94 bleken niet te beantwoorden aan art. 120 (dit artikel luidt: „Vertrekken, waarvan de vloer lager ligt dan het aangrenzende terrein, en keukens mogen niet worden gebruikt als slaap vertrek") en werd geadviseerd den eigenaar aan te schrijven de noodige verbetering te doen aan brengen Den 4den Maart ontvingen wy van B. en W. te dezer zake een schryven, waarin werd medegedeeld, dat de bewoners waren aange schreven het gebruik der achterkamers als slaapvertrek te staken, tenzy de vloeren dier kamers op gelyko hoogte als van het aan grenzend terrein waren gebracht. Tevens werd advies verzocht aangaande al dan niet voldoende toevoer van licht on lucht. Den 15den April werd door ons aan B. en W medegedeeld, dat wfj hunne meening, als zouden de bewoners van bovengenoemde perceelen in overtreding zyn van art. 120, niet konden deelenimmers waar de vaste bedsteden waren geplaatst in de achter kamers, wees de inrichting van de perceelen die kamers als slaapkamers aan, te meer waar de zolders niet beschoten en niet van slaapplaatsen voorzien waren derhalve was het wenschelyk den eigenaar dor perceelen kan te schryven tot het doen aanbrengen van veranderingen. Tevens werd medegedeeld, dat de perceelen 93 en 94 niet voldeden aan art. 84, dat zy echter hiermede in overeen stemming konden worden gebracht door de bedsteden weg te breken en het bestaande raampje te vergrooten tot een raam van 3 M3. oppervlakte. Den 17den Mei deelden B. en W. ons mede, dat de eigenaar der beide perceelen [O Nos. 93 en 94] zichbereid had verklaard om zonder een schriftelijke aanmaning af te wachten, de aangegeven verbeteringen te doen aanbrengen dit gal der Commissie aan leiding den 9den Juli aan B. en W. te be richten, dat baars inziens biermede niet vol daan was san het imperatieve voorschrift van art. 14 Woningwet, maar dat door B. en W., nadat zy beslist hadden dat het aan- brengon van verbeteringen r.oodzakelyk was, een afschrift van ons advies had roosten worden gezonden zyn aan den eigenaar en een termyu gesteld, binnen welke do verbe teringen hadden moeten zyn aangebracht; de Commissio adviseerde derhalve alsnog in beide punten te voorzien- Den 28sten Juli ontvingen wy nu een afchrift van het betrek- kelyk besluit van B en W. dd. 26 Juli No. 8, waarby was bepaald dat binnen de 3 maanden de verbeteringen moesten zyn aangebracht. Den 18den Maart ontvingen wy van B. en W. een missive waarin werd medegedeeld, dat de Gemeenteraad in zyne vergadering van 11 Maart 11. besloten had, niet over te gaan tot onbewoonbaarverklaring van perceel O No. 88 [Raam] en zulks op grond, dat deze woning door het aanbrengen van ver beteringen in bewoonbaren staat kon worden gebracht. De Gemeenteraad ging in deze mede met het voorstel van B. en W [dd. 16 Februari 1904] waarin ook het verlangen werd geuit, in de gelegenheid gesteld te wor den om den eigenaar krachtens art. 14 dor Woningwet aan te schryven, de door hen in overleg met onze Commissis noodig geoor deelde verbeteringen te doen aanbrengen. De Commissie kon zich by dit gemeente raadsbesluit niet nederleggen, overtuigd als zy was, dat dit perceel zoo'n complex van gebreken vertoonde, [die niet verbeterd kon den worden] dat het onbewoonbaar was. Den 4den Mei werd derhalve aan B. en W. geschrevenmedegedeeld werd, dat waar perceel O No. 88 miste drinkwater, geen privaat bezat, Waar de eenige kamer, waar werd gekookt, gehuisd, aan de natuurlyke behoeften werd voldaan, geslapen en de iucht- verversching nihil was, een hoogte bezat van slechts 2 M. [art. 92 eischt 2 25 M.] en werd verlicht (foor 2 raampjes, samen een opper vlakte hebbende van 1,89 M*., in plaats ven 3 M8 [zooals art. 84 voorschryft] waar de vloer van dit vertrek lager lag dan het aan*-' grenzende terrein [dit werd door B. en W. niet toegegeven] en ten slotte de moren [en speciaal de achtermuur] vochtig waren [ook dit werd door B. en W. ontkend], daar ver toonde dit perceel zulke groote gebreken, en was ons inziens zóó ongezond voor de bewoners, dat onbewoonb&arverklaring niet alleen ten volle gewettigd was, maar boven dien noodzakelyk. Voorts werd geschreven, dat hst aanschry- ven van den eigenaar om de noodige ver beteringen te doen aanbrengen, allicht tot hetselfde resultaat zou leiden als de door ons gewenschte onbewoonbaarverklaring, vooral indien hem ingevolge het bepaalde by art. 14 al. 1, der Woningwet de kens werd gegeven tn&schen het aanbrengen van de noodige verbeteringen en het doen staken der bewoning. Tevens werd mededeeling ver- socht, of een beslissing in dezen zin van B. en W. te wachten, was, daar anders de Com missie zich verplicht gevoelde bjj Gedepqteer- de Staten van het gemeenteraadsbesluit van 11 Maart 1.1. voorziening te vragen. Der. 17den Mei ontvingen wy ran B. en W. de mededeeling, dat zy bereid waren den eigenaar aan te schryven het perceel te doen voorzien van eene gelegenheid ter verkryging van drinkwater en van een privaat, maar ten aanzien van de verdiepinghoogte den eigenaar vryheid wenschten te laten om ge bruik te maken van der. termyn [van 4 jaar] bedoeld by art. 92 als der bouw- en woding verordening. Den 14den Juni werd op dit schryven ge antwoord, dat ondanks de door B. en W voorgestelde verbeteringen, het perc» el O No. 88 ons inziens in zoodanigen toestand verkeerde, dat het toch niet aan de eischen, die aan een geschikte woning mogen worden gesteld, zou kunnen beantwoorden, en dnt wel wegens de lage ligging van den vloer, de vochtige maren en de onvoldoende toevoer van licht en lucht; dat het daarom wen- scbelyk was deze woning op te nemen in het plan van geleidelyke ontruiming, als bedoeld in art. 18, al. 4b dor Woningwet. In de missive van B. en W. dd. 25 Juni No. 664B, waarby advies werd gevraagd in zake de woningen (vermeld in het bygaande rapport van den inspecteur van het Bouw en Woningtoezicht) op te nemen in het plan van geleidelyko ontruiming, werd bericht dat perceel O No. 88 ook in dat plan was op genomen. Naar aanleiding van een ingekomen klacht (in Februari) over het ontbreken van een privaat by een paar perceelen in Wyk L, gelegen aan het Houtmansplantsoon, besloot de Commissie alle daar gelegen perceelen Nos. 96 -109, te onderzoeken; de resultaten van dit onderzoek werden den 18den April ter kennis van B. en W. gebracht geadvi seerd werd de by elk perceel nader aange geven verbeteringen te doen aanbrengen lo. Wyk L, No. 96, moet in overeenstem ming worden gebracht met artt. 93, 94, 95, 98 2e el. en 119; 2o. No. 97, met artt. 93, 94 on 114 (vloer in ponaal) 3o. No. 98, met artt. 93, 94, 95, 114 en 119; 4o- No. 99, met artt. 98, 94,-95,98 (lo al en 114 (vloer in voorkamer en keuken slecht; 5o. No. 100, mot artt. 93, 94, 95 en 114 6o. No. 101 met artt. 93, 94, 95,114 (vloer in voorkamer) en 119; 7o. No. 102 met artt. 93, 94, 98 (le al.) en 114 [vloer in vóór- en achterportaal] 8o. No. 103, met artt. 93, 94, 98 [le al. f buitenmnur] 114 [vloer in portaal] 119, ter wyl het dak slechtis (art 102): 9o. No. 104, met art. 93, 94. 98 (te al. buitenmuur) en 119; lOo. Nos. 105—109, die allen dezelfde gebreken hebben, met artt. 93, 94. No. 105, bovendien nog met art. 98. Bovendien moesten alle perceelen 96109 in overeenstemming worden gebracht met art. 84. Den 14den Mei ontvingen wy een afschrift van het besluit van B. en W., d.d. 10 Mei No. 7, waarby was bepaald, dat de verbete ringen zoowel aangegeven in ons advies als in het bericht var. den Inspecteur van het Bouw* en Woningtoezicht, binnen 3 maanden na 10 Mei) moesten zyn aangobracht. In de derde vergadering onzer Commissie op Maandag 15 Februari 1904 was o. m. aan de orde het dezerzyds in te stellen systematisch woöingmderzoek, zich uitstrek kende over alle woningen van 1—3 ver trekken, en werd besloten een onderbond met B, en W. te verzoeken. Wordt vervolgd. GOUDA, 6 Maart 1905. Zondag speelde de Goudsche Cricket en Football Club „Olympia'' een match tegen S. I. O. D. uit Rotterdam, welke match Olympia won met 3—0. Stolwijk, 4 Maart 1905. Gisteren «vond trad voor een eivolle zaal alhier op de heer K. Reyne, candidaat der Liberale party in het kiesdistrict „Bodegraven". Op keurige wyze zette spreker de Liberale beginseleri uiteen en deed vooral uitkomen, waarom het in Hen komenden verkiezingsstryd zal gaan. Aan het debat werd alleen deelgenomen van S. D. zyde, door den heer A. Dijkgraaf, te Schoonhoven. Zoowel de rede als het debat kenmerkte zich door de humane wyze, waarop zy werden uitgesproken en gevoerd. Jammer, dat van Aotir. zyde zich niemand ▼oor het debat aanmelde. VERSCHEIDENHEID. De Russische courant „Susskoje Slovo" vermeldt de volgende vermakelijke geschie denis, een uittreksel nit een brief van een officier te Moekden: Onze stellingen, scbryft deze, liggen vlak naast die der Japanners. De tegenstanders ontmoeten elkaar heel dikwijls op neutraal terrein, en dit heeft reeds aanleiding gegeven tot verscheidene vriendschapsverbonden tosscben de „vyanden" Een komisch geval deed zich dezer dagen voor in een Chineesche herberg, die zoowel door onze soldaten als door de Jspansche werd bezocht. De Russen waren altyd stom van verbazing over de hoeveelheid spiritoalieën. die de Japanners konden verdragen. Als onze manneu smpor dronken byna neervielen, waren de Japan ners nog flink en helder als waren ze nog geheel nuchter. De samenkomsten van deze geïmprovi seerde club hadden zoc een tydlang onge hinderd plaats, tot er door een kleinigheid opeens een einde aan kwam. Eén onzer soldaten haalde n 1. geld uit den zak van een Japanees, die eindelyk te veel „op" bad ge kregen, teneinde hem te leeren, „dat hy zich fatsoenlijk had te gedragen in tegenwoordig heid van Russen". Hoe dronken de Japannees ook was begreep hy toch heel goed wat er gaande was en volgde den Rus naar diens leger, teneinde zich te beklagen by den officier der com pagnie. Men kan zich de verwondering van den Russischon kapitein voorstellen, toen een dronken Japansch onderofficier zich by hem kwam beklagen. De kapitein liet intusschen de zaak onderzoeken en toen het bleek, dat de Japannees gelyk had, werd het geld hem weer teruggegeven, waarna deze leukweg den terugtocht naar het Japansche kamp aanvaardde. Maar met de Russisch Japansche club in de herberg was het nu gedaan. VRIJDAG 3 FEB. L.K. H. K Staat ileeninqen Portugal. Oblig. 3e Horie fr. 100 3 59«/u Oblig. 3e Sorio fr. 2500 3 59»/u Rusland. Iwang Dombr. Obli gation 4'/| 96' 4 Ami. Japan Obligation 1899 4 748'4 747;, Columbia. Geconsolideerde Bui- tenlundschc Schuld. Recepis. L 100 1»/, 24>/u - Hypotheek-Banken- Pandb. idem idem 4 99 PftfUb. Rotterd. Hypb. 4 101VI# Pandb. Rotterd. Hypb. 3% 977/„ Pnndb. Standaard Hypb. 4' 100' Pandb. Stedelyke Hypb. 4 998/4 Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 100 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 lOO1/* Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 4997/, Pandb. le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 4!/i 1001/® Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 99V« Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 4l-, 101 Bewjjzen van Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank f 96'/j Pandb. Bataafsche Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ncd. Hypothoekbriefbank 4 99" 4 Pandb. Hollandscho Hypb. 4 991/* Pandb. Nationale Hypb- 3l/i 9B1/, Pandb. Ged. Hypotheekbank te Veendaai 4 100 Spoorwey leeningen Italië, Oblig. Zuid-Italiaansche Spw.-My. A.H. 367- Premieleeningen. Bkloie. Loten Stad Antwerpen 1887 K 102'/. - Scheepvaart- Maatschappijen. Aand. Holland-Golf Stv.-My. 35 Diversen My. tot Expl. Laan van Mcerdervoort 1902 4 891/» van en tot zear veel verminderde prijzen. Maandag 6 Maart 1905. Vette ossen en koeien goede aanvoer, pryzen waren voor iste kwal. 35, ade kwal. 3a, 3de kw. «7 centa per half kilo. Vette kalveren goede aanvoer prijzen waren voor tste kwal. 30, ade kw. «6, 3de kw aa cent per half kilo. Vette varkens goede aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 34. ade kw. *3, 3de kw. ao cents per half kilo. Schapen en Ummeren weinig aangevoerd. Handel in vet Vee, vette Varkens, Schapen en Lammeren prijshoudend. Vette Kalveren lager in prya V 0[1 den 14den Maart n.s. hopen H. J. STEENBERGEN gep. I.eeraar in do Gymnastiek, IK I. A. GARDENIER den ilng te herdenken dut zü vóór in den huwelijken staat worden ver bonden. Den Hang, 1 Maart 1905. Kerkstraat 30. KOSTELOOS. Bjj vonnis der Arrondissements-Hecbttmuk te Rotterdum, den 19 December 1904 bij verstek gewezen, is hot huwelijk tussehon GERARDA KASTELEIN, zonder beroep wonende te Gondii en JAN GERARDUS VERKERK, Sigarenmaker wonende te Gouda ten verzoeke van eerstgenoemde verklaard door echtscheiding ontbonden, met nl de gevolgen bjj de wet bepaald. De Procureur van de Verzoekster Mr M. M. SOIÜM vas dek LOEFF. SCHILDER, bevoelt zich beleefd aan zoowel voor al» (lemoon werk. Tegenover ingang Sociëteit „Ons Genoegen". in thans door nienw gevonden toepassingen onze dis •Heceri gkêckllilerde for. treilen felulure-Hognerlt. Zjj geven kracht «n diepte, die namakers niet kunnen bereiken. Men overtuig» zich, gaan imitaties voor ds ehle te ontvangen. Geill. Prijscourant met aen aantal onge„ vraagde getoigiohritten /rati, op aanvraag Boztel. B. BOOAEUTN A Co. Agent voor GOUDA Firma A. QUANT, Knoeihandel, Kleiweg, bjj wien modellen te zezichtigen zjjn. wordt uit overtuiging, als een werkelyke hulp in den nood, het boek aanbevolen. Na ontvangut van adres per briefkaart wor It 4it bontje franco p«r post toegezonden door BLOKPOEL'B Uookh. Zaltbommol. in de Krngerlaan met TUIN, 6 Kamers, ruime Warande Keuken en Kelder, voorzien van Gas- en Waterleiding. Direct te aanvaarden. Te bevragen TURFMARKT H 258.

Goudsche Courant | 1905 | | pagina 2