I¥ollandee Zuivere Citroen COSTUMES - TAILLEUR TEUTOOHSTELL11 OPENBARE 7EREOOFIN0 OOIS zoos Plafond en Decoratie! SLOTEMAKER C'. BINNENLAND. Stadsnieuws. Ontvangen IAPVEHTKNTHW Sociëteit „Ons Genoegen". De Referendaris Titulair HUIZEN en ERVEN, Boelekade R 219. versche Eieren Siroop en Citroen Punch. Firma C. Lourens. Vruchten Limonade. BEURS VAN BOTTERDAM. REGENMANTELS. MttHtBnWW MUMBIUM. Teekeningen en Boetseerwerk MAATSCHAPPIJ VAN NIJVERHEID. Causerie over Amerika en de tentoonstelling van St. Louis Dr. A. Geitel. Zaal „KUNSTMIN" TE I1UUK 2 Heerenhuizen le Gouda, gemeente Iteeuwijk, VEENPLAS, Ontvangen eene nieuwe zeudiug Hoenderpark „De Volharding". fljnsle Blllerije. Firma HERMAN ZOON. Ati/vrrjs /fjfam/c? jjfi'AJwun De Itftliaansche Kamer hervatte gisteren de beraadslagingen over de verklaringen van minister Tittoni, die een warm pleidooi hield voor Fortis en een krachtigen aanval deed op de tegenstanders van het Kabinot. De meerderheid zon zich scharen niet om een persoon, maar om het program. Een eenvoudige motie van orde door de regeering afgewezen, word verworpen met 281 tegen 160 stemmen een motie Marsengo- fiaslia werd aangenomen met 373 tegen 88 stemmen. De algemeene indruk is dat na dit resul taat van de stemming een nieuw ministerie onder Fortis en Tittoni zal worden gevormd. Verspreide Berichten. Frankrijk. In de Kamer is Donderdag aan het woord geweest Paal Deschanel, die in een breed voerig betoog aantoonde wat, zijns inziens, aan het ontwerp, betreffende de scheiding van kerk en staat, ontbrak en wat te veel was. "Vooral vestigde hp de aandacht op de quaestie van bet toeëigenen der kerken enz. wat hem onuitvoerbaar voorkwam- Duitschland. De mijnwerkers in het Roer-gebied heb ben uit de laatste staking geleerd dat ook in den oeconomischen oorlog de hoofdzaak is het geld. De organisateis hebben belang rijk aan leden gewonnen na de jongste be weging. Thans wordt een nieuw stakingfonds opgericht. Do bijdragen zijn veel hooger dan vroeger. B\j een gemiddeld dagloon van 3.25 mark bedraagt de bijdrage 30 pfennig per week, voor 3.75 mark 40 pfennig voor meer dan 3.75 mark 50 pfennig. Tot nu 10e bedroeg de afdracht voor allen 20 pfennig per week. Italik, Het verloop van de besprekingen over de verklaringen der regeering in de Kamer vestigt meer en meer de overtuiging, dat de tegenwoordige meerderheid zich staan de zal houden en zich zal verklaren ten gunste van een kabinet-Fortis-Tittoni. Rusland. Een plotseling opgekomen demonstratie ten gunste van den vrede vond gistoren plaats op het Newsky-Prospect te Peters- burg; een menigte van ongeveer vijfhon derd personen uitte herhaaldelijk den kreet Weg met den oorlog De politieagenten belast met de bewa king van het paleis van grootvorst Ale xis te Petersburg, hebben een verdacht in dividu gearresteerd die een bom bij zich had. Grootvorst Alexis is echter reeds sinds veertien dagen incognito naar het buiten land vertrokken. Marocco. De Spaansche kolonie heeft een Commis sie bonoemd ter voorbereiding van feeste lijkheden gedurende het verblijf van keizer Wilhelm. STATEN-GEN EU AAL. t ir is ii is h a n e n Zitting van Vrijdag 23 Maart. Lager Onderwijs De heer Röell oordeelt na aan 't tot stand komen van de wet-Mackay te heb ben herinnerd, dat niet alle subsidie door de Grondwet aan de bijzondere school, wordt ontzegd, doch wel een zoo hooge subsidie, dat de openbare school er schade onder lijdt. Waarom kunnen zoo vraagt spr. aan de gesubsidieerde scholen niet dezelfde voorwaarden worden gesteld als aan de openbare schoolbv. omtrent het aantal onderwijzers, de bepaling, dat eukelen de boofdacte moeten hebben, dat zy geen an dere nering mogen uitoefenen, enz. Verder kritiseert spr. nog de argumentatie van den minister, dat aan de gemeenten eigenlQk ten-volle zou moeten worden vergoed wat zij uitgeven tengevolge van het verlichten van de Rijkstaak tot het geven van onder wijs. Spr. hoopt nog steeds, dat de meerder heid niet met zulk stelsel zal willen genoe gen nemen. Üe heer van Wijnbergen werpt de schuld van het weer-ontbranden van den school strijd op de linkerzijde, die z. i weer terug komt op haar verouderd principedat de openbare school d e school is. Dat is niet zoo. De openbare school heeft haar groote verdiensten, maar is niet bruikbaar voor allen. Met de voorbeelden omtrent de on eerlijke concorrentie tusschen vrije en bij zondere school zij men voorzichtig, zegt spr. Niemaud wordt gedwongen, zijn kinderen naar de bijzondere school te zenden. Spr. vindt, dat er veel waarborgen zijn, die 't peil van 't onderwijs hoog zullen honden. 1 De heer Bjjleveld zegt o. m., dat de vraag of men de opetibare school al dan niet kan aanvaarden, een vraag is van hooge begin selen, die niet genegeerd mogen worden. Do keus blyft trouwens aan de ouders. De heer ter Laan geeft als zijn standpunt aan kosteloos onderwijs, zoowel het open bare als het bijzondere. D&n eerst is de keuze voor do ouders geheel vrij, «n ten slotte komt het toch op hetzelfde neer, of men grootendeels de kosten voor het onder wijs uit de belastingen betaait en het laat aanvullen met het schoolgeld, dan of men geen schoolgeld betaalt, doch wat meer be lasting ter wille van het' onderwijs. Gedurende de rede van den heer ter Laan heeft de minister van Binnenlandsche Zaken de vergadering verlaten. Daar de redenaar verklaart, ongeveer op de helft te z|jn, wordt de vergadering ver daagd tot Dinsdag 11 uur. Interpellatiën. Woensdagmorgen om 10 uur zullen de drie aanhangige interpellatiënRöell over den accijns, Marchant over de Asser-kwes tie en van Kol over het aftroden van den heer Molvil, in behandeling worden geno men. De heer Duymaer van Twist heeft verlof gekregen, den minister van Waterstaat te interpelleeren over het gebruik van moord kuilen" op de Zuiderzee. Hel is slechls een paar kilometers vao hier verwijderd, dat zich liet volgende geval voorgedaan heeft. Gy kent de Stad en de straat, moge lijk kent gij ook den Heer GROENEWEG, gepensioneerd Rijksambtenaar, wonende Vee markt 14, te Rotterdam, die ons het volgende meldt Gedurende de laatste zes maanden heb ik veel aan de nieren geleden. Onophoudelijk ha 1 ik daardoor hevige pijn in de lenden en rug te doorstaan. Deze was mij op myn tAe en tachtig jarigen leeftijd zeer bindeilgk. zoowel by het loopen als het zitteu en zelfs durfde ik mo 's nachts niet in mijn bed om- keeren, uit vrees dat de pijn nog erger werd. Do nrine liet veeltijds bezinksel na en ik was alles behalve op mijn gemak, wat men zal begrijpen, wanneer men mijn leeftijd in aanmerking wil nemen, toen ik mij op deze wijze al minder en minder begon te gevoelen. Foster's Rugpijn Nieren Pilien, werd my gezegd, is hét middel om van een dergelijke ziekte te worden afgeholpen. Ik bestelde een doosje, dat ik geregeld begon in te nemon, en boe groot was mijn verwondering, toep ik door bet gebruik van slechls een étyke) doosje een groote verlichting ondervond' Dfe pijn was bijna totaal genezen, ik voel me veel frisscher en opgewekter en met ver trouwen zal ik dit weldoend geoeesnrddel recommandeeren. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiea te maken op elke wyze die U goeddunkt. Hoop voor bejaarde lui. Houderden ouden van dagen van 70 tot 90 jaar zjjn radicaal genezen van nier- en blaasziek ten door Foster's Rugpijn Nlereu Pillen. Dit genees middel verlicht en geneest volkomen de nieren van oude, zoowel als van jonge lui. Het is een eenig un speciaal middel voor de nieren. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpy'n Nieren Pillen geeft, dezelfde diode Heer GROENEWEG gehad heeft. Ztf zyn te Gouda verkrijgbaar bij de Hoeren Wolft Co., Westhaven 198. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel 4 F 1.75 voor éénof F 10.voor zes doozen. Gemeng-de Berichten. Men meldt van Urk: In het najaar werd alhier een onderzoek ingesteld, of het luiden der klok van de Hervormde kerk ook gehoord kan worden buiten de ondiepten om het eiland Urk, in verband met herhaalde klachten oyer het gevaar van stranden en aanvragen om een mistklok. Het resultaat was niet»bevredigend. Thans worden door marine en waterstaat opnieuw proeven genomen met de klok. Afwisselend wordt geluid, geklept ol geklopt, om na te gaan, welk geluid zich het verst voortplant, terwijl de klankborden voor de galmgaten verwijderd zyn Om 10 uur eergisteravond piepte in een kast op de eerste verdieping van perceel Joden Breedstraat No. 21 te Amsterdam een muis er. dientengevolge stond enkele minuten later het geheele perceel aan de ach terzijde in lichtelaaie. Mevr. M Kalf het hoofd der in het huis gevestigde banketbakkers affaire, ging n.l. met een petroleumlamp de oorzaak van dat piepen onderzoeken, toen een kat met een muis de kast uit te gen de lamp vloog. Deze viel in stukken, zette den boel in vlam en drie verdiepin gen branden aan den achterkant geheel nit. Volgens een schrijver in het .Berliner TagebUtt" ontduikt Engeland tegenwoordig de suikerconventie. Spanje is nl. slechts voorwaardelijk tot de conventie toegelaten, en aangezien daar nog premie betaald wordt, werd het strafrecht van 27 frank op de 100 K.G. vastgesteld voor 't geval Spanje suiker uitvoerde. Er schijnt nu Spaansche suiker in Engeland gebracht te zyn, zonder dat Engeland dat recht hief. Er is trouwens al vroeger gemompeld, dat de Engelsche regeering om de eavelen van de dure suiker te verzachten een oog heeft dicht gedaan by den invoer van suiker uit niet bij do con ventie aangesloten landen. Men schrijft aan de „N. R. Ct." De commissie van zes personen, onder wie drie leden van den raad, benoemd door den raad van Noordbroek om een onderzoek in te stellen naar de behandeling der armen praktijk in die gemeente door dr. Niemeyer, en naar het optreden van den burgemeester in deze zaak, is benoemd op verzoek van dr. Niemeyer, die deswege een adres aan den raad richtte. Het dorp Echeld werd deze week bezocht door een persoon, die een 30-tal loten f 1, wist te plaatsen van een landbouwlotery, welke alle kenmerken draagt alleen in de verbeelding der ondernemers te bestaan. De loten zyn niet geteekend, men geeft er 21.000 van uit; besteedt f8000 aan hoofdprijzen, geeft tal van mindere pryzen en dan nog een prijs van minstens f0.60 op elk lot. Mon meldt uit -Haarlem Terwijl gisterochtend de 16-jarige Maria Schelfer by den ScUoterweg stond te Rijken naar het opvangen der zwanen in den Schotersingel kwam de stoomtram Haarlem Alkmaar aanrijden, bljjkbaa» zond ir dat het meisje dit bemerkte. Althans zy stak de rails over, werd gegrepen on een eind meege sleurd. Bloedend uit wonden aan den rug is zy naar het gasthuts gebracht. Het Leger des Heils is druk bezig zich voor te bereiden voor zijn jaarlyksche Zelf- verloochenings-aanvrage, welke nu eeu ge vestigde gewoonte is geworden de geheele wereld over. De datums, daarvoor vastgesteld, zyn dit jaar van 26 Maart tot 8 April. Door het geld, in verband met deze poging bijeengebracht, wordt het Leger in staat gesteld, zyn goed werk in dit land en zyn zendingsarbeid daarbuiten met onverpoosd sacces voort te zetten. Gedurende deze byzondere aanvrage zal liet Leger verschillende zelfverloochenende middelen aanwenden om het benoodigde geld byeen te brengen. Aan ieder lid, zoowel als aan de vrienden van dit werk, wordt gevraagd zicü een of ander artikel van voedsel of kleeding te ontzeggen, hetwelk maar eenigszins als overtollig kan worden beschouwd, om op die wyze iets te kunnen bijdragen voor dit algemeen fonds. Te Maastricht is gevankelijk binnenge bracht een persoon uit Meerssen. verdacht van poging tot oplichting. Hfi haa -n.l. een aan hem geadresseerden, aangeteekenden brief geweigerd in ontvangst ts nemen, op grond dat deze eenigszins beschadigd was. Toen echter in tegenwoordigheid der jastitie de bewuste brief geopend werd, bleek dat deze hoegenaamd geen geldswaarde inhield. De milicien-pontonnier J. H. d. K., uit Rotterdam, als verdacht van desertie gevan kelijk naar Dordrecht overgebracht en ter beschikking gesteld van den garnizoenskom- mandant, die hem voorloopig in de kazerne liet opsluiten, wist van daar spoedig te ont vlochten. Opnieuw gearresteerd, werd hy naar bet huis van bewaring gebracht. Gister werd hy, zooals dat met preveptief-gevange nen gebruikelijk is, vap half 2 tot 2 uur geluchtelke gevangene wordt daartoe in een afgesloten cel gebracht, die door tralie werk gemeenschap heeft met de buitenlucht en welke cellen straalsgewijze uitkomen in een observatiepost, waar een bewaarder 't oog op hen houdt. N$ het verlaten van die cel moest de gevangene buiten om de cellen heen naar het gevangenisgebouw terugkeeren, maar d. K. klauterde tegen de stevige Jood- rechte spylen, onderling verbonden door dwarsstangen, met de vaardigheid van zyn beroep als zeeman op en kwam zoo op den ringmuur en van daar op het dakje van den observatiepost en waogde toen een sprong van twee meters op den ringmuur der bin nenplaats, om vervolgens op het platte dak van een aangrenzend gebouw te stappen, van waar hy zich liet vallen in den tuin, en toen, de gang door, weldra in deSteeg- oversloot in vrijheid was. In dolle vaart snelde de vluchteling, gekleed in zyn wit linnen werkpak en blootshoofds, de Linden- gracht op, waar hy in een straat verdween. De gevangenbewaarder had hem zien ont snappen en terstond den cipier gewaar schuwd, die dadelyk per telefoon kennisgat aan politie en kazerne, zoodat onverwijld maatregelen werden genomen om den vluch teling weer te pakken. Rijksveldwachters en politie vonden hem na eenig zoeken op een zolder, waar hy zich onder een ledikant had verscholen. Toevallig b >orde men hem daar znchten, zoodat hg werd uitgenoodigd te voorschijn te komen; gemakkelijk ging dat echter niet, want hy zat geheel in de klemhet ledikant moest worden opgelicht. De Berlyosche correspondent van het Hbl. schrijft Als de lente in aantocht is, wanneer jong en oud zich ais opnieuw geboren voelt, viert de kleine Gqd met pyl en boog zyn hoogste triomfen. En deze triomfen uiten zich o. a. in een buitengewoon groot aantal poste restante brieven. Op elk postkantoor vindt men een apart loket voor deze soort brie ven, die hier volstrekt niet een naam adres behoeven te hebben, maar meestal onder het een of ander cyfer of letter ol wel met een schoon woord als „Veilchen" of zoo iets worden verzonden. Iemand die een derge- l|jken brief verwacht, schrijft cijfer of let ter of woord op een stukje papier, geeft dit den betreffenden ambtenaar en deze doet dan verder zyn p'icht. Nu hebben de posterijen het in deze dagen byzonder druk met deze brieven. Er zijn hier- ter stede zelfs kanto ren waar een ambtenaar van 's morgens tot 's avonds niets anders te doen heeft dan het afgeven van zulke „billets doax", want dat zijn ze meestal. Dezer dagen kwam ik toe vallig iu zoo'n kantoor te recht en bestu deerde van nit een stil hoekje do lange ry, die zich voortdurend voor bet veelbegeerde loket verdrong. Het vrouwelijk element was verreweg in de meerderheid en vertegenwoóf- digd in exemplaren van naar schatting on geveer 14 tot ruim 40 jaar. Daar stonden zé allemaal netjes op een rjjtje, het stukje pa pier in de hand en meestal met een zachte uitdrukking van hoop en verwachting op het gelaat. Maar o wee, als de gang een ver- geefsche bleekDan zag men zoo menige wenkbrauw fronsen, zoo menig spijtig opge trokken neusje of driftig trappelend voetje. Het meest bewonderde ik den postbeambte. Een delicaat baantje, zoo'n post aan het loket der liefdeOnberispelijk kwoet de bewaste zieh van zyn taak. Slechts nu en dan, wanneer het opschrift op het papiertje blijkbaar een beetje erg raar was, zag men zyn lippen even vertrek ken tot een flauwen glimlach. En wanneer „zy" er byzonder lief uitzag, dan keek hy wel eens langer naar de vraagster dan strikt noodzakelijk was. Maar overigens alle ach ting voor zoo onberispelijke plichtsvervulling onder zoo moeilijke omstandigheden De Levensverzekering-Maatschappij „Dor drecht" hield heden middag, onder leiding van den Commissaris-Voorzitter, Mr. F. N. 8.eken- ga, haar 30ste jaarvergadering, in haar kan toorgebouw op Rozenhof. Uit het verslag bleek dat de voorstellen, die dit jaar in behandeling kwamen, over f 10 millioen kapitaal en f 82000 jaarlyksche renten liepen. Hiervan moest f XlL millioen kapitaal en f 3000.— rente worden afgewezen, nieawe polissen werden afgegeven voor byna 9 millioen kapitaal en f 74000 jaarlyksche rente, terwijl f 599000 kapitaal en f 4000. rente onafgedaan bleef. Het verzekerd bedrag was op 30 Septem ber 1904 f 56 millioen, op 30 September 1899 bedroeg het 36 millioen, in 1894 was het 19 millioen, tegen 8 millioen in 1889 enz. Volgens de rekening over het laatste vijf jarig tijdperk, bedroeg het premie inkomen voor eigen rekening ruim f 9 millioen, tegeq byna f 6 millioen over de voorgaande periode. Aan uitkeering en afkoop van polissen werd gedurende denzelfden tyd 41/* millioen of, na* aftrek van de bijdragen der her verzekeraars 3® 4 millioen aan verzekerden voldaan, terwijl de premie reserve ongeveer verdnbbeld en tot byna 11 millioen is aangroeid. By bet opmaken der vijfjarige balans werd op verschillende hoofden ruim f 429000 afge schreven, en bovendien de, buiten de premie reserve, aanwezige reserve-fondsen met f 444000 verhoogd, waarna f 318TO0 ter ver deeling beschikbaar blijft. Uit deze winst genieten aandeelhouders als voorloopig dividend 5 pCt. en els aandeel in de overwinst 90 pOt. te «amen 35 pCt. hunner storting. Aan de met aandeel in de winst verzekerden wordt verder f 123500 toegewezen, Vervolgens is besloten van de vyfjaarlyk sche tot de jaarlyksche balans over te gaan en het boekjaar voortaan met het kalender jaar te doen samenvallen. Enkele wijzigingen werden daartoe in de statuten aangebracht. De periodiek aftredende commissarissen Dr. W- Kapteyn en B. P. I Tntein Nolthenius werden herkozen. Ter vergadering aanwezig waren 17 bon ders van te zamen f 626.000 aandeel^ terwijl 48 houders van f 939.000 aandeel bij vol macht vertegenwoordigd waren» Het aantal stemmen bedroeg 204. j In 'Newyork leeft een man, James Farley, die er zyn beroep van maakt, werkstakingen te breien en dia er zich op beroemt, nog nooit een strjjd tegen de arbeiders verloren te hebben en dat by in de laatste drie jaren in 20 stakingen wist te overwinnen. Zijn specialiteit is spoor- en tramstakingenbuiten dit terrein begeeft hy zich dan ook niet. Een vyand van den werkman is hy niet, beweert hy, en wanneer de stukende arbei der in zyn recht is, houdt hy zich achteraf. Slechts wanneer de arbeider in het ongelijk ia, of wanneer de arbeidersorganisaties zich to veel praats veroorloven, treedt hy in het gtrydperk. Hij heeft zyn troepen zoo georganiseerd, dat ze in ongelooflijk korten tyd onder de bevelen van hun aanvoerder gereed staan. In vasten dienst heeft hy 35 geheime agen ten, die in opdracht hebben, hem voortdu rend en uitvoerig op de hoogte te houden van de arbeidstoestanden in den lande. Zoo weet Farley reeds wat er ergens broeit, ëer de betrokken directies nog eenig kwaad vermoeden hebben. Behalve deze 35 agen ten heeft hy een 800 man in geregelden dienst, die er voor hebben te zorgen dat bij zijn oproep onmiddellijk 40,000 werklui op de been gebracht worden. Dit leger is uitnemend geregeld hy heeft er niet Blechts zyn vaste koks, maar zelfs zyn vaste bar biers. Want het kan gebeuren, dat onder gevaarlijke omstandigheden zyn volk, op veiligheid bedacht, in barakken moet worden ondergebracht, en dan treden de eigen koks en barbiers in functie. Hy deejt alle emoties van bet wisselval lig beroep met z|ju manschappenwanneer ze moeten slapen in stallen of scharen, slaapt hy daar ookhy eet van hetzelfde voedsel. In tyden van staking is hy één met zyn mannen en in t|jd van vrede zorgt hy voor ze. Hoeveel Farley met zyn beroep verdient weet niemand. Voor zyn werkzaamheden by de laatste staking in San Francisco ont ving hfi f75,000 per maand voor zichzelf en oen maand loon voor zyn helpersaf spraak was, dat, mocht de staking den eer sten dag van de tweede maand nog voort duren, sgn manschappen een tweede maand Vol loon zouden krygen. Dikwijls is Far ley's naam dan ook reeds voldoende om een staking te doen eindigen. Zoo ontving by, voor h|j zyn operaties te Newyork aanving, 125,000 wegens het verydelon van een sta king in Toronto, waarvoor by z(jn troepen niet eens had behoeven te mobiliseeren. Voor het overwinnen van de Newyork- sche staking ontving hfi f 7 per dag en per man. En bovendien mag bij als vast inko men rekenen op een flinke jaarlyksche toe lage van ongeveer 50 trammaatscbappyen in de Vereenigde Staten, bijwijze van premie tegen stakingen. De Leidsche raad behandelde gister het praeadvies op het schrijven van Gedep. Statet! omtrent de uitvoering van nieowe werken voor behood van de doorvaart door de ge meente. De minderheid van B. en W. oordeelde verlegging van de vaart buiten de gemeente wenscheljjkde meerderheid was van mee ning, dat de doorvaart niet behoort te wor den prijsgegeven, indien aannemelijke voor waarden van de provincie zijn te bedingen. Dit praeadvies werd namens de meerdër- heid uitvoerig door den heer Juta verde digd» Hy herinnerde aan de artikelen in het „Leidsch Dagblad" in November, die stemming hebben gemaakt tegen de door vaart, bestreed die artikelen en trachtte aan te toonen, dat er wel degelijk voor- deelen van de doorvarende schipperij te constateeren vielen voor de neringdoenden. De overlast van de afdraaiende bruggen wordt zeer overschat, en juist door verleg ging van de vaart zal stagnatie in het ver- keer plaats hebben aan Hoogen en Lagen Rijndijk Leiden zal dan als' 't ware afge sneden zyn van de Rijnstreek, wat vooral op marktdagen zeer zal worden gevoeld. Waar wfi alles doen om het marktverkeer te bevorderen, zei spr. zoaden wij het op deze wyze een gevoeligen knak toebrengen. Hy loonde verder aan. dat, ook al bl(jft de vaart niet iu de stad. over eenige jaren toch f 55.000 aan de bruggeo zal moeten worden besteed. De beer Korevaar, de meening der min- dorheid in het college van B. en W. weer gevend, bestreed den heer Juta op alle pon ten, Hg oordeelde dat de voordeelen niet opwegen tegen de, nadeelen, waartoe hy vooral rekende "den last, dien de burgerij ondervindt van bet herhaaldelijk afdraaien van de bruggen. Het marktverkeer zal z.i. niet afnemen. Nadat ook de burgemeester nog voor het voorstel der meerderheid had gesproken, werd dit met 24 tegen 6 stemmen verworpen. SOUPA, as Maart 1905. Uit Gouda meldt men aan de „N. R. Ct." Was aanvankelijk bepaald, dat het politiek debat tusschen prof. mr. M. W. F. Treub en den heer H. Ch. Vegtel op 29 dezer zou plaats hebben, thans kan worden medege deeld, dat de datum nogmaals moet worden veranderd, daar de heer Treub den 29sten omnogeljjk te Gouda kan optreden. Als datum, waarop het debat zal plaats hebben, is nu bepaald Donderdag 6 April. Dan nog alleen stelt de heer Vegtel zich disponibel. Naar het „G. N-" verneemt, wenscht de heer dr. A. C. A. Hoffman te Gouda tegen over mr. Regout, in het district Helmond, niet verder in aanmerking te komen voor een candidatuur voor de Tweede Kamer, en heeft hy hiervan kennis gegeven aan het bestuur dor Kath. kiesvereeniging te Helmond. G a 8-c o n t r 1 e. 25 Maart, 3 uur namid. Druk 35 m.M. Lichtkracht 14.78 Kaarsen W"ZTZTdl 5«° Caloriën. vermogen Door den Gemeenteraad te Stolwijk is tot ouderwijzer aan de le openbare school be noemd de heer M. den Hoed te Stolwy- kersluis, thans tydelyk onderwijzer te Gouda. Een ingezetene uit Polsbroek, pas begin nend fletsryder, ging nit met twee anderen, reeds volleerden in die kunst, op de« Oude- waterschen Dam weg reed de eerste een weinig achter en had hy het ongeluk met het water kennis te maken. Zyn tochtgenoo- ten, gedachtig aan ryd wel en zie niet om, hadden van het lot huns vriends niemendal gemerkt, doch werden gewaarschuwd door een voetganger, die denzelfden weg ging. Hulp was echter niet noodig: de man, die een buiteling had gemaakt, had dwars door de sloot weer het vaste pad gevonden. Haastrecht. De afdeeling „Haastrecht" van het Algem. Nod. Werkl.-Verbond hield Zaterdag 18 dezer haar vyfde jaarvergade ring in de bovenzaal by den heer A. Schouten. Met een kort woord van overzicht om trent het streven en werken der afd. gedu rende de viif jaren van haar bestaan, opende de voorzitter, de heer J Scheer, de verga dering. Daarna bood het bestuur, by monde van den 2en secretaris, den voorzitter een fraai geschenk aan, onder dankzegging voor de vele diensten, aan de afdeeling bewezen. Door de vele werkzaamheden moest do agenda voor de Algem. Jaarvergadering van het Verbond tot nader uUgesteli1 wor den- By do bestuursverkiezing we«deo alle periodiek aftredende loden herkozen. Ook werden een zevental nieawe leden aange nomen, waarna de voorzUre<. ooöer ze8£ing voor het ip hem gebeld ve--ruuwea en lie goede opkomst, de vergadering riooi. VRIJDAG 10 MAART. L.K. H. K Staatsleemnqen. Portugal. Oblig. 3e Serie fr. 050 3 59»/,, Oblig.3e Serie fr. 2500 3 59'/]. --- RdSLAHD.Iwang Dombr. Obli- gatien 4'/, 96' Azie. Japan Obligation 1899 4 74'/. 74'/, Columbia. Geconsolideerde Bni- tenlandsehe Schnid. Recepis. L 100 I'/, 24'/i, - Hypotheek-Banken- Pandb. idem idem 4 99 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101*/,, Pandb. Rotterd. Hypb. 3'/, 97'/, Pandb. Standaard Hypb. 4', 100'/, Pandb. Stedelijke Hypb. 4 99"/, Pandb. Utrecbtsche Hypb. 4 100 Pandb. WestlandBche Hypb. 4 100'/, Pandb. Zaid-Holl. Hypb. 499'/, Burgerlijke stand GEBOREN 23 Maart. Maria Johanna, ouders C. Schoorel en P. A. van Kasbergen. 24. Pieter Johannes, ouders M. Schriek en M. 3. Spieringshoek. 25. Maria, oudors J. Polet en N. van der Zijde. Beeuwijk. GEBOREN Mertimns Willem, ouders N. Siappendei en C G. van den Berg Jeths. DE NIEOWE EN By onderhandsche acte is door PIETER OOMS en WILLEM OOMS, beiden aannemer van publieke werken wonende te Gouda aangegaan eene vennootschap van koophandel onder de firma gevestigd te Gouda. De vennootschap heeft ten doel het aan nemen en uitvoeren van publieke werken, het pachten van gemeentelijke reiniging en het verrichten van daden van koophandel daarop betrekking hebbende. De vennootschap is aangegaan vooronbe- paalden tyd en ingegaan op den lsten Januari 1905. Zy is ten allen tijde opzegbaar mits par tyen elkander drie maanden te voren schrif telijk opzegging doen. Elk der partyen zal het recht hebben derden aan de vennootschap en de vennoot schap aan derden te verbinden, zullende echter voor contracten, onderwerpen de waarde van Duizend gulden ie boven gaande en by alle borgstellingen of geldleeningen, de handteekening van beide firmanten be- noodigd zijn. Hetgeen Certificeert, Mr. M. M. SCHIM van der LOEFF. Gouda, 25 Maart 1905. VAN J 9 dojr de leerlingen in den Cursus 1904-1905 vervaardigd. Toegang voor belangstellenden op DINSDAG 28 en WOENSDAG 29 MAART <te* avonds van I—uur. Departement „GOUDA'' VAN DE Dinsdag 28 Maart, DOOR MET LICHTBEELDEN. Aanvang uur. If.B. Introductiekaaneu gratis verkrijg baar b|j deu Voorzitter Dr. A. C. GEITEL, Oost ha veu B 84 en den Secretaris P. C. DE VOOIJS, Marki A 55. .MAANDAG 27 MAART, ROTTERDAKSCH TOOMLGEZELSCflAP Directeur P. D. v. EIJSDEN. Blijspel in 5 bedrjjiren van CORNÉLIE NOORDWAL. Prijzen der plaatsen f l.#5. Leden van de Soc. „Ons Genoegen" f l.OO, Plaats bespreking van af beden. Bnreau 6'nur. Aanvang f"/, uur. waarvan een in de Crabethstraat en een aan de Bleekerssingel, met TUIN, 6 Kamers, raime Warande Keuken en Kelder, voorzien van Gas- en Waterleiding. Direct te aanvaarden. Te bevragen TURFMARKT H 258. op WOENSDAG 29 MAART 1905, des mor- gens te elf uren, in het Koffiehuis „Har monie" aan de Markt, ten overstaan van den Notaris G. C. Fortuijn Droogleever, van ONDERSCHEIDENE alleen of in tweeën bewoond, te Slaipwyk aan den Korsendyk-den Plattenweg, de groote Reede, den Oudenweg en den Laixdyk, be nevens een partij WEI- en HOOILAND, RIET- en RUIGTLAND en onderscheidene perceelen op de blokken Klein- en Groot Elfhoven, Ravensberg en Gravekoop, ter gezamenlijke grootte van 52 Hectaren, 41 Aren, 41 Centiaren Breeder bjj Notitiën die, met alle andere inlichtingen, van den 22en Maart 1905 af ten kantore van genoemden Notari.s FOR TUIJN DROOGLEEVER te Gouda, ver. krjjgbaar zjjn. SCHILDER, beveelt zich beleeld aan zoowel voor als fiewoou merk. Tegenover ingang Sociëteit „Ons Genoegen". i 'rans Joseph lunyadi Jilnos Aanbevelend, AMERSFOORT- Zandbergsohe Laan. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor de levering van tegen marktprijzen. Hoogachtend, Uw dw., J. A. BELONJE-Mbnsink. Bestellingen kunnen ook gedaan worden by den Heer L. BELONJE, Gouwe 64. Aanbevelend, TELEFOON No- Do benoodigdbeden om 5 liter heerlijke vruchten limonade te maken als CITROEN FRAMBOOS, SINAASAPPEL en KERSEn' zjjn bjj mjj verkrijgbaar in fraaie doosjes met gebruiksaanwijzing van 26 cent per doosje. J. VAN OIJE, Kleiweg No. 2, Gouda.

Goudsche Courant | 1905 | | pagina 2