American Bar. BINNENLAND. MAaNTELS, „De Avondster'', ARCANUM, Gemengde Berichten. Stadsnieuws. 3788t0 Staats-loterij fostebijbtst BEURS VAN ROTTERDAM. De Nonvcauté's Co* In hi e.s, Ulousco, Rokken en Peignoirs Veemarkt te Rotterdam. IIIVERTENTIEN AÜRIAAN LUCAS JA\ BBEEBAART, Opnieuw gerestaureerd. HOZEN DA 4L No. 10. G. DE ZWART. Dubbele Buurt B 13, nieuw model Gasornamenten. WandcomfortMi en Gaskooklaleitjes. (le ware adres voor ijncde verlichting.) M. M. Va LOON, OoSTRKRIJK-HoXGARIJl. Tisza heeft aan het bestaar der liberale party in Hongarye medegedeeld, da* hy den vorst had verzoekt het kabinet zoo spoedig mogelgk van zyn fanctie te ontheffen. Deze had zich echter de beslissing voorbehouden. Engeland. Uit Londen wordt gemeld, dat het huwe- li)k tnsschen den prins Adolf van Zweden en prinses Margaretha van Connanght op het kasteel Windsor zal voltrokken worden, vermoedeiyk in Juli a.s. Turkije. Uit Constantinopel wordt aan de Daily Telegraph bericht dat Zaterdag het contract tnsschen de Ottomaansche Bank en de firma Creosot zal geteekend worden. De Bank leent aan de Porte 60 millioen francs, met de gewaarborgde conditie, dat de regeering aan Creusot voor 16 millioen oorlogsmate riaal zal bestellen. Rusland. Te Toela, ten zuiden van Moskou, is een brand uitgebroken in een patronenfabriek. Men vermoedt dat de brand is aangestoken. Afgezien van aanzienlijke materieele schade is de brand een gevoelige slag voor hot ministerie van oorlog, dat zich thans niet bestellingen moet richten tct bet buitenland. DJAMBI 1901 1904 Overwegende, dat de eedert 18 Maart 1901 in het landschap Djambi gevoerde operaties onder do belangrijke krügsbedryven zyn te rangschikken, althans tot 26 April 1904, toen aldaar, met en door den dood van den ex-sultan Taha een andere toestand intrad En willende een bewys geven van Hare hooge tevredenheid over de hou ing, door Hare troepen by die krijgsverrichtingen betoond heeft H. M. de Koningin bepaald Het eeretoeken, ingesteld by het Koninklijk besluit van 19 Eebr. 1869 wordt toegekend aan allen die hebben deelgenomen aan de hooger vermelde krijgsverrichtingen tegen het landschap Djambi, binnon het tydstip van en met 18 Maart 1901 tot en met 26 April 1904; zullende de hun deswege uit te reiken gesp het opschrift dragen: Djambi 1901 1904." (St. Cv) Bij Kon. besl, van 14 April is, met in gang van 1 Mei 1905, benoemd tot direc teur-generaal der posteryen en telegraphie, G. J, C. A. Pop, thans met de waarneming van die betrekking belast. (St. Ct.) By Kon. besl. van 13 April is, met ingang Van 22 April 1905 1. de Minister van Marine, de vice-admi- raai A. G. Ellis, eervol ontheven van het beheer van het Dep van Buitonlandsche Za ken ad interim, onder dankbetuiging voor de door hem in deze den lande bewezen diensten 2. benoemd tot Minister van Buitenland- BChe Zaken, jhr. Mr. W. M. van Weede, buitengewoon gezant en gevolmachtigd mi nister te Weenen, onder toekenning van een eervol ontslag uit laatstgenoemde betrekking en onder dankbetuiging voor de vele en ge wichtige diensten in die (jetrekking aan de Koningin en den lande bewezen. De nieuwe bepaling voor de drankloka liteiten. By kon. besluit van 1 April 1905 zyn de eischen vastgesteld, bedoeld in art. 6, eerste lid, der Drankwet. Om voor een door B. en W. te verleenen „vergunning" in aanmerking te kunnen ko men, moet een lokaliteit een oppervlakte hebben van ten-minste 25 M9., en indien ze slechts één buitenwand heeft, welke vol doet aan het bepaalde in art. 6, mag de diepte, gemeten van dion buitenwand, niet meer bedragen dan tweemalen de lengte van dien wand. De hoogte van de lokaliteit, van den vloer tot den onderkant der daar boven gelegen bintlaag of het plafond, mag ner gens minder zyn dan in huizen, gebouwd vóór 1 Mei 1905, 2 80 M. en in hnizen, ge bouwd of verbouwd na 1 Mei 1905, 3 M., met dien verstande dat de hoogte niet min der mag bedragen dan is bepaald bfl de voorschriften, vastgesteld ingevolge art. 1 of art. 8 der Woningwet. Ten-minste één wand moet buitenwand zyn over de volle afmeting, die de lokaliteit aan de zyde van dien wand heeft. Ten minste één buitenwand moet gedeel- teiyk bestaan uit één of meer lichtramen van ongeklourd, doorzichtig glas of één of meer deuren, gedeelteiyk bestaande uit zoo danig glas. Indien do lokaliteit meer dan één buitenwand heeft en één zich aan de zyde van den openbaren weg bevindt, moet deze voldoen aan dit bepaalde, en indien meerdere buitenwanden zich bevinden aan de zyde van den openbaren weg, mooten ^en-minste twee daaraan voldoen. Van iedere der vorenstaande bepalingen omtrent de wanden kan in bijzondere ge vallen afwijking worden toegestaan ten aan zien van één of meer lokaliteiten, voor welke gezamenlijk „vergunning" wordt gevraagd, mits dan langs anderen weg voldoende dag licht binnentrede en voldoende gelegenheid tot luchtververscbing besta. De gezamenlijke oppervlakte van bet glas mag niet minder bedragen dan een zesde gedeelte van de vloeroppervlakte der loka liteit. Die glasoppervlakte mag des daags niet bedekt worden dan mee een stof, welke het daglicht niet belet binnen te treden, be houdens hetgeen telkens, wanneer het di recte zonlicht in de lokaliteit valt, noodig is tot keering van dat zonlicht. Van de lichtramen moet het bovengedeel te, hebbende een oppervlakte van ten-minste een zestiende deel van de vloeroppervlakte der lokaliteit, beweegbaar zyn, met dien ver stande dat door een opening van gelyke grootte de buitenlucht kan worden binnen gelaten. De deuren moeten beweegbaar zyn. Indien slechts één bnitenwand gedeeltelijk bestaat uit lichtramen of deuren, moeten in de lokaliteit bovendien één of meer met de buitenlucht in verbinding staande, niet in dien wand aangebrachte ventilatie-openin- gen aanwezig zyn, waarvan de gezamenlyke vrjje doorlaat niet kleiner is dan een vyf- honderdste deel van de vloeroppervlakte der lokaliteit. Om voor een „verlof" voor den verkoop van alkoholhoudenden drank, anders dan sterko-drank, in aanmerking te kunnen ko men. moet ven lokaliteit een oppervlakte hebben van ten-minste 20 M9. De vordere eischen bfervoor zyn dezelfde. Eenigen tyd geleden heeft de districts commissaris van Saramacca (Surinane) een onderzoek ingesteld, om zekerheid te beko- meu omtrent den vooruitgang der cacao- cultunr in dat district. Op de vraag, aan de twaalf voornaamste ondernemingen gesteld, of de cultuur voor uitga at, werd eenparig bevestigend geant woord. Evenzoo op de vraag of de verba- tering aanleiding gaf om dit jaar een aan merkelijk hoogere productie te verwachten. Ook werd eenstemmig geantwoord, dat de krulloten-ziekte belangrijk afgenomen is. De productie van de twaalf plantages samen was in 1904 73,147 KG. en gedurende do eerste twee maanden van het loopende jaar 33,832 KG. De versteening, die in vorige jaren het grootste deel van den oogst deed te loor gaan. was dit jaar tot dusver gemiddeld ruim 8 pCt. Uitgezonderd het district Saramacca kan echter over den algemeenen toestand der cacaocultuur niet geroemd worden. In Fe bruari werden te Paramaribo aangevoerd (en op 1 Maart uitgevoerd) 542 balen. De aanvoer wordt daardoor over de eerste maan den van het jaar 677 balen, tegen 691 in hetzelfde tijdvak van het vorige jaar. Gisterochtend is, in verband met een voor val, dat Zaterdag plaats greep, gemeente politie naar de Hilversumsche Meent ver trokken ter bewaking. Zy zal aldaar voor- loopig blijven. Zooals^ wy reeds mededeelden, is de Hilversumsche Meent voor do bewei ding opengesteld. Zaterdagochtend nu ver scheen eer. Erfgooier uit Hilversum met een paard voor het Hilversumsche Meenthek, ten einde dit ter beweiding op do Meent te brengen. De wachter, die zich aldaar in dienst van Stad en Lande bevindt, vroeg tot tweemaal toe den naam, doch ontving geen antwoord en hield dan ook het hek gesloten, waarop de opzichter van de „nieuwe" party, van Nes, verscheen en bedoelden wachter eveneens tweemaal vroeg het hek te openen en toegang te verleenen, waaraan evenwel geen gevolg gegeven werd. Be doelde opzichter van Nes heeft alstoen het slot van het Meenthek stukgeslagen en het paard op de Meent gebracht, waar het by het afzenden van dit bericht nog is. Men verneemt, dat de vergadering van Stad en Lande van Gooiland gehouden zal worden op 27 April a.s. O. m. zal dan de schaardag worden vast gesteld en bepaald de toelating van het vee. Ook zou behandeld worden een verzoek der gemeente Blaricom om restitutie van golden, die uitgegeven zyn voor het handhaven der orde op de Meent. Door een bekend eigenaar van rashonden is de gemeente Bergen op-Zoom by deur waarders exploit gesommeerd tot betaling van vergoeding voor een verwonding van een hazewind aan eene prikkeldraadafslni- ting op gemeentegrond. Volgens een pro vinciale verordening mogen voor afsluitingen langs den publieken weg deze draden niet gebezigd worden. Zaterdagavond omstreeks 7 nur geraakte te Roosendaal een 9-jarig kind van zekeren S. onder een zwaar beladen stortkar, met het ongelukkig gevolg, dat het reeds na een paar aar aan de gevolgen overleed. Onder de punten van behandeling voor de alg. vergadering van de Holl. Maatschappij van Landbouw, den 17n Mei a. s. te Amster dam in het hotel Krasnapolsky te honden, komen voor: Mededeeling van het Hoofd bestuur omtrent de in 1907 te honden vijf- jaarlyksche tentoonstelling. Gewijzigd voorstel van het Hoofdbestuur in zake het bekende kaasrapport. Dat voorstel laidt De algemeene vergadering besloite a. Dat by gebleken medewerking van de zyde van belanghebbenden, zullen worden opgeriebt één of meer kaas-controlestations. Dat de zich daarbij aansluitende prod neon ten zich tot bet eerlijke en jaiste gebruik der volgende merken moeten verbinden lo. Een merk, waarbij minstens 40 pCt. vet, in de droge stof wordt gegarandeerd 2o. idem, waarbij minstens 25 pCt. vet in de droge stof wordt gegarandeerd. Dat aan het hoofdbestuur worde opgedra gen de zaak nader nit te werken, waarvoor een crediet verleend wordt van f2500, ter wijl het wordt gemachtigd zich tót het Bestnor van Rijk en Provincie te wenden om stenn. b. Dat een adres aan de Regeering zal worden gezonden tot het verkrijgen van een wet, waarin wordt bepaald lo. het is verboden in Nederland kaas te maken, te verhandelen, in voorraad te heb ben, in te voeren of te vervoeren, waarin andere bestanddeelen voorkomen dan van melk afkomstige, (behoudens stremsel, kleur sel, zuursel, zout, salpeter of kruiderijen). 2o. bet is verboden in Nederland kaas te maken enz. - als voren in de bekende vormen van Goudsche of Edammer kaas, wanneer de kaas minder dan 15 pCt. vet in de droge stof bevat. Verder zal ter tafel komen een voorstel van de afd. Rotterdam, Schiedam en omstreken laidende a. Aan het hoofdbestuur op te dragen, by de Nederl. Regeering aan te dringen op het indienen van oen wetsvoorstel, waarin de volgende bepalingen voorkomen lo. Het is verboden kaas te maken, waarin andere bestanddeelen voorkomen, dan die van melk afkomstig 2o. De Nederlandsche kaas worde verdeeld in drie soorten, naar verhouding van het vetgehalte, in de droge stof a. vette kaas b. halfvette kaas c. magere kaas. 3o. a Vette kaas zal gemaakt mogen worden in elke gewenscht model, mits bevat tende een minimam vetgehalte en de droge stof, nader by Kon. besl. vast te stellen. b. Halfvette kaas zal gemaakt mogen worden enz. als voren- Elke kaas, tot deze soort behoorende, zal door den maker moeten worden voorzien van een duidelijk ingedrukt onuitwischbaar stempel. Magere kaas zal niet mogen worden ge maakt in de bekende Goudsche en Edammer modellen, doch hiervan in vorm duidelijk moeten vorsckillen. B. Als haar meening uitte spreker, dat de by Kon besl. te bepalen cijfers, als minimum percentage vetgehalte in de droge stof, be- hooren te worden vastgesteldvoor vette kaas op 40 pCt., voor halfvette kaas op 25 pCt. De Vrijzinnig-Democraat meldt: Het hoofdbestnur van den V. D. B. brengt het volgende ter kennis van de afdeelingen „Zooals n bekend is, heeft het hoofdbestuur der L. U. de bij haar aangesloten kiesver- eenigingen beslist en met nadruk ontraden, aan de zitting hebbende oud-liberalen hun zetels te betwisten, en uitdrukkelijk te kennen gegeven dat, waar de vrijzinnig-democraten in eenig district dit wel doen de by de L. U. aangesloten vereenigingen. naar het oordeel van het hoofdbestuur, daarbij niet aan de zyde der vrijzinnig-democraten kannen staan. Ons bestuur, dat dit advies niet in over eenstemming acht met de trouw aan het compromis van 21 Januari 1,1. en in strijd met de toelichting, ook in de vergadering der L. U. door den voorzitter gegeven, omtrent de beteekenis van het program van actie, heeft de vraag zeer ernstig overwogen of, waar het hoofdbestuur der L. U. zich aan de consequenties van het beide partijen bin dende compromis onttrekt, onzerzijds het compromis nog langer als bestaande moet worden beschouwd. Al betreuren wij de gevolgen die het ad vies van het hoofdbestnur der L. U. zal hebbon en al zonden wy né dit 'advies vol komen gerechtigd zjjn, het compromis als vervallen te beschouwen, zoo meent ons be staar toch dit niet te moeten doen. Immers door opzegging van het compromis kannen de nadeelen, door het besloit van het hoofd bestuur der L. U. veroorzaakt, niet worden te niet gedaan, terwijl groote verwarring en dientengevolge vermindering der kans om aan het program van actie de overwinning te bezorgen, daarvan het gevolg zon zyn. Ons bestnnr adviseert n das, ondanks bet gebeurde, aan het compromis geheele uitvoe ring te blyven geven en daaraan onzerzijds getrouw te blyven in den zin, waarin het naar ons oordeel onvermydelyk moest wor den opgevat." Namens het Hoofdbestuur V. D. B H. P. MARCHANT, Voorzitter. D. van EMBDEN, Secretaris. Men meldt nit Hilversum Er beeft zich hier bij den heer J. E. Bo»? scheikundige, directeur van li9t Laboratoire Chiraique, op den Loosdrechtschen Weg, een vry duister geval voorgedaan. Een drietal heeren hebben zich aan de villa van genoem den heer vervoegd,, zy.i, nadat de dienst maagd open gedaan had en med gedeeld, dat de heer Bosz niet thais was, de woning binnengegaan en hebben de brandkast ge opend, papieren enz. en ook een rijwiel medegenomen. Genoemde heeren waren Kettenich, zich noemende eigenaar ran villa en alles, Kamphuis, vroeger compagnon van den heer Bosz en Hartmann, alhier. De politie is van het geval in kennis gesteld en is een onderzoek begonnen. Hetgeen er medegenomen is door de drie heeren, is niet gevonden, maar wel is de plaats opgenoemd, waar alles gebracht was. Wat dit alles vreemdor nog doet voor komen, is, dat eenigen tyd gereden by den heer Bosz een zeer brntale inbraak met aan randing plaats had. De heer Bosz werd toen gekneveld gevonden en tot nog toe is die inbraak niet opgelost, maar is men meer en meer gaan betwijfelen de waarheid der aanranding. Prinses Mathilde van Saksen-Coburg, die tydens een tooneelvoorstelling in den schouw burg te Innsbrück door hartkrampen werd overvallen, is thans buiten gevaar. Mevr. Annie Besant, wylen Bradlnugh's voormalige medestandster, tegenwoordig de ziel der theosopliisclie beweging, wordt, naar men nit Londen meldt, door sommige Indiërs heftig aangevallen, den „mahatma" Agumyi Guhn Paramahanza aan liet hoofd. Deze verklaart dat mevr. Besant noch Hindoesch noch Sanskriet verstaat, onbekwaam is om de waarheden der Veda's in zich op te nemen en hare propaganda enkel weetnieten bekoren kan. Bjjna overal worden bijeenkomsten op tonw gezet om hare loeringen te bestrijden en er zullen zelfs Hindoe's naar Europa ko men om haren volgelingen daar de oogen to openen. Mevr. Besant zelve gaat intosscben kalm voort in Hindoesch gewaad in Indië hare theosophie te onderwijzen en naar de wijze der Brahmanen te leven, zoo besluit het bericht. De dochter van een Russischen generaal vermiste dezer dagen in den sneltrein van Praag naar Neurenburg haar handtaschje met 15,000 roebel en sieraden. Zy dacht te ztfn bestolen door twee heeren, die met haar in den coupé zaten, én vloog dezen om beurten naar de keel. De dame werd zoo woest, dat de beide zeer deftige heeren het geraden achtfen aan de noodrem te trekken. De conductenr kwam in den conpé en stelde een onderzoek in. Al heel gauw vond hy het taschje in het toiletkamertje achter den conpé, waar de dame het aan een haak gehangen en vergeten had. Te Bergeik is weder een geval van pokken geconstateerd, en wel bij den heer P. v. d. B., wiens vrouw aan die ziekte overleden is. Men schrijft uit Velp aan de Arnh. Ct. dd. 14 dezer Gistermiddag oratreeks drie nor viel een heer, die aan toevallen leed, op de hoogte van de Ommershofsche laan vnn een balkon van de paardentram. Een jongmensch, die hem wilde grijpen, sloeg voorover op de straat. Diens moeder, haar zoon willende helpen, sloeg eveneens tegen den grond. Do beide mannen, waarvan de eerste zijn ge zicht erg ontveld had, werden in een naby- zynd café binnengedragen de moeder kreeg op straat een zenuwtoeval, terwijl een meisje, dat alles zag gebeuren, flauw viel. De con sternatie was groot, maar dank zy vele gedienstige handen en veel water, konden allen na een half uur geheel gekalmeerd stadswaarts keeren. Men meldt nit Kampen Gisterenmiddag arriveerde alhier de luit.- gen. Snijders, inspecteur van het wapen der infanterie, vergezeld van zijn adjadant, kap*. Cqllette. Genoemde generaal kwam te K. met het oog op de overdracht van de schilderij, voorstellende de inneming van Batee Ilië (8a- malanga), alwaar onze troepen door generaal Van Hentsz werden aangevoerd. Dit schilder stuk, van Hoynck van Papendrecht, hetwelk vroeger gen. Van Heutsz is aangeboden en door Z.Exc. aan het Instr. Bataljon werd opgedragen, werd gistermiddag op plechtige wijze aan het Instr.-Bat. geschonken. Zooals men weet, was het Instr.-Bat. de school, alwaar de militaire loopbaan van Z Exc' een aanvang nam en dit is dan ook de reden, waarom gonv.-gen. Van Hentsz dit doek aan die inrichting van militair onder- wijs schonk. Het bataljon was opgesteld in de cantine der kazernegebouwen. Na aankomst van het comité, den schilder Hovnck v Papendreaht, den plaatselijken kommandant van Den Haag, kolonel Brandt, (oud komm. van het Instr.-Bat.), kolonel Van de Wall te Amsterdam, en kolonel Koolemans Beiinen, komm. van het 4e reg. infanterie, had de plechtige overdracht plaats. Door generaal Snijders en andere autori teiten werden redevoeringen gehonden, terwijl door Init.-kol. Spieringhs, komm. van het Instr -Bat., namens zón bataljon de dank werd migesproken aan allen, die het hebben mogelijk gemaakt, om het Instr.-Bat. zoo'n schoon gedenkwaardig schildert) te schenken. Daarna ontving elk der aanwezige mill- tairen, als herinnering aan dit belangrijke feit, een kleine reproductie van voornoemd schilderij Na afloop der plechtigheden werd oen go- neodigden van het comité en autoriteiten een déjeuner aangeboden in de groote zahl der Bniten-Societeit te Kampen. Zondag en Maandag aanstaande zal hot schilderij tegen een kleinon entreeprijs voor het publiek worden tentongesteld. Uit Tiel meldt men Het Ijjk van den sedert 23 Maart ver dwenen commies ter gemeente-secretarie P. A. K. is Zaterdagmorgen achter den djjk der Vluchthaven nit de Waal opgehaald. Een koopman, die op de vraag van den voorzitter der rechtbank te Bamberg, in Beieren, of h(j, getrouwd was, ten antwoord gaf„Ongelukkig wel 1" is deswege gestraft met 10 mark boete. Het openbaar ministerie had drie dagen hechtenis geëisoht. GOUDA, 17 April 1905. De Afd. Gouda van den Ned. R. K. Volks bond hield gistermiddag haar gewone huis houdelijke vergadering. Aan de orde was het kiezen van 5 Be stuursleden, wegens periodieke aftreding en één vacature. Herkozen werden do heeren J. Th. Imholz, W. J- van Kersbergen en H. A. Leeflang, en gekozen de heer A. v. d. Hulst, terwijl er herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren M. de Jong, (aftr.) en J. Steen- winkel, die beiden 53 stemmen verwierven van de 92 uitgebracht geldige. Tot lid van 't Centraal Bestuur werd ge kozen de heer A. de Mol. De heer J. G. Potbarst protesteerde tegen de verkiezing, omdat zy niet was als ge woonlijk. Altoos toch was het gebruikelijk op de vergadering nog candidaten te kunnen stellen en dit werd hier niet in praktijk gebracht. De keuze was tusschen de twee candida ten, die op het cnnvocatiebiljet en in de „Volksbanier" vermeld waren, en de tjjd tusschen het in handen krijgen van deze en den dag der stemming was volgens spreker te kort. De voorzitter was van gevoelen, dat hier niets onregelmatigs plaats had. Van wege den Centr. Raad werd mede gedeeld dat plaatsruimte het onmogelijk maakte de huldebetooning aan Mgr. Callier zoo grootsch te doen zijn als eerst plan was. Beperking in deelname was noodig geweest. Het verslag over den toestand van het /ekenfonds „Voorzorg" was gunstig. Niet tegenstaande de vele uitkeeringen in ziekte en sterfgevallen was er nog een batig saldo by 't 8lniten van 't boekjaar op 1 April. Het bespreken van den socialen cursus werd op voorstel van den heer A. v. d. Halst verwezen naar een afzonderlijke vergadering van de zich hiervoor aangemeld hebbende deelnemers. De vergadering, die half één beginnen moest, begon bij éénen. Waarvoor dat lang getalm? Den meesten verveelt toch al een prinsen-kwartiertje. Naar wy vernemen, staat eerstdaags eene belangrijke verkooping van bouwterreinen in uitzicht., Zyn wy wel ingelicht, dan bestaat het plan nm. in den loop der maand Mei, ruim dertig perceelen bouwgrond aan het nieuwe Park, das het geheele aan de Van Beverninglaan gelegen bouwterrein, in publieke veiling te verkoopen. Zeer zeker is aldaar in de laatste jaren eene aanmerkelijke verbetering in den toe stand tot stand gebracht. Vonden we voor enkele jaren de parkter reinen nog als eene wildernis en de v B. laan als eenvoudig weiland, thans vinden we een ruim park, onmiddellijk bij het station en daarbij aansluitend v. B. laan met een flink begin van sierlijke bebouwing, kortom die geheele omtrek, herschapen in eene mooie nieuwe wijk, die Gouda tot sieraad, en de ontwerpers tot eer strekt. By een wandeling dien wij maakten, zagen wy in den Rozendaal een heel mooi net gerestaureerd gebouwtje, waar op de spiegelruit was geschilderd American Bar. Nieuwsg.erig als steeds verslaggevers zyn, traden wy daar binnen en bewonderden ten eerste het prachtige geschilderde plafond, de geheel van rood koper overdekte toon bank en de verdere inventaris en dnrven gernst zeggen, dat het geheel een aange- namen indruk op ons maakte en vertrouwen dan ook, dat de eigenaar voldoende zal worden schadeloos gesteld voor de gemaakte onkosten. Tot onderwijzeres aan do R K. Jongens school alhier is benoemd mej. Petronolla de Koning, van Bodegraven- Wel zonderling. Terwyl de geneeskundige candidatuur van den liberalen doctor Blooker door vele katholieke geneesheeren openlijk per annonce in de liberale bladen dringend wordt aanbevolen, werd de cadidatuur van den katholieken dokter Hoffman, alhier, door een katholieken geneesheer in eene dezer da gen gehouden vergadering van eene kies- verecniging in 't district Helmond ernstig bestreden. ((^- De Afdeeling Gouda en Omstreken van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers belegde Zaterdagmiddag 15 April een door 17 leden en een tweetal gasten bezochte huishoudelyke vergadering- Twee leden wa ren sedert de vorige bijeenkomst toegetre den. Het tweede nummer van het Afdeelings- orgaan, „De Openbare School", zal in 't begin van Mei verschijnen. Naar de protestmeeting te den Haag, te honden vóór de eindstem ming over de Onderwysnovelle vaardigde de Afdeeling af den heer P. de Vos, plaats vervangend afgevaardigde is de heer Ed. van Dantzig. Bovendien gaat een vijftal leden buiten bezwaar der kas ter vergadering. Het 15 jarig bestaan der Afdeeling zal in No vember a.s. zoo mogelyk feestelijk therdacht wo den. Er is een commissie van 5 personen ter voorbereiding gekozen. Vooi de verloting ter verkrijging van gel den voor de uitbreiding van het te klein ge worden Herstellingsoord zullen de leden zich ook, om pryzen, tot niet aangesloton collega s wenden. Het Herstellingsoord staat voor alle collega's, zonder onderscheid, open. Door de rykspolitie zyn heden morgen r.aar Rotterdam overgebracht een drietal personen, die gesignaleerd stonden en door de gemeente politie waren aangehouden. Een oud-Gouwenaar, de heer R. van Helden, die zich gevestigd heeft te Birming ham, en daar secretaris is van do Centaur Cycling Club, heeft ons bericht, dat hij met oen gezelschap van twaalf personen een fietstocht maakt door Holland. De aankomst is bepaald op Vrijdagmorgen te 8.5 aan den Hoek van Holland, daarna wordt te Rotter dam ontbeten en ten ongevoer 11 uur komt men in „de Zalm" albiervan daar gaat de tocht over Oudewater naar Utrecht en vervolgens tot Amsterdam. Niet alleen wordt Amsterdam bezichtigd, men is voornemens Haarlem, den Haag en Rotterdam te bezoeken en dan wordt Dins dag de terugreis weder aanvaard. De heer A. J. Driesen is gekozen als voorzitter der Nyverkeids-Vereeniging voor Goud- en Zilversmeden te Schoonhoven. 3e Klasse. Trekking van Maandag 17 April No. 16534 f 1500. 2508 f 1000. 453 en 3145 ieder f 400. 12784 f 200. 12924 en LIJST van de aan dit kantoor en de daar onder behoorende hulpkantoren ter post bezorgde brieven en briefkaarten, welke gedurende de le helft der maand April 1905, wegens onbekendheid van de ge adresseerden niet zijn kunnen worden uit gereikt. Namen der Plaatsen van geadresseerden. bestemming. BRIEVEN J. Janse, Jansteenstraat 25, 'sHage. van der Meer, Kemperstraat firma Hins Co., Botterdam. Brieven uit het Buitenland. H, J. H Paddenburg, 30 Bassel Bood Londen. Madame J- Wurfbain Hotel Pays ltas Monte-Carlo. Gouda, 16 April 1905. De Directeur, M. C. HENNEQUIN, 16532 ieder f 100 Prjjzen van f 45. 66 2861 6086 8820 12042 14690 17507 75 76 6105 83 49 14766 17641 282 2933 31 8963 12208 71 80 366 55 49 9088 24 82 17761 429 61 54 9148 33 14803 69 547 96 88 39 42 29 80 61 3096 6295 9224 55 37 82 83 3123 6311 28 57 65 17806 98 86 27 98 12344 74 47 707 3243 80 9318 45 93 17957 33 76 86 72 58 14964 18033 50 3306 6461 82 12452 65 18166 62 56 87 9436 54 15042 69 64 3434 6519 82 77 74 95 65 50 76 9505 99 15145 18217 92 3521 6660 35 12502 81 51 855 89 6718 9738 3 15232 18674 68 97 77 9810 15 33 86 71 3618 6922 36 20 15344 18847 953 24 33 49 70 15534 18902 89 83 42 97 98 51 24 1140 3776 7028 9900 12643 73 32 66 3803 48 91 90 15603 38 1201 25 92 10017 12741 44 19067 49 45 7165 33 85 82 19120 65 75 7213 56 12805 16710 97 67 3972 36 10212 37 19 19205 81 4016 94 57 75 32 10 86 68 7309 76 88 15931 19 88 4174 61 86 12902 57 82 1364 4205 92 99 93 93 19357 72 9 7460 10319 13045 16010 64 1415 31 7524 10476 59 60 95 21 90 43 10523 13142 99 19473 70 4366 97 37 74 16115 19571 80 85 7633 60 13203 21 94 82 93 7701 68 6 41 19635 83 4432 23 10602 13385 54 44 97 95 70 46 13409 66 65 1512 4534 71 93 13524 16211 74 14 69 86 10733 27 50 19737 37 71 88 10823 79 16376 69 84 97 7805 84 88 16473 19838 1662 4636 8 92 13668 75 77 93 50 11 11052 98 88 19939 1731 4760 73 77 13701 93 54 1810 73 75 11144 13873 16548 20154 11 4843 7939 52 91 16752 88 38 4948 54 74 13938 16888 20239 1962 5049 8006 84 51 16928 43 68 5118 45 89 53 31 50 71 35 54 11208 67 49 75 2014 5206 81 57 14101 79 20403 87 22 8194 11311 39 17000 44 2235 80 99 19 14250 15 68 50 71 8241 65 52 22 70 2341 79 65 79 65 36 88 49 5330 88 11452 97 39 20514 55 75 8317 75 14315 41 59 2439 5503 58 94 14443 92 77 97 5758 66 11556 49 17104 20622 2517 63 8500 74 76 46 54 97 73 65 77 90 59 96 2660 78 8647 11637 14508 86 20706 2743 5814 72 73 72 17392 10 48 36 87 97 14603 17409 36 51 55 8770 11779 15 14 80 59 78 81 11832 26 69 20936 2811 6001 82 12025 59 75 91 29 2 83 39 79 89 VRIJDAG 7 APKIL. L.K. H. K 59'/,, 59'/.. 96' 74'/, Staat$leenmqen. Portugal, üblig. 3e Serie fr. 050 3 Oblig.3e Serie fr. 2500 3 RüSLAND.Iwang Dombr. Obli- gatien 4"/« Azie, Japan Obligation 1899 4 Columbia. Geconsolideerde Bui tonlandsche Schuld. Becepis. L. 100 1'/. Hypotheek-Banken. Pandb. idem idem Pandb. Botterd. Hypb. Pandb. Botterd. Hypb. Pandb. Standaard Hypb. Pandb. Stedelijke Hypb. Pandb. Utrechtsche Hypb. Pandb. Westlandsche Hypb. 4 Pandb. Znid-Holl. Hypb. 499'/, Pandb. le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 4'/, 100"/ Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 1 99'/, Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 4% 101 Bewijzen van Deelger. Nortbw. Pac. Hyp. Bank t 96'/, Pandb. Bataafsehe Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbrieibank 4 99' Pandb. Hollandsche Hypb. 4 99'/, Pandb. Nationale Hypb. 3'/, 98'/, 74'/, 4 4 3"/, 4 24./,, 101'/,, 97'/, 100'/, 99»/, 100 100'/, Pandb. Ged. Hypotheekbank te Veeadam 4 100 Spoorwegleeningen. Italië. Oblig. Zuid-Italiaanscbe Spw.-Mjj. A.H. 367'/, - Premieleentngen. btiLoiE. Loten Stad Antwerpen 1887 2'/, 102»/, Scheepvaart-Maatschappijen. Aand. Holland-Guit Stv.-Mjj. 35 Diversen Mjj. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1902 89V« IN zyn voor hot aanstaande Seizoen in zeer groote keuze ontvangen van de goedkoopste tot de beste soorten. Maandag 17 April 1905. Vette oasen en koeien goede aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 36, ade kwal. 3a, 3de kw. >8 cents per half kilo. Vette kalveren goede aanvoer prijzen waren voor iste kwal. a8, ade kw. 15, 3de kw. aa cent per half kilo. Vette varkens goede aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 35*. ade kw. 24, 3de kw. 20 cents per half kilo. Schapen weinig aangevoerd. De handel was voor vet vee en vette varken i prijshoudend. Vette kalveren en schapen lager in prijs. V Heden overleed onze innig ge liefde eenige Zoon, Broeder en Verloofde Werkt Ingenieur in don ouderdom vnn v|jf en twintig jaar. J. BBEEBAABT. M. BBEEBAABT- vak nun Kliih. J. BREEBAABT. A. BEEEBAART. M. G. K. BOON. Gouda, 16 April 1905. Proeflokaal met Vergunning. Beleefd aanbevelend, Het VERLICHTING-MAGAZIJN TELEF. 117, is heden rnim voorzien van Tevens zuinige KOOK APPARATEN, reu keloos en zindelijk. Zoo even ontvangen waarvan spoedig de verklaring volgt. Aanbevelend, Aanlegger van Gas- en Waterleiding.

Goudsche Courant | 1905 | | pagina 2