_J HÏPOTUIBH Cl. MANTELS, De fijnste kwaliteit Margarine Stadsnieuws. 3788te Staats-loterij Veemarkt te Rotterdam. BEURS VAN ROTTERDAM. De Nouveautés, ADVERTENTIES J. A. MONTIJN. T. Q-TJTT'ELIIsrca-, Zenuw- en Maaglijders X3aa,<3.greTrex Correspondenten te Gouda de Heeren DORTLAND en Co. WESSANEN LAAN, Wormerveer, voornemens, zoo zjj aan de regeering komt, het bondgenootschap te vernieuwen. Ten minste Sir Edward Grey, die nog wel eens genoemd is als de aanstaande minister van bnitenlandsche zaken in een liberaal minis terie, 7eide dezer dagen in een redevoering dat de liberale party van de noodzakelijk heid, om het bondgenootschap met Japan te doen voortbestaan volkomen overtuigd is. Uit Barcelona komt het bericht, dat de gouverneur ten stelligste verzekerd heeft, dat de aanslag, te Parijs tegen Koning Alphonsus gepleegd, niet te Barcelona is beraamd. Juist toen wy dit bericht hadden gelezen, ontvingen wy het telegram uit Barcelona dat er een bom gesprongen was voor do woning van den gouverneur. Zou er verband bestaan tusschen die twee berichten pit Barcelona? De bevolking van Barcelona bestaat voor een aanzienlijk deel uit anarchisten. Zouden de anarchisten ver ontwaardigd zyn geworden op den gouver neur, die aan Barcelona den roem onzegt van kweekplaats te zyn geweest voor den aanslag op Spanje's koning En zouden zy de eer van anarchistisch Barcelona hebben willen wreken door den gouverneur tot straf voor zyn smalende woorden en als zoenoffer voor hun leer met paleis en al de lucht in te laten vliegen Verspreide Berichten. Frankrijk. Onder do talrijke in verband met den bommenaanslag aangehouden personen duidt men als den vermoedelyken dader aan een van Barcelona afkorostigon Spanjaard, Fer- ras genaamd, die het beroep van marktventer uitoefent. Heden, bij het bijeenkomen der Kamer zal de afgevaardigde Buny met andere leden een scherpe motie van alkeuring indienen over den afschuwelijken aanslag. Vermeldenswaard is het vonnis, dat de Daily Telegraph zich voorstelt te voltrekken aan de anarchisten van de daad, een behan deling als van een dollen hond Op verzoek van koning Alfons zyn door den minister van ooriog alle straffen in het leger kwijtgescholden. Zweden en Noorwegen. Het gemeentebestuur van Christiania besloot de volgende verklaring aan het Stor thing te doen toekomenHet gemeente bestuur dankt het Storthing en de regee ring 'voor de standvastigheid, door hen be toond bij de handhaving van de rechten van Noorwegen en spreekt de hoop uit, dat de crisis een spoedig en waardig verloop moge hebben. Spanje. Te Madrid zyn tal van vorgaderingen ge houden om te protesteeren tegen de gods dienstige onverdraagzaamheid. Alle rede naars lieten zich uit ten gunste van een mildere toepassing van art-11 der grondwet. VBREHNIODE STATEN. President Roosevelt is voornemens 17 October van dit jaar een reis naar het Zuiden te ondernemen. Het Congres zal dientengevolge niet in buitengewone zitting bijeengeroepen worden, maar eerst vergade ren na de verkiezingen, in November. Marokko. De sultan liet officieel aan den Franschen gezant weten, dat hjj zich genoopt zag zyn antwoord op de voorstellen tot hervorming nog uit te stellen en dat hy verzocht om in Tanger een internationale conferentie te doen houden. Do gezant heeft hierop nog niet geantwoord. De verklaring van den sultan wordt druk besproken. Wat er nu zal gebeuren weet men niet* Geruchten gaan dat minister Delcassé de zekerheid zou hebben, dat Engeland, Span je en Italië den sultan zouden antwoorden, dat de doorvoering vam het Fransche pro gramma noodzakelijk is. Duitschland zou dan in de minderheid zjjn. Practisch is dit echter van weinig betee- kenis. Frankrjjk's plannen zyn gedwars boomd en wil Frankrijk niet tot een breuk komen met Duitschland, dan zal het ook elke neiging om den sultan met geweld te dwingen weerstand moeten bieden. Gemengde Berichten. Naar aanleiding van het optreden van den gemeente-veldwachter van Wamel in eene vergadering van kiezers is, naar de „N. R. Ct." meedeelt, een klacht ingediend bjj den officier van justitie te Tiel. In zyn klad boekje schreef de veldwachter nl. allen op, die de candidatuur E. van den Bogaert er. jhr. Van Nispen tot Sevenaer onderteekenden. Het Haagsch comité voor volksfeesten be sloot in zijn laatstelijk gehouden vergadering, tegen 2 Augustus a. s., den verjaardag van H. M. de Koningin Moeder, een wedstryd in het versieren van rywielen uit te schrijven. By de commissie, die zich te Vriezenveen gevormd heeft tot ondersteuning van hulp behoevenden door den brand, hebben zich 8 personen aangemeld, die in 't geheel niet verzekerd waren en wier schade bedraagt f 15 4 f 16,000. De geheele schade, niet door verzekering gedekt, beloopt ongeveer f 150,000. Nader meldt men uit Grocsbeek dat het lyk van den gegageerden O. I. militair Pie penbroek, die Woensdagochtend dood op zyn bed gevonden werd, by de schouwing door een dokter sporen van worging vertoonde. De aangifte hiervan by de politie had tot gevolg, dat de officier van justitie uit Arn hem naar Groesbeek overkwam en het lyk op diens last Zaterdagavond naar Nymegen is vervoerd, om aldaar gerechtelijk te worden geschouwd. Te Arnhem is Zaterdag het monument voor generaal van der Heyden onthuld. Wy ont- leenen het volgende aan het Hbld.het ge- denkteeken moet hot denkbeeld geven van een benting waarop een missigit zich verheft. De eerste is uit Oberkircher, Udelfanger en Bentheimer zandsteen opgetrokken, afgezet met banden van hardsteen. In Zweedsch graniet verheft zich hierop de gesymboliseerde missigit door een adelaaf op den koepel gekroond, met een mortier op het lagere gedeelte. Onder den koepel zyn de wapens van Arnhem en Batavia aan gebracht en daaronder prykt in gulden let teren de naam Karei v. d. Heyden en de jaarcfifers 1826—1900. Iets lager staat een medaillon met de buste van de generaal, een werkstuk van Wienecke. Het geheele gedenkteeken wordt geflan keerd door twee koperen lilla's. De grootste lengte van het gedenkteeken is ruim 9 M., de grootste hoogte pl. m. 7 meter By de onthulling, die Zaterdagmiddag te 3 uur plaats had, waren zeer vele genoo- digden op den Berkenheuvel samengekomen. H. M. de Koningin deed zich bjj de plech tigheid vertegenwoordigen door majoor Schim- melpenninck van der Oye, Prins Hendrik door don luitenant ter zee le klasse Zegers Rjjser. De ministers van oorlog en van ko loniën hadden als vertegenwoordigers ge zonden onderscheidenlijk lttit.-kolonel Witte- veen uit Doesburg en luit.-kolonelR. C. Doorman, commandant der Koloniale Reserve te Nymegen. Verder behoorden tot de aan wezigen leden van het gemeentebestuur, chefs van militaire diensteh, leden der rechterlijke macht en anderen, velen met hunne dames. De onthullingsrode werd gehouden door luitenant-kolonel jhr. N. C. van Heurn, com mandant van het Koninklijk Militair Inva lidenhuis Bronbeek, die den vertegenwoor diger dor Koningin verzocht het monument wel te willen onthullen. Vervolgens aanvaardde de burgemeester van Arnhem jhr. mr A Roëll het gedenk ■teeken namens de gemeente te Arnhem- Na afloop der plechtigheid begaven de genoodigden zich naar Sonsbeek waar een concert werd gegeven. Een aardinstorting had plaats bij den watertoren van Ivry-sur-Seine, waar men bezig was graafwerk te verrichten. Ver scheidene grondworkers maakten een onder- aardsch gewelf, toen dit instortte en drie hunner bedolf. Twee werden nog levend, ofschoon gewond, opgegraven, maar de dorde was onder een geweldige massa grond verstikt. De Vesu8ius is sedert eenigen tijd weer in actie, er worden telkens ontploffingen gehoord en het lava welt uit den krater op terwijl deze zich nu en dan in een rookwolk hult. Op de helling van Atrio Cavallo is een lavastroom van ongeveer een kilometer lengte. Men meldt uit Hellevoetsluis Het Voornsche. kanaal schijnt voor de hengelaars een zeer geliefkoosd vischwator te zyn. Nauwelijks toch is de vischtyd be gonnen (hy is 1 Juni geopend) of zy ko men er op af. Zoo kwamen heden-ochtend al vóór dag en dauw een zestigtal henge laars met een extra-boot aan, die to één uur '8 nachts van Rotterdam vertrokken was. En van af morgen zal, gedurende den ganschen vischtyd, eiken nacht van Zater dag op Zondag te één uur een extra boot varen van Rotterdam naar Nieuwesluis, vanwege den „Roiterdamsche Hengelaars- bond". Uit Assen meldt men aan de „Zw. Ct" Zaterdag is door de justitie en politie een officieel nader onderzoek ingesteld naar de schending van den grafkelder en de daarin bijgezette lijken van den heer Valkensteyn en zijn echtgenoote d'Arenay. De kist der laatste met looden omkleedsel bleek met beltels opengebroken, doch de sprei of het kleed met de fraaie franjes bleek, hoewel het ruw was afgerukt, nog aanwezig te zyn. Alles was nagenoeg tot stof vergaan, alleen de beenderen der overledene werden aange troffen. Deze laatste zullen nu in een nieuwe kist worden overgebracht en weder bygezet. Aan de kist van 't lijk van Valkensteyn werd geen bijzonders waargenomen het ver keert in bijna ongeschonden staat. Een nader onderzoek zal nog worden ingesteld. In de Dorji. Ct. vonden we de volgende misselijke advertentie, die een kwart blad zijde inneemt „Nedcrlandsche kiezers Piraten Pi raten 1Help Holp Onze staatshulk in nood Alle hens op dek „In 's lands belang doe zonder aanzien des persoons by de aanstaande verkie zingen uw schuldige maar tevens heilige burgerplicht. 't Is groote schoonmaak stalboenen op ruimen van alle soorten van vuiligheid zoo mogelijk P Tot walgens toe genoeg van Don Quichote (dr. A. Kuyper) Z Ed. schildknaap Sancho Panza (S. S. Talma), gezwegen nog van de Dulcinea (Clementine Leopold), die lieve ling doch daaronder wel degeljjk begrepen de zoo overbekende handlangers van onzen kardinaal Richelieu II- Allen, nergens voor terugdeinzende, niets ontziende sloopers, ophakkers, pseudo chris telijke deugnieten, enz., enz., enz. Kies daarentegen onder biddend opzien tot onzen God niet anders dan meer bekwame bouwmeesters. Handen aan den ploeg 1 Oranje boven 1 Hoek8chowaard, Hemelvaartdag 1905. Een Zuidhollandsche boer." Voor de Kamer zyn thans 36 candidatu ren van predikanten en oud-predikanten gesteld, waaronder 7 vrijzinnige en 2 sociaal democratische. Het oude gezegde heeft kans om weer bewaarheid te worden, dat men ook van het goede te veel kan kry'gen, zegt het „Hbl." De Intern. Bond van Handels- en Kan toorbedienden besprak in zyn 9e alg. vergadering het besluit der afd. Amster dam, waarbij het lid Odink werd geschrapt, omdat hy een christ. candidatuur voor de kamer van arbeid had aangenomen tegen over de door zyn afdeeling gestelde candi dates Het slot was dat het besluit der afdee ling werd vernietigd met 32 tegen 9 stem msn (en 8 blanco). Met 27 tegen 15 stemmen (en 7 blanco) werd daarna echter een motie aangenomen, waarby Odink's houding ten sterkste werd afgekeurd. Na deze beslissing aanvaardt Odink den voorzittershamer weer met de raeedeeling, dat hy heeft gemerkt dat de vergadering vertrouwen in hem blijft stellen. (Gelach.) Hy meent voorts, dat de motie in den loop der vergadering wel anders zal worden op gevat. (GeroepDat is gemeen.) Amsterdam verzoekt vjjf minuten schor sing der vergadering, daar zij, na het ge beurde, haar houding wenscht te bepalen. Dit wordt door de vergadering geweigerd, waarna de Arasterdamsche delegatie de ver gadering verlaat, gevolgd door de aanwe zige leden dier afdeeling. Het jaarverslag van den penningmeester meldt aan inkomsten en uitgaven f2393. De begrooting 1905 wordt goedgekeurd, na enkele wijzigingeno. a. werd de toe lage voor den secretaris van f 50 op f 150 gebracht. De Amsterdam8che delegatie is nu weer ter vergadering gekomen en verklaart, dat zy niet had verwacht, dat Odink zóó wei nig tact zou bezitten en zoo onbeschaamd zou zijn, dat by na aanneming van de mo tie zou blijven. Nu dit toch gebeurd is, heb ben de Amsterdamsche afgevaardigden, in overleg met de aanwezige leden, besloteu, de besprekingen weer mee te maken, doch onder krachtig protest tegen het optreden van Odiik. Een schrijnwerker te Schaarbeek kwam Maandagmorgen in de vroegte thuis en vond zyn slaapkamer van binnen gesloten Hjj klopte meermalen op de deur, bekwam geen antwoord, en beukte toen de deur in. Op hetzelfde oogenblik kreeg hy van eèn man, dien hy eerst niet herkennen kon, ver scheidene hamerslagen op het hoofd, terwijl zyn vrouw hem met een beitel stak. Hy greep een mes en bracht den aanvaller een steek toe. De politie kwam toegeloopen en toen er licht ontstoken was herkende de schrijnwerker in zyn aanranderzyn broeder. Te Londen zyn aangekomen om te kijk te worden gesteld zes menschen van het Afrikaansche dwergvolk, dat laatstelijk door Stanley's reis weer ter sprake is gekomen. IHet woont verspreid in de reusachtige, on toegankelijke boschwereld, die ten w! van de Roewenzori begint, is zeer schuw en wordt geacht tot de onbeschaafdste menschenrassen te behooren. Zy zyn ook geheel-onthouders leest men in een Engelsch bladof ze dat bljjven zullen na te Londen met de bescha ving in aanraking te zyn gekomen, is de vraag. De verslaggever van eon Engelsch blad heeft de zes schepsels gezien aan boord van het schip, waarop zy uit Egypte zijn aangevoerd. Een Arabier is hun tolk. Het zyn vier mannen en twee vrouwen. Hun kleur is die van donkergeel elpenbeen. Het haar is zwart, gekroest en 't groeit in pluk ken. Zy lyken veel ouder dan zy.zyn. Ge meenlijk zyn deze dwergen op achtjarigen leeftijd volwassen en op 40 jarigen leeftijd zien zy er uit ah aartsvaders. De kleinste dwerg, 18 jaar oud, is ongeveer 1 meter hoog, de langste een twaalf duim langer Of schoon zy in wol gekleed en bovendien nog een trui en een dikke overjas droegen had den zy 't koud. Door de nieuwe organisatie van de infan terie, die 1 Juli in werking treedt, wordt aan flinke jonge mannen ruimere gelegen heid geboden om zich een goede positie te verwerven. Moesten vroeger tal van korporaals soms jaren op een aanstelling tot onderofficier wachten, thaifs geschiedt dit spoediger, want een onderofficier kan reeds vroegtij dig met pensioen den dienst verlaten, ter wijl door de uitbreiding de sterkte van het wapen met 176 sergeanten en 176 korpo- raals-fourier wordt verhoogd. Treedt een jongen op 16 jarigen leeftijd in dienst bjj het Instructie-bataljon, dan kan hjj, als hg 31 jaar is, zich reeds een pensioen verzekerd hebben van f 216 tot f 264 's jaars, waartegenover de wet alleen de verplichting stelt om tot het 50e jaar voor het reservekader beschikbaar te bljjven. By het Instructie-bataljon en bjj de re gimenten zyn voorts carsussen tot opleiding voor officier. Men kan na 5 jaren den rang van 2e luitenant hebben bereikt, hetzjj hier te lande of in de Kolpniën. Jongelieden, die bjj het Instructie ba taljon te Kampen in dienst willen treden met het doel om den officiersrang te be reiken, en den leeftijd van 16 jaar reeds hebben bereikt, wordt in hun belang drin gend aanbevolen, zoo spoedig mogeljjk, on zeker voor 1 Augustus, hun aanvraag om plaatsing in te dieneu bjj den koramandant dier instelling, daar het anders moeiljjk zal vallen reeds een volgend jaar tot den cursus te worden toegelaten. De eerstvolgende oproepingsdagen zyn 4 Juli, 1 Augustus en 15 Augustus. Gymnastiek. Op de audiëntie in het Koninklijk Paleis te Amsterdam heeft de voorzitter van het Nederlandsch Gyranastiek- Verbond, de heer Karei Maller, aan H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden de uitnoodiging gericht, het 19e Bondsfeest, dat op 28 en 29 Juli te Apel doorn zal worden gehouden, met hun hooge tegenwoordigheid te willen vereeren. H. M. antwoordde, dat het haar en Z. K. H. zeer aangenaam was deze uitnoodiging te ontvangen en dat indien het maar eeuigs- zins mogeljjk was gaarne daarvan gebruik zal worden gemaakt. Uit het buitenland heeft het Bondsbestuur toezegging tot deelneming aan het feest ont vangen van La Patriote, te Ettelbruck (Luxemburg)de Villa Kreis der Deutschen Turnerschaft (Westfalen)De Turnclub te Hannover L'Honneur, te Rjjssel (Frankrjjk) La Gauloise, te Reims (Frankrijk) en Soc. Panaro, te Modena (Italië). De laatste drie vereenigingen zullen waarschijnlijk ook aan den vereenigingswedstrjjd deelnemen, terwjjl The National Physical Recreation Society met een 20-tal jonge meisjes uit Londen oefenin gen zal uitvoeren, zoowel op het feestterrein overdag, als 's avonds in de feesttent. Ook de voorzitter van den Franschen Turnbond, de heet Ch. Cazalet, zal het Bonds feest bjjwonen. (Het Turnbl.) GOUDA, 5 Juni 1905. De Standaard betitelt ons bericht over het afnemen van kinderen van de openbare school op gezag van zjjne christelijke klanten, als vuile laster. Wij bljjven bjj onze bewering en raden de Standaard aan eens onderzoek te doen naar de namen die met Z. beginnen, dan komt hjj eerder achter het ware. Ten einde den bewuste bakker met ten zeerste te benadeelen, hadden wy een andere letter genomen. Laat de Standaard dergelyke berichten niet meer tegenspreken, nog veel meer staaltjes zouden wy kunnen raededeelen, over den dwang die gebezigd wordt om de kin deren van de openbare school af te nemen. Wy verzoeken bladen die ons eerste be richt plaatsten, ook dit over te nemen. Op Woudenstein te Rotterdam behaalde de Goudsche Cricet- en football-club „Olym- pia" een groot zilveren medaille met 1:0 tegen .Excelsior" van Rotterdam. Zaterdagavond had de laatste uitvoering plaats van de gymnastiek-vereeniging Ex celsior". Woensdag en Donderdag traden de onderafdeelingen op, dezen avond zouden de leden der club laten zien, hoe gespierd zjj waren en welke oefeningen door hen konden worden uitgevoerd. Alvorens met de oefeningen werd aange vangen, trad de voorzitter, de he'er P. Wejjer, naar voren en zeide ongeveer aldus Dames en Heeren, als voorzitter van deze Vereeni ging rust op mjj de plicht en ik doe dat met het grootste genoegen u allen welkom te heeten bjj gelegenheid van het 25-jarig bestaan van onze Vereeniging. Oorspronkelijk was het plan, tijdens ons feest wedstrijden te organiseeren, het bostuur van het gewest Zuid-Holland gaf daar geen toestemming voor, omdat dit jaar de 5-jaarljjksche wed strijden volgens het reglement zullen ge houden worden. Toen wy in de couran ten gelezen hebben dat te Edam wed strijden gehouden zyn, wekte dit onze verwondering daar ons het houden van wed strijden was geweigerdik veronderstel dat het gebeurde te Edam buiten medeweten van het Ned. gewest is geweest, omdat het anders een onbillijkheid van het hoofdbestuur zou zjjnik heb dit ter sprake gebracht opdat het op de algemeene vergadering een punt van discussie zal kunnen uitmaken. Ónze turnmakkers, het bestuur van het gewest, besturen van andere sportvereni gingen roep ik een hartelijk welkom toe, in de hoop dat hetgeen wjj zullen prestoeren u allen tevreden zal stellen, de eer daarvan komt toe aan den heer Ouderkerk, onzen directeur, die door zjjn grooten jjver de leden steeds opwekte om Excelsior te maken tot hetgeen het nu isin onzen directeur zien wjj tevens een der pudste leden die nu 20 jaar als directeur Excelsior heeft gediend en het is mjj aangenaam hem dit bljjk van sympathie te overhandigen, als een bewijs van de gezellige oogenblikken, dat wjj sa mengewerkt hebben en ik sproek daarbjj de hoop uit dat de heer Ouderkerk nog lang onze directeur moge zjjn, leve Ouderkerk, leve Excelsior". De heer Wejjer bood daarop den directeur een portret in Ijjst aan voorstellende de ge heele Club met de Opleilingsklassen. De heer Ouderkerk dankte zeer voor het cadeau maar vooral voor de hartelijke woor den, hjj hoopte steeds ten dienste van „Excelsior" werkzaam te zjjn. Daarop kwam de heer Joh, Hejjnen, Voor zitter van het Gewest Zuid-Holland en Com missaris van het Ned. Gymn. Verbond naar voren, die mededeelde dat de wedstrijden te Edam wel hadden plaats gehad, maar dat dit buiten het hoofdbestuur pm was geschied, omdat volgens het reglement geen wedstrijden kunnen gehouden worden tusschentjjds en de eerstvolgende wedstrijd te Apeldoorn zou plaats hebben- Namens de turners, zeide hjj wensch ik U hartelijk geluk met het 25- jarigiubilé van „Excelsior" en bied de ver eeniging deze bloemenhulde aan als een bljjk van hulde van de Zuid-Holland- sche makkers aan „Excelsior". Ik heb 25 jaren met „Excelsior" medegemaakt, toen er in het begin mannen als Luyten, Moljjn, van der Klejjn waren die in 1884 een lau werkrans behaalden en wanneer ik nu zie mannen als v. d Laar, Verschoor en Kamp- huijzen, dan kan het niet anders of „Excel sior" zal bloeien en groeien. Ik hoop, dat het een sieraad van het gymnastiek-Verbond zfil bljjven en dat het ons vergund zal zjjn bjj het 50-jarige feest U weder hulde te mogen brengen. De Voorzitter dankte namens de vereeni ging voor de gebrachte hulde, waartoe de heer Hejjnen met den heer Koudjjs uit den Haag waren overgekomenhet antwoord op hetgeen door mij gezegd is betreffende de wedstrijden, doet mjj genoegen, zeide de voorzitter, daar zjj niet waren gericht tegen het gewest Zuid-Holland en nu blykt dat Edam het reglement heeft over treden. Wjj vieren dit feest op huiselijke wjjze, ik hoop dat u dezen avond met ons xal willen doorbrengen; dat het we^k yan onze turners uwe tevredenheid zal wegdra gen en dat u overtuigd zal zjjn dat Excelsior er naar streeft om ons lichaam sterk te maken en de spieren te stalen, ik dank u voor uwe tegenwoordigheid. Daarop werden de eerste nummers van het programma, als brug en knotsoefeningen uitgevoerd, die zeer voldeden en luide werden toegejuicht. Het schjjndrama „Julius Caesar", in 4 afdeelingen werd zeer aardig vertolkt, in aanmerking nemende dat het alle jonge men schen waren, die nimmer ten tooneele waren verschenen, het voldeed uitmuntend. Een langdurig en krachtig applaus wa het loon voor de inspanning, die de dilettante n zich hadden getroost. Wjj brengen hen onze hulde bjj deze. Na de pauze waren op het tooneel alle leden, benevens vele oud-leden aanwezig. De heer C. C Krom nam daarop het woord namens de oud-leden en de leden van „Excelsior" om den heer Ouderkerk dank te zeggen voor hetgeen hjj voor de vereeni ging had gedaan, bood namens de oud-leden een stel knodsen aan en versierde het vaan del met een krans. De Vereeniging „Olympia" bood bjj monde van den heer Keus de Vereeniging een lauwerkrans aan, ook van de opleidings klasse werd door den jongenheer Beukers een krans den directeur aangeboden. De heer C. J. Verschoor, bood den heer Ouderkerk een souvenir, (een goud remon toir) met album der gevers, aan, hjj hoopte dat de heer Ouderkerk daarvan voor „Excelsior" een goed gebruik zou maken. De heer Ouderkerk dankte allen voor de hem aangedane eer en hoopte steeds voor Excelsior te blijven, wat hy geweest was. De heer Wejjer dankte daarop allen voor de hjjlde-betoogingen aan „Excelsior" go- bracht, dankte voor het cadeau der oud-leden en feliciteerde „Olympia" met de behaalde overwinning Zondag jl. Fanfares klonken na iedere toespraak en aan applaus was telkens geen gebrek, wel een bewjjs dat de aanwezigen met het gesprokene en toegewenschte van harte instemden. Daarop vingen de overige nummers van het programma aan, die zeer goed werden uitgevoerd. Na afloop was er gezellig bal, waaraan door velen werd deelgenomenen dat tot vroeg in den morgen de aanwezigen deed ver blijven in „Kunstmin". „Excelsior"! heeft het 25-jarig feest op uitmuntende en gezellige wjjze gevierd. Wjj hopen dat de woorden van den heer Hejjnen mogen bowaarheid worden, dat de heer Ouderkerk nog lang zal bljjven directeur en dat onder zjjne leiding „Excelsior" het 50 jarig feest moge vieren. De afdeeling Haastrecht (district Bode graven) van het Alg. Ned. Werklieden Ver bond heeft met algemeene stemmen besloten de candidatuur-K. Reyne voor de Tweede Kamer te steunen en aan te bevelen. Atjeh. De correspondent van De Telegraaf te Kotóradja seint „De le-luitenant der marechaussée J. H. Ebbink, behoorende tot <je bezetting der Gajoelanden, is overleden aan dysenterie." 5e Klasse. Trekking van Maandag 5 Jnni. No. 2963, 3628, 4640, 6137,13162,14116, 15298 en 17058 ieder 1 1000. 1848, 8367, 8789 en 14124 ieder f 400. 182, 1011, 3601, 0431, 7411, 8549. 13166 en 20588 ieder f 200. 939, 1261, 2072, 3567, 3727, 4538, 5674, 7861,9588,10548,10981,12048,14718, 16652, 20793 en 20838 ieder f 100. Prijzen van f 70. 101 2808 5953 9107 12435 15612 18356 263 3012 74 40 12594 43 18421 331 86 26 96 9239 12978 15740 63 72 6014 58 13297 15889 67 401 3171 6108 77 13307 15912 18565 4 3223 6349 9370 76 16068 75 24 26 55 9499 13420 78 98 528 54 59 9540 66 16140 18616 888 83 6426 9631 13602 88 26 919 3428 6567 48 31 16349 47 90 40 91 9788 13752 85 18747 1012 3927 6780 9869 90 87 19087 29 4075 6882 9950 99 88 19102 1122 94 6902 10226 13821 16530 19249 83 4107 7021 10315 72 16748 19361 1406 4475 7258 10417 13926 50 19551 9 4576 7412 31 14050 16872 19797 62 85 43 66 14102 16956 19929 1518 4613 7545 10546 40 17106 20009 1627 59 57 10620 14299 94 56 1723 99 66 38 14404 17218 76 67 4723 7728 10797 53 59 20180 68 4823 7821 10863 14541 76 20298 90 4995 7997 11026 43 97 20323 1814 5120 8166 86 14672 17307 20400 1915 5269 8431 11107 14804 17401 2 2005 5320 37 93 42 90 35 82 43 88 11479 79 17520 20582 2101 5407 8538 11820 14986 17744 20645 94 39 55 58 15072 17843 20746 2262 5539 8639 12038 15349 17960 20968 2324 90 67 12134 15427 18047 74 47 5734 8705 12391 15504 18258 81 2518 5834 8838 9. 9 5e Klasse 12 Lijst No. 3925 m. z. 3945 f 70. Maandag 5 Juni 1905. Vette ossen en koeien goede aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 35, ade kwal. 32, 3de kw *7 cents per half kilo. Vette kalveren goede aanvoer prijzen waren voor rste kwal. 28, 2de kw. 23de kw. 22 cent per half kilo. K \Vette varkens red, aanvoer, prijzen waren vapr iste kwal. 25, 2de kw. 24, 3de kw. 20 cejits per half kilo. ^/Schapen en lammeren redelijk aangevoerd. Handel in vet vee, vette Varkens, Schapen en Lammeren redelijk. Vette Kalveren iets lager in prijs. ZATERDAG 3 JUNI. L.K. H. K Staatsleenxnqen. Portugal. Oblig. 3e Serie fr. 050 3 rvoa Oblig.3e Serie fr. 2500 3 59®/1,8, - RüSLAND.Iwang Dombr. Obli gation 4'/8 96' 4 Azie. Japan Obligation 1899 4 74s/4 747/8 Columbia. Geconsolideerde Bui- tenlandsche Schuld. Recepis. L. 100 1'/, 24V„ - Hypotheek-Banken- Pandb. idem idem 4 99 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101*/l# Pandb. Rotterd. Hypb. 3V9 977/g Pandb. Standaard Hypb. 41 s 10019 Pandb. Stedelijke Hypb. 4 99s/4 Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 100 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 lOOVi Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 4997/8 -• Pandb. le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 41/» 1001/9 Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 99®/4 Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 4% 101 Bewjjzen van Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank f 96V9 Pandb. Bataafsche Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbriefbank 4 99s 4 Pandb. Hollandsche Hypb. 4 99®/* -- Pandb. Nationale Hypb. 3V9 98®/, Pandb. Ged. Hypotheekbank te Veendam 4 100 Spoor weg leeningen Italië. Oblig. Zuid-Italiaansche Spw.-My. A.H. 367'/4 - Premieleeninqen. BkijUie, Loten Stad Antwerpen 1887 21021/, - Scheepvaart- Maatschappijen - Aand. Holland-Gulf Stv.-Mij. 35 Diversen Mjj. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1902 89'/9 IN Costumes, Blousen, Rokken en Peignoirs zjjn voor hot aanstaande Seizoen in zeer groote keuze ontvangen van de goedkoopste tot de beste soorten. Heden overleed te Oudowater, in den ouderdom van 84 jaren, mjjn geliefde Broeder F. M. MONTIJN, Oud-Notaris. Gouda, 3 Juni 1905. WILDHANDMLAAK. 18 Oosterstraat, ROTTERDAM. TelepUoon IntercNo. 2031. Beveelt zich beleefd aan voor do leveran tie van alle soorten fijn WILD en GE- VOGELTE voor extra Diners enz enz. Verzending franco door geheel Ne DERLAND. Vraag speciale prijscourant. wordt uit overtuiging, als een werkeljjke hulp in don nood, het boek aanbevolen. Na ontvangst van adres per briefkaart wor It dit boekje franco per post toegezonden door BLOKPOEL'S Boekh. Zaltbommel. Directeuren Mr. A. W- F. H SANGER en J. DE WAARD. Geeft 4% Pandbrieven nit verkrijgbaar A tOO "/o- OPGERICHT 116». KONINKLIJKE FVHIIIEKEN. Voedert uw Vee met de zuivere murwe merk „Sier" en uitmuntende door hoog eiwit en vetgehalte en grootste voedingswaarde. Eere-Dfploma Parijs 1900. Negen Gouden Medailles. I

Goudsche Courant | 1905 | | pagina 2