Nightcap la-Olie HUIZEN én erven, GEBROKEN AANBESTEDING. WOONHUIS PrT. SOOS, GEEF BETER C. SUITS. EENIR DEPOT TAN THEE. ELFTSCHE „Beukers en Bakker". Openbare Yerkooping Openbare Yerkooping. BINNENLAND. AIJVEUTENTIKN Winkel- en Woonhuis TTJI1T Cement of Kitlïjm. Tiendeweg 59, ALBOID, SCHOENWERK „De Avondster", M. M. v. LOON, KINADRUPPELS van Dr. DE VRIJ Uulteulauüscli Overzicht. Verspreide Berichten. Het onderwérp van alle gesprek ken te Utrecht. Schocnhovensclie Brieven. Gemeng-de Berichten. All A "ft 's te vor(^eren hebben eene Vennootschap Echte Oude Jenever P. HOPPE. M. PEETERS Jz. te GOUDA, G. G. FORTUIJN DROOGLEEViR, mei afzonderlijke Bovenhuizen, Woonhuis en Erf 10 Cent per stuk, bij J. VAN OIJE, BOUWMATERIALEN Te veilen in 3 perceelen en massa. Vernikkeld en Verzilverd Brillannin-ïclaal liristal cn Glaswerk, M essen, Lepels, Vorken HANGLAMPEN. STAANDE LAMPEN, VourdbrakiiLsdi Schoen- cn La;r«ui;ii|azijn KLEIWEG E 30. Dubbele Buurt B 13, CJASOltif AMEiiTHH, Gasgloellichlbranilers. (las Electra Branders. Itallons, enz. KKALEN cn ZIJDEN Franje HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN. BADEN, «EISERS, GAMKI, «ASEORIIZEJI, VI. ItAVKNSWAAY ZONEN, IDe ZEcïi/t© Chemische Fabriek van H. NANN1NG. den Hang. gerekend werd. Steunen de kerkelijke partijen bij herstemming den liberalen candidaat genenaal Eland, dan is de mo gelijkheid niet buitengesloten dat mr. Troelstra valt. Al steeg ook het steni- menaantal der sociaal-democraten in het gansche land aanzienlijk, dank zij hun methode om in tallooze, ditmaal in niet minder dan 76," districten candidaten te stellen, liun kracht is zeker niet toege nomen. Integendeel, er is niet gebleken dat de kiezers hun heftig verzet tegen het blanco artikel goedkeuren. l)at overigens de kerkelijken, ondanks al hun gesnoef dat zij je socialistendooders zijn, heel goed op den sociaal-demorra- tischen candidaat bij herstemming zouden kunnen overgaan natuurlijk om dan de liberalen een hak te zetten achten wij zeer gqed t denkbaar. liet zou de eerste maal met van hen zijn. Ziedaar, naar oitze meening, de pTac tische uitkomst der eerste stemming. Terwijl «enerzijds aan dr. Kuyper ei) zijn bondgcnooten een gevoelige klap is toe gediend, is anderzijds door de kiezers aan de sociaal-democraten te verstaan gege ven dat de vrijziunige 'coalitie op het blanco artikel vele vrienden in den lande heeft. In de eerste plaats is dit ten goede gekomen aan de vrijzinnig-democraten, die steeds klaren wijn schonkenvoor wie van den aanvang af liet blanco-artikel was de eerste stap om te komen tot algemeen kiesrecht. Ook de hooge stemmencijfers in Am sterdam I, III en IX, in Brielle en Mep- pel en elders, door Unie-liberalen behaald, wijst er Op, dat de kiezers de blanco artikel-politiek beter begrijpen dan de sociaal-democraten. Met belangstelling zien wij den dag van Woensdag tegemoet. Reeds werd een eerste winst verkregen en wij twijfelen niet of, de voortgezette inspanning, zal 28 Juni opnieuw het bewijs leveren, dat er nieuw leven is gekomen in de vrijziu nige partij en dat de macht der ver bonden kerkelijken, zooal niet gebroken, dan toch sterk geknot zal zijn. Zij kim gebroken worden, mits ieder liet zijne doe. Alle hens dus op liet dek en klaar voor den beslissenden slag. Reuter seint uit Lodz d.d 23 Juni Het kwant hier heden tot straatgevechten, er werden barrikaden opgericht, die door de troepen stormenderhand werden genomen 50 personen werden gedood, 200 gewond. Er heerscht algemeene werkstaking. De stad zal in staat van beleg worden verklaard. Renter seint nit Parijs d.d. 23 Jnni De „Temps" zegt dat de nota van minister Ruuvier aan prins Radolin in het geheel niet het karakter keoft van een opnoeming van voorwaarden ze wil alleen de misver standen uit den weg ruimen, die ten grond slag lagen aan de eerste bezwaren van Dcitsehland, het is noch een imperatieve formule, noch een middel tot uitstel. Wat do conferentie betreft, stelt de nota in het licht dat Frankrijk niet tegen het beginsel is, maar dat het in hot belaag van het herstel van een goede verstandhouding is dat or voorafgaundo besprekingen worden gehou den. Daar eindelijk de nota een geschreven uitworking onzer denkbeelden is, bindt ze ons. Ze verwerpt geenszins het beginsel van een conferentie, dat Berlijn als een nood zakelijke oplossing beschonwt en bewijst de eerlijkheid van de Fransche politiek in Marokko, den eerbied voor do rechten der mogendheden en de geneigdheid om zoo mogelijk een middel to vinden om onze be langen in Marokko in overeenstemming te brongen met die van Duitschland. Reuter seint nit Fez d.d. 24 JuniDe vergadering van den Raad van aanzienlijken heeft gisteren goedgekeurd het voorstel van den Sultan van Marokko tot bonw van een haven en een telegraafstation by den post Boysaida dicht by de Algerynsche grens. Het werk zal op kosten van het Moorsche gouvernoment uitgevoerd worden door een Duitscbe firma. De Köln. Ztg. verneemt dd. gisteren nit Tandzjer dat de militaire missie, welko graaf Tattenbach vergezelt, uit Berlijn bevel heeft gekregen om terug te keeren, en dienten gevolge morgen met de niet ambtelijke leden de terugreis naar Tandzjer zal aanvaarden. De heeren worden vandaag door den Sultan in afscheidsgehoor ontvangen en zijn tegen vanavond by den minister van buitenlandsche zaken ten eten genoodigd. Overigens is het te Tandzjer, in afwachting van de ontwik keling van de Marokkaansche aangelegen heden in de Êuropeesche kabinetten, in de politiek tamelyk kalm. De liberalen hebben, blykbaar met instem ming van een groot aantal unionisten zoo is althans uil de pers'op te maken Balfour in het Lagerhuis het vuur zoo na aan de schenen gelegd, dat dez<* ten slotte er in toegestemd heeft, de commissie van onderzoek in zake het legerscbamlaal ook de macht te geven, getnigen te dwingen voor haar te tfer- schynen en hun den eed op te leggen (eerst zou z.y alleen onder eede kunnen hooren,*nl. als de getuige zweeren wilde), alsook om alle noodige stukken op te eiscben. Het zal nu toch een ernstig onderzoek kunnen wor den, Eerst in 1906, verwacht men, zal de commissie met haar werk klaar komen. Men hoopt en verlangt, dat Buttler in de com missie benoemd zal worden. De Daily News toont met aanhalingen uit het verslag van de Butler-commissie aan, dat de commissie wel degelijk tnsschen de twee Meyers onderscheiden heeft. De officieele bekendmaking van het nieuwe ministerie kan elk oogenblik verwacht wor den, en steeds vaster wordt de overtuiging, dat een ontbinding van de Cortes het gevolg zal zyn van het optreden der liberalen. Im mers alle' fracties der liberale party vormen samen nog geen meerderheid en de republi keinen willen zich evenmin met de liberalen als met de conservatieven verbinden. Wie met bijzondere voldoening kennis nemen van den val van het ministerie Villaverde, dat zyn du Duitschers. Zy hadden niet zoozeer op den minister-president tegen als op Vil- laurulia, den minister van buitenlandsche zaken, die de toenaderiug van Spanje tot Frankrijk ter zake van Marokko heeft geleid. Villaurutia ging geheel mee met Delcassé. Het gevolg van de houding, door de Hon- gaar8cho Kamer aangenomen tegenover het ministerie-Fejervary, kan niet uitblijven. Sedert Woensdag bevindt Hongarye zich in „passieven tegenstand" Belastingen zullen niet worden geïnd, recruten niet opgeroepen. Do Kamer besloot aan de gemeenten van dit besluit kennis te geven, en de gemeente besturen zullen zich aan het verbod wel houden. Die tegenstand richt zich in de eerste plaats tegen het onparlementaire kabinet, maar over dit ministerie heen tegen de kroon. En minister Fejervary heeft het onder dio omstandigheden beter gevonden zyn pas verworven mandaat ter beschikking van den Keizer te stellen. Het is zeker kenschetsend en van groot gewicht voor den toestand, dat tydens de rumoerige zitting der Hongaarsche kamer een paar maal„leve Noorwegen 1" werd ge roepen, en dat dio kreet met instemming werd ontvangen. In Hongarye is men ontstemd, omdat onder invloed van Oostenrijk do kroon een kabinet heeft gevormd, dat door alle partijen in het Parlement met wontrouwen werd ontvangen, wyl het onparlementair was. In Oostenryk is men ontstemd, omdat de Hongaarsche Kamer, na de indiening van het keizerlijk besluit, waarby de zitting werd verdaagd, de vergadering toch doorzette en zich daardoor in een conventie of Romppar- lement veranderde. En dat do linkerzijde, de vereeniging der oppositie-groepen, voornemens is als nationale conventie op te treden, blijkt uit haar be sluit gedurende de verdaging niet uiteen te gaan, maar zich te vormen tot een „permanente commissie van toezicht op de regeering". De liboralo groep onder leiding van Tisza plaatst zich op den grondslag der overeen komst van 1867, steunt dus den eisch om invoering der Hongaarsche taal als comman dotaal voor het legor niet, en voert alleen oppositie tegen het kabinet-Fejervary wyl dit ministerie met terzijdestolling van de parlementaire gebruiken is samengesteld. Frankrijk. De Kam^r hield zich Donderdagmiddag bezig met artikel *21 van het scheidings- ontwerp en verwiierp tal van amendemen ten ingediend door Groussot en bestreden door den rapporteur. De shah van Perzië is Donderdag te Contrexéville aangekomen om een kuur door te maken. Daarna gaat hy naar Aix- les-Bains. Later komt hy naar Parjjs en zal ontvangen worden door president Loubet. Beloib. De Kamer heeft Donderdag het wetsont werp aangenomen ter goedkeuring van de verdragen voor verplichte arbitrage, ge sloten met Rusland, Denemarken, Zweden, Zwitserland, Spanje, Griekenland en Roe menië. Zweden. Uit Stockholm wordt gemeld„Nya dag- ligtallehande" meent te weten dat de re geering Dinsdag haar ontslag heeft inge diend- Het blad eisclit, dat een ministerie, samengesteld uit alle partyen, een coalitie ministerie, zal worden gevormd. Italië. Aan de „Frankf. Zeit." wordt uit Rome medegedeeld, dat de paus dezen zomer eenige weken zal doorbrengen te Castelgan- dolfo. Z- H., die in Venetië gewoon was zich buiten vry te bewegen, voelt zich niet al te wel binnen de muren van het Vati- caan en zal op raad van zyn geneesheeren een tydlang de berglucht gaan genieten. Zooals men weet, is het kasteel in Castel- gandolfo pauselijk eigendom. Wy beschonwen de bewoners van Utrecht zoo te zeggen als onze buren en wat voor hen belangrijk is, zal ons eveneens interes seeren. Het volgende wordt thans druk aldaar besproken. Mejuffronw H. Wolf, wonende Achter de Gasfabriek 78 te Utrecht, meldt onsIk kan U niet genoeg dunk zeggen voor de uitstekende resultaten, welke ik met Foster's Rugpijn Nieren Pillen verkregen heb. Sedert myn bevalling heb ik immer aan een nier ziekte g«leden (vette nieren). Somtyds kon ik haasl heelemaal niet nrineeren en dan weer kwamen er abnormaal groote hoeveel heden. Steeds was de nrine troebel en met bezinksel, en de loozing geschiedde met een pynlyk, branderig gevoel. Ik was sedert geruimen tyd nimmer bevryd vtfn een ellen dige pyn met steken in den rqfc en meer malen had ik hiervoor het bed moeten hon den. Ik was mismoedig en begon aan myn herstel te twijfelen want alles bleef zonder baat. Men raadde ray toen Foster's Rug pijn Nieren Pillen aan en ik wenschte dit veel besproken geneesmiddel aan een proef te onderwerpen. En dit was myn geluk, want reeds na een paar dagen gevoelde ik een aanmerkelijke verlichting en na een week was reeds byna al myn ellende verdwenen. Ik ga thans nog eenige dagen door met Uw pillen, om den wortel van myn kwaal geheel nit te roeien en zal niet nalaten Uw prach tig geneesmiddel by voorkomende gelegen heid aan te bevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wyze die U goed dunkt. De zwakheid der nieren wordt aangeduid door een doffe pyn en zwakheid in den rug, De zieke kan nauwelijks loopen. De wreede pyn rerlaat hem niet gedurende den dag. 's Nachts is het hetzelfde terwyl hy met smart in zyn bed woelt, en tracht in te slapen, nimmer rustende op zyn rug, die 's morgens by het opstaan pijnlijker dan ooit schynt. Verzeker U dat men U de échte Booster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde dio Mejuffrouw Wolf gehad beeft. Zy zyn te Gouda verkrygbaar by de Heeren WOLFF Co-, Westhaven 198. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel ft F 1,75 voor één- of F 10.voor zes doozen. Het hapert ter linkerzyde zegt het „Vad." nog steeds aan klaar begrip van den toestand, waarin wy verkeeren. De oud-liberalen zyn huiverig om by de herstemming op de sociaal democraten te gaan, de sociaal-democraten om te stemmen op al die liberalen, die inzake kiesrecht zich niet precies zóo gelieven uit te laten als de sociaal-democraten dit begeeren. En zoo wordt van twee kanten gevaarlijk spel gespeeld. Wanneer het ministerie-Knyper aan mocht blijven, niet aanzienlijk of in het geheel niet verzwakt dan wel misschien zelfs versterkt, zal dit te wyten zyn aan oud-liberalen en sociaal democraten gelykeljjk- Wanneer het onderwijs verder, zal worden „vrijgemaakt", lees: verslechterd, wanneer de Tariefwet onheil zal brengen aan handel en nijverheid, aan welgestelden maar vooral aan armen, m. a. w. onze volkswelvaart van bloei in kwyning zal brengen, dan zal dit de schold zyn van wie thans niet willen begrijpen, dat by deze herstemming bloc-vorming het eerst en het eenig noodige is. (H.) XVII. Ondergeteekende, jammerlijk misleid door praatjes, verklaart, na persoonlijk onderzoek by dezen alles te herroepen wat hy ónder- den naam „Willem" geschreven heeft én ten nadeele van den heer Ds. van der Spek èn ten nadeele van de wed. van Wijngaarden en betreurt ten zeerste zijne dwaling. H. C. v. GEELEN. Aan het stembureau te Jubbega heeft .de politie proces-verbaal opgemaakt tegen een kiezer, die een anderen kiezer belemmerde zijo stem in 't geheim uit te brengen. Hy fluisterde namelijk den naam van een der candidaten en wees diens naam op 't stem biljet aan. De Zw. Ct. schrijft De historie van het Doelenhotel te Zwolle heeft nog een naspel gehad. Wij deelden gisteren mede dat, naar wjj vernamen, huis en inboedel ondershands ver kocht waren aan de firma Smit Jansen, bierbrouwers te Rotterdam. Thans wordt ons gemeld dat de overschrijving der koop- acte reeds den 20en dezer heeft plaats ge vonden. Voorts vernemen wy het volgende Na de inventarisatie heeft de curator oen exploit ontvangen van de heeren Smit en Jansen, waarbij deze hem aansprakelijk stel den voor zijn handelingen en er hem op wezen, dat hy door tijdige inzage ten hypo theek kantore had kannen zien, dat zy by een echte, heuscbe eerlijke acte, die nader onder zoek kon lyden, eigenares was geworden van huis en roerende goederen. Dit had een conferentie tengevolge tus- schen den curator en den raadsman van ge noemde firma. Nadat laatstgenoemde zich persoonlijk aansprakelijk stelde voor het behoad van den boedel, besloot de curator den bewaarder voorloopig te ontslaau, teneinde nader de zaak te regelen. Beide heeren begaven zich daarop naar het hotel. Toen de curator het slot met zyn sleutel wilde openen, was hy niet weinig verbaasd dat dit niet gelukte, waarop de raadsman een sleutel voor den dag baalde, waarmee hy de deur wél kon openen. Do firma S. J. had nl. in den middag het slot v van de deur, waarvan de curator den sleutel had megenomen, door een ander laten vervangen. Omtrent de automobiel vernemen wy nog, dat die niet betaald en de koop met gemeen goedvinden daardoor reeds ontbonden was. Gisterenavond is van Anloo te Assen ge vankelijk binnengebracht een persoon ver dacht gisternamiddag omstreeks 6 nur brand te hebben gesticht in een bosch onder Anloo, gelegen en toebehoorende aan den heer Knip» horst van Stadskanaal. Toen de brand ontdekt was, werd deze persoon gevonden liggende in de nabijheid van de plaats waar de brand begonnen was. Hij was gekleed in de uniform van een ver pleegde in het hospitaal te Veenhuizen. Naast hem werden o. m. eenige afgebrande lucifers en een pijp gevonden. De marechanssee heeft het oaderzoek in handen genomen. Gebleken is, dat de ver dachte 13 dezer uit de rijkswerkinrichting is ontvlucht. Hy is genaamd Hendrikus van D., geboren te Winschoten en 27 jaar oud, Hy ontkent alle schuld en beweert van den brand niets af te weten. Over het geheet maakt hij een zeer zou- derlingen indruk hy heeft tot nu toe steeds geweigerd iets te gebruiken. Of de gevan gene echter schuldig en toerekenbaar is zal nog moeten blijken. De brand werd gelukkigerwijze spoedig ontdekt en door krachtig optreden flnks be dwongen. Was dit niet geschied, dan waren de gevolgen niet te overzien geweest en was wellicht, met het oog op de droogte en den vrij krachtigen wind, het geheele schoone bosch, groot 80 H.A., met de daarin staande villa en bosch wachters woningen opgebrand. (P. D. C.) Naar men aan het „Bat. Nbld." meedeelt, zullen de heer en mevr. Brondgeest met de hun trouwgeblevenen in Juni naar Europa vertrekken om daar zes maacden te vertoeven en dan met een voltallig gezelschap naar Indië terug te keeren- De sociétaires blijven in Indië en zullen dien tyd benutten om zich het ter rein zonder concurrentie te evenen. Hamlet met Orelio en mevr. Lange-Rijck- mans schynt te Batavia veel succes te hebben gehad. Veel bloemen. Op de jongste kermis te Suamcer (Tietsjerksteradeel) was een negerin van 17* jaar te zien. Na een der voorstellingen des nachts nam de Rijksveldwachter Rienkema, die de zaken niet te best vertroawde, nog eens een kykje bij den woonwagen van de negerin, en toen bemerkte hij, dat zij bezig waszich te wasschen. Zij verbleekte heelemaal en, wat meer is, zy veranderde in een zuiver Nederlandsche jongen. Natnur- lijk, dat de spulleman er nu spoedig van doorging. Een der stoombooten van de firma Van der Schuyt, Donderdag op de Dieze nabij Den Bosch een roeibootje passeerende waarin Herman Elsbout, een Rotterdammer en de Bosschenaar Piet Ritselaar, beiden te 's Her togenbosch woonachtig, waren gezeten, ver oorzaakte door den golfslag het omslaan der roeiboot. De beide jongens geraakten daardoor te water. Elshout, die kort by den wal lag wist zich vrij vlug zelf te redden, maar Ritselaar, -die midden in de Dieze was terechtgekomen zou, zonder de spoedige hulp van schipper Thijs Lensen, ongetwijfeld zyn verdronken. Uit het water gehaald, scheen het of de levensgeesten reeds verdwenen waren, maar aan dr. Wolff, die ijlings was gehaald, mocht het gelukken ze weer op te wekken, zoodat de drenkeling per rytuig naar het huis zyner ouders in de Koren straat kon worden vervoerd en thans buiten gevaar is. Voor de vele blyken van belangstel ling by gelegenheid van ons vijfentwintig jarig huwelijk ondervonden, betnigen wy by deze, ook namens onze Familie, onzen har- telijken dank. W. F. van de WPIG. Jy M. VAN DE WEG van Loon. Gouda, 24 Juni 1905. •"■ilvllj van- of verschuldigd zyn aan de nalatenschap van den Heer JO HANNES VITTEN BOGAARD Se nior, in leven horlogemaker, gewoond hebbende aan den Korte Tiendeweg te Gouda en aldaar den 13 Juni 1905 overleden, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen vóór den 15 Juli 1905 ten kantore van den Notaris H. GROENENDAAL te Gouda. Blijkens akte, 21 Juni 1905, voor Notaris J. KOEMAN te Haastrecht verleden, is door de Heeren WILLEM BEUKERS en MARI- NUS BAKKER aldaar, tot voortzetting der zaken sedert enkele jaren door hen gedreven, aangegaan ten doel hebbende eene zaak in Verfwaren en aanverwante artikelen en de uitoefening van het beroep van Schilder en Glazen maker en hetgeen verder met gemeen schappelijk overleg zal worden goedgevonden. De vennootschap is gevestigd te Haastrecht en wordt gedreven onder do firma Zij is aangevangen 1 Januari 1905 voor onbepaaldeu tyd. Ieder vennoot heeft het recht de vennootschap b\j het einde van ieder jaar te doen eindigen, mits zyn mede vennoot daarvan minstens zes maanden te voren kennis gevende. Elk der Yennooten is bevoegd de firma der vennootschap te teekenen en de vennoot schap te verbinden, doch uitsluitend in zaken tot haar doel betrekking hebbende, terwyl voor het koopen, vervreemden en bezwaren van onroerende goederen, het aangaan van borgtochten en het opnemen van gelden de medewerking van beide vennooten wordt vereischt. Namens partijen, J. KOEMAN, Notaris. Verkrijgbaar aan de Buffetten van E Pluri- hus Unurn en bij Let op cachet en kurkbrand op MAANDAG 3 JULI 1905, des morgens te elf uren, in het Koffiehuis „Harmonie" aan de Markt, ten overstaan van den Notaris van No. 1. Een en ERF aan den Veerstal te Gouda, Wyk B. No. 133. Verhuurd tot den 1 Augustus 1906, aan den Heer J. F. Revet, voor f 200.- per jaar. Nos. 2 en 3. Twee naast elkander, op goeden stand gelegen en een rnime SCHUUR ol BERGPLAATS daarachter, aan den Bleekerssingel te Gouda, Wyk R. Nos. 267, 267a, 267ó en 268. Allen verhuurd by de week No. 267 voor f 1.90, en de overigen elk voor f2—. Samen alzoo f 7.90 per week. Nos. 4 en 5. Twee naast elkander staande HUIZEN en ERVEN aan de Smalle Zyde van de Karnemelksloot te Gouda, met een grooten daarachter, Wyk R. Nos. 363 en 364, te zamen groot 8 Aren, 91 Centiaren. Het Huis Wyk R. 364 met den Tuin zijn ter stond te aanvaarden, het Huis Wyk R. 363 is verhuurd voor f 1.60 per week. No. 6. Een enkele jaren geleden gebouwd, gemakkelijk ingericht aan de Smalle Zijde der Karnemélksloot te Gouda, naast de vorige perceelen, Wyk R. No. 365. Verhuurd by de we^k voor f2.50. Nos. 7 tot 9. Drie HUIZEN en ERVEN in de Lemdulsteeg te Gouda, W\jk M. Nos. 167, 175 er. 177. Allen vertiuurd bij de week en wel No. 167 voor 9*<cents en de beide overige elk voor f 1.10. No. 10. Een HUIS en ERF in de Ro- baarsteeg te Gonda, Wyk M. No. 143. Ver huurd bij de week voor f 1.10. Nos. 11 tot 14. Vier HUIZEN en ERVEN aan de Singelstraat te Gonda, Wijk P. Nos. 384 tot 387. Allen verhuurd bij de week, elk voor f 1.60. No. 15. Een goed onderhouden HUIS, ERF en GROND in de Boelekade te Gouda, Wijk R No. 126. Verhuurd bij de week, met inbegrip der waterleiding, voor f 1 85. No. 16. Een onlangs goed gebonwd en goed ingericht HUIS en ERF en GROND daarachter, in de p. C. Bothstraat te|Gonda (het eerste in die straat van af den Graaf Florisweg, aan de rechterzijde) Wyk S No. 107. Terstond to aanvaarden. En Nor. 17 en 18. Twee naast elkander liggende perceelen BOUWGROND aan het water der Zeugstraat te Gouda, kadastraal bekend in Sectie C No. 2861, groot 55 Centiaren en Sectie C No. 2862,' groot 56 Centiaren. Terstond te aanvaarden. De perceelen zyn de laatste 3 werkdagen vóór den dag der verkooping van 10 tot 3 uren, en op dien dag van 9 tot 11 uren, te bezichtigen. Nadere inlichtingen geeft voornoemde No taris FORTUIJN DROOGLEEVER, te Gouda. voorwerpen van hout, ivoor, ijzer, steen, glas, porselein, aardewerk, enz. worden on breekbaar vastgelijmd met de werelberoemde Flacons met gebruiksaanwijzing Kleiweg No. 2, GOUDA. HET BESTUUR der GOUDSCHE VER EENIGING VOOR GEZONDHEIDSKOLO NIËN wenscht aan te besteden de inrichting van het Koloniehuis te Seppe, bestaande nit I. IJzeren Kimlerledikanten met toebehooren. II. Linnengoed voor de huis houding'. III. Glas- en aardewerk. IV. Keukengereedschap en ver dere artikelen. Uitvoerige inlichtingen te bekomen by Mevrouw J. P. v. d. VELDE-Smits, Peperstraat. Mevrouw J. HALEWIJN-Westenenq, Gouwe. Mejuffrouw M. B. BURGERSDIJK, Flu weelensingel. Inschrjjvingsbiljetten voor het geheel of elk nommer afzonderlijk worden ingewacht tot uiterlijk 5 JULI a.s. by Mevrouw J. P. v. d, VELDE, Peperstraat, terwyl do levering moet plaats hebben uiterlijk 25 JULI 1905. De Notaris H. GROENENDAAL te Gouda is voornemens, op MAANDAG 26 JUNI 1905, des voormiddags 11 uur in het Hotel „DE ZALM" aan de Markt te Gouda in het openbaar in ééno zitting te veilen en ver- koopen Een goed onderhouden met Kantoor, Loodsen, Tuin, en Open Terrein, waarin sedert verscheidene jaren de handel in en STEENKOLEN wordt uitgeoefend, alles aan en by elkander gelegen aan den BLEE KERSSINGEL Wijk R Nos. 265, 265a, en 266 te Gouda en strekkende van daar tot aan de Boelekade to zamen groot 489 Ma. De nos. 265 en 265a zyn gedeeltelijk ver haard aan den Heer A. VAN DER LAAN, voor f 2.40 per week. Het te veilene ter lengte van ongeveer 43 M. 85 cM. heeft aan den Bleekerssingel en aan de Boelekade eene breedte van ongeveer 11 M. 20 cM. en is door zyne gnnstige ligging aan vaarwater tot ander, industriöele inrichtingen bijzonder geschikte Breeder by biljetten. Betaaldag en aanvaarding 3 Augustns 1905 of vroeger. Te bezichtigen 3 werkdagen vóór den verkoop van 9—12 en van 2—4 nur en op den dag der verkooping van 9—11 nor. Nadere inlichtingen geeft genoemde Notaris GROENENDAAL te Gouda. bericht de ontvangst van eene prachtige colloctie van de nieuwste artikelen in gemonteerd met NIKKEL, en alle soorten Huishoudelijke Artikelen n gegalvaniseerd en geëmailleerd ijzer, VERDER ENZ. ENZ. adres voor alle soorten dan het tegenover de Kleiwegsteeg. Aanbevelend Alle reparatiën en aangemeten werk. Tn het VERLICHTING-MAGAZIJN TELEF. 117, zjjn voorbanden de nieuwste modellen Enorme keuze ylftcrlje geomuilleerdo deugdzaam en zindelijk. KOOKAPPARATEN, Waiidcoiiilbrru, Salon GasUleltjes en vorder alles wat tot het vak behoort. Aanbevelend, Aanlegger van Gas-, Water- en Spreekbuizen. (Men wordt verzocht op 't M tilt li te letten UIT MKT MaGIZIJN VAN QORINCHEM. Deze THEEEN worden afgele verd in verzegelde pakjes van vijf twee en een half en een Ned. one met vermelding van Nommer en Prijs, voorzien van nevenstaand Merk, volgens de Wet gedepo neerd. Zich tot de uitvoering van ge- eerde orders aanbevelende J. C. BIJL, voorheen J. BREEBAART Lz. met nevensstaand fabrieksmerk zjjn overal verkrijgbaar 1 i 1, Ook rechtstreeks en franco van de fabriek tegen inzending van postw. k f 1.00

Goudsche Courant | 1905 | | pagina 2