Een Baas, WASCIICOSTLMS BLEEEEBSKNECET. FBACHTNE KËÏËË» MANTELS, a im i:iiii;mi!:\ Verspreide Berichten. VERSCHRIKKELIJKE NACHTELIJKE FOLTERINGEN. Gemengde Berichten. Stadsnieuws. Rechtzaken. VOORLICHTING? Posterijen co Telegraphic BEURS VAK ROTTERDAM ONTVANGEN M/v/rs/rste* een Knecht, I hen daarop naar Kopenhagen, waar het ver volgens aan den ketting is gelegd hangende een onderroek. Het ongeval schijnt geheel en al de scbnld van den kapitein der Ancona, die zich vergisto. Er wordt overigens hulde gebracht aan de wakkere bonding van de bemanning van het Engelsche stoomschip by het reddingswerk. Duikers zijn in bet Hollandsche diep by Kopenhagen de plaats des onheil» bezig de lijken der ongelukkige knapen, die by de ramp het leven hebben verloren, naar boven te brengen. De Ancona is ook te Rotterdam geen onbekende. Het is een schip van 1245 ton, behoorende aan de reedery Jarr.es Uurrie Co. te Leith en vaart op Rotterdam, Ko penhagen en Hamburg. De Duitscho Rijkskanselier had een onder houd mot den heer De Bichourd, den Fran- schen gezant, over de Marokkaansche quaestie. Dit onderhond duurde zeor lang en had een vriendschappelijk karakter. De Agenco Havas," die een mededeeling over dit onderhond publiceert, zegt„Er is niet de minste reden om aan te nemen, dat do diplomatieke onderhandelingen geen nor maal verloop zullen hobbon. Het is mogelijk dat DuitBchland cei» soort teleurstelling on dervindt omdat Erankryk niet onmiddellijk en zonder voorbehoud zich voor do intorna tionalo conferentio verklaarde, maar Frank rijk heeft niet zulk een onverzoenlijkheid getoond, dat do besprokingen niet tot een overeenstemming kunnen leiden. „Frankrijk hoeft herhaaldelijk betoogd, dat de souvereiniteit van den Sultan onaan gotaBt moet blyvcn. Op dit punt kan dus geen twijfel bestaan. De onderhandelingen zullen dus worden voortgezet, en van Fran- rijks zydo mot den levendigen wensch, dat oen overeenkomst wordt verkregen- „Dit wordt ook in diplomatieke kringen waarschijnlijk goacht". Zoo luidt do offleieelo Fransche verklaring, na het onderhond van den Rijkskanselier met den Franschen gezant. Gisteren had te Parijs een onderhoud plaats tusschcn den Franschon minister president Rouvier on don Daitschon gozant, prins Radolin. Over dit onderhoud is nog niets naders bekond. Hot „Berl. Tageblatt" vorwacht echter dat het zal bijdragon tot vorbotoring van den toestand. I)e „Köln. Ztg." deelt over den stand der quaestio het volgonde mede Door de jongsto Fransche nota is do rego- ling van do MarokknariHcho quaostio feitelijk niet bovorderd, want do vervulling dor daarin uitgesproken Fransche wenschen wordt be lemmerd door hot feit, dat Duitschland er niet op kan ingaan zonder van zijn eigen vostgesteido program af to wykon. Dit program wenscht geen eenzijdigo regeling door Frankrijk en Duitschland, maar een gomoenscbappeljjkü regeling door do mogend heden, die op hot congros van Madrid ver tegenwoordigd waren. Nu heeft Rouvier in zijn nota die confe rentio niet gowoigord, maar ook niet aango- nomon. bit de nota van Havns blykt, dat Rouvier zijn laatste woord in dezo quaestie nog niet hooft gesproken, en dat hij bereid is hot Duitscho standpunt te nadoren. Hoo meer Rouvier, die tot dusver buiton de by- zonderhodon der buitenlandscho politiek stond, daarin doordringt, des to meer zal hij ervan overtuigd worden, dat het mogelijk is op de Duitsche wenschen in te gaan, zonder dat daarbij do trots of het aanzien van Frankrijk, behoeven te lijden. De herhaalde verklaringon van Frankrijk, dat hot do zolfstandighoid van den Sultan niet wil aantasten en de politiek dor open deur wil erkennon, maken oen goedon indruk, en het is van eon staats- mun als Rouvier te verwachten, dat het hom daarmede ernst is. Maar dan blijft het program bestaan, dat St. ltené Taillandier den Sultan van Marokko heeft voorgelegd, on waardoor Marokko in zulk oen afhankelijkheid van Frankrijk komen zou, dat de politiek der open deur door do macht der omstandighedon, ton nadeele van de mogondhedon zou worden verschoven. Om dit te vermijden acht de „Köln. Ztg." de conforentio do beste oplossing en het blad blyft hopon, dat Rouvier daarin zal toestemmon. Frankrijk Bij de behandeling van het scheidings- ontwerp gisteren in de Kamer deed Chabcrt een ondersteund voorstel om den goestely- ken te verbieden bniten de bediening van hun ambt de soutane te dragen. Do minister van eeredienst, Bienvenu-Martin, bestreed dit vodrstol als zijnde noodeloos machtsmis bruik. Hot werd dan ook met grooto meer derheid verworpen. De vooruitstrevende repabükeinsche groep in de Kamer heeft xich bij meerderheid van stemmen uitgesproken voor het principe van proportioneele vertegenwoordiging. Italir, De matroos Pozzi, die oit Venetië deser teerde en naar Weenen vluchtte plannen voor de kustverdediging meenemende, heeft zich in handen gesteld van de Weensche politie. Hy had de plannen te koop aange boden aan den generalen staf, hooge ma rine-autoriteiten en ten slotte aan een vreem den militair attaché Doch zonder gunstig resultaat. Griekenland. Het ministerie is thans als volgt samen gesteld Rhalli, minister-president, financiën en buitenlandscho zaken, Mawrosmichali, binnenlandsche zaken en oorlog, Boudouris, marine, Christopoulos, justitie, en Kaliphionas, eeredienst. In de Kamerzitting van Woensdag zal een motie van vertrouwen worden gesteld, doch men vreest voor den val van het mi nisterie. Rusland. Uit den Kaukasus wordt geschreven De Russische regeering is thans niet moer in staat de roovende en moordende horden van Tatare.n, aan wio zo als het ware zelf de moordtuigen in de hand heeft godrukt, in toom te honden. In Bakoe begonnen on der goedkeuring van den later vermoorden gouverneur Makadchidje do slachtingen en het daar gegeven voorbeeld vond navolging in een uitgestrekt gedeelte van den Kauka sus en van Transkaukasië, vooral in het gonvernement Eriwan. Weken lang zyn daar reeds afgryselyko tooneelon afgespeeld, maar de verschrikking is in de laatste dagen tcu toppunt gestegen. De ondervinding van een inwoner van Cothen Jeukende, benauwendo, dolniakende aam beien. Hoeveel slapelooze nachten hebben zjj U niet veroorzaakt 1 Welk een doodsangst gedurende den dag Tevergeefs hebt gy een groot aantal voor gewende middelen gebruikt en tóch be staat or een echt geneesmiddel voor, lees hetgeen oen Uwer landgenooton zegt: Do Heer W. van Rynsoedor, wonende te Cothen in Utrecht, deelt ons modi Ik heb reeds voel aangewend om te worden genezen van een onaangenaam iets, waaraan ik ge durende dertig jaren geloden heb, n.l. droge, uitwondigo aambeien. Ik heb hiordoor heel wat moeten doorstaan, zoowel door de jeu- king alb door de pyn on wat ik hier ook voor gedaan had, niets hielp. De goedo be richten omtrent Foster's Zalf gaven my aanleiding, hiervan een doosje te laten ko men cn ik kan U niet zeggon of ik m er verwonderd, dan wol meer gelnkkig was, toen ik, na tion dagen de zalf geregeld te hebben gebruikt, volkomen van myn onge lukkige kwaal genezen was. Waar ik kan, zal ik gaarne dit uitstekend geneesmiddel bekond maken. Ik ondergoteekondo vorklaar dat het bo- vonstaande waar is en machtig II het pu bliek te maken op elke wyzo die U goed dunkt. Verzoker U dat men U de èchto Foster's Zalf geeft, dezclfdo die do Heer van Rijn- sooder gehad heeft. Ze is to Gouda ver krijgbaar by do Heeren WOLFF Co., Westhaven 198. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel 4 f 1.75 voor één ot t 10.voor zes doozen. De poging van christelijke zydo te Am sterdam om do slachtoffers der staking van 1903 aan een bestaaii te helpen is mislukt. Het Brokken werk", >waar van indertijd k 't Sociaal Weekblad en Eigen Haard eln beschrijving heeft gestaan, is met Pinksteren opgoheven Vijf personen, die daardoor we der broodeloos werden, kwamen zich by de Maatschappij „Do Eendracht" aanmelden om op de soll&citantenlyst geplaatst te worden. Vior waren reeds vroeger, wegens gebrek aan werk, ontslagen. (Tel.) Omtrent een paniekje in den Dordtschen schouwburg deelt de D. Ct. bet volgende mede: Wannoer ooit alle elementen voor een pa niek bijeen konden zyn, dan was dit wel gisteravond het geval in den Schouwburg. Men stelle die zich voor. Opgevoerd wordt La belle Marseillaise. Gedurende het eerste bodryf breekt buiten een onweer losdoor de raampjes op den gang langs de loges ziet men van binnen uit de bliksemflitsen door de lucht schieten. Opeens een fel licht, op den voet gevolgd door een zwaren donderslag en op hetzelfdo oogenblik achter de coulissen in den schonwburg een zwaar dreunende slag (de voorstelling van het springen van een emmer buskruit, door de Parysche samen zweerders veroorzaakt om Napoleon op zijn weg naar de Opera te dooden welk geluid wordt nagebootst door een paar geweren in een ledige ton af te schieten) gevolgd door het tot op een nachtpitje uitdraaien der gas verlichting, een gloed van rood licht op den achtergrond van het tooneel en het verward heen en weer gedraaf van het Parjjsche straat publiek. Uit het schouwburgpubliek worden eenige kreten van schrik en angst gehoord een paar vrouwen vallen flauwtal van be zoekers staan op en roepen verward door elkaar „zitten bljjven, het is nietsen zooal meercommissarissen der Schouwburgver- eeniging loopen naar verschillende punten en laten daar hun waarschuwende stem hooren ook de actears op het tooneel trachten het verschrikte publiek tot kalmte te brengen, maar by dat al wordt het meest tot kal meering dienstige verzuimd, nl. het gaslicht dadelijk op te draaien. Eindelijk komen echter de gemoederen tot bedaren men ziet dat er niets gebeurd is en bet spel kan worden hervat. Zooals vanzelf spreekt, is het gerucht van bet feitelijk onbeduidende voorval al spoedig door de stad verspreid, voortdurend aango dikt, zoodat in de koffiehuizen en draaimolens weldra verteld werd, dat de halve schouw borg was lecggeloopen en wat daar bybe- hoort. Een feit is het echter, dat niemand ook maar het miaste letsel heeft bekomen en alleen een paar zenuwachtige vrouwen buiten de zaal zijn gebracht om tot kalmte te komen. Het Utr. Nwsbl. verneemt, dat zich te Utrecht een geval van Genickstarre heeft voorgedaan mot doodelijkcn Uit Wassenaar meldt men Gistermiddag is hier gedurende een hevig onweder een Brabantsche grasmaaier door den bliksem getroffen en gedood. Zyn met gezel geraakte bewusteloos, maar later zijn zyn levensgeesten weer opgowekt. Naar de Berlynsche „Lokal-Anzeiger" ver neemt, zullen van 1 October af in Pruisen geen militairen moer als posten voor ge vangenissen gebruikt worden- De autoriteiten hebben ingezien, dat den soldaten het baantje van gevangenisbewaker niet meer voegt De gevangonisdistricten zullen voortaan zelf door eigen boambten in den postendienst moeten voorzien. Uit Londen wordt geschrevenAls een aardig staaltje waarop de mode in do wereld komt, geldt de witte hoedrago op de wed rennen te Ascot. Deze worden vooral door de grooto wereld in Engeland bezocht en vormen tevens een goede gelegenheid voor de dienaren der mode, om hare talenten ten toon te spreiden. Ook do Koning is een trouw bezooker in de Ascotweek. Verleden Donderdag had hy don voor do hoedenfa- brikanten gelukkigen inval om met een witten boogen hoed in plaats van den traditioneelen zwarten op do wedrennen te verschijnen. Vrijdagmorgen vroeg bestormden allen, die naar den laatsten smaak gekleed wilden zyn, de Londensche hoedenmagazynen. Velen gingen echter ongetroost heen, daar de win keliers nog niet op den nieuwsten gril ge rekend hadden. Doch te Ascot was de uit werking van 't goede voorbeeld reeds, of schoon op kleine schaal, zichtbaar. Eenige dagen geleden word te Breda onder hevig verzet een man gearresteerd, die wegens dronkenschap, door de politie was aangehouden. Hy had den agent die hem wilde arresteeren met een mes verschil lende wonden aan het hoofd toegebracht en een tweeden agent lichter met zyn wapen verwond. Thans evenwel is door vyf bur gers en een officier by de rechtbank een protest ingediend tegen do wijze, waarop de eerste politieagent den arrestant behan delde. Het protest vermeldt dat de politie agent den man zoo barbaarse!) mishandelde, dat het hoewel niet verschoonbaar, dan toch verklaarbaar is dat de arrestant in blinde woede van zijn mes gebruik maakte. Nederlanscbe Spaar- en Incassobank te Amsterdam. In de gister onder voorzitterschap van den President-Commissaris Mr. N. A. M van Aken gehouden Algemeene Vergadering van Aandeelhouders dezer Naamlooze Vennoot schap word het verslag door de Directie uitgebracht. Daaruit bleek dat na aftrek der royemen ten op 31 December 1904 van kracht waren 3609 contracten. De Balans en Winstrekening werden goed gekeurd. Directie en Commissarissen gede chargeerd wegens het gehouden beheer on toezicht en besloten dit jaar nog geen divi dend uit te keeren, doch de posten Meubi lair ad f 899,69 en Materieel ad f 1183,64 geheel te amortiseeren en het saldo winst ad f 211,03 te bestemmen voor afschrijving op Oprichtingskosten. De aan de beurt van aftreding zijnde Commissarissen de heeren Mr. A. C. Maas Gee8teranos te 's Hage en Mr. Dr. B Baron Mackay te Haarlem werden met algemeene stemmen als zoodanig herkozen. Een dokter te Tilsit in Pruisen, heeit bii uiterste wilsbeschikking een bodrair v.nn 1 150.000 vermaakt voor het geven van rentelooze voorschotten aan in de medicijnen 8tndeerende jonge dames. Zondag-avond laat, terwijl de regen bü stroomen neerviel, bleken er op een balken van een tram op den Dam te Amsterdam meer personen te staan dan het reglement veroorlooft. Maar niemand wilde erkennen, de laatstgekomene te zyn. De politie kwam er by "te pas, maar kon de kwestie ook niet oplossen enzette toen al de passagiers van het balkon in den regen. De Java-Bode" meldt Onlangs werd op de politierol gebracht een inlandsche meid, in de wandeling Si Non geheeten. Haar glanstydperk als dansmeid had haar by velen gekend gemaaktzy was iu haar goeden tyd de twistappel van do zijnen naijverige minnaars geweest. Nu was dat alles voorbij en kwam zy op minder fraaie manier aan den kost, getuige hot feit dat zy voor den politierechter verschijnen moest wegens diefstal ten nadeele eenor Chineesche vrouw. „Dank a, mynheer," zei zo, „daar kom ik niet in. Ik ben geen inlandsche, maar oen Earopeesche, en ben a dus geen verantwoor ding schuldig". „Wat is dat? En je bent hier al meermalen gestraft." „Ja, ik loop er ook niet mee te koop, dat ik van blanken bloede ben, maar ik heb geen last, bier langer tusscben al dit schorriemorrie te zitten Hier hebt u mijn geboorteakte, hier mijn doop akte en hier de fotos van myn vader en moeder." En 't was zooSi Non wés een Earopeesche en verhuisde met haar zaak naar den Raad van jastitie. Door den gemeenteraad van Grootegast werd onlangs besloten, het sluitingsuur voor tapperyen en herbergen op Zondagen te ver vroegen en te bepalen op 2 nur des namid dags. Da burgemeester achtte dit zeer in strjjd met de belangen der ingezetenen, niet alleen van do kasteleins, doch tevens van alle an dere neringdoenden, omdat op Zondagen het bezoek van ingezetenen van Groningen en omliggende gemeenten per fiets en per ry- tnig soms zeer groot isen, zoo oordeelde de bargemeester terecht, na men na 2 aar alle herbergen en koffiehuizen gesloten zon vinden, zou men de gemeente Grootegast niet meer bezoeken. Hy weigerde dan ook, het raadsbesluit ten aitvoer te brengen, en vroeg aan Gedepu teerden, het aan de koningin tor vernietiging voor te dragen. Gedep. Staten vereenigden zich met het gevoelen van den bargemeester en verzoch ten aan den minister van Binnenlandsche Zaken, te bevorderen dat het raadsbesluit werd vernietigdmaar de miiiister schijnt een andere meening toegedaan en heeft geen termen gevonden, het raadsbesluit ter ver nietiging voor te dragen. GOUDA, 28 Juni 1906. By de heden gehouden herstemming werden uitgebracht in het le district 1046 stemmen 2e 881 3e 1018 De nitslag zal hedenavond worden bekend gemaakt per bulletin. VERGADERINGvan den GEMEENTERAAD op Vrijdag den 30 Juni 1905, 's namid dags half twee nur. Aan de orde 1. De samenstelling der stembareaux voor de verkiezing van leden van den Ge meenteraad. 2. De rekening der d.d. Schutterij over 1904. 3. De benoeming van a. een marktmeester van de groente- en aardappelmarkt. (Ing. St. No. 56). b. een wachter van een brag over de Raam (Ing. St. No. 57). 4 Het voorstel tot oninbaarverklaring van eenige aanslagen in de plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1904. (Ing. St. No. 58). 5. Het voorstel om ten behoeve van den dienst 1905 te beschikken over een deel van het vermoedelijk saldo der gemeente rekening over 1904. (Ing. St. No- 59). 6. Het voorstel om den heer E- J. van der Heijden vergunning to verleenen een aan do van Beverninglaan aansluitender. weg aan te leggen. (Ing. St. No. 53). 7. De vooratellen betreffende het personeel der Ambachts-avondschool. (Ing. St. No. 56). 8. De voorstellen betreffende den Cursus voor de hoofdacte. (Ing. St. No. 62). 9. Het voorstel tot het na wijziging opnieuw vaststellen der Verordeningen op de hef fing en de invordering van schoolgeld op de Bnrgerscholen (Ing. St. No. 63). 10. De reclames van L. Binnendijk, G*. Lie- pelt, M». H». Jt. Strnyf, A. J. IJsselstyn en Co., M. Peeters Jz. en M. J. Ooster ling tegen hunne aanslagen in het Ver gunningsrecht. Aan de Raadsleden zyn de volgende inge komen stukken toegezonden Gonda, 20 Jani 1905. De Vereeniging van Rijnsteenfabrikanten, gevestigd te Woerden, heeft zich tot Uwe vergadering gewend mot het verzoek in de krachtens de Woningwet vastgestelde of vast te stellen Boow- en Woningverordening voor den bouw van balkdragende en andere moren met betrekking tot hunne dikte geene hoogere eischen te stellen dan in haar adres in verband met de afmetingen van den Rynsteen worden aangegeven. Naar aanleiding daarvan hebben wy de eer op te merken, dat volgens Art. 68 der alhier van kracht zijnde Bonw- en Wo ningverordening balkdragende muren geene meerdere dikte behoeven te hebben dan door de adressanten met het oog op hun fabri- caat wordt gewenscht. De eischen voor niet- belaste binnen muren gesteld zyn iets strenger doch kannen by eene eventueelo herziening van de Verordening wellicht worden ge wijzigd. Wy hebben de eer Uwe vergadering voor te stellen den inhoud van Art. 68 der Bouw- en Woningverordening dezer Gemeente ter kennis te brengen van de adressanten en daarby te voegen de mededeeling, dat wanneer het artikel mocht worden herzien, op hunne bolangen zooveel mogelijk zal wor den gelet. Gouda, 20 Juni 1905. By de behandeling door den Raad van de ont verp-begrooting der gemeente voor het jaar 1905 is een boslait om over het voort bestaan van den Cursus voor de hoofdonder- wijzersacte ook na hot loopende, met Sep tember a.s eindigende schooljaar nader te beslissen slechts genomen nadat was uitge sproken dat by voortzetting van den cursus tevens zou worden overgegaan tot eene ver hooging van het schoolgeld naar men zich voorstelde tot f 40.— 's jaars om te gera ken tot eene vermindering der ten laste der gemeente blijvende kosten van deze onderwijsinrichting. Nu met de afsluiting van het dienstjaar 1904 is aangevangen blijken de uitgaven voor den Cursus in dat jaar te hebben bedragen f 1679.75, terwijl do schoolgelden opbrachten f 789.50, zoodat de gemeente heeft bijgepast f 890.25voor het jaar 1905 zyn de uitgaven geraamd op f 1730.en de schoolgelden van 34 deelnemers op f 850.—, en is het tekort dus begroot op f 880.—, maar in werkelijkheid bedraagt het aantal deelnemers slechts 31wordt het verschil voor 1905 derhalve reeds grooter dan ge raamd was, voor 1906 zon de verhouding zeker nog ongunstiger zyn. I)e gemeente' heeft ongetwijfeld belang bij den Cursns, maar in veel aanzienlijker mate worden daardoor gediend de belangen der deelnemers, van wie tot nog toe slechts een bescheiden geldelijk offer werd gevraagd. Kan eene bestendiging van den Cursus gedurende oog twee jaren en de voor de gemeente daarmede gepaard gaande vrij belangrijke uitgaaf dan ook wel gerecht vaardigd geacht worden, zoo komt ons toch eene verhooging van het schoolgeld alleszins billijk eu gewenscht voor. De mogelijkheid eener matige verhooging behoeft niet te worden betwijfeld en wordt trouwens erkend door den Directeur, die echter meent dat, in verband met de financieele draagkracht der deelnemers, het schoolgeld niet hooger dan f 32.— 's jaars zal kunnen bedragen. Ons met zijne meening vereenigende hebben wy thans de eer den Raad in overweging te geven artikel 1 der „Verordening tot hef fing van Schoolgeld voor den Cursus, ter opleiding van onderwijzers en onderwijzeres sen voor het examen ter verkrijging der acte van bekwaamheid als hoofdonderwijzer en hoofdonderwijzeres (Gemeenteblad No. 134) te wijzigen en daarin de woorden „vyf en twintig galden" te vervangen door „twee en dertig galden" en verder te besluiten dat de Cursns wederom gedurende twee jaren *al worden voortgezet. Gouda, 20 Juni 1905. Volgens artikel 5 van de Verordening van het Schoolgeld op de Bnrgerscholen dezer gemeente moeten de aanslagen van het primitief of voljaars kohier worden voldaan in acht gelijke termijnen, waarvan de laatste twee vervallen op 30 Jani en 15 Angastas. In verband met de tasschen beide data vallende zomervacantie geeft deze bepaling aanleiding tot veelvuldige belastingontdui king het belang der gemeente eischtderhalve dat in de vervaldagen der belasting eenige verandering wordt gebracht. Wenschelyk is voorts eene verduidelijking van artikel 10 dier Verordening. Wijziging der invordering»-verordening brengt, ingevolge het tweede lid van artikel 235 der Gemeentewet, mede dat ook de heffingsverordening opnieuw aan de Ko ninklijke goedkeuring moet worden onder worpen. Wy hebben mitsdien de eer den Raad voor te stellen lo. artikel 5 der Verordening op de in vordering van het Schoolgeld op de Burger-1 scholen der gemeente Gouda (Gemeentebltfif No. 145) te wyzigen en te doen luiden „De aanslagen van het primitief kohier „moeten worden voldaan in acht gelijke „termijnen, vervallende op 15 September, „31 October, 15 December, 31 Januari, 15 Maart, 30 April, 31 Mei en 15 Juli. „Wanneer de uitreiking der aanslagbil jetten niet „voor 15 September heeft plaats „gehad vervalt de eerste termijn te gelijk „met den tweeden termijn en zoo vervolgens." 2o. het tweede lid van artikel 10 dier Verordening te doen luiden „Door den Raad kan vermindering van „schoolgeld worden verleend by overlijden ,of financieelen achteruitgang van aangesla- „geuen en bij het door een kind verlaten der „school. 3o. artikel 7 der Verordening op de heffing van schoolgeld op de Bargerscholen der gemeente Gouda te doen luiden Deze verordening treedt in werking den 16n Augustus 1905, met welken datum ver valt de Verordening van 4 Juli 1902, No. 16a. 4o. de beide Verordeningen daarna op nieuw vast te stellen. By het eindexamen van het Gymnasium alhier zijn heden geslaagd P. D. Brunger, A. S. Hoogstra, J. G. A. Kattenbusch, E. M. B. Kortenoever en P. Kruyt, allen voor getuigschrift A. Afgewezen 2. Door den Directear-Generaal der Staats spoorwegen is een eervolle vermelding toege kend aan de Heer H. De Haas. hoofdcon ducteur te Gouda. De heer A. Ketel, lid van den gemeente raad te Moordrecht, zal zich bij de a. 8. gemeenteraadsverkiezingen wegens hoogen leeftijd niet meer herkiesbaar stellen. In de smederij van H- Derks, te Oude water, heeft een gasontploffing plaats gehad. Door een lek in de leiding, die door een kelder liep, waarin steenkolen waren ge borgen, bad zich onder do kolen bet gas opgehoopt. Bezig zynde met smeden, kwam een vonk in aanraking met het ontsnapte gas en volgde een hevige knal, die, hoewel goen brand veroorzakende, het hoofdhaar van een der knechts verzengde en een an dere de luikea van den kelder op zyn li chaam kreeg, terwijl aan do achterzijde der werkplaats alle ruiten werden stukgeslagen. Door de Arrocdissements-Rechtbank te Rotterdam werden gisteren o.a. de volgende vonnissen gewezen C. T- Van W18 jaar, arbeider to Wad dingsveen, wegens mishandeling tot f 10 boeto sub 10 dagen hechtenis. S. De D., 51 jaar, timmerman te Krim- pan aan den IJsel, wegens eenvoudige be- leediging tot f 5 boete sub. 5 dagen hechtenis. INGEBONDEN. Aanplakbiljetten melden ons het stopzetten van de Amstelsaikerraffinadery. 's Is een gevolg van onzen vrijen handel zeggen de tariefwetvoorstanders. 't Is juist omgekeerd. Wy hebben reeds een suikerbelasting van f 27.per 100 K.G., die oorzaak is dat wy totaal geen export hebben van suiker werken als drops, fondants, pepermunt enz. zelfs niet naar onze eigen koloniën. Wat een exporthandel in suikerwerk be- teekent, toont ons Engeland met zijn vrijen handel. Daar zijn snikerwerkfabrieken met meer dan 2000 werklieden. Het snikerver- bruik is daar dan ook met inbegrip van die export, percentsgewijze 5 maal zoo groot als bij ons. Ware dit niet zoo er was levens vatbaarheid voor de Amstelraffinadery ge weest nog wel voor nieuwe fabrieken erbij. Om in die richting te werken hebben wij den anti-saikeraccynsbond zien ontstaan. T. D. G. Amsterdam, 27 Jnni 1905. Volgens het Weekblad van de Commissie- bank zyn in de week, geëindigd 27 Jani, door tasschenkomst dier bank verhandeld de navolgende minder coarante fondsen: Aand. Hollandsche Hypotheckb. (20 pCt. gestort) 160 pCt. Landbouw My. Tjiseureuh 50 5 pCt. Pref. aand. Utrechtscho Beetwortelsnikerfabriek 75 Aand. Fransch Hollandsche Olie- fabrieken Calve Delft Ex Dividend 130 Koninkl. Weefgoederenfabr. -v. v.h. C. T. Stork Co. 180 4 pui Oblig. Electrische Spw. Mij. 93 Aand.y Amsterdamscb Wostclyk Entrepot 100 |>CtJOblig. My. tot exploitatie van Tramwegen 52 Aand. Expl- My. Scheveningen 50 5 pCt. Oblig. (Hyp) Bouwgrond My- Nieuwerschie 40 Aand. Amsterdamscbe Brand As surantie Compagnie (25 pCt. gestort) 160 Brand Maatschappij to Am sterdam (50 pCt. gestort 110 Hollandsche Brand en Le vensverzekering Sociëteit 50 pCt. gestort) 115 Maatschappij tot exploitatie van Waterleidingen in Ne derland 86 Tilburgsche Waterleiding Maatschappij 75 3Vi Oblig. Provincie Friesland 98 Opr. aand. Javascho Cultnnr My. f 80,-- My. tot exploitatie der Suikerfabriek Kalibagor - 169,-- Exploitatie My. Sche- veningen 60,— 4 pCt. Oblig. Vereoniging tot Chris telijke Verzorging van Krank zinnigen en Zenuwlijders in Nodorland 93 pCt. 31/» pCt. Oblig. Gcmeentr Bergen op Zoom 96'/* Het telegraafradicaal is toegekend aan den klerk der posterijen en telegrafie H. I. Doeleman. Benoemd: 16 Jnni, tot adsistont te Rotterdam, B. J. van Stapele, tluins zaal wachter aldaai-1 Juli, tot commies der tele grafie 4de klasse, de tydelyke beambten by den telegraafdienst U. Jansen, B. J. Wind- sant en A. Frögertot telegrafist, de tyde lyke beambte by den telegraafdienst C. K. E. van den Berg tot klerk der telegrafie lste klasse, de tydolyke beambten by den telegraafdienst C. G. Soomann, A. C. van Ham, C. Mabesoone, G. Cenyn, W. Mulder, G. M. C. Verschoor en R. van Gaaien tot klerk der posterijen en telegrafie lste klasse, de tjjdelyko beambte by den telegraafdienst A. de Leeuwtot buitengewoon geëmploy eerde by de Rijkstelegraaf, de tydelyke op zichters der telegrafie B. Schild en L J. Hardeman, de tydelyke beambten by den telegraafdienst R. A. van do Wint, B. W. van Dykman, J. W. Brinck, H. Pals, R. Ra demaker, A. Mogendorif, E. W. van den Burgb, G. M. Baron van Utenhove, A 8. P. van Trotsenburg, M L. Oetolmans, H. F. W. Libosan, J. T. J. van Wessein on J. C. van Oostveen en de tydelyke lynwachter der telegrafie C. E. Geerling tot brievengaarder te den Dongen, de postbode A. Cooymans, te Velden, de postbode G. Kroonenberghs, te Ewyk, de postbode N. Hendriks en te Stramproy, de brievenbesteller te Maastricht, J. M. Stevens16 tot brievengaarder te Liassel, C. A. Hendriks en te Foxhol, de postbode Q. J. Vos. Verplaatst: 16 Juni, de commiezen der posterijen en telegrafie 4de( klasse C. Koen, van Groningen (telegraafkWoor) en H. Schipper, van Amsterdam (póstklhatoor), beiden naar Utrecht (telegraafkantoor)) mej. F. Oppenheimer, van het bypost- en Tele graafkantoor „van Eeghenstraat" naar het bypost- en telegraafkantoor „Linnaousstraat" te Amsterdam on T. A. Dykstra, van bot bypost- en telegraafkantoor „Linnaeusstraat" naar bet hoofdpostkantoor te Amsterdam de klerk der posterijen en telegrafie 2de klasse T. Brouwer, van Amsterdam (tele graafkantoor) naar Wormerveer; 1 Juli.de klerken der posterijen en telegrafie lste klasse O. J. G van der Slays, van Haarlem (postkantoor) naar Amsterdam (telegraaf kantoor), H. Heemstra en H Schatter, beiden van Groningen (postkantoor) naar Dokkum en G. H. Hoornsma, van Groningen (post kantoor) naar Amsterdam (telegraafkantoor Eervol ontslagen, op verzoek 16 Jali, de hoofdcommies der telegrafie W F. H. Bron- ner te 's Hertogenbosch 1 Aug. de direc teur var. hot spoorwegpostkantoor no 2 to Rotterdam, J. A. Teljer de hoofdcommies der telegrafie J. H. Jansen te Amsterdam. Eervol ontslagen25 Mei, de telefoniste C Ree te Amsterdam Overleden: 11 Juni, de brievengaarder tc Megen, M. van Heivoort. ZATEBDAÖ :j JUNI. L.K. II. h Staatsletnimjen Portugal. Oblig. 3o Serie fr. 050 3 59*/1# Oblig.3o Serie fr. 2500 3 59s/,4 - RusLASD.Iwang Dombr. Obli gation 4'/» 96» 4 Azie. Japan Obligatien 1899 4 74"', 747 Columbia. Geconsolideerde Bni- tenlandsche Schuld. Recepis. L. 100 1> 24Vu - Hypotheek- Manken Pandb. idem idem 4 99 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101S/J# Pandb. Rotterd. Hypb. 3'', 977/„ Pandb. Standaard Hypb. 4' 100' 9 Pandb. Stedelijke Hypb. 4 99"/* Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 100 Pandb. Westlundsche Hypb. 4 1001/, Pandb. Znid-Holl. Hypb. 4U97 Pandb lo Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 4 Va 100l/a Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 9.9s 4 Pandb. Ned. Scheep^Hypb. 4'8 101 Bewijzen van Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank f 96% Pandb. Bataafsche Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ncd. Hypotheek brief bank 4 99s 4 Pandb. Hollandsche Hypb. 4 99s/» - Pandb. Nationale Hypb 3'/ï 98s/, Pandb. Ged. Hypotheekbank te Veendam 4 100 SpoQrweyleen ingen talie. Oblig^Zuid-Italiannsche Spw.-My. A.HN^ 367'/» Premiéleen ingen bisLOiB. Loten Stad Antwerpen^ 1887 2' B 102' - Scheepvaart- \1 aat*ch(ippijen- Aand. Holland-Gulf Stv.-My. 36 Diversen My. tot Expl. Laan van Mecrdervoort 1902 89'/a •- een groot assortement iAHNEN cn 'andere genres en HLOVSEN worde^ tot veel verminderde pryzen aan geboden. Aan de Stoomwasschery „DE RIJN STROOM" te Wc >BKDKN, wordt voor terstond gevraagd met Bpoelen en doorhalen bekend. GEVRAAGD op eene Sloomwasscherjj weekloon f 12.— Aanbiedingen mot getuigschritUin iu te zonden franco lettor li. X., Alg. Adv. Bur. A. OK OA MAK Az., Amsterdam- Ift.Êi'iiB't'% Co., Boomgaard A. DANIELS Wapeningen. Verz. franco een mandje br». 5 Kilo na ontvangst van postw. a f t.SO. Hei bertt, oD*chadeJyk«Ar cn ff» makkelykcte poetsmiddel voor Heeren I en vooral dames en Kinderschoenwerk. I.. te de Appretuur van C. M MUIIer k Co Berko, Beeth-Str 14. Alen Jett» goeé lUtVA op naam en fabrieksmerk.— tatryhu' kyi Heeren WlekeNeri In iekee««erk, «eleeter»*, •eaerjeeen.na^«eMrtei-0evetkyi W.OerSewaee, Anrtwe

Goudsche Courant | 1905 | | pagina 2