u MANTELS, GOSTUIES, BLOÏÏSEN KtINTOOIC. 011 Metaalpootsextract Buitenlandscb Overzicht. Klanken uit Schoonhoven. Stadsnieuws. BEURS VAN ROTTERDAM Veemarkt te Rotterdam. ALLE - en ROKKEN AOVKRTENTIEN IS80. 17 Juli. 1905. gaarne geplaatst. worden, bereid om den weg der demo cratie op te gaan en ook tekunnen Renter seint uit Tokioyen 12en Juli versloegen de Japanners dl Russen by Davlin op Dachalin en namen zy vyf kanonnen met 80 gevangenen. De verliezen der Russen bedragen ongeveer 1G0 man, die der Japan ners zeventig. De Russische toestanden en de daarnit voortvloeiende onmacht van de Russische regeering heeft een merkwaardige uitwer king op het Balkan-schiereiland. De Porte, die in de laatste jaren, aarzelend en met tegenzin weliswaar, maar onder voortdurende vrees voor Ruslands groote macht alle Rus- sisch-Oostenryksche voorstellen betreffende de regeling der Macodonische quaestie aan nam, begint thans die vrees overdreven te vinden. Het prestige van Rusland moet wel gedaald zijn, dat de Sultan zoo durft op te treden, en toelaat dat in de Turksche pers afkeurend over den toestand in Rusland wordt gesproken. Dat is al begonnen voordat op de „Potera- kin" muitery uitbrak. De Turksche sensuur liet ongestoord toe, dat de bladen allerlei artikelen over Russische toestanden overna men uit Europeesche bladen iets wat vroeger verboden was. Onder den indruk van (Te mogelijkheid, dat de „Potemkin" don Bosporus zou kun nen forceeren, werden de forten aan de zeo- engte opnieuw bewapend. En thans wordt krachtig gewerkt aan de uitrusting van die forteji cn van een paar moderne oorlogs schepen in de Zwarte Zee. De protesten van den Russischen gezant wordeü eenvoudig ter zjjde gelegd. Woensdag verzond do Potte aan de mo gendheden een nota, waarbij de instelling van de internationale financieele commissie tot regeling dor financiën in Macedonië be slist geweigerd werd. Dit staat, zegt de „Frankf. Ztg." eveneens in verband met den achteruitgang van Ruslands invloed in Kon- stantinopel. De Porte beweert thans, nadat zy eenige maanden geleden de instelling dier commis sie bad goedgevonden, dat zulk een commissie in strijd zou zijn met de begrippen van Turk sche souvereiniteit, en dat de instelling veel verder zou gaan, dan bedoeld was bij liet program van Mürzsteg. De Porte poogt verder uiteen te zetteft, dat de commissie onnoodig is, dat de Turksche regeoring in overleg mot de Ottomaansche bank wel voor de financieele reorganisatie zal zorgen zy hoopt dat de mogendheden zich met deze inzichten zullen vereenigen. Dat had de Porte voor twee jaren niet durven doen, zegt het „Berliner Tageblatt." De opstandf op> $reta maakt tengevolge van de eigenaardige toestanden op het eiland en de omstandigheid, dat Rethyrao door Russische en Kandia door Engelsche troepen bezet is, betrekkelijk weinig vorde ringen in het centeum. De oproerige bewe ging vindt het meeste voedsel in het westen. Door do in de Kretensische territoriale wa teren aanwezige oorlogsschepen worden de maatregelen, om den invoer van wapenen tegen te gaan, tot welke de consuls-generaal der groote mogendheden op 3 Juli jl. be sloten, reeds toegepast. Deze schepen hebben in opdrachtniet-verdachte schepen slechts in het oog te houdenby verdenking de schepen te doen onderzoeken door de be manning van de oorlogsschepen indien con trabande aan boord wordt ontdekt het schip op te brengen naar een haven met een internationaal garnizoen, of beslag te leggen op do smokkelwaar en de scheepspapieren. De consuls der groote mogendheden heb ben besloten nogmaals een oproep te pabli- ceeren, waarbij de Kretensers worden aan gemaand de wapenen neder te leggen en mede te werken tot biunenlandsche hervor mingen. Delbeke, de Belgische rapporteur voor het wetsontwerp op dén doorsteek van de Schelde, heeft eergisteren de tegenstanders van de voorgestelde militaire maatregelen teleurge steld. Antwerpen is de eenigo stad van België, betoogde hij, die goed in staat van verdedi ging kan worden gesteld. Het is de laatste toevlucht als het er op aankomt onze onaf hankelijk te verdedigen. Een vesting moet Antwerpen blijven, maar de tegenwoordige vestingwerken knellen de stad en verstikken haar. De voorgenomen verdedigingswerken zullen Antwerpen beschermen tegen een be schieting en tegelijkertijd behoudt de stad de noodigo ruimte om zich uit te breiden. Een van beiden, de Kamer moet het toe vluchtsoord, het laatste bolwerk, dat Antwer pen zijn kan, opgeven, of zij moet het nieuwe plan aannemen. Geen regeering zou er voor te vinden zyn, de tegenwoordige forten af e breken zonder er iets voor in de plaats te stellen. Delbeke was ovortnigd, dat de nieuwe verdedigingslijn geen vergrooting van het leger noodzakelijk zou maken. België kan thans over 180,000 man beschikken en dat is voldoende. Voor deze bewering beriep de rapporteur zich op het gezag van den minister van oorlog. Als ik niet de over tuiging had, dat de nieuwe vestingwerken geen uitbreiding van het leger noodig maak ten, zei Delbeke, zou ik zelf tegen het ontwerp stemmen. Dat zullen we onthouden, riep do socialist Terwagne. Aan de meening van vele officieren, die overtuigd waren, dat vergrooting van de getalsterkte van bet leger het noodzakelijk gevolg zoa moeten zyn van de nieuwe ves tingwerken om Antwerpen, aan die meening hechtte Delbeke weinig waarde. Ik heb nog nooit een monnik gezien, zei hy, die zyn klooster niet wilde verryken, en nog nooit een officier ontmoet, die de getalsterkte van het leger voldoende vond. De monniken en officieren zyc doordrongen van corpsgeest. Het debat over den doorsteek en de ves tingwerken zal 26 Juli worden voortgezet. Villaverde is gistermorgen in Spanje over leden. Nog maar enkele weken geleden was hy afgetreden als minister-president. Men hoorde toen niet spreken van een geschokte gezondheid. Het bericht dat hy ernstig ziek was, is nog maar ocnige dagen oud. Villa verde behoorde tot de conservatieve party, evenals Silvela, die hem voor korten tyd in den dood is voorgegaan. In de politieke wereld bekleedde de thans overleden staats man een zeer eigenaardige positie. In het buitenland, vooral in financieele kringen, was er misschien geen Spanjaard, met wien men zooveel ophad. En dat is geen wonder. Villaverde was voor alles financier. Voorop zyn programma stond altjjd de verbetering van den ecunoraischen toestand van Spanje. Een deugdelyk muntwezen vond hy dan ook voornamer dan een deugdelijke vloot. Van Villaverde hoopte de handelswereld, dat hy aan Spanje een standvastigen buitenlandsche wisselkoers bezorgen zou. Het is hem niet mogen gelukkeg. In de Cortes had Villa verde slechts eeft kleinen aanhang. Zonder de andere fractie van de conservatieve par ty, die thans Maura tot leider heeft, kon hy slechts op een klein groepje getrouwen rekenm. Toen hy in Januari 1.1 tot het ambt van minister-president was geroepen, heeft hy het dan ook een halfjaar kunnen uithouden door na te laten de Cortes bijeen te roepen. Zonder Cortes kon hy regeeren, maar met Cortes niet. Zyn met zorg uitge werkte begrooting voor 1906 wilde de Cortes niet in behandeling nemen, toen hy In Juni zich in '8 lands vergaderzaal vertoonde. De volksvertegenwoordiging was niet van hem gediend. Met hem verdween de conservatieve party van bet kussen. Na ruim 14 dagen aan het bewind te zyn heeft ook het nieuwe, liberale, ministerie al een cüsis doorgemaakt. Spanje heeft in de laatste jaren vele van zyn bekendste jtaatsmannen verloren. Verspreide Berichten^ Frankrijk. Het doel tusscben de senatoren Pre- vet en Delpech, op touw gezet naar aan leiding van verschil van moening inzake de amnestie-wet, is afgeloopen met een wei nig beduidende prik in Prevet's hand. Hiermede schijnt nog niet aan de „eer" voldaan te zyn, want de heeren hebben zich niet met elkander verzoend. Beluik. Naar wordt gemeld, zal de commissie voor bet Congo-onderzoek tegen het einde van de volgende maand haar rapport by den koning van België indienen. Engeland. Lord Llandaff, een der Katholieke pairs, heeft bij het Hoogerhuis ingediend een ontwerp tot wijziging van de verkla ring van den souverein by de troonsbestij ging, die den Katholieken ergernis geeft. De tekst van dat ontwerp is Vrijdag openbaar gemaakt. Wordt dit ontwerp wet dan zal de koning in het vervolg by de aanvaarding der regeering verklaren, dat hy een getrouw lid is der door de wet in Engeland gevestigde Hervormde Kerkdat hij gelooft, dat de artikelen en formu lieren der kerk in overeenstemming zyn met God's wetten en dat hy zal handha ven de wettelijke bepalingen, die Protes- tantsche troonsopvolging verzekeren. Rusland. De rechtbanken te Odessa hebben uit spraak gedaan over 103 personen, beklaagd van diefstal, plundering, brand, oproer enz. gedurende de laagte incidenten aan,da ba- ven. Zy spraken® bij gebrek aan bew\js 74 personen vrij hoewel zjj zeker schuldig wa ren. 28 kregen 6 weken gevangenisstraf. Dit vonnis wordt beschouwd ais een pro test tegen de militaire rechtbanken en het bureaucratisch bewindbet bewjjst bet toenemende conflict tusschen de regeering en het stadsbestuur. De bevolking keurt zelfs de vrijspraak van misdadigers goed, alleen omdat die vrijspraak de gehate bureaucratie een slag in 't aangezicht geeft. De regeering heeft aan de Roemeensche regeering dank betnigd voor haar medewer king bij de overgaaf van de „Potemkin". Spanje. De ministerraad nam Vrjjdag het ontslag van den minister van financiën aan. Reeds gaf de afwezigheid van den minister een officieele bevestiging van zyn ontslag. Italië. Van do OostenriJksche grens komèn dag aan dag alarmeerende tijdingen. Ontzaglij ke versterkingen worden opgericht en mi litaire wegen aangelegd. Vrijdag zoo bericht de Romeinscbe Correspondent van de „Petit Blen" - bereikte my uit onver dachte bron de tijding van den aanbonw van twee forten op de hoogten, die van uit Riva het Garda-meer bestrijken. Het verdient opmerking, dat de Oostenrijksche grens op dit punt al aanzienlijk versterkt is, terwyl van Italiaanscbe zyde daar geen enkel verdedigingswerk is. ui. In dezen heeten zomertijd is het een genot, wanneer rijk en arm in dc gelegenheid ia gesteld een ba(F te nemen. Gelukkig is onze gemeente, na jaren ervan verstoken te zijn geweest, thans ook zoo'n gelegenheid rijk geworden. Elk jaar bijna eischte bet baden een of meer slachtoffers. Wij willen hopen, dat daar na eens voor goed een eind aan gekomen is. Hulde daarom aan de mannen, die alles in het werk hebben gesteld om het zwem bad er te krijgen. En in verband hiermee moeten wy even de zonderlinge, ja treurige hooding van don Raad ter sprake brengen. De Bad commissie dan heeft 2ich allereerst gewend tot den raad om subsidie. Na een heele lijdensgeschiedenis, waarbij als naar gewoonte heel wat geschermd werd met het particulier initiatiefstond de raad f 150 toe. Op 1 JaJi, wel spoedig met het oog op de werkzaamheden, maar toch nóg te laat om te voorkomen, dat - er eerst nog twee slachtoffers vielen, als waarschuwend teeken aan den Raad, die zoovele jiren in dezen zyn plicht verzuimd heeft, werd het brtd geopend. Nauwelijks is dit geschied, of een drieste kwajongen heeft den euvelen moed om tegen de waarschuwing van den badmeester in, zich in het zwemgedeelte te begeven met gevolg, dat deze den kwajongen na moet springen. Hem is dan ook het verdere baden ontzegd. Dit kleine incident wordt nu in den raad opgeblazen tot een olifant. Neen de zaak wordt glad verkeerd voorgesteld het zwem bad, is niet vertrouwd, aldus drukt G, J. Niekerk zich uit, op gezag van den Stads-architect, den heer Redeker, die naar blijkt ook aan liet Dagelyksch Bestuur op bet gevaar ge wezen heeft. Ja, volgens Niekerk zou Re deker een van de hardste voorstanders zyn om de zaak togen te houden. Maar hoe is dit nu te rjjraen met de vol gende feiten 1. Redeker steunt deze z. i. gevaarlijke onderneming met f 2.50 contributie. 2. Redeker heeft kosteloos een plan ge maakt om de goede zaak te steunen, en 3. heeft hy toezicht gehouden op het bag geren en verdere werkzaamheden. Dit is geen klare wijn, heeren 1 Maar nn komt het gekste van de geschie denis. Op 3 Juli wordt besloten het bad direct te sluiten. Tot nog toe is aan dat besluit geen uit voering gegeven, terwijl in de jongste raads zitting er met geen woord óver gekikt is. Gooien de vroede mannen zoo hun prestige niet te grabbel Het lykt op en top een Kamperui. Maar met dit al is de Vereeniging er de dupe van. Velen, en vooral ouders van jonge kinderen, honden het baden daar nog steeds gevaarlijk en bedanken als lid of maken er geen gebrnik van. Als de heeren misgetast hebben, zouden zy dan niet openlijk schold willen bekennen Zij zullen eer rijzen dan dalen in de ach ting der gemeentenaren. Verhoogt dan ook meteen, als boete voor uw zonde, de subsidie tot f 350. De zaak is het waard. JAN BAZUIN. Gemengde Berichten. Ten aanschouwen van massa's nieuwsgie rigen, verspreid over de singels en in de omgeving, steeg gisternamiddag ruim half zes de luchtreiziger W. Pottum met zyn ballon op uit den tuin van het Gebouw voor Knnsteri en Wetenschappen aan den Scbie- damschen singel, te Rotterdam. De lucht ballon dreef in oostelijke richting over den Prins Alexanderpolder heen. Door het ont zettend gedrang geraakten op den Schiedam* schen singel éenige kinderen te water, die allen zonder letsel zyn gered. Omstreeks kwartier voor zevenen gister avond is de luchtreiziger Pottum naby Gou derak in het land terecht gekomen, zonder ongelukken. Dadelijk na vertrek van bier moest hy snel stygen er. bereikte een hoogte van pl. m. 1380 tot 1400 meters. Toen daalde hy langzaam. Van hen die aan de snipperjacht deelnamen, wés de heer J F. Broekmans, Kipstraat no. 40, alhier, de eerste die op zijn motorfiets den luchtreiziger be reikte. Hy was dus pryswinner. Te Scheveningen is gistermiddag by de halte Duinstraat door de electrische train een onbekend man overreden en gedood. De man was bij gissing eën 60 jaar ond. Gistermiddag viel te Arnhem een 16-jarige jongen by het afstooten van een bootje aan den kop van de haven achterover uit het bootje in het water en verdronk onder de oogen van talrijke wandelaars, die niet te hulp konden komen. De schuitehverhnurder had ongelukkig juist alle booten verhuurd. Een politieagent wist den drenkeling nog aan de dreg to krjjgen, maar by viel er weer af en toen hy voor de tweede maal werd op gehaald was de dood reeds ingetreden. De „Petit Parision" en de „Libre Parole" hebben een bericht over een spioh, die te Rennes betrapt zon zijn. Een officier van den staf te Rennes moet iemand ontdekt hebben, die zijn best deed afschriften te bekomen van gewichtige militaire stukken. Deze persoon zou een Zwitser zijn, in dienst van een verspieder, die te Lofiden woon achtig is. Pas is het tegengesproken of krachtiger nog duikt het gerucht over een verhuizing van den Pans naar Castei Gandolfo aan het meer van Albano op. De vreeslijke hitte te Rome, zou 's Pausen gezondheidstoestand ernstig bedreigen. Naar men beweert, heeft de Italiaansche regeering het Vaticaan laten weten, dat zij alle maatregelen zou nemen voor dfl veiligheid van Pius X en een tele grafische en telefonische verbinding tosschen Gastel Galdolfo en bet Vaticaan aan zou leggen. t Vast schijnt te staan, dat Merry del Val Zondag naar Castei Gandolfo zal gaan. Maar dit zegt niet al te weel, want de staats secretaris komt er wel meer en behoeft geen fictie van Vaticaansche gevangenschap op te honden. Men meldt uit Rotterdam Vrijdagmiddag zyn op het stoomschip Jassey van de Roemeensche gouvernements marine, liggende in de Maashaven, een 10- tal matrozen aan het muiten geslagen naar zy beweerden over te lage gage en te slecht eten. De matrozen begaven zich naar den wal en protesteerden op het Roemeensche consu laat. Door den gezagvoerder' werd de hulp van den waterschoot en de rivierpolitie inge roepen de matrozen werden daarop met geweld met sleepbooten naar boord terngge- braebt. Onderweg sprong een der matrozen over boord in de Maashavenhy werd met veel moeite met een roeiboot gered. De gezagvoerder liet alle manschappen aan boord aantreden en dreigde den eersten den besten die wederom muitery pleegde neer te scbieten. Daarop lichtte hij het anker en stoomde naar zee. De klacht omtrent slecht eten is onder zocht, doch ongegrond bevonden. DfiJassy is tevens een vrachtschip, cargadoors zyu W. II. Mttller Co. Mevrouw F., iogeereude in het Kurhaus te Scheveningen, heeft by de politie aldaar aangifte gedaan van de vermissing vaneen gouden rin£, daarin 2 brilianten en 2 parels en omgeven door een rand van kleine bril ianten. Op de ontdekking is f 100 belooning gesteld. Men meldt uit Almelo aan de „N. R. C.": Omtrent de arrestatie van den klerk der posterijen en telegrafie 2e klasse y. O. ver nemen -wy naderReeds sedert eenige maan den werden er telkens in de kassen der verschillende ambtenaren en bestellers klei nere of grootere tekorten geconstateerd, die natuurlijk door de betrokkenen moesten worden aangezuiverd. Niettegenstaande de pogingeir, aangewend om den dader te ont dekken, mocht dit niet gelukken, tot ein delijk besloten werd, een geheelen nacht op een plaats, vanwaar het geheele kantoor overzien kon worden, de wacht te honden. Dien morgen had v. O. met een besteller vroegdienst. Toen na de besteller naar den trein vertrok, zagen de drie op post staande ambtenaren, dat v. O- nit de kas van een der ambtenaren, die ongesloten was, eenig geld nam en dit in zyn eigen kas stortte. Verder nam hy uit een legger van dien ambtenaar een aantal postzegels, die vooraf gemerkt waren. Deze borg hij in zyn eigen legger. De wachtmeester der marechaussee, met deze feiten in kennis gesteld, nam v. O. in arrest en nam hem in verhoor, v. O. be kende al spoedig, dat hy op verschillende tijdstippen nit de kassen van andere ambte naren en van de bestellers geld genomen had. By het nazien der kas van v- O. bleek daarin een tekort te zijn van ongeveer f 15. Het geheele bedrag door v. O. succes sievelijk nit de kassen der ambtenaren en bestellers genomen, wordt geschat op tnsschen de f 200 en f 300. v. O. was overigens een verdienstelijk en bekwaam ambtenaar, die goed ter naam en faam bekend stond. Kanker-serum. In het „Heelkundig Genootschap" te Parys heeft prof. Delbet een ongunstig rapport nitgebracht over dr. Doyen's 9erara ter ge nezing van kanker. Hy komt tot de slotsom dat in geer. enkel geval de ziekte door het seram is genezen en in sommige gevallen de toestand der patiënten er zelfs nog door verergerd is. Uit Beverwijk zyn dit jaar reeds 1.625.000 kilo's aardbeien naar bet buitenland verzon den de verzending voor versch gebruik naar Doitscbland is nagenoeg afgeloopen, wijl door de warmte de vrachten te veel lijden bij de verzending; maar die naar Engeland woor de fabrieken duurt nog voort Men schrijft ons uit Scheveningen Gisteravond te ongeveer 71/, uur namen twee werklieden, die te laat kwamen om nog van het volkszeebad gebruik te maken, een bad aetii het strandhoofd noordelijk van de visschejrshaven. Door den sterken stroom, die langs dat hoofd gaat, geraakten beiden in gevaar van te verdrinken. Een van hen, die op het punt van verdrin ken was, is door een golfslag op het strand geworpen, en zyn kameraad, die zag in welk een gevaarlijke positie hy was, is van den schrik in ztoytn gevallen toen hij aan land kwam. De brancard van het commissariaat van PQÜtie werd uitgebracht om den werkman te vervoeren gelukkig was dit niet noodigde dokter, die inmiddels ter plaatse was ge komen, kon verklaren, dat hy buiten gevaar was. De werklieden hadden de onvoorzichtigheid gehad sterken drtfhk te drinken, voordat zy te water gingen dit na is zeer gevaarlijk, evenals het baden zonder toezicht in zee, waartegen voor de zooveelste maal nog eens wordt gewaarschuwd. (N. Ct.) Te Bonn is een koorddanseres van een hoog gespannen draad gevallen. Het net bleek te zwak om haar val te stuiten en met gebroken armen en beenen werd ïy opgenomen. D. V., een te Wormerveer wonende gepen sioneerde Oost-Indisch militair, heeft in den kermisnacht van Donderdag na een heftige woordenwisseling in een herberg den stoker D. B. op straat onverhoeds aangeval len en hem, vermoedelijk met een mes, een diepe snede van ongeveer 13 centimeters lang over het achterhoofd toegebracht, benevens een levensgevaarlijken steek in de linker borst, die tot in de long doordrong. De pant van het mes brak in de wond af. B. verkeerde in zorgwekkende toestand. De hitte wordt te Rome steeds grooter, en sterfgevallen en zelfmoorden nemen er toe van de laatste komen er vijf of zes daags voor. Rytuigpaarden vallen bij tien tallen dood en soms ziet men vogels in de vlucht neerstorten. De leden van de Parysche Academie van Wetenschappen Capitan, Breuil en Peyrony hebben in holen in Dordogne teekeningan gevonden, zoo uitgevoerd dat de voorstel lingen zeer duidelijk te herkennen zyn, van paarden, runderen, herten, rendieren en mam- moeth's met tot op den grond hangende ha ren, van dieren van het kattengeslacht, die men voor leeuwen houdt, van den holen- beer en van een rhinoceros met bijzonder langen kop. Een gezantschapsattaché, die van een plaatsing te Rome gebruik maakt om eventjes gauw een goed beeldhouwer te worden op zoo iemand kan, volgens een Duitsch blad, de Argentynsche legatie te Rome zich be roemen, De attaché Herman Cullen heeft onder leiding van den beroemden beeld houwer Biondi gewerkt en zulke goede beelden gemaakt, dat hy spoedig den rok met goud borduursel aan den kapstok zal hangen en zich geheel aan de kunst wydeu. De dwangarbeiders te Soerabaja. Het is waarlijk boog tijd dat eens een eind gemaakt wordt aan het al te vrije op treden van de dwangarbeiders hier ter plaatse zegt het „Soer. Hbl." Wat zegt men van het volgende kiekje P De bruine deugnieten, binnen het wonderen doende touw loopende, zien in een saldo twee Japansche joffers. Fluks kruipen zy onder het touw door, springen in het kar retje, strijken de dochters van het land der chrysanten over de wangen en nemen daar op hun plaats by den troep weer in. Van straffen geen sprake. Gister gebeurde het volgende. Het bruine troepje ontmoette een sagoweerverkooper, die met zyn vrachtje van het Kroesenpark kwam. Na hem minzaam te hebben aange houden, deden zy zich te goed aan zyn drauken en namen 'den man tot belooning zyn zuur verdiende penningen af. In de Paradestraat was een toevallig voorbij gaande Chinees het voorwerp hun ner gewelddadighedenhoewel onder het geleide van een mandoer staande, schudden zy den gelen broeder uit. De deugnieten storen zich al bitter weinig aan de orders van huil mandoer. Zy mole s teeren wie ze kunnen. En ze doen daarbij hun werk slechtalthans men beklaagt zich by ons, dat de goten tegenwoordig slecht worden schoongemaakt. Gevallen van ontvluchting komen her haaldelijk voor. Trouwens het schijnt alsof de anders wrekende Nemesis voor hen de goedhartigheid in persoon is en ze inviteert, de VVyheid te zoeken. Zy kunnen het op een loopen zetten en verdry'nen de man doer kan dit niet beletten, evenmin als het bespottelijke touwtje, dat hen moet samen bonden. Ook beklaagt men zich over bet rumoer, dat de bende binnen de muren der gevan genis maakt. Er wordt gezongen, geraasd en getierdin hun uitdrukkingen zyn zy allesbehalve kieskeurig. Men is op het gebied van de kwakzal verij aan letterlijk alles gewoon geraakt maar het volgende, vermeld door de „T&gl. Rundschau" van 9 April, is toch nog ver bazingwekkend Een 16-jarige jongen viel by een vecht partij zo° ongelukkig, dat hy een been brak. De vader ging met den jongen niet nadr den geneesheer, maar naar een schrijn werker in het dorp, die den naam had, been breuken te kunnen genezen. Deze bezag het letsel, en mompelde„de breuk is kort -v- daar helpt niets meer aan het been moet weg", haalde een slagersmes en scheidde met eenige flinke sneden het been van bet lichaam. De toestand van den jongen was hopeloos. Vreeselyk trenrspel. Uit Metz wordt ge meld, dat zekere Kanzier zich naar rijn schoonouders begaf in de rue Pontifroy, om zyn vrouw terug te halen, die zyn huis was ontloopen wegens mishandeling door haar man. Zy weigerde echter hardnekkig naar Kanzier te luisteren, waardoor een twist ontstond, die de tusschenkomst van den schoonvader uitlokte. Kanzier greep toen zyn revolver en loste een schot op zyn schoonvader, dio dood neerviel. Toen kwetste hy zyn vrouw, die vol schrik door het venster sprong en by haar val beide beenen brak. De schoonmoe der snelde toe en kreeg insgelijks een kogel in het lichaam, die haar gevaarlijk kwetste. Toen kwam een politieagent, zekere Bacb. Er ontstond een gevecht tusschen hem en Kanzier, maar de agent werd ontwapend en met zyn eigen sabel door den woestaard doodgestoken. Woer klonk een revolver schot en Kanzier viel dood op de lijken zij ner slachtoffers. GOUDA, 17 Juli 1905. Ter gelegenheid der alhier dit jaar op 31 Jali aanvangende en acht dagen daarna eindigend© kermis, zullen, naar wy van bevoegde zijde vernamen, weêr plaatsing bekomen de hier van ouder tot ouder bekende galanterie-, koek-, suikerwerk-, poffertjes- en wafelkramen, benevens de heeren Antoon Benner met stoom-caroussel, Jacques en Rudolph (Gebrs. Kinabergen) met circus, H. Levy met menagerie, D Uiterwyk met beignetskraam, Alex. Benner met bioscoop, Gerard Colpaert met athleten théatre, L. Valleutgoed met lucbtschommel, Jobs. Hallo met open draaimolen, Jean Benner met hippodrome, J. Damman met panorama, G. de Klerk met doolhof eu glybaan, J. Bakker met electrisch vischvermaak, G. van Enge lenburg met schiettent, J. de Leeuw met photografietent, H. Mullens met théatre/ d'illusion, benevens meerdere kleine beziens waardigheden en inrichtingen tot vermaak. De Heer H. van der L. wilde heden morgen zjjn hond een bad laten nemen en nam daartoe het beest op, maar terwijl hy het in het water gooide, raakte hy zelf de kant mis en nam eveneens een bad. Een viertal personen trokken hem weder spoedig op het drooge. By Kon. Besl. is de eere medaille der orde van Oranje-Nassan, in brons toegekend aan Catharina Koppendraaier, dienstbode bij mejuffrouw L. Belonje, geboren K. Begeer, alhier. Bij de gisteren te Rotterdam gebonden nationalen zwemwedstrijd behaalde de heer Jac. Samsom in 33 sec. de tweede prijs in 40 M. borstzwemmen voor juniores. Op de gisteren te Schiedam gehouden Kolfwedstryd van de Zuidhollandsche Kolf- bond is behaald door den Heer J. Vermeij uit Gouda een groot zilveren medaille aan geboden door de vereeniging Harmonie uit Schiedam voor het hoogst aantal punten iu de le en 2e serie. Een zilveren simbool behaald door den Heer B. Berljjn, aangeboden door den voorzitter der Zuidhollandsche Kolfbond de Heer Vincent te Schiedam voor het hoogst aantal ponten in de 1ste serie. Wy ontvingen van de directie der Delft scbe Oliefabriek een exemplaar van de nieuwste reclameplaat, door die fabriek uitgegeven. Deze plaat, die in alle owjjich- ten van de gewone reclameplaten afwjjkt, is een sieraad voor elk kantoor, kamer of winkel, zy stelt voor een span werkpaarden aan het strand en is een zeldzaam goede reproductie van een schilderij van den be kenden schilder 'A. Breitner 'te Amsterdam. De fabrikanten ervan, de heeren Lahkhout en Co. te 's Gravenhage hebben alle eer van hun werk. Bovendien komt alleen op de lyst om de plaat de naam der Delftscbe fabriek voor. By de Ned. Herv. Kerk te Muiden is beroepen ds. A. J. W. van Ingen, te Berg- schenhoek. ZATERDAG 1 JULI. L.K. H. K Staats leemnq en Portugal, üblig. 3e Serie fr. 650 3 fSO8/ Obligee Serie fr. 2500 3 59% ftuSLAND.Iwang Dombr. Obli gation 47, 96' i AfyE. Japan Obligation 1899 4 74'/, 747/s Columbia. Geconsolideerde Bui tenlandsche Schuld. Recepis. L. 100 I1/, 24V, Hypotheek- Ban ken Pandb. idem idem 4 - 99 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101% Pandb. Rotterd. Hypb. 3% 977/« Pandb. Standaard Hypb. 411001/, Pandb. Stedelijke Hypb. 4 99*/* Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 100 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 lOO'/i Pandb. Znid-Holl. Hypb. 4997/8 Pandb. le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 4Vs 1007, Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 99s/« Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 41/, 101 Bewyzen van Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank f 967, Pandb. Bataafsche Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbriefbank 4 99* 4 Pandb. Hollandsche Hypb. 4 997* Pandb. Nationale Hypb. 37, 987* Pandb. Ged. Hypotheekbank te Veendam 4 100 3poorweyleeningen Italië. Oblig. Zuid-Italiaansche Spw.-My. A.H. 3677* Premisleeninqen. bisLGiE. Loten Stad Antwerpen 1887 21021/, - Scheepvaart-Maatschappijen. Aand. Holland-Golf Stv.-My. t 35 Diversen 5 Mij. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1902 89l/« Afloop der Openbare Vërkooping van Onroerende Goederen. VEILING 17 JULI 1905, ten overstaan van Notaris H. GROENEN- DAAL te Gonda. Perceel 1. Een Heerenhuis met SchQur, Tuin en Erf aan den Fluweelensingel, wyk R no. 710, voor f 6450,— k. E. Rijkaart. Perceel 2. Een Winkelhuis, open plaats en Erf aan den Korten Tiendeweg, wijk D no. 94, voor f 4850,— k. Wed. H. van Wijngaarden. Maandag 17 Juli 1905. Vette ossen en koeien goede aanvoer, jirijzen waren voor iste kwal. 35, 2de kwal. 3a, 3de kw. 28 cents per half kilo. Vette kalveren goede aanvoer prijzen wareq voor iste kwal. 28, 2de kw. 24, 3de kw 20 cent per half kilo. Vette varkens red aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 24. 2de kw. 23, 3de kw. 20 cents per half kilo. Schapen en lammeren redelyk aangevoerd. Handel in vet vee prijshoudend. Vette kalveren en varkens traag Schapen en lammeren traag lager in prijs. worden tot neer lage prijneu OP GERUIMD. rAf4Af/ÏS /ZPZ/df Heden herdacht A. J. van der SCHOOR, Machinist, den dag dat hy voor 25 jaar in dienst kwam der Schroefstoomboot „Stad Gouda", Firma JAN POT Co. J. G. POT. Een JONGEN, op de hoogte met de moderne talen, benevens vlug kunnende rekenen en schrijven zag zich Brieven onder motto „Kantoor", bureau van dit Blad. rABRICIsSwEHK uitgepoBtst merk „ROOD KRUIS" nit de tabriek van Firma H. SARDEMANN te Zevenaar en Emmerik tpanne* de krom» Verkrijgbaar to Gonda bjj R. ZANDVOORT, M. A. CATS, H. ZANDVOORT, J. S. MOSSEL, Firma L. DE JONG, A. DROST te Woerden bij N. DE KRUIJFF. Meuw onovertr.flen Trof. Dr. Liobers welbekend I ZïIÜW-KBACET-BlIXER (Alleen echt met Fabrieksmerk), tot voortdurende, radicale en zekere genezing van alle, zelfs de meest hardnekkige zenuw ziekten, vooral ontstaan "door afdwalingen op Jeugdigen leeftjjd 'J'rta'e genezing Van elke zwakte, Bleek |zaeht Benauwdheid Hoofdpyn I Migraine Hartklopping Maagpjjn slechte spijsvertering Onvermogen Impotenz Pollutione enz. Uit voerige prospectussen Trij3 por f each fl. 1, fl. 2 fl, 3'/„ dubbele flesch 1(1. C» t. Centra d-DepdtMatth. v. d. Vogte, Zaltbomrae DepótsM. Cléban Co., Rotterdam. F. Happel, 's-Gravenhage. L Halmmnns de Jong J. Can. Rotterdam Wolff k Co. .Gouda, j ©R bö alle drogisten.

Goudsche Courant | 1905 | | pagina 2