IMightcap BINNENLAND. MANTELS, COSTUMES, BLOUSEU DIENSTBODE, Onnavolgbaar Stadsnieuws. 379ste staats-loterij BONI. BEURS VAN ROTTERDAM Veemarkt te Rotterdam. en ROKKEN AOVEBTENTIEN Mevrouw OVERBOSCH Zenuw- en Maaglijders ISa,a,d.g'©-v©r 1710 ton, met een lengte van 230 voet en dateert van liet jaar 1891. Zy had eenigen tjjd by het Znidzee-eskader dienst gedaan en lag in de Californische haven San Diego toen het ongeluk geschiedde. Om halfelf Vrijdagochtend, terwijl de commandant en de dokter aan land waren, ontplofte een ketel, men zag in de haven de stoom hoog opslaan en een deel van het dek tegelyk met oen groot aantal der op varenden in de lucht vliegen tot op een hoogto van GO meter De slag en de schok waren zoo hevig, dat men in de stad de huizen uitliep, denkende dat er een aard beving plaats vond. In allerijl stoomden de aanwezige haven bootjes naar het schip on men slaagde erin vele gewonde zeelieden op te pikken, hoe wol men vreest, dat toch nog velen in do haven vordronken. Onderwijl deden de offi eieren en manschappen, die benedendeks wa ren tijdens de ontploffing, voor zoover zy niet zelf zwaar gekwetst waren, heldhaftige pogingen om liet personoel uit do machine kamers en stookplaatsen te redden. Het schip begon dadelijk gevaarlyk naar stuur boord over te hellen het is, geljjk dc tele grammen reeds meldden, later gestrand, en zal wel voor den dienst verloren zijn I)e hoofdmachinist van het schip had in October gerapportoerd dat de toestand der ketels slecht was, doch do toenmaligo com mandant en de ketelinspecteur hadden later bericht, dat het schip niet in reparatie be hoefde te gaan, daar men een zwak gedeelto van een der kotels had voorzien en dit over 3 maanden zou moeten worden hernieuwd. In Mei j.l. had mon toen voor oen bedrag van 1700 dollars tydolyko reparatiön ver richt. Do aanslag te Konstantinopel. De onder zoekingscommissie stelde vast, dat door de ontploffing van de bom gedood werden 24 personen, gewond 57 en 35 paarden. De aan slag word gepleegd door twee Bulgaren. Verspreide Berichten. Frankrijk. Twee jonrnalisten, do' hoeren Marcel Hobert en Clément, hebben Vrijdag go- duelleerd naar aanleiding van een polemiek ovor do amnestio. Zij worden beiden niet ernstig gowond. Duitschland. Bij do nnverkiezing voor den Rijksdag in Erlangen-Fttrth kreeg Barbeck (vr|jz. volks partij) 14.083, do soc.-democraat Segitz 14.100 stemmen, hoewel de ultramontanen op den laatste stemden. Zuin Afrika. *Het congres der Vrijstnatsche Boeren, te Bloemfonsoin, nam een motio aan, waar in het antwoord, door de Engelsche regee ring gegeven, op de moties van het con gres te Brandfort (2 en 3 December), be treurd, en verklaard werd, dat samenwoning onmogelijk zijn zal, als aan do wenschen der bevolking van de kolonio niet werd tegemoet gekomen. Voorts nam het een motie aan, ten gunste van de oprichting van een verbond, dat ten doel zal hebben, good zelfbestuur te vorkrijgen en de volks belangen to behartigen. Er wordt een politiecorps opgericht om niouwo onlusten dor Chineeze» tegen te gaan. China. In Shanghai is do boycot door de Chi- noozen van Amerikaanscho waren begonnen. Hot is byna zoo goed als zeker, dat voor hot lidmaatschap der Tweede Kamer in het district Zutphen van antirev., R.-K. cn neu trale zijde candidaat zal gesteld worden de heer 11 P. .T. Tntein Nolthenins te Amster dam, dio in 1901 van dezelfde zijde gecandi- deerd was tegenover mr. H. Goeman Borgo- sins. In do Zaterdag gehouden vergadering der Centrale Liberale Kiesvereoniging is de heer Lieftinck met 223 stemmen, terwijl op den heer K. Eland 7 stemmen waren nitgebracht, definitief candidaat gesteld. (Zntph. Ct.) Do crisis. In do antirovol. „Rotterdammer" acht prof. Fabius bet verlangen naar oen gema tigd Kabinet niet onredelijk en ook wol te voldoen „Maar als het alleen op gematigdheid aan komt, was er toch weinig reden voor veran deren geweest. „Het Ministerie-Kuyper kan toch moeilijk beschuldigd worden van al te onstuimig te werk te zyn gegaan. Do hoogleeraar meent echter veilig te mogen aannemen, dat velen, die gewagen Ivan een gematigd Kabinet, eigenlijk bedoelen een liberaal Ministerie een Ministerie alleen van manifest-liberalen, of van dezulken met Unie-mannen. „Maar waarom wordt dit dan niet dnidelyk met die kleur genoemd „Verschillende omstandigheden werken daartoe mee. „Ten eerste.de behoefte aan zelfmisleiding. Men wil zich liever niet bekennen, dat men liberaal is, en verbergt dit daarom achter den schoonklinkenden naam van gematigd. „Voorts de zucht om een liberaal Kabinet van genoemde samenstelling voor te stellen als voor iedereen aannemelijk als kan daar mee ieder bet vinden, al bevredigt het dan ook niet ten volle aller wensch. „Ja, ook al verduidelykt men zyn gedachte door te spreken van gematigd-liberaal, zoo dringt men zich toch op, dat eigenlijk zulk een Kabinet door allen gesteund kan worden, by voorbaat degenen vcroordeelende, die zulk een Kabïïtet bestrijden zouden." Van een Kabinet in hoofdzaak van mani fest liberalen kan volgens schr. weinig sprake zjjn. Hy gaat de bonding dezer fractie bij de jongste verkiezingen na en besluit dan „Van een beslist zich stellen te&en do so ciale politiek der geavanceerd-vrijzinnigen is waarlijk geen spoor te ontdekken. „In deze stembus campagne hebben de manifest-liberalen zich ten slotte geheel bij het vrijzinnige blok aangesloten, zelfs hulp ontvangen van en geboden aan de sociaal democraten. „Tegenover de meer-goavancoorden zijn zij altoos toeschietelijk, maar van een zoeken om zich eenigszius met de antirevolutionairen in den stryd tegen bet radicalisme te verstaan, geen zweem. „Zoo is toch werkelyfc* do toestand, „Maar na dio houding èn voor èn by de stembus gaat hot toch niet aan zich nu te willon aandienen, als stonden zjj zeer dicht ook by de antirevolutionairen. „Do wijze, waarop door do groep dezer mannen op politiek terrein do laatste jaren is opgetredou, moet er wel toe leiden, dat de meer geavanceerden kalm doorgaan liefst zonder vasten band aan de minder geavanceerden en vertrouwende, dat dezen, zjj het ook inopperond, ten slotte toch wel medegaan. „Terwijl do antirevolutionairen tot mjjn leedwezen maar al te weinig aanknoopir.gs- puntcn by deze groep vinden om samen verweer tegon het opdringend radicalisme en socialisme te bieden. „Op het oogenblik zijn waarlijk de manifest liberalen niet veel meer dan een weinig roem vol aanhangsel van het radicalisme. „Maar daarom ware het dan ook oen Vol ledig miskennen van de bestaande verhou dingen, als nu een Ministerie optrad, dat in hoofdzaak van die groep de kleur droeg. „Rechts wekte zulk een Kabinet eer wan trouwen dan sympathie en links zon iets van aanmatiging worden gevoeld, dat wellicht nog minder goeds voorspelde." Gemengde Berichten. Men ineldt uit Harderwijk r Do 2e-luitenant der inf. by het N. I. leger H., die aangewezen was als medegeleider van het Zaterdagmorgen vertrokken detache ment naar Oost-Indiö, mankeerde Zaterdag ochtend by afmar8ch, hoewel hy zich Vrijdag by den kommandant van het koloniaal werf depot gemeld had. Heimelijk heeft hy dus Vrijdagavond do stad verlaten. Te Halst is eon vijfjarig meisje door het eten van onrijp fruit vergiftigd. Een spoedig geroepen goneesheer diende een tegengift toe, maar blijft weinig hoop op behoud van het kind koesteren. Men schrijft nit Enschedé Vrijdagavond legdo een felle brand zes woonhuizen aan den Cromhoffsbloekweg in asch. Ook de inboedels gingen yerloren. Oorzaak onbekend. Alles was verzekerd. Men schrijft aan do „N. R. Ct." Het bericht over 't gebeurde te Bleskens- graaf met den brievengaarder v. d. H. blijkt zeer overdreven te zyn. Van oen moordaan slag schijnt goon sprake geweest te zijn en evenmin v. d. H. het bewustzijn verloren nadat de slag was toegebracht. Omtrent do valscho-wisselzaak te Soerabaja meldt de „Soor. Ct." Do vier personen, verdacht als daders en medeplichtigen, nl. van der Pol, het laatst werkzaam by do bankinstelling, zyn zuster, mevrouw ton Cate, Nelly Bosman, hun pleegkind, en do la Raparlier, laatst werk zaam bij de scheepsagentuur voorheen J. Daendols en Co., die, nadat het onderzoek hen in verdenking had gebracht, plotseling Soerabaja verlieten, zonder achterlating van adres, zyn govonden. Men had vrij algemeen verwacht, dat zjj ver van Soerabaja gegaan zouden zyn, van daar dé voorzorgsmaatregelen, door de justi tie genomen, om naar alle kanten te tele- grafeeren. Maar het viertal zat op een uur afstand», te Bangkalan en werd daar aan gehouden. Ze hadden er een woning betrok ken van den Arabier Sarief Javart Alang- gawie Alhasani, een zeer bekend en ver- troawd doekoen te Bangkalan. De Arabier, die door zijn beroep en zijn erkende be kwaamheid op medisch gebied veel toeloop heeft, bezit op korten afstand Van zyn wo ning een hais, dat gebruikt wordt om per sonen die hem willen raadplegen, te huis vesten. Vyftien dagen geleden was een Europeaan bij hem gekomen om obat, en terwijl bij beloofde hem te helpen, voegde zich ook een Enropeesche dame bij hem. Zij betrokken toen het leegstaando huis en Sarief gaf daarvan ook behoorlijk kennis aan den wedono. Eerst later vernam de Arabier, dat vier peraonen waarvan de be schrijving overeenkwam, met de door hem gehuisveste, door de jastitie gezocht werden. De politie te Bangkalan schijnt het ver moeden te hebben, dat de Arabier meer van de zaak weet, en heeft daarom hem voor alle zekerhoid ook maar aangehouden. Familieleden van hem zijn echter onmid dellijk naar Soèrabaje vertrokken en heb ben er de hnlp van een advokaat ingeroe pen om den man, die niets dan zyn plicht deed, onmiddellijk in vrijheid to doen stellen. De dames en heeren zonden voorloopig onder politietoezicht worden gesteld. Mr. Bergsma, subst.-officier van jastitie, die het onderzoek in de zaak leidt, had reeds in overleg met de Handelmaatschappij gravares van hun portretten laten maken en een bolooning van f 500 was uitgeloofd voor dengene, die omtrent hun verblijf inlichtingen kon verstrekken. Voor de rechtbank te Keulen had zich een vrouw te verantwoorden wagens mis handeling van een dienstmeisje. Zij had al dikwyls met het meisje woorden ge had en na een hevigo ruzie bad zij bet by de polsen gepakt, in een hoek op den grond geworpen, was boven op haar geknipld, had het by de haren getrokken en met de noo- dige scheldwoorden overladen. Het O. M. nam aan, dat de vrouw het meisje een beetje te hard aangepakt had en eischte f 18 boete, maar de rechtbank vond dat oorvij gen, die ook rijkelijk toegediend waren, geeri mishandeling genoemd konden worden en het rocht om to tuchtigen daarmee niet overschreden was. Daar echter knielen op iemand en aan de haren trokken niet ge oorloofd was/ werd de vrouw veroordeeld tot f 1.80 boete. Men meldt nit Enschedé Gisterenavond is na eene korte vechtpartij do 32jarige H. H., gehuwd on vader van 5 kinderen, door den lOjarigeu II. J. Buit Sleen, doodgestoken. Do dader is gearrosteerd. De Petit Bleu deelt mee, dat onze land genoot De Hondt, directeur dor Italiaansche Opera te 's Oravenhage, gisteren by aan komst te Milaan by de politie aangifte heeft gedaan, dat hy onderweg door een net ge kleed persoon is aangerand en voor een belangrijk b'drag beroofd. De roover was in Bazel in den trein gestapt en even voor aankomst te Milaan nit den wagen gespron gen. Twee medeplichtigen hadden den heer De Hondt neergeworpen terwyl hy zich tegen zyn aanrander verzette. De Milanee- sche politie is er gisterenmiddag reeds in geslaagd den roover aan te honden, die bleek het hoofd te zyn van een internationale bende, welke reeds sedert meer dar. een jaar de groote spoorwegroutes onveilig maakt. By twee bekende kooplieden te Dresden, de heeren Theodor en Erwin Bienert, broe ders, liet zich een jonge man aandienen, die, blijkens zyn visitekaartje, commissaris der geheime politie te Berlijn was. Hy zeide by hun gekomen te zyn met last beide broeders te arresteoren, daar zy verdacht werden van hoogverraad, het verkoopen van militaire geheimen aan een vreemde mogendheid en tot staving van deze bewering vertoonde hy hun een geteekend en gezegeld bevel tot aanhouding. Echter konden zy de arrestatie nog voorkomen door storting van een borg stelling van 250,000 mark. De twee heeren roken lont, maar lieten hier niets van blij ken. Zij hielden zich alsof zy werkelijk de borgstorting in wissels aan den gewaanden commissaris wilden uitbetalen, maar telefo neerden intusscben aan de echte politie, die weldra- tér plaatse kwam. Het bleek nu dat er noch van een verdenking noch van een bevel tot inhechtenisneming tegen de hoeren Bienert iets bekend was en dat de gewaando commissaris der geheime politie te Berlijn een schelm was, die het bevel tot inhechtenisneming zeer behendig had vervalscht. Hy is een gewezen handelsbe diende, heet Ernst Beyer en heeft te Han nover, Miinchen, Bremen, Frankfort a. d. Main en Berljjn ook oplichterijen in dit genre gepleegd, waaraan nu een eind ge- maakt is. De Engelsche minister Balfour ontving deze week een deputatie van arbeidersvrou wen uit het Londensche Oosteinde, die be toogden voor wetgevende maatregelen tegen de werkloosheid. „Ik ben diep getroffen door de droevige verhalen, die ik van u hoor, en de treurige toestanden, die ik weet dat bestaan," zei hy. „Ik geloof niet mynheer," antwoordde de woordvoerster der depufhtie, „dat iemand, die niet in ons midden woont, goed kan weten wat de armen lyden." „Neen," zei Balfour, „misschien heeft nie mand van ons genoeg verbeeldingskracht om te kannen oraschryven, wat er in werkelyk- heid wordt geleden." „Och," hernam de vrouw daarop, „dat is niet iets voor de verbeeldingskracht. Als gjj de waarheid wilt wetsn, moet gy een woning betrekken in ons midden, in het Oosteind, en er een veertien dagen blyvendan zult gij het weten, mynheer Toen een journalist aan de vronw vroeg hoe zy over den minister dacht, antwoordde zy „Na het weinige dat ik van hem zag, ben ik overtuigd, dat hy een man is, die niet veel weet van do werkeJyke dingen van het leven." Iets, dat helaas van meer regeerende per sonen kan gezegd worden. De moord op den Daivelsberg. De verdediger van Cherpio.i uit Luik is Ie Nymegen geweest, om verschillende proefne mingen te doen, alle betrekking hebbende op het drama, dat, naar beweerd wordt, door Cherpion op den Duivelsberg is afgespeold. Zoo werd in zyne tegenwoordigheid een man gebonden in den vijver op de Hexentanz ge worpen, waarait hy nu moest trachten te komen zonder hulp. Ook moest hy onder zoeken, of er op den bodem van den vyver waterplanten groeiden, terwyl er bovendien grasplanten moegenomen werden, die langs de randen stonden. Nauwkeurig word voorts nagegaan, hoeveel tjjd er noodig was, om van den vyver naar het nabijgelegen huis van Van den Bogaard te gaan in den ge wonen wandelpas en ook in den snelloop. („Nym. Ct.") Volgens oen officieel rapport werden ge durende de eerste drie maanden van 1905 in de Vereenigde Staten by spoorwegonge lukken gedood 232 inenschen en gewond 3713. Tengevolge van de hitte zyn in de ooste lijke staten van Noord-Amerika 9G menschen overleden. Gedurende den nacht brak een onweer les, dat de tempeia'uur belangrijk deed dalen. In den nacht van Donderdag op Vrijdag overviel een bende havendieven var. circa 30 man een op de Schelde, dicht bij Ant werpen aan den grond gevaren graanschip, welks lading door een bootsman en 8 ma trozen werd bewaakt. De bende bo.nd de bewakers aan banden en voeten, laadde 20.000 K.G. graan in vletten over en ver dween daarmee. Even later gelakte het den bootsman zich los te maken. Hy waarschuwde de politie, die onverwijld de dieven nazette. Door de Schelde met zoeklichten langs te gaan gelakte het in. de nabijheid van St. Anna 0 vletten met 11 roevers en 15.000 K.G. graan op te pikken. De oever der rivier wordt door gendarmes streng bewaakt en zoo hoopt men ook de overige schelmen en hun buit spoedig in handen te krygen. Koning Alphonsus zal hoogstwaarschijnlijk 10 September van zyn zomerverblijf te San Sebastian naar Berlijn vertrekken om het voorgenomen bezoek aan den Duitschen Kei zer te brengen. De reis naar Weenen zal vermoedelijk pas later, in November worden ondernomen. BeestachtigUit Galatz wordt gemeld, via Boekarest aan de „Neue Freie Presse" Vijftien gewezen matrozen van de „Potera- kin", die op de fabriek van de Dnitscho firma Goetz in Galatz werkzaam waren, zyn dronken gevoerd door Russische agenteD, op het daar gestationneerde Russische stoom schip „Pse8oeape", en daarna per boot, langs de Donan over de grenzen gebracht naar de eerste Russische Donau haven waar zy aan de Russische overheid zijn nitgeleverd. De „N. Ct." schrijft: Met deolneming zullen de vrienden van den gevierden baszanger Marconx vernemen, dat hem te Lönden, in de uitoefening van zyn beroep, een ongeval is ovérkomen. In de Daily Mail" van 18 Juni lezen wy „Gedurende de voorstelling van „Don Giovanni" in Covent Garden, is gisteren avond het volgende ongeval gebeurd. In de doel-scène van de le akte wondde de heer Crotti, die de titeliol speelde, den heer Marconx (den commendatore) met zijn degen. Men had vergeten de punt van het dopje te voorzien of dit laatste was er ongemerkt afgevallen. De gewonde bracht de hand aan de keel, vóór by neerzeeg, maar bet pnbliek meende dat dit zoo bij het „spel" hoorde. Een oogenblik later zag men den zanger hevig bloeden, waarop de tooneeldokter ijlings toeschoot en den gekwetste verbond. De heer Marco,ux kon zyn rol in de laatste akte nog ten einde brengen. Als het lemmet slechts van een daim dieper was gegaau, zon de stoot fataal voor den zanger zyn geweest." Een straatkoopman te Londen, George Hill genaamd, heeft in zyn woning in de Pbiiipstreet, Kingslandroad, zyn vrouw ver moord. Beiden stonden in de bnnrt zeer gunstig bekend en hun huwelijk waarait vier kinderen waren voortgekomen, was zeer ge lukkig geweest, totdat een langdurige ziekte den man verhinderde zijn brood te verdie nen. Daardoor geraakte het gezin tot diepe armoede. Wel was de man aan de beterende hand, maar van geld verdienen was voor loopig nog geen sprake en vrouw en kin deren leden honger, terwyl alles wat maar eenige waarde had, uit de woning was ver kocht. In een vlaag van wanhoop heeft de man daarop zyn vrouw, terwyl zy to bed lag met een hamer de hersens ingeslagen, waarop hij zelf zich naar het politiebureau in Hoxton begaf, om aangifte van zijn vree- selyko daad te doen. De kinderen sliepen nog in de onderlyke woning, niet vermoe dende welke vreeselyke drama daar in het aangrenzend vertrek was afgespeeld. De man is naar de gevangenis en de kinderen zijn naar een gesticht gebracht. Eenige te St. Brevin verblijvende Paryze- naars deden een uitstapje op de Loire, met een zeilbootje. Door een heftigen windstoot kantelde het vaartoig. De eigenaar, een matroos en zeven Parijzenaars verdronken. Er zyn reeds vijf lijken gevonden. Op de lijn Dijon St. Amour is een ernstig ongeluk gebeurd. Een bd|br met zijn vronw en een vriendin reed in een rytuig naar het veld, en moest die lijn oversteken. Daar werden zij getroffen door den sneltrein Chambery-Parys en alle drie op slag gedood. Het rijtuig werd verbryzeld. Alleen het paard bleef ongedeerd. Van de Madonna del Rosario, in den Dom te Milaan, zyn de kroon, het halssnoer en de ringen, in goud met edelgesteenten, ter waarde van f 25,000 gestolen. Donderdag-avond sprak de heer Lieftinck (Kamer-candidaat) te Zutphen. By het debat opperde iemand enkele be denkingen. Hy vond het o. a. vreemd, dat spr. de Ongevallenwet zoo had geprezen, waar 70 pCt. van de opbrengst aan de ad ministratie wegging. De heer Lieftinck antwoordde, dat hij over de Ongovallenwet met de heeren Kny- per, Brummelkamp, Loeff en de Klerk rap porteur was geweest. Nu kwam dr. Kuyper met zyn bekend groot amendement, waar door een aanzienlijker aantal goede posten bniten de Rijksverzekeringsbank zouden vallen. Spr. en de Klerk waren er tegen eerst ook de heer Loeffmaar na een paar dagen zei de heer Loeff tot spr.„Ik heb er nog eens over gedacht, maar ik ga mee met het amenderaent-Kuyper." „Dat wist ik wel", antwoordde spr. toen j „ik had al gedacht wat dnnrt het lang". Dat de Ongevallenwet das zooveel duurder was geworden, had men aan dr. Kuyper te danken„Vandaar de tranen, die gij weent", zei spr. onder luid gelach. In de laatste dagen wordt Rome door zwermen muskieten geplaagd. Hun steken brengen by zieken en kinderen bewusteloos heid te weeg, by gezonden temperatuurs- verbooging en hevige opgewondenheid. De geneesheeren kunnen dit verschijnsel niet verklaren. Twee Amerikaansche sportsmen, William Glover van Baltimore en Carlisle Graham, hebben Dinsdag het waagstuk volbracht, zwemmende de waterversnellingen beneden de Niagara-vallen over te steken. Carjisle Graham, een man van 58 jaar, kon het heele traject van 4 Eng, mijlen niet volbrengen en moest door een kano worden opgenomen en aan land gebracht, doch Glover, iemand van 35 jaar, slaagde beter. Aan den overtocht waren ontzettend veel gevaren verbonden, daar de zwemmers elk oogenblik de kans liepen door een stroomversnelling te worden gegrepen en tegen een der tallooze uitste kende rotsblokken te worden geslingerd. Glover heeft dan ook verklaard, dat men hem al een zeer booge som zon moeten bieden om hem er toe te bewegen, het waagstuk een tweeden keer te ondernemen. GOUDA, 24 Juli 1905. Zaterdag slaagde te 's-Gravenhag® voor het Examen boofdacte de heer N. Schinkel alhier. G a s-c o n t r 1 e. 24 Juli, 3 uur namiddag. Druk 40 m.M. Lichtkracht 13.97 Kaarsen Warmtegovond5m Ca,ori vermogen le Klasse. Trekking van Maandag '24 Juli- No. 16288 1 2000. 17812 f 1500. I 10906, 11569,! 11684 en 13479 ieder I 1000. 10264, 17738 en 18926 ieder 1 100. Prijzen van 1 20. 28 31 40 229 35 43 413 521 36 628 45 700 878 84 984 1021 23 91 1102 8 30 34 39 44 77 93 1231 1305 17 90 1408 33 53 82 1596 1747 64 1820 29 61 1908 97 2004 11 42 75 77 97 98 2143 66 2285 2338 88 2411 75 2692 2710 2873 79 2914 69 79 3058 3202 83 3300 11 71 3408 39 3450 60 3512 3725 3824 3968 84 93 4004 5 27 33 4144 95 4441 55 90 4522 34 50 82 88 95 4672 4703 30 33 75 84 93 4939 57 5069 73 75 5203 15 62 78 85 5309 49 92 5497 5619 51 58 5617 5751 94 5851 63 83 5902 32 6009 73 6100 1 50 6200 70 6311 6437 53 57 90 6513 6609 36 9477 12567 9514 82 18 87 36 98 62 12620 80 25 9632 48 9700 12775 1 12856 31 12909 43 11 63 13006 9816 57 34 64 35 88 48 13228 9916 13346 88 10027 13521 7330 64 81 69 10141 13612 71 94 29 75 10223 51 7405 63 63 28 58 13716 76 95 17 7540 10311 70 91 16 95 93 61 13817 7618 10474 44 25 88 90 28 10640 13923 46 61 14012 6680 93 6743 44 63 81 6837 83 6942 62 7021 7146 71 81 85 7219 36 52 10819 7774 37 7844 10927 50 85 7914 99 85 11061 8031 81 14133 8140 11190 59 8258 11330 60 83 33 62 8341 88 14251 83 97 90 8479 11407 14307 98 11554 39 8542 95 84 61 11634 91 8641 76 14424 8708 96 50 63 11739 93 84 65 14518 8818 76 52 87 11852 55 8985 57 99 97 66 14631 9005 70 14707 78 12107 26 95 26 14819 9104 36 14 58 45 32 <m 87 58 12284 90 9274 12309 93 80 87 14927 87 93 38 9361 12514 58 9403 46 83 24 48 95 62 63 15035 15049 18030 15157 45 15253 18105 64 16 73 28 81 61 15317 76 82 18208 15402 51 55 70 15570 18310 89 28 15606 28 64 18449 83 74 15781 18516 92 48 15822 18620 35 18836 15934 39 16031 52 78 81 88 83 16248 19002 16351 4 16443 14 51 36 16511 19969 12 19210 50 78 74 85 46 45 16615 19320 49 65 56 19435 16787 42 16815 47 16913 19513 38 75 49 19675 94 19726 96 57 17008 19803 82 9 83 70 17158 19933 65 40 17205 '20056 47 86 89 20112 17323 34 59 20238 17465 76 17523 20327 28 64 34 20507 64 10 17603 48 17 57 17724 20621 46 65 69 207Q6 17855 18 90 20808 17901 17 15 50 61 65 77 20955 93 61 98 13355 De correspondent te Batavia van De Tel. seinde gisterenmiddag De vloot is begonnen Badjowe to beschie ten. Uit Weltevreden wordt aan DeTelegraal gemeld Een gevangen Bonier verwondde loitenant Kepper licht. Bjj het telegram van gisteren teekent de N. E. Ct. aan Uit het feit, dat in het bovenstaand tele gram nog eens wordt medegedeeld, dat Boni het nltimatnm weigerde, kan opgemaakt worden, dat den vorst van Boni voor de laatste maal gelegenheid is geschenken de zaak in der minne te doen oplossen. Men zal daarbij hebben verwacht, dat de groote maritieme en militaire macht ter reede van Badjowa vereenigd dien vorst mogelijk zon imponeeren. Is onze opvatting jnist, dan is ook deze laatste poging om het Boni-incident zonder bloedvergieten tot een goed einde te brengen, vruchteloos geweest. Dat de expeditie zonder tegenstand zon landen, als men den vijand omtrent hetlan- dingspunt misleidde, was wel te verwachten. Een inlandsche tegenstander beschikt toch niet over zoo snelle gemeenschapsmiddelen, dat hij bij het onderscheiden van demonstra tie^ van werkelijkheid nog tijd heeft zijn strijdkrachten naar het juiste pnnt te ver plaatsen- Even zij in herinnering gebracht, dat bij de expeditie tegen Boni in 1859 tegen Oedjong Patiro (oedjong beteekent hoek of kaap) werd gedemonstreerd, terwijl de landing tnsschen Badjowa, Teloe Telong en Lonrni werd alt- gevoerd. Oedjong Patiro is een kaap ongeveer 15 KM. ten Z. van Badjowa en ieta ten N. van de plaats Patiro gelegen. Een groot rif beveiligt de kaap tegen den Oost-moesson, De Patiro is een kleine rivier, die tot Maralling in algemeen oostelijke richting stroomt, om dan met een scherpe bocht naar het Z. om te bnigen en bjj Patiro in de Golf van Boni te vallen. Rukt men langs de ge noemde rivier in Noordelijke richting op, dan bereikt men spoedig een voetpad, dat even wijdig met de kast en daarvan ongeveer 6 KM. verwijderd in N.N.W.-richting rechtop de hoofdplaats Boni aanloopt. Om die plaats te bereiken heelt men maar een 15 KM. af te leggen. Tot Padjalele voert de weg dan door ge accidenteerd terrein om dan verder tot Boni toe door een vlakte te leiden. Aanvankelijk zal de operatiebasis wel in Patiro gevestigd worden om later naar Bad jowa te worden overgebracht, Bjj den vooruitgang, die blijkbaar met de operaties wordt gemaakt, zal de hoofdplaats Bodi wei binnen een paar dagen in ons bezit zijn. ZATERDAG 1 JULI. L.K. H. K Staatsleenmqen Portugal. Oblig. Be Serie fr. 050 3 59%- Oblig.3e Serie fr. 2500 3 59%, - RusLANB.Iwang Dombr. Obli gation 4'/, 00' 4 Azie. Japan Obligation 1899 4 741/* Columbia. Geconsolideerde Bui- tenlandsche Schold. Recepis. 74'/. IV, 94'/,. 4 4 3'/, IV, 4 4 - 99 101'/,, - 97'/, - 100'/, - 99'/. - 100 - 100'/, - 100 Hypotheek- Banken. Pandb. idem idem Pandb. Rotterd. Hypb. Pandb. Rotterd. Hypb. Pandb. Standaard Hypb. Pandb. Stedelijke Hypb. Pandb. Utrechtsche Hypb. Pandb. Westlandsche Hypb. 4 Pandb. Znid-Holl. Hypb. 499'/, Pandb. le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 4'/, 100'/, Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 4'/, Bewijzen van Deelger. Nortbw. Pac. Hyp. Bank I 96'/, Pandb. Bataafscbe Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbriefbank 4 Pandb. Hollaridscho Hypb. 4 Pandb. Nationale Hypb- 3'/, Pandb. Ged. Hypotheekbank te Veendam 4 99'/, 101 99'/, 98'/, 100 Spoorwegleeningen. Italië. Oblig. Znid-Italiaansche Spw.-Mjj. A.H. 367'/, - PremitUeninqen. Beloie. Loten Stad Antwerpen 1887 2'/, 102'/, - Scheepvaart-Maatschappijen. Aand. Holland-Gnlf Stv.-Mjj. 35 Diver een. Mjj. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1902 89'/, Maandag 24 Juli 1905. Vette ossen en koeien goede aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 35, ade kwal. 32, 3de kw. >7 cents per half kilo. Vette kalveren goede aanvoer prijzen waren voor iste kwal. 28, ade kw. 24, 3de kw 20 cent per half kilo. Vette varkens red aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 24, 2de kw. 23, 3de kw. 20 cents per half kilo. Schapen en lammeren redelijk aangevoerd. Met redelijke aanvoer was de handel stadig tot iets lagere prijzen. Afloop veiling der Openbare Verkoo- ping van Onroerende Goederen. GOUDA, 24 JULI 1905. Ten overstaan van Notaris G. C. FORTUIJN DROOGLEEVER. 1. Winkelhuis en erf aan de Westhaven te Gonda B. 179, k. A. van Wynbergen voor f 6000. 2. Winkelhois en erf in den Korten Groe- nendaal te Gonda, I. no. 10, niet verkocht. 4. Hais en erf aan de Nieuwe Haven te Gonda, N. no. 32, k. A. Lafeber voor f 1410.-. 5. Hais en erf op bet Weeserf te Gonda, L. no. 38, k. M. van Tok voor f260.—. worden tot /veer lage prijaen OP GERUIMD. "was Voor de vele bewjjzon van belang stelling, ons betoond bp het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader, be tuigen wij onzen hurteljjken dank. "\Ved. J. D. EMEISHohnes en Kinderen. Gouda, 24 Juli 1905. VRAAGT voor noodhulp of vast eene' dio kan koken. zjjn thans door nieuw gevonden toepassingen onze In olieverf getchilderde Por tret ten l'eiiitnre- Hog,eert» Zjj geven kracht en diepte, die namakers niet kunnen bereiken. Men overtuige zich, geen imitaties voor de echte te ontvangen. Geïll. Prijscourant met een aantal onge vraagde getuigschriiten gratie op aanvraag. Boxtel. H. HOG A ERTS Cu. Agent voor GOUDA Firma A. QUANT, Kunsthandel, Kleiweg, b(j wien modellen te bezichtigen zyn. NICHTCAP Eohte Oude Jenever P. HOPPE. Verkrijgbaar aan de Bulietten van E I'luri- ttun Unum en bij M. PEETER8 Jz. Let up cachet en kurkbrand. wordt nit overtuiging, als een werkelijke hulp in den nood, het boek aanbevolen. Na ontvangst van adres per briefkaart wor It dit boekje franco per post toegezonden door BLOKPOEL'S Hookh. Zaltbommoi. LilWüllfr i Bei ui •Bearoonda of to Ta a toon- ^^NhUin,ea, ook teHage, MIHB Prima Scboo—pprotoor, raartaa Gloaa. Satin, Glanicrtme enz. ■ja ia baata middelen voor hat loader lU kenrig poetaan van alia rwarte an gaklaarda Haareo, Dmnei an Kindnracboanan. Ver krijgbaar bi) winkeliers In Schoenwerk, Galanterlën, Drogerijen ana. Man lette goad op bat fabrieksmerk. ^pOeK-Ageati W. êmréwtimnn, Arnhem.

Goudsche Courant | 1905 | | pagina 2