MANTELS, COSTÏÏIES, BLOUSEN Onnavolgbaar BINNENLAND. en ROKKEN ADVERTENTIES 1 BONI. 3798tB Staats-loterij Poster(|en co Telegraphic. BEURS VAK ROTTERDAM Veemarkt te Rotterdam. ATiXa ELIZABETH TEEKENS, ELIZABETH TEEKENS. tigd-radicaïen 4, de nationalisten 3, de so cialisten 2, de progressisten 1 zetel. Elf herstemmingen moeten plaats hebben. Volgens hetgeen reeds thans omtrent den uitslag bekend is znllen de radicalen 47 zetels bezetten, de gematigd radicalen 23, de nationalisten 7, de socialisten 2 en de pro gressisten 2. Van 75 verkiezingen is de uitslag nog niet bekend. Cavaignac trekt zich uit het politieke leven terug, Hy scliynt dit op bet goede oogonblik te doen, want men is hem moe zyn herkie zing in het Sartho-departement was hoogst twijfelachtigen in de Kamer was zijn po sitie den laatsten tyd minder aangenaam. En zoo verdwijnt dus al weer een der kop stukken der nationalisten van het Fransche Staatstooneel. Men zal hein ook elders zonder spijt zien verdwijnen, omdat do rol, die hij als minister van oorlog in do zaak Dreyfus speelde en vooral do arrestatie van kolonel J^cquart, waarom do nationalisten vroegen, hom vele vijanden bezorgden. De een voor, de ander na, verdwijnen dus de nationalistische leidersen het is opval lend schrijft de Tomps dat zuike legers politieke mannen van ernstige reputatie hebben kunnen vinden, die hun aanvoerders wilden zijn. Fortis is te Rome teruggekeerd om in oen korte Kamerzitting de spoorwegkwestie af to doen. Met het oog op do goweldige warmte is er veel kans, dat geen partij aan zal sturen op lange debatten over het anders alles behalve makkelijke vraagstuk. De vier dagen, die de eersta-minister te Rimini op vacantia heeft doorgebracht, hebben hom weinig rust geschonken. Hij had er allerlei rocepties en feesten bij to wonen, een lunch aan boord van hot oorlogsschip „Dandolo", een bal, enz. De socialisten hebben de goedheid gehad admiraal Bettolo, bekend uit de kwestie der marine-enqnête, niet uit te fluiton, wogens de vele vreemde lingen, die to Rimini vertooven. Inderdaad eon toffond staaltje van vaderlandsliefde en zelfbedwang. De bakkers hebben <chtor by Fortis' aankomst hot werk neergelegd, op aanraden van den president van het arbei derssyndicaat, by wijze van betooging. Drie dagen ieofde Rimini op brood uit de naburige plaatsen. Verspreide Berichten. Frankrijk. Naar uit Parys aan eenige buitenland - sche bladen wordt gemeld, zouden de onder handelingen inzake het program der Marok- kaanscho conforentio aanleiding geven tot moeilijkheden. Frankrijk zou eischen dat de reorganisatie van het Mooronleger uit sluitend door Fransche officieren zal ge- schiüden, terwijl Duitschland hierop veel af te dingen heeft. Bei.oie. Te Antwerpen begonnen de feesten Za terdagavond mot een imposante manifes tatie voor het standbeeld van Loopold I. Zondag werd een parade gehouden door het garnizoen on om 11 uur begaf zich een optocht -yan schoolkinderen en arbeiders verenigingen met de noodige muziek naar do beurs, waar, na een rodevoering van bur gemeester Van Rijswijk, een muziekfeest plaats vond. Aan hot Zondag to Antworpen gohouden banket van burgomoesters werd door den directour van don dierentuin, Lhoest, een mop uitgehaald die in slechte aarde viel. Hij bracht namelijk in de zaal con chim panzee, gekleed in het kostuum van een stryder van 1830. Do hoer Dclvaux stond onmiddellijk op, protesteorde tegen deze boleodiging van een glorieus tijdperk en verliet de zaal. Macedonië. Do OoStenrykscho hofraad Von Miiller, een dor beide politieke agenten voor Ma cedonië, is to Salonika overleden. De verklaringen van minister Lands- downo in het Engelsche Hoogorhuis heb ben te Konstantinopel indruk gemaakt en zullen waarschijnlijk tengevolge bobben, dat do Porto binnenkort in de financieelo con trole voor Macedonië zal berusten. Vereenkïde Staten. I)o werkstaking to Chicago is thans, ila 135 dagen, ten nadoolo dor stakers geëin digd. Volgens do berekening hooft iedere dag aan verliezen van verschillenden aard 10 millioen dollars gekost. Do „Këln. Ztg." ontvangt nit Fez het bericht, dat do saltan op de hoogto is ge steld van de ondorhandolingen tnsscheu Frankrijk en Duitschland, maar dat lijj over het verloop en den uitslag daarvan alles behalve gesticht is. Hy had natuurlijk zyn plannen gebouwd op de afgonst tus- schen Duitschland en Frankrijk en die plan nen vallen thans in duigen nu die mogend heden bet eens zijn geworden over de ge dragslijn, die ze gemeenschappelijk zullen volgen En do kenners van land en volk geloo- ven thans dat de sultan de gewone Oos- tersche praktijk van dralen en uitstellen zal gaan volgen, zoodat de datum van het bijeenkomen der conferentie wel voor on- bepaalden tyd zal worden verschoven. De R. K. Centrale kiesvereeniging in het district Helder heeft besloten den beer A. P. Staalman niet candidaat te stellen voor de Tweede Kamer. Ook de plaatselijke R. K. kiesvereeniging Eendracht to Helder nam een gelijk besluit. Sprekende over de candidataar-Tatein Noltbenius, zegt de Zutph. Ct. Or.der do antirevolutionairen in de buiten gemeenten is, evenals in 1901, een krachtige oppositie tegen deze candidatunr. Maar het is de vraag of zy krachtig genoeg zal zyn, om to bewerken, dat ook nog een a.-r. can didaat wordt gesteld. Ook met het oog op den korten tyd lijkt dat niet waarschijnlijk. Onder de roomsch-katholieken in de buiten gemeenten openbaarde zich een strooming om geen candidaat te stellen, en onderhands den heer Lieftinck te steunen. Het is evenwel niet waarschijnlijk dat de R.K. Centrale er ook zoo over denkt. Waarschijnlijk zal zij beslui ten de candidatour Nolthenins over te nemen. Apeldoorn, de Zomerresidentie van H. M. de Koningin, bereidt zich voor op een schit terend feest. Reeds weken lang is men bezig met het bouwen van tribunes,' tenten, enz., met den aanleg van gas- en waterleiding, met aan leggen van telefoon enz. naar oen hoogst schilderachtig gelegen terrein aan den Deven ter Straatweg. Het Nederlandsch Gymnastiekverbond met zyn duizende leden zal ditmaal de gast zyn van het vriendelijke dorp, om hier voor de Hooge Beschermvrouwe en den Hoogen Beschermheer to tooncn wat oefening en wilskracht vermogen. Zy zullen doen aan schouwen dat er wakkere mannen zyn, die lichamelijke volksontwikkeling mot ijver pro- pageeron on welk een hoogte reeds bereikt is door het streven van het verbond.'' Vrijdag is de dag der wedstrijden. Zaterdag is meer bestemd voor de eigen lijke uitvoering. Deze wordt 's middags door Hare Majesteit de Koningin, Z. K. H. den Prins der Nederlanden en door H. K. H. de Groothertogin van Mecklenburg van nit een expresselyk daarvoor gebouwde tribune gade geslagen. Apeldoorn rekent op een overdruk bezoek. Honderden uit den lande en daar buiten zullen getnigo willen zyn van den vredigen wedstrijd van tumors van verschillende natiën znllen willen bijwonen de luisterrijke uit voering, welke oenig belooft te worden in de annalen van het Nederlandsch Gymnas tiekverbond. Op een terrein naast dat der uitvoering is een Feestinark, waaraan de meeste zorg is besteed. Muziek, goede muziek in overvloed I Luchtballon, Circus, schitterendo illumi natie Mocht hot weer gunstig zyn dan zeker zal dit foest uit alle oorden van Nederland druk worden bezocht. De commissie van voorbereiding verdient dat voor zyn ernstige opvatting ten volle. Gemengde Berichten. Men meldt ons uit den Haag Aan het jaagpad tnsschen Zoeterwoade en de Haagscbe Schouw geraakte gisteren voormiddag een automobiel met 4 porsonen te water. Een hengelaar, de bode van het ministerie var. financiën F. C. de Cocq, door hot hulpgeschreeuw opmerkzaam gemaakt, slaagde or in met behulp van eenige red dingsmiddelen, die hy zich spoedig wist te verschaffen, hot viertal behouden op het droge te brengen. De drenkelingen werden in een nitbyzyndo boerderij opgenomen en later mot paard en wagen naar Leiden vervoerd. N. R. (ft. Men meldt nit Etmcfeede: By den twist, die aaiK^en hier Zaterdag geploegdon doodslag voo><afging, tnsschen den verslagene H. H. en deikdader H. J. B., verweet deze laatste den eerste, dat diens broer H. J. B.'s meisje tot ontrouw had verleid. Toen eeno ontkentenis volgde, trok B. het mes, dat hy dien avond had gekocht om, zoo hy beweerde, zyn meisje te dooden en trof H. in de hartstreek- By het verhoor legde B. de grootst moge lijke onverschilligheid aan den dag en was er geen zweem van medelijden met den ver slagene en diens gezin. Nader meldt men ens, dat de justitie uit Almelo heden te Enschede kwam, om een onderzoek in te stellen ter zake van den gepleegden doodslag. De dader wordt heden naar Almelo overgebracht. Men meldt uit Eindhoven Een merkwaardig geval van slaapwande len heeft zich voorgedaan by eene leerlinge der nonnenschool te Oerle, een 13jarig doch tertje van den heer v. V. alhier. Zy verliet des nachts in den slaap het pensionnaat en wandelde aan één stuk door tot Eindhoven. Zy ontwaakte eerst by den Catharinasifigel alhier en wist niet beter te doen, dan ter stond de ouderlyko woning op te zoeken. Het was toen half drie in den nacht. Te Aalst heeft de antomobielwoede alweer een slachtoffer gemaakt. Vrijdagavond ten 6 ure kwamen de leer lingen van het pensiunaat der Dames van Maria naar Viersele, na een nitstapje gedaan ter gelegenheid van den nationalen feestdag. Ten getale van 75 namen zy, in gezel schap van hare meesteressen, eenige oogen- blikken rust op den kant van den Gentschen steenweg, toen plotseling een automobiel iu razende snelheid te midden der vroolyke kindergroepen kwam gereden- De meisjes vlachtten in alle richtingen. Een van de groep werd door het voertuig getroffen en zoo erg gewond, dat het arme kind, de 17-jarige Hendrika H., nog den zelfden avond stierf. Nog vyf andere meisjes werden minder erg gekwetst. De automobiel vloog tegen een boom in stukken. Do chauffear heeft geen letsel. (Hand. v. Antw.) Men meldt uit Den Haag Sedeit Zaterdag jl. worden hier ter stede vermist Fjrank van Leeuwen, oud 10 jaren, en Maurits Robbert van Leeuwen, oud 5 jaren. Deze kinderen zyn by vonnis van de rechtbank in zake de echtscheiding tnsschen hunne ouders, toegewezen aan de moeder. In den laatsten tyd hielden de kinderen verblijf ten huize van den vader. De commissaris van politie der 4e afdeeiing verzoekt op sporing, aanhouding en voor hem geleiding van deze kinderen, vestigt de aandacht op art. 280 van het wetboek van Strafrecht, waarom hy een ieder, daartoe in staat, uitnoodigt alle mogelijke inlichtingen omtrent beide bovenbedoelde kinderen te geven. De pantserschepen „Piet Hein" en Evert- sen", thans te St.-Sebastiaan, zyn aldaar aan wezig op uitnoodiging van de Spaansche regeering tot opluistering van de internati onale roeiwedstryden, welke tusschen 16 en 25 dezer aldaar plaats hebben. Do Nederlandsche oorlogschepen zyn door den koning van Spanje met de grootste onder scheiding ontvangen De kommandanten hebben bij den koning gedineerd en de Koning en de Koningin- weduwe hebben bezoeken afgolegd aan boord van de schepen- Indien er roeisloepen aan de wedstrijden mogen deelnemen is er op gerekend dat die vaartuigen van ouze zyde mede zullen doen. Ook is een klein jacht-vaartnig van de Nederl. Marine-club. met den luitenant t. z. jhr. Schorer, te St.-Sebastiaan voor het geval booten van dit kleine type tot den wedstrijd toegelaten zullen worden. De adelborsten le kl. van het instituut te Willemsoord, maken de reis mee, terwyl zich aan boord tevens bevindt een detache ment zeemiliciens. Vereeniging Trein 8.28 H. IJ. S. M. Men meldt uit Amsterdam Welke vroolyke gezichten stonden heden ochtend om 9 nar aan het Weesperspoorsta- tion De tweede ploeg kinderen, die vyf weken geleden uitgezonden was geworden voor re kening van bovengenoemde vereeniging, keerde terug welk een blos was op de wan gen der kleintjes te bespeurenhoe genoten de ouders, toen zo hun lievelingen zoo weer terugzagenwelk een voldoening voor het bestaar zóó hun protégés te kannen huis waarts zenden 1 Des namiddags om 1 uur stond weder een tiental ouders met hun kinderen aan dat zelfde station, maar deze kinderen zagen er niet zoo blozend uit als wij de anderen 's ochtends aantroffen; welk oen verschil I Deze kinderen znllen gaan genieten van -die heerlijke boschlucht te Zeist; ook hen hopen wy weer zoo blozend terug te zien als hun voorgangers. Dit is nu de vierde ploeg die vertrok en deze vereeniging heeft gedurende dit seizoen reeds 52 kinderen genotvolle dagen bereid en medegewerkt hen frissche boschlucht te la ten inademen, wat zeker hun gezondheid ten goede komt. Is het te verwonderen, dat het ledental dezer vereeniging by den dag toeneemt? De contributie is toch slechts 10 cent per week, en steeds hebben vyf leden collectief het recht een kind ter uitzending voor te dragen. De vereeniging hoopt een barer idealen, een eigen gebouw, spoedig verwezenlijkt te zien. Aanmelding voor het lidmaatschap ge lieve men te zenden aan den secretaris, den heer Herman Drilsma, Arastel 420, Am sterdam. Men scliryft ai t Koewacht aan de „Midd. Ct." De smokkelhandel van vee behoort in deze streek zoo goed als tot het verledene. Van het frauduleus invoeren van vee in België bespeurt men byna niets meer. Geen bijeenkomsten meer van smokkelaars des avonds of 's nachts in een herberg van waaruit de gevaarvoile tocht zal ondernomen worden geen geloop meer by dag langs stra ten en wegen van die personen met een of meer koeien naar de plaats waar altyd gestald werd, maar evenmin geen drinkgelagen en verteringen en tengevolge daarvan geen min der nette tooneeltjes meerdit is voorzeker een van de lichtzijden. De oorzaak van het langzamerhand ver dwijnen van den smokkelhandel -r of zou het slechts een tijdelijke stilstand zyn? moet vooral gezocht in het nauw afzetten der grenzen door de douanende kans om „door te komen" wordt daardoor geringer en de geldschieters 'en grootere handelaren houden uit vrees voor verlies de bears ge sloten. In Daitschland heeft een soldatenbeul weer eens een kleine straf gekregen. Het was weer de gewone geschiedenis voortdurende mishandelingen door meerderen hadden een jongen kurassier er toe gebracht met zijn karabijn poging tot zelfmoord te doen. Zijn wachtmeester had de loffelijke gewoonte hem een paar keeren per week met vuisten, stokken, bezems en verder al wat tot dit schoone doel bruikbaar is, op de gru welijkste wijze te mishandelen Allen levens lust daardoor verloren hebbende, en niet den moed bezittende een aanklacht tegen zyn „meerdere" in te dienen, had de ku rassier, als reeds zoo menig Duitsch „lands kind", voor hem gedaan heeft en nog na hem ilpen zal, het beslait genomen zich maar liever dood te schieten. Zoo kwam de zaak nit, en stond de wachtmeester terecht we gens het mishandelen van een ondergeschikte. Luitenant graaf von Geradorff was des wacht meesters verdediger. En wat had deze ver dediger nu in het midden te brengen Iets héél mooisDe „eigenlijke schuldige is de kurassier Schilfer. Hy heeft het wapen tegen zich zelf gericht om zich te vermin ken, ten einde zich zoo aan den dienst te onttrekken. In zyn regiment ia het reeds viermalen voorgekomen, dat lui zich zooge naamd zelfmoordden. Had men den eersten man terstond wegens zelf verminking voor den krijgsraad geroepen, dan ware dit ge val niet voorgekomen. Voor het Duitsche vaderland zou het buitengewoon jammer zjjn, wanneer de Duitsche vaist er niet zoo nu en dan eens in toorn op inranselde. Wy zyn geen hoogere burgerschool voor meisjes. De kurassiers zijn allemaal stramme kerels, wien het niets hindert, wanneer er eens tusschen geranseld wordt ol ala ze een draai om de ooren krijgen-" Voor deze schoone redeneering bleek de krijgsraad wel iets te gevoelen. Immers hij veroordeelde dien braven wachtmeester tot slechts zes weken gevangenisstraf, zonder degradatie. Over zes weken kan het zaakje dus weer van voren af aan beginnen, zoo schrijft de Berlynsche correspondent van het „Hbl." Het speelhol in de Vondelstraat te Am sterdam. Zaterdagavond had iemand in De Tel. geschreven „Ik roep n op, burgers van Amsterdam, voor een veertiendaagscbe levée en masse. Veertien dagen lang vraag ik ieder, die door de Vondelstraat of door het Vondelpark wandelt om énkele minuutjes voor het perceel Vondelstraat 67 te willen verwylen. Het moet er vól staan. Het moet een zwijgende belegering worden. Dat wie ryk is, en een onafhankelijk vreemdeling, het niet langer meer kan dragen." En Zondag bleven er tal van nieuwsgierigen voor de Club Internationale de Bienfaisance stilstaan. Onder het publiek waren verschei dene personen, wier vooropgesteld plan het scheen, nu eens tegen het speelhól te demon- streeren. Daarbij paste men op, niet met de politie in conflict te komen; dat ging goed tot omstreeks 9 uur 's avonds. 't Stond er vol menschen, die allen het huis met het vergulde hek bleven aanstaren, fanta8eerend over den rijkdom, die daar binnen moest heerschen, over 't verspelen van geld. Een agent en twee rechercheurs maanden tot doorloopen aan, trachtten de menigte te verspreiden, 't Hielp niet, 't werd slechts een heen en weer geschuiften slotte hebben de rechercheurs van den gummistok gebruik gemaakt en liepen een paar jongens een tik op. Maar zulk een optreden belet niet, dat er toch menschen blijven kykeneerder zal hun aantal toenemen. Zoo is nu eenmaal de stad Amsterdam. Verscheidene der omstanders lieten zich er over uit, dat hier inderdaad van een tactisch optreden van het publiek sprake is anderen verklaarden, dat reeds een veertigtal personen allen vreemdelingen - het speelhol waren binnengegaan ook dames alleen Tot laat op den'avond bleven er nieuws gierigen voor No 67 in de Vondelstraat staan, die nu en dan door een rechercheur tot doorloopen aangemaand werden. Naar de N. R. Ct. uit den Haag verneemt, moet in verband met den diefstal van het schilderijtje van Frans Hals uit het Maurits- hui8, naar men zegt te Middelburg, een vreemdeling zyn aangehouden, verdacht in dezen diefstal de hand te hebben gehad. Hy is ter beschikking van de Haagscbe politie gesteld. Omtrent de hierboven vermelde arrestatie van den vermoedelyken dader van de diefstal van den Frans Hals in het Manritshuis schrijft de „Midd. Ct." De vorige week heeft hier ter stede ver toefd een jonge man van ongeveer vier en twintig jaren, tenger, keurig net gekleed en met een Vlaamschen tongval. In een café alhier, waar hy veel in- en uitliep, sprak hy over logies te bestellen en noemde hij zich Nijs. Dienzelfden naam gaf hy ook op in een ander hotel aan de Loskade waar hy logeerde. Woensdagavond zeide hy in dat café dat hy 't zoo curieus vond dat men den dief van het schilderij in bet Maoritsbais te 's Gra- venhage niet had kunnen opsporen, niettegen staande een belooning van f 500 daarvoor was uitgeloofd. Hy gaf verder op antiquaar te zyn en vooral zijn werk ervan te maken horloges te verkoopen. Hy informeerde zoo ter loops oferop'feet raadhuis ook schoone schilderyen waren en of de surveillance er goed was. Verder zeide hij iemand te wachten, die Fransch sprak, naar hem vragen zou en wien, als hy kwam, men een gereserveerde kamer moest geven, terwijl men de kiëten en koffers, die voor den Franschman moesten komen, op die gereserveerde kamer moest zetten. Tijdens hy in dat café vertoefde, verzond hy een brief poste restante A. N. C. Brussel en plakte daarop een viertal eigenaardig ge rangschikte postzegels. Dezelfde jonge man is ook in Vlissingen geweest, waar hij in z|jn logement opgaf Cannivere te heeten. Vermelding verdient ook nog dat hy be kend bleek te ziju met een zekeren Ver meulen, een Hollandschen antiquaar, die veel in schilderijen handelt, die ook dezer dagen te Vlissingen vertoefde en meermalen in Middelburg verblijft. De aandacht van de politie werd op den vreemden gast gevestigd en een inspecteur van politie in civiel vond aanleiding om nader kennis met den vreemdeling te moeten maken. Dit geschiedde en hetgeen deze hoorde en opmerkte, gat aanleiding dat de Belg Zater dagmorgen naar het politiebureau werd ge leid. Wat daar bleek, had tot gevolg dat de persoon in quaestie, onder verdenking schul dig of medeplichtig te zyn aan den diefstal van den Frans Hals> naar de residentie is overgebracht en ter beschikking is gesteld van de Haagsche politie. De meergenoemde persoon was, toen hy nog te Middelburg vertoefde, vry zenuwachtig en vroeg met groote belangstelling naar de aankomst der posten. Een brief, asn Canivere gericht, werd door hem in ontvangst genomen. Alles duidt er op, dat de man.in verbinding stond met anderen, en zyu onze inlichtingen juist, dan zyn die anderen in de baart ge weest. Het geracht wil zelfs dat de bende getracht heeft in Roosendaal te vergaderen en ook te Dordrecht. In eerstgenoemde plaats schijnt dit niet gelakt te zyn, in Dordrecht moge- lyk wel. Londen zal dan zyn eerste Mohammedaan- ache moskee krijgen. Er is er reeds een te Liverpool en een tweede te Maybary by Woking. De Sjah van Perzië zal by zyn bezoek aan Londen den eersten steen leggen. Dit is natnnrlyk voor de Mohammedanen, die hier wonon, van groot belang. Doch ▼oor hen niet alleen, want Londen telt in zyn midden zoowat 200 gewezen christenen, die hun geloof afgezworen en de leer yan den Profeet omhelsd hebben. Zoo maken de Israëlieten hier jaarlijks gemiddeld zoowat 20 proselieten, sommige zelfs wel 30. Doch het meeste succes heeft het Boeddhisme, waarschijnlijk wijl het onder de Engelsche bekeerlingen zooveel zeer welsprekende woordvoerders van beiderlei knnne bezit. Dan doet Japan zich ook gelden op 't gebied der bekeering, doch vooralsnog schijnt dat meer een modebeweging te wezen dan met de anderen het geval is. Een Parysche politie prefect kwam aan een station van den ondergrondschen spoor weg en wilde op een in beweging zynden trein springen, toen de conducteur hem het portier voor den neus dichtsloeg. Hij moest wachten op een volgenden trein, en hg kon er niets tegen zeggen, want hy zelf had het springen in een reeds voort rijdenden trein verboden. Men meldt uit Wormerveer Een minder aangenaam pleiziortochtje, af gescheiden nog van het weder, maakte Zon dag 1.1. een gezelschip van 200 personen, dat per boot van Amsterdam naar Alkmaar zon gaan. Om 10 uur voorm, geraakte de boot te Wormerveer vast op een in de Zaan liggende zandbankalle moeite om haar vlot te krij gen was vergeefsch, zoodat er niets anders opzat dan dat de opvarenden naar den vastqji wal werden gebracht, hetgeen ook ge schiedde. Terwyl anders te Wormerveer aan sleep- booten geen gebrek is, ontbraken ze dien dag juist, zoodat een sleepboot van Amster dam werd gerequireerd, die er om 3 uur nam. in slaagde de boot vlot te krijgen. De tocht werd daarna naar Alkmaar vervolgd. Intns8chen bleek de wenschelykheid nog eens weer, dat de in de Zaan liggende zand banken door het plaatsen van bakens of iets dergelijks duidelijk kenbaar worden go- maakt. De correspondent van „De Telegraaf" seint Het terrein by Kaap Patiere is ongeschikt voor voortrukken. Er wordt een landing by Badjowe beproefd. De commandant Van Loenen is naar Macassar om overleg te plegen. le Klasse. Trekking van Dinsdag 25 Jali. No. 12681 f 1000. 643 en 20148 ieder 1 400. 19532 f 200. 0 291, 7081, 16738 en 20508 ieder f 100. Prijzen van f 20. 46 2802 5591 8245 11600 14993 18143 66 46 5641 8311 94 15003 65 121 51 52 89 99 34 18222 50 2916 5715 8408 11730 63 30 71 29 37 19 94 15114 58 209 3011 5832 8511 11806 89 76 78 12 88 22 13 15282 18312 326 r 24 90 28 93 15306 90 56 39 5941 68 11937 99 92 94 76 84 8606 12015 15408 18138 434 82 87 - 10 22 63 56 39 90 6051 8750 99 15510 65 547 3135 6105 8802 12114 45 75 615 51 48 33 71 76 85 76 58 6273 57 77 79 92 87 65 6355 91 12256 15666 18526 95 3362 99 8929 98 15718 70 98 80 6451 32 12328 78 18779 744 3442 63 9026 59 91 18833 52 52 65 44 12474 15830 66 72 67 84 9133 12505 15910 18958 805 91 88 98 44 33 78 10 3531 6537 9205 96 38 84 38 34 74 14 12602 45 19055 56 79 78 77 32 46 19108 944 3613 87 9312 63 90 14 82 43 6602 86 12714 16022 30 1026 3774 6754 87 68 36 87 34 82 59 9407 12812 94 19213 60 3807 67 12 92 16214 40 1179 73 95 94 12969 23 88 91 3938 6828 9543 13001 40 19361 1212 41 66 95 32 99 63 44 58 68 9618 58 16440 19496 1373 4058 6953 29 83 77 19515 1442 61 7050 9709 13108 16509 19 94 4104 52 74 78 26 24 99 27 56 9823 13246 16685 99 1667 61 7107 68 13304 87 19602 81 64 10 75 40 16719 3 1771 4212 14 9908 13407 53 28 1887 4481 22 32 15 16809 60 1911 4531 7280 55 13508 62 97 20 36 89 10008 12 16954 19706 59 4631 7310 10163 13743 17045 50 73 4746 17 64.13877 17102 99 99 68 19 10307 84 64 19850 2067 88 22 53 13901 76 19907 94 89 86 56 71 82 20027 2103 4862 7447 69 73 17284 94 9 73 51 10421 14079 17304 20151 61 4914 58 10500 85 11 83 62 41 65 43 14124 65 20270 73 5043 7554 10737 29 80 20315 2240 50 97 10829 49 88 29 57 5129 7649 80 68 17445 52 73 62 7737 10914 82 17549 75 97 84 48 48 14314 17609 20516 2391 96 7937 11012 22 16 23 2460 5316 61 30 24 29 44 2510 18 74 45 26 43 81 43 77 88 48 68 17703 88 2629 79 7971 86 72 90 20605 58 5412 83 11302 14404 17820 40 2704 37 8026 53 7 57 57 9 12 46 32 11480 14537 17933 20725 77 48 94 43 18031 69 26 33 89 8170 96 14738 18121 20913 5500 77 11563 62 27 22 54 24 8204 81 14907 40 29 76 65 Benoemd: 16 Juli. tot commies der posteryen en telegrafie 4de klasse, de sur numerair der posteryen en telegrafie M. N. D. Augustijntot brievengaarder te Mid- delstum, H. Bakker, thans postbode aldaar en te Elden, W. A. Westerveld. 1 Aug. tot magazjjocbef by den telegraafdienst, J. de Lange, ter standplaats 's Gravenhage16 Aag. tot directeur van het post- en tele graafkantoor te Helmond, D. H. W. Laeyen- decker, thans in gelyke betrekking te Fra- neker. Bevorderd: 16 Juli. tot hoofdcom mies der posterijen, de commies 1ste klasse H. Boonacker. Verplaatst: 7 Juli, de klerk der posterijen en telegrafie 2de klasse R, de Jonge, van Amsterdam (telegraafkantoor) naar Hoorn 16 Juli, de klerken der poste rijen en telegrafie 2de klasse H. Koens, van Neuzen naar Amsterdam (telegraafkantoor), L. van Brakel, van Middelburg (telegraaf kantoor) naar Neuzen, A. K. J. Huineman, van Arasterdam (telegraafkantoor) naar Mid delburg (telegraafkantoor), A. A. J. van den Brandt, van Zwolle (telegraafkantoor) naar Rotterdam (telegraafkantoor), en B. D. J. Scholten, van Rotterdam (telegraafkantoor) naar Zwolle (telegraafkantoor)1 Aug. de commies der posteryen 2de klasse J. Bran don Bravo, van Hengelo naar 's Gravenhage. Verlengd: de tydelyke werkzaamstel- ling by het Hoofdbestuur van den commies der posteryen en telegrafie 4de klasse J. van den Blink. Tijdelijk belast met het be heer: 1 Aug. van het bijpost- en tele graafkantoor „Prins Hendrikkade" te Rot terdam, de hoofdcommies der telegrafie H. Tjebbes, onder intrekking van zyne aanwijzing als beheerder van het bypost- en telegraaf kantoor „Veerkade" aldaar; van het bijpost- en telegraafkantoor „Veerkade" te Rotter dam, de hoofdcommies der telegrafie J. H. Kemper, onder ontheffing van het beheer van het bypost- en telegraafkantoor „Prins Hendrikkade aldaar 1 Sept. van het bypost- pn telegraafkantoor „Groote Markt" te Am- i hem* de directeur A. Knaap, onder eervolle ontheffing van het beheer van het post- en telegraafkantoor te Neder-Hardinxveld. Eervol ontslagen, op verzoek: 10 Juli, de klerk dor posteryen en telegrafie 2de klasse L. P. van Leeuwen te 's Gra venhage (postkantoor)15 Juli, de klerk der posterijen en telegrafie 1ste klasse F. L. van Hall te Amsterdam (telehraafkantoor) de klerken der posterijen en telegrafie 2de klasse R. A. Agema en P. 8. Agema, beiden te Amsterdam (telegraafkantoor)1 Oct. de brievengaarder te Hooge-Zwaluwe,.J. du Mez. Eervol ontslagen15 Juni, de telefoniste L. A. van Veen te Gouda16 Juli, de tijde lijke klerk der posterijen en telegrafie K. Karmelk te Amsterdam (telegraafkantoor). Overleden: 10 Juli, de tweede klerk by het Hoofdbestuur, S. J. Aninga. ZATERDAG 1 JULI. L.K. H. K Staateleemnqen Portugal. Oblig. 3e Serie Ir. 050 3 59'/,, Oblig.3e Serie ir. 2500 3 59'/,, Rusland.Iwang Dombr. Obli gatie» 4'/, 96' Azie. Japan Obligation 1899 4 74'/. Ti7/, Columbia. Geconsolideerde Bui- t'énlandsche Schuld. Recepis. L. 100 l1/, 24'/,, - Hypotheek. Banken. Pandb. idem idem 4 99 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101*/,, Pandb. Rotterd. Hypb. 31/, 977/, Pandb. Standaard Hypb. 4IOO'/j Pandb. Stedelijke Hypb. 4 99"/. Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 100 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 lOO'/i Pandb. Znid-Holl. Hypb. 499'/, Pandb. le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 4'/i IOO'/j Pandb. Nederl. Hyp. Pand- brielbank 4 99'/. Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 41', 101 Bewijzen ran Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank —1 96'/, Pandb. Bataafscbe Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerete Ned. Hypotheekbrielbank 4 99' Pandb. Hollandscbe Hypb. 4 99"/. Pandb. Nationale Hypb. 3»/, 98'/. Pandb. Ged. Hypotheekbank te Veendam 4 1<£> - Spoor wey leeningen. Italië. Oblig. Zuid-Italiaansche Spw.-Mfl. A.H. 367'A Premisleeninqen. bKLOiE. Loten Stad Antwerpen 1887 2'/. 102V« Scheepvaart-M aatschapp ij en Aand- Holland-Gulf Stv.-My. 36 Diversen. My. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1902 89Vi Dinsdag 25 Juli 1905. Vette ossen en koeien goede aanvoer, pry zen waren voor iste kwal. 35,2de kwal. 32, 3de kw. *1 cents per half kilo. Vette kalveren goede aanvoer prijzen waren voor iste kwal. 28, ade kw. 24, 3de kw. 20 cent per half kilo. Vette varkens red aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 24. 2de kw. 23, 3de kw. 20 cents per half kilo. Schapen en lammeren redelyk aangevoerd. Met redelijke aanvoer was de handel stadig tot iets lagere prijzen. worden tot meer laffe ff rij men OP GERUIMD. Burgerlijke Stand GEBOREN21 Juli. Cornelia Hendrica Maria, onders W. B. Streefland en C. H. M. van Lierop. Gerardjne Josephine, ouders H. van der Linden en A. Poletier. Cor nells, ouders P. van Stave! en N. van Tent. 22. Klaaske, ouders M. Pepers en K. Zondervan. OVERLEDEN24 Juli. J. C. Boers, wed. J. van der Graaff, 83 j. E. Teekens, 62 j. V Heden overleed onze geliefde Aanbebnwd Zuster en Tante Mejuffrouw in den ouderdom van 61 jaren. Uit aller naam, Wed. O. TEEKENS- VA», Vendkloo. Dordrecht, 24 Jali 1905. Aan allen, die mjj met mijn tachtigste geboortedag blijk gaven van belangstelling en genegenheid, mjjn harteijjken dank. C. VAN VEEN. zjpi thans door nieow gevonden toopassingen onze in olieverf ffeechiiderde Por tretten Peinture-Hogaerh. Zjj geven kracht en diepte, die namakers niet kunnen bereiken. Men overtnige zich, geen imitatie, voor de echte te ontvangen. Geïll. Prijscourant met een aantal onge vraagde getuigschriften gratie op aanvraag. Boxtel. H. HOOAhHTS Co. Agent voor GOUDA Firma A. QllANT, Kunsthandel, Kleiweg, bp wien modellen te bezichtigen zijn. Hodon overleed in den ouderdom van 61 jaren onze Vriendin, Mejuffrouw C. VAN VEEN Az. G. F. VAN VEEN- Welter. Gouda, 24 Juli 1905.

Goudsche Courant | 1905 | | pagina 2