c. SUITS. BENIG DEPOT TAN TEEE. BINNENLAND. MANTELS, COSTUMES, BLOUSE! GEEN BETER Verschrikkelijke nachte lijke folteringen. Klanken uit Schoonhoven. Gemeng-de Berichten. Stadsnieuws. - 379ste Staats-loterij Rechtzaken. BEURS VAK ROTTERDAM ALLE en ROKKEN ADVERTENTIE SCHOEN WKKK Mbralptseli Schoen- en Laarzeiniiagazijir KLEIWEG E 30. VI. IIAVEMSWAAY Z0NE\, UB en Metaalpoetsextract -expeller" Engeland getrouwd. Dat geeft ook een band, vooral in Denemarken, waar het koningshuis-- - geliefd is. Bovendien hebben de Denei/de heimelijke voldoening dat hoe hartelykelnsy do Engelsche vloot inhalen hoe meer zij de Dnitsche buren er mee hinderen. Do EngeU schen zullen het dus in Denemarken wel goed hebben. Verspreide Berichten. Frankrijk. De minister-president Ronvier, die 12 da gen met vacantie is geweest in Thonon-lcs- Bains, zon gisteren in Parijs terugkeeren en dadelijk eon ministerraad hebben om de aan gelegenheden van het oogenblik te bespreken. De minister van landboaw zal den presi dent een decreet ter teekening voorleggen, strekkend om bij de paardenrennen de bookmakers te verbieden. De Perzische Shah is wezen kijken op Buffalo Bill's Wild West Show in Vichy en heeft er zich kostelijk geamuseerd. Dat was toch heel wat mooier dan de feroote opera vond hij. Dl'ITSCIILAND. De 52ste Katholiekendag in Straasburg zond een telegram aan den keizer om hem de aanhankelijkheid van heel Katholiek üuitschland te verzekeren. Een groote bankinstelling bad een groot bedrag beschikbaar gesteld voor de noodlij denden in Indië en wenschte daarvan geen belasting te botalen, omdat zij dit bedrag rekende tot de uitgaven voor het bedrijf te behooren en omdat door deze schenking de verhouding tot TCngeland verbeterd zou wordon. Het Oberverwaltungsgericht gaf zoo waar de bank gelijk Als een gevolg van de hooge vleeschprijzen is nu ook het leder opgeslagen. Den 16en October komt te öotha de eisch tot echtscheiding van Philips van Cobnrg tegen zyn vrouw prinses Louise in behan deling. Ije onikrrmding van een inwoner van Cothen Jeukende, benanwende, dolraakende aam beien. Hoeveel Blapolooze jachten hebben zp U niet veroorzaakt Welk een doodsangst geduronde den dag Tevorgeefs hebt g.i een groot aantal voor gewende middelen gebruikt -- en toch be staat er een echt geneesmiddel voor, lees hetgeen eener Uwer landgonooten zegt Do Heer W. Van RIJNSNOEDER, wo nende te Cothen in Utrecht, deelt ons mede Ik heb reeds veel aangewend om te worden genezen van een onaangenaam iets, waaraan ik gedurende dertig jaren geleden heb, n.l. droge, uitwendige aambeien. Ik heb hierdoor heel wat moeten doorstaan, zoowel door de jenking als door de pijn en watflc hier ook voor gedaan had, nietsMiielp De goede be richten omtrent Foster'! Zalf gaven mij aan leiding hiervan een doosje te laten komen en ik kan U niet /eggen oi ik meer verwonderd, dan wel meer gelukkig was, toen ik, na tien dagen do zalf geregeld te hebben gebruikt, volkomen van mijn onge lukkige kwaal genezen was. Waar ik kan, zal ik gaarne dit aitstekend geneesmiddel bekend maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Verzeker U dat men U de échte Poster's Zalf geoft, dezelfde die de Heer RIJN.SOEDER gehad heeft. Ze is te Gouda verkrijgbaar bii de Heoren WOLFE Co., Westhaven 198. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel it F 1.75 voor één- of F 10— voor zes doozen. Het nieuwe Kabinet. In de antirev. „Rotterdammer" bespreekt nu ook prof. Fabius het nieuwe Kabinet, dat door de vooruitstievond linkscho pors als „geavanceerd-vrijzinnig" wordt aange kondigd, van welk etiket de oud-liberalen echter weinig willen weten. Hunnerztfds vvas hetzij een coalitie ministerie, hetzij een gematigd liberaal Kabinet verlangd, en het antwoord was: een geavanceerd-vrijzinnig ministerie. Trouwens de hoogleeraar had niet anders verwacht: een vrijzinnig bloc immers glijdt telkens meer in radicale richting weg. „Het nieuwe Kabinet meent prof. Fabius kan dus rekenen op een steun van 34 leden in de Tweede Kamer, en van een zeer kleine minderheid in de Eerste. „Dat deze oplossing een kunststuk is, zal, aan hoeveel deuren dan ook moge zijn aan gescheld, wel niemand beweren. „De Arnli. Cf. gaf onlangs tekennen.dat mr. öpeman Borgesius wellicht niet de ge schikte man was voor het werk, dat hij op zich had genomen, en merkte voorts op, dat het in elk geval, zoo hij niet genoeg toe schietelijkheid ontmoette, het best ware met zijn bemoeiingen op te houden. „Een en ander kan hebben samengehangen. „Naar het schijnt, weigerde mr. Borgesius om redenen van privaat belang in een Mi nisterie zitting te nemen. „Welnu een oordeel daarover voegt my niet. „Maar wèl kan de vraag worden gedaan of hy, die zelf zich genoopt gevoelt wegens dergelijke reden zich te verontschuldigen, de geschikte man f§ om de meest gewensehte personen voor een ministerieelen zetel te zoeken, waarbij het moeilijk kan uitblijven, dat persoonlijke offers moeten worden ge bracht- „Men heeft dan nu een Kabinet, parle mentair minder gerechtvaardigd dan het afgetredene, en waarvan de formateur ach ter de schermen zitalthans er niet toe behoort" En dan verder: **•- „Een geavanceerd-vryzinnig Kabinet, dat steun zal moeten zoeken en veel mee^ dan het Ministerie-Kuyper noodig gehad zou hebben bü groepen, die tot de formatie niet hebben meegewerkten aan het hoofd een politiek geheel onbekend persoon men kan niet zeggen, dat het vooruitzicht rooskleurig is. „Daarbij juist Justitie en het nieuw te vormen Kabinet voor Arbeid enz. id vrij zinnig-democratische handen- „Terwijl aan Binnenlandsche Zakeh mr. Rink het algemeen stemrecht zal vóórbe reiden. „„Noorman" verklaart in den Tydsp. van deze maand, bl 346, het lyden van de nederlaag door de liberalen in 1901 aldus „Men zag de liberale meerdorheid steeds verder naar links drijven, alsof de politiek voortaan alleen zou bestaan in concurrentie met de socialisten." „En liet resultaat van de overwinning in 1905 een Ministerie nog verder naar links gedreven XIV. En wat staat den vrienden van het open baar onderwijs in Schoonhoven thans te doen, nu daar op het Torentje een man heeft plaats genomen, die stellig een andore opVatting heeft van artikel 192 der Grondwet dan -Kuyper Is hier juist uit dien treurigen schoolst! jjd, zooals die door de voorstanders van het bijzonder onderwijs gevoerd is geworden, niet een afdeeling van Volksonderwijs geboren Ge ziet nit bet kwade komt het goede! Welnu die Afdeeling dient hare belangheb bende medeburgers wakker te schudden en duidelijk te maken hoe daar reeds jaren geslabakt en g< sold wordt met een van hare duurste belangen do opvoeding van haar kinderen, lichamelijk vooral, ten einde de burgery te bewegen tot adresseeren aan raad en autoriteiten. Voorts wende het bestuur der Afdeeling zich por adres tot den raad om een 12klassige school. Motieven daarvoor zyn genoeg voorhanden. De raad moet weten, dat zij zoo maar niet zonder protest inet onze belangen kan spelen. Is het niet nog in de jongste raadszitting door Kooiman nadrukkelijk geconstateerd, dat het de schuld van do vroegere bouw commissie der gasfabriek is, dat we nu voor een uitgaaf van f 60,000 komen te staan En zou men dan op een 4 k f 5000 zien om een goede openbare school te krygen? Schande daarover. Maar het is waar, iedor volk heeft do regeering, die het verdient. Ziet de burgerij dit alles lijdelijk aan, dan gaat de meerder heid in den raad ongestoord haar gang. Steek ook do minderhoid, hier Kooiman en Lomwol, eens een hart onder den riem. Eu dan dient de minister naar waarheid ingelicht te worden. In nommer XIII van onze Klanken zyn reeds eenige argumenten gegeven. Maar het moet den minister duidelijk gemaakt worden, dat van de geheelo openbare school niet een steen op zyn plaats mag blijven, dat er moet komen een gansch nieuwe school. Al dat lappen moet dienen om dat smerige uiterlijk te kunnen behouden. Voorts moet de minister ingelicht worden omtrent de meerderheid in den raad, hoe die geïnteres seerd is bij de bijzondere scholen, hoe die er steeds op nit is geweest om het openbaar onderwijs te drukken. Er moet op gewezen worden hoe van de tachtiger jaren af tot heden toe met de wet en de koninklijke besluiten is gesold. Wat een marteling het voor het schooltoezicht, van de opgedoekte Schoolcommissie af tot den districtsschool opziener toe, steeds is geweest om van den raad van Schoonhoven wat gedaan te krijgen. En speciaal moet er op gewezen, welke hou ding de raad in de jongste bouwplannen heeft aangenomen tegenover den Schoolop ziener. Wat het kindertal en de naaste toe komst eisaht, dienen wij op een 12-klussige school aan te houden. Ook uit een oogpunt van billijkheid dient het personeel tot 12 opgevoerd te worden. Wat is het geval P Met 1 Januari 1906 krijgt de School met den Bijbel per kind een subsidie van f 19,75 en die voor Christelijk Volksonderwijs ont vangt per leerling boven 6 jaar f 22,45. Nu staat daar de openbare school tegen over met een subsidie van Staat en gemeente tot een bedrag van f 19,56 per kind. Elk kind der openbare school heeft dus aanspraak op ruim f 2,50 subsidie meer. Dit maakt voor de 450 .leerlingen f 1125 Voor dit bedrag kunnen juist 2 leerkrachten aan gesteld worden, zoodat we dan krygen een 12-klassige school. Wat een voordeel dal geeft boven een regeling zooals nu staat ingevoerd te wordenom de 8 maanden aannemen, ge moet er maar eens over spre ken met mannen, die verstand van do opvoeding hebben, of die zelf een school exploiteeren. Verbeeld u, als er geen veran dering komt in het besluit van den raad, dan moeten de zesjarige kleuters dezen win ter met December naar school. Wat zal liet onderwijs voor die kleine kleuters, voor wien het juist een eisch is, dat zy zooveel mogelijk buiten het lokaal onderricht ontvangen, af gewisseld door spel, wat zal het uithalen P Zullen niet vele ouders zeggen, en terecht „Ik hou mijn kind de wintermaanden thuis." En als dan April komt, danis de openbare school voor hen gesloten en staan de deuren der bijzondere scholen open, wijd ope i. Toch wel leuk verzonnen dat voorstel door Valk, is het niet, lezer P Ja, ja, en dan toch maar groot opgeven van zijn duiven onschuld. Hy zit daar om' de belangen van Schoonhoven te behartigen, ziet u, maar de financiëele draagkracht mag het niet te boven gaan. En daarom moeten wy de openbare school liever op den krimp dan op den groei bouwen, dat kost de minste dub beltjes. En dan moet ge de kiezers bij elke verkiezing daarmee zand in de oogen strooien. Je wijst maar op de dure openbare school en of je dan al voorstelt om den hoofdelijken omslag te verdubbelenten einde den berooiden boel van de gasfabriek te redden, dat slik ken de kiezers toch wel. Maar daar moet bet heen gestuurd worden. Het is een eisch van recht en billijkheid en van goed onderwijs, dat wy krygen een 12- klassige school. Aan het werk daarvoor. JAN BAZUIN. Uit Leiderdorp meldt men aan het Leidsche Dgbl. Zaterdagmorgen werd door den koetsier Buit Noorden een zieke man vervoerd naar het ziekenhuis te Leiden. Je Kouderkerk aangekomen, word in een logement iets gebtuikt en werd het paard het gebit uit den mond genomen- De koetsier en de medegeleider hadden het rijtuig verlaten, toen het paard op hol ging. De koetsier trachtte het dier te grypen, doch viel en kreeg het rijtuig over het hoofd waardoor hy ernstig gekwetst werd- Het paard holde door en werd eindelyk onder deze gemeente gegrepenhet bleek evenwel, dat het rijtuig ledig was. By onderzoek werd de zieke, die uit het rijtuig is gevallen of gesprongen, in bowus- teloozen toestand in Achtbovenerwyk aan den weg liggende gevonden. H(j werd in een ander rijtuig naar het ziekenhuis vervoerd, na tijdelijk te zijn opgenomen in het huis van Jacob van Winkel alhier. Een der straatlantaars werd omgereden. Gisternacht is te Haarlem ingebroken in de sigarenfabriek in de Spaarnwouderstraat. Er werden sigaren ontvreemd Aan een schrijven van een der bemanning van de „Regentes", blijkt het yolgende om trent het sneuvelen van den luitenant ter zee Theunissen en den matroos de Bock, de eerste slachtoffers van de Boni expeditie „Wy waren met een stoombarkas, be mand met acht koppen, belast om de vaar tuigen te visiteeren die wy tegenkwamen. Dit ook willende doen bij een groote prauw, werd ons de toegang geweigerd, doch ver zetten deed men zich niet tegen het vast maken van een tros, waarmede wy het vaar tuig wilden opsleepen. „Nauwelijks onder stoom, kapte een Bo- niër den tros door met een groote klewang. Voor de tweede maal werd een tros uitge bracht en toen nu een oude vrouw aan boord van de prauw dien wilde kappen, werd op haar geschoten, zoodat zy neerviel. „Dadelijk werd toen op onze barkas een moorddadig vuur geopendde luitenant kreeg vier kogels in de borst en was dade lijk dood, de matroos kreeg een schot door den rechterarm. De kogel ging door het heele lichaam en kwam aan den linkerarm uit. Ook hy was dadelijk een lijk." By het brouwen van bier in het Capu^y- nenklooster te Breda is broeder Linus belast met het koken van den drank, in den brouw ketel gevallen en ernstig gebrand daaruit gehaald. Hy werd ter verpleging opgenomen in liet gasthuis, waar de arme gewonde gisterenmiddag is overleden. Men meldt aan de N. R. Ct. Te Maastricht heeft een gehuwde moeder het kind, van 't welk zy was bevallen, om 't leven gebracht door het in een privaat te werpen- Zij kan het slecht vinden met haar man en schijnt niet recht bij het hoofd te zijn. Zij is in hare woning onder politie toezicht gesteld. Omtrent de ontploffing gistermorgen aan boord van de met benzine geladen Engelsche barge Meteor, liggende aan den ingang der Kil, bericht de Dordr. Ct. 's Morgens om half vijf waren de menschen in Willerasdorp opgeschrikt door een hevigen knal. Eerst dachten velen aar. een onweer slag, maar weldra bleek de waarheid. De ijzeren barge Meteor, kapitein Smith, van Londen naar den Ryn, was met een lading benzine te Zierikzee binnengevallen en hdd daar den loods A. van Duin aan boord genomen. Gistermorgen vroeg nu lag dit scheepje van pl. m. 100 reg. ton een eind voorbij de monding van de Kil in bet Hol- landsch Diep op stroom. Even nadat het volk gewekt was, had er een ontzettonde ontploffing plaats. Daar de kok het ergst is toegetakeld, ligt het vermoeden voor de hand, dat in de kombuis een ongeluk met het vuur zou zyn gebeurd. De kok, James Wills, uit Nottingham, 41 Dickinsonstreet, heeft vreoselyke brandwon den over het geheele lichaam, terwijl de loods van Duin in de lucht werd geslingerd' en wonden aan hoofd en schouders opliep, gelukkig niet levensgevaarlijk. De drie andere opvarenden, de kapitein, de stuurman en een jongen, schijnen weinig of geen letsel te hebben bekomen, althans zy slaagden er in, de gewonden in de boot te brengen en naar Willemsdorp te roeien. De Thor VI, die weldra langs kwam, nam de bemanning op en stoomde full speed alle veren voorbij naar 't Groothoofd, wuar do gewonde kok per brancard werd afgehaald en naar 't ziekenhuis getransporteerd. Zyn toestand is levensgevaarlijk. De loods kon zelf naar 't ziekenhuis loopeu eu na verbonden te zyn, weer te voet vertrekken. Na die bijzonderheden te hebben gehoord, wilden wy het schip dichterbij zien, want van Willemsdorp af zag men slechts een renzen- kolom rook als 't ware uit het water opstijgen en dit roetzwart gordijn belette ons den brand van het schip te zien. Hoe dichter wij na derden, hoe meer de vlammen zichtbaar werden. Eindelyk zagen wy den romp van de barge vlak bij ons opduiken. Een vlam menzee toekende zich' af tegen de pikzwarto rookwolken; men hoorde het geknetter van het alles verterende vuur. Een paar jachteu en stoombootjes scheerden om den vuurklomp heen, maar allen zorgden, evenals wy, minstens een 100 meter van het gevaarlijke seheepje vandaan te blijven. Op den stoomtramweg van „de Meierij" zijn Zaterdag middag een personen- en een' zandtrein tusschen St.-Oedenrode en Son op elkaar geloopen. Van de halte Wolfswinkel vertrok een tram met zand voor hot in aanbonw zijnde liefdehuis te St.-Oedenrode, even vóórdat de personentram van laatstgenoemde plaats naar Eindhoven moest vertrekken. Van het ver trek van den zandtrein was telefonisch be richt gozonden naar St.-Oedenrode, met ver zoek om den personentrein op te houden tot de zandtrein binnen was. Dit' had men echter vergeten aan den geleider van de personentram te zeggen, zoodat, deze zyn trein liet vertrekken. Ongeveer 20 minuten buiten St.-Oedenrode, bij een kromming van den weg, ontmoetten elkaar de beide tram men de afstand was te kort oin ze *tot staan te brengen, ofschoon beide machinisten hiertoe hun best deden. Een dor machines is geheel vernield; de andere kwam er weinig beter af. De zand- wagens werden gedeeltelijk vernield. De werklieden, die op den zandtrein 'zaten, werden onder wagens en zand bedolven. Gelukkig bleek, toen men hen na eenige moeite er nit had gegraven, dat geen hunner zwaar letsel had bekomen. Van de passa giers waren er een paar ernstig gekwetst een was met een been tusschen de stukken der wagens bekneld en had 't op een paar plaatsen gebroken. Nog een 10-tal passagiers zyn gekwetst, van wie enkelen tusschen de wagens uit gehaald moesten worden. Zy zyn gedeeltelijk naar het gasthuis te St-Oedenrode vervoerd, gedeeltelijk naar Eindhoven. In ean dorp iu het Fransche departement Saöne viert een honderdjarige dezer dagen zyn 75 jarig huwelijksfeest. Er wordt o.a. een optocht gehouden van lieden boven de 80, allen in de kleedjj van Tjaar 1833. De bruidsjonker, een neef van den man, is 86 en het brnidameisje 87. De honderdjarige heeft beloofd, op 'tbal liederen uit zyn jeugd te zingen en met zijn vronw, die 92 jaren telt, den eersten dans te doen. GOUDA, 23 Augustus 1905. VERG ADERING van den GEMEENTER 4. AD op Vrjjdag 25 Augustus 1905, 's namiddags half twee uur. Aan de orde 1. Do benoeming van a. een lid der Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs b. een leeraar in het Hebreeuwsch aan het Gymnasium, voor den cursus 1905/6.; c. een leeraar in de natuurkunde enz. aan het Gymnasium d. een onderwijzer aan de school voor g. 1. o. No. 2 (Ing. St. No. 71); e. een assistent-leeraar in het bouwkun dig en vakteekenen aan de Ambachts avondschool, voor één jaar. (Ing. St. No. 81). 2. De rekening der gomeente over 1904 3. De begrooting der Bank van Leening voor 1906. 4. Het voorstel to-t wijziging der gemeente- begrooting voor 1905. (Ing St- No. 80). 5- Het voorstel om tot H. M. de Koningin het verzoek te richten de dienstdoende Schuttery gelijk te stellen met de rus tende. ring St- No 73). 6. Het voorstel tot het verleenen van het recht van uitgang en overpad over ge meentegrond aan J. Me Waal. (Ing. St. No. 76). 7. Het voorstel om niet over te gaan tot onbewoonbaarverklaring van de woning wijk H No- 14. (Ing. St. No. 75). 8. De voorstellen tot herziening der jaar wedden van den Commissaris en het verdere personeel der politie. (Ing St. No. 72). 9. Het voorstel om P Ooms ouderhands de gemeentereiniging op te dragen. (Ing. St. No 77). 10 Het voorstel tot verlenging van de ver zekering der gemeente-eigendommen tegen brandschade by de Maatschappij L'Uuion (Ing- St No 78). 11. Het preadvies op het adres der afdeeling Gouda van den Ned. Aannemersbond aangaande het in de bestekken der gemeente onveranderd van toepassing verklaren der A. V. (Ing- St. No. 64). 12. Het voorstel van den heer Donker om de openbare moziekuitvoeringen van het muziekcorps der dd. Schutterij voor 1905 te staken. Gisteren is te 's Gravenhage o. a. geslaagd voor het examen hoofdakte de heer P. S. Dauvellier, alhier. Gisteren is te 's Gravenhage o. a. geslaagd voor het examen Fransch 1 o. de heer C. W. J. Natzijl, alhier. Met genoegen zagen wy gisteravond in de Groote Kerk weer een vrij talrijk publiek bijeen, ter bijwoning van de 8ste orgelbe speling en, vooral wat orgelstukken aangaat, zijn kenners en liefhebbers hoogst voldaan bniswaarta gekeerd. Dit geldt voor alle nummers, het meest voor No. 4, een meester stuk, dat slechts door een meesterhand kan weergegeven worden. Wat de zangnummers betreft, gaarne zouden we mej. Zieck en den heer Nienlmhi willen vragen „Ver^t ge niet te veel van uw krachten?" Getuigd moet toch worden, dat geen der nummers tot zyn recht kwam, hoewel we niet mogen ontken nen, dat beide dilettanten eenmaal nog wel wat zullen praesteeren, als de stem nog meer ontwikkeld en de voordracht vooral beter zal zyn. Maar zoolang vinden we, om zich te laten hooren zooals gisteravond, lichtere nnmmers veel geschikter, om later met succes Voor den dag te kunnen komen met moeilijker stukken. Men schrijft ons uit Schoonhoven Een „anti-revolutionair" alhier heeft aan de feestcommissie medegedeeld, dat by te gen feestvieren was op 31 Augustus a.s, omdater 50 stemmen op mr. Troelstra waren uitgebracht by de jongste stemming voor de Tweede Kamer. Deze 50 stemmen zyn nota bene grooten- deels uitgebracht door zyn personeel. (N. Ct.) Krimpen a/d IJsel. De heer P. van den Berg, godsdienstonderwijzer alhier, ontving Vrijdagmorgen de benoeming tot hulppredi kant voor de gemeente Hoofddorp, welke betrekking de benoemde begin October hoopt te aanvaarden. De Zondagschool en de Jonge- lingsvereeniging zullen in hem een ijverig en bekwaam leider verliezen. Vlist. In de Maandag gebonden vergade ring van belangstellenden nit Polsbroek en Vlist werd besloten tot oprichting van eene onderlinge brandwaarborg-maatschappij. Het bestuur werd samengesteld als volgt directeur, tevens penningmeester, de heer A. de Grootwaarnemend directeur de heer W. E. Kastelynsecretiris de heer J. Uit- tenbogaartleden de heeren C. Ryneveld, D. v. d. Grift, W. E. Kastelyn en G. Boer. Tot schatters werden gekozen de heeren P. de Jong, N. W. Kastelyn en W. Spek. Ten slotte werd overgegaan tot vaststelling van het reglement. 3e Klasse. Trekking van Womsdag 23 Aug. No. 8677 f 25,000. 4912 en 14029 ieder f 1500. 15603 1 1000. 921 f 400. 5254, 6577 en 14018 ieder 1 200. 6455, 10884. 11520, 16269, 17596 on 19568 ieder f 100. Prjjzen van i 45. 91 3255 5944 8584 11767 14874 18058 117 82 6026 8667 83 14988 88 85 3312 30 8712 87 15024 18229 342 40 99 44 11814 33 39 435 66 6104 51 50 52 68 73 75 22 77 11925 71 77 540 3417 77 8832 26 15104 18377 48 40 81 36 72 24 18405 603 3511 90 8913 82 53 18549 59 50 6290 9013 83 15220 75 63 57 6310 49 90 84 18619 758 63 14 9112 12048 15384 43 59 82 61 24 59 15511 69 83 3602 85 62 97 54 18721 817 14 92 71 12263 15655 90 80 3705 6414 72 12324 61 18823 926 8 36 90 12445 15729 18919 1018 54 6512 9264 12522 15859 24 95 93 89 66 31 72 25 1141 3810 6618 9433 12652 15930 19104 1270 3930 6749 9526 54 36 59 87 32 73 45 67 84 77 1321 77 6801 73 12721 98 88 1506 4019 88 9625 31 16028 19235. 39 93 92 41 35 38 57 71 4185 7002 9719 87 16151 68 77 4254 12 60 12915 16213 84 1608 65 39 9996 20 21 94 19 77 71 10001 69 22 19373 27 4337 7163 12 13040 54 94 62 46 82 19 77 59 97 1701 48 84 59 87 16328 19421 29 49 90 87 99 45 30 45 59 7235 10102 13192 52 62 50 4445 86 34 13209 16517 19504 72 77 90 10225 60 28 39 92 79 7306 39 13331 97 74 1812 4503 15 40 49 16611 19688 51 25 29 81 93 18 19776 88 33 42 10300 13401 32 97 1970 37 70 5 19 58 19802 2029 4630 7400 10419 24 16700 22 73 4715 36 23 39 13 57 74 21 88 62 53 16904 95 93 72 7529 10515 13578 44 19906 2113 4827 74 10673 80 52 64 98 86 7611 76 13645 66 99 2215 4946 43 80 58 17006 20106 25 48 48 93 85 25 22 39 5016 7706 10767 13723 38 57 51 17 27 78 85 53 68 2347 28 59 10883 90 72 20338 62 58 67 85 93 17154 80 89 5116 7886 11032 13801 87 87 94 33 7911 67 27 17255 20423 2432 38 12 11114 32 83 48 64 87 33 22 39 17324 56 65 5204 94 27 91 17404 70 2558 35 8111 40 14033 7 20538 60 5303 13 11290 41 34 20642 95 15 31 11322 14173 17592 83 2755 80 33 73 14216 17627 94 57 5421 8265 78 14400 36 20708 87 6529 8304 11482 1 47 31 91 86 8338 92 62 17779 20843 99 5611 58 11536 14540 17850 55 2817 5704 8429 83 14603 96 20909 2915 20 39 11646 14856 17948 90 3084 43 8536 11710 63 18032 3233 5905 72 Den 18den Juli bevond zich de koopman G. H. Nachtegaal met zyn rijwiel voor zaken te Krimpen a- d. IJssel, waar hy de fiets even tegen een heg had geplaatst. Terug komende bevond hy dat het rywiel verdwe nen was, en daarmede werd onder Schoon hoven aangehoaden de 17-jarige A. J. v. M. metselaar alhier. Deze knaap erkende met het rywiel weg gereden te zyn, doch niet met het doel het van de hand te doen, maar er eens mede te ryden Ter zake van dief stal werd vier maanden gevangenisstraf ge- ëischt, dit met het oog op beklaagde's jeugd en de omstandigheid dat hy nog nimmer is veroordeeld. De verdediger mr. J. Paulus geloofde niet dat ten deze de elementen voor diefstal, noch die voor verduistering aanwezig waren. Mocht de rechtbank echter beklaagde straf schuldig achten, zoo worden eenige verzach tende omstandigheden aangevoerd en ge vraagd de opleggiog van eene mindere straf, als voldoende les voor hem om zich in het vervolg niet meer te vergrijpen aan een's anders goed. CORRESPONDENTIE V. V. Door bizondere omstandigheden, kunnen wy uw ingezonden stuk heden niet plaatsen. De Redactie. VRIJDAG 18 AUG. L.K. H. K Staatsleeninqen Portugal. Oblig. 3e Serie fr. 050 3 598/,« Oblig.3e Serie fr. 250 0 3 598/,« - RusLAND.Iwang Dombr. Obli gation 4'/g 96' 4 Azie. Japan Obligation 1899 4 748/4 747/g Columbia. Geconsolideerde Bui- tenlandsche Schuld. Recepis. L. 100 1»/, 24>/n - Hypotheek- Ban ken Pandb. idem idem 4 99 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 1018/,a Pandb. Rotterd. Hypb. 31/, 977/„ Pandb. Standaard Hypb. 419 lOO'/g Pandb. Stedelijke Hypb. 4 998/4 Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 100 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 ÏOOV* Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 4997/8 Pandb. Ie Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 47g lOO'/g Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 998/4 Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 41<g 101 Bewijzen van Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank f 96l/s Pandb. Bataafsche Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbriefbank 4 99s 4 Pandb. Hollandsche Hypb. 4 998/4 Pandb. Nationale Hypb. 37g 988/l Pandb. Ged. Hypotheekbank te Veendam 4 100 Spoorwegleeningen. Italië. Oblig. Znid-Italiaansche Spw. My. A.H. 367y4 Premieleeninqen. bisBGiE, Loten Stad Antwerpen 1887 2'/a 1027, Scheepvaart-Maatschappijen. Aand. Holland-Golf Stv.-My. 35 Diversen My. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1902 897» VERSCHEIDENHEID. 's Middags om 2 uur vond de politie van Medan in de rimboe een stervenden Chinees, die kort na zyn opneming in het hospitaal overleed. De stakker had in een nabijge legen 3ajortuin by een zijner landgenooten ingewoond Maar deze brave vriend had, om van den last af te zyn, den stervende naar de rimboe gebracht en daar laten liggen. Een Chineesche handelaar, die altyd vreeselyk by ongeluk brand krijgt als hy goed verzekerd is, heeft voor zyn laatst afgebrande pakhuis weer een nieuw ir» de plaats gezet. Dat wil hg nu weer verzeke ren, Want je kant niet weten; er is brand voor je er op bedacht bent. Maar er is geen enkele maatschappij, die hem verzekeren wil, en dat is voor de buren een zalige ge ruststellingwant als hy nietverzekerd is, zeggen ze, dan komt zoo'n brand-ongelukje ook niet zoo gauw voor. De staking aan het werk op de Beeklaan in Den Haag kan vrijwel als geëindigd be schouwd worden. Maandag had een bespre king plaats tusschen de betrokken arbeiders en den aannemer, die echter van geen toe geven wilde weten, aangezien zjj voorname lijk steunde op een der bepalingen in het bestek, die luide, dat verzuim op feestdagen niet behoeft te worden uitbetaald. Wel wa ren er enkelen, die nog wenschten vol te houden, doeh de groote meerderheid, voor namelijk de metselaars, schenen er genoeg van te hebben en besloten Dinsdagochtend te 6 uur weer aan het werk te gaan. Maandagmiddag circa 5 uur werd oen der stakers naar men mededeelde een stucadoor die zich sterk tegen de opheffing der sta king verzette, door de politie meegenomen en naar het bureau Laan van Meerdervoort overgebracht. (Het V.) worden tot steer lage prijzen OP GERUIMD. adres voor alle soorten dan het tegenover de Kleiwegsteeg. Aanbevelend Alle reparatiën en aangemeten werk. (Men wordt verzocht op 't .11 tilt li te letten UIT HET MaGIZIJN VAN GORINCHEM. Deze THEEEN worden afgele verd in verzegelde pakjes van vijf twee en een half en een Ned. ons met vermelding van Nommer en Prijs, voorzien van nevenstaand ÏMerk. volgens de Wet gedepo- "neerd. Zich tot de uitvoering van ge- eerde orders aanbevelende J. C« BIJL, voorheen J. BREEBAART Lz. rABRIEKIHEBK ibgspoetsk merk „ROOD KRUIS" nit de fabriek van Firma H. SARDEMANN te Zevenaar en Emmerik spannen de kroon. Verkrijgbaar to Gouda bij R. ZANDVOORT, M. A. CATS, H. ZANDVOORT, J. S. MOSSEL, Firma L. DE JONG, A. DÉOST, te Woerden by N. DE KRUIJFF. rheumatiek ^koudheden Verkrijgbaar in flesschen SO ets., 7S ct en f 1.25 by H.H. Apothekers cn Drogisten Let op het merk ANIiElil F. AD. RICHTER Co., Rotterdam. Te Gouda: by C. LUGER, Apotheker Markt en by WOLFF Co. Westhaven 198.

Goudsche Courant | 1905 | | pagina 2