c. s s. GEEN BETER BENIG DEPOT VAN THEE. B Insulaire Hypotheekbank te Zierikzee. Haagsche Brieven. Stadsnieuws. Rechtzaken. Veemarkt te Rotterdam. BEURS VAN ROTTERDAM Ontvangen COSTUMES TAILLEURS, Najaarsmantels HKGEIMAMTEL» en Jupes trotteuses. AOVBRTKfVTIEIN SCHOEN WKIIK farèraliantsch Schoen- en Laarzenmagazijn KLIÏIWEG E 30. M. IIAVENSWAAY ZONEN, DOKTL4j\» Co., Het groote aantal zenuwkwalen WESSANEN LAAN, Wormerveer, beroep en de handigheid der diplomatie gewoonlyk een goede meening heeltmaar er z\jn ernstigo menschen, die haar in allen ernst geopperd hebber., en zy wordt zelfs op dit oogenblik, ongelukkigerwijze, ernstig overwogen. De onderhandelingen over de overeenstemming bij de Marokko-conferentie schieten, wat ook de couranten mogen be weren, niet op. En men moest in Duitsch- land zoowel als in Frankrijk door mededee- lingen aan het publiek, de openbare meo- ning gelegenheid geven zich uit te spreken; I wellicht' vindt dan de diplomatie een uitweg uit de lastige .impasse" waarin zy zich ge werkt heeft»' Verspreide Berichten. Frankrijk. Galley, de ontrouwe bediende van 't Coraptoir d'Escompte, is uitgeleverd door de Braziliaansche regeering en komt naar Frankrijk terug. Maar nu niet op zyn eigen jacht en met champagne voor hem. De jongen, die door de Parysche po litie was aangehouden en dien niemand ver staan kon, blykt geen Sioux te zyn en geen Zigeuner, maar een gewone Tyroler, die met zijn eigengemaakt taaltje de politie bij den neus gonemen en allerlei taalkundigen radeloos gemaakt heeft. Belqie. De vorige week Zondag was de drukste dag van de Luiksche tentoonstellinger kwamen 86.122 bezoekers. Tot 17 September waren er 4.068.122 menschen geweest en was er 2.531.025 francs aan entrée's ont vangen. OoSTENIUJK-HONGAIUJl. By eey brand in een celluloid-fabriek te Weenen zyn een mannelijke en twee vrou welijke werklieden omgekomen. Twaalf liepen er brandwonden op. m Italië. De paus heeft een rondschrijven gericht tot alle nunti en Apostolische godelegeerden waarin hun wordt opgedragen bijdragen in te zamelen voor de door do aardbeving ge teisterde provincie Calabrie. Calabrie is nu weer geteisterd door wolk breuken, waardoor veel voldgowas vornield is. De bliksem richtte hier en daar schade aan huizen aan en doodde drie menschen. Rusland. Verscheideno legerhoofden blijven aan de Chineesche grenzen gedetacheerd. Langs de Amoer worden militaire stapelplaatsen en arsenalen gebouwd. Den bekenden Engelschen journalist \V. T. Stead is door den czaar vergunning verleend openbare vergaderingen te beleg gen tot het bespreken van politieke kwes ties. Biuzilie. De regeering heeft een prys van 5 mil- lioen guldon uitgeloofd voor een m^ldel ter voorkoming of genezing van tuberculoso of ■kanker. i. Bet is nog niet zoo heel langgeleden dut in dat stadsgedeelte van Westelijk 's Gra- venhage dat hoofdzakelijk door zyn namen van straten en pleinen herinnert aan het regentschap onzer Koningin Moeder, dat in dat stadsgedeelte met veel plechtigheid werd geopend de Regontessekerk. Zaterdag 1.1. waren voor en om het voor die kerk liggende plein wederom honderden menschen verzameld thans om tegenwoordig te zyn by een nieuw ceremonieel nl. de ont hulling van het op dat plein, het Regentesse- plein, te onthullen gedenkteekon ter eere van het Regentschap, ter eere van de Vrouwe die zich de liefde wist te verwerven van het geheele Nederlandsche volk. Tegen kwart voor drie vulden zich de tribunes rondom het nog onder een groot kloed verborgen monument met autoriteiten en hunne dames, Burg. en Weth., leden van den Raad, de Ministers, leden der Hofhou ding, ledon der Kamers en der Provinciale Staten, de commissaris der Koningiy, Gou verneur der Residentie, Leden der Rechter lijke macht, alsmede de vertegenwoordigers van tal van vereenigingen en corporaties. To drie uur verscheen H. M. de Koningin met Z. K. H. den Prins en gevolg levendig toegejuicht door de menigte. Ontvangen door het uitvoerend comité hield daarvan de Voorzitter Mr. A. E. H. Goekoop, nadat door een gemengd koor met begeloiding der Muziek van de Koninklijke Militaire Kapel, een loflied in koraal was gezongen, de volgende rede ,Hjet zy my vergund U eerbiediglyk wel kom te heeteu en aller hartgrondigen dank uit te spreken dat het Uwe Majesteit en Uw» Koninklijke Hoogheid heeft moge be hagen hier ter plaatse te komen ten eifde eene zeer bijzondere wyding te geven aan de plechtigheid van heden. Ter herdenking van hot Regentschap van Hare Majesteit de Koningin-Moeder ontving dit gedeelte der stad by het ontstaan zijnen naam en reeds werden een laan, een plein, een kerk naar het Regentschap geheeton. Heden nu zal onthuld worden een gedenk- teeken, dat het hart en beheerschend mid delpunt zal vormen en alle gevoelens van vereering en toewyding, die tot de oprichting geleid hebben, in zich zal vereenigen Het gedenkte'eken draagt do beeltenis van Hare Majesteit de Koningin Regentes en vermold in een kort inschrift hot historisch feit van het Regontschap, zonder nadere omschrijving, slechts als datum en jaartal. De werking dier jaren is zoozeer levendig onder het tegenwoordig geslacht dat deze zich van zelve zal voortplanten en in onze geschiedenis zal spreken als iedere grooto daad in de algemeene geschiedenis der vol ken. Toch wil het volk een zichtbaar toeken als uiting zyner gevoelens en is een gedenk- teeken do belichaming van dat, wat het in zich omdraagt, zoo willen ook wy een ge denkteeken om daarin uit te spreken onze dankbaarheid en vereering aan Hare Maje steit do Koningin-Moeder als aan de Vrouwe, die, van anderen land aard zynde, den Hollandschen wist te be grijpen en de ziel van het volk, die open ligt voor wie haar tegemoet komt, onafscheidbaar aan zich verbond, aan do Moeder, die geleid heeft het kind, opgevoed de Koningin met eene liefde, die over het hoele uolk uitstraalde, aan de Koningin-Regentes, wier Regent schap een zegendragende tyd werd, waarin de persoonlijke werkkracht werd gevoeld van Haar, die regeerde en de volle overgave op het oogenblik dat Zy, de Regentes, het volk zijne Koningin gaf. En wanneer eenmaal, in een verre toe komst, deze stad het lot zal hebben ondergaan van elke stad, het lot van bloeien en ver- zinkon, dan is een gedenkteeken *de steen, die spreekt tot het-dan levend geslacht en zal dit gedenkteeken getuigen van de daad van Emma, Koningin-Regentes der Neder landen. Majesteit, van U als onze Koningin en hoogste Vertegenwoordigster vragen wjj eer biedig het gedenkteekon te onthullen. Geen grooter wyding kon deze onthulling worden gogovon dan die van de Dochter aan Hare Moeder. Dat het Uwe Majesteit moge behagen thans hiertoe over te gaan. H. M. de Koningin, die er opgewekt oii- zag beantwoorde de toespraak met «en zeer daidelyk krachtige stem in de volgende woorden 4 Mynheer de Voorzitter Ik gevoel mij gedrongen uiting te geven aan de gevoelens van ofkontelykhêid, die mij vervullen jegens allen, die Mjjne geliefde Moeder hebben willen hulde brengen door de oprichting van dit gedenkteeken, dat het nageslacht zal herinneren aan de liefde en toewijding van een Vorstin voor Haar Volk en do dankbaarheid en aanhankelijkheid van dat Volk. By het overgeven van de teugels van het bewind in Myno'handen, richtte Myne Moe der woorden tot hot Nederlandsche volk, die getuigden van w*irme erkentelijkheid voor de waardeering en liefde, door haar onder vonden, eq blyk gaven van hare hartelijke genegenheid voor het Volk, welks belangen aan haar zorgzaam beleid waren toever trouwd en voor welks welzijn zy oprechte belangstelling koestert. Een belangstelling, die zy betoont in al hetgeen gewerkt en gewrocht wordt, tot bevordering van het geluk en den bloei van ons vaderland. Ik behoef U voorwaar niet de verzekering te geven, dat Myne geliefde moeder meeleeft en meevoelt met het volk, waarmede zy zóó is saamgegroeid, en ik kan U niet beter Hare gevoelens weergeven dan door thans, voldoende aan de opdracht welke ik van Haar ontving, u hare eigen woorden over te brengen -„Ik stel de Hulde, mij gebracht, op hoogen prijs en het monument zal voor Mij een ge denkteeken zyn, aan do trouw en de liefde, waardoor het Nederlandsche Velk Mij in de gelukkige en ernstige jaren van het Regent schap tot zóó groote steun is geweest en Ik zeg allen, die hebben bijgedragen tot deze blijvende herinnering aan een gelukkig ver leden van harte dank." Gij allen zult de gevoelens welke Mijne moeder weerhielden hier aanwezig te zyn, begrijpen en eerbiedigen. Voor Ons is het een genoegen en eene groote voldoening bjj deze plechtigheid tegen woordig te zyn en gaarne geef ik gevolg aan Uw verzoek en zal het omhulsel van dit gedenkteeken laten vallen. Het gedenkteeken zelf maakt een uitne- menden indruk. Op een schuin oploopenden voet van Beiersch graniet, waarop aan de vier hoeken palen zyn, onderling verbonden door bronzen schalmkettingen, rust het voetstuk van ge polijst gele Echaillon-steen. Daarop staat de obelisk van Euville-steen, waaruit zich aan de vborzyde een vrouwefiguur verheft, met een gulden lauwertak, hulde brengende aan de Koningin-Regentes, wier beeltenis in bronzon relief boven in de zuil is aangi- braeht. Guirlandes omgeven den obelisk boven het medaillon, terwijl aan de voorzijde het geheel de koningskroon draag en op h^t voetstuk in gulden letters de gebeitelde op schrift staat „Aan Hare Majesteit Emma, Koningin-Regentes der Nederlanden". Aan de achterzijde, onder guirlandes, is het wapen van Hare Majesteit de Koningin- Regentes en relief gehouwen, omgeven door het verguld aangebrachte verbindingsteeken by een huwelykswapen gebruikelijk. Op liet voetstuk staat weer „Regentschap 17 November 1890—81 Augustus 1898". De zijvlakken zijn versierd met lange, van uit de guirlandes neerhangende linten. Het monument staat te raidden van een naar z'n zyden opioopend gazon, waarop eeri rand van geraniums. Het geheel afgesloton door een ijzeren hek. Het ontwerp was van Professor A. W. M. Odé, beeldhouwer, en A. F. Gips, architekt. Nadat het koor nog een lied had gezongen teekenden Koningin en Prins de Oorkonde, onderhielden zich mot de leden van het comité en liet zich de ontwerpers, do heeren Odé en Gips voorstellen. Hierop droeg de Voorzitter van het comité het gedenkteeken over aan de Gemeente '8 Gravenhago en aanvaardde de waarne mende Burgemeester het met een kort woord van dank. Dan volgden van het koor „Nun danket Alle Gott" en het „Wien Neerlandsch Bloed" waarna de Koningin en de Prins na een omwandeling om het monument niet hui} gevolg onder de tonen der muziek het ter rein verlieten. S. Gemengde Berichten. Niet alleen in Duitschland, maar ook in Oostenrjjk sty'gen de vleeschpryzen in den laatsten tyd voortdurend. De correspondent van de „N-. R. Ct." te Weenen schrijft nu, dat daar van gemeentewege een eigen vleesch- houwery opgericht is en, toen de slagers voor een paar weken de pryzen opsloegen, heeft men proefsgewyze in drie arbeiders wijken vleeschkraampjes laten neerzetten, waarin goede waar voor lagere pryze'n wordt te koop gesteld dan by de slagers. Van daar zóó'n aandrang, dat de stalletjes spoe dig uitverkocht waren en de politie er b|j te pas kwam om de orde te bewaren. Maar tevens, dat de slagers in den omtrek al hun klanten verloren, en wel konden sluiten als zij de Dryzen niet verlaagden. De proef met stadsvreesch is voorloopig gelukt, maar een oordeel daarover te vellen is niet mogelyk, zoolang niet in alle 21 wyken zulke vleesch- winkeltjes op de markt worden gezet. Daar toe wil de stad begrijpelijkerwijze niet dan in de uiterste noodzakelijkheid overgaan, omdat zy niet de slagers, die goede belas tingbetalers en invloedrijke kiezers zyn, tot onverzoenlijke vijanden wil maken. Want die zyn nu reeds woedend over die kleine proef en vinden in het hoofd van het slagersgild een even welbespraakt als heftig woordvoerder voor hun belangen. Vandaar dat tusschen dat gildehoofd (tevens lid van den gomeeu- teraad) en den burgemeester het by elke zitting tot hevige tooneelen komt, die, over eenkomstig den aard van beide personen en de - manieren in onze vergaderzalen in zwang, nu niet juist hartverheffend zyn en veel op ruzie lyken. Volgens den bur gemeester gaan de meeste slagers te veel gebukt ouder de kosten van hun bedrijf en zouden zij het slachten liever moeten opgeven en vleeschverkoopers worden. Daar van wil de hoofdman van het gild echter niets weten en verlangt dat do Roemeensche grens, die sinds jaren op aandrang der agra riërs gesloten is, weer geopend worde en de accyns op het vleesch worde afgeschaft. Het is mogelyk dat de stad, die nu pas in het klein begonnen is, later de slachting in het groot zal gaan uitoefenen, zooals zy nu reeds door den „Rathhauskeller" en den verkoop van wyn de restauratiehouders en de wijnhandelaars drukt en door den aan koop van een groote bierbrouwerij een las tige concurrent voor bierbrouwers zal wor den. Dat de stad meer en meer een indus trieel wordt, is geen klein gevaar voor de particuliere nijverheid, die het geducht te voelen krijgt dat de gemeente allerlei be drijven wil inpalmen. Zy is reeds meester over het gas, over de tram, over het drink water en deels over de elektriciteit. Maar uit vroegere tyden zyn nog particuliere elektriciteitsmaatsehappjjen overgebleven, die no, niettegenstaande haar contracten, in het gebruik van kabels in gemeentegrond bemoeilijkt worden, waarbij de gemeente van de brandweer gebruik maakt om tegen- spartelende ondernemingen aan haar wil te onderwerpen, als het haar niet mogelyk is om het bedryf maar dadelijk stop te zetten. Zoo voert zy een hevigei strijd tegen de particuliere tram, die in de vroeger zelf standige, maar thans door Weenen gean nexeerde buitengemeenten nog rijdt, en het zelfde geldt van de waterleiding voor in- dustrieele doeleinden. Dit is een Belgische onderneming, maar met een Hollandschen ingenieur aan^jet hoofd. De stad wil deze „Wienthalwasserleitung" dol graag en liefst zeer goedkoop hebben, en nu wordt de maat schappij beschuldigd door middel van een geheime pijp, onrein water in de leiding gelafen te hebben, weshalve zy die heeft laten sluiten en tegen den heer Swaters een vervolging heeft ingediend. De stede lijke deskundigen zeggen dat het water, al hoewel allee* voor fabrieken en besproeiing gebruik/;, slecht is, waartegen de maat schappij door proeven tracht te bewijzen dat het water aan alle vereischten beant woordt. Daarover zal nu geprocedeerd wor den, terwyl de stad iutusschen door het inlaten van haar eigen water, feitelijk zich in bezit heeft gesteld van de waterleiding. Met de gemoente Weenen zaken te doen is altyd een gewaagde geschiedenis, omdat zy in eerste instantie by bedryfsgeschillen ty eigen zaak rechter is en in het bezit van groote administratieve macht, in zoo gun stige coalitie, dat de particuliere onderne ming het er by moet afleggen. Door de „Hollandsche Algemeene Verze- kerings-Bank" te Schiedam is een nieuw soort verzekeringspolis uitgegeven. Wan neer men thans van hotels of restaurants, welke daarbij zyn aangesloten, gebruik maakt, is men gratis verzekerd tot een be drag van f J000 tegen alle spoor- en tram wegongelukken De „Tel." schrijft Aan de IJ-kade te Amsterdam, heelemaal aan het eindv heeft gedurende eenige dagen een schip gelegen, waarin behalve 31 wagons steenkolen, ook zyn geladen een aantal wa gons patronen en vele kisten geweren. Dit op zichzelf is, al gebeurt het ook maar heel zelden, niet zooveel bijzondersde omstandigheden evenwel, die zich hebben voorgedaan, zyn van dien aard, dat er rare dingen gemompeld worden. Het bewuste schip is de „Sirius", die tot vóór zeer korten tijd eigendom was van de „Koninklijke Nederlandsche Stoomboot-maat- schappij". Het was een dér oudste schepen van deze maatschappij, en is een dag of veertien ge leden door haar verkocht aan een makelaar in koffie, den heer C. Deze nu heeft het schip doen laden met het gevaarlijke goedje, Waarvan echter de besteraming geheim wordt gehouden Vooral die laatste hoedanigheid is oorzaak dat men de zaak niet geheel vertrouwtzoo veel geheimzinnigheid, en dat by zulk een lading, daar moet, aldus hoorden wy van verschillende kanten beweren, iets achter steken. Het schip is Zaterdagavond van Amster dam vertrokken met bestemming naar Londen „voor orders" en nu heeft zich het geval voorgedaan,dat kort voor het vertrek de geheele bemanning 't schip heeft verlaten, niettegenstaande zy gemonsterd was voor een flink salaris en met de bepaling, dat zjj twee maanden afstappersgeld zou ontvangen, d.w.z., dat de mannen, wanneer zy zouden worden afgemonsterd, vóór den in de mon sterrol genoemden termijn, twee maanden gage zouden ontvangen. Volgens hun papie ren, waren de mannen gemonsterd voor Londen, vandaar naar de Middellandsche Zee en dan terug naar Nederland. Wat er precies achter steekt, daaromtrent is de bemanning zelf ook niet op de hoogte, maar het schijnt toch, dat zy vermoedde, dat 't schip zyn lading wil afleveren op een plaats, waar op het oogenblik geweren en patronen als contrabande beschouwd worden, wat dan ook de aanleiding is van het plot seling verlaten van het schip, waarby nog komt, het vry stellige gerucht, dat het schip in Londen onder een anderen naam de reis naar zyn geheimzinnige bestemming zal voortzetten. Met een inderhaast by elkaar geraapte nieuwe bemanning is nu Zaterdagavond de „Sirius" van Amsterdam vertrokkenzy ligt echter op het oogenblik nog in IJmuiden. Wy geven de feiten, zooals die ons zyn ter oore gekomeneen door ons ingesteld on derzoek heeft ons, naar wy trouwens wel vooruit vermoedden, geen zekerheid gege ven - - immers, alles hangt af van de orders die het schip in Londen zal ontvangen en daarvan weet niemand te Amsterdam iets af. De vereeniging Scheveningens Belang te Scheveningen, die de medewerking der ge meente heeft verzocht om een terrein naby den vuurtoren, de z.g. wieg, te krijgen, ten einde daarop arbeiderswoningen te bouwen, acht thans den tyd daar tot oprichting eener vereeniging naar den eisch der woningwet, om deze zaak tot een goed eind te brengen. Als voorloopig bestuur der nieuwe bouw- vereeniging hebben zich op uitnoodiging van het bestuur van Scheveningens Belang wel willend bereid verklaard op te treden do heer B. Janse Johzn., A. Hoogenraad, H. A. v. d. Roovaert, J. L. v. d. Doorn en C. G. Pauptit. Men schrijft uit Druten aan de N. Ct. Naar wy vernemen, ontvangt de heer I)., wiens boerderij onlangs in brand gestoken werd, nog altijd dreigbrieven. In een dezer brieven, kort na den brand ontvangen, werd de heerr D. met moord bedreigd, indien hy niet een bedrag van f 200 legde op een aangewezen plaats tusschen Druten en Af- ferden. Nfltuurlyk is hieraan niet voldaan. Algemeen wordt de wensch uitgesproken, dat er eenige marechaussees zullen worden gestationneerd. Men meldt aan de N. R. Ct. Tusschen twee en drie uur Zaterdagmiddag vervoegden zich ten huize van den metselaar Schut te Winkelshoek, gem. Zelhem, twee mannen, die oen reispenning vroegen. De vrouw, die alleen thuis was, verklaarde geen geld te hebben en bood hun brood en melk aan, dat geweigerd werd Op hun vraag om den sleutel, antwoordde zy dat ook deze niet in haar bezit was. waarop een der kerels zyn eigen sleutelbos voor den dag haalde en daarmede verschillende kasten opende en doorzocht, gedurende welken tyd de andere man de vrouw vasthield. Toen alles door zocht was, verlieten ze de woning, met me deneming van een bedrag van ongeveer 25 gulden. Van het gebeurde is direct aangifte gedaan en doet de polite streng onderzoek. De Rheinische Ztg. bevestigt dat Domela Nieuwenhuis te Keulen in hechtenis is geno men, omdat hij gehandeld heeft in strijd met art. 361 alinea 3 (het betreden zonder ver gunning van een verboden bondsgebfed). Vele jaren geleden is Niéuwenhuis te Bielefold uitgezet. Do Keulsche politie heeft roeds tweemaal aan den minister van binnenland- sche zuken te Berlijn rapport uitgebracht. Gisteren, na 12 dagen, was Nieuwenhuis nog altijd in hechtenis. De Kroonprins van Roemenië er. zyn gemalin, benevens prins Nikolaas, zyn aan een groot gevaar ontsnapt. De sneltrein naar Arag, waarin zy' waren gezeten, ge raakte dicht by het station Mosokereny in brand in een oogwenk stonden do koninklijke salonwagens in vlammen. De trein .werd tot staan gebrachtonder leiding van den kroonprins begon het blusschingswerk, het geen verscheiden uren duurde. De bagage der koninklijke reizigers^ verbrandde. De Kloet en de Gouverneur-generaal. Men bericht uit Blitar aan het „Soerab. Hbl.", dat een ingezetene van die plaats een brief schreef aan den landvoogd, waarin ge wezen werd op het gevaar, dat Blitar van de zyde van den Kloet bedreigde, en middelen werden aangegeven, die zouden kunnen wor den aangewend om dit te voorkomen Na negen dagen ontving hy ten antwoord, dat met waardoering van het schrijven kennis genomen en een onderzoek met den meesten spoed gelast was, met den dank van Z.Exc. voor die waarschuwing. En binnen vijftien dagen na de verzending van den brief hadden twee ingenieurs - één kwam van Batavia het onderzoek aangevangen. Wel een bewijs, dat de landvoogd nog handelt als generaal van Heutz in Atjeh, zegt het blad. GOUDA, 25 September 1905. Gisteravond te 7 uur had in de zaal „Kunstmin" de aangekondigde feestverga- dering plaats van de afd. Gouda van den Ned. r. k. Volksbond, by gelegenheid van haar 127s-jarig bestaan, door den voorz. de heer C. H. Koemans geopend mei een wolkom aan de breede schaar van priesters waar onder Mgr. Malingré en de pastoor der St. Jozef-parochie de heer Tak, aan de vertegen woordigers der afdeelingen Rotterdam on den Haag, en zeer vele oud-bestuurders, en genoodigden, den leden der aldeeling en hunne resp. damesde zaal was tot in den laatsten hoek gevuld- In het kort bracht de voorz. de feestviering in herinnering en gaf het woord aan den secretaris der af- deeling de heer W. L. J. v. Kersbergen welke in een uitgebreid verslag het leven en werken van denMrand in de afgeloopen 127* jarige periode schetste, waaruit daidelyk bleek dat ook deze vereeniging met veel moeite heeft te kampen gehad. Alle sprekers en zy welke een belangrjjke of hoofdrol hadden vervuld in de Goudsche afdeeling werden hierby herdacht of aangehaald. Het applaus was welverdiend voor den secretaris, welke door den voorz. met een keurig uit- gevoerden penteekening als aandenken voor zyn 127s jarig bestuurslidmaatschap van de vereeniging werd vereerd. De zang en muziekafdeelingen hielpen de feestvreugde verhoogen en de centraal advi seur Mgr. Koyings van Amsterdam hield de feestrede. Tot dank werd deze sprekor benoemd tot „Lid van verdienste" der af deelingverschillende sprekers voerden ook nog het woord ter opwekking of herinnering 0. a. de heeren van Vliet, van Ryswyk, Ratté, Donker en Pichot, nadat een kwar tiertje was gepauseerd, werd deze goed ge slaagde feestvergadering te ruim elf uur door den voorzitter gesloten. Door de Goudsche Postduiven vereenigim gen de Wilhelmina, de Zwaluw, de Vriend schap on de Luchtbode werd op 10 Sept. j.l. een concours gehouden van uit Brussel, uit geschreven door de Postduiven voreeniging „de Wilhelmina" waaraan ook door particu liere liefhebbers kon worden deelgenomen. De duiven werden te Brussel met slecht weer en Noordenwind losgelaten dos morgens om 8 uren G. T. en kwamen op hunne hokken als volgt uren min. sec. Ie prjjs J. J. Holthuyzen 10 5 36 2p M. G. Begeer 10 6 17 3e S. Schiebroek 10 30 46 4e G. H. Roelofs 10 31 43 5e G. L Hammer 10 49 8 6e A. van Dyk 10 51 45 7e J. G. Jongeneel 10 59 57 8e C. J. Boer 11 0 5 9e P. J. Blom 11 0 58 10e M. G. Begeer 11 2 27 lie G. H. Roelofs 11 3 48 12e Dezelfde 11 5 23 13e J. G. Jongeneel 11 5 42 14e C. J. Boer 11 6 36 15e Joh. de Jong 11 7 30 16e L. Signer 11 11 35 17e H. v. Vliet 11 13 9 18o J. Eilers 11 13 30 19e A. Kraaienbrink 11 13 43 20o D. J. Reus 11 14 47 21e M G. Begeer 11 19 32 22e A. J. Kulik 11 19 35J 23e Joh. de Jong 11 20 3 24e R. de Jong 11 23 37 25e G. L. Hammer 11 25 8 26e Dezelfde 11 25 8 27e R. Kersbergen 11 28 29 28e C. J. Boer 11 34 31 29e Dezelfde 11 34 31 30e A. Kraaienbrink 11 37 30 31e P. Stalenburg 11 37 31 32o Th. van Berkel 11 40 45 33e Dezelfde 11 44 10 34e A. van Dijk 11 47 50 35e D. Lorias 11 48 57 36e J. Looyaard 11 52 30 37e L. v. d. Heuvel 11 55 24 38e C. J. Boer 11 58 22 Als oereprys voor de snelstvliegende duif van een lid van een vereeniging werd een beeld met zuil uitgoloofd door G. H Roelofs en behaald door J. J. Holthuyzen, terwyl door den heer G. J. Boor een suikerglas met nikkel voet als eereprys werd gegeven voor de snelstvliegondo duif van een particulier liefhebber, en werd behaald door M. G. Begeer. Maandag 25 Sept. had de prijsuitreiking plaats door het bestuur der P. V. Wilhel mina by den Heer C Bezemer op de Veer- stal alhier. Door de Zwaluw werden behaald de le, 5, 16, 1£, 24, 25, 26 en 37 prys. De Wilhelmina den 3, 4, 9, 11, 12 en 36 prys. De Vriendschap den 6, 15, 19, 27, 30, 34. 35 prys De Luchtbode den 7, 8, 13, 14, 15, 23, 28. 29, 31, 32, 33 en 38 prys. Door particuliere liefhebbers 2. 10, 17, 20. 21, 22. Grog van bessonsapen zelfs dat nog niet eens. Voor het kantongerecht te Rotterdam heeft Gerrit W. terechtgestaan, omdat hy in zyn winkel een vocht voor bessensap verkocht, dat by scheikundig onderzoek bleek te be staan uit 50 pCt. verdund sap en 50 pCt. van een waardeloos mengsel. De kantonrechter deelde uit de stukken mede, dat dit mengsel geleverd werd door de Essencefabriok „Grtino" te Groningen, die by de levering nog een gratis recept gaf voor de bereiding. Het O. M. eischte f20 boete. Maandag 25 -September 1905. Vette ossen en koeien goede aanvoer, prijzen^ waren voor iste kwal. 35, 2de kwal. 32, 3de kw." 27 cents per half kilo. Vette kalveren goede aanvoer prijzen waren voor iste kwal. 28 2de kw. a6, 3de kw. 20 cent per half kilo. Vette varkens redelijke aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 26'/,. 2de kw. 25»/,, 3de kw. 21 cents per half kilo. Schapen en lammeren 'redelyk aangevoerd. Handel voor vet vee en vette varkens prijs houdend. Schapen, lammeren en vette kalveren iets lager in prijs VERSCHEIDENHEID. Men schrjjtt uit Haarlem aan do N. K. C. Zaterdagavond ruim halfzes liep de eloc- trische spoor uit-de rails op de Lange brng. Daardoor ontstond niet alleen groote ver traging in den dienst, doch werd ook het scheepvaartverkeer goruimon tyd gestremd Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor* VRIJDAG 15 SEPT. Staatsleemnqen. Portugal. Oblig. 3e Serie fr. 050 3 59s/ Oblig.Se Serie fr. 2500 3 598/l« RuSLAND.Iwang Dombr. Obli gation 4'/a 96» 4 Azie. Japan Obligation 1899 4 74*/4 Columbia. Geconsolideerde Bui- tenlandsche Schuld. Recepis. L- 100 1V9 24i/ii Hypotheek-Banken Pandb. idem idem 4 Pandt». Rotterd. Hypb. 4 101*/,. Pandb. Rotterd. Hypb. 379 977/« Pandb. Standaard Hypb. 479 100l/9 Pandb. Stedelyke Hypb. 4 99*/4 Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 100 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 1007» Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 4997/„ Pandb. le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. J ll/3 10079 Pandb. Nedcrl. Hyp.Ift Pand- briefbank ff 4 99*/4 Pandb. Ned. ScheepsWlypb. 4,/9 101 Bewyzen van Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank f 9673 Pandb. Bat^afsche Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ncd. Hypotheekbriefbank 4 99* 4 Pandb. Hollandsche Hypb. 4 99*/4 Pandb. Nationale Hypb. 379 98*/4 Pandb. Ged. Hypotheekbank te Veendam 4 100 Spoorwegleeningen Italië. Oblig. Znid-Italiaansche Spw.-My. A.H. 3677, Premieleeninqen. b&LGiE, Loten Stad Antwerpen 1887 27» 1027» Scheepvaart- Maatschappijen. Aand. Holland-Gulf Stv.-My. 35 Diversen. Mij. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1902 8979 L.K. II. K 74'/, 99 DE NOUVEAÜTÉ'S IN -A'.W'AV//,* adres voor alle soorten dan het tegenover de Kleiwegsteeg. Aanbevelend Alle reparatiën en aangemeten werk, (Wen wordt verzocht op 't MEliK te letten uit iibt Magazijn van GOHINCHEM. Deze TH KEEN worden afgele verd in verzegelde pakjes van vijf \reee en een half en een Ned. ons met vermelding van Nommer en IPrys, voorzien van nevenstaand (Merk, volgens de Wet gedepo neerd. Zich tot de uitvoering van ge- eerde orders aanbevelende 4- C BIJL, voorheen J. BREEBAART Lz. t IC 'GN Do Bank geeft nit in stukken van f 1000.—, f 500.—, f 100en f 50,- pCts. tot den koers van lOO i verkrijgbaar ten kantore van de Heei^n alwaar ook de Coupons betaalbaar fa d« eer ioe. dat «ij door het gebruik matf-n vau den eenvoudiKsteu weg, namelijk langa de huid, mm pliyeiologieche outdekkinggedaan heeft,die n- verbreid ia, en terwijl rij m wel weldaad blijkt te rijn voor de ai den door den geweren Officier van oozonuuon ur noman weiesmai u te Vlisliofen, en berust on ti on dorvinding opgedaan in eene BO-Jarige praktijk, «oor wuHflrhinir vnn liet hoofd eenmnal per line, w orden dunrtoe gtaehlklc Hintten door de huid onmiddellijk snn het icaon. gentel medegedeeld. Met dere geneettwijre worden werkelijk schitterende resultaten verkrecea en rij maakte roovoel opgang, dat van een door den nitvinder geschreven werkje .OVER ZENUWLIJDEN EN BEROERTE" tare voorkomlag en genezing binnen korten tijd reede de kle drnk verschonen ie Dit boekje bevat niet alleen vor het f m wanhopige gevallen - verkregen uitwerking, maar ook vindt men daarin wetenschappelijke"-:', handelingen uit de meil iaehe binden die aan deze goneeawijre gewijd zijn, roomede artchrlr- tal van getni^sciiriften van hooggeplaatste geneoekundigon onder welke P. Néniire, msd. Ir. pro f •ande polykliniek te Parijs, rus Rougsmont 10, SttLngrebor, mod. dr. praktiseerend geneesheer aan hel zinniflen goatlcht do Charonlon; Sanittttaralh Dr. Cohn teStetiin; Qrossmann, med. dr. arrond. arta teJöhll Dr p. Forestior, geneoahcer-dlrecleur van hot hoapftaal to Agon; Gohoimrath Dr. Schoring, kaiteel Bute Bad Erna; Darsoa, mod. dr. goneeaheer-direotour der palvano-therapeutlacha Inrichting voor zenuwlijdera ta roe St Honoré, 334; Consul von A8tbenbach, m6d dr to CorfuDr Bcsbach, arrond. aria do Zlrknitz ifnbsazt Jeohl, mod. dr. te Weenen; Dr. C. Bongave) te La FarrlèrB (Euro) lie vaa don Cornell Central d'h el do Santé, in Frankrijk en vele anderen. Aan allen wier zenuwgestel meer of minder aangedaan Is, of aan zogenaamd* eeiiinvaehtiglield lijden, waarvan de kenteekenen zijn: ohronlaoha hoofdpijn, moraine (lohelo hoof dpijn), bloodandrang, groote prikkelbaarheid, gejaagdho.d, slapeloosheid, llohametljke onrust en onbohagelliks toé Itand; verder aJle zieken die door beroerte getroffen werden, en nog lijden aan de gevolgen daarvan zooals verlammingen, onvermogen tot spreken, zware tongval moeielijk slikken, atljfbeld, der gewrlohton met voort durende pijn, plaatselijke zwakte verzwakking van gahaugen. en«., en, sij die reeda, onder geneeaknndice behandeling geweest zijn, maar door de bekende middelen, ala onthoudingsen ea koudwaterkuur wriiven, elertriseeren, stoomlooi- of zeebaden geen genezing of leniging hunner kwaal gevonden hebben, en ten «lotte zij, die vrt-ea gevoelen beroerte, en daartoe reden hebben wegens verschijnselen ais: zioh aanhoudend angstig voelaa, vardoovlng la bat hosfd, hoordpljn met duizeligheid flikkeringen en donker worden voor de oogen, drukkende pijn onder het voorhoofd, suizing ia de ooran, hot voe e* van kriebeling in, en het slapen van handen en voeten, aan al deze drie categorifin, van zenuwllf derH. ala ook aan jonge melaje» lijdende aan hloekauutit en kraohtelooahald, ook an gezonde zelfs aan lonuè «arioasn die veel met het hoofd werken, en geentelljke reactie willen voorkomen, wordt dringend aan ger»Aen, zioh het boven vermelde werkje aan te schaffen, hetwelk op aanvrage kosteloos en franoo var «onddn wordt door TWt Aiuwterdnm, door II. ('I.RRAN A Co., Helllgeweg 48 Rotterdam, P. E..van 8ANTB1V HOI.KK, Apothekflr Korte Hoofsteeg L IJtreeht, I.OIIHY dk POItTOV, Oudegraoht bij de Gaardbmg F. 28? Op de jongste hygiennisch-medlciuale tentoonstelling is de I>r. Welaammmn'aoho Otium door de Medische Jnril me» Kil veren Medaille hebroond. OPGERICHT 170&. KONINKLIJK!? FIBRIEKKN. Voedert nw Vee met de zuivere murwe merk „fiffer" en it uitmuntende door hoog eiwit en vetgehalte en grootste voedingswaarde. Eere-Diploma Par IJ» 1900. Negen Gouden Medailles

Goudsche Courant | 1905 | | pagina 2