W De „Drachenquelle". De Koningin in Friesland. Stadsnieuws. PosterUen cu Telegraphic 379ste S taats-loterij BEURS VAK ROTTERDAM Veemarkt te Eotterdam. Ontvangen COSTUMES TAILLEURS, Najaarsmantels REGENMANTELS en Jupes trotteuses. ADVERTENTIEN WILLEM LAMBERT, _A_ 'I A z:xcw-KHACH?-suxsa gezegd dat wijzigingen in de legerorgani- 8atie en in^TreWgemeenschappelyk beheer uitgesloten zyn, en cfht bij een herziening van de overeenkomst met de rechten der Oostenrijksche regeering en van het Parle ment rekening moet worden gehouden. De Keizer droeg den Hongaren op ver der te onderhandelen met den minister van buitenlandsche zaken der monarchie, den Poolscben graaf Agenor Golochowski. De Hongaren bezochten, in verband hier mede, graaf Golochowski, doch verklaarden hem, dat zij niet met een vreemdeling over de Hongaarsche quaeslie, die een zuiver binnenlandsche is, wilden onderhandelen. Gruaf Goluchowski begaf zich onmiddellijk naar den keizer om hiervan mededceling te doen, waarop den keizer den Hongaarschen graai Bela Cziraky, zgn opperhofmaar schalk, tot „homo regins" voor de onder handelingen benoemde. Deze graaf Cziraky is in Hongarije hoogst impopulair, zoodat men van zijne bemidde ling weinig verwachting heeft. De Hongaarsche onderhandelaars be schouwen zijn benoeming dan ook slechts als een vormelijke concessiezy zyn over tuigd, dat de onderhandelingen tot niets zullen leiden. Want de Hongaren achten het program, dat de Keizer hen overhandigde, onaanneme lijk en daar het in de^i vorm van een ulti matum gesteld is, laaj/het geen plaats voor wijzigingen. De Hongaarsche Nafgevaardigde Szemegi zeideVan het standpunt der onafhanke- lykheidsparty is de houding van den Kei zer verblijdend. De Weener politiek zal nu geheel Hongarije naar het kamp der onaf- hankelykheidsparty drijven. In Boedapest werkten de berichten uit Weenen eenvoudig verbluffend. Was reeds het voorlezen door den Keizer van een ulti matum als een beleediging van het Hon gaarsche volk opgevat, het aanwijzen van Goluchowski als onderhandelaar werkte als een provocatie De voorwaarden, in het ko ninklijk ultimatum gesteld, werden eergister te Boedapest gepubliceerd, en algemeen on aannemelijk geacht. Verspreide Berichten. Frankrijk. De Russische gedelegeerde ter vredes conferentie te Portsmouth, de heer Witte, is Zaterdagavond met zijn familie naar Berlijn vertrokken, nadat hij zicfljlge- ruimen lijd met den Duilschen gezant in PaVija Onderhouden had. Men meent,dat Witte heden door den Duitschen keizer, in gehoor zal worden ontvangen. De jachtopziener Roy, die ter dood ver oordeeld was omdat hij zich in zijn huis had verschanst en de gendarmes, die hem wilden arresteeren, met welgerichte schoten ontving, is door den president begenadigd hy mag nu levenslang in de gevangenis blijven. Duitschland. Solingen heeft sneces van zyn poging om in den vleeschnood zijner inwoners te voor zien door visch tegen den kostenden prijs beschikbaar te stellen. De waggon, die de visch aanbracht, werd letterlyk bestormd. Offenbach aan de Main gaat het voorbeeld van Solingen volgen. Rusland. De keizerin-weduwe van Rusland is, vol gens het Deenscbe regeeringsblad Dannebrog, degene geweest, die de in de laatste jaren tegenover Finland gevolgde politiek beeft zoekon te verhinderen. Plehwe en Bobrikoff waren haar echter te machtig. In Odessa zyn twee Armeniërs vrijgespro ken, die bekenden op politieke gronden, op bevel van een Armenisch revolutiop.nair comité, een moord te hebben begaan. De directeur eener bronwery in Warschau is door een revolverschot gedood. Naby Schoescha is een Dnitsch onderdaan vermoord. De Daitsche consul heeft by de overheid op grondig onderzoek en bestraffing der daders aangedrongen. Marokko. 't Schijnt Spanje ernst te zyn met de bestraffing der Marokkynen, die de netten van Spaonsche visschers roofden. In Vigo hebben drie kruisers kolen ingenomen. De gouverneur van Ceuta zond een afdee- ling marine-soldaten naar bet kamp buiten de stad, daar men een overval door inboor lingen vreest. Verken ia de Staten. De senator Foraker heeft verklaard, dat de democraten geneigd waren in 1908 samen te werken met de republikeinen om president Roosevelt te herkiezen. Midden Amerika- Men meent, dat de regeering der Ver- eenigde Staten ingelicht is van het plan Panama en Costa-Rica tot een nieuw rijk te vereenigen. 't Hoofdje leunende op do hand, Tranen in de vriond'lyke oogen, Zit ze, peinzend neergebogen, Beidt ze 't uur der offerand Het is niemand anders dan de dichter A. J. de Buil, dte ons voert naar een der merk waardigste en schoonste toppen van het Zevengebergte„De Drachenfels". Het was in den tijd der heideijwereld, toen do Christenen een veldslag verloren tegen hnn vijanden, de Heidenen. Onder de overwonnenen bévond zich een schoon jor.g meisje, dat door de Heidenen werd uitver koren te dienen als offer voor hun God. On- meedoogenloos werd ze nit het kamp voort gesleept, naar het opperhoofd- Ze had te kiezen óf van het Christengeloof afstand doen, óf neergelaten in den afgrond, waar zy terecht zou komen in de kaken van den draak Zy verkoos evenwel het geloof boven het leven „En sprak moedig: Voert my heen Ik blyf in myn God gelooven, 't Leven knnt gy my ontrooven. Maar de ziele dooden, neen t Teed're weezeZestien jaren, Zoo onschuldig en zoo schoon, Nu reeds 't lot der martelaren Op uw zachte, blonde haren Reeds zoo vroeg een doornenkroon. En wanneer de zon boven dén horizon treedt, zal da offerplechtigheid een aanvang nemen, het volk is in dichte rijen samenge stroomd, zeer onder den indruk van 't vree- selyk, spannende moment Daar beklimt de priesterstoet de rots onder het aanheffen van 'n plechtig loflied. Het lied sterft weghet volk blyft zwygon, Geen geestdrift tintelt in hun oog. Maar lippon beven, boezems hygen En zuchten stygen naar omhoog... Daar klinkt èen kreet nit duizend monden Eén schok doortintelt alle leen Zy nadert, 't Sneeuwwit gewaad golft om haar schoone leden en met 't beeld van den Heer vast in haar vingeren, prevelt ze een vurig gebed. Het koord wordt haar om 't lichaam ge slingerd en weldra zweeft zy boven den grynzenden afgrond. Het volk ziet het schouwspel huiverend aan. Onder innige gebeden nadert zy het monster meerien meer. Een oogwenk nog, maar 't beeld des Heeren Brengt redding, wond're redding aan Het ondier durft de maagd niet deran De klauw verdort, dien 't uit wil slaan 1 Daar ploft het neer in 's afgronds kaken Met dof geluid, en 't woest gehuil, Dat nog voor 't laatst den berg doet kraken Is 't doodsgerentel uit zyn muil En honderd rappe vnisten scheuren 1 De koord nit 's priesters hand, en beuren, Het schnld'ioos offer juichend op, En onder 't jub'len van de schare „Alleen haar Godheid is de ware!" Bereikt de maagd gered den top Aldus de sage van de „Drachenfels" het beeld van den God der Heidenen, overwonnen door den Christen-God Onder alle schoone er. lieflyke landschaps gezichten, die de Ryn in eindelooze afwis seling den verrukten wandelaar aanbiedt, neemt ongetwijfeld het Zevengebergte een eerste plaats in en met volle recht noemt men dit land der zeven bergen „het Paradijs van den Ryn." Wie van zyn majestueuze hoogte den blik naar beneden zendt in de vriendelijke dalen, over zacht voortschnivende golven tot in de wegblauwende bergen in de verte, en dan vertoeft in zyn idyllische dalen, wandelt in zyn rnischende wonden, en in zyn romanti sche kloven, luistert naar 't murmelen der bronnen, het ruischen der beek, omzoomd met vroolyk groen en bonte bloemen by zal zeer zeker dit heerlijke met sagenomwondene Zevengebergte beschouwen als een juweeloord van het schoone Rijnland. En zoekt men dan nit al die keur van verscheidenheid het liefste plekje dat het bewonderend oog hier wordt aangeboden, dan zal men in deze wijde uitgestrektheid het plaatsje Bad-Honnef als de grootste schoonheid moeten erkennen. In schilderachtige groepeering sprej^t zich dit oord nit, aan den bergkant goed beschot tegen ruwe winden en zeer zeker mag het met zyn prachtige, van bloeiende tninen omgeven villa's, met zyn vroolyke, onder ooftboomen verbórgen huizen, met zyn groene, schoone weiden, zyn vruchtbare akkers, een idylle worden genoemd in den volsten en schoonste beteekenis van 't woord. Van den voet van de Drachenfels, waaraan, het aan Honnef behoorende Rhondörf ligt, tot aan het begin van het Wester woud, strekt zich deze idylle nit, een beeld vol bekoor lijkheid en lieflijkheid. Heeft men het Zevengebergte in z'n gansche sqjjk-onheid aanschouwd, de hoogopstygende bergtoppen van het Westerwoud bewonderd en wendt men den blik stroomafwaarts, dan schynt het landschap, wa'ar Honnef ligt, door bergen afgesloten. Laat men dan het oog weiden over den Rijn naar zyn linkeroever, dan ziet men daar de Ahr en 't Eifelgebergte zich trotsch ver heffen in een zachte nevelsluier. Verder langs den oever ligt de Huhenzug met het heer lijke Rolandseck, en den Rodderberg met zyn onde vulkaan, in den stroom zelf het lieflyke eiland Nonncnwerth en Grafenwerth. In de verte verheft zich de Godesberg gelyk een Hoogaltaar met zijn grootsche wacht torens en zyn schilderachtige ruinen, daar beneden, bet beeld afsluitend, ligt de muzen- stad Bonn. De totaalindruk van dit landschapsgezicht is overweldigend. Hier gaat de volle schoon heid gepaard met idyllische rust, het groot sche en verhevene met den kalmen vrede hier vereenigt zich alle bekoorlijkheid en lieflijkheid van de natuur met warm scheppend leven. Niet voor niemendal heeft de eerste kenner van natuurschoonheden, Alexander von Hum boldt, Honnef het „Daitsche Nizza", genoemd Tot de groote voortreffelijkheden, die Honnef, het „Duitsche Nizza" reeds in zoo rijke mato bezit, en het tot een lustoord van den lsten rang stempelt is nog een nieuwe bijgekomen in den vorm van de Mineraal bron, door welke Honnef uitverkoren schynt, spoedig een aanzienlijke plaats onder de badplaatsen te veroveren. Deze mineraalbron „Drachenquelle" ge naamd, levert een water, welks bestanddeelen voor zich en in verhouding tot het drink en badwater v.in de beroemdste badp'aats 'n de proef gemakkelijk kan doorstaan. Een nauwkeurige tabel wyst aan, dat het water van deze bron zeer gunstig moet inwerken op verschillende ziekten. Is het daarom zeer geschikt, als geneeskrachtige drank, niet minder verkieselijk is het water der Drachenquelle als tafeldrank wegens zyn verfrisschenden smaak, zyn rijkdom aan ge- bondene, halfgebondeno en vrye koolzuur en zyn aangename werkingen. Terwijl de meeste minstens zeer vele van in den handel voorkomende minerale wa teren voor 't gebruik en verzenden geschikt moest worden gemaakt door toevoeging van keukenzout en citroen-, wijnsteen- en andere znren, bevat het water der Drachenquelle uitsluitend dat, wat de bron levert, zonder eenige toevoeging van zouten, znren of andere vreemde stoffen. Ook hier begint het water der „Drachen- Quelle" zeer in trek te komen. Voor nadere inlichtingen verwijzen wij naar onze adver tentierubriek. Gemengde Berichten. Uit Amsterdam moldt men aan de N.R.C De nitslniting in de bouwvakken is thans een feit geworden. Zondagmorgen vergader den de metselaarsvereeniging „D. V. V." en de opperliedenvereeniging „Nieuw Leven" over de vraag of zy gister al dan niet we der aan het werk zonden gaan. Deze her vatting der werkzaamheden stond, naar men zich herinnert, in verband met het besluit der patroons en werklieden, om voor de be ëindiging van het geschil tusschen de grond werkerspatroons en hunne arbeiders eene commissie van onderzoek te benoemen, en aldus den vrede in de bouwvakken te her stellen. De beide vereenigingen besloten echter ni9t het werk te hervatton vóór de staking der beiers is beëindigd Tengevolge van dit besluit is gister de uitsluiting van alle met selaars en opperlieden gevolgd. Na de beslissende vergadering van de metselaars en opperlieden, is er Zondag middag eene vergadering gebonden van de by het nationaal arbeiderssecretariaat aan gesloten organisaties en plaatselijke arbei derssecretariaten. De volgende motie werd aangenomen De vergadering, gehoord de uiteenzetting der heiwerkstaking en de daaruit voortge komen gevolgen, met name de staking en de uitsluiting der metselaars en opperlieden; is van oordteel dat op alle plaatsen in het land, waar mogelijk. de plaatselijke en cen trale arbeidersorganisaties, als P.A.S Be- stnurdersbonden en vakcomité's, plaatselijke steun-comité's moeten vormon, om in overleg met de Stedelijke Bonwvakfederatie te Am sterdam openbare vergaderingen in die plaatsen te beleggen, en verder alles te doen en te laten wat in het voor of nadeel der strijdende bouwvakarbeiders kan zyn P Naar wij vernemen heeft de coöperatieve bakkery „Vooruit" 1000 broden ter beschikking der uitgeslotenen gesteld. Verschillende werklieden zyn reeds naar elders vertrokken naar Den Haag en Sche- veningen en ook naar Duitschland om werk te zoeken. Men hoopt na, dat de commissie van heierspatroons en arbeiders, tot de samen stelling waarvan Zaterdagmiddag werd be sloten, tot overeenstemming zal weten te komen. Vindt zy een wog, waardoor de kwestie van den „besipetten-" pat op het werk van den heer Schüt tot een voor beide partyen bevredigeude oplossing kan worden gebracht, dan zouden de uitsluiting en do hiermede samengaande werkstaking kunnen worden opgeheven. Voor de voorbereiding van dezen hoogst belangrijken arbeid z|jn door de patroons aangewezen de heeren P. Schmidt on A. de Gens van den Heuvel- door de werklieden de gezellen Hermans en' Lyase. Te zamen zollon deze vier leden een onpartijdig voorzitter kiezen. Daarna zullen de patroons en de werklieden iedar voor zich een concept-arbeidsovereenkomst op stellen voor het grondwerkersbedryf. Deze concepten worden vervolgens onderling ver geleken, om ten slotte te geraken tot de benoeming eener permanente commissie van arbitrage. De werken, waar gister de ar beid werd stilgelegd, zyn elk op zichzelf niet van grooten omvapg. Geschat wordt dat van de circa 800 metselaars en 1200 opperlieden hier ter stede, het grootste ge deelte gister is uitgesloten, terwijl als ge volg hiervan en ook door andere oorzaken een 1500 tal timmerlieden (het totaal hier ter stede werkzame timmerlieden hoorden wy schatten op 8000), zonder werk zyn. Hedenochtend vergadert de commissie voor het grondwerkersbedryf, Zondagochtend kwam men op het kantoor aan het station van den Staatsspoorweg te Dieren tot de ontdekking, dat nit een ge sloten brandkast een bedrag van ruim f575 was ontvreemd. Het bleek dat de kast ge opend was met een sleutel die verleden jaar zoek was geraakt; de dief liet den sleutel in bet slot steken. De justitie en politie stolde da lelyk een onderzoek in. Uit Zutphen wordt van 24 Sopt. gemeld Hedennacht omstreeks twee uren bemerkte de vrouw van den molenaar Lok te Eefde (gemeente Gomel), dat er iemand op hare slaapkamer was. Zy wekte daarom haren man, die, niets op de kamer bespeurende (men vergat door den schrik het licht aan te steken), naar buiten liep, om te zien, of hy daar den indringer nog kon vatten. Deze had zich echter op d3 kamer schuil gebon den en wilde, toen de man buiten was, zich weer door het half geopende raam verwij deren. Hierin werd hy echter door de vrouw verhinderd, die hem by de beenen vasthield door den inmiddels toegesnelden man en de andere huisgenooten werd den indringer het wegloopen verhinderd en de in der haast opgehaalde onbezoldigde rijksveldwachter Hietbrink bracht hem achter slot en grendel. Het bleek, dat by op de slaapkamer eene kast had doorgezocht en daaruit verschil lende gouden en zilveren voorwerpen, bene vens eenig geld had weggenomen, dat in z|jne zakken gevonden werd. De dief beweert te zyn de 37-jarige K., uit Twello (gemeente Deventer). Te Amesbury in Engeland is een gruwe lijke daad bedreven. De agent van een le vensverzekeringmaatschappij, oad sergeant majoor in het Engelsche leger, heeft zyn zes kinderen en daarna zich zelf om hals gebracht. Met de zuigeling van negen maan den ging hy naar de school, vanwaar hjj zyn vijf andere kinderen, do oudste van tien jaar, afhaalde. Met hen allen ging hy, naar hy zeide, een wandeling deen. 's Nachts vond men ergens,buiten de zeven lykeu. Twee scheermessen lagen er by. Ue heer G. van der Linden schrijft aan de „N. R. Ct.": „By de organisatie der nationale opera, gevestigd te Rotterdam, stuit ik op moei lijkheden, die ik niet heb voorzien. Getronw aan mijn in een brochure uitge sproken raeening, heb ik de exploitatie der Opera niet ter hand willen nemen, alvorens ik verzekerd was van een degelyk finan- cieelen grondslag. Toen deze eindelijk dank zy hoofdza kelijk de krachtdadige sympathieke mede werking der Rotterdamsche en Amsterdam- sche kunstbeschermers was gevonden, bleek het te laat, om de verschillende schouw burgen op de voor de exploitatie voordee- ligste dagen te bekomen, zynde deze reeds vroeger verhuurd of in handen gegeven aan andere gezelschappen op een wijze, die voor my een geregeld speelplan onmogelijk maakt, iets wat toch voor de exploitatie een aller eerste vereischte is. Daarby komt, dat het bestaande koor, eenige onmisbare orkestleden, die oogenblik- kelyk in Rotterdam niet aanwezig zyn, benevens eenige kleinere solozangers en zangeressen, met het oog op hnn verplaat sing naar Rotterdam, een schadeloosstelling verlangen, welke, ofschoon die niet onbillijk mag genoemd worden, my in de noodzake lijkheid zon brengen myn bndget met 17 18 dnizend galden te verhoogen. By onder vinding, gedurende vele jaren, wetende hoe moeilijk het is de ontvangsten met de uit gaven in balans te brengen, is znlk een belangrijke verhooging van het bndget on overkomelijk. V Niemand zal het my das ten kwade duiden dat ik zulk een onzekere exploitatie niet durf aanvaarden. Ik heb daarom, in overleg met verschil lende beschermers en belangstellenden, be sloten dit seizoen de Opera te laten rnsten, doch reeds nn. lo. de schouwburgen voor het vqlgende speelseizoen 15 Sept. 190615 Mei 1907 te bespreken 2o. in Rotterdam een geheel nieuw koor te kweeken en jonge, aankomende artisten op te leiden 3o. Rotterdamsche orkestspelers tot ge routineerde operamusici te vormen, zóo, dat w(j dan met een goed voorbereid en echt Rotterdamsch ensemble kannen voor den dag komen. By dit groote plan, waarbij zich de voor naamste vertolkers der hoofdpartijen hebben aangesloten, vertrouw ik te mogen rekenen dat de my zoo ruimschoots toegezegde stenn en medewerking ook voor het volgende speelseizoen mogen behouden blijven om daarmede tot een gezonde en duurzame Nationale Opera, gevestigd te Rotterdam, te geraken". Op 30 September vertrekken de viermaan- ders der lichting 1905 met tydelyk verlof. Zoo zij zich door railing van hnn nummer voor bet „blijvend gedeelte" daarvan niet vrijwaren, moeten zy echter op 1 December, of op 30 Maart 1906, voor vier maanden onder de wapenen teragkomen. Het getal miliciens, ook dit jaar weer voor het „blijvend gedeelte" aangewezen, is zoo boog gesteld, dat slechts enkele num mers boven dat getal vallenen alleen die viermaanders, die zulk een nummer trokken of kochten, treden op 30 September in het genot van groot verlof en komen er das inderdaad met vier maanden af. Op haar doortocht naar Friesland heeft de Koningin gisteren enkele oogenblikken Enkhuizen aangedaan. In 't stadje werd druk gevlagd en het station was gelyk een bloementuin, zoo feestelijk in 't groen gezet. Te rnim 11 nar loopt de koninklijke trein 't station binnen. Een muziekkorps en 3 zangvereenigingen heffen een feestzang aan. H. M. was nu gekleed in Friesch costunm van lila kleur, en droeg 't Friescheoorijzer. Bargemeester en andere autoriteiten ver welkomden het koninklijk echtpaar en een ruiker werd door 't dochtertje van den bar gemeester aangeboden. Kort duurde maar het oponthoud. Na eenige oogenblikken begeven Koningin en Prins zich naar Friesland. Een muziek korps speelt een „Nnn danket alle Gott", en geëscorteerd door drie torpedo-booten stoomt de „Friesland" de haven uit onder luide hoera's van de menigte aan den wal. Na een voorspoedigen tocht komt de fraai versierde boot, die H. M. de Zuiderzee over brengt, te Stavoren aan. Daar verwelkomt de Commissaris der Koningin bet koninklijk echtpaar. In een salonwagen van de H. IJ. S. wordt de reis daarop voortgezet. In Sneekbloemen op 't station, en een toespraak van den bargemeester. Per tram gaat de reis nn verder. Bolsward is nu 't eerst voor 't konink lijk bezoek aan de beurt. Heel 't stadje is er op de been. 't Stadhuis, waar H. M> door den bargemeester wordt toegesproken, is fraai versierd. II. M. bedankt den bargemeester met een rede, waarin ze o. a. zegt: „Het was myn wensch dit deel van Friesland te be zoeken, de middelen van bestaan te leeren kennen, den landbouw, do veeteelt en zui velbereiding in oogenschonw te nemen, die de nijvere bevolking dezer streek bedryft. „Mogen deze bronnen van rijkdom de welvaart van deze streek blijven vermeer deren en Bolsward zich verhengen in toe- nemenden bloei en toenemende welvaart." 't Mooi raadhuis wordt nn bezichtigd. Men toont er H. H. interessante, historische bescheiden, o. a. nit den tjjd van Karei V en Alva. Daarna wordt de prachtige Martini-kerk bezocht. Een koor van weezen zingt er een welkomstlieddominee Niemeyer spreekt een welkomstwoord. De Koningin bedankt hem met een enkel woerd. Door het typisch stadje, met allemaal reikhalzende dorpelingen (om de „kennin- gin" maar goed te zien) gaat 't nn naar de fabriek van gecondenseerde melk „Hollan- dia". De directeur Hnmmelink leidt het hoog bezoek rond. En daarna: voort naar 't station, waar de trein staat, die H. M. naar Leenwarden brengt. Aankomst daar4 unr. De zon schynt na 'n trenrig-granwen morgen. De feestvreugde is groot. H. M. wordt met luide hoera's aan 't station begroet. Te Leenwarden hebben zich, nren voor de aankomst der Vorstin en Haar Gemaal, reeds duizenden voor het station en langs de straten, waar de Koninklyke stoet zal rjjden, opgesteld. Van de Versiering der stad is byzonder veel werk gemaakt, sommige punten zyn zeer smaakvol. Op de hoeken van alle voorname straten zyn eerepoorten opgericht en blijkbaar zyn geen kosten ge spaard om de hoofdstad van Friesland een feestelijk aanzien te geven. Tegen vier nar, als de Koninklyke trein gesignaleerd is, neemt de spanning op het stationsplein toe, maakt de opeengepakte menschenmassa zich gereed de hooge gasten toe te jaichen. die op het perron door den burgemeester, den heer Zimmerman, worden ontvangen. In de tot weelderige ohtvang- salon ingerichte wachtkamer worden H. M. en de Prins opgewacht door de leden van 'Gedeputeerde Staten on den griffier, het gemeentebestuur van Leeuwarden en andere autoriteiten, terwyl op het stationsplein een afdeeling schnttery met vaandel en het mu ziekkorps is opgesteld, die de Koninklijke eerbewijzen geven als het Vorstelijk Echt paar buiten het stationsgebouw treedt. Staande in het rijtuig, neemt H. M., vrien delijk buigende, de hulde van Leeuwardens burgers in ontvangst en het gejuich en gewuif plant zich voort als de stoet, voorafgegaan door eenige marechaussees te paard, en de rijtuigen van den bargemeester en den Com missaris der Koningin, zich in beweging stelt op weg naar de woning van den Com missaris, waar de hooge gasten hun intrek nemen en aldaar ontvangen worden door diens echtgenoote en beide dochters. Op het plein voor de woning van baron Harinxma, waarop, zoodra de Koningin en de Prins waren afgestapt, de Koninklyke standaard werd geheschen, werden de eerbewijzen ge geven door een aldaar opgestelde afdeeling infanterie met vaandel en mnziek. Gisterenavond ten 7 unr galadiner ten raadhuize van Leenwarden, aangeboden door het bestuur der provincie. GOUDA, 26 September 1905. Hedenmiddag werd ten raadhuize aanbe- steed het maken van een politiepost aan de Prins Hendrikstraat. Ingeschreven werd door J. M. Endenburg te Gouda f 3950,— J. de Jong Wz. 3623,- H. Hoogendoorn 2858,- G. M. de Kramer 2800,— J. de Bruin, Stolwykerslais 2800,- Gebrs. Dessing te Gonda 2655,- P. Vink 2590,- C. W. den Hoed 2578,- G. M. Peeters 2568,- De eerstvolgendè vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier zal plaats hebben op Woensdag 27 September a.s. des avonds te acht nar in het Gebouw „Arti-Legi." De heer G. Zegers, een der oudste be stuursleden, en voorzitter der Goadsche Coöperatieve broodbakkery en verbrniksver- eeniging „Ons Voordeel" heeft als zoodanig bedankt. Men schryft nit Schoonhoven Zondagmorgen zon Ds. van Hemert nit Vianen een predikbeurt vervullen te Groot- Ammers. ZEw. kwam met de boot aan, doch pas had hy eenige schreden in het dorp gezet, of by zakte op den weg ineen en was terstond een lyk, Een hartverlamming schynt de oorzaak van den spoedigen dood. Het stoffelyk overschot is nog dienzelfden dag naar Viar.en overgebracht, Benoemd 1 Oct., tot adsistent te Rotter dam, de kantoorknecht A. A. Boute en de brievenbestellers H. Koopman, B. Coors, W. F. Dammer en A. van de Wetering, allen aldaar16 Oct., tot directeur van het post en telegraafkantoor te Harderwijk, D. J. H. van Tussenbroek, thans in gelijke betrekking te Voorschotentot directeur van het post en telegraafkantoor te Haarlemmermeer, de commies der posteryen en telegrafie 3de kl. W. H. van Riel te Amsterdam (postkantoor). Verplaatst8 Sept., de klerk der poste ryen en telegrafie 2de klasse D. Leqnit, van Rotterdam (telegraafkantoor) naar Tiel16 Sept. de klerken der posteryen en telegrafie 2de klasse S. Ochtman naar Zierikzee, D. J. Holsteyn naar Leiden (telegraafkantoor) en C. F. Paijmans naar Tilburg (telegraafkan toor), allen van Rotterdam (telegraafkantoor), A. Frelier, van Amsterdam (telegraafkantoor) en A. Walrave, van 's Gravenhage (telegraaf kantoor), beiden naar Scheveningen (bytele graafkantoor „Haven"), J. Tiel, van Oss naar Yerseke. T. Zanen, van Amsterdam (tele graafkantoor) naar Rotterdam (telegraaf kantoor) en J. B. F. van Linschooten, van Tilburg (telegraafkantoor) naar Amsterdam (telegraafkantoor)1 Oct., de commies der posteryen lste klasse A- Jonkers Jr., van Amsterdam (bypost- en telegraafkantoor „Kerkstraat") naar Hengelode commiezen der posteryen 2de klasse D. Ramondt Jr., van het hoofdpostkantoor naar het bypost- en telegraafkantoor „Conradkade" en J. Brandon Bravo, van het bypost- en telegraaf kantoor „Conradkade" naar het hoofdpost kantoor te 's Gravenhage; de commies-titnlair der posterijen en telegrafie W. D. van der Menlen, van Renkum naar Enschede, onder intrekking zyner verplaatsing naar Bolsward de klerk der posteryen en telegrafie lste kl. D./Q. Bergman, van Amsterdam (telegraaf kantoor) naar Zettende vrouwelijke klerk der posteryen en telegrafie 2de klasse D. Greven, van Rotterdam (telegraafkantoor) naar 's Gravenhage (telegraafkantoor)de adsistenten K. F. de Ljjn, van Amsterdam naar Nymegen en J P. Weening, van Leeuwarden naar Amsterdam; 16 Oct., de klerk der posteryen en telegrafie lste klasse A. C. van der Weyst, van Tilburg (postkan toor) naar Oss1 Nov., de commiezen der posteryen 2de klasse W. Hoevers, van Arn hem (spoorwegpostkantoor no. 4) naar Zut phen en A. Sandberg, van Zntphen naar Arnhem (spoorwegpostkantoor no. 4). Ingetrokkende verplaatsing van den commies-titnlair der posteryen en telegrafie g J Drost, van Utrecht (Inspectie spoorweg postkantoren) naar Enschede. Eervol ontheven van bet beheer1 Oct., van het bypost- en telegraafkantoor „Twyn- straat" te Utrecht, de commies der telegrafie lste klasse A. van Tuinen. Eervol ontslagen, op verzoek 1 Nov. de brievengaarder tè Koekange, J. Hoogenkamp. Overleden 15 Sept., de hoofdcommies der posteryen J. Post te Rotterdam 16 Sept., de directeur-brievengaarder te Oostbnrg, J. A. J. Hoogendorp. 5e Klasse. Trekking van Dinsdag 26 Sept. No. 19255 f 5000. 8793 f 1500. 2047 en 16587 ieder f 1000. 5595, 8288, 10642, 14690, 19976 en 20585 ieder 1 400. 1016, 2720, 2938, 7009, 7731, 15555, 20465 en 21000. 4684, 5425,8392,11905,12313,16457, 19733 en 19866 ieder I 100. 9 27 3062 56 38 3368 51 3426 64 3604 65 81 131 4314 250 4413 77 719 64 839 4570 993 4664 1105 85 87 4702 1230 24 1341 4853 66 5023 1597 95 1623 5105 49 91 1702 5239 3 5493 99 5640 2028 79 82 5711 2192 28 2258 50 2381 5810 2505 2705 97 2849 6172 2941 6336 65 66 6655 Prezen van t 70. 6665 10374 13354 6813 85 69 33 10453 13443 34 60 13622 49 10674 13805 7048 10753 81 7158 62 13212 7238 10836 14052 94 77 11229 99 10923 14478 7326 11043 14544 7453 62 71 7783 11274 72 8271 11372 14649 8322 87 14774 85 11434 14838 8597 11706 76 8736 48 15086 8854 97 15212 9087 11940 46 9113 12038 15526 9304 12183 72 63 12365 15414 9531 12507 15531 60 12722 15687 9647 89 15804 9725 12817 73 48 22 15941 91 23 16013 9808 68 72 26 12904 16108 9912 8 55 69 31 77 10159 13031 16272 10247 13206 91 16318 19 40 16561 69 16601 3 4 47 65 89 16742 16804 16921 34 91 17012 17110 17262 80 17301 91 17466 94 17504 17605 18 46 17728 43 82 17916 18095 18175 18278 18349 56 18477 18506 66 67 72 18848 18936 19006 16 19228 70 19205 28 31 38 19338 19537 19618 64 82 19731 80 20182 20209 77 20517 34 53 20750 84 20939 62 VRIJDAG' 15 SEPT. L.K. H. K Staatsleentnqen Pobtuoal. Oblig. 3e Serie Ir. 050 3 Oblig.3e Serie lr. 2500 3 RusLAVD.Iwang Dombr. Obli- gatien 4'/, Azia. Japan Obligatien 1899 4 Columbia. Geconsolideerde Bui tenlandsche Schuld. Recepis. L. 100 1'/. Hypotheek- Banken' Pandb. idem idem. Pandb. Rotterd. Hypb. Pandb. Rotterd. Hypb. Pandb. Standaard Hypb. Pandb. Stedelgke Hypb. 59'/,. 59'/,. 96' 74'/. 74'/, 24'/,, 4 4 8V, 101*/.. 97 100'/, 99'/. 99 Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 100 Pandb. Westhmdsche Hypb. 4 100'/. Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 499'/, Pandb. Ie Algem. Groninger Scheeps-Hypb.. 4'/, lOO'/i Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 99'/. Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 4'/, 101 Bewijzen van Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank f 96'/, Pandb. Bataafsche Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbrielbank 4 99''. Pandb. llollandscbe Hypb. 4 99'/, Pandb. Nationale Hypb. 3'/, 98'/. Pandb. Ged. Hypotheekbank te Veendam 4 100 Spoorwegleeningen. Italië. Oblig. Znid-Italiaanscbe Spw.-Mjj. A.H. 367'/, Premieleeninqen. Bkloie, Loten Stad Antwerpen 1887 2'/. 102»/, Scheepvaart-Maatschappijen Aand. Holland-Gul! Stv.-Mjj. 35 Diversen. Mjj. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1902 89'/, Dinsdag 26 September 14)05. Vette ossen en koeien goede aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 35, ade kwal. 3a, 3de kw. cents per half kilo. Magere Ossen, Melkvee en Vaarkoeien goed aangevoerd. Vette kalveren goede aanvoer prijzen waren voor cste kwal. 38 ade kw, 25,' 3de kw 21 cent per half kilo. Stieren goede aanvoer ie kwal, 30, ae kwal. 27, 3e kwai. a2 cent per half kilo, Graskalvcren goed aangevoerd, De handel was voor alles prijshoudend, DE NOUVEAOTÉ'S IN Burgerlijke Stand. GEBOREN22 Sept. Helena, ouders J. J. van Leeuwen en O- H. van Straaten. 25. Hermanns Hendrik, onders H. H. Kok en K. Snaterse. Marinas, onders M. de Jong en G. Willemsen. Pieter Karei, ouders F. K. Kiene en J. C. Posthnma. V Heden overleed onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de WelEd. Heer in den onderdom. van byna 65 jaar. LAMBERT. A. M. LAMBERT. H. B. LAMBERT. W. LAMBERT— Hendriks en Kind. Stolwijkersluis, 25 Sept. 1905. TMHR flienw onovertrtfïen I |l ft I rof. Dr. Lieber* welbekend |l Iffl (Alleen echt met Fabriekmerk). m|4uörvoortdurende, radicale en wekere genezing van alle, ulit de meest hardnekkige zenuw ziektenvooral ontstaan door afdwalingen op jeugdigen leeftyd Jfta'e genezing van elke zwakte, BleeL' laeht Benauwdheid Hooidpyn Migraine Hartklopping Maagpyn slecht» spijsvertering Onvermogen Impotenz Pollutione enz. Uit voerige prospectussen rrij3por fesch fl. 1, fl. 2 fl, 3dubbele flesch fl. c» Ontrail-DepötMafcth. v. d. Vegte, Zaltbomme i) potsM. Cléban 81 Co., Rotterdam. F. Happel, 's-Gravenhage. ltalmmaug de Jong J. Czn. Rotter1 am Wciff k Co. .Gouda, on bp alle drogisten.

Goudsche Courant | 1905 | | pagina 2