EXPOSITIE DRACHENQUELLE 0 Nog een overwinning. Rechtzaken. AOVERTENTIEN VfiRfMDKW VAN DEN GRHEENTEIUAÜ Klanken uit Schoonhoven. Stadsnieuws. 379ste Staats-ïotërij BEURS VAN BOTTERDAM JSTl— 'M4/W1S £f04/4fa NATUUR BRONWATER Koninklijke e|Abru Gebruikt steeds de Superior, Druiven-Borsthoning- Extract in KU6 H. N. VAN SCHAIK C'., zullen blijken te zyn. Want niet alleen ho staal geen gevaar voor een Europeesch con flict, ook de aanleiding tot koloniale conflic ten is zeer verminderd. En het beginsel van arbitrage, dat steeds meer bljjkt een welda dig beginsel te zijn, zal voortdurend worden uitgebreid. De Temps correspondent George Villiers deelt ook een onderhoud met Tittoni mede, waarin wordt gezegd dat de Italiaansche minister alleen een persoonlijk bezoek aan Billow bracht, een bezoek dat reeds lang vooral was vastgesteld. Maar toen Villiers toch met Tittoni aan het praten was, bracht hij het gesprek op den algemeenen toestand, en Tittoni toonde toen dezelfde optimisti sche denkbeelden te zijn toegedaan, die een „diplomaat" in het onderhond met den redacteur der Neue freie Presso aan den dag legde. Natuurlijk was hetgeen Tittoni toUVil- liers zeide meer in hot bijzonder van toe passing op Frankryk's baitonlandsche staat kunde en op do Fransch-Italiaansclie betrek kingen. Tittoni meende, dat door hot afsluiten der Marokko-overeenkoinst de tijd van Duitsch Fransche misverstanden voorbij is, en dat de toekomst nu vol vertrouwen kan worden te gemoet gezien, daar men te Ber- lijn en te Parys heeft ingezien, dat men zich bang markte voor dingen, die slechts in de verbeelding bestonden. Frankrijk, zeide Tittoni, kan nu een bui- tenlaiidsche' staatkunde van hoffelijke zelf standigheid volgen, dat wil zeggen de entente cordiale met Engeland belet Frank ryk niet, goede betrekkingen met Duitsch land te onderhonden. Italië doet hetzelfde in hot belang van zyn Middellandsche zee- politiek. Het onderhoudt goede botrekkingen met Engeland en Frankrijk, zondor in eenig opzicht zyn plichten als lid van het Drievoudig verbond te verwaarloozen. Wat nu de betrekkingen tusschen Italië en Frankryk aangaat, zeide Tittoni, reeds lang is een overeenkomst over Afrikaansche zaken tot stand gekomen. De Italiaansche regeoring blyft daaraan trouw vasthouden, en heeft daarvan den Franschen gezant Barrére herhaaldelijk mededeeling gedaan. Thans is Italië overtuigd, dat de Ma- rokko-conferontie zondor verdere moeilyk- heden zal plaats hebben, te meer daar Duitschland bewijzen kreeg van de oprecht heid van Frankryk. Een goede verstandhouding tusschen Duitschland en Frankryk is voor Italië zeer wenschelyk, daar zij dit land gedegenheid geeft voor een gelyktydige naleving van zyn bondgenootschaps- en zyn vriendschaps- plicbten. Ton slotte zeide de ltaliaunsche minister, dat het onjuist is, dat de betrekkingen tus schen Berlijn en Londen zorgwekkend zyn. Beide regeeringen, zeide hy, willen den vrede bewaren en hebben ondanks alle op hitsing zelfbeheersching (genoeg, om hun vrodosprograin uit te voeren. Te Varennes hooft minister Etienne Zon- dug gespeecht aan een feestmaal. Hy heeft herinnerd aan de eerste jaren der republiek on den lof gezongen der republikeinen, die de republiek hebben weten te handhaven te midden van hot ontzaglijk gewapende Europa. Het zijn dus ging hy voort de gema tigde republikeinen geweest, die aan Frankryk de vrijheid van pers en vergadering hebben gegeven. Een gematigd republikein, ook, Jules Ferry, heeft het verplicht neutraal onderwijs gegrondvest. En woder een man uit de rangen dor gematigden, Waldeck Rousseau, heeft begrepen dat het uit moest zyn met do aarzeling van hen, die niet flink vooruit dorsten troden. Na do vijanden tot zwygen gebracht en de kalmte hersteld te hebben, heeft Waldeck do wet op de vereeni- gingen doeu aannemen, welke zou worden govolgd door de opheffing VHn bet congre- ganlstiscb onderwijs en do scheiding van kerk en staat. Nu zyn er mensclien, die vreezen, dat de wet op de scheiding van kerk en staat niet te hokwamor tyd er door zal komen. Ik zog u. dat doze hervorming vóór het eind van het jaar in den Senaat zal worden aangenomen. Bij de aanstaande verkiezingen moet Frankryk kunnon zoggen, dat het deze voornamo hervorming goedkeurt. Politiken geeft een overzicht van deu uit slag der verkiezingen in Zwaden. Van het begin af zyn zy gunstig voor de linkorpartyen geweest. Do partyvordeeling in den nieuwen Rijksdag kan nog niet met zekerheid vast gesteld worden, aangezien verscheiden ge kozenen nog niet huu standpunt duidelijk aangegeven hebben. Aan de rechtorzydo rekent men dat er gekozen zyn 107 leden der rechterzijde en gematigden, 109 liberalen en 14 sociaal democraten (in den vorigen Ryksdag waren er slechts 4). Aan do lin kerzijde rekent men echter zoo 116 leden der linkerzijde, 100 van do rechterzyde en gematigden en 14 socialisten. Volgens de eene berekening zijn er 131 tegenstanders van bet door de rechterzyde aangehangen evenredige kiesstelsel, volgens do andere 150. Onzen vertegenwoordiger werden de vol gende feiten medegedeeld welke voor het algemeen welzijn gepubliceerd worden. Mejuffrouw L. DROOGENBROEK, Kroon- straat 61 te Utrecht, meldt ons Mijn acht jarig dochtertje hoeft sedert geruimen tyd geleden aan een zeer lastige en pijnlijke ziekte. Zy had erg veel last met de urine, welko zy niet kon ophouden, verschillende malen had ik tot mijn grooton schrik, bloed in de urine bemerkt. Er bevond zich steeds veel bezinksel in en ze was erg (roebel. Het arme kind werd voortdurend gekweld door vreeselyke pijn en steken in den rug en in do zy. Al het mogelijke hadden we al geprobeerd, doch men zeido ons dat er niet voel aan te doen was en ik had een gegronde vrees dat het arme meisje nooit beter zon worden. Toen ik vernam omtrent Uwe merk waardige pillen, ontbood ik een doosje, die zy dadelijk begon in te nemen. En hoe ver wonderd was ik, toen ze reeds na enkele dagen een groote verlichting kon waarnemen Huar rag werd met den dag sterker en de pijnon verdwenen. Na verloop van veertien dagen was ze volkomen hersteld. Ik gevoel me gedrongen U mijn dankbaarheid te bo- tuigon en hoop dat voel menschen door het bovenstaande bericht tot de overtuiging komen van de weldoende hoedanigheden van Uw geneesmiddel. Verwaarloos nooit een pyn in den rug. Het is het spit zegt gy, en gaat van zelf weg, zooals hot gekomen is, maar dat is niet zoo, want al schynt het weg te gaan, het komt veel ernstiger terug. Deze pyn in den rug is gewoon nierziekte en de natuur waar schuwt op dezo wyze dat Uw nieren hun plicht niet doen en niet op de gewone wyze de onzuiverheden afvoeren van het bloed dat ze filtreeren moeten. Het bovenstaande is een overtuigend bewys daaivan. Verzeker U dat men U de echte Fosters Rugpyn Nieren Pillen geeft, dezelfdo dio Mejuffrouw DROOGENBROEK gehad heeft. Zy zyn te Gouda verkrijgbaar bij de Heeren WOLFF Co, Westhaven 198. Toezending geschiedt franco na ontvangst van post wissel 4 F 1,75 voor één of F 10,voor zes doozen. Verspreide Berichten. Frankrijk. Do I)uit8cho gezant vorst Radolin on dr. Roson, die de onderhandelingön met Frankrijk over Marokko gevoerd heoft, zyn Maandag middag door president Loubet ontvangen. Kapitein Bongouin, die gedurende den Russisch Japanschon oorlog in Tokio woon de en die tot 2 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld wegens hoogverraad, is in Mar seille aangekomen. Zoo men weet, werd hy begenadigd, doch niet in eer hersteld. Hy schrijft zyn veroordeeling toe aan vijandige gezindheid, die er ten opzichte dor Franschen in het land dor opgaande zon bestaat. Men weet, dat de gelukkige winster van een millioen francs in de perslotery te Parys madame Hofer was, de cantinehoudster. Het half millioen blijkt nu gewonnen te zyn door een mynheer Gazel, directeur van een fa briek van chemischo producten to Clormont- Ferrand, vader van 11 kinderen. En die was al zoo gezegend Duitschland. Volgens de Lokal Anzeiger is de opstand in Duitsch Oost-Afrika byna gedempt. Eenigen tijd geloden bleek de bekende sociaal-domocratische leider Bebel door een gepensioneerd officier Kollraann te Niirnberg tot universeel erfgenaam benoemd. De familie was daarmeo niet content en voerde in rech- tan aan, dat de erflater by het maken Van zyn testament niet geheel toerekenbaar was geweest. Thans wordt gemeld, dat de familie van Kollmann en Bebel tot een vergelijk gekomen zyn. Beluik. Z. M koning Leopold hoéft zich op de Lnikscho tentoonstelling laten wegen zonder sabel bracht hy het tot 98 kilo 7 ons. Een hoogst belangwekkende bijzonderheid, die de Belgische bladen weten te melden. Engeland. Buron en barones De Forest, Vrijdag te Southampton aangekomen, zegt, dat alle vorhalen over zyn avontuurlijke plannen oen keizerrijk in de Sahara te stichten uit een journalistenduim gezogen is. DINSDAG 8 OCTOBER 1905. VoorzitterDe Burgemeester. Tegenwoordig de hh. Noothoven van Goor, Nederhorst, IJssel de Schepper, Herman, Prince, van 8e Velde, van Eijk, dc Jong, Vergeer, van Iterson, van der Ree, Donker, Dessing, Moylwjjk, Vingerling en Dercksen. Afwezig de bh. Fortuyn Droogleever, van Galen en Engels, allen met kennisgeving. Do notulen worden voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. De VoorzitterIk sluit de openbare ver gadering tot het doen van eene vertrouwelijke mededeeling. Na eenigen tyd wordt do vergadering heropend. Ingekomen 1. Een adres van den heer C. H. Engels ontslag nemende als lid van den gemeen teraad. Aangenomen voor kennisgeving. 2. Een adres van den heer O. H. Engels ontslag nemende als Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Wordt eervol verleend. 3. Een adres van den heer C. H. Engels ontslag nemende als lid der Commissie van Toezicht op hot Lager Onderwijs. Aangenomen voor kennisgeving. 4. Een voorstel van B. en W. inzendende een voordracht voor onbezoldigd Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Daarop zyn geplaatst de hh. H. J. Nederhorst en F. Herman Fz. De benoeming is voor heden aan de orde gesteld. 5. Een voorstel van B. en W. tot aankoop van eenige huisjes in het Paradijs en in de Bloedpoort voor een som van f 7425.- - met de kosten f 7800.-—. De Voorzitter Namens hot college van B. en W. stel ik voor dit aanstonds te be handelen. Dit voorstel wordt dndelyk behandeld on zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. 6. Eon voorstel van denbeer van dor Ree om de artikelen 6, 7 en 11 der Drankwet, alsnog te wijzigen. De heer Dercksen M. de Voorzitter, ik zou den heer van der Ree wel eenige vragen willen doen, doch doe die liefst in een bosloten zitting. De heer van der Roe M. do Voorzitter, het is myn bedoeling dit voorstel nog heden te behandelen. De Voorzitter Dan zal ik dit punt aan de orde stellen na punt 4 der ager.da en vooraf een zitting met gesloton deuren houden. Aan do orde De benoeming van een Wethouder. De VoorzitterDeze benoeming wordt uitgesteld. Aan de orde De bonoeming var. een Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Benoemd wordt de heer H. J. NEDER HORST met 11 stemmen, do hoer Herman verkreeg 5 stemmen. Aan do orde: De benoeming van een lid der Commissie, belast met liet doen van voorstellen in zake den afvoer van vuil in de buiter.wjjken der gemeente. Do heer Vergeer M. do Voorzitter, zon het niet wenschelyk wezen te vragen aan het personeel aan do overzijde of zy zich een benoeming zouden laten welgevallen. De Voorzitter Deze vraag is zoo niet voor beantwoording vatbaar. Uitgebracht worden 16 stemmen en wel op do hh. Herman 4, Muylwijk 3, Nederhorst 2, Donker 2, Dessing 1, van Iterson 1, Derck sen 1, Vingerling 1 en 1 blanco De VoorzitterDaar niemand do vol strekte meerderheid .heeft moet een tweede vryo stemming plaats hebben. Uitgebracht worden op de hh. Herman 7, Muylwijk 8, Dercksen 2, Donker 2, Neder horst l en 1 blanco. I)s VoorzitterDaar niemand gekozen is, moet een herstemming plaats hebben tas- schen de hh. Herman en Muylwyk. Uitgebracht worden 15 biljetten, de heer Herman verkreeg 8 stemmen, de heer Muyl wyk 5 en 2 in blanco. De VoorzitterEen der in herstemming zynde heeren heeft medegestemd, maar daar die stem niet van invloed is op den uitslag, zoo is de heer HERMAN benoemd. Aan de orde: De begrooting voor 1906 van de dd. Schutterij. Wordt zonder hoofdelijke stemming goed- gekeurd. Aau de orde De begrootingen voor de gesubsidieerde Instellingen van Weldadigheid. De begrooting van het St. Catharina gast huis wordt vastgesteld met een bedrag in ontvangst en in uitgaaf van f 12069.55. De begrooting van het St. Elizabeths Gasthuis wordt vastgesteld met een bedrag in ontvangst en in uitgaaf van f6422.50. De begrooting van het Bestedelingenhnis wordt vastgesteld met een bedrag in ont vangst en in uitgaaf van f 5950.84 De begrooting van het Vereenigd Wees- en Aelmoezeniershnis wordt vastgesteld met een bedrag in ontvangst en in nitgaaf van f 14859.81. De begrooting van het Burgerlijk Armbe stuur wordt vastgesteld met een bedrag in ontvangst en in uitgaaf van f 986q.— De begrooting van het Israëlietlsch Arm bestuur wordt vastgesteld met een bedrag in ontvangst en in nitgaaf van f 8186.33'. Aan de orde Het voorstel tot het doen bestraten van een deel van den Boschweg. Wordt zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. (Wordt vsrvolgd) XVIII. Tinge ling-ling „Bnrean Goudschc Con- rant „All right I Met wicn heb ik de eer?" „Mijnheer X." „Ha zoo, je dienaar, Jan Bazuin." X. „Zao, ben jjj de pamfletschrijver, die zich schuil houdt achter den pseudoniem van Jan Baznin, die allerlei schunnigheden over onze goede stad uitbraakt en als vieze wesp aan de eer en den goeden naam van acht bare personen zit te knagen? Waarom kom je niet open en rond met je naam voor den dag J. B. „Maar vriend", zei ik, „maak je dan eerst zelf eens bekend. Jjj bent nog onbe kender dan ik. Ben je soms zelf de belee- digde majesteit Jy praat daar van pam fletschrijver en van knagende wespendat 's toch ook zoo mooi niet, mynheer V,ik bedoel X." X. „Dat verdien jy, omdat je onze goeje stad zoo in opspraak brengt." J. B, „Met je verlof. Ik Beheld toch niet, ik lieg toch niet Kom jij met je scheld party oens vragen om in een of ander Blad onder een pseudoniem vast medewerker te worden, ze zullen je zien komenAsmodé misschien". X. „Ik wil weten, wie Jan B izuin is. En anders zal ik openlijk myn beklag doen in de krant". En zoo is het gekomen, dat eon zekere X. in de Schoonhovensche Courant toornt over de onbekendheid van Jan Bazuin en zyn wijze, waarop hy de zaken bespreekt, en personen ten tooneele voert. Ja, zoo gaat het altydals er harde waarheden gezegd en personen in hnn waren aard geschilderd worden, dan zoekt men altyd naar den zegsman. Dat doen althans zulke personen, die de waarheid niet willen hooren, maar op wraaklust bedacht zyn. „De Waarheid, dat 's al oud, vindt nergens heul noch heil" riep Vondel in arren moede nit. En wat heeft de arme stakker niet om do Waarheid moeten lyden Was by by zyn leven maar anonymus gebleven, wat bittere lijdenskelk zou hem gespaard zyn 1 Neen, mynheer X, Jan Bazuin zal u niet bekend worden. Juist om de Waarheid en niets dan de r.aaktc feiten klaar in het oog te doen springen, daarom moet Jan Bazuin achter het scherm blyven. De Waarheid hoeft niet gedekt te women door de autoriteit van wien ook Zyn myn mededeelingen in stryd daarmee, kom er tegen opdat is uw rechtdat is nw plicht. Maar vraag niet wie de waarheid zegt, al is die gestoken in het kleed van den clown of het sarcasme. Gy stelt u als waker over de stoffelijke belangen en schijnt in dezen de leer te hul digen „Wiens brood men eet, diens woord men spreekt", echte kruidenierspolitiekJan Bazuin stelt het geestelijke voorop en ziet de andere belangen niet over het hoofd. En hierin laat hy zich niet leiden door lage partijhaatzooals gy vooronderstelt, geenszins. Lage partyhaat bestuurt slechts de daden van hen, die zich niet ontzien om de vrouw van een politieken tegenstander voor „brie- schend paard" te schelden, haar van de kleine steentjes te loopen, haar bespottelijk na te apeneen andere catagorie van personen voor „plebs" te schelden de openbare on derwijzers op verkiezingsdagen tot 6 uur in de school te willen opsluitenhnn het vrjje woord te willen benemen en intusschen de grofste lengens van hen uit te braken. Per sonen, die op vergaderingen door hun hate lijke interrupties den hartstocht dermate opwekken, dat men roept: „81a hen dood", dezulken, ook al brengen zy stoffelijk voor deel aan enkelen, doen zooveel kwaad aan de rast en de vrede in onze goegemeente, dat het een zegen zon zyn, als ze maar hoe eer hoe beter vertrokken. Maar Jan Baznin blyft, ondanks nw wenscb- En nog menig hartig woordje zal hy den onbekenden X. toespreken. En na weer aan den arbeid 1 Als alles goed loopt, dan kannen wy vol gens mededeeling van het Dagelyksch Bestnnr over een dag of acht van de stanklncht onzer grachten verlost. Nu dat zal een verademing geven in den werkelyken zin, want je moest by wijlen met den zakdoek voor den mond loopen. En hoeveel menschen zyn al dien tyd niet onthand met was'schen en spoelen 1 Maar wat ik nog grooter schandaal vind, i9, dat nit dat vieze water nog eenige hon derden kilo's visch zyn gehaald. Dat zal toch ook niet geweest zijn ora de gracht te zuiveren Smakelijk eten, voor wie znlke visch verorbert. Het had er nog by moeten komen, dat zy op de vischbrug was afgeslagen En op 5 September is bet zwem bad gesloten. In dien tyd, van 1 Jnli af, zyn er 4348 baden genomen, d. i 67 per dag. En dat, terwijl het bad slechts op bepaalde uren en niet den geheelen dag geopend was. Wy kannen met genoegen constateeren, dat het zwembad in een dringende behoefte voorziet, en bevelen het aan in den stenn van stadsbestuur en bnrgery. Een menschen- leven en de gezondheid van velen zyn wel eenige centen waard. Ook de Gezondheidscommissie heeft op 26 Aug jl. een onderzoek aangekondigd naar den toestand van woningen van drie en minder vertrekken. Van haar arbeid hebben wy nog niet gehoord. Wij zyn er erg nieuwsgierig naar. Hoe lang moet het nog dnren, dat die lorren- en huidenberg plaats in de Appelstraat de lacht blyft ver pesten P Of kan die niet opgeruimd worden Maar het is waar ook, als men door een Jakstokerij de gansche atmosfeer mag be derven, dan moet men over zoo'n kleintje niet vallen. Zoo zien wy aan den eenon kant afbreken, wat aan den anderen kant wordt opgebouwd, zorgzaam en met moeite steentje voor steentje. Menschen als X. redeneeren„als het maar werk geeft, lichamelijk of geestelijk nadeel kan minder bommen", maar niet alzoo JAN BAZUIN. Gemengde Berichten. Naar nit goede bron aan het „Leidsche Dagblad" wordt medegedeeld, zyn de ter reinen, die door de Hollandscbo Electrische Spoorwegmaatschappij aan de oostelijke grens der gemeente Leiden, ton behoeve der door die Maatschappij ontworpen spoorwegen in do Haarlemmermeer en omgeving gekocht zijn, slechts voor één jaar verhuurd. De aanleg der bedoelde spoorwegen zal, zoodra de Rijkssubsidie en de. onteigenings wet zyn verkregen zoovoel mogclyk worden bespoedigd. Eenige Duitsche bladen melden, dat de advocaat van den redactenr der „Deutsche Wochenzeitung f. d. Niederlanden" stappen heeft gedaan om de rijkskanselier Biilow, den directeur van hrnisische ministerie van Buitenlandsche Zaken en het hoofd der poli tieke politie onder eede „commissoriaal" te hooren, of de heer Prell ooit als vorklikker, spion of op andere wyze tot de Dnitsche re geering in betrekking heeft gestaan. President Roosevelt wordt nu overal ge huldigd als „vredesbode Toen hy Zater dagmiddag van Oysterbay naar Washington terugkeerde, werd hy aan het station door een hartelijk juichende menigte begroet. Aan den ingang van het station was een groot doek gespannen, waarop het woord vrede, omringd door Russische en Japanscl.a vlaggen. Zyn dochter, miss Alice Roosevelt, schijnt zich in Japan best te amuseeren. Zy is thans van Korea weer naar Yokohama vertrokken. De Koning van Spanje, de Koninklijke familie en het hof zyn Zaterdag weder in Madrid teruggekeerd, van $t. Sebastiaan De leden van het cabinet, de autoriteiten, eti de diplomatieke vertegenwoordigers heb ben hen ontvangen aan het station, waar den Koning een hartelijke ontvangst was be reid. Er wordt gemeld dat op den personentrein die den koninklijken trein veertig minuten vooraf ging, met steenon werj geworpen, op het oogenblik dat deze trein Casa de Cam- pa voorby stoomde. GOUDA, 4 October 1905. De bewoners van de Prins Hendrikstraat en van de omgeving zyn Zondagmiddag ge- tnige geweest van oen dieptrenrig, tevens walgelijk tooneeln.l. nit de herberg van de Wed. S. aan den Boschweg, meer be kend onder de herberg van de Boer, welke inrichting beter bestempeld zon zyn met „Pesthol voor de jeagd", (werden door eenige opgeschoten jongens (kinderen van hoogstens 18 jaren) twee meisjes die den leeftijd van misschien 16 jaren ter nanwernood bereikt hadden in verregaande staat van dronken schap gesleept, blijkbaar met de 'bedoeling hnn naar de ouderlijke woning te brengen. Het bleek echter dat zulks met een dier slachtoffers niet doenlijk was, daar zy zoodanig (beschonken was dat zy niet verder kon gaan, waarom men haar dan| ook het hol waarnit zy even te voren was ge komen, weder binnen bracht. De andere werd met veel inspanning meer voortgesleept dan gedragen, en zoo naderde men do ouder lijke woning alwaar zy door den ziekelyken vader, die vreeseljjk geschokt scheen in ont vangst werd genomen. Naar wy vernemen heeft de politie onder zoek in deze zaak gedaan, en hopen wy van harte, dat er termen zullen gevonden worden, dat znlke inrichtingen kannen worden uit geroeid. Heden morgen werd nit den Flnweelcn Singelgracht, vlak by het stoomgemaal nit het water opgehaald het lyk van den GOjari- gen de K., die sedert Zondagavond vermist werd. Men vermoedt, dat hy zichzelf van 't leven heeft beroofd, daar diens jas en hoed vlak lagen by do plek waar het lyk'werd opgehaald. De echtgenoote van zekere Spronze, wo nende Achter de Vischmarkt alhier, beging de onvoorzichtigheid, een kinderdeken en eenig ander beddegoed te dicht by de bran dende kachel te plaatsen waardoor een kleine binnenbrand ontstond. De baren door de rook opmerkzaam gemaakt gingen de woning binnen en bluschten het brandje, moeder de vrouw was afwezig en had haar rnim één jarig kind alleen thnis gelaten. Een jongmensch die niet fietsen kon, kwam gisteren op den Tnrfsingel te vallen vlak voor een vrachtwagen. Ofschoon de voer man direct stilhield, kon hy niet voorkomen dat de jongen het achterwiel over 't lichaam kreeg. Per raderbaar der politie word de verwonde naar diens woning gebracht. Ten einde "raad Een ruim 60jarige zwerveling die gisteren namiddag Stolwykersluis passeerde, op weg naar Utrecht, ten einde) zich aan to molden voor de Schans, vanwaar hy zooals hy do omstanders m de deel le nog niet lang geleden was ontslagen, bekroop de lust, toen hy de woning van heer S. aldaar voorby kwam en do ramen opgeschoven zag, daar naar binnen i te kruipen en eenige paren schoenen te stelen, die daar ondor oen tafel stonden. Toen hy zich met het gestoleno weder wilde vervyyderen, werd hy door eenige knechts van don hoerS. opg.-wacht,, die heni beletten heen te gaan, voordat de politie uit Gouda die men inmiddels per telefoon had opgeroepen hem kwam inrekenen, die naar wij vertrouwen wel zal zorgen, dat hy voorloopig onder dak komt. Nieuwerkerk a. d. IJsel, 28 Sept. Ten einde met doel en strekking van de kaas- contröle-slations beter op de hoogte te komen, trad voornamelijk voor de kaas makers in deze environs j.l. Vrijdag in het café „De Roode Leeuw" aan 's-Gravenweg onder de gemeente Capelle a. d. IJsel op de lieer A. Bos, zuivelconsnler.t in de provincie Zuid-Holland. Op duidelijke wijze toonde de geachte spreker het nut en het nood zakelijke dier inrichtingen aan en het kon niet anders of zij zouden aan de kaasindustrie belangrijke voordeelen bezongen De ver gadering was zeer goed bezocht, zoodat er veel belangstelling in de zaak bleek. 5e Klasse. Trekking van Woensdag 4 Oct. No. 106, 3610, 5508 en 14860 ieder f1000. 5514, 5607, 12883 en 16427 ieder f 400 6027 en 8394 ieder 1 200. 639, 733, 1639, 3933, 6368, 7151, 10937, 12416, 12499, 13543, 14076, 18424, 19166, 19241 en 20979 ieder f 100. 6 3103 35 3223 97 25 290 3318 353 3459 85 3551 513 89 52 3661 693 79 716 3805 821 4094 44 4181 77 4231 89 4450 95 4654 1031 87 .82 5040 84 5151 1152 63 1257 5274 1525 88 1640 5451 1848 5651 74 5709 2152 5803 59- 5945 2221 6075 50 6147 69 6208 2360 13 74 34 83 98 2459 6303 2695 59 2786 6416 3008 6560 57 6707 19 45 51 6858 6923 7101 8 15 70 Prijzen van 1 70. 6709 9379 12594 95 12630 9437 12778 67 12805 9678 50 94 58 9740 91 10035 12918 42 13022 67 13191 7231 10179 13212 43 10384 16 79 10414 31 7500 44 13374 19 58 13488 61 10764 13753 69 10913 13810 83 74 38 7779 11227 13925 82 11312 98 7836 11538 14005 8373 71 14260 91 11691 70 8410 11758 14351 80 11887 56 8517 11948 14449 8657 12023 67 8760 30 82 70 75 14531 8846 98 82 99 12189 94 8907 12311 14775 9050 16 14841 9185 12463 14998 9300 70 15016 37 12574 57 15140 18187 72 18212 15297 53 15425 18314 15553 18141 81 64 15692 98 15753 18650 83 80 15900 18755 71 73 16172 18818 89 18927 16255 42 16335 19125 16438 19221 82 89 16527 19357 35 19439 16805 19591 16929 19650 33 19801 65 19903 85 55 17019 20041 17101 20219 23 92 61 20488 96 20512 17334 43 79 20686 17666 20734 17761 20858 17867 60 76 20951 17987 96 Door de rechtbank te Rotterdam werden gisteren o. a de volgende vonnissen gewezen A. R., 21 jaar, boomkweeker te Boskoop, beklaagd geweest van het opzettelijk plegen van meineed in een openbare zitting van het kantongerecht te Gouda, toen by als getuige werd gehoord in een Drankwet-zaak, werd vrygesproken. A H., 48 jaar, arbeider te Jaarsveld, we gens mishandeling tot f 5 boete subsidiair 5 dagen hechtenis. 0. den E., 24 jaar, fabrieksarbeider te Gouda, wegens wederspannigheid tot 8 we ken gevangenisstraf. L N. H., 20 jaar, kejlner te Gonda, we gens mishandeling, tot f 10 boete subsidiair 10 dagen hechtenis. Afloop veiling der Openbare Verkoo ping van Onroerende Goederen. van 4 October 1905, ten overstaan van Notaris G. C- FORTUIJN 'DROOGLEEVER Perc. 1. Huis en Erf aan de Gouwe, wyk C. no 212 te Gonda, k, P. G. Teekens voor f 4380.—. Pere. 2 Huis en Erf Achtor de Vischmarkt, wijk I. no, 173, koopster M. Visser voor f 1065. Perc. 4. Huis en Erf Nieuwe Haven wyk N. no. 222, k. J. Stolwyk voor f 825.- Perc 5. Huis en Erf a. d. Komynsteeg wyk K. no. 23, k. C. van der Wouden voor f 630.- Perc. 6. Winkelhuis aan de Gouwe wyk C. no. 102, k. L. Reparon voor f 3080. De perceplen nos. 3, en 7 tot 10 zyn niet verkocht. VRIJDAG 15 SEPT. L.K. H. K Staataleenmqcn Portugal Oblig. 3e Serie Ir. 050 3 598/IÖ Oblig.3c Serie fr. 2500' 3 59J/„ Rusland.Iwang Dombr. Obli gation 47s 96' Azie. Japan Obligation 1899 4 74'/, 74'/, Columbia. Geconsolideerde Bui tenlandsche Schuld. Recepjs. L 100 1'/, 24./,, - Hypotheek- Banken- l Pandb. idem idem 4 99 Pandb. Iiotterd. Hypb. 4 101*/,6 «Pandb. Rotterd. Ilypb. 31/, 977/a Pandb. Standaard Hypb. 4'100'8 Pandt: .Stedelijke Hypb. 4 99s/« Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 100 Pandb. Westlandscho Hypb. 4 1001/» Pandb. Zuid-Hof I. Hypb. 4997 8 Pandb le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 4'/2 lOO'/a Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 99s/4 Pandb. Ned. Scbeeps-Hypb. 41<9 101 Bewy 'en van üèelger. Northw. Pac. Hyp. Bank f 96'/a Pandb. Bataafsche Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbriefbank 4 99* 4 Pandb. Hollaridsche Hypb. 4 998/4 -- Pandb. Nationale Hypb- 31/, 98'/. Pandb. Ged. Hypotheekbank te Veendam 4 100 Spoorwegleeningen talie. Oblig. Znid-Italiaansche Spw.-My. A.H. 367'/4 - Premie leen inqe n Beluik, Loten Stad Antwerpen 1887 2V. 102V, - Sch eepvaa rt- Maatschappijen Aand- Holland-Gulf Stv.-My. 35 Diversen My. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1902 89"/« der nieuwste modellen WINTERM AN TE LS, COSTUMESli LO U 8 E N JU PES en JU PONS, ROBES en JA PON8TOFF E N met bybehoorende Garneringen, nismode een groote kenzo PELTERIJ EN van de goedkoopste tot de besto soorten in scherp concurreerende pryzen. Aanbc velend, r v///,y VERSCHEIDENHEID^ Men schrijft uit Oudenbosch aan de N. C.: Het uit Breda afkomstig bericht, dat in de katholieke kerken van don kansel oen verbod tot fietsen voor meisjes en vrouwen zou zyn afgelezen, berust op verkeerdo in lichting. Er is in dezen geest noch iets afgelezen, noch geproekt. Wel is van algo- meene bekendheid, dat de Oudenbosscho geestelijkheid niet voor het fietson van da mes is; maar den verbod in het openbaar van den kansel zou al zeor onpolitiek zyn. Eenigo jaren geloden is dat eons togen „ge mengd'^ schaatsenrijden geprobeerd maar de uitkomst was, dat or nog meer aan go- daan werd. Men meldt uit Heerlen Gisterochtend had op dé kolenmijn Laura en Vereoniging oen ernstig ongeluk plaats. Bij de ondergrondsche werkzaamheden zijn tien personen in de mijn bevindende water massa verdronken By het afzenden van dit bericht waren reeds drie personen levenloos opgehaald BIJ DEN MAALTIJD BEVORDERT de spijsvertering Verkrijgbaar b(j M. M. BEI.ONJE Jr., Gouda. vu porie/ WERELDBEROEMDE Flacons van 0.40-0.70-1.—. Kon. Verkryybaar bg Firma WOLFF A C Eei\ig helpend en afdoend middel tegen verkouldheid, astma, keelpijn, kink- en slijm hoest, bronchitis en alle borst- en longaan doeningen. Negpn maal met Goud bekroond. Eénige fabrikanten Stoomfabriek „De lioningbtoein Westhaven 198, Gouda. A. LA TEN- I STEIN, Kleiweg E, loO Gouda. E. 11. VAN MILD, Veerstal. B 126, te Gouda. A. BOUMAN, Moordrecht. PINKSK Nieuwe,rkèrk a d LJsel. A. N. van ZE88EN, Schoon- hoven. J. Th. TORKEN, Boskoop B v WIJK, Oudewn'cr A. SCHEER, Haastrecht. P. W. v. EDE, Oudewater. K. van disr HEIJDEN te lleeuwijkP v. o SPh K Moercanelle D. v. d. STAR Waddingsve.en. Wed. J HOLST Waddinqsveen. M. AN Waddingsveen P A uk GRO OT, OudewaterA o JONUH. Oudewater Jy/oercapt KOLKM J. P. KASTELEIN, Poltbroekerdam D, iflKKKR, te Benschop. WAAHÊiCHUWI/VCi. Laat U niet misleiden door .'bdlj-Slroop. Het WooatsrSancta-Pauto-Abd//bestaat*niet,dun Siroop van geenérlel waarde.

Goudsche Courant | 1905 | | pagina 2