ERFHUIS. Rechtzaken. EXPOSITIE ADVERTENTIES 22 Kalfdragende- en 2 Vaarkoeien, Verschrikkelijke nachtelijke folteringen. Klanken uit Schoonhoven. Stadsnieuws. PosterUen eu Telegraphic BEÏÏRSVAIT ROTTERDAM WILLEK HENDRIK MIRINDOLLE, W. H. MIRANDOLLE, o ui contant geld, BOUW- EN MELKGEREEDSGHAPPEN, een Tilbury en Arrentulg, Koninklijke iu H&Af Gebruikt steeds de Superior, Druiven-Borsthoniug- Eztract H. N. VAN SCHAIK f., villa Falconieri by Rome gekocht. Hy wil ze den keizer cadean doen voor een Dnitscbe academie van schoone kunsten. Uit zyn eigen middelen heeft de keizer 50.000 Mark gegeven voor de nitgavo van een gids der kunatmonumenten in Dnitschland. Te Lindenberg is eergisteren in tegen woordigheid van den keizer een koninklijk Pruisisch observatorium voor luchtscheep vaart geopend. Ambtelijk worden weer een heele serie van nederlagen- van de Hottentotten in Dnitsch Zuidwest-Afrika gemeld. De overval van Schuitdrift wordt er echter nog altijd niet in bevestigd. Frankkijk. By een feestmaal, dat Zondag in de Voltaire- clab te Bordeaux gegeven werd, betoogde senator Decrais, dat Frankrijk wel den vrede begeerde, maar hem niet voor den prys der eer wilde koopen. Senator Moris critiseerde de houding van Delcassé en zeide, dat hy er vertrouwen in stelde, dat de heer Ron vier de tegenwoordige moeielijke onderhandelin gen tot een goed einde zou brengen. Engeland. De Londensche postzegelclub zal het vol gend jaar een groote internationale post ze- geltentoonstelling hoaden,waarop de collecties van den prins van Wales en zijn zoon, dio hartstochtelijke verzamelaars zijn, ingebracht zullen worden. Rusland. De soldaten, die naar Finland waren ge zonden om den opstand te derapen, worden weer teruggetrokken. In een interview met een Verslaggever van de Monento heeft de bekende Poolscbe schrijver Sienkiewicz verklaard, dat Duitsch land wel nooit zal willen toestaan, dat aan Polen zijn onafhankelijk bestaan wordt terug gegeven. Keizer Wilhelm zou al zijn invloed aanwenden om dat voor zijn eigen land drei gend gevaar te voorkomen. Italië. De Fransche zaakgelastigde in Rome heeft zich naar minister Titoni begeven om hem het leedwezen der Fransche regeering uit te drukken voor het gebruik, dat eon Paryscb blad van zijn naam heeft gemaakt en hem de verontschuldiging aan te bieden voor de woorden, die hem bij diezelfde gelegenheid in den mond zijn gelegd. De ondervinding van een inwoner van Gothen Jeukende, benauwende, dolmakende aam beien. Hoeveel slapelooze nachten hebben zjj tJ niet veroorzaakt I Welk een doodsangst gedurende den dag i Tevergeols hebt gjj een groot aantal voor gewende middelen gebruikt en toch be staat er een echt geneesmiddel voor, lees hetgoen een Uwer landgenooten zegt De Heer W, van RIJNSOEDER, wonende te Cothen in Utrecht, deelt ons medeIk heb reeds veel aangewend om te worden genezen van een onaangenaam iets, waaraan ik gedurende dertig jaren geloden heb, n.l. droge, uitwendige aambeien. Ik beb hierdoor hooi wat moeten doorstaan, zoowel door de jeuking nis door do pijn en wat ik hier ook voor gedaan had, niets hielp.0De goede be richten omtrent Foster's Zal! gaven mij aan leiding hiervan een doosje te laten komen en ik kan niet zeggen of ik meer ver wonderd, dan wei meer gelukkig Was, toen ik, na tien dagen de zalf geregeld te hebben gebruikt, volkomen van mijn ongelnkkige kwaal genezen was. Waar ik kan, zal ik gaarne dit uitstekend geneesmiddel bekend maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U bet publiek te makon op elko wijzo dio U goeddunkt. Verzeker U dat men U de échte Foster's Zalf geeft, dezelfde die de Heer RIJNSOE DER gehad heeft. Ze is te Gouda verkrijg baar bjj de Heeren WOLFF en Co., West- baron 198. Toezending geschiedt Iranoona ontvangst van postwissel a F 175 voor één of F 10 voor zes doozen. XX. Hoe geestelijke leiders misbruik kunnen maken van hun invloed op oenvoudige zielen, daarvan werd my dezer dagen een staaltje onder de oogen gebracht door een bevriende hand. Ik dacht direct na het lezengelukkig, dat wij vau den Kuyperkoers verlost zyn, want dien kant zeilden wy anders ook al aardig uit. In West-Vlaanderen ligt ongeveer 4 uren van Gent een fabrieksplaats Thielt. Daar is vóór eer. paar weken een man overleden, die slechts een burgerlijke begrafenis wenschte, dus zonder den pastoor. En nn volgt woor delijk, wat de N. R. Ct. er van verhaalt „De burgemeester, aangehitst door den pastoor, heeft zelf den dag en het uor der begrafenis vastgesteld, verboden dat er een redevoering op het kerkhof zou worden uit gesproken en dat vrienden zich rond het graf zouden scharen. Hij heeft zelfs den weg bepaald dien de lijkstoet nemen moest. Cle rical inwoners sloten hunne luiken, bleven met gedekten hoofde bij den voorbijgang van het lijk, namen eene beleedigende hooding aan, brachten een mestkar in een der stra ten door den burgervader aangewezen voor den lijkstoet, de kar toevertrouwd aan een dronken kerel, die als een bezetene danste. Een kapelaan plaatste een vuilnisbak voor zijn deur. Dat men na dit alles nog bewere dat wy aan het hoofd der beschaving staan Ziedaar de gevolgen van godsdiensthaat, gekweekt onder een clerical© regeering van 1884 af. Want hoe absurd en schandelijk dit ook moge lijken, verklaarbaar is het, als men weot hoe heftig in BeIgie bet openhaar onderwijs wordt aangevallen Daar hebben de clerical© gemeentebesturen nog meer macht over de school dan hier. Nu zg maken er dan ook een goed gebruik van om de open bare scholen te ontvolken en de openbare onderwijzers, nota bene ook katholieken, te bezwadderen. Het Belgische Blad „Ons Woord" bevat hierover de volgende mededeeling Hoe klerikalen het weten aan te leggen om eene officieels gemeenteschool te ontvol ken. In 1889 bezat eene kleine gemeente van het arrondissement Aalst een eenige gemeenteschool. De gemeenteraad, destijds katholiek, werd gedwongen een hulponder wijzer te benoemen. In 1895 behalen de liberalen de meerder heid in den raad, en do pastoor besluit een klooster te boawen, dat iu 1897 ingehuldigd wordt. De gemengde gemeenteschool telt 120 leerlingen en de middelen worden opge spoord om die te ontvolken, Van op den stoel der waarheid (1) wordt het liberaal gemeentebestuur aangevallen. De gemeenteonderwijzers worden eveneens bezwadderd. Het gemeentebestuur valt bij de laatste verkiezing. De adultenschool, die 60 leerl. telt, verliest er een deel van en wordt afgeschaft. De hulponderwijzer, van op den preekstoel aan de kaak gesteld, houdt het niet yoI en neemt den 4u November 1904 zijn ontslag. Zes maanden zijn verloopen en, ofschoon de wet oplegt binnen de drie maanden in de vervanging te voorzien, wordt geen nieuwe leerkracht benoemd. Veel erger nog: men neemt de lessenaars uit de klas van den ont slagen hulponderwijzer om ze in de klooster bewaarschool te plaatsen. Nu meent' ge misschien dat men het daarbij laat? Welzeker! Ziehier de verder getroffen maatregelen lo Het schoolhoofd wordt gedwongen de leerlingen van zyn hulponderwijzer by zich te nemen. 2o. Kinderen beneden de zes of boven de veertien jaar mogen de gemeenteschool niet meer bezoekenevenmin de leerlingen die hnn eerste kommunie moeten doen of die worden uitgesteld. 3o. In de kloosterschool neemt men alle leerlingen aanmaar men weigert de kleinen zoo zy niet vergezeld zyn van hungrootere broers of zusters. 4o. De kinderen, wier ouders meer dan 10 fr. peraoneele belastingen betalen moeten in de gemeenteschool per maand f 0.75 fr. aan schoolgeld storten. In het klooster wordt kosteloos onderwijs verstrekt. 5o. Het leveren van schoolbehoeften wordt aan den onderwijzer onttrokken, maar de gemeente vergeet meestal de bestellingen op tijd te doen en brengt den onderwijzer in de onmogelijkheid behoorlijk onderwijs te geven. Ziedaar 1 De school telt nog 25 tot 30 leerlingen I Is het te verwonderen P Beklagenswaardige onderwijzer 1 maar be klagenswaardig land ook, waar zulke ellen dige toestanden zich voordoen Wordt het u duidelijk, lezer, dat deze feiten verband houden met elkaar? Komt hot u nog zoo absurd voor, de begrafenis te Thielt, in een land, waar de geestelijkheid zoo de volksontwikkeling naar het leven staat P En denk nu eens terng aan de vier jaren, die achter ons liggen. Hoe driest staken de kerkelijke leiders bet hoofd niét op. Hoe brutaal wierpen zy zich in het gewoel van den stembusstrijd, zelfs van den kansel O, had ons gemeentebestuur de macht, er ging niet éèn kind op de openbare school. En toch, onder Kuyper hebben zij vier jaren lang de schoolkwestie slepende gehouden. En nog zyn wy niet aan het begin van het einde Neen, zy moesten aangepakt worden met ijzeren hand, zooals het Bestunr van de Krimpenerwaard het heeft gedaan in zake de sluisdeuren. Bevelen en daarmee uit. Zie, ik heb Greup nog nooit in een rol gezien, die hem beter paste, dan toen hy de raads vergadering van 28 Sept. jl. presideerde en voorlas de missive Yan het bestuur van de Krimpenerwaard en zich aldus uitdrukt: De Voorzitter: „Aan de orde is een in gekomen missive van het bestuur van de Krimpenerwaard, waarin de bevinding van de sluizen en de orders, die zy hebben gegeven. De groote sluisdeuren, daar weten de heeren genoeg van, zyn in bewerking; het loopt er nu in hoofdzaak over wat er meer by komt, n.l. het herstellen van de pnnt- stokken (de pnntstakken van de groote denren zyn in 't bestek opgenomen), maar nu moiten die van de kleine deuren ook. De kleine denren zyn ook afgekeurd. Nu, die waren in treurigen toestand, dat kan iedereen zien. Dan geven ze ten slotte op kleine verbeteringen in 't ontsluiten der deuren met een windwerk. Die kosten zullen niet groot zyn en zyn geraamd op goed f 100. Ook was dat wenschelyk, en de sluiswachter heeft hel meermalen gevraagd. Men gebrnikt dan geen haak meer, maar een boom met raderen. Vervolgens wordt ons opgelegd de kleine denren door nieuwe te laten vervangen. Nu hebben we onmiddellijk, toen we die order mondeling kregen, geïnformeerd om die onde groote deuren, die nog goed van hout zyn, te gebruiken om dat stel kleine deuren te maken, maar daar waren de heeren van het dyksbestuur onmiddellijk tegen. Het is ons gebleken - - en de aan nemer en de architect zeiden dat ook dat het moeilijk gaan zou en slecht werk zou zyn door de gaten komt het slecht uit. Vandaar dat we genoodzaakt zyo om twee nieuwe kleine deuren te laten maken. Zoo moeten de heeren aangepakt worden, anders krijg je d'r geen lor van gedaan. Het geldt uier de veiligheid tegen 't water. Welnu de scholenbouw is een kwestie, waar het geldt de zedelijke veiligheid, (ook in dit opzicht raakt onze plaats berncht). En deze dnldt geen minuut langer uitstel. Daarom gedaan als het Bestuur van de Krimpenerwaard Bevelen JAN BAZUIN. Gemengde Berichten. Men meldt uit Venlo aan de Tel. Ie tegenstelling van andere jaren gingen de kermisdager van 8 tot en met 11 dezer in het naburige Blerick voorbij, zonder dat het mes dienst had gedaan om de ontleed kunde op dezen of genen toe te passen. Doch men had te vroeg geroepen: „'t is er geluk kig kalm afgeloopen," want de kermissen in Limburg hebben in den regel een nastaartje, in den vorm van nakermis-Zondag.Het slechte weer leende er zich uitstekend toe om binnen te blyvan, rpsp. in de café's het noodige te drinken, waarvan het gevolg maar al te dikwijls is, dat er ruzie ontstaat. Dit was hier ook het geval. Eerst hadden eenige personen twist in een café, waarby bet ge munt was op zekeren H. B. Het bleef even wel by woorden. H. B. bleef in 't café zitten en de anderen trokken af. Toen het uur van sluiten daar was, moest H. B. echter ook wegeen zekere Langs, nit Venlo, ging met hem mede. Nauwelijks waren ze eenige passen verder gegaan, of L.tngs kreeg van een persoon, genaamd M., die zich verdekt had opgesteld, met een geopend mes een slag of een steek in den schouder, zoodat hy neerviel. Dit was voor dezen genoeg, die zou hem niet meer hinderen. De andere, H. B., kwam er evenwel niet zoo goed langs. Eene worstelpartij ontstond, waarbij M. aan H. B, een 8-tal steken, waarbij twee vrij diep, in den rug toebracht, met een scherp zakmes. Bijna bewusteloos werd B. opge nomen en naar zyn woning gebracht, waar later bleek, dat de toestand hoogst ernstig was. De wollen trni en het hemd, dat in beslag werd genomen, waren geheel doortrokken van bloed, terwijl in de jas 8 gaten duidelijk zichtbaar waren. M. is thans nog voortvluchtig, doch alle maatregelen tot inhechtenisneming zijn be reids genomen. De 13-jarige S. Speelman Lzn. te Hoog vliet waagde zich te dicht bij een op het land van den heer P. Eenhoorn aldaar ge plaatsten windmotor, met het ongelukkig gevolg dat h\j door den vangketting gegrepen en tegen den motor dood gedrnkt werd. Te Heelsum (gem. Reukum) heeft men getracht in de tijdelijk onbewoonde villa van freule van 3. in te breken. Een glasruit van de hoofddeur is gebroken, en men heeft vermoedelijk met een breekijzer de keaken- dear opengebroken. De dief is waarschijnlijk gestoord geworden, daar er niets is ont vreemd. In de stad Emmerik mogen de bewoners 2 K.G. vleesch vrij nit Holland invoeren. Met bet oog op den heerschenden vleesch- nood, wordt thans moeite gedaan om den vrijen invoer op 4 K G. te brengen. In de maand September werden 1000 fa- miiiekaarten, voor den vrijen invoer van vleesch noodig, uitgereikt Onlangs kreeg iemand een kist nit Indië. Op het cognossement stond vermeld, dat de vracht ginds betaald was. In blanwen stem- peldruk stond er nl. „freight paid". Denk nu eens aaneen Nederlander zend uit een Nederlandsche kolonie met een Nederlandsche reedery (de Rotterdamsche Lïoyd) een kist naar een Nederlander in Nederland, en de reedery zet op het cognossement, dat verder in het Nederlandsch is gesteld, de mede deeling, dat de vracht betaald is, in het Engelsch. Is hei niet raar? (Neerlandia.) Een nicht van den gedelegeerden commis saris van Japan op de tentoonstelling te Luik is thans winkeljuffrouw by de firma P. de Gruyter. Haar broeder, de heer Murakami, is eige naar van verscheiden winkelzaken in zyn land en wil, alvorens naar Jap in terug te keeren de voornaamste plaatsen in Enropa bezoeken om zich op de hoogte te stellen van den Europeeschen handel, meer in het bijzonder van winkelnering, winkelcontróle en winkel administratie. Te 's Hertogenbosch is nu zyn nicht, mej. Hama Sasiki, daartoe in de zaak der firma de Grnyter werkzaam. In den afgeloopen nacht is te Heemstede op onderscheidene plaatsen getracht in te breken. Een tweetal personen bracht eerst een bezoek aan de villa „Zniderhoek". doch daar de bewoner ontwaakte hebben de in brekers in der haast de vlucht genomen zonder eenigen buit. Echter werd een dames- schrijfbureau zoo goed als geheel vernield. In de Kerklaan bjj een winkelier werd in gebroken en de geldlade met inhoud mee genomen, by een caféhouder aldaar werd een glasruit verbrijzeld, doch de caféhouder werd wakker, ten gevolge waarvan zy ook hier hnn slag niet konden slaan- De tapper meent twee personen te hebben zien weg- loopen. Éindelijk werd ook by Jan Koster, op den Rijksstraatweg, ingebrokendodr het inslaan van een rait in de deur geopend en de lade met geld (ook hier was 't in een café) meêgenomen, die gelukkig slechts een paar dubbeltjes bevatte. Behring's middel tegen de tering. Het „Tijdschrift van Geneesk." schryfi „Het groote feit van het Tuberculosecon- gres, do aankondiging vaneen nienw taber- culosemiddel door Behring, is reeds door de dagbladen meegedeeld. Na zoovele vooraf gaande teleurstellingen kan zulk een aan kondiging by de geneeskundigen geen geest drift, ja, ternauwernood belangstelling wek ken, maar veeleer bezorgdheid, dat alweer by de lijders en hun betrekkingen verwach tingen zullen ontstaan, die misschieh opeen bittere ontgoocheling «litloopen, en dat op- nieaw het aanzien der geneeskunde zal moeten lijden ender den indrak, dat baar voormannen valscüe profeten blijken te zyn. Men meldt nit Zaamslag In den bietentyd kannen de arbeiders, indien het weer meeloopt, een mooi duitje verdienen. De werklieden worden by dezen arbeid per roede uitbetaaldvoor elke roede gedolven bieten ontvangen zy 6 cent. Een goed delver kan per dag wel f3 verdienen, ja, enkelen gaar. nog daarboven. Zoo heeft een arbeider in deze gemeente, geholpen door zyn 12-jarig zoontje, in één maand, 28 werk dagen, niet minder dan f 112 verdiend. By de tramhalte Kuitaart, gemeente Hon- tenisse, schrikten de voor een zwaar gevulden bietenwagen staande paarden van een tram en sloegen op hol. De voerman, de ruim 20 jarige zoon van den landbouwer L. de Zwarte, viel onder een der wielen. Hy was onmiddellijk dood. De vyf gezinnen te Wageniugen, die in 't voorjaar uit de woning werden gezet en gddarende den geheelen zomer in door henzelf opgeslagen batten aan den openba ren weg kampeerden, zijn van woningen voorzien, onder borgstelling der gemeente voor de te betalen hunrpenningen. De bouw van nieuwe woningen voor deze gezinnen, waartoe door den Raad besloten was, zal vermoedelijk niet Voor het voor jaar geschieden, daar de Rijkssubsidie daar voor tot dasver althans niet officieel werd verleend. De rechtbank te Rotterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak van den decorateur,wien door een Transvaalsch student was opge dragen, by de Kroningsfeesten op te stellen, en die betaling van het restant zijner reke ning had gevorderd. De vordering werd atgewezen, voorname- lijk op grond dat tegenover het beweren, in de erkentenis van den opdrachtgever opge sloten, dat hy namens een aantal Transvaal- sche studenten had gehandeld, de decorateur niet had aangetoond, dat de ander in privé gehandeld had. De bewering van eiscber dat gedaagde voor een niet erkende ver- eeniging handelde, zelf aansprakelijk was, ging niet op, omdat, al had gedaagde erkent dat de opdracht was gegeven namens de vereenigbe Transvaalsche studenten, daaruit nog niet volgde, dat die studenten een ver- eeniging vormden in den zin der wet van 1855. De Puttensche tydquaestie. Het ongerief te Patten is opgeheven. Partyen hebben een accoord getroffen. Het tydbedekkend plakkaat is van de klok aan het postkan toor verdwenen en een plaat onder de klok verteld nn der burgerij, dat deze den plaat selijken tijd vermeldt. Het bord, waarop de uren van baslichting enz staan aangekondigd, wordt nn in dien zin gewijzigd, dat plaatselijke tijd er vredig naast elkaar een plaasje zullen krygen. (Hbld,) Uit Wyk bjj Heusden meldt men In de nacht van Zaterdag op Zondag is ten huize van den oud smid de Brnin alhier een brucato inbraak met mishandeling ge pleegd door twee personen. Met een beitel, gestolen uiteen by de woning staande sme derij, is een ruit losgemaakt en er uitgeno men, waardoor een der daders binnen de woning is geklommen, die daarna de huis deur van haar grendels heeft ontdaan en de andere heeft binnengelaten. De daders zyn toen naar de slaapkamer van de B. en diens zuster gegaan, wolke laatste by het openen der deur wakker werd en haar broeder wekte. Een der inbrekers bloef in de deur staan, de andere nam een stoel en gaf daarmede de zuster van de B. een paar slagen op het hoofdook de B. ontving een slag met den stoel in de bedstede. Toen zijne zuster door den inbreker by de keel werd gegrepen, viel de B- den aanrander aan, waarop beide inbrekers vertrokken. Als een der daders is pertinent herkend door de B. en diens zuster de met groot verlof zijnde huzaar J. K., alhier, die ech ter na zjjne arrestatie alles blyft ontkennen. Zwaar geboeid is hy naar de gevangenis te 's-Hertogenbosch overgebracht. President Roosevelt heeft volgens een telegram nit Washington de uitnoodiging van Rusland om deel te nemen aan eeu tweede vredesconferentie „met hartelijke vreugde" aangenomen, Volgens de Petersburgsche correspondent van de „Times" zouden er plannen bestkan, ten doel hebbende mogendheden tot stand te brengen, dat de weg wordt gebaand tot verzekering eener wereldvrede Een grootsch plan, voorwaar, doch de verwezenlijking er van lijkt ons nog verre. Belangrijk is de gelnksaankondiging van Samuel Heck- scber senr. in Hamburg welke zich in dit nomraer van onze courant bevindt. Dit huis heeft zich door zyn prompte en stilzwijgende uitbetaling der hier en in den omtrek ge wonnen bedragen eene zoo goede naam ver worven. dat wy al onze lezers aanbevelen do deze advertentie acht te geven. GOUDA, 18 October 1905. VERG ADERIN Gvan denGEMEENTER VAD op Vrijdag 20 October 1906, 's namiddags half twee nor. Aan de orde 1. De benoeming van een voorzitter en twee leden van het stemburan voor de verkiezing van een lid van den Raad voor het tweede kiesdistrict. 2. Het voorstel tot verbaar der woning Wijk O No. 550. (Ing. st. No. 96). S. De reclames tegen aanslagen in de plaat selijke directe belasting naar bet inkomen, dienst 1905. Voor de acte orde- en vrije oeleningen gymnastiek slaagde beden te Rotterdam mej. H. Sprnjjt alhier. Stolwijk, 16 Oct. Verledenweek Maandag werd hier de nienw opgerichte landbonw- cnrsns geopend met 21 leerlingen, terwijl zich na dien tijd nog twee andere hebben aangemeld. Die opening had plaats in tegen woordigheid van het bestuur der afdeeling .Gouda" van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Do voorzitter dier aldeeling, de heer Valkenier de Greve, opende den cur sus met eene rede, waariu hy in de eerste plaats zjjne vreugde er over betuigde, dat hier een cursus kon worden opgericht en in de tweede plaats over het groot aantal leerlingen. Dit wjjst op een streven naar ontwikkeling der landbouwers, naar eene vereeniging van theorie en practyk, dat is naar het meer winstgevend maken van het bedrjjl. Hierna neemt de heer W. Honkoop, de leider van den cursus, het woord, ten einde deu hoorders doel en inrichting te verklaren en mogelijk misverstand dienaangaande weg te nemen. Door voorbeelden wordt duidelijk gemaakt, hoe kennen en knnnen hand aan hand moeten gaan. Daarna werd door den heer Honkoop de eerste les gegeven. Waddisxveek, 16 Oct. Ds. G. W. van der Pot, Remonstrantsch predikant alhier, herdacht gisteren zjjn 40-jarige ambtsbedie ning. Van alle kanten ontving de jubilaris bljjken van belangstelling. Stoffelijke blijken wenschte hij niet te ontvangen. Hjj verzocht de hiervoor bestemde gelden in 't armenzakje te werpen. Haastkecht, 16 Oct. Ds. 8. de Vries, predikant bij de Gerei. Gem. alhier, is be roepen te Purmerend. Voor de Arrondissements-Rechtbank te Rotterdam werd gisteren o. a- de volgende zaak behandeld 't Was om een heining aangekomen. Er waren woorden gevallen, veel woorden. Van het een kwam het in het ander, 't WerJ vechten. Want toen büorman, de 59-jarige smid Th. De R., 's morgens zyn buurvrouw de weduwe P. G. Den Broeder met haar dochter eveneens zyn aandeel in de kosten van het onderhond van de heining moeten bijdragen, 't Werd een relletje dat afliep met een sisser. Maar 's middags barstte de bom. Een paar woorden toen een sprong van buurman en „moeder" werd in den hals geknepen, terwijl „dochter" werd getrac- teerd op slagen op het hoofd, 't Tooneel van den strjjd was ergens in Gouda. De zondaar, heel fatsoenlijk nitziend mannetje, wist zich niet veel te herinneren, 't Was in drift gegaan en „buurvrouw" had met een kaasmes gedreigd. Geen kleinigheid. Het vrouwtje als getnige gehoord, ontkende dit en de president geloofde haar. Het O. M. achtte het niet noodig, dat bekl. voor dit feit met de gevangenis zon boeten. Maar betalen zon hy. Eischf 60 foete subs.diar 12 dagen hechtenis. Daarna werd de volgende zaak behandeld De 46-jarige metselaar H. W.. te Schoon hoven, is niet „mak", wanneer hy een glaasje heeft gedronken. Wegens verzet te gen den politieagent B. C'. Van Donselaar onderging zyn zoon reeds 14 dagen gevan genisstraf. Op 30 Juli j.l. zwaaide W. in gezelschap van zoonlief naar huis, toen zy t. Donselaar op zyn surveillance op het Hoofd tegenkwamen. -- Daar heb je non dien smeerlap, brulde papa tegen den agent, waarop de zoon heel vermanend had laten volgenHou je mond noa maar, laat die vent staan, anders mot je ook voor hem de „kast" in. En hy moet de „kast" in, want het O. M. vroeg wegens eenvoudige beleediging 15 dagen gevangenisstraf. Afloop veiling der Openbare Verkoo- ping van Onroerende Goederen. WOENSDAG 18 OCTOBER. Ten overstaan van Notaris H. GROENEN- DAAL. Perceel 1 opgehouden. Perceel 2 en 3, kooper de Heer J. Simouis te Gouda voor f2170.— De titel van commies titulair der posteryen en telegrafie is toegekendte rekenen van 1 October 1905 aan de klerken der posteryen en telegrafie M. A. J. van Engers, J. H. Schenk, H. H. Fikkers en H. van der Made met ingang van 16 November 1905 aan do klerken der posterijen en telegrafie E. Bosch* loo en H. A. von Lindern, de telegrafisten J. A. Faber en A. den Haan, den klerk der posteryen en telegrafie G. de Graaf, de adspirant-commies mejnffronw W. J. C. Albers en den klerk der posteryen en telegrafie J. A. Kryger. Het telegraafradicaal is toegekend aan de klerken der posteryen en telegrafie J. A. Salomé en J. F. Habermann. Benoemd: 16 Oct. tot adsistent te Delft, G. J. Boot, thans kantoorknecht aldaar tot brievengaarder te Berkhout, H, Mol, eo te Kerk-Avezaath, S. P. C. van Wely1 Nov. tot adsistent te Groningen, de conducteur der brievenmalen 1ste klasse P. J. van Dyken te Almelode benoeming van E. Wiersma tot brievengaarder te Oudebiltzyl zal ingaan 1 November in plaats van 1 October. Geplaatst1 Oct. te Veghel, do klerk der posterijen en telegrafie 2de klasse R. Mooi (was met militieverlof)4 Oct. te Amsterdam (telegraafkantoor), de klerk der posteryen en telegrafie 2de klasse A. G. Schobben (was met militieverlof). Vei plaatst29 Sept. de vroawelyke klerk der posteryen en telegrafie 1ste klasse C. M. P. S. Assie, van Amsterdam (telegraaf kantoor) naar Doorn 1 Oct. de commies der posteryen en telegrafie 4de klasse K. T. IJkema, van het telegraafkantoor naar het postkabtoor te Amsterdamde commiezen- vr ^er Pos*erÖen en totografie mejuffrouw M. M. Harger, van Velsen naar Zaandam, onder intrekking van hare verplaatsing naar Drnten, en A. T. Leemans, van Nijmegen bypost- en telegraafkantoor „Straalman straat") naar Drntende klerken der pos teryen en telegrafie 2de klasse J. H. L. Fryda, van het bypost- en telegraafkantoor öt? raa*" naar hoofdtelegraafkantoor en Klaas de Vries, van het hoofdtelegraaf- kantoor naar het bypost- en telegraafkantoor „Kerkstraat" te Amsterdam 3 Oct. de klerk der posterijen en telegrafie 2de klasse R. H. Blindenbach, van Amsterdam (telegraafkan toor) naar Zaandam4 Oct. de commies der posterijen en telegrafie 3de klasse J. S. van Juchem, van het hoofdpostkantoor naar het bareel van den inspecteur te Amsterdam 16 Oct. de commies der telegrafie 1ste klasse M. C, Kuyper, van het hoofdtelegraafkantoor naar het bypost- en telegraafkantoor „Kerk straat" te Amsterdam de commies der tele grafie 2de klasse G. van Zwieten de Blom, van het bypost- en telegraafkantoor „Hob- bemastraat" naar het hoofdtelegraafkantoor te Rotterdam. VRIJDAG 6 OCT. L.K. H. K. StaateUemnqen Portugal. Oblig. 3e Serie fr. 050 3 5#»/ Oblig.3e Serie fr. 2500 3 59s/16 Ru8LAND.Iwang Dombr. Obli gation 4'/, 96' 4 Azib. Japan Obligation 1899 4 74®/4 747/„ Columbia. Geconsolideerde Bui- tenlandsche Schuld. Recepis. L. 100 1-Va 24»/i« - Hfpotheek-Banken Pandb. idem idem 4 99 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 101'/,, Pandb. Rotterd. Hypb. BV8 977/» Panab. Standaard Hypb. 41 s lOO'/g Pandb. Stedelijke Hypb. 4 998/4 Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 100 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 1001/» Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 4997/, Pandb. Ie Algem. Groninger Scheep8-Hypb. 41/* 1001/* Pandb. Nederl. Hyp. Pand- briefbank 4 998/4 Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 4V, 101 Bewijzen van Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank 1 96 der nieuwste modellen WINTERMAN' TEL8, COSTUMES, li LOU SEN JU PES en JUPONS, ROBES en J APON8TOFFEN met bybehoorende Garneringen, alsmede een groote keuze PELTERIJEN van de goedkoopste tot de beste soorten in scherp concnrreerende prijzen. Aanbevelend, V Heden oyerleed onze geliefde Vader, Bebnwd- en Grootrader, de Weleerwaarde Heer in leven Emeritus Predikant, in den onderdom van 85 jaar. 's-Gravenbage, W. H. P. MIRANDOLLE Weduwr van Vrouwe J. L. E. Pop. G. C. MIRANDOLLE. L. E. MIRANDOLLEBrof.khoff. en kinderen. Gonda, J. F. MIRANDOLLE. O. S. MIRANDOLLEMieandolle en kinderen, VGravenhage, C, F. L. MIRANDOLLE. G. M. MIRANDOLLE—Vos. 's-Gravenbage, 17 October 1905. van Spejjkstraat 123. Betoeken kunnen nul morden afgewacht. Eenige en algetneene kennisgeving. Heden overleed te 's Gravenhage, in den onderdom van 85 jaren, na eene korte ongesteidbeid onze geliefde Vader en Bebuwdvader, de Heer Em. Predikant. J. F. MIRANDOLLE. G. S. MIRANDOLLE— MlKiSDOLI.E. 17 October 1905. Eenige en algetneene kennieaeving. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. De Notaris H. G ROE N EN DAAL te Gonda zal op Maandag 30 October 1908, des mergens 10 uur precies, aan de Bonwmanswoning F. No. 21 in den Bloemendaal by Gonda in het openbaar ver koopen een ZEUG met Biggen, een goed onder honden inventaris van waaronder eerste soort Teakhouten Wei- kuipen en Kansvaten, 2 Kaaspersen voor het persen van Edammer kaas, Wringtobben, 2 Pekelbakken, Kaastafels, eene party Edam mer vaten en Koppen, Zinken- en Teakhouten Vaten voor Goudsche kaas; en hetgeen verder ten verkoop zei worden aangeboden. Te zien 's morgens vóór den verkoop. au pene/ WERELDBEROEMDE Menig helpend en a/doend,middel tegen verkoudheid, astma, keelpün, kink- en slijm hoest, bronchitis en alle borst- en longaan doeningen. Negen maal met Goud bekroond. Eenige fabrikanten Flacons van 0.40-0.70-1.—. Kon. Stoomfabriek De Honlngbloem." Verkrijgbaar bjj Firma WOIèMM Co. Westhaven Gonda. A. EATEN~ STMIN, Kleiweg E, 100 Gouda. E. H. VAN MILD, Veerstal. B 126, te Gouda. A. BOUMAN, Moordrecht. PINKSE Nieuwerkerk a d IJ tel. A. N. van ZESSEN, Schoon hoven. J. Ta. TOKKEN, Boek-op. B T WIJK, Oudeutalcr A, SCHEER, Haastrecht. P. W. v. EDE, Oudewater. K. vak dsh HEIJDEN te Reeuunjk, P. v. n. SPKK Moercapelte D. v. n. STAR Waddingereen. Wed. J HOLST Waddingereen. M. KOLKMAN Waddingereen P. A os GROOT, Oudewater A D. JONGH. Oudewater J. P. KASTELEIN, PoUhroekerdam. D, BIKKER, te Ben.chop. WA AltSClllUWIJWtl. Laat U niet misleiden door AbdlJ-Slroop. Het kloosterSancta-Paulo-Abdljbtntrtnt niet,Rus Siroop van geenerlel waarde

Goudsche Courant | 1905 | | pagina 2