BINNENLAND. ÈXP08ITÏË" C. SMITS. Typhus en andere ziekten» DE GOUDSBLOEM. beurs" vaïTrotterdam AÜV KETENTIEN Rechtzaken. NOORD- WINTERARTIKELEN, Stadsnieuws. 38Ost0 Staats-loterij Veemarkt te Rotterdam. A. J. DE VIOOIJ, Stofte Schollitarzeii, - Overschoenen enz. enz. Vljiisle Mélange ^TPRC Wild en Gevogelte. Zenuw- en Maaglijders Eaadg-ever DRACHEN QUELLE NATUUR BRONWATER dat indien dit om raad gevraagd wordt, hetgeen zeer waarschijnlijk is een sterk beperkten hofstaat zal aanbevelen. De ko ninklijke adjadanten zullen niet, als tot dasver voor een lange reeks jaren vast aan- gesteld worden - - hetgeen in offleierskringen kwaad bloed heeft kunnen zetten maar op voorstel van don bevelvoerenden generaal of admiraal na bepaalde jaren wisselen. In den handelsstand wil men den titel hofleve rancier opgeheven hebben, aan welken wensch gomakkelijk gehoor te geven is. Vorst Ferdinand van Bulgarije hoeft na een bezoek aan den Keizer op Schünbrunn een lang onderhoud inet graaf Golnchowski gehad, waaraan met het oog op Oostenrijk's groote belangstelling voor de tïalkan aange legenheden nu wel eenige bizondere aandacht mag worden geschonken. Donderdag legde vorst Ferdinand een bezoek bij den koning van Spanje af en was 's avonds met dezen de gast van Frans Jozef op Schönbrunn, waar na afloop van het maal een galavoor stelling in den schouwburg plaats had. De gezamenlijke nota der zes groote mo gendheden is Donderdag wèi aangeboden en het verhaal van het tegendeel in de Magdeb. Ztg. van Zaterdag blijkt dus onjuist. De aanbieding is geschied door den Oosten- ryksch-Hongaarschen gezant, baron von Calice, als deken van het corps diplomatique. Een fatalen termijn stelt de nota niet; al leen wordt gevraagd om niet met het ant woord te marren. Nauwelijks was de nota aangeboden of op Jildiz had een samenkomst plaats ter beraadslaging over de nota. Eergister volgde een buitengewone ministerraad. Do Porte heeft behalve de nota een mededeeling ge kregen, dat de vlootbetooging een uitge- maakto zaak is in geval van weigering en dat zij haar hoop niet op Duitschland be hoeft te vestigen, daar dit land meegaat met de andere mogendheden. Verspreide Berichten. Rusland. De Petit Parisien bevat een blijkbaar officieus bericht van prins Von Billow, waarin verklaart wordt, dat men hem voor volkomen krankzinnig moet houden, wanneer men hem verdenkt van Dnitsche inmenging in Russisch-Polen- Een bataljon spoorwegtroepen, opgeroepen om het personeel op den spoorweg St. Peters burg—Moskou te vervangen, heeft geweigerd dezen dienst te doen. Ernstig zijn de berichten over den toe stand van het Mantsjoerysche legor. Volgens een bericht aan de Chicago Daily News hebben te Kharbin onlusten plaats gehad, die uitbraken tengevolge van de slechte be handeling van de soldaten door de officieren. Twee officieren zyn doodgeschoten en men vreest voor een uitbreiding van do muiterij. Hoe donker men den toestand in het bui tenland inziet moge duaruit blijken, dat de Amerikaansche kruiser .Minneapolis" in de Oostzee zal gaan krnisen om in geval van nood de onderdanen van de Vereenigde Sta ten op te nemen. Naar 't heet is czaar tegenwoordig omringd door een lijfwacht van trouwe Cor- sicanen, indertijd door Trepof aangevoerd. Onder andere hebben zij ten taak de spijzen voor den keizer eerst te proeven om te zien of zij niet vergiftigd zijn en daarna de be dienden te vergezellen, die de gerechten op zilveren schotels op tafel brengen. Frankrijk. Generaal Brngère is door den minister met goedkeuring van den ministerraad gestraft niet 15 dagen arrest, omdat bp gebrnik heeft gemaakt van een bijzonder gesprek, govoerd in afwezigheid van generaal Percin. Duitschland. In verscheidene Üuitsche steden is een nationaal Poolsche agitatie merkbaar. Pool- sche werklieden hebben zich tot den Katho lieken aartsbisschop te Berlijn gericht met het verzoek om do geestelijken te machtigen zich bij de godsdienstoefening van de Pool sche in plaats van de Dnitsche taal te be dienen, en toen de prelaat een afwijzende beslissing nam, hebben de werklieden ver klaard, dat zij hun kinderen dan niet meer naar do commune zouden laten gaan. Bij het departement van koloniën is ont- vangeu het volgende telegram van den gon- vernenr-generaal van Nederlandsch-Indië .Vervolg op mijn telegram van 12 dezer: In Soppeng zijn de stellingen Saring en Matjappaë op den weg naar Lawoe genomen. Onzerzijds gesneuveld 1 en gewond 6 inland- sche militairen. De vijand liet liggen 41 dooden en 4 gewonden. Lieden van Barroe steunden het verzet in Loewoe. Te Wotoe vond verzet plaats bij den eisch om tnsschenkomst van den rijksbestuurder. Lid Pabitjara na tegenstand met 35 volgelingen gesneuveld. Onzerzijds 2 gewonden. Hooding van de vorstin en overige leden van den Pabitjara is goed." (8tct.) Gemengde Berichten. Te Duisburg heeft een ziekenverpleger nit het katholieke ziekenhuis te Miilheim, aan de Roer, terecht gestaan. Met twee andero verplegers had hij een zieke in een ijskoud bad gestopt, hem met de vuisten in bet gezicht geslagen on zijn naakte lichaam langs den grond gesleept, zoodat het hoofd hol derdebolder over den vloer ging en de mis handelde uit neus en ooren begon te bloeden. De zieke is kort daarna overleden. Voor de rechtbank bleek dat de zieken verpleger een woesteling was, die vroeger voor diefstal in het tnchthnis had gezeten. Hij kwam er ditmaal genadig af met 5 maan den gevangenisstraf. Een brandend schip in den Bosporus. Voor eenige dagen had in den Bosporus een groot ongeluk plaats. Op het zwaar met petroleum geladen Grieksche zeilschip „Ayos Nicolaas" Prak des avonds brand uit, die zich met razende snelheid over het gebeele schip voortplantte. De petroleum vatte da delijk vaar, do eeoe ontploffing na de andere volgde en binnen weinige oogenblikken stond het heele vaartuig in brand. De bemanning van het zeilschip lag te slapen en bemerkte bij het ontwaken, dat men reeds geheel door het vuur ingehuld en in groot gevaar ver keerde. Twee matrozen stortten zich dadelijk in het water en werden door snol toeschie tende booten gered. Doch weldra ontstond om het brandende schip een zoodanige hitte, dat het onmogelijk was, nader dan 50 meter te komen. De kapitein en de overige ma trozen kwamen in de vlammen om. De Sultan van Tnrkye die het verschrikkelijke schouwspel van de hoogte van het Jildis- paleis kon gadeslaan, zond dadelijk twee adjudanten naar de plaats van het ongeval en liet zich uitvoerig op de hoogte stellen van den ernst van den ramp. De Sultan toonde groote deelneming met de veronge lukten. De „Vorw&rts" meldt dat de Poolsche socialistische leidster Golde nit Opper-Silezië in Rusland is doodgeschoten onder welke omstandigheden, zegt het blad niet. Zij heeft in Warschau in openbare vergaderingen ge sproken. Juffrouw Golde had een voornamo rol ge speeld in de Poolsche socialistische beweging in Opper-Silezië. In haar valt te prijzen dat zij zich met gevaar yoor eigen leven in de Russische beweging waagde, terwijl hare collega Rosa Luxemburg uitdrukkelijk ver klaard beeft, dat zij er den brui aan gaf, om de praktijk van de omwenteling te aan schouwen. Da Rotterdamsche havenwerktnigen. Men schrijft aan 't „Hbl.": Nog steeds wordt door de wegers strikt huishoudelijk vergaderd en over en weer ge confereerd, zoodat niet is te zeggen, wan neet een beslissing wordt genomen. Het schijnt dat het geldt een overeenkomst, waarbij de Duitsche importeurs, die voor de groote meerderheid den vertegenwoordigers alhier volmacht hebben gegeven, zich ver binden om langs gerechtelijken weg te doen uitmaken in hoever het schip recht beeft, zich van de elevators te bedienen. De procedure zou dan vermoedelijk als volgt zijn volgens de geldende haven usance heeft het schip de lading aan dek te leveren, van waar zij door de ontvangers wordt geaccep teerd die ontvangers stellen dus wegers aan dek onderstelt nu dat hot schip mej den elevator wordt gelost, dan zal blijken, dat de door ontvangers gestelde wegers die aan brengst aan dek niet zullen kannen bjjhoa- den door de grootere vlagheid, zal het schip voor die werkwijze bedanken en, de ont vangers in gebreke stellende, de lading in cargadoorslichters overstorten, waardoor voor den ontvanger hoogere kosten ontstaan deze zal die weigeren te betalen, en zoo zal de rechtbank nit te maken hebben, of het schip tot die handeling het recht had. Stelt de rechtbank het dan in het onge lijk, varoordeelt zij het schip tot de kosten, dan zal vanzelf het gebruik van den eleva tor zeer bemoeilijkt zijn, omdat het voor deel der snellere lossing dan problematiek is geworden. De Dnitsche importeurs zijn 't met de wegers eens geworden, zoodat nog alleen de overeenkomst door den rechtskundigen raadsman, mr. C. E. Havelaar, op schrift gebracht en daarna door beide partijen ge- teekend moet worden, wat eergisteren zon geschieden. Heden wordt de arbeid hervat. De wet op de loterijen schijnt een grooten invloed te hebben op den last tot spelen in de Staatsloterij. Waren vroeger in de meeBte gevallen den dag voor de trekking van de le klasse altijd nog wel loten te koop, thans zal men in geheel Amsterdam vergeefs bij de collecteurs aankloppen. Reeds Woensdag vóór een week was men uitverkocht 1 Uit Kopenhagen wordt gemeldt In de Vrijdag gehouden bijeenkomst der conferentie van reederyen die bij de scheep vaart in de Oostzee en in de Witte Zee betrokken zgn, werd besloten de totnogtoe bestaande minimnm-vrachtschaal te behouden met verhooging van 5 percent. Verder werd overeengekomen dat de in ontwerp voorge legde eenheids charterpartijen voor dwarslig gers-transporten iu de Oostzee met 1 Maart 1906 in werking zullen treden. Door do politie te Arnhem is gisternacht in een logement aangehonden zekere L., bierhnishouder uit do Lombardstraat te Rotterdam, die in het bezit was van een groote som gelds en grove verteringen maakte. Daar hy geen voldoende inlichting omtrent zyn vreemd gedrag en de herkomst van het geld kon geven, werd hy ter be schikking gebonden. Een nader bericht meldt By onderzoek is gebleken, dat het geld, gevonden op den alhier aangehouden bier huishoudster uit Rotterdam, waarvan wy melding maakten, diens eigendom was. Hy is dan ook Zaterdag nog op vrye voeten gesteld. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft den sergeant-majoor administrateur by het 2e reg. infanterie A. J. v-D., te 's-Hertogenbosch, veroordeeld tot 9 maanden gevangenis. Door v. D. was 67 malen by de opgaaf der betalingen en leveranties, willens en we tens, het getal zijner manschappen hooger opgegeven dan het bedroeg. Het recht om by het leger te dienen is hem voor den tijd van vyf jaren ontzegd. Het blykt ons dat het bericht van „het Volk", over dienstweigering aan boord van de „Koningin Wilhelmina", nadat een deel der equipage niet of te weinig te eten zou hobben gehad de kwestie scheef heeft voorgesteld. De zaak droeg zich in werkelijkheid al dus toe Eenige matrozen hadden aan den bottelier opgegeven, dat ze met verlof gingen, en ten gevolge daarvan was des ochtends minder Tantsoen uitgegeven voldoende voor dege nen die niet aan wal zonden gaan. Op stuk van zaken bleven toen echter ook de mannen, op wie niet meer gerekend was, aan boord. En ja, toén was er natuurlijk, en nu voor allen te weinig. Toen 't karige maal van 12 uur afgeloo- pon was, verklaarden eenigen, hoogst kalm, dat ze niet genoèg hadden gehad. Onmid- delyk daarop werd dien menschen toen brood voorgezet, dat ze anders eerst in den na- raiddag om half 5 zouden hebben ge kregen En tevens werd gezorgd, dat ze om half 5 den kost kregen, die bestemd was voor 12 uur. Er was dus, per saldo, slechts sprake van een „omzetting" van twee maaltijden. En de heele kweBtie had een volkomen ordelijk verloop. Dienstweigering deed er zich niet by voor. By een onderzoek te Londen is gebleken dat de sterfte, door alle oorzaken en op alle leeftijden, met uitzondering beneden de vjjf jaren, b(j de Joden steeds lager was dan bij niet-Joden. Het geboortecijfer was by hen aanzienlijk hooger, en in vergelijking daarmee het sterftecijfer zeer laag. Hun levenskans was voor alle leeftijden en by beide sex en booger. Zaterdag arriveerde te Rotterdam het ss. Venango van Baltimore dat aan boord had 6 schipbreukelingen, behoorende tot de equi page van bet Rnssische barkschip Thomas Perry, dat Maandag op 49 gr. breedte en 13 gr. lengte is vergaan. Het schip was op reis van Sapelo naar Sharpness en had 45 dagen reis tden het verging. Twee dagen hadden de schipbreukelingen in nood ver keerd en in dien tyd verloren de kapitein, de tweede stnnrman en 3 matrozen het le ven. Toen passeerde gelnkkig de Venango, die slechts met de grootste moeite het wrak kon bereiken en de overgeblevenen van een wissen dood redde, waarvan een helaas nog bij het reddingswerk in iee-viel en verdronk. Men meldt uit Arnhem aan de N. R. Ct. De inbrekers, die in de pastorie der St. Walbnrg8kerk „gewerkt" hebben, zijn met de grootste brutaliteit te werk gegaan. Alles is zoo grondig onderzocht geworden, dat zy zeer zeker geraimen tijd bezig zijn geweest en zulks, terwijl in het bovenhuis de kapelaans sliepen en er ook twee dienst boden in hnis waren. De eene, die ziek was, hoorde leven en Inidde met een bel doch dit werd door haar mededienstbodé niet gehoord. Tot zelfs de boekenkast in de ontvang kamer werd geopend en uit eer. keukenkast een kopje geledigd, waarin muntstukken lagen, welke de dienstboden als aalmoezen aan de dear moesten uitreiken. Slechts één kastje is opengebroken en met de daarin verborgen sleutels, welke door de dieven werden gevonden, konden alle andere denree geopend worden, ook die der brand kast. By het doorsnuffelen van deze kast moe ten de dieven gestoord zyn geworden, want wel hebben zij al het geld meegenomen, doch enkele effecten, die voor de hand lagen, lieten zy liggen. Daarentegen pakten zij in derhaast twee trommels mee, tot welker onderzoek waarschijnlijk de tyd ontbrak en die de effecten bevatten, welke als gestolen z(jn opgegeven. Het treurigste van het geval is, dat deze effecten yoor een deel behooren aan men schen, die ze den pastoor ter bewaring hadden toevertrouwd. Een paard op zolder. De heer Jac. H. te Maastricht had een nieuw paard in zyn brouwerij gekregen en plaatste 't in den stal. Doch 't dier, bezield met hooger neigingen klauterde in de stilte van den gepasseerden nacht, een trap op. welke in een hoek van zyn stal naar den zolder voerde, en maakte 't zich daar zoo gemakkeljjk mogelijk. Vrijdagmorgen vond men den klepper daar doodkalm alsof by er thuis hoorde Er af te komen, zal heel wat moeilijker gaan dan er op. Op het oogenblik is de klimmersbaas nog in hooger sferen, naar men van uit het café van Mechelen op den Parallelweg zien kan. Er zullen natuurlijk pogingen worden aangewend om het beestje weer gelijkvloers te brengen. Immers een brouwerspaard in de hane- balker. is moeilijk te gobraiken. (L. K.) GOUDA, 20 November 1905. Door onbekende oorzaak ontstond in den afgeloopen nacht een binnenbrandje in de woning van H. W. v. d. Bosch aan de Vest. Door beddegoed en kleederen naar buiten door de ramen te werpen was men het brandende spoedig kwjjt, en werd de blns- sching door de bewoners met toegeschoten hulp gemakkelijk gemaakt. Gisteren avond gaf in de zaal „Kunstmin" het Specialiteiten-Gezelschap onder directie van de bh. Favenr een voorstelling, die tamelijk bezocht was. Al dadelijk kregen wy kennis dat een paar nummers van het programma waren ver anderd en daarvoor kregen wij een paar dames te zien, die bleken op de cornet k piston uitstekend te kunnen werken. Hun nnmmers waren zeer glansrijk en oogsten veel sncces. George and Lilly, een combinatie van knnst en humor oogsten ook veel bijval. De heer Lauri, toonde ons enkele eenvoudige tooverkunsten, die niet onaardig waren. Het glanspunt van den avond waren Louis en Rika Davids, de populaire duettisten in hnnne succes-créaties. Een daverend applaus klonk na elk nummer en dat was niet te verwonderen. Nog meermalen hopen wij hen hier te zien optreden, de hh. Faveur kunnen verzekerd zyn, dat dan een nog vollere zaal hnn deel zal zyn. Gisteren had alhier een wedstrijd plaats tnsschen Olympia en Ajax II. Het volgende schrijven ontvingen wy daarvan Olympia telt vijf invallers, terwijl Ajax II er twee heeft. Olympia is voor rust steeds sterker. Spoedig neemt 't met wind mee spelend, de leiding door den réchts-binnen terwijl de linksch bniten nog twee goals aan aan de score toevoegt. Met 30 wordt van doel verwisseld. Ajax verandert baar opstelling en neemt 't spel in handen. Voortdnrend wordt op Olympia's helft gespeeld, en achtereenvol gens wordt No. 1, 2 en 3 gescoord, No. 2 door misverstand tasichen Olympia's keeper en back, terwijl No. 3 voor Ajax door een Olympia back wordt gemaakt. De midden voor gaat achterspelen en de voorback neemt diens plaats in. Olympia zet er alles op, en nit een conner wordt 't winnende pant gescoord. Als tijd gefloten wordt heeft Olympia welverdiend met 4—3 gewonnen. By Ajax: voorwaarts |tbest, 't achterspel knoeit nog, keeper niet koo goed als anders. By Olympia begrepen de voorwaarts elkaar nog niet. Backs nog onzuiver, wat misschien te wijten was daar aan dat Olympia haar eerste match speelde. Bij afwezigheid v. d. Scheidsrechter, nam J. Kortenoever diens plaats in, welke hij tame lijk goed vervolde. Door de Vereeniging Ziekenzorg te Wad dingsveen is besloten, over te gaan tot het stichten van een gebouw, ingericht voor ziekenverpleging met operatiezaal, bestuurs kamer, magazijn, enz. Door middel van inteekenlysten en het houden van een fancy-fair met tombola zal men trachten het benoodigde geld byeen te krijgen. De zangvereeniging „A. D. V. E. N. D. O." te Moordrecht, heeft besloten, op nader vast te stellen dagen, twee uitvoeringen te geven, de eerste voor kunstlievende leden, de tweede tegen entrée. Men meldt nit Schoonhoven: Op Vrijdagavond jl. vergaderde de afdee- ling Volksonderwijs. Omtrent het voorstel op de jongste Algemeeue Vergadering aan genomen, betreffende het verschijnen van het orgaan der Vereeniging werd besloten wegens de kosten zich er tegen te verklaren. De aftredende voorzitter, de beer Scbaly (niet herkiesbaar) werd vervangen door den heer W. C. van der Kop, terwyl als nienw bestnnrslid werd gekozen de heer P. A. A. Ooms. Zaterdagavond gaf de tooneelclab „De Goadsbloem",te Gouda hare eerste uitvoering. Hen, die belang stellen in den oorsprong van den naam der clnb verwijzen we naar het geen door den heer G. D. Hejj alhier is vermeid in de Goudsche Courant. Het opgevoerde stuk is getiteld „Broeders Vrijmetselaars". Voor wy de uitvoering bij woonden, hebben we de vraag gesteld of de leden van de Goudsbloem niet wat veel hooi op hnn vork hadden genomen door de keuze van bedoeld stuk. De uitvoering heefteven- wel onze verwachtingen verre overtroffen. Wel heeft natuurlijk 't een en ander doen zien, dat we niet met geroutineerde tooneel- spelers te doeu hadden, doch 't voegt niemand aanmerkingen te maken waar het spel over het algemeen niet dan onzen lot verdient. Ja, die leden van de Goudsbloem hebben het er kranig afgebracht, zóó, dat ze kunnen wedijveren met verscheidene liefhetyery- gezelschappen, die we hebben zien spelen. De heer Esser als fabrikant Haverman speelde uitstekend de rol van een echtgenoot onder den pantoffel, die by afwezigheid van zijn dierbare wederhelft, nog al wat te ver tellen heeft. Zyn vrouw Carolina, mevrouw Westbroek, gaf ons een zeer getrouw beeld van een echte, zich met alles bemoeiende en alles beheerscbende schoonmoeder. Met haar gezegde „Denk aan Elisabeth", joeg ze haren echtgenoot, die in zyn jengd wat met Elisabeth had uitstaan gehad, tel kens de stnipen op het lijf. Elisabeth die zich door Haverman verlaten ziende van het leven beroofd heette te hebben, was des fa- brikants grootste schrik. De heer v. d. Want, als Max Broks, de schoonzoon van den fabrikant speelde even eens zeer goed, 't Best was hy in dat gedeelte van zyn rol, waar hy met zyn. vriend Frans Visser, den heer Masting, het plan bespreekt, om zyn vrouw wys te maken, dat hy zich als lid eener Loge heeft laten opnemen, of schoon hij er nog in de verste verte niet aan gedacht heeft vrijmetselaar te worden. Het feit, dat noch de heer Broks, noch de fabrikant Haverman vrijmetselaars zyn, terwijl elk van hen meent, dat de ander het wèl is, geeft aanleiding tot allerlei verwik kelingen, die nog vermeerderen wanneer Bommelberg, de heer Herstel, komt aanloo- pen met een portefeuille, die door Broks is verloren in Loge nummer 7 der schouwburg, in welke Loge de heer Broks zich by afwe zigheid van zyn Eva uitstekend vermaakt heeft op een wijze, die haar, zyn vrouw, minder aangenaam moet zijn. Bommelberg was geheel thnis in zyn rol. Mejuffrouw T. de Bock, stak een echte, van schoonmoeder overgeërfde, alles aan deze overbrievende dienstmaagd, naar de kroon. De Rentenier Zegveld, de heer Grootendorst, was het type van een goedig heertje, dat eenmaal in Ara sterdam wonende, graag van „een paar" vereenigingen lid wenscht te worden, ook van de Loge. We hadden medelijden met den stakker toen hy na een verbazende groote wandeling, als proef hem door Haver man bevolen, 't tooneel weer komt opzetten, hijgende, blazende en paffende. Door de noodzakelijkheid gedreven, doet Broks een dochter van de „doode Elisabeth" ten too- neele verschijnen, in de persoon van den vriend Frans. Vooral als modiste had de heer Masting veel succes. De eenige echte vrij metselaar in het heele stok is de architect Faber, de heer v. d. Linden, die dingt naar de hand van des heeren Havermans dochter. Eindelijk mevrouw Zegveld, mevrouw Groo tendorst, die de „doode Elisabeth" blijkt te zijn. Door de herleving van Elisabeth komt alles in 't reine. Elisabeths dochter blykt te zyn Frans Visser en als een en ander aanleiding geeft tot gevraag van de schoon moeder verklaart Haverman, dat alles is ge schiedt om te zien of Zegveld de proef van een uur te zwygen zon kannen doorstaan Zeker hebben allen, die de uitvoering bij woonden veel genoegen gehad. Herhaaldelijk gaf het stak aanleiding tot nitbnndig lachen. Nog een voorstelling hebben wy dit seizoen te wachten en we zijn het eens met den heer van Dantzig, die vóór de voorstelling begon, de aanwezigen welkom toeriep en er onder meer op wees, dat men Gouda de stad van „het drama" zon kannen noemen. Ja, inder daad, met drama's worden we hier tegen woordig overstelpt. Dat „de Goudsbloem" toeneme in bloei en voortga op het inge slagen pqd. Dan zal een volgend blijspel met evenveel gejuich begroet worden, als er nu heeft weerklonken bij de opvoering van „Broeders Vrijmetselaars". Fiaancieele bezwaren zullen voor betrek kelyk weinig knnstliefhebbers kannen bestaan om de uitvoering by te wonen. Tegen betaling van f 2,50 kan men donateur worden en tegen betaling van f 1,50 is men kunstlievend lid. Donateurs hebben toegang mot twee introducés, kunstlievende leden hebben 't recht één persoon te introduceeren. Aanmel ding voor een en ander by de heeren C. P. Hey, voorzitter en J. D. van der Want, secretaris. Dat velen, 't zy als donateur of als kunst lievend lid de jonge vereeniging hnnne steun verleenen mogen. D. le Klasse. Trekking van Maandag 20 Nov No 1619 f 2000. 8385, 9419 en 18494 ieder 1 1000. 5068 en 16180 ieder 1 400. 9307 i 200. 6506, 5940, 7628,12572,16749,17839 en 18075 ieder f 100. Prjjxen van 20. 66 2597 5834 8791 11601 14691 17819 102 2702 37 8803 24 14716 78 207 45 69 28 11800 48 99 26 61 5900' 83 11929 85 17963 321 66 28 95 66 88 18000 25 2823 6005 8979 12031 92 14 55 30 22 9007 12134 14833 '35 60 56 46 44 58 95 39 66 71 48 9135 12241 14903 69 437 2902 6174 62 74 11 83 50 25 6269 9212 12345 65 90 501 62 6312 9383 61 70 18162 11 95 32 91 99 15009 98 607 3027 97 9423 12413 16 18226 58 78 6415 51 12740 71 48 68 88 6509 9604 62 15100 18317 69 3205 12 50 78 44 34 75 19 15 9700 12823 68 97 88 45 33 45 68 15207 87 716 59 86 9810 12901 55 18416 18 3356 6620 9901 6 74 84 24 9060 59 8 76 16330 98 33 95 97 9 13048 15406 18500 34 3456 6700 60 13116 15542 46 818 3524 12 10039 33 78 67 38 43 34 63 61 86 18642 62 62 74 66 90 15714 46 1013 79 87 69 13200 15805 47 1118 3601 6811 76 16 17 76 22 3702 6929 10129 43 22 18794 38 42 35 76 50 58 18846 48 3822 49 10206 65 82 53 60 40 7070 8 13372 16958 18979 70 3923 7127 12 13407 77 19035 1202 4011 34 54 18 93 19195 6 30 66 82 25 16372 19220 49 4183 81 10358 57 16488 35 53 4220 96 68 13510 90 66 63 21 7351 91 79 16504 76 1327 4354 60 10407 83 38 19389 42 67 7405 23 13642 92 19547 82 68 7526 79 62 16625 61 95 76 61 88 74 26 64 1424 4430 7689 10538 87 43 19701 53 64 7743 51 13743 49 72 54 4525 48 69 13803 16716 19840 81 4650 54 10691 81 34 57 1524 53 7890 10701 82 93 20082 62 4708 97 34 14007 16809 91 68 87 8026 67 41 19 20142 1721 4887 63 86 14130 55 20280 27 4934 8102 10812 37 16964 20304 66 91 4 19 89 67 13 1851 5038 8311 86 14206 17031 20435 69 80 47 10917 29 54 47 2015 5138 8411 28 32 17126 63 53 44 18 46 90 17251 78 2151 53 24 55 14308 17340 20527 54' 78 60 11034 11 74 20610 60 88 88 11103 28 17443 67 65 5263 97 36 49 45 20731 67 5352 8500 98 14456 71 77 2248 82 52 11209 66 17559 93 2313 5444 8600 85 14526 89 99 24 5509 8 11357 66 98 20851 26 11 11 89 89 17668 20921 16 24 94 14626 17720 25 26 29 11434 38 48 48 5739 40 82 70 17814 78 85 77 31 2408 2554 Rotterdam werd Zaterdag o.a. veroordeeld D. de W., 33 jaar, koopman te Gouda, wegens het niet aangeven van eene dienst bode voor de personeele belasting, tot t 25 boete subs. 5 dagen hechtenis. VRIJDAG 10 NOV. L.K. H. K Stautilcemnqen. Portugal. Oblig. 3e Serie Ir. 050 3 59*/,a Oblig.3e Serie fr. 2500 3 59"/,, - RusLAND.Iwang Dombr. Obli gation 41/, 96' 4 Am*. Japan Obligation 1899 4 74»/4 747/, Columbia. Geconsolideerde Bui- tenlandsche Schuld. Rocepis. L. 100 IV, 24Vi, - Hypotheek- Ban ken^ Pandb. idem idem 4 99 Pandb. Rotterd. Hypb. Pandb. Rotterd. Hypb. Pandb. Standaard Hypb. Pandb. Stedelijke Hypb. Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 4 4 3'/. 101«/„ 97'/. - ih 100',. - 4 99'/. - 100 100'/, - Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 499'/, Pandb. le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 4'/. 100'/. Pandb. Nederl. Hyp. A Pand- briefbank 4 99'/. Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 4V, 101 Bewijzen van Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank t 961/. Pandb. Bataalsch» Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbrielbank 4 99'/. Pandb. Hollandsche Hypb. 4 99'/. Pandb. Nationale Hypb. 3'/, 98'/. Pandb. Ged. Hypotheekbank te Veondam 4 100 SpoortgeyUeningcH. Itali». Oblig. Zaid-Italiaansche Spw.-Mij. A.367'/, - Premieleeninqen. bai.üiK, Loten Stad Antwerpen 1887 2102'/, Sclieepvaart-MaaUchappijen. Aand. Hollpnd-GuH Stv.-Mjj. 85 Diterien Mjj. tot Expi. Laan van Meerdorvoort 1902 89'/, der nieuwste modellen WINTERMAN- TEL 8, COSTUMESULO US E N JU PES en J UP ONS, ROBES en J APON8TOFFEN met bybehoorende Garneringen, alsmede een groote keuze PELTERIJ EN van de goedkoopste tot de beste soorten in scherp concnrreerende pryzen. Aanbevelend, Maandag 20 November 1905. Vette ossen en koeien goede aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 35, 2de kwal. 32, 3de kw. 27 cents per half kilo. Vette kalveren goede aanvoer prijzen waren voor iste kwal. 28 2de kw. 26, 3de kw. 22 cent per half kilo. Vette varkens redelijke aanvoer, prijzen waren voor iste kwal. 27 2de kw. 25»/,, 3de kw. 22 cents per half kilo. Schapen en lammeren red aangevoerd. Handel in vet vee, vette kalveren schapen en lammeren prijshoudend. Vette varkens veel lager in prijs, handel slecht- Voor do talrijke bewijzen van deel neming, ontvangen by het overlijden van onzen geachten Vader, Behuwd- en Groot vader den JHeer S. S. POLAK, betuigen wy onzen hartolyken dank. Uit aller naam, N. S. POLAK. Gonda, 21 November 1905. Door het verbindend worden der eenige uitdeel Inynlij aten, hebben de faillissemen ten van lo- W. J. STEENLAND, timmerman wonende te Gouda en 2o. P. BOOY, boomkweeker wonende te Waddingsveen een einde genomen. D« Curator, Mr. M. M. SCHIM VAN DER LOEFF. Door de Arrondissementsrechtbank te Gouda, 20 November 1905. De eerate uitdeelingslijet in hot faillissement van JAN ZWART Pz., koopman in bouwmaterialen en steenkolen wonende te Gonda is ter Griffie van de Arrondisse mentsrechtbank te Rotterdam en van het Kantongerecht te Gouda gedeponeerd, ten einde aldaar gedurende 10 dagen te liggen ter inzage van de schuldeischers. De Curator, Mr. M. M. SCHIM VAN DER LOEFF. Gonda, 20 November 1905. De ondergeteekende, bewaarder der mi nuten van wijlen den te Gouda gevestigden Notaris G- C. FORTUIJN DROOGLEEVER, geeft kennis, dat hy gedurende de vacature notarieele zaken van het kantoor van dien overleden notaris behandeltdat dat kan toor op werkdagen op de gewone kan tooruren zal geopend zijnen dat hy iede- ren DONDERDAG van voorm. 10 tot nam. 4 uur aldaar te spreken zal zyn. Notaris to Lekkerkerk. lirabanlscli Schoen- en La&rzenmagazijn, KLEIWEG E 30. tegenover de Kleiwegsteeg. ONTVANGEN alle soorten Heeren-, Dames- en Kinder Aanbevelend Alle reparatiën en aangemeten werk. goljjk Roomboter 44 o. p. pond. MET CJDEA V. UEzGOED Te GOUDA: Wijdsfraat 157. Van af heden en verder dagelijks versch verkrijgbaar, Braadkuikens, Soepkippen, Duiven, Poularden, Kapoenen, gemeste Eend vogels, Talingen, wilde Eendvogels, Fazanten Patrijzen, Snippen, Korhoenders, Reevleescb, enz. enz., tegen de meest sterk concurreerende prijzen. Panklaar schoongemaakt franco door geheel Nederland. Aanbevelend, T.OUTTELING, Poelier. Oosterstraat 18, ROTTERDAM. Telephoon Interc- No. 2031. wordt uit overtuiging, als een werkelijke hulp in den nood, het boek aanbevolen. Na ontvangst van adres per briefkaart w or It dit boekje franco per post toegezonden door BLOKPOEL'S Hoekh. Zaltbommol. KOST SLECHTS 15 CT.PER LlTERFLESCH, IS VERFRISSCHEND.TERWUL VERMENGD MET WUN OF LIMONADE,OIT EEN FIJNE DRANK GEEFT LEIDING WATER VEROORZAAKT SOMS Verkrijgbaar bjj Gouda. M. BELONJE Jr.,

Goudsche Courant | 1905 | | pagina 2