OPGERUIMD. MANTELS, BINNENLAND. Gouda is nooit teleur gesteld.. Verspreide Bochten. Gemengde Berichten. Stadsnieuws. Rechtzaken. 380Bte Staats-loterij Posleriieu en Telegrapklc. ImiTvM ROTTERDAM Costumeseili liloiisen ADVEÏITENTICIN Krederik Cornells Koest van Lirnburg, Gevraagd: Gemeubileerde Zit- en Slaapkamer Wild en Gevogelte. twee hem in rang voorgaande voorzitters heeft hy eergister liet voorzitterschap in de Kamer bekleed. Hy deelde mede dat de voor zitter Gönner wegens ernstige ongesteldheid zyn ambt had nedergelegd en dat Laack, de cerstc-ondervoorzitter, die intasschen reeds ten volle bediend is, om dezelfde reden een vorlof van vier weken aanvroeg. De regeering diende een wetsontwerp in tot verbetering van het volksonderwijs en een betreffende de invoering van een ver mogensbelasting. Ten slotte kwam een interpellatie over de scheepvaarttollen aan de orde, die door den liberaal dr. Binz toegelicht en door minister Schenkel beantwoord werd „met een uiteenzetting van het standpunt der Badensche regeering". Wat dit standpunt is, vermelden de eerste korte berichten niet. W(j zullen dus uitvoeriger verslagen moeten afwachten. Opperburgemeester Wilckens uit Heidel berg zal in de plaats van Gönner tot voor zitter benoemd worden. De nationale raad der vereenigde Fransche- socialistische partij heeft met algemeene stemmen een verkiezingsmanifest aangeno men, dat geldt voor de verkiezingen van 1906. Als hervormingen, die do socialisten onmiddellijk verlangen worden opgesomd achturige werkdag uitbreiding van het recht om vakvereenigingen op te richteu tot alle beambten van staat, departement en ge meente sociale verzekering tegen elk risico, van werkstaking tot ziekteprogressieve belasting op het inkomen en op erfenissen naasting van de monopoliën, die de sterkste forten zijn van het kapitaalevenredig stemrecht. Deze zes hervormingen zijn niet anders dan middelen voor de arbeiders om tot grooter macht te geraken. Het einddoel is, het gekeele gebouw van hot kapitalisme omver te halen. Sluit u dus allen aaneen, fabrieksarbeiders en veldarbeiders, tot een groote klassepartij, tot een socialistische partij, di0 voor voortbrengers de voort- brengingsmiddelen tot gemeenschappelijk be zit maakt. Het manifest belooft vrede onder de vol keren als de socialisten de macht in han den krijgen. De regelmatige wijze, waarop lokale gevallen gelijk het volgende in onze kolommen ver schijnen, maakt indruk op on3. Er is nauwe lijks een straat in de stad of een gemeente in de geheele provincio die niet vertegen woordigd is. Met vertrouwen zien wij uit naar het Goudsche bewijs en we zijn nooit teleurgesteld. Het is een prachtige aanmoe diging voor ons. De Heer B. Z. BEIJL, wonende IJssel- laan 766 te Gouda, deelt ons medeNu ik volkomen genezen ben door het gebruik van Uw Foster's Rugpijn Nieren Pillen van een ingekankerde nierziekte, waaraan ik ruim zes jaren geleden heb, acht ik het mijn plicht tegenover mijn medemenschen U mijn genezing te melden. Voor deze ziekte ben ik in West-Indië door de medische commissie opgegeven en werd ik afgekeurd. Al die jaren werd ik gekweld door een hevige pijn iu den rug en in de lendenen en steken in de zy, onophoudelijk bekwam ik daizelingen. De urine, was meestal troebel en met veel bezinksel, myn slaap en eetlust lieten Veel te wenschen over en ik vreesde dat myn ziekto ongeneeselijk was, daar alles wat ik hieraan gedaan had, op niets was uitge- loopen. Ik was blij toen ik hoorde dat er toch iets bestond dat mij kon helpen en liet op aanraden van een mijner kennissen een doosje Uwer pillen komen. Reeds bij de eerste doos was ik oneindig veel beter en nadat ik twee doosjes geledigd had, was ik in drie weken geheel generen, waarvoor ik U zeer dankbaar ben. Ik ondergeteekende verklaar dat bet boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. De pijn die gelijkt op een dolksteek in den rug spruit voort uit de nieren en duidt aan dat zij erg aangetast zyn. Het urinezuur heeft zich in de nieren zelf gekristalliseerd en de bijtende en snijdende oneffenheden der kristallen veroorzaken hevige pijnen. De be- standdeelen waaruit Foster's Rugpijn Nieren Pillen samengesteld zijn, lossen spoedig het urinezuur op en helpen de nieren in de af voering uit het lichaam van dit vergif, welke afvoering plaats grijpt bij het urineeren. Verzeker dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de Heer BEIJL gehad heeft. Zij zijn te Gouda verkrijgbaar bij de Heeren WOLFF Co., Westhaven 198. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel F 1.75 voor een of F 10 - voor zes doozen. Rusland. Te St. Petersburg is een waggon vol lijken uit Moskou aangekomen. Ze moesten op een veld buiten Moskou begraven wor den, maar bij vergissing was de waggon doorgereden Door den stilstand van 9 groote fabrieken inSt Petersburg zijn er op bet oogenblik 24000 werklieden zonder werk. De arrestaties duren voort en in de woningen van vreemdelingen zijn helscbe machines en wapenen gevonden. Te St. Petersburg zijn reeds 30.000 kiezers voor de doeraa ingeschreven. De kosten van den oorlog met Japan hebben voor Rusland 1677 millioen, roebel bedragen. Duitsohland. De rpgeering der Vereenigde Staten moet de hoop hebben opgegeven tot overeenstem ming te komen Omtrent een handelsverdrag met Duitschland en bereidt zich nu op een tarievcnoorlog voor. FBANKRIJg. Te Versailles is nu alles voor de presi dentsverkiezing op morgen gereed. Er zijn zooveel telegraaftoestellen geplaatst, dat 75.000 woorden per uur geseind kunnen wor dtn. Er zijn ook 35 telefonen, waarvan 10 voor de leden van het parlement en 16 voor do persde rest is voor het gouvernement De appartementen voor de presidenten van Senaat en Kamer, Fillières en Doumer, zyn in orde gebracht. Alleen de eerste evenwel heeft er een slaapkamer. Servie. Tegenover do andersluidende berichten uit Belgrado verklaart men te Weenen nadrukke lijk, dat de Servische regeering heeft beloofd van een tolunie met Boelgarye af te zien, wanneer dit het tot stand komen van een handelsverdrag met Oostenrijk-Hongarije mocht belemmeren. De Politische Corres- pondenz][deeltj med?, dat uit een onderzoek ter bevoegder plaatse gebleken is, dat do Servische regeering de overeenkomst met Boelgarye geheel by die met Oostenryk-Hon- garye achterstelt en die zoo noodig wil wijzigen of geheel laten vallen. De Boelgaarsche gedelegeerden hebben Zondag Weenen verlaten om naar Sofia te rug te keeren. Volgens de Times hadden de Servische koningsmoordenaars dezer dagen een samen zwering op touw gezet, om'bun voornaam ste tegenstanders uit den4weg te ruimen. De politio heeft echter het^complot ontdekt. Onze correspondent te Batavia seint ons heden Generaal van Kooten gaat naar Zuid- en Midden-Celebes om de militaire zaken te regelen in overleg met den gouverneur. N. R. Ct. Men meldt uit Hilversum Jhr. de Geer is gisteravond circa half zes per rijtuig naar Amsterdam overgebracht, om daar in hechtenis te worden gesteld. Het duurde ruim twintig minuten, alvorens hy in het rytnig ging, ondersteund en zeer ge schokt. Eene verpleegster had tevoren kussens in het rijtuig gelegd. Zyn vrouw en dochter hielpen by het instappen. Een kleed verborg zooveel mogelijk alles voor het oog der nieuwsgierigen vóór het hek van den tuin staande. Hun aantal was gering, wyl het vervoer zeer geheim ge houden is. Uit Amsterdam meldt men Het rijtuig waarmede de Geer gisteravond van Hilversum naar hier werd vervoerd, kwam omstreeks halfacht aan het buis van bewaring op den Weteringschans aan, en reed dadeljjk door de poort naar binnen, zoodat de aankomst niet door het publiek werd opgemerkt. De verdachte werd van avond nog niet verhoord. Morgen zal daar mede een aanvang worden gemaakt. By het debat na eene rede, gisteren te Hilversum door dr. van den Brink gehou den, merkte een der aanwezigen o. a. op, dat, vraar dr. van den Brink zoo'n scherpe critiek geleverd hnd op de bezittende klasse, die haar geld verkregen zou hebben door het uitbuiten der arbeiders, hij gaarne zou willen weten, hoe deze stelling rymde met het feit, dat een der voormannen der S. D. A. P., de heer van Kol zelf zoovele Indische myn- aandeelen bezitdeze toch leveren, naar de socialisten gewoonlijk beweren, zulke hooge winsten op door het uitzuigen der inlanders. Dr. van den Brink antwoordde, dat hem niet bekend was, dat de heer van Kol der gelijke bezittingen heeft. Hy zal den heer van Kol hierover schriftelijk iuterpelleeren en het resultaat publiceeren in de Hilver- sumscho Ct. In het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem zullen vanaf 17 Januari tentoon gesteld zijn de schetsen en ontwerpen voor de beschildering van de zaal iu de nieuwe beurs, bestomd voor de Kamer van Koop handel en voor de officieele recepties der stad Amsterdam en vervaardigd door den Heer A. J. Derkinderen. Het Coburgsche echtpaar. In een particulier telegram aan de „N. R. Ct." wordt uit Berly'n gemeld dat in het Gothascbe rechtsgeding het volgende vonnis is geveld. Het huwelijk van prins Filips van Koburg met prinses Louise is ontbonden de kosten worden door de aangeklaagde prinses gedragenbeide partyen zien vnn verdere rechtsmiddelen af. By overeenkomst is het volgende bepaald de prinses krijgt in de eerste plaats 400.000 francs, verder zullen 7000 mark per maand door Filips en 50.000 francs per jaar door koning Leopold van België aau de Prinses betaald worden. De eindberaadslagingeo op heden hebben met gesloten deuren] plaats gehad. By een werkgever kreeg vóór het inwer kingtreden der ongevallenwet een werkman een ongeval aan den voet. Omdat hy veel hinder had van zyn getroffen teen, wendde hy zich tot den dokter, die hem in het zie kenhuis liet komen. Daar werd de nagel van den teen afgetrokken en de teen verbonden, waarop de werkman in staat was weder zyn gewone werk te hervatten, zy het ook dat hy met verbonden voet liep en een tijdlang wat hinkte. By een ander precies gelyk geval liep de zaak echter minder vlug en practisch af. In dezelfde werkplaats gebeurde onlangs het volgende ongeval. Een man kreeg door onhandigheid van zyn mede-werklieden een baaltje papier, dat werd uitgeladen, op den voet. In het schaftkwartier ontdeed hy den voet van schoen en kous en zag dat werke lijk de groote teen gezwollen was. Dit on derzoek wekte natuurlijk belangstelling by ziju kameraden, die hem schertsend toevoe gen „Kerel wat een prachtigen teen heb je. Ik wou dat de myne zoo was, 't is waarachtig een zilvereu teen". Aldus ge suggereerd staakt de getroffene zyn werk en is than9 na ruim drie maandennog niet hersteld. De nagel is dan ook niet van zyn teen afgetrokken, doch do man, zit rustig te wachten totdat de nagel er vanzelf afvalt. Door zorgen wordt hy niet in zyn rust ge stoord, want behalve zyn 70 pCt. van de Rijksverzekeringsbank ontvangt hy nog 75 pCt. van zyn loon uit het ziekenfonds zyner fabriek en bovendien tien gulden per week uit particuliere ziekenkassen, waarvan hy lid is Of „hier" de Ongevallenwet noodig en nattig is En dit is één geval uit honderden, die ons sedert het inwerkingtreden der Onge vallenwet bekend zyn geworden. (De Risico-bank.) Dabbole moord te Berkel Zooals velen zich nog zullen herinneren, werden vóór ongeveer zeven jaar de rente nier Ripping en zyn huishoudster te Ber kel vermoord. Thans zou by een familie aldaar van een bloedverwant uit Amerika een brief zyn ontvangen, waarin de schrijver o.a, meedeel de, dat hy in Amerika in kennis gekomen is met een persoon, die het gouden horloge van den vermoorden Ripping droeg. De naam van den vermoorde stond er voluit in gegraveerd. Daar de schrijver den bewusten persoon niet by name kende, zou hy ook zijn portret gestuurd hebben, waar uit zou gebleken zyn dat deze persoon te Berkel en ook met de levensomstandighe den van wijlen Ripping zeer goed bekend was. (M.) Hoe nitgebreid en veelomvattend de in structie in de zaak der Hollandsshe Hypo theekbank is, blijkt o. m. nit het oordeel van den officier van justitie, mr. von Baumhauer, dat er wel een vol jaar zal verloopen alvorens deze geruchtmakende zaak voor de rechtbank te 's Gravenhage zal kunnen worden behandeld. Ook dit feit wjjst er wel op, dat de gepleegde onregelmatigheden over een groot aantal jaren loopen. Er wordt dan ook nu gezegd, dat le Fèvre, toen hy zes jaren geleden directeur werd, reeds een gat in de financiën der Hypotheekbank zou hebben ontdekt, wat voor rekening van den directeur de Geer kwam. In plaats hiervan meedeeling te doen, maakte 1. F. zich tot medeplichtige en sinds is de omvang der frande steeds toegenomen. Le Fèvre had to taal f 60.000 per jaar inkomen. Dagelijks is een accountant in de bu reaux der bank werkzaam zoo deelt de „N. Ct verder mee om onder justitieele leiding de boeken te controleeren. Als een lichtpunt mag wel worden vermeld, dat de administratie van het personeel daarby ge heel in orde wordt bevonden. Zaterdag-middag werd weer een alge meene vergadering gehouden van commis* sarissen. Alleen de heer Vas Visser was afwezig; deze vertoeft sinds de ontdekking der frande met zyr. echtgenoote te Amsterdam maar is sedert acht dagen door een ern stige ongesteldheid genoodzaakt zyn kamer te houden. Men meldt uit Tiel De uitgesloten werklieden der firma A. M. Hirsch en Co. deelen mede, dat de firma den eisch van loonsverhooging, ook na de tusschenkorast van het hoofdbestuur Can den Bond van Tabaks- en Sigarenbewerkers, be slist van de hand heeft gewezen. Er wordt gepost. Uit Heerenveen meldt men aan de N. R. Ct.: De marechaussee alhier heeft gisterenraid- dag by het huis zyner ouders gearresteerd den 19-jarigen R. v. h. Min October jl. uit de gevangenis ontslagen. Hy dreigde zyn moeder en zyn broer te zullen doorsteken. Zyn vader, die tusschenbeiden kwam, ging ook voor den woesteling op den loop; de vader sprong in een bootje om het kanaai ovdr te varen, de zoon zette hem na tot in hot midden van het kanaal. De moeder vluchtte naar de buren, de vader baalde de marechaussee. De wachtmeester kwam met nog twee mande jongeling werd gegrepen en gefouilleerd. In zyn zak vond men een groot, scherp slagersmes. De buren vertel len, dat de moeder reeds ernstig mishandeld was, vóór de andere zoon thuiskwam. Deze zou zyn moeder ontzetten, maar vluchtte, toen zyn jongere broer het mes trok. De oudste ingezetene der gemeente Zwam- merdam, de wed. Sprey, is Zondag jl. in den ouderdom van ruim 102 jaar overleden. Onder Watergraafsmeer diende verleden jaar een meisje bij een familie, toen ze in kennis kwam mot ea man, Jan Eikels ge naamd, die haar ha^wist te winnen en het voornemen uitsprak spoedig met haar in het huwelijksbootje te stappen. Het meisje ver telde hem toen, dat ze ongeveer f 200 op de spaarbank had en op aanraden van den minnaar werd dit sommetje opgevraagd om het bij de hand te hebben voor den aankoop van een en ander. Toen de man wist dat het geld in den koffer van het meisje lag, vond hy ook het middel om die bergplaats te bereiken en op een goeden dag verdwe nen minnaar en geld, Eergisteren is de trouwelooze te Rotter dam aangehoaden en gisteren heeft hy zyn intocht te Watergraafsmeer gehouden, van waar hy naar de gevangenis te Amsterdam is verhuisd. (Hbl), Het hooger beroep van A. M. van DrieJ, koopman, door het hof te 's Gravenhage met bevestiging van het vonnis der rechtbank te Zierikzee veroordeeld tot 1 jaar en 6 maan den gevangenisstraf, wegens poging tot op lichting, diende gisteren voor den Hoogen Raad. De requirant had indertijd een rekest gericht tot den directeur-generaal der pos teryen, om schadevergoeding tot een bedrag van f 4500, wegens vermissing van gelds waarden uit een door hem van Nieuwerkerk, op Duiveland, aan P. J. B. te Rotterdam verzonden aangeteekenden brief, met een aangegeven waarde van ruim f 4600, waarin hy slechts een bankbiljet van f 100, eenige postzegels en eenige waardelooze strookjes papier had gedaan, terwijl hy den omslag aan één zyde had doorgesneden en achter de lakken een 3trookje papier had geplakt, om het te doen voorkomen alsof de brief was geopend, De poging tot oplichting was echter mis lukt, doordat by het hoofdbestuur der post reeds geruchten waren doorgedrongen om trent het door den requirant gepleegd be drog. De pleiter voor beklaagde meende, dat hier géén oplichting in 't spel was, waar de- geen die tot afgifte bewogen was, niet de macht had het goed af te geven of te doen afgeven. Dë- directeur-generaal der post had die macht niet. De posteryen zyn een tak van Staatsdienst, ressorteerend onder Wa terstaat. Slechts de minister van Water staat had dus de macht afgifte van het geld te bevelen. Ontslag van rechtsvervolgieg moest dus volgen. Maar mocht de Hooge Raad die mee ning niet deelen, dan meende pl. dat het ten laste gelegde feit niet bewezen was, omdat de bewijsmiddelen niets bevatten omtrent een der eigenschappen van bet mis drijf van oplichting: de „listige kunstgre pen". Geen der gehoorde getuigen heeft toch verklaard, dat de requirant en nie mand anders die listige kunstgrepen met den brief heeft gebezigd. Conclusie 29 Januari. De moord op gouverneur Chvrostof te Tsjernigof. Omtrent de bommenaanslag eergisteren gepleegd op gouverneur Chwostof, toen deze met zyn echtgenoote uit de kathedraal per rijtuig huiswaarts keerde, wordt nog gemeld dat deze feitelijk is mislukt. Gouverneur Chwostof is zwaar, maar niet levensgevaarlijk aan de wang verwond, zyn echtgenoote is slechts licht gekwetst. De dader is een Is raëliet. Hy weigert zyn naam te noemen, maar verklaarde lid te zyn eener vliegende aideeling van de strijdorganisatie der sociaal- revolutionaire party en een vonnis van deze te hebben voltrokken. Zijn medeplichtigen zyn ontsnapt. GOUDA, 17 Januari 1906. Het personeel der Stearine Kaarsenfabriek, hetwelk by den brand op de Westhaven behulpzaam was, heeft van Burgemeester en Wethouders een dankbetuiging ontvangen en een gift in geld. Uit Bodegraven schrijft men ons nog het volgende In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben bekwame inbrekers een bezoek bracht by enkele bewoners van de omstreken, n.l. by K. Jenné landboawer, C. do Raiter en Helsloot winkeliers, allen in Oud-Bode graven, alsmede by den winkelier Plomp, aan den Tol Oud Reeuwyk. Bij eerstge- noemden hebben zy een rnit uitgesneden, een gat in het blind gezaagd om den boom van dat blind te kunnen nemen en zijn zoo naar binnen geklommen. In dat gedeelte der woning sliep de dienstbode, die de dieven wel gehoord heeft, doch geen gerucht heeft durven maken. Ontvreemd zijn o.a. 2 gouden horloges, 2 gouden kettingen, eenig zilver geld en lijfgoed. Van de Raiter stalen zy winkelgoederen en geld uit de winkellade. Ook bij Plomp schynen ze flink hun slag ge slagen te hebben en al het geld wat voor radig was, medegenomen. Naar wy vernemen heeft genoemde Plomp oen der inbrekers nog gezien en kan hy diens signalement by benadering opgeven. Oudekerk ad IJssel/Iö Jan Voor het doen der noodige opnemingen tot vaststelling dor huurwaarde van perceelen voor de per- soneele belasting, dienst 1906, zyn door den directeur van belastingen benoemd de heeren B. Formyne en S. Braams te Gouda. Stolwijk, 15 Jan. De landbouwer G. de J. alhier is het slachtolfor geworden van eene oneerlijke handeling eeuer vroeger be staande maatschappij tot het leveren van plaatsvervangers. Een zijner zoons toch, die indertyd een dienstplichtig nummer getrok ken had, kocht hy een rampla^ant, en maakte dus daardoor een volgende zoon vry Toen nu in het najaar zyn jongste ^oon geloot had, gaf deze als reden tot vrijstel ling opbroederdienst. Wat bleek nu ech ter Dat de maatschappij geen plaatsver vanger, doch slechts een nummer verwisselaar gesteld had eu deze maakte een volgenden zoon niet vry. En al kon nu De J. door quUantiën aantoonen, dat hy voor een rem- playant betaald had, het baatte nietszyn jongste moest dienen. Toen is nog als reden tot vrijstelling op gegeven lichaamsgebreken doch ook al met ongunstig gevolg de loteling C. de J. is voor den dienst aangewezen. En dan steeds in de vaste overtuiging te hebben geleefd, van vast vry te zyn Door de rechtbank te Rotterdam werden gisteren o. a. de volgende vonnissen gewezen F. K. K., 35 jaar, sjouwer, te Gouda, wegens vernieling, tot 7 dagen gevangenis strafP. J. W. v. L., 22 jaar, bediende, te Gouda, wegens diefstal van eene hoeveelheid touw, tot 4 maanden gevangenisstraf. Vervolgens stond terecht: Op den 29aten Aug., toen mej Steenland- de Groot op de Hoogstraat te Gouda uit een winkel kwam, waar zij iets gekocht had, had zy aanvankelijk het voornemen over te steken naar de andere zyde der straat om zich te begeven naar een daar aanwezigen winkel. Zy was echter dadelijk van plan veranderd, daar zy een persoon op een mo- tor-rywiel zag aankomen, die in slingerende vaart reed, waarom zy aan denzelfden kant van eerstbedoelder. winkel haar weg had vervolgd. Een eindje verder, waar het voet pad zeer smal is, een halven meter, en de rails van de tram ook aanwezig zyn, zou genoemde juffrouw van achteren zyn aange reden door den berijder van de machine, den 20-jarigen L. G. C. W. B., koopman te Gouda, tengevolge waarvan zy eenigszins werd opgenomen en tegen den grond gesla gen. Zij had dientengevolge hevige pijn in hoofd, armen en lendenen gekregen, was aan het hoofd bloedend verwond en gedarende 14 dagen onder geneeskundige behandeling geweest. Gedurende dien tijd was de juffrouw, win kelierster, verhinderd geweest in de uitoefe ning van haar beroepsbezigheden. Zoowel voor genees* en heelkundige behandeling als in haar beroep geleden verliezeu en nood zakelijke uitgaven werd door de verwonde een eisch tot schadevergoeding ingesteld tot een bedrag van f 150.—, Beklaagde beweerde niet in te snelle vaart te hebben gereden en niet in slingerende vaart. Hy reed tusschen do daar aanwezige rails, die hun weg nemende naar de Markt, een bocht maken en daardoor over bet voetpad, de kleine steentjes, gaan, welk voetpad daardoor een halven meter breed wordt. Voor een daar loopend jongentje uitwy' kende, zag hy bewuste juffrouw, die volgens hem stor.d heen en weer te draaien. Hy had toen, van de daar aanwezige brug ko mende, onmiddellijk geremd, wat echter een aanrijding niet heeft kannen voorkomen. Over het te snel en in slingerende vaart rijden, liepen de verklaringen der getuigen uiteenééne getuige verklaarde, dat de juf frouw halverwege is overgestoken, en de aanrijding tusschen de rails heeft plaats gehad. Na het zeer langdurige getuigenverhoor verklaarde het O. M. zich niet te kunnen vereenigen met de opgaven en de verdedi ging van den beklaagde. De verklaring van laatstbedoelde getuige werd geacht, te goe der trouw, als onwaar te zyn afgelegd, als geheel in stryd met de verklaringen der overige getuigen. Beklaagde's schuld aan het hem ten laste gelegde aannemende, vroeg het O. M. veroordeeling tot drie weken hechtenis. 5e Klasse. Trekking van Woensdag 17 Jan No. 5942 f 1000. 7038 f 400. 3377, 11750, 14238, 14305, 14505 en 19511 ieder f 200. 275, 752, 5569, 11988, 14374, 14643, 17597 en 18034 ieder f 100. Pryzen van f 70. 301 2628 4925 7577 10116 14376 17514 428 '2939 5060 7682 10367 14583 17701 446 3057 5396 7751 10892 14647 17855 748 74 5489 82 10910 14836 18027 890 3187 5701 7947 11013 14980 18150 945 94 56 8179 1 97 15253 18496 962 3218 81 8325 11225 15356 18502 1287 51 5813 8657 91463 94 18734 93 3350 6087 66 97 15439 18839 1360 3606 6101 76 11531 15572 19116 1414 95 6273 98 64 15765 1952b 1503 3749 6450 8989 11639 93 99 15 3849 77 9113 40 16020 19696 45 3943 6582 9350 12173 16332 19728 61 4143 6972 9455 12687 16447 70 1684 93 7024 9557 12865 16893 20024 1700 4222 7264 9775 13423 16988 20164 1850 34 7348 9841 27 17059 80 1903 4356 64 43 13599 17205 20218 2210 4425 7430 64 13869 42 20595 2414 4590 89 9947 84 17334 20743 44 4616 7523 10003 14205 17478 '20826 2559 4920 33 23 Amsterdam, 16 Januari 1906. Als nieuw ingekomen wijzigingen van vraag en aanbod in het Weekblad van de Commis- siebank te Amsterdam vermelden wy U de volgende fondsen GEVRAAGD. Aand. Gelders. Credietvereeniging 1744 pCt. Rente Cassa 295 Utrechtsche Hypotheekbank (20 pCt. gestort) 200 WestlandscheHypothoekbank 290 Russische Bosch Expl. My. 20 Export Maats v/h B. van Leeuwen en Co. ZuidAfrikaansch Handelshuis Internationale Guano en Su- perphosphaatwerken Assur. My. tegen Brandscb. en op het Leven de Neder landen van 1845 Hollandsche Sociëteit van Levensverzekeringen Binnenlandsche Vaart Risico Sociëteit Nederlandsche Lloyd Oost Indische Zee'en Brand Assurantie Maats. Tilburgsche Waterl. Maats. Stadschonwburg Maats. 3l pCt. Oblig. Prov. Noord Brabant Opr. aand. Javasche Cultuur Maats, f 70 Nederlandsch Amerikaan- scbe Stoomvaart Maats. - 130. AANGEBODEN. Aand. Algemeene Friesche Hypo theekbank 125 pCt. Amsterdams. Hypotheekbank 167 i Bod Bataafsche Hypotheekbank (lOpCt. gestort) 130 Batgafsche Hypotheekbank (25 pCt. gestort) Bod CentraleNed. Hypotheekbank 100 's Gravenhaagsche Hypo theekbank voor Nederland (lOpCt. gestort) 230 100 45 130 f 380— 215 pCt. 135 75 40 76 64 95( Opr. 0he Hypo theekbank voor Nederland (volgestort) Stedelijke Hypotheekbank Westlandsche Hypotheekb. Zuid Hollandsche Hypo theekbank (oude aandeelen) Zuid Hollandsche Hypo theekb. (nieuwe aandeelen) Grint Maats, te Rotterdam Groninger Rywielenfabriek A. Fongers Leeuwarder Aardappelmeel fabriek Njjmeegsche Stoomboot My. Assur. My. tegen Brandsch. en op het Leven de Neder landen Bataviasche Zee en Brand Assurantie Maats. Binnenlandsche Vaart Risico Sociëteit Nederlandsche Lloyd Saraarangsche Zee en Brand Assurantie Maats. Stadschonwburg Maats, aand. Javasche Cultuur My. 118 125 300 Bod Bod 130 55 50 Bod f 400.- 100 145 80 100 65 1 85- Benoemd: 1 Jan- tot klerk der pos terijen en telegrafie 2e klasse, de tydelyke klerken C. G. E. W. van Blarkom, W. A. H. van Heeswyk en J. Scheltinga voor den tyd van één jaar, tot tydelyk klerk der pos terijen en telegrafie te Rotterdam (telegraaf kantoor), C. P. J. Brakxtot bureelambte naar der posterijen en telegrafie te Zwolle (bureel ingenieur), J. Nielandtot brieven- gaarster te Dinxperlo, mejuffrouw G. A. van Dyk; 16 Jan. tot brievengaarder te Heeten, J. W. Tielbeke1 Febr. tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Hengelo, W. P. van West, thans in gelijke betrekking te- Maassluis; tot directeur van het post kantoor te Leiderdorp, A. M. M. E. de Man, thans in gelijke betrekking te Simpelveld tot directeur van het post- en telegraaf kantoor te Raalte, de commies-titulair der posterijen en telegrafie H. Zwakenberg te Almelo. Teruggebracht: 1 Febr. tot com mies der posterijen 2e klasse, de directeur van het postkantoor te Axel, J. M. van den Driessen Mareeuw, met bepaling dat hy rang zal nemen onmiddellijk na den commies der posterijen 2e klasse H. Winters. Tydelyk belast met het be heer: 1 Febr. van hot bypost- en telegraaf kantoor „'s Gravendykwal" te Rotterdam, de directeur H van den Heuvel, onder eervolle ontheffing van het beheer van het post- en telegraafkantoor te Goedereede. Verplaatst: 1 Jan. de adspirant- ingenieur der telegrafie E. R. Hessling, van 's Gravenhage naar Zwolle de surnumerair der. posteryen en telegrafie L. Mulders, van Rotterdam (telegraafkantoor) naar Zwolle (postkantoor)de klerken der posterijen en telegrafie le klasse mejuffrouw F. W. de Zwaan, van liet bypost- en telegraafkantoor „Conradkade" naar het bypost- en telegraaf kantoor „Stadhondersplein" en L. J. Riet bergen, van het hoofdtelegraafkantoor naar het bypost- en telegraafkantoor „Conrad kade" te '8 Gravenhage de klerk der pos terijen en telegrafie 2e klasse J. V. M. van Koot, van Amsterdam (telegraafkantoor) naar Grave 4 Jan. de klerk der posterijen en telegrafie 2de klasse H. Hol, van Araster dam (bypost- en telegraafkantoor „van der Helststraat") naar Amersfoort16 Jan. de commies der telegrafie 2e klasse A. Usen, van Amsterdam naar 's Gravenhagede klerken der posteryen en telegrafie le klasse P. J. W. Huybers, van Zetten naar Velp en J. Ponne, van Velp naar Zettende bu- reelambtenaar der posterijen en telegrafie H. J. Vonders, van Maastricht (bureel In specteur) naar 's Gravenhagr (bureel Inspec teur) 1 Febr. de commiesen der telegrafie klasse P. Witsen Elias, van 's Graven- je naar Breda en mejuffrouw A. G. C. Bazendyk, van Breda naar Rotterdam do klerken der posteryen en telegrafie le klasse A. Pijper, van Alkmaar (telegraafkantoor) naar Amersfoort en C. Geus van Amsterdam (telegraafkantoor) naar Alkmaar (telegraaf kantoor) 16 Mrt. de klerk der posterijen en telegrafie le klasse J. A. Smits van Groenlo naar Rotterdam (telegraafkantoor) de klerken der posterijen en telegrafie 2e klasse R. Lubach, van Leeuwarden (tele graafkantoor) naar Groenlo en D. Woelinga, van Rotterdam (telegraafkantoor) naar Leeuwarden (telegraafkantoor). Eervol ontslagen, op verzoek, wegens lichaamsgebreken: 1 Jan. de brievengaarster te Dinxperlo, mejuffrouw T. J. van Dyk. Eervol ontslagen, op verzoek: 1 Jan. de vrouwelijke tweede klerk ter di rectie van de Rijkspostspaarbank te Amster dam, C. M. Verhoevede klerk der poste rijen- en telegrafie 2e klasse W. Hoogendoorn te Amsterdam (telegraafkantoor). Eervol ontslagen22 Dec. 1905 de vrou welijke klerk der posteryen en telegrafie le klasse W. P. de Stigter te Amsterdam (te- L.K. H. K 1 sgraafkantoor)25 Deo. 1905 de telefonisten M. J. van der Vin te 's Gravenhage. VRIJDAG 29 DEC. Staateïeemnqen. Portugal. Oblig. 3^ Serie Ir. 050 3 59 Oblig.3e Serie Ir. 2600 3 59'/,, RcsLAKD.Iwang Dombr. Obli- gatien 1 4'/, 96' Azie. Japan Obligation 1899 4 74'I, 74»/, Columbia. Geconsolideerde Bni- teniandsche Schuld; Recepis. inken- idem L. 100 Hypotheek-Ban Pandb. idem idem Pandb. Rotterd. Hypb. Pandb. Rotterd. Hypb. Pandb. Standaard Hypb. Pandb. Stedelijke Hypb, Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 Pandb. Westlandsche ,Hypb. 4 IV, 24'/i. - 4 31/ 101"., 97'/, 4100V, 4 99'/. 100 100 Pandb. Znid-Holl. Hypb.499'/, Pandb. le Algem. Groninger 4100'/, Pand- 4 99'/. 'pb. 4'/, 101 iorthw. f 96'/, 100 99»-. 99'/. .Hypb. Pandb, Nederl. Hyp. briefbank Pandb. Ned. Schdeps-- Bewjjzen yan Deelger. Pac. Hyp. Bank Pandb. Bataalsche Hypb. 4 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbriefbank 4 Pandb. Hollandsche Hjpb. 4 Pandb. Nationale Hypbl 3'/, Pandb. G. Hypotheekbank te Amsterdam 4 Spoorioegleeningen. Italië. Oblig. Zuid-ItaHaansche Spw.-Mjj. A. Premieleeninqen. Belgie. Loten Stad Antwerpen 1887 2'/, 102'/, Scheepvaart,-.Maatschappijen. Aand. Holland-Gnll Stv.jMjj. 35 Diver een. Mjj. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1902 I 100 367'/, - 89'/, - worden van at heden tot voel VERMIN DERDE PRIJZEN Uit Indië ontvingen wy het treurige bericht, dat onze geliefde Broeder en Behuwdbroeder 16 December j.l. te Salatiga in den ouderdom van 50 jaar is overleden. Gouda, S. C. ROEST VAN LIMBURG. J. A. F. NOOTHOVEN VAN GOOR- -Roest i vak Limburg. J. M. NOOTHOVEN VAN GOOR. Eenige en algemeene kennisgeving. Bezoeken kunnen niet afgewacht worden. of ALKOOF; met of zonder pension. Brieven Letter S. Bureau iv. d. blad. Van af heden en verder dagelijks versch verkrijgbaar, Braadkuikensl Soepkippen, Dniven, Poularden, Kapoenen, gemeste Eend vogels, Talingen, wilde Eendvogels, Fazanten Patrijzen, Snippen, Korhoenders, Reevleesch, enz. enz., tegen de meest sterk ponenrreerende prijzen. Panklaar schoongemaakt franco door geheel Nederland. Aanbevelend, T. G PTTEL1NG, Poelier. Oosterstraat 18, ROTTERDAM. Telephoon Interc- No- 2031.

Goudsche Courant | 1906 | | pagina 2