toobdrïgIt-atond OPGERUIMD. TWEE WINHEDHUIEEN „IET ARENDSJONG". SCHOON IS DE UITVINDING HUIEEN EN EE7EN, MANTELS, m ECHTSCHEIDING. Bovenwoning, 0. Sill ITS. Eirma C. LOïïfiENS, WMMIAMUL ivolgbaar Typhus en andere ziekten- Uulteiilandscli Overzicht Stadsnieuws. Warler„Tnd! MM Caloriën. vermogen Costumes en Blotisen 1{/varia \»Vi:ilTC\TII\ DRACHEN QUELLE NATUUR BRONWATER MAATSCHAPPIJ TOT NUT TAS 'T ALGEMEEN den Heer HENRI DEKKING in de Socieleil iDE KÉUME- üoslhmn. PROGRAMMA Patent Gasgloeilicht Regulateur. PRIMA SELTEN EN |_l KOUSJES, M. >1. v. LOON, expeller op Maandag 12 Februari 1906, Perc. Het Woonhuis o.a.. Perc. 2 Hel Woonhuis c. a., Perc. 3. Het W7oonhuis c a., Perc. 4, Het Woonhuis c. a., Perc. 5. Het Woonhuis c. a., HIEUW Iedereen wil iicht heb* HET Het Noord-Hrabanlscii Schoenen- en Laarzenmagazijn, Voetbalschoenen, Bordeaux. Vin de lamos. om te zorgen, dat de conservatief clerical? meerderheid niet eenvoudig door eene conservatief liberale meerderheid vervang? worde. Het is goed, dat de Eerste Kamerleden zich zoo onverholen uiten. Daardoor wordt er ntig eens de aandacht op gevestigd, dat bij de Provinciale Staten, meer dan tot nu toe het geval is, door de vooruit strevende kiezers gezorgd moet worden voor behoorlijk aandeel in deze verte genwoordigingen. De Eerste Kamer, zoo als zij thans is samengesteld, beantwoordt niet aan deu wil van het kiezerscorps, zooals zich dat in 11105 heeft geuit. Maar ook bij omzetting der Provinciale Btaten in Zuid-Holland is niet te verwachten eene samenstelling der Eerste Kamer, geheel in overeenstemming met het over wegend aandeel der meer linksche ele menten der linkerzijde. Zoolang de Provinciale Staten het kies college voor de Eerste Kamer blijven, moet hierop de aandacht gevestigd wor den. Ook in de Eerste Kamer moet de frissche wind der democratie komen waaien, om de mannen van star conser vatisme, die beletten de teekenen der tijden te zien, te verdringen. W. Het Petersbnrgsclie Telegraafagentschap bericht, dat het in sommige bladen mode- gedeelde bericht, dat aan een Amerikuan- sche maatschappij concessie is verleend voor den aanleg van spoorwegen in Siberië en Centraal-Azië en dat als borgtocht voor de aanvaarding dezer concessie een kapitaal van 400 millioen is gestort, onjuist is. Een dergelyk aanbod is feitelijk aan de regeering gedaan, maer met algomeene stemmen van de hand gewezen door de ministers, wier beslissing in deze door den Tsaar is goed gekeurd. Het offlcieele Wolff-buroau meldt nit Alge- cirasTot de laatste dagen was de stem ming onder de leden der conferente vry hoopvol voor den gunstigen ufloop d'r be raadslagingen het schijnt echter, dat het artikel van De Lanessan in den „Siècle" voor de vertegenwoordigers vau Frankrijk een aanleiding is gewoest hunne tactiek te veranderen. De Fransche gedelegeerden stolden nl. onverwacht den eisch, dat de politie-qoaestie bet allereerst zon worden geregeld. Het onmiddellijk govolg daarvan was het afbreken der onderhandelingen over de bankqnaestie, die tot dusver een gunstig verloop hadden gehad. Een vertrouwelijke bespreking over de politieqnaestie leidde reeds spoedig tot do overtuiging dat er volslageu verschil van meening ten deze bestaat tusschen Duitschlaud, dat een inter nationale regeling blijft wonschen, on Frank rijk, dat ook buiten de Algorijnscha grens districten een regeling wenscht, die aan dit land een absoluut overwicht verzekeren zal in de uitoefening van het politietoezicht in geheel Marokko, ook voor hot geval, dat het om den schijn van een feitelijk pro tectoraat te vermijden in eenige districten gelijke bevoegdheden aan Spanje wil toe staan. Let men op de houding, die de Duitsche gedelegeerden tot dusver hebben aangenomen, dan kun men'daaruit opmaken, dat zy geen voorstel zullen goedkonren, dat den weg opent tot Tuniseering van de geheelo kust van Marokko en daarmede de plannen tot inlijving van Marokko bjj Fransch- Afrika wettigen, welke plannen juist tot het protest van Duitscbland geleid en tot het bijeenroepen der conferentie aanleiding ge geven hebben. Havas acht het noodig Europa te waar schuwen dat op de conferentie te Algeciras het kritieke oogenblik nadert, en geeft by voorbaat reeds de schold voor een mogelijke mislukking van de conferentio aan Dnitsch- land. De Fransche gedelegeerden, zoo zegt het offlcieuse nieuwsbureau, hebben door hun tegemoetkoming en hun streven naar het belang van Marokko de instemming van alle gedelegeerden gevonden. Do Duitsche daarentegen, die zwijgen en hun spol niet blootleggen, veroorzaken een drukkend ge voel, eon soort bezorgdheid. Alle mogend heden begrijpen thans, dat do hervormings- urbeid in Marokko vruchteloos blijven zal, indien de orde niet wordt hersteld, en alleen Frankrijk kun daarmede belast worden. Dat in deze offlcieuse raeening niet door alle Franschen gedeeld wordt, blijkt wel nit het Donderdag medegedeelde artikel van den oudminister De Lanessan in den Siècle; deze verzette zich krachtig tegen een mandaat aan Frankryk, om de politie-organisatie in Marokko in te voeren. Maar het blykt, dat dit denkbeeld by de andere Fransche bladen niet veel instemming vindt; integendeel, in de pers wordt in afkeurenden zir. het optreden van den oud- minister besproken. De Petite République zegtdat Lanessan door zyn denkbeelden den arbeid der Fransche gedelegeerden in Alge- ciras zeer bemoeilijkt. En byna alle Fransche bladen, Temps, Débats, Matin, Figaro, Radical, Journal, Petit Parisien dringen er op aan, dat Frankryk het mandaat zal krjjgen voor de reorganisatie der politie; zy allen bespreken do voorstellen van Lanessan op den meest afkeurenden toon, wyl de aanneming daar van voor Frankrijk het meest onaangenaam zou zyn. De Sultan zou toch de officieren, voor de reorganisatie der politie noodig, voor een gedeelte in Duitscbland zoeken; en in dat geval zou Rouvier in de Kamer zeker e«>n groote meerderheid tegen zich vinden. Daarmede moet Duitscbland wel rekening houden. Muur zai het dat doen A Te Versailles kwam de inspecteur der domeinen gisterenmiddag by de Saint-Syra- phorien om de boedelbeschrijving op te maken. De deuren der kerk waren echter va.» binnen gesloten. Geniesoldaten hebben een dear opengekapt en daarop begon de prefect te onderhandelen met den pastoor. De pastoor verzocht dringend geeii politie in de kerk te laten gaan, om ongeregeld heden te voorkomen. De prefect voud dat goed en hg ging met den inspecteur der domeinen de kerk binnen. Nauwelijks waren de heeren in de kerk of daar brak van boven een bombardement van stoelen en stcenen los. De betoogers hadden e^n stel ling ingenomen in do gaanderijen en vandaar uil bestookten zy den prefect en den in specteur. Aanstonds kreeg de prefect een stoel tegen zyn hoofd. Dat hielp dadelijk. De prefect week terug en verliet de kerk, gesteund door zyn makker, den inspecteur der domeinen, die ook zyn deel wel kreeg inmiddels, maar die niet zoo leelyk geraa'ct is als de prefect. Onmiddellijk snelden daarop de politie en de gendarmes de kerk binnen. Zy slaagden er in, de gaanderijen te vermeesteren en de betoogers te ontwa penen, maar do betoogers hebben eerst nog kans gezien in bet gevecht een stak of acht agenten en gendarmes min of meer ernstige wonden toe te brengen. Een der gendarmes moest dadelijk naar het ziekenhuis vervoerd worden. De „Teraps" deelt mede, dat de betoogers werden aangemoedigd in het ge vecht door twee vicarissen, De overwonnen bezetting der kerk is terslond voor den rechter gebracht. Ook een vicaris was er onder do beschufdigden. Deze geestelijke heeft de gendarmes, die de kerk binnenkwamen, toegeroepen; jullui bent lafaards allemaal. De wond van den prefect leveft geen gevaar op. Toen de kerk veroverd was, is zy verwoest in brand gestoken geplunderd Mishet is voel gruwelijker Toen de kerk veroverd was, heeft de inspecteur een be schrijving van den boedel opgemaakt. De Tribune verneemt nu, dat als gevolg van Chamberlain's open brief de partyver gadering over een week zal plaats hebben; de bijeenkomst zal gehouden worden te Lansdowne House. In de conservatieve clnbs wordt druk gesproken over de wijze» van samenstelling der vergadering. Behalve aan de 157 uni onistische parlementsleden zal een nitnoodi- ging worden gezonden aan de unionistische peers en aan de voornaamste der niet-gekozen unionistische candidaten by de laatste ver kiezing. Van meer dan een zyde wordt er op aangedrongen, dat ook de unionistische leden van den Privy Council aan de bijeen komst zullen deelnemen. Het blad herinnert naar aanleiding daarvan aan het beroemde conclave der Unionistische party van 1880 door lord Beaconsfteld bijeen geroepen, waaraan ook de conservatieve leden van Hoogerhuis en Lagerhuis deelnamen. Aan deze vergadering zal nu de beslissing blijven over het toekomstige program van do conservatieve party en over den persoon, die met de partijleiding in het nieuwe tijdperk zal worden belast. Officieus wordt bericht, dat de Bondsre- geering en de kantonnale regeering van Tessino een overeenkomst hebben aangegaan betreffende de concessie voor de water krachten van het Ritorameer en var. den Monte Piottino, tën behoeve van het in voeren dor electrische beweegkracht op den Gottbard-spoorweg. Het kanton Tessino ontvangt 150,000 francs vergoeding en ver der jaarlijks 60,000 francs. De Skoepsjtina is Woeusdag het tooneel van een opschnddinkje geweest. De voor zitter en de meerderheid weigerden de in terpellatie Ribaratz over de betrekkingen tusschen Servië en Engeland aan de orde te te stellen. De oppositie stond toen op en verliet en bloc de zaal. De regeeringige- zinden waren niet talrijk genoeg aanwezig om de zitting te kannen laten doorgaan. De oppositie kan als zy wil dien toestand eenige dagen bestendigen, daar verscheiden ministerieelen nit Belgrado afwezig zyn. Iets wat iedereen betreft en speciaal Uzelf. Een bewoner van Maarssen geeft het on derstaande bericht ten natte van anderen. Wjj beschouwen de bewoners van Maarssen als onze buren en dit getuigschrift, gegeven door een aldaar wonend persooD, zal dus voor ons van belang zijn. De heer C. A. Janssen, wonende Merwede- kanaal te Maarssenr deelt ons medeGe durende acht jaren heb ik aan een nierkwaal geleden. Deze openbaarde zich door een hevige pyn in de rechterzij onder de ribben en by de roggegraat in het sraaile"gedeelte van den rag. Het was een loome, terneer drukkende pyn, die iemand droefgeestig stemde, myn eukels en polsen waren menig maal opgezwollen en de nrine was hooggeel gekleurd en Het een wit bezinksel na. Ik had last van maagzuur en wat ik ook aan wendde, ikkjan niet t t beterschap geraken. Myn _a«f?aacht werd getrokken door de goede berichten omtrent Foster's Rugpijn Nieren Pillen en ik bestelde een doosje. De uitslag overtrof alle verwachting want reeds na twee dagen de pillen te hebben gebruikt, gevoelde ik reeds een groote verlichtiug. Met den dag r.am mijn beterschap toe en reeds na het éérste doosje te hebben geëin digd, gevoelde,, ik haast |[geen pyn meer. Gaarne zal ik dit goede geneesmiddel aan eventueele lijders recommandeeren. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wyze die U goeddunkt. De bovenstaande oprechte eenvondige ge tuigenis bewijst, dat wanneer de nieren aan getast zyn, de rug zwak wordt; de pijn komt voort nit de nieren, die in het on derste gedeelte van den rug geplaatst zyn. Pleisters en zalven kunnen deze pijn niet verhelpen, daar ze de nieren, welke de smart veroorzaken, niet bereiken. Foster's Rugpijn Nieren Pillen bereiken de nieren zélf en zyn een speciaal middel voor de nieren en blaas. Verzeker U dat men U de échte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfdej.die de heer Janssen gehad heeft.^Zy'zyn te Gouda verkrijgbaar by de heeren Wolff A Co. Westhaven 198. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1.75 voor één of f 10.— voor zes doozeu. Verspreide Berichten. Frankrijk- Op verzoek van Venezuela heeft de re geering van de Vereenigde Staten den Amerikaanschen gezant in Parys opgedragen, de belangen van Venezuela voor te staan. Duitsculand. Uit Karlsruhe wordt bericht, dat de grijze groothertog van Baden, wiens langdurige ziekte reden tot groote bezorgdheid gaf, geheel en al is hersteld- De 79-jarige vorst heeft zyn werkzaamheden in haren vollen omvang hervat. Er komt een nieuwe geest in den Elzas. Vroeger mochten er geen Fransche unifor men op het tooneel worden gebracht en nu wordt uit Miihlhausen gemeld, dat opgevoerd is de operette „Mam' zelle Nitouche", waarin verschillende Fransche uniformen voorkwa men. Het pnbliek juichte de spelers luid ruchtig toe. Voorts heeft de minister vobr eenigen tyd het gebruik van enkele Fransche voornamen by de inschrijvingen der geboorten toegestaan. En ondanks dat alles wankelt het Dnitsche rijk nog niet op zyn grondvesten I Engeland. Volgens de Magdeburger Zeitung zon de ministerraad hebben besloten de vreemdelin genwet buiten werking te stellen. Het is te hopen voor het blad, dat bot juist is, maar veel kans is daarop niet. Belqie. Tot aartsbisschop van Gent is benoemd mgr. D. F. F. J. Merrier, hoogleeraar te Leuven. Hg is een Waal van geboorte maar, hy kent en spreekt vloeiend Vlaarosch Oostenrijk-Honoarije. Het plan was heden een groote partyver gadering van de coalitie te honden, maar nu wordt gemeld, dat die vergadering niet door zal gaan, omdat men oneenigheid vreest. Baron Banffy heeft namelijk de verbluffende mededeeiing gedaan, dat de coalitie een beslnit genomen heeft, dat afwijkt van dat, hetwelk Andrassy den koning heeft kenbaar gemaakt. Gemengde Berichten. Men meldt aan de N. R. Ot, De bijzondere strafgevangenis voor mannen te 's Hertogenbosch is bestemd voor de ge meenschappelijke opsluiting van veroordeel den, die eene gevangenisstraf van méér dan 8 maanden tot hoogstens 5 jaar hebben te ondergaan, den 60-jarigen leeftijd hebben bereikt, of, op grond eener geneeskundige verklaring, ongeschikt zyn te achten voor eenzame opslaiting. Behoorde het vele jaren achtereen tot de zeldzaamheden dat in be doeld gesticht meer dan 60 gedetineerden tegelijk aanwezig waren, in de laatste jaren trok bet voortdurend een drukker bezoek en op heden zyn er 79, meerendeels behoo- rende tot de in de tweede plaats genoemde categorie. De bekende oplichter Hendrik Haak, die ook te Arnhem zijne prakt' ken uitoefende en deswege aldaar gedetiueerd was, is eer gisteren naar Roermond overgebracht, om daar bij de instructie eener tegen hem aan- hangige zaak wegens oplichting tègenwoordig te zyn. In de meeste plaatsen van ons land loopt de tegen hem gevoerde instructie ten einde. Hy zal eerstdaags voor verschillende recht banken moeten terecht staan wegens 28 door hem gepleegde oplichtingen. (A. G.) Men meldt uit Leiden Gisterenavond te halfnegen ontstond een felle uitslaande brand in de groole lompen- pakhuizen van de heeren Gebrs. Palm, aan het Galgenwater, alhier. De vlammen sloegen door de groote partijen lompen die er in aanwezig waren hoog uit. De geheele brand weer was 6poedig op het terrein aanwezig en dadelyk in volle actie. Het was echter niet gemakkelijk do groote uitgestrektheid onder de waterstralen te nemen. De pak huizen zyn op het oogenblik (ruim tien nur) zoo goed als uitgebrand. De belendende perceelen wist men voor brandschade te bewaren. Vermoedelijk zal men tegen elf uur den geheelen brand meester zyn. Men zegt dat de pakhuizen met de aan wezige lompen niet verzekerd zyn. De eigenaars moeten juist aan het einde van het vorige jaar met het oog op de hooge premie uit de verzekeringsmaatschappij zyn gegaan. In een adres aan den raad van Tilburg beschuldigde een ingezetene, de heer Ant. P. Baeten, B. on W. dat zy de gemeente voor tenminste f 500 hadden benadeeld door brandpatten beneden de waarde te verkoopen aan een broer van eeii der raadsleden, buiten den raad om. Adress. beweerde, „dat door deze bevoordeeling de gemeente is benadeeld voor minsteus f 500, wellicht veel meer, daar toch in het rapport de waarde van elkon put is f 97.50 (wat te weinig is) en dus de waarde der gezamenlijke putten veilig op f 2200 k f 2500 kan genoemd worden, zoodat voor het uithalen minstens f 1200 overblijft." Toen gister dit schrijven in den raad aan de orde kwam, zei de burgemeester, dat bedoelde verkoop heeft plaats gehad en de verkoopsom is goedgekeurd na overleg met deskundigen en met den heer Krager, direc teur der gemeentewerken, en dat tot den verkoop zoo vlug is besloten nit vrees dat het bod nog weer zou worden teruggetrokken. De heer Arts wees er op, dat B. en W. in elk geval hun bevoegdheid zyn te buiten gegaan door de zaak niet in den raad te brengen, en betoogde dat 't besluiten niet zóó dringend noodzakelijk was dat daarmede het afdoen van de zaak buiten den raad om zou zyn goed te praten De heer van Riel, het in het adres ge noemde raadslid, legde aan den raad ver schillende bescheiden over om aan te toonen dat er van bevoordeeling van zyn broer geen sprake was. En nadat de burgemeester nog verschooning had gevraagd voor 't geval, te goeder troflw, door B. en W. mocht zyn gedwaald, werd het adres zonder stemming voor kennisgeving aan genomen. Men meldt nit Rotterdam De le opvoering der Nationale Opera Tannh&aser, onder directie C. van der Lindqn, waartoe het „Rott Nieuwsblad" het initia tief nam, trekt buitengewoon veel belang stelling. Gisteren was de le besprekingen reeds om 10 uur was de geheele schouw burg uitverkocht. Voor plaatsen van 2.50 bood men zelfs f 10. Opkoopers hebben den geheelen nacht voor den schouwburg gepost om do beste plaatsey te bekomen. Een zonderling geval van inflaenza. Het 11-jarige dochtertje van een restau rateur te Koblenz bad influenza in lichten graadhet was wat duizelig, had koorts en steeds ergen dorst. Toen het weer eens om drinken riep, gaf een kelnerin het een kwart liter wyn, welke het opdronk, daarna in slaap viel en eerst vier dagen later weer wakker werd- Gedurende dezen tyd was het kind aan alle ledematen verlamd alleen aan hart- en polsslag was te bemerken dat het nog leefdezelfs voor aanraking van den oogappel was het gevoelloos. Toen het wak ker was is het ook weer spoedig hersteld. Er is op 'n dorpje in een onzer noorde lijke provinciën 'n jong onderwijzer, die, gevoed als by is met te moderne begrippen, 't schoolhoofd heeft weerstaan. Gepraat daar over op 't dorp - de praat van den dag. Dominé komt op huisbezoek by 'n oud moedertje, dat zich belast met de opvoeding van 'n eenig kleinkind. Zy praat ook over den brntalen jonge onderwijzer, „'k Heb 't dade lyk wel gezegd", oreert zy, „verbeeld u, dominé, hij heeft met onzen Okko gesproken over den verleden en toekomenden tyd f Wat weet z&o'n jong daarvan En tegen zoo'n kind 1" (Historisch.) Enkele dagen geleden werd te Amsterdam uit het Israëlietisch ziekenhuis een krankzin nige ontslagen. Hy heette hersteld en werd in een vigelante naar do ouderlyke woning gebracht. Maar daar bleek dat de ongelukkige vol strekt niet genezen was, want kort na zyn thuiskomst sloeg by alles stuk wat binnen zyn bereik kwam, en dreigde ieder met een mes. Hij vloog de straat op en mishandelde een politie agent, wien het ten slotte gelukte den krankzinnige met de hnlp van eenige bnrgers naar een der politie bureau's te brengen. Den directeur van den Gemeentelijk en Go neeskundigen dienst werd r.u gevraagd hoe men met den ongelukkige aan moest doch het antwoord van dien hoofdambtenaar luidde dat er nergens plaats voor hem was. En zoo moest men deze krankzinnige een paar dagen in een politie-bureau opgesloten houden, voor er plaats kwam in het Wilhelmina-gasthuis waar hy zfch thans bevindt. Zulke toestanden bestaan nog te Amster dam in het begin der 20e eenw, schrijft het „Hbld." GOUDA, 10 Februari 1906. In het kiesdistrict voor de Tweede Kamer Gouda hebben de in dat district gevestigd zijnde liberale propa||nda-vercenigiugen zich vereenigd tot een centrale. G a s-c o n t r 1 e. 9 Februari 5 uur namiddag. Druk 40 m.M. Lichtkracht 14.69 Kaarsen Men verzoekt ons het volgende nog eens te plaatsen De Burgemeester van Sittard waarschuwt belanghebbenden tegen eene, in verschillende lokale bladen geplaatste advertentie eener 2 pCt. premieleening in de „Limbnrgsche Witte Krnisleening", waarvoor aandeelen te bekomen zyn by G. Vreijdenberg te Sittard, aangezien voormelde Vreydenberg is een ont slagen brievengaarder, tot 3 jaar gevange nisstraf veroordeeld geweest, wegens ver duistering en valschheid in geschriften, en thans nog in staat van faillissement ver keert, terwijl ook eene Limburgsche Witte Krnisleening voor zooverre hem bekend, niet bestaat. In de vergadering van de Provinciale Synode van Znid-Holland werd medegedeeld, dat de kerken in de provincie Zaidholland voortaan in twee particuliere synodes zullen worden bijeengevoegd. Geadviseerd werd aan de classis Gouda om aan ds. G. A. de Jong te Schoonhoven eervol emeritaat te verleenen. Nieuwerkerk a/d IJssel. Dinsdag-avond trad in het café „de Zwaan" van den heer G- van Reeuwyk op de heer H. A. Westbroek van Stolwijk, een reeds bekende in onze gemeente. Hoewel het weer zeer gnnstig was te noemen, had de zaal toch wel beter bezet kannen zijn. Zy die tegenwoordig waren, hebben een alleszins gezelligen avond gehad. Vóór de panze droeg de heer Westbroek voor„Gert Jan Roelinck", van Maaldrink en na de panze een viertal kleinere stukjes, getiteld „Kamertje te Huur", „het Zontvat", „het diner van Manns", en „Muzikale con trasten." De heer L. Tol, die de leiding der vergadering vrijwillig op zich genomen had, was zeer zeker de tolk van allen, toen hy op hartelijke wijze den heer Westbroek dank zeide voor al het schoons, wat deze dezen avond had voorgedragen, en hem een „tot wierziens" toeriep. Ook den heer Van Reen- wyk komt zeer zeker een woord van dank toedoor diens bemoeiingen toch heeft men dezen gezelligen avond verkregen. B n r g e rlijke Stand. GEBOREN6 Febr. Isaflc, onders J. Leeflang en M. A. Rollfs of Roelofs. 7. Michael Adrianns, onders C. W. A. Zwarts en L. A. Bezem. 8. Lieuwe, ouders D. Vonk en A. de Vries. Johanna Rndolphina, ouders C. Verdouw en A. C. Herngreen. 9. Albertus Marie, ouders D. Castelein en J. Melchert. OVERLEDEN7 Febr. A. M. Herz, hnisvr. var. J. P. W. Gerhards, 61 j. L. Bakker, 4 j. 8. C J. M. van Dam. 17 m. C. J. Patman, 18 j. ONDERTROUWD 9 Febr. S. de Weger en W. G. van Dongen. N. Boer te Aar- landerveen en M. de Jong. Moordrecht. GEBOREN Maria Stiona, onders G. Dirk zwager en M. J. Kooiman. Arie, onders A. Molenaar en A. de Groot. Maarten, ouders A. van Kranenburg en G. van Vliet. OVERLEDENW Steinvoort, 5 m. T- van de Velde, wed J. P. Bos, 81 j. ONDERTROUWDB. Hoogerwaard te Gonda en B. van der Starre. - J. Verburg en M. R van Hertum - - H. Wischmeyer te Rotterdam en J. Terraorshuizen. worden van af heden tot veel VERMIN DERDE PRIJZEN Myn hartelyken dank aan allen, die hunne belangstelling hebben betoond bij mijne benoeming tot lid van den Gemeenteraad. J. H- VAN DER TORREN. DERDE PLAATSING. Bij vonnis] van de Arrondissements-Recht- bank te 's-Gravenhage van den 21 November 1905 is het huwelijk tusschen den heer HENRICUS WILHELMUS JOHAN ROYEN en Vrouwe MARIA CAROLINA BERTHA PELTZER, beiden wonende te 's-Gravenhage, ontbonden eer klaar d door echt' scheiding. Hetgeen certificeert Mr. J. VAN PRAAG. Advocaat en Procureur. 's-Gravenhage, den 10 B'ebruari 1906. De Notaris J. J. A. MONTIJN te Gouda is voornemens om, op MAANDAG 19 FE BRUARI 1906, v.m. 11 nur, in „Het Schaakbord", aan den Kleiweg aldaar, pn bliek te veilen en te verkoopen met ERF, SCHUUR en PLAATSJE met afzonderlijke opgang hebbende. voorzien van Gas- en Waterleiding en velerlei gemakken aan den Langen Tien- deweg„:te Gouda, D nos. 70a, 706 en 70c bevattende het pand no. 70a boneden WINKEL, KAMER, KEUKEN, SCHUUR en PLAATSJE en boven: KAMER en ZOL DER no. 70b, 3 KAMERS, KEUKEN en ZOLDER en no. 70c, WINKEL, 2 KA MERS en KEUKEN. Betaling der kooppenningen|T9 MAART a.s. de BOVENWONING [te aanvaarden 1 APRIL a.s.overigens 19 MAART a.s. Nadere inlichtingen ten kantore van No taris MONTIJN voornoemd, aan den Kleiweg, E no. 21 te Gouda. Breeder bij biljetten. Kost slechts 15 ct.per Literflesch, IS VERFRISSCHEND,TERWUL VERMENGD MET WIJN OF LIMONADE,DIT EEN FIJNE DRANK GEEFT- LEIDING WATER VEROORZAAKT SOMS Verkrijgbaar bij M. M. BELONJE Jr., Gonda. Departement Gouda". VAR OP Donderdag' 15 Febr. 1900, des avonds ten S nre, drama van Edm. Rostand, vertaling van den spreker. Vrijen teegang hebben de Leden en hunne Uui8genooten (uitgezonderd dienstboden). Entrée voor niet-Leden f 1.—. Voor leerlingen Gymnasium en H. B. S., wier ouders oi verzorgers geen leden zijn, f 0.50. Bovendien zijn voor de Tribune een zéér beperkt aantal kaarten k 10 Cts. verkrijg baar voor on- en minvermogenden ten huize van den Heer T. CREBAS, Wydstraat, alhier, en wel uitsluitend op Woensdag 14 Febr. 1906, van 's middags 12 tot 's namiddags 4 ure. N.B. a. De contributie voor het lidmaat schap bedraagt per jaar f 4.50. b. Overigens kunnen zich de toegang tot de Leesvergadering verzekeren tegen betaling van f 2.50 per jaar Ongehuwde personen, onderwijzers en onderwijzeressen, werkzaam bij het Lager Onderwijs, mits geen hoofden van scholen. Gelegenheid tot aanmelden voor of b bij ondergeteekende of den Penningmeester den beer CREBAS. De Secretaris, C. J. M. KROON. Het bestuur van het Dept. voornoemd noodigt de dames beleefd uit in de zaal de hoeden wel te willen afzetten, opdat achter- ztttenden ook in de gelegenheid zyn den spreker te kunnen zien. VAN DE Slecht licht, te veel of te weinig gas is nu geheel van de baan en kost slechts 0.6") geplaatst. Tevens vestig ik Uw aandacht op de onovertrefbaar in lichtkracht en duurzaam heid. Aanbevelend, DUBBELE BUDBT B IS. Telfn. 117. r.N BHfUMXTIEK GE"nKOUOHEDtN Verkrijgbaar in flesschen 50 ctB., 7.V ct en f l.ttS by H.H. Apothekers en Drogisten Let op het merk ANKER! F. AD. RICHTER Co., Rotterdam. Te Gouda: bjj C. LUGER, Apotheker Markt en bij VVOLFF A Co. Westhaven 189 VAN dLOMMLSTEIN S INKT is proefondervindelijk de BESTF j en volkomen ON SCHADELIJK apeldoorn-holland. De Notaris Mr. I. MOLENAAR te Wod- dinxveenzal te Goudain het Koffiehuis „Hakuosie". aan de Markt, bg veiling en afslag, in een zitting, ten verzoeke van den Eigenaar 's morgens ten elf uro, pnbliek verkoopen, de navolgende, allen binnen Gouda liggende als geteekend O 587, aan .de Vest", kade. sectie D, no. 264, groot 75 c.A., verhaard by de week en per week voor f 1.50. geteekend P 668, aan „de Heerenkade", kad. sectie E, no. 1709, groot 75 c.A., ver huurd als voren, voor f 1.60. geteekend P 564, aan de „Korte Akkeren", kad. sectie E, no. 1168, groot 89 c.A., ver huurd als voren voor f 1.25. geteekend R, no. 103, aan de .Boelekade", kad. sectie H, nx 2413 groot 45 c.A., ver. hunrd als voren, voor f 1.25. geteekend R, no 101, aan de „Boelekade", kad. sectie A, no. 2415, groot 47 c.A., ver hoord als voren, voor f 1.25. Aanvaarding direct. Betaaldag 16 Maart 1906. Op de gebraikelyke aren te bezichtigen. Nadere informatiën geeft de Notaris Mr. MOLENAAR voornoemd, by wien Notitiën verkrijgbaar zullen zyn. ben van de "beroemde draagbare lamp met wit gloeilicht, LUSOL SOL FAY, die een lichtsterkte geeft van 100 tot 800 Kaarsen voor 1 8 centimes per uur. Zuinig, eenvoudig, veilig, zindelyk. 8000 lampen werden in België en Portngai in een jaar verkocht. Degelyke en werkzame AGENTEN gevraagd in elke stad. Adres S*' A® Beige d'Eclairage, 26, rue de la Montagne, Brussel. adres voor degelyk en solied schoenwerk is beslist KLEIWEG E 30. tegenover de Kleiwegsteeg Merken The Cert en The Scrum, STERKE 8CHOOLLAARZEN, OVERSCHOENEN ENZ. Aanbevelend, Alle repdratiën en aangemeten werk. Lange Tiendeweg. GOUDA. VRAAGT PRIJSCOURANT van onze zijn thaiiPMiv''iel>wgevonden toepassingen onze In olïecert uetchlltlerth' Pot-' treilen felnture-Uogaerh. Zy geven kracht en diepte, die namakers niet kunnen bereiken. Men overtnige zich, geen imitaties voor de echte te ontvangen. Geïll. Prijscourant met een aantal onge vraagde getuigschriften gratis op aanvraag Boxtel. B. ROG Al HTS ,C Co Agent voor GOUDA Firma A. QUANT, Kunsthandel, Kleiweg, bij wien modellen te bezichtigen zijn.

Goudsche Courant | 1906 | | pagina 2