acmalogeen "Poedervorm P. HOPPE, Ifa- PUNCH. OPGERUIMD. WIJNHANDEL. Onnavolgbaar Firma C. LOÏÏREÏÏS, aematogeen 111 Poeder vorm BINNENLAND, MANTELS, ADVEBTENT1KN Stadsnieuws. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD BEUES VAK EOTTEEDAM Costumes en Hlousen Bordeaux. Vlu de Stamos. Eenige fabrikantenli- IV. v. SCIIAIK Co., Den Haag. Egelantiersgracht, AMSTERDAM. BURGUNDY-. vooruitstrevende ministers van plan waren de onmiddellijke terugzending van alle Chi- neesche mijnwerkers nit Afrika te verlangen, maar dat Sir Henry een compromis taasehen de beide uitersten heeft uitgelokt, waarvan zijn mededeeling Maandag in het Lagerhuis het resultaat was. Hiermede is deze qnaestie geregeldvan de aftreding van Lord Elgin ais minister van koloniën is geen sprake. De leden van den veelgenoemden Landdag van Ratzeburg zijn, na een staking van 36 jaar gisteren te Schönberg bijeengekomen. De afgevaardigden van de bnrgerij en den boerenstand dienden dadelijk, tegen den zin van den vertegenwoordiger van den groot hertog van Mecklenbarg-Streiiitz. een voorstel tot grondwetsherziening in. Zy verlangen het recht om besluiten te nemen de Landdag is nn slechts raad gevend en om over de begrooting te beslissen. Daar men niet tot eenstemmigheid kon komen, werd de beraadslaging eerst tot 's middags, maar toen de boeren en bur gers daarna met dwarsdrijverij begonnen, tot heden verdaagd. De tegenwoordige onvryziunige grondwet is de reden geweest, waarom het meerendeel van de leden vroeger nooit heeft willen opkomen. Verspreide Berichten. Fraskrijk- De president der republiek heeft aan 371 veroordeelden gratie geschonken. De kerk Notre Dame de Yictoire te Parjjs was Dinsdagavond tot het laatste hoekje bezet door menschen, die er den nacht wilden doorbrengen om den-volgen den morgen vroegtijdig by de inventarisa tie by de hand te zyn. Toen Woensdagmorgen de regeeringscommissaris verscheen, vond hy ook het voorplein dicht bezet door een menigte, die hem uitjouwde. De kerkdeuren bleven gesloten. Daarom besloot de com missaris gister zyn poging te herhalen. DüIT8CHLAND. De Duitsche Handelsdag, te Berlyn ver gaderd, heeft zich na langdurige besprekin gen verklaard tegen de door de regeerir.g voorgestelde tabaks- en sigarettenbelasting en voor een wijziging iu de belasting op de naamlooze vennootschappen. Ehöbland. In een brief aan den correspondent van het „Novoje Wreraja" heeft de eerste mi nister zich ijverig voorstander genoemd van een betere verstandhouding tusschen Rus land en Engeland en gezegd, dat Frankryk, Duitschland en Engeland niet zoo geheel en al klaar zyn om zich het enorme risico van een oorlog op den hals te halen. Spanje. Een telegram, gisteravond te Parijs uit Berlyn aangekomen zegt, dat de geruchten, als zou een tusscbenkomst iu het bestaande I geschil van Duitschland met Frankryk te wachten zyn. bevestigd worden. De Ver- eenigde Staten en Italië zouden bereid daar toe zyn. Italië. Naar het heet hebben in de laatste dagen samynsprekingen plaats gehad tusschen den Duitscheu gezant in Rome en kardinaal Merry del Val, Ztf loopen over een aanstaand bezoek van den Duitschen kroonprins en zyn gemalin by den paoB. STATEN-GENERAAL. t te k n tc JU s Ift K ft. Zitting van Donderdag 22 Februari. Spoorwegpersoneel. De bespreking over den toestand van het spoorwegpersoneel wordt voortgezet. De heer Bos repliceerende, betoogde dat in het personeel van de spoorwegbedrijven niet moet gebracht worden een ambtenaars geest, maar een g£est van eigen initiatief ec persoonlijke verantwoordelijkheid. Spreker blyft van oordeel dat men in 1903 deal verkeerdèn weg is ingeslagen, zoodat men kan spreken van „verkeerde leiding". Die verkeerde leiding is door spr. gestem peld tot „een booze daad", die men niet gemakkelijk meer ongedaan kan maken, omdat het moeilyk is een daad, by een ge legenheidswet strafbaar gesteld, plotseling straffeloos te maken. Ten slotte verklaarde spr. zich teleurge steld over het ontwijkend antwoord des mi nisters op de vraag naar «en enquête naar den toestand van het tramwegpersoneel. De heer Borgesius kwam met kracht op tegen de bewering van den heer Talma, dat spreker niet gesproken zou hebben in het belang van de zaak, maar alleen om de vorige Regeering in verdenking te brengen. Spreker zal die bewering nietkwaliftceeren. Moest by dit doen, hy zou spreken van „verdachtmaking", en dat zou de voorzitter niet toelaten. Maar laat de voorzitter dit niet toe, dan moet hy ook waken dat er geen woorden worden geuit die tot dergelijke kwalificaties moeten leiden. De voorzitter merkte op, dat hy niet kan toelaten het woord „verdachtmaking". De leden zyn vry, hun gedachten in den vorm te gieten, dien zy zelf wenschen. De heer Borgesius komt ook op tegen hetgeen de beer Lobman zei, die sprak van spreker's „unfair optreden". Tot al die ver wijten' heeft spreker geen aanleiding gege ven. Want hy ontkent beslist, dat hy de goede trouw van de vorige Regeering in twyfel heeft getrokken. Hy heeft die Regee ring gekritiseerd, maar de heeren Janssen en Talma hebben in veel grooter mate kritiek geoefend. Dat de minister zyn houding niet afba kende ten opzichte van de directiën is min der, wanneer hy door „daden" toont de toezeggingen van 1903 gestand te willen doen. De heer Smeenge hoopte, dat de minister voor verschillende groepen van personeel een geleidelijke loonsverhooging zou weten te verkrijgenwaarna de heer Lohman, repliceerende, opnieuw betoogde dat het publiek belang wat het spoorwegverkeer is - boven de particuliere belangen moet gaan. De heer Troelstra heeft die theorie als jaist erkend, maar haar ongewenscht geacht voor deze kapitalistische maatschappij De heer Talma bood zyn oprechte ver ontschuldigingen aan, wanneer hy den heer Borgesius door den vorm zijner rede had gekwetst, maar handhaafde de juistheid van don inhoud daarvan. Regeling van werkzaamheden. Besloten wordt, daags na het afdeelings- onderzoek aan de orde te stellen vopr open bare behandeling de aanvulling van de Landweerwet, het Arbeidscontract eu het Indisch Regeeringsreglement. Het afdeolingsouderzoek zal eerst Dins dagochtend a.s. aanvangen. De minister van Waterstaat staat bet tegen, veel te beloven en weinig te doen. Hy heeft beloofd wat hy meent te kunnen volbrengenhet kan altyd nog meevallen. Mocht wijziging van de Zonddgsrustrege- ling tot stand zyn te breugen, dan behoeft daarop geen twee jaren te worden gewacht. Vergeten mag intusschen niet worden, dat de Zondagsrust thans een door het personeel verkregen recht is, en dus niet als vroeger een gunst. Hoe 't zy, een onderzoek naar een betere regeling is in gang. De minister zal, rekening houdende met de economische zyde van het vraagstuk, meewerken tot spoedige wegneming van de erkende grieven en vervulling van billijke wenschen. Het spoorwegdebat is gesloten. Daarna aangenomen het wetsontwerp in verband met instelling van het nieuwe de partement. Interpellatie-Kolkman. De heer Kolkman herinnert aan de ver bazing, by alle politieke partyen over het aan den minister Kraus verleend verlof, dat door niemand in werkelijkheid is verdedigd. Spr. horinnerde aan de debatten in de Eerste Kamer, die terecht geen politiek votum uit bracht, maar oordeelde dat de waardigheid dezer Kamer meebracht, dat de zaak ook hier ter sprake werd gebracht. Spr. zal niet scherp zyn, omdat hy sympathie heeft voor den persoon van den minister van Waterstaat. Spr. acht het hoogst afkeurens waardig en bedenkelijk, dat een Nederlandsch minister in vreemden Staatsdienst gaat. De juiste opvatting van het ministerschap moet den minister daarvan weerhouden. Het ge tuigt van luchthartigheid, het ministerschap voor vyf maanden over te dragen. Spr. betoogt voorts, dat het land door het verlof geschaad kan worden, en acht het wel zeer opmerkelijk, dat het verlof wordt verleend op een oogenblik waarop in 's lands belang een splitsing van arbeid werd tot stand gebracht. Eischte 's lands belang het optreden van dezen minister De Regeering levere daar van het bewys. Spreker vraagt: le. of het contract by de aanvaarding van het minis terschap bestondwat de strekking is van dat contract, en of de minister er aan was gebonden2e. of de minister reeds bij de begrooting van het verlof wist, en zoo ja, waarom het toen niet aan de Kamer is meegedeeld P en 3e. of de Regeering het verlof niet acht in strjjd met 's lands belang eenerzyds en met de ministerieele verant woordelijkheid anderzijds. De minister van Financien, antwoordende ook namens den heer Krans, betoogt, dat het antwoord op de eerste vraag te vinden is in den bekenden brief van den minister van Waterstaat aan de Staten-Generaal. Daaruit blijkt dat het contract bestond. Na deze reis heeft de heer Krans aan zyn op dracht voldaan en is zijn taak beëindigd. (Ook dit was door den interpellant gevraagd.) Wat de tweede vraag aangaat, de mi nister wist bij de begrooting dat hy verlof noodig kon hebben, maar eerst na de ver dediging van dc begrooting in deze Kamer wist de minister met zekerheid, dat de Chi- leensche regeering stond op zyn overkomst, Onzekere meedeelingen mocht de Regeering niet geven. Wat betreft de derde vraag, de Regeering zou geen vrijheid gevonden hebben H. M. voor te stellen het verlof te verleenen, als zy 't in het nadeel had geacht va» 's lands belang. De Regeering ontkent niet, dat het verlof praktische bezwaren heeft, maar er is en wordt al het mogelijke gedaan, om die bezwaren te verminderen. De Regeering vond het verlof niet zoo bezwaarlijk, waar zy de hand had gelegd op een zeer bekwaam man met een repu tatie op Waterstaatsgebied, en die boven dien geacht kon worden onpartijdig en on afhankelijk te staan tegenover het vraagstuk van de gewenschte zuinigheid op Water staatsgebied. De minister beeft reeds overleg gepleegd met den minister Veegens, opdat gedane toezeggingen in zijn geest zullen worden uitgevoerd. De ministrieele verantwoorde lijkheid is door de overblijvende acht minis ters voldoende gedekt. Interpellant, niet voldaan door de beant woording der Regeering, stelt mitsdien de volgende motie voor „De Kamer, van oordeel dat het verlof van afwezigheid, aan den minister van Wa terstaat verleend, door geen enkel landsbe lang wordt gerechtvaardigd, gaat over tot de orde van den dag." De minister van Financiën zegt, dat de Regeering heeft gemeend dat 's lands belang meer gediend ft door de medewerking var. iemand als den heer Krans in de Regeering, dan indien men op grond van dit verlof de heer Kraus geen minister had gomaakt. Spr. zal de aanneming der motie beschou wen als een votum, dat de Regeering niet kan aanvaarden. De heer Tydeman heeft ook bezwaren, maar zal toch niet voor de motie stemmen waar de Regeering er een kwestie van ver- tronwen stelt. De heer Tak acht de bezwaren tegen het verlof overdreven, en zal niet voor de motie stemmen. De heer Lohman is het niet in alle op zichten eens met den heer Kolkman en ontraadt het stemmen voor de motie, waar niemand zich in de Kamer als yerdediger van het verlof heeft opgeworpen. De heer Heemskerk is het eens met het standpunt van mr. Lohman. Alleen zou hy gaarne den heer Boigesins willen hooren verdedigen wat by de vorming van het Ka binet geschied is. De heer Kolkman, van oordeel, dat de j Kamer voldoende haar afkeuring heeft te kennen gegeven, trekt zyn motie in. De minister de Meester verklaart, daarin niet te kunnen berusten en liever ontslag te nemen, dan zonder uitspraak der Kamer te moeten blijven. De heer Lieftinck stelt daarop voor de motie„de Kamer van oordeel, dat door het verlof van minister Krans het vertrou wen in het ministerie niet geschokt behoeft te zyn, gaat over tot de orde van den dag". Deze motie wordt ten slotte, met kleine redactie-wyziging, aangenomen met 47 tegen 37 stemmen. De Kamer is daarop tot nader verdaagd. Gemengde Berichten. De landbouwers te Wildervank hebben besloten, den kanstmesthandelaar H. aldaar te boycotten en hebben niet alleen dat be sluit genomen in eigen kring, door hem als lid hunner vereeniging te schappen, doch ook hebben zy een contract geteekend om een café te verlaten, wanneer H. daar aanwezig is. Zo mogen niet langer dan een half nar in zyn tegenwoordigheid vertoeven, terwijl de kasteleins H. ook niet langer dan ge noemden tyd in hnn bnis mogen dalden op boete van een zeker bedrag en opzegging der klandisie. De in den ban gedane mag ook niet meer dan een dnbbeltje hebben verteerd. Dit streuge vonnis moet een gevolg zyn van de vijandige gezindheid, die H. den land bouwers moet hebben getoond. (Tel.) Uit Den Haag meldt men De stemming, welke door de leden van het concert Diligentia is gehouden over de vraag, welk orkest het volgend seizoen de concerten zal geven, het Concertgebouw-orkest te Am sterdam, of het Residentieorkest alhier, is met 83 stemmen meerderheid in het voordeel van het Residentieorkest beslist. Men schrijft nit Venlo aan de „Tel." Sedert een paar dagen heeft de politie alhier vol op werk gehad om huiszoekingen te doen, voorwerpen en goederen, afkomstig van diefstal, in beslag te nemen, vermoe delijke schuldigen iu arrest te stellen, en ten slotte onder een grooten toeloop van belang stellenden een achttal personen naar Roer mond te trasporteeren. De oorzaak hiervan is, dat er in den laatsten tad herhaaldelijk beddegoed, eqnipementen, enz. ontvreemd werden nit de kazerne van het 2e regiment huzaren. Zoo ook werd dezer dagen door een onderofficier die van detacheering terug kwam, geconstateerd, dat zyn nachtleger verdwenen was. Toen dit den marechaussees ter kennis werd gebracht, stelden dezen een onderzoek in en hadden het succes, al spoe dig eenige lakens en dekens, nit de kazerne afkomstig, in een huis op de Jodenstraat in beslag te kunnen nemen. Het eene succes volgde op bet andere, zelfs zoo, dat een zadel van een officier In beslag werd ge nomen. Een zestal z. g. dames uit de def tige buurten dezer stad en twee jonge lingen werden naar aanleiding hiervan giste ren gevankelijk naar Roermond overgebracht. Een viertal huzaren, die vermoedelijk van deze aangelegenheden meer weten, zitten in arrest, in afwachting van nadere beschikking. Het onderzoek, dat te Roermond spoedig een aanvang neemt, zal Waarschijnlijk nog wel meer aan 't licht brengen. Men schryft nit den Bosch Nu de „Oett ldonksche Club" zich dit jaar voor een goed deel van carnavalsvermake lijkheden onthont komen andere gezelschappen voor den dag om in de „behoefte" daaraan te voorzien want een Bosch' carnaval moet toch 'n „fist" zyn. De volgende „Bekend- maoking aan alle kèls en dnrskns ut de gemint" is dan ook dezer dagen verspreidt: „Umdè 'ter veurig jaor bè 'tfist vaan Vas- telaovond zoo skon naar toe is gegaon, en uradè ge oe eigen zeivers allemaol zoo goed het gehaanwen, hebben do gezaomentlyke Boois, Blaozers en Komiekelingen, genaomd „Oe gekker oe liever" weer de astranterig- hèd oe allemaol toe blèren, dèt ze weer 'nen skonne daanspertè zullen haanwen op Zondag den 25 vaan de Sprokkelmaond, by gelegenhèd van het vastelaovendfist, op den skon versierden daanszulder bè den hospes Beukers in 't Perrelement op de Pensmèrt. Het fist begint krèk om 8 uur 's aavens en 't duurt net zoolaang as Driok Pakaon 't wil hebben. De darskus betaofen net zoo goed 'n k waart je venr 'n kórtje as de kèls. Stroisel hoeft de nie mee te brengen nie, waant den hospes heet den zolder goed ingesmeerd mit spèkzwaord. Kerdjee wèt zal 't 'n fist zènl" De H. IJ. S. M. heeft volgens de „N. Ct." bepaald, dat ongehuwd personeel voor bezoek aan ouders of voogden, wonende aan de lynen der Staats- en der Centraalspoor- wegen, 52 vrybiljetten per jaar kan worden toegestaan boven het reeds toegestane aantal. Aan het ongehuwde personeel der Staats- en Centraalspoorwegen, wier ouders en voog den aan de lijnen der H. IJ. S. M. wonen, wordt voor hetzelfde doel een gelijk aantal vrybiljetten per jvar over de lynen der H. IJ. S. M. toegestaan. Amsterdam, 20 Februari 1906. Als nienw ingekomen wijzigingen van Vraag en Aanbod in het Weekblad van de Commis8iebank, vermelden wy U de vol gende fondsen GEVRAAGD. Aand. Nederl. Bankinst. v. Waarden belast m. Vrnchtgebr. en Per Uitk. 110 pCt. Nederlandsch Indische Cre- diet en Bankvereeniging Offerte Znider Hypotheekb. 120 pGt. Pref. aand. Asahan Tabak Mij. Silan 30 Aand. Remoenia Cultnar My. 101 Landbouw Mij. Rongga 95 Mij. tot expl. der Limburg- sche Steenkolenmijnen 130 Oblig. Crediet en Handelsvereni ging Banda 99 Aand. Probolingo Stoomtram Mij. Offerte Amsterdamsche Galerij My. 55 pCt. My. tot ekpl. v. Gronden en Geboawen a. d. Wilhel- minakade 100 Baarnsche Kondwatergenees- inrichting 185 Opr. aand. AlgemeeneConsignatieb. f 42.50 Amsterdamsche Likwi- datieka8 160. Holland La Plata Hy potheekbank 50. Javasche Cultnar Mjj. 85. Winstaand. Ned. My. tot het ver vaardigen van Mijnbouw- kundige Werken 80. AANGEBODEN. Aand. Ned. Tiend Mij. 110 pCt. Amstel Hypotheekbank 'Bod Oblig. Amtterdamsche Hypotheek- waarborg My 98lfé Aand. Bataafsche Hypotheekbank (10 pCt- gestort) 142 Noord Nederl. Hypb. 115 Caltuar My. Kayoe Enak 15 Pref.aand. Rembang Petroleum My. 30 Oblig. Crediet en Handelivereeui- gin* Banda 99 Aand. Dutch Rags and Metal Exp. Company Bod Inkomsten Oblig. Rademaker's Cacao en Chocoladefabr. 104 Aand- Mij. Stoomschip Johanna Bod Bouwterrein My. Kantves- henvel 60 Brand My. te Amsterdam 110 Nieuwe aand. Verzekeringsbank Kosmos 240 Onde aand. Verzekeringsb. Kosmos Bod Aand Patria Verzekering My. Bod N. V. tot expl. van het Nederlandsch Panopticum 30 Panorama Jerusalem Bod Opr. aand. Holland La Plata Hypb. f 60. Javasche Cnltnnr My. 90.— GOUDA, 23 Februari 1905. Gisteren zijn te 'sGravenbage o. a. ge slaagd voor bet eiamen nattige handwerken de dames N. A. Both en J. L, M. van Meats, beiden alhier. Bevorderd tot doctor in de godgeleerd heid aan de universiteit te Leiden de beer H. P. Schim van der Loeft G.Lzgeboren te Utrecht, met academisch proefschrift ge titeld „Onderzoek naar de Herkomst en de Strekking der Zeven Brieven van Ignatius in de Korte Recensie." Bij Kon. beslnit van 22 dezer is benoemd met ingang van 22 Maart, tot burgemeester der gemeente Zoetermeer, C. L. .1. Bos, secretaris dier gemeente. Wegens vertrek van den heer J. J. Rupke te Moordrecht, zal daar een verkiezing voor een lid van den gemeenteraad moeten plaats hebber.. De R. K. Kiesvereeniging te Moor drecht, gaf Woensdagavond een tooneeluit- voering in café „Posthuis." Opgevoerd wer den o.a. „Joost Uilenspiegel» en „Barbier- Brugwachter." Dinsdagavond was door het Departement „Schoonhoven" der Maatschappij „Tot nut van Algemeen" een concertavond georgani seerd in de zaal van het Heerenlogement aldaar, met medewerking van Mej. A. Mill- lemeister Mezzo sopraan, uit den Haag en de heeren Emil Lüning Jr, Bariton, Rot- terdam, Benj. Stad, Viool, Rotterdam, Anton Blazer, Piano, Rotterdam. De zaal was vrjj goed bezet en dat de aanwezigen van zang en muziek genoten bewees de bijval, welke den solisten meer malen ten deel viel. VRIJDAG 23 FEBRUARI 1906. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig zyn de hh Nederhorst, IJssel de Schepper, Prince, van de Velde, van Eyk, de Jong, Vergeer, van Galen, Bokhoven, van der Ree, van Iterson, Dessing, Mnylwyk, Vingerling en Dercksen. Afwezig de hh. Herman en Donker. De VoorzitterDe heer J. H. van der Torren, het nienw benoemde lid van den raad, heeft zijne geloofsbrieven ingezonden, ik stel deze in handen eener Commissie en benoem daarin de hh. van Galen, van de Velde en van der Ree en zal tijdens het onderzoek Je vergadering schorsen. Na heropening deelt de Commissie mede, dat zy de geloofsbrieven in orde heeft bevon- dbn en voorstelt de heer J. H. van der Torren als raadslid toe te laten, als de ter mijn by de wet bepaald zal zyn verstreken. Aldns besloten. De Voorzitter zegt daarop M. H. Wij verkeeren ongetwijfeld allen nog onder den indruk van het droevige over lijden van den Wethouder Noothoven van Goor. Zyn sterven maakt by my weder levendig de herinnering aan den 20 Juli 1901, toen de meesten uwer hier bijeen waren om in eene buitengewone Raadsvergadering hem, by zyn zilveren feest als Raadslid, een hul deblijk aan te bieden. Toen viel my bet voor my zoo aangename voorrecht te benrt namens bet Gemeentebestuur de hoogst be langrijke diensten te herdenken die van Goor, niet alleen als Raadslid en Wethouder, maar op allerlei gebied aan Gon^u heeft bewezen, en sprak ik de hoop nit dat het hem gege ven zon zyn nog lang ten beste onzer ge meente werkzaam te wezen. Dat heeft met zoo mogen zyn. Nog geen vijf jaren daarna heb ik thans de weemoedige taak om als Voorzitter van den Raad hulde te brengen aan zyne nagedachtenis, onze droefheid nit te spreken dat van Goor niet meer met ons zal arbeiden, dat wy bij de behartiging van de zaken dér gemeente zyne beproefde voorlichting znllen missen. Zyne werkzaamheid en zyne toewijding waren zoo groot dat hij niet alleen in deze vergadering en in het College van Burgemeester en Wet houders, maar in zoovele bestaren en com- missiën een ledige plaats achterlaat, die niet of zeer m .eilyk zal worden \ervuld. Eerst langzamerhand zal beseft worden hoe groot het verlies is dat wy lijden. M. H. In de harten van ons allen en van de tal rijken, die hy aan zich heeft verplicht, zal Jacob Meinard Noothoven van Goor steeds blijven voortleven in liefdevol en vrieudelijk aandenken. Moge dat voor de zwaar beproefde we duwe en kinderen tot troost en bekisting zijn/V Algemeene teekenen van instemming^ De VoorzitterDe heer Hermqiflieift bericht dat hij verhinderd is'deze vergade ring bij te wonen. De notalen der vorige vergadering worden gelezen en onverauderd goedgekeurd. Db Voorzitter deelde mede, dat door Ge.l. Staten waren goedgekeurd de raadsbeslui ten tot het verleenen eener subsidie aan de Vereeniging „Jeruel" tot afstand van grond onder Alphentot het om niet aanvaarden van een strook grond aan de Boelekade en het voorstel tot wyziging der gemeente- begrooting dat voorts aan F. Keiler een pensioen was verleend van f 120.— 's jaars. Al deze mededeelingen worden aangeno men voor kennisgeving. Ingekomen I. Een schrijven van den heer G. B. Noothoven van Goor, daarby kennis gevende van het overlijden van den heer J. M. Noot hoven van Goor, Wethouder en lid van den Gemeenteraad. De VoorzitterDeze missive is beant woord met een brief van rouwbeklag. 2 De verslagen over 1905 van de vol gende gemeente-instellingen, als vande beid gasthuizen, van het Bestedelingenhuis, van de Bank van Leeuing en van de Com missie voor Gascontröle. Zullen worden gebruikt by de samenstel ling van het gemeente-verslag. 3. Een brief van regenten van het Beste delingenhuis tot wyziging der begrooting. Ter visie. 4. Een brief van het Isr. Armbestuur tot wyziging der begrooting. Ter visie. 5. Het rapport der Raadscommissie be last geweest met het onderzoek der reke ning van de Bank van Leening, tot goed keuring adviseerende. De Voorzitter: Namens de'raad zeg ik de Commissie dank voor het uitgebrachte rapport en stel voor dit ter visie te leggen. Aldus besloten. 6. De rekening en verantwoording der Kamer van Koophandel en Fabrieken over 1905. Ter visie. 7. Een brief van de Kamer van Koop handel en Fabrieken daarby aandringende op reorganisatie van de brandweer. Aangenomen voor kennisgeving. 8. Een brief van de hh H. M. Dercksen en J. A. Donker tot wyziging van de Verorde ning op de belasting naar het inkomen. In handen van B. e'n W. om advies. 9 Een voorstel van B. en W. tot over neming van de P. C. Bothstraat. 10. Een voorstel van B. en W. tot wyzing der gemeente-begrooting. II. Een voorstel van B. en W. om den heer J. Slop te benoemen tot hoofd der Eerste Burgerschool voor jongens. 12. Een voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de opname van deelgerechtigden in het pensioen-fonds. 9—12 zijn gedrukt rondgedeeld en voor heden aan de orde gesteld. Wordt vervolgd) VRIJDAG 26 JAN. L.K. H. K Staatsleeninqen Portugal. Oblig. 3e Serie fr. 050 3 598/u Oblig.3e Serie fr. 2500 3 598/14 RüSLAND.Iwang Dombr. Obli gation 4'/» 9614 Azie. Japan Obligation 1899 4 748/4 747/g Columbia. Geconsolideerde Bui- tenlandsche Schuld. Rocepis. L. 100 I1/, 24Vn - Hypotheek- Banken Pandb. idem idem 4 99 Pandb. Rotterd. Hypb. 4 1018/lfl Pandb. Rotterd. Hypb. 3VS 977/« Pandb. Standaard Hypb. 4l', lOOVa Pandb. Stedelijke Hypb. 4 998/4 Pandb. Utrechtsche Hypb. 4 100 Pandb. Westlandsche Hypb. 4 IOO'/j Pandb. Zuid-Holl. Hypb. 4997/8 Pandb. le Algem. Groninger Scheeps-Hypb. 41/, 1001/* Pandb. Nederl. Hyp. Pand brief bank 4 998/4 Pandb. Ned. Scheeps-Hypb. 4% 101 Bewjjzen van Deelger. Northw. Pac. Hyp. Bank f 961/» Pandb. Bataafsche Hypb. 4 100 Alg. Hypothbr. Eerste Ned. Hypotheekbriefbank 4 998 4 Pandb. Hollandsche Hypb. 4 998/4 Pandb. Nationale Hypb. 3l/9 98»/, Pandb. G. Hypotheekbank te Amsterdam 4 100 Spoorweg leeningen Italië. Oblig. Zuid-Italiaansche Spw.-My. A. 367V4 Premiele&ninqen Bkloie. Loten Stad Antwerpen 1887 2'/. 1021/, Scheepvaart-Maatschappijen. Aand. Holland-Gnlf Stv.-My. 35 Diversen My. tot Expl. Laan van Meerdervoort 1902 89Va worden van af lieden tot veel VERMIN DERDE PRIJZEN VERSCHEIDENHEID. De Urker visschuit U. K. 52, gevoerd door schipper Toon Bakker, is gistoren morgen in de vroegte, bij het Haaks vuurschip aan de kor liggende, overstroomd door het van Win- dan naar Dordrecht bestemde Duitsche stoomschip „Taygeta". Met zooveel kracht werd de schait van voren ingeloopen, dat deze bijna onmiddellijk zonk. Een der op varende, de knecht Jelle Hak voort, een 34- jarig gehuwd man en vader van 5 kinderen, kwam daarby om het leven. De 2 overige aan boord zijnde visschers werden door do Urker schuit U. K. 38 gered en te Nieuwe- diep aangebracht. De „Taygeta" stopte na de aanvaring en zond een bemande sloep om assistentie te verleenen. Eerst nadat de twee mannen ge red waren, werd de reis voortgezet. Predikbeurt bij de RemonstrantBche Gereformeerde Gemeente alhier. Zondag 25 Februari 's morgens 101/, nar, Dg. G. J. HEERING, Rem. Pred, Oade Wetering. z|)n thans door nienw gevonden toepassingen onze tu olieverf geechiMer&e for- treilen felolnre- HogaerU. Zij geven kracht en diepte, die namakers niet knnnen bereiken. Men overtnige zich, geen imitaties voor de echle te ontvangen. Geïll. Prpcourarit met een aantal onge vraagde getuigschriften gratia op aanvraag. Boxtel. H. HOOAEUTS Co. Agent voor GOUDA Firma A. QIJaNT, Kunsthandel, Kleiweg, by wien modellen te bezichtigen zyn. Aieuw onovertroffen Ii'rof. Dr. Liebera welbekend I2XUW-K&AC8Ï-UXX1B (Alleen echt met Fabriekamerk). x tot voortdurende, radicale en zekere genezing van alle, zelf* de meest hardnekkige zenuiv' ziektenvooral oiitstaan door afdwalingen op jeugdigen leeftyd trt'e genezing van elke zwakte, BleeL' tucht Benauwdheid Hoofdpijn Migraine Hartklopping Maagpyn slechte spijsvertering Onvermogen Impotent Pollutione enz. Uit voerige prospectussen J rij3for fesch fl. 1, fl. 2 fl, 8,/v dubbele flesch 11. 6> j. C^ntrail-DepótMatth. v. d. Vegte, Zaltboramo 1) pots: M. Cléb&n Sc Co., Rotterdam. F. llappel, 's-Gravenhage. 1. ilalmmans de Jong J. Czn. Rotter'aan W'lff k Co. .Gouda, 'n bi' alle drogisten. Lange Tiendeweg, GOUDA. VRAAGT PRIJSCOURANT vin onzo is het' eenigste helpend middel tegen Itloeilurmoeile Meekmucht. Zeuuicnwakte. Hoofdpifuen. HlapelooiheM. Un 111 achten l'ermagertni) en Vermindering der llchaamikrachlen. u 11 worden opgeloBt. HAEMATOGEEN IN POEDERVORM is het praeperaat wat U spoedig geneest. HAEMATQ8EEN IN POEDEDVORM wordt aanbevolen door H.H. Doctoren. Prijs per doos met gebruiksaanwijzing f 1.60. Verkrijgbaar by: Firma WOhJPF CoWesthaven 198, GRENDEL, E. H. VAN MILD, Veerstal, Gouda, k. BOUMAN, MoordrechtPINKSE Nieuwerkerk ad IJssel, AN VAN ZESSEN, Schoo hoven, B. v. WIJK, P. W. v. EDE, Chidswater, A. SCHEER, Haas trecht, K- VAN DER HEIJDEN, Reeuwijk, P. v. d. SPEK, Moercapelle, D v. d. STAR, Wed J. HOLST, M. KOLKMAN, ARN v. o. HEIJDEN, Waddingeveen, P. A dbGROOT, A. de JONGH, Oudewater, J. P. KASTELEIN, PolsbroekerdamD BIKKER, Benschop. WAARSCHUWING. Laat U niet misleiden door Abdij Siroop. Het klooster Sancta Paulo Abdij bestaat niet, dua Siroop van geenerlei waarde. HOFLEVERANCIER. Verkrijgbaar IHJ alle grottier* onder voortdurende contröie van Dr. VAN HAMEL ROOS HAKMKNI.

Goudsche Courant | 1906 | | pagina 2